Przesuwanie okresu / krwawienia z odstawienia - wątek zbiorczy! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-12, 16:54   #301
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez **LINKA** Pokaż wiadomość
Ehh.. no to się troszkę podłamałam.. Już nawet je kupiłam
A słyszałyście coś takiego, że tydzień przed miesiączką pić aspiryne, i to też ma przesunąć okres? Czy to również ma takie skutki jak te tabletki???
Aspiryna to nie hormony. Chociaż przedawkowanie też może być groźne.

My Cię nie chcemy Linka straszyć, ale z tymi tabletkami to nie jest dobry pomysł. Pomyśl sobie, że czasami zamiast postinoru lekarz zapisuje zażycie 2 tabletek anty i za 12 godzin następne 2 ( i to ma powodować niedopuszczenie do zapłodnienia). Czyli jakie działanie mają hormony.

Jeśli zaczęłabyś normalnie zazywać opakowanie (w pierwszym dniu miesiączki) i nie zrobiłabyś przerwy to byłoby to lepsze (chociaż też nie rozumiem zażywania tabletek w celu przesunięcia okresu) niż to które zalecił Ci lekarz.

Ale co zrobisz... to już zalezy od Ciebie. My z Etką tylko napisałyśmy jaką mamy opinię i jakie mogą być konsekwencje.
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 18:09   #302
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Aha, bo bym zapomniała.. Czy to ma jakieś skutki na przyszłość w problemach związanych z ciążą??? (zajście, niedonoszone dziecko lub chore )
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 18:18   #303
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Zachodzenie w ciąże to sprawa indywidualna, nie sądze by tabletki miały na nią aż tak wielki wpływ.
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 20:02   #304
kwh79
Przyczajenie
 
Avatar kwh79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 8
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Tak jak obiecałam wyżej podaję nazwę tych tabletek.Jest to Orgametril.
kwh79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 20:33   #305
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez kwh79 Pokaż wiadomość
Tak jak obiecałam wyżej podaję nazwę tych tabletek.Jest to Orgametril.
Widze tutaj microgynon, orgametril.... RADZE WAM ZMIENIC LEKARZY (chociaz chcialabym napisac "Zacznijcie myslec, pytac sie lekarzy, mowic")

Microgynon: 0,03mg etinylestradiolu i 0,15mg lewonorgestrelu

Orgametril: Linestrenol. lynestrenol anticonceptivum, hormonum G03DC. Działanie: Syntetyczny hormon steroidowy o działaniu podobnym do progesteronu

smacznego mam wam zyczyc?
A teraz alternatywa, sama bralam gdy bylam mloda i musialam przesunac miesiaczke:
Hemorigen
Skład:
Preparat zawiera 0,05 g wyciąg z ziela przymiotna kanadyjskiego.

Działanie:
Posiada właściwości przeciwkrwotoczne.

Wskazania:
Krwawienia z narządu rodnego kobiet, krwawienia towarzyszące zapaleniu przydatków.

Chyba ziolka obrzydliwe bo obrzydliwe lepsze od hormonow co?
Proponuje zanim lekarz bedzie mial zamiar wpakowac w was hormony, abyscie nie mialy okresu na studniowke badz inny rownie wazny dzien kiedy mozna uzyc tamponu (swoja droga jak wy zakladacie podpaski? ja majac okres moge isc na randke, ofkors, na basen nie pojde, jezdzic konno nie bede, wyczynowo sportu uprawiac nie bede, ale jakos na rowerze jezdzilam i zyje, od tego sie nie umiera, nie przeszkadza mi miec okres gdy jestem ze znajomymi w pubie i gram w rzutki) abyscie sie PYTALY SWOICH GINEKOLOGOW o srodki ktore nie sa srodkami hormonalnymi.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 20:46   #306
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Proponuje zanim lekarz bedzie mial zamiar wpakowac w was hormony, abyscie nie mialy okresu na studniowke badz inny rownie wazny dzien kiedy mozna uzyc tamponu (swoja droga jak wy zakladacie podpaski? ja majac okres moge isc na randke, ofkors, na basen nie pojde, jezdzic konno nie bede, wyczynowo sportu uprawiac nie bede, ale jakos na rowerze jezdzilam i zyje, od tego sie nie umiera, nie przeszkadza mi miec okres gdy jestem ze znajomymi w pubie i gram w rzutki) abyscie sie PYTALY SWOICH GINEKOLOGOW o srodki ktore nie sa srodkami hormonalnymi.
Szpiegu, pisalam juz w tym watku, ale sie powtorze.
Nie wiem co jest przyczyna checia unikniecia okresu podczas takich wydarzen jak studniowka w przypadku zalozycielki watku. Wiem natomiast, ze niektore kobiety po prostu CIERPIA podczas okresu. Gdy chodzilam do liceum potrafilam zemdlec z bolu, wymiotowalam w pierwsze dni okresu. Tabletki bez recepty przeciwbolowe nie pomagaly, te na recepte otumanialy i bylam polprzytomna. Zadna przyjemnosc.
Moze to wlasnie strach przed tego typu "atracjami" a nie przed krwawieniem powoduje chcec przesuniecia miesiaczki za wszelka cene?
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 21:28   #307
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
Szpiegu, pisalam juz w tym watku, ale sie powtorze.
Nie wiem co jest przyczyna checia unikniecia okresu podczas takich wydarzen jak studniowka w przypadku zalozycielki watku. Wiem natomiast, ze niektore kobiety po prostu CIERPIA podczas okresu. Gdy chodzilam do liceum potrafilam zemdlec z bolu, wymiotowalam w pierwsze dni okresu. Tabletki bez recepty przeciwbolowe nie pomagaly, te na recepte otumanialy i bylam polprzytomna. Zadna przyjemnosc.
Moze to wlasnie strach przed tego typu "atracjami" a nie przed krwawieniem powoduje chcec przesuniecia miesiaczki za wszelka cene?
Nekome, ale ja to doskonale rozumiem, sama jestem kobieta
Cykle mialam nieregularne, kazda miesiaczka nieslychanie bolesna, dlugosc miesiaczek pomine, zaś po raz pierwszy dowiedzialam sie czym jest miesiaczka majac 8-9 lat, nie z tlumaczen mamusi ale z autopsji, a babci podprowadzalam tramal zeby nie bolalo.
Ale glownie chodzi mi o to, ze po co faszerowac sie hormonami, skoro hemorigen hormonem nie jest, a skutecznie "przesuwa" okres, badz ogranicza go do kilku plamek.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-12, 21:36   #308
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Nekome, ale ja to doskonale rozumiem, sama jestem kobieta
Cykle mialam nieregularne, kazda miesiaczka nieslychanie bolesna, dlugosc miesiaczek pomine, zaś po raz pierwszy dowiedzialam sie czym jest miesiaczka majac 8-9 lat, nie z tlumaczen mamusi ale z autopsji, a babci podprowadzalam tramal zeby nie bolalo.
Ale glownie chodzi mi o to, ze po co faszerowac sie hormonami, skoro hemorigen hormonem nie jest, a skutecznie "przesuwa" okres, badz ogranicza go do kilku plamek.
Jaki ten internet i tekst pisany zwodniczy. Ja Twoja wypowiedz odebralam jako 'przeciez mozna uzyc tampon, ja tak robie i nie mam problemow w codziennym zyciu, wiec o co chodzi, a nie brac hormony, a procz tego sa i inne srodki' ale z naciskiem na ta pierwsza czesc. Jak widac zle zinterpretowalam Twoj tekst, dlatego napisalam co napisalam. Ale juz rozumiem.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 21:44   #309
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Nekome, spokojnie Swoja droga tamponow nie uzywam nie lubie ich
Preferuje podpaski i majtki do pepka na czas okresu ;P
Dalam jasna informacje w swojej wypowiedzi, ze nie rozumiem po co, ale dobra, ich sprawa, ale niech sie chociaz hormonami nie faszeruja bo tylko bedzie jeszcze gorzej, sa inne srodki nie hormonalne. Zedytowalabym swoja wypowiedz aby bylo jasniej, ale pozostali juz sie zorientuja
Przepraszam Cie, jezeli odebralas moja wypowiedz jako atak na ktorakolwiek z dziewczyn
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 22:50   #310
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Założycielka wątku nie pisala nic o tragicznych dolegliwosciach związanych z miesiączką (jeśli kobieta tak źle się czuje w czasie okresu to już dawno powinna odwiedzic lekarza...)
Lekarz zapisuje tabletki antykoncepcyjne o dużej dawce hormonów (jedne z najwyższa ilością skutów ubocznych) po to by pacjentka uniknęla miesiączki, ale nie informuje co pacjentka ma zrobić, gdy pod wplywem hormonów zacznie jej pękac glowa (b. częste) będzie miała mdlości (częste) lub zacznie plamić (częste). Wpaniały lekarz.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 22:57   #311
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Moje dolegliwości w czasie miesiączki nie objawiają się jako mocne bóle głowy czy omdlenia.. Raczej silne bóle brzucha, całkowity niekomfort fizyczny jak i psychiczny, automatycznie CAŁE ciało mnie strasznie swędzi, zwłaszcza nogi, tam gdzie były golone, co wcale nie jest przyjemne i nie chciałabym przeżywać tego na studniówce, bo chcę ją wspominać miło a nie jako chodzący kłębek nerwów. I dotego dochodzą ciągłe biegania do łazienki, żeby sprawdzić czy nie ,,przeciekłam''.. No naprawdę super.. Dlatego chcę ją przełożyć...
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-12, 23:02   #312
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Tabletki opóźniające okres

A swoją drogą to zaciekawiły mnie te tabletki co pisała SzpiegZKrainyDeszczowców. Należy je spożyć od razu jak się dostanie okres czy można przed żeby ją właśnie przesunąć? Bo pisałaś, że brałaś jak chciałaś przesunąć miesiączkę. Czyli w którym dniu zaczęłaś i o ile się przesunęła?
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 23:03   #313
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Ale mozesz mi wyjasnic po co hormon? Nie lepsze srodki ziolowe? Ktorymi nie zatrujesz organizmu?

Nie pamietam kiedy je bralam, na pewno przed miesiaczka. Nie pamietam na ile dni przed. Miesiaczka mi sie przesunela (byl to akurat moment gdy mialam pewnosc ze nastepna bedzie za 20 dni, bo okresy owszem, wiedzialam kiedy beda, pol roku, 20 dni, pol roku ;P), przyszla w 29dniu skąpa niczym moj eks, eks... Ale z tego co sie orientuje nie ma zasady ze przesunie sie o tyle i tyle dni...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 23:05   #314
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Ale mozesz mi wyjasnic po co hormon? Nie lepsze srodki ziolowe? Ktorymi nie zatrujesz organizmu?
Nie mogę wyjaśnić bo wcześniej nic nie wiedziałam o żadnych lekach ziołowych o takim działaniu Teraz już wiem I dziękuję za wiadomość
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 23:12   #315
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość

Nie pamietam kiedy je bralam, na pewno przed miesiaczka. Nie pamietam na ile dni przed. Miesiaczka mi sie przesunela (byl to akurat moment gdy mialam pewnosc ze nastepna bedzie za 20 dni, bo okresy owszem, wiedzialam kiedy beda, pol roku, 20 dni, pol roku ;P), przyszla w 29dniu skąpa niczym moj eks, eks... Ale z tego co sie orientuje nie ma zasady ze przesunie sie o tyle i tyle dni...
Czyli zaczęłaś brać 20 dni przed miesiączką?? (tak to zrozumiałam) Na ulotce jest napisane (w necie czytałam), że łyka się 3 x dziennie po 3 tabletki a w środku jest 30 tabletek. Więc może napisz ile mniej więcej zużyłaś opakowań? Bo jak jedno to 3 dni przed zaczęłaś brać.
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 23:25   #316
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Linka, ja mialam wtedy 14 lat, teraz mam 20 i pilam syropek. Od tamtej pory sporo masla i jajek zjadlam wiec skleroze moge miec. A wyjasniam o co chodzi z tymi 20 dniami:
Okresy mialam na zasadzie:
pol roku, miesiaczka, 20 dni miesiaczka.
Mialam pewnosc, ze nastepna miesiaczka bedzie akurat po tych 20 dniach, a jak na zlosc wypadalo w dzien w ktorym nie chce miec okresu, bo boli, bo trace przytomnosc. Wiec poprosilam mame aby cos poradzila, jej ginekolog, (dzieki ktorej przyszlam na swiat) powiedziala ze mam zaczac pic hemorigen.
I w tej chwili proboje sobie przypomniec kiedy dokladnie zaczelam go pic. Bo zaczelam go pic w szpitalu, a na swieta ze szpitala wyszlam... Ale aby Cie nie oszukać zadzwon w poniedzialek do lekarza i sie dowiedz...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 23:32   #317
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez **LINKA** Pokaż wiadomość
Moje dolegliwości w czasie miesiączki nie objawiają się jako mocne bóle głowy czy omdlenia.. Raczej silne bóle brzucha, całkowity niekomfort fizyczny jak i psychiczny, automatycznie CAŁE ciało mnie strasznie swędzi, zwłaszcza nogi, tam gdzie były golone, co wcale nie jest przyjemne i nie chciałabym przeżywać tego na studniówce, bo chcę ją wspominać miło a nie jako chodzący kłębek nerwów. I dotego dochodzą ciągłe biegania do łazienki, żeby sprawdzić czy nie ,,przeciekłam''.. No naprawdę super.. Dlatego chcę ją przełożyć...
ale nie wiesz, jak Twój organizm zareaguje na tabletki hormonalne.
Marilyn wymieniła przykładowe reakcje, a mogą wystąpić też inne. oczywiście mogą też nie wystąpić żadne. ale zawsze jakieś ryzyko jest.
niestety nie wiem, co Ci poradzić. bez hormonów okresu nie zatrzymasz. co najwyżej możesz złagodzić środkami proponowanymi przez Wizażanki.
sama będziesz musiała zdecydować, co zrobić
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 23:55   #318
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez et-ka Pokaż wiadomość
ale nie wiesz, jak Twój organizm zareaguje na tabletki hormonalne.
Marilyn wymieniła przykładowe reakcje, a mogą wystąpić też inne. oczywiście mogą też nie wystąpić żadne. ale zawsze jakieś ryzyko jest.
niestety nie wiem, co Ci poradzić. bez hormonów okresu nie zatrzymasz. co najwyżej możesz złagodzić środkami proponowanymi przez Wizażanki.
sama będziesz musiała zdecydować, co zrobić
Właśnie.
Linka nie pisałaś czy miesiączka ma się zacząć w tym samym dniu czy to będą dalsze dni... Spróbowałabym z tymi ziołowymi, jeśli nie opóźnią to na pewno złagodzą krwawienie...Jeśli chodzi o bole brzucha nospa forte (przepisze lekarz rodzinny) + tabletka ibuprofenu powinna pomóc. Nie wiem za ile masz studniowkę, ale na ogolne napięcie, dyskomfort i bole pomaga olej z wiesiołka. Teraz biore pigulki anty, ale gdy nie brałam zauwazylam, ze biorac wiesiolka zupelnie przestalam odczuwac napiecie i rozdrażnienie przed miesiaczka, napiecie w podbrzuszu też bylo znacznie mniejsze. Dzialanie udowodnione w licznych badaniach. Sprobowac nie zaszkodzi.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 00:01   #319
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez Marilyn Pokaż wiadomość
biorac wiesiolka zupelnie przestalam odczuwac napiecie i rozdrażnienie przed miesiaczka, napiecie w podbrzuszu też bylo znacznie mniejsze. Dzialanie udowodnione w licznych badaniach.
Tak samo zadziala duuuuuuzzziaa dawka czekolady
Dzialanie potwierdzone co miesiac przez spora ilosc moich znajomych tej samej plci...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-13, 00:03   #320
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Tak samo zadziala duuuuuuzzziaa dawka czekolady
Dzialanie potwierdzone co miesiac przez spora ilosc moich znajomych tej samej plci...
Tak, tylko olej z wiesiołka ma tę cudowną cechę, że "przy okazji" pobudza tłuszcz do samospalania, czyli inaczej mówiac sprzyja utracie wagi i dodatkowo jeszcze wspaniale dziala na cere - jest świetnie nawilżona i jędrna. A czekolada to wszystkie wiemy
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 00:16   #321
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez Marilyn Pokaż wiadomość
Tak, tylko olej z wiesiołka ma tę cudowną cechę, że "przy okazji" pobudza tłuszcz do samospalania, czyli inaczej mówiac sprzyja utracie wagi i dodatkowo jeszcze wspaniale dziala na cere - jest świetnie nawilżona i jędrna. A czekolada to wszystkie wiemy
Dzieki. Juz nie mam zadnej wymowki na zjedzenie czekolady

Linka, zadzwon w poniedzialek do ginekologa i dowiedz sie jak zazywac ten hemorigen.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 00:23   #322
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Dzieki. Juz nie mam zadnej wymowki na zjedzenie czekolady

Linka, zadzwon w poniedzialek do ginekologa i dowiedz sie jak zazywac ten hemorigen.
ale czekolada ma dużo innych zalet! nie odmawiaj sobie byle nie 3 tabliczki na raz
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 11:55   #323
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez Marilyn Pokaż wiadomość
Właśnie.
Linka nie pisałaś czy miesiączka ma się zacząć w tym samym dniu czy to będą dalsze dni...
Miesiączkę mam nieregularną więc nie ma 100% pewności, że akurat będzie, choć dużo jednak na to wskazuje. Jak będę miała wcześniej to zachaczę z krwawieniem na studniówkę, jak będzie później to z bólami i humorami przed.. A jak wyjdzie akurat na studniówkę - to najgorzej...
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 19:36   #324
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Tabletki opóźniające okres

Cytat:
Napisane przez **LINKA** Pokaż wiadomość
Miesiączkę mam nieregularną więc nie ma 100% pewności, że akurat będzie, choć dużo jednak na to wskazuje. Jak będę miała wcześniej to zachaczę z krwawieniem na studniówkę, jak będzie później to z bólami i humorami przed.. A jak wyjdzie akurat na studniówkę - to najgorzej...
wiesz co? trochę przesadzasz...
Studniówka to nie jest az takie wydarzenie, zeby się tak tym przejmowac. Kazda kobieta tego dnia będzie przed w trakcie lub po miesiączce
Z tego co pamiętam na swojej studniowce miałam okres, ale dzięki tamponom i tabletce nospy nawet tego nie zauwazyłam.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 19:56   #325
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: Tabletki opóźniające okres

A chciałam jeszcze zapytać czy jak brałabym hemorigen i jak później piłabym alkohol, to czy to by mi nie zaszkodziło?? Bo wiem, że nie należy jeść tabletek i pić alkoholu, ale czy to do ziołowych też się zalicza?
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 16:46   #326
czarnuska
Raczkowanie
 
Avatar czarnuska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 79
GG do czarnuska
Czy można przesunąć okres?

Witam! Mam wielki problem. Zaniedługo moja studniówka, a ja mam dostać dokładnie w dzień studniówki okres! I tu nasuwa się moje pytanie, czy można w jakiś sposób przesunąć okres o dwa, trzy dni? Nie chciałabym tego, gdybym okres znosiła normalnie... Ale ja go znoszę naprawdę ciężko, mam okropne bóle i mdleję! ;( Błagam o pomoc!
__________________
"Żoną miałam być... Miał być ślub i wesele też..."
czarnuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 16:50   #327
malalka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 3 598
GG do malalka
Dot.: Czy można przesunąć okres?

jedyny znany mi sposob na przesuniecie okresu jest taki, ze biorac tabletki antykoncepcyjne nie robisz 7dniowej przerwy tylko lykasz kolejne opakowanie
malalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 16:59   #328
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Czy można przesunąć okres?

odpowiedz na Twoje pytanie-nie, nie można
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 18:03   #329
nicolaaa
Rozeznanie
 
Avatar nicolaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 768
Dot.: Czy można przesunąć okres?

Cytat:
Napisane przez malalka Pokaż wiadomość
jedyny znany mi sposob na przesuniecie okresu jest taki, ze biorac tabletki antykoncepcyjne nie robisz 7dniowej przerwy tylko lykasz kolejne opakowanie


tylko raczej nie radziłabym teraz ichbrać bo twój organizm może mieć burzę hormonów
__________________

nicolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 18:11   #330
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Czy można przesunąć okres?

No wiesz trzeba było wcześniej o tym pomyśleć. Teraz to albo możesz się modlić żebyś jednak nie dostała tego okresu w tym dniu, a drugie wyjscie to idź do ginekologa żeby Ci przepisał jakieś tabletki bądź czopki przeciwbólowe. Ja zanim zaczełam brać tabletki anty tak samo jak Ty przechodziłam te wszystkie dolegliwości: straszny ból, mdlenie, drętwienie kończym i inne suprajsiki i lekarz mi przepisał takie czopki przeciwbólowe "Diclofenac 100". Po pół godzinie już nie czułam że mam okres - oprócz tego że coś tam kapało
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-27 19:11:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.