Tata nie akceptuje mojego ch³opaka - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-05-24, 20:23   #1
cyanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 52
Unhappy

Tata nie akceptuje mojego ch³opaka


Jestem z moim ch³opakiem ju¿ prawie 3 lata razem.
Ja mam 20 lat a on 27. Jest nam razem dobrze, ¶wietnie siê dogadujemy, kochamy siê i ca³kiem prawdopodobne jest to, ¿e pewnego dnia pobierzemy siê i zamieszkamy razem.
Jest jednak bardzo istotny problem w tym wszystkim. Mianowicie mój tata.
Czuje, ¿e nie akceptuje mojego ch³opaka. Gdy by³am w liceum mówi³ mi, ¿e zajdê w ci±¿e, nie zdam matury a on nie skoñczy studiów i bêdziemy ca³e ¿ycie klepaæ biedê.
Gdy zda³am maturê, a on obroni³ magistra i dosta³ siê na doktorat, jego nak³anianie mnie do zerwania z nim trochê usta³o.
Lecz ostatnio wróci³am do domu, i mój tata znów zacz±³ ten temat.
Jego argumenty opieraj± siê na nastêpuj±cych punktach:
- ma dredy wiêc pewnie jest nienormalny bo kto normalny ma dredy dodaj±c przy tym, ¿e nasze dzieci bêd± nienormalne
-dalej studiuje (mimo tego, ¿e powodem jest kontynuacja na studiach doktorskich a nie powtarzanie roku), twierdzi, ¿e przez to jest leniwy i nie bêdzie nigdy pracowa³ bo teraz mu siê nie chce (dodam, ¿e pracowa³ w kilku dorywczych pracach w ¿yciu oraz ¿e wydaje mi siê, ¿e ten jego ruch spowoduje zmniejszenie ró¿nicy wieku miêdzy nami)
-jego wiek - "normalny" ch³opak w tym wieku zak³ada rodzinê, itp (cieszê siê, ¿e mój mnie nie namawia do zaniechania studiów w celu za³o¿enia rodziny)
-ponadto mój tata zna jego rodziców, w m³odo¶ci czêsto spêdzali ze sob± czas, lecz przez to, ¿e s± ¶rednio majêtni, nie akceptuje ich jako rodziców kogo¶, z kim mia³abym siê zwi±zaæ
- rodzina mojego ch³opaka po czê¶ci pochodzi z tej miejscowo¶ci, co ja, co nie odpowiada mojemu ojcu...

Bardzo rani mnie jego podej¶cie. Z rodzicami mojego ch³opaka dogaduje siê ¶wietnie, a moi w stosunku do niego s± lekko zimni (moja mama te¿ nie pa³a entuzjazmem).

Czy która¶ z Was mia³a mo¿e podobn± sytuacjê? Jak z tym ¿yæ?

Edytowane przez cyanek
Czas edycji: 2015-05-24 o 21:36
cyanek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-24, 20:29   #2
123Kwiatek
Raczkowanie
 
Avatar 123Kwiatek
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomo¶ci: 69
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Jeste¶ doros³a i u¶wiadom to ojcu. Powiedz, ¿e rani± Ciê jego slowa i ¿e jest niesprawiedliwy. ¯e nie masz ochoty i tego s³uchaæ i nie bêdziesz tego robiæ. Ucinaj te komentarze, skoro nie potrafi odpu¶ciæ. Moja matka te¿ potrafi³a wprost krytykowac moich ch³opaków, a jedyne co s³ysza³a to "nie masz prawa go oceniaæ." I to powinien us³yszeæ Twój tata, bo chyba trochê siê zagalopowa³.
123Kwiatek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-24, 20:38   #3
cyanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Co do mojego poprzedniego ch³opaka tak¿e pada³y s³owa krytyki. Mam wra¿enie, ¿e nikt nie jest idealny wed³ug niego dla mnie.
Dziêkujê za radê.
cyanek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-24, 20:40   #4
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Masz dopiero 20 lat, za rok, czy dwa tego zwi±zku mo¿e ju¿ nie byæ. Bêdzie co ma byæ i tyle. Z b³ogos³awieñstwem ojca lub bez niego.
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-24, 20:47   #5
cyanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Mo¿e nie byæ. Jak zaczê³am siê z nim spotykaæ, to mia³am nie ca³e 17 lat. Te¿ ju¿ mog³o nie byæ tego zwi±zku. A jest. Lecz problem tkwi nie w moim zwi±zku, lecz w podej¶ciu mojego taty do osoby z któr± siê spotykam.

Edytowane przez cyanek
Czas edycji: 2015-05-24 o 20:48
cyanek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-24, 20:51   #6
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez cyanek Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e nie byæ. Jak zaczê³am siê z nim spotykaæ, to mia³am nie ca³e 17 lat. Te¿ ju¿ mog³o nie byæ tego zwi±zku. A jest. Lecz problem tkwi nie w moim zwi±zku, lecz w podej¶ciu mojego taty do osoby z któr± siê spotykam.
Dzisiaj jest, jutro mo¿e nie byæ - takie ¿ycie. Martwi Ciê tak naprawdê to, ¿e ojciec mo¿e mieæ racjê? Czy o co chodzi? Ojciec ma takie zdanie, a nie inne. Mo¿e je zmieni, mo¿e nie, nic nie poradzisz.
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-24, 20:52   #7
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 4 900
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

To Twoje ¿ycie - tata sobie gdera, bo to... tata
On Ciê kocha i szuka dla Ciebie super-bohatera, to normalne. Zapewniaj go co jaki¶ czas ¿e jeste¶ szczê¶liwa i rób swoje, bêdzie co ma byæ, a je¶li bêdzie dobrze to i tata siê z czasem na pewno przekona
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-05-24, 21:01   #8
cyanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiaj jest, jutro mo¿e nie byæ - takie ¿ycie. Martwi Ciê tak naprawdê to, ¿e ojciec mo¿e mieæ racjê? Czy o co chodzi? Ojciec ma takie zdanie, a nie inne. Mo¿e je zmieni, mo¿e nie, nic nie poradzisz.

Nie martwi mnie to, ¿e mo¿e mieæ racjê, bo znam lepiej mojego ch³opaka.

Chodzi o to, ¿e obydwoje s± dla mnie wa¿nymi osobami.

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Cytat:
Napisane przez teQiba Poka¿ wiadomo¶æ
To Twoje ¿ycie - tata sobie gdera, bo to... tata
On Ciê kocha i szuka dla Ciebie super-bohatera, to normalne. Zapewniaj go co jaki¶ czas ¿e jeste¶ szczê¶liwa i rób swoje, bêdzie co ma byæ, a je¶li bêdzie dobrze to i tata siê z czasem na pewno przekona
Dziêkujê
cyanek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-24, 21:03   #9
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez cyanek Poka¿ wiadomo¶æ
Nie martwi mnie to, ¿e mo¿e mieæ racjê, bo znam lepiej mojego ch³opaka.

Chodzi o to, ¿e obydwoje s± dla mnie wa¿nymi osobami.
(...)
To akceptuj zdanie i opinie ka¿dej z tej osób, a decyzje w Twoim ¿yciu i tak nale¿± do Ciebie.
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-24, 21:05   #10
201605161428
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 5 219
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Mieszkasz z rodzicami? Troche dziecinnym jest dla mnie robienie doktoratu, zeby nie odstawac od mlodej dziewczyny, jesli nie chce zostac na uczelni, moze miec problem ze znalezieniem pracy majac puste cv do 30stego roku zycia. Troche twojego tate rozumiem, od 27letniego chlopa tez wymagalabym nieco wiecej.
201605161428 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-24, 21:11   #11
123Kwiatek
Raczkowanie
 
Avatar 123Kwiatek
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomo¶ci: 69
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Poka¿ wiadomo¶æ
Mieszkasz z rodzicami? Troche dziecinnym jest dla mnie robienie doktoratu, zeby nie odstawac od mlodej dziewczyny, jesli nie chce zostac na uczelni, moze miec problem ze znalezieniem pracy majac puste cv do 30stego roku zycia. Troche twojego tate rozumiem, od 27letniego chlopa tez wymagalabym nieco wiecej.
Jak ja uwielbiam usprawiedliwianie bezczelnych rodziców. No przecie¿ to tata, to mo¿e wiêcej. 27-letni ch³opak, robi±cy doktorat? Faktycznie, ma³o ambitnie. Ch³opak jest normalny, a to, ¿e jest z autork± od 3 lat ¶wiadczy tylko na jego korzy¶æ.
123Kwiatek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-24, 21:16   #12
cyanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Mieszkam w mie¶cie, gdzie studiujê, a na weekendy wracam do domu.
To, ¿e poszed³ na doktorat ze wzglêdu na mnie jest trochê na wyrost przeze mnie stwierdzone - móg³ to byæ jeden z powodów ale oczywi¶cie g³ównym jest pasja do tego, co w ¿yciu robi. Nie mogê mu zakazaæ kontynuowaæ tego, bo widzê, ¿e to go interesuje. Poza tym wydaje mi siê, ¿e dostanie siê na doktorat jest wyró¿nieniem.

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez 123Kwiatek Poka¿ wiadomo¶æ
Jak ja uwielbiam usprawiedliwianie bezczelnych rodziców. No przecie¿ to tata, to mo¿e wiêcej. 27-letni ch³opak, robi±cy doktorat? Faktycznie, ma³o ambitnie. Ch³opak jest normalny, a to, ¿e jest z autork± od 3 lat ¶wiadczy tylko na jego korzy¶æ.
Dziêkujê
cyanek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-24, 21:18   #13
123Kwiatek
Raczkowanie
 
Avatar 123Kwiatek
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomo¶ci: 69
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez cyanek Poka¿ wiadomo¶æ
Mieszkam w mie¶cie, gdzie studiujê, a na weekendy wracam do domu.
To, ¿e poszed³ na doktorat ze wzglêdu na mnie jest trochê na wyrost przeze mnie stwierdzone - móg³ to byæ jeden z powodów ale oczywi¶cie g³ównym jest pasja do tego, co w ¿yciu robi. Nie mogê mu zakazaæ kontynuowaæ tego, bo widzê, ¿e to go interesuje. Poza tym wydaje mi siê, ¿e dostanie siê na doktorat jest wyró¿nieniem.

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------



Dziêkujê
Proszê Je¶li Ty jeste¶ z nim szczê¶liwa to to jest najwa¿niejsze. Tata ju¿ nie musi
123Kwiatek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-24, 21:20   #14
cyanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez 123Kwiatek Poka¿ wiadomo¶æ
Proszê Je¶li Ty jeste¶ z nim szczê¶liwa to to jest najwa¿niejsze. Tata ju¿ nie musi
hmm no mo¿e i racja
cyanek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-24, 21:22   #15
201605161428
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 5 219
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez 123Kwiatek Poka¿ wiadomo¶æ
Jak ja uwielbiam usprawiedliwianie bezczelnych rodziców. No przecie¿ to tata, to mo¿e wiêcej. 27-letni ch³opak, robi±cy doktorat? Faktycznie, ma³o ambitnie. Ch³opak jest normalny, a to, ¿e jest z autork± od 3 lat ¶wiadczy tylko na jego korzy¶æ.
Czy ja kogos usprawiedliwiam i mowie, ze moze wiecej? Autorka SAMA napisala, ze robi ten doktorat po to, aby nie odbiegac od niej etapem zycia - dla mnie to dosc smieszna motywacja, wobec koniecznosci utrzymania rodziny.
201605161428 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-24, 21:33   #16
cyanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Poka¿ wiadomo¶æ
Czy ja kogos usprawiedliwiam i mowie, ze moze wiecej? Autorka SAMA napisala, ze robi ten doktorat po to, aby nie odbiegac od niej etapem zycia - dla mnie to dosc smieszna motywacja, wobec koniecznosci utrzymania rodziny.
Ja wrêcz przeciwnie jestem z niego dumna, ¿e nie zawis³ w bezrobociu po obronieniu tytu³u magistra tylko spróbowa³ swych si³ na doktoracie.
Rozumiem Twoje argumenty - lecz jestem osob± trochê na innym etapie ¿ycia, która nie planuje rodziny przez najbli¿sze 4- 5 lat.
Z drugiej strony mo¿e troszkê mam nadziejê, ¿e jednak uda mu siê zostaæ na uczelni.
cyanek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-24, 22:33   #17
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Mi³o¶ci
Wiadomo¶ci: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

O ile nie popieram wtr±cania siê i narzucania swojej woli dzieciom, kiedy kompletnie nie ma to uzasadnienia, o tyle trochê siê ojcu nie dziwiê. Spo¶ród moich znajomych na doktorat posz³o jakie¶ 20 osób i tylko jeden kolega rzeczywi¶cie planuje karierê naukow± i ma ku temu podstawy [dziêki czemu zgarnia wszelkie mo¿liwe stypendia np. ]. Reszta chcia³a sobie 'przed³u¿yæ m³odo¶æ', pobawiæ siê jeszcze, nie musieæ martwiæ siê o pracê i rodzinê. Od faceta w pewnym wieku oczekuje siê, ¿e siê ogarnie, a robienie doktoratu z g³upich powodów raczej do tego nie nale¿y Mój T¯ np. bardzo chcia³ zrobiæ in¿yniera i odpu¶ciæ magisterkê, byle tylko wcze¶niej pój¶æ do pracy i móc ju¿ zamieszkaæ razem. I nawet kiedy go na kontynuowanie studiów namówi³am, ca³y czas pracowa³, byle mieæ co¶ na pocz±tek.

Pewnie w oczach Twojego taty podej¶cie potencjalnego ziêcia jest do¶æ niepowa¿ne. Wiesz, chcia³by dla Ciebie jak najlepiej i pewnie nawet nie zdaje sobie sprawy, ¿e g³upio robi tymi tekstami i namawiankami do zerwania...
Futbolowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 06:30   #18
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez cyanek Poka¿ wiadomo¶æ
(...)
Dziêkujê
Serio za³o¿y³a¶ ten w±tek po to, aby cieszyæ siê i dziêkowaæ za stwierdzenia w stylu, ¿e Twoi rodzice s± "bezczelni"? Bo tylko na takie reagujesz pozytywnie. Jak kto¶ wyzwie Twojego ojca bardziej, bo nie sika po majtkach z rado¶ci, ¿e jego 20-letnia córka ma 27-letniego ch³opaka (pierwszy powa¿ny zwi±zek), to dorzucisz emotkê kwiatka?

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-05-25 o 08:41 Powód: Przejêzyczenie - poprawka
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 06:37   #19
cyanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Poka¿ wiadomo¶æ
O ile nie popieram wtr±cania siê i narzucania swojej woli dzieciom, kiedy kompletnie nie ma to uzasadnienia, o tyle trochê siê ojcu nie dziwiê. Spo¶ród moich znajomych na doktorat posz³o jakie¶ 20 osób i tylko jeden kolega rzeczywi¶cie planuje karierê naukow± i ma ku temu podstawy [dziêki czemu zgarnia wszelkie mo¿liwe stypendia np. ]. Reszta chcia³a sobie 'przed³u¿yæ m³odo¶æ', pobawiæ siê jeszcze, nie musieæ martwiæ siê o pracê i rodzinê. Od faceta w pewnym wieku oczekuje siê, ¿e siê ogarnie, a robienie doktoratu z g³upich powodów raczej do tego nie nale¿y Mój T¯ np. bardzo chcia³ zrobiæ in¿yniera i odpu¶ciæ magisterkê, byle tylko wcze¶niej pój¶æ do pracy i móc ju¿ zamieszkaæ razem. I nawet kiedy go na kontynuowanie studiów namówi³am, ca³y czas pracowa³, byle mieæ co¶ na pocz±tek.

Pewnie w oczach Twojego taty podej¶cie potencjalnego ziêcia jest do¶æ niepowa¿ne. Wiesz, chcia³by dla Ciebie jak najlepiej i pewnie nawet nie zdaje sobie sprawy, ¿e g³upio robi tymi tekstami i namawiankami do zerwania...
On z tych wszystkich osób, które w tym roku aplikowa³y zosta³ jako jedyny. I tak¿e dostaje stypendium naukowe.
Zrozumia³abym, gdyby mój tata od pocz±tku mia³ pretensje o ten doktorat, ale na pocz±tku nic nie mówi³, dopiero teraz - jakby chcia³ sobie dodaæ argumentów.
To by³a jego decyzja i jest tym zainteresowany oraz siê udziela. Nie widzê sensu w parciu na niego ¿eby rzuci³ wszystko i znalaz³ pracê.

---------- Dopisano o 06:37 ---------- Poprzedni post napisano o 06:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Poka¿ wiadomo¶æ
Serio za³o¿y³a¶ ten w±tek po to, aby cieszyæ siê i dziêkowañ ze stwierdzeñ w stylu, ¿e Twoi rodzice s± "bezczelni"? Bo tylko na takie reagujesz pozytywnie. Jak kto¶ wyzwie Twojego ojca bardziej, bo nie sika po majtkach z rado¶ci, ¿e jego 20-letnia córka ma 27-letniego ch³opaka (pierwszy powa¿ny zwi±zek), to dorzucisz emotkê kwiatka?
Nie popieram jako¶ szczególnie tekstów w stylu "jeste¶ doros³a a on jest g³upi" ale te¿ nie zamierzam cieszyæ siê z porad typu "mo¿esz ju¿ z nim nie byæ za chwilê". Nawet, je¶li mia³abym ju¿ z nim nie byæ za chwile, a byæ z kim¶ innym, to jestem pewna, ¿e mojemu tacie i tak by to nie odpowiada³o.
Nie mam problemu z ch³opakiem tylko z OJCEM.
W tamtej odpowiedzi przynajmniej kto¶ próbowa³ jako¶ mnie zrozumieæ zamiast na wstêpie krytykowaæ ca³± tê sytuacjê.
Najbardziej zale¿a³oby mi na opiniach osób, które co¶ podobnego przesz³y, chod¼ na razie takowej nie otrzyma³am.
cyanek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-25, 06:38   #20
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 10 807
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Ja tam twojego tatê rozumiem.

Masz 20 lat a ch³opak 27. Gdy skoñczysz studia bêdziesz mieæ 24/25 lat, natomiast on 31/32. Zgadujê, ¿e po studiach bêdziesz chcia³a i¶æ do pracy i zacz±æ siê rozwijaæ poza uczelni±? Zdobywanie do¶wiadczenia trwa trochê czasu. Domy¶lam siê, ¿e przy dobrych wiatrach potrwa to jakie¶ 2-3 lata zanim zdecydujesz siê na za³o¿enie rodziny. Piszê o sprzyjaj±cych warunkach wierz±c, ¿e od razu dostaniesz dobr± pracê i nie bêdzie to na zasadzie skakania z kwiatka na kwiatek i sprawdzenia gdzie Ci lepiej. Wtedy bêdziesz mieæ 27/28 lat. Je¶li Twój ch³opak w wieku 34/35 lat nadal bêdzie z Tob± to winszujê.


Nie zachwycaj siê tak wyró¿nieniami i dostaniem siê na doktorat bo studia teraz zrobiæ mo¿e ka¿dy.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 06:48   #21
cyanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5151748 6]Ja tam twojego tatê rozumiem.

Masz 20 lat a ch³opak 27. Gdy skoñczysz studia bêdziesz mieæ 24/25 lat, natomiast on 31/32. Zgadujê, ¿e po studiach bêdziesz chcia³a i¶æ do pracy i zacz±æ siê rozwijaæ poza uczelni±? Zdobywanie do¶wiadczenia trwa trochê czasu. Domy¶lam siê, ¿e przy dobrych wiatrach potrwa to jakie¶ 2-3 lata zanim zdecydujesz siê na za³o¿enie rodziny. Piszê o sprzyjaj±cych warunkach wierz±c, ¿e od razu dostaniesz dobr± pracê i nie bêdzie to na zasadzie skakania z kwiatka na kwiatek i sprawdzenia gdzie Ci lepiej. Wtedy bêdziesz mieæ 27/28 lat. Je¶li Twój ch³opak w wieku 34/35 lat nadal bêdzie z Tob± to winszujê.


Nie zachwycaj siê tak wyró¿nieniami i dostaniem siê na doktorat bo studia teraz zrobiæ mo¿e ka¿dy.[/QUOTE]

I co jakie¶ stereotypy teraz? Co mo¿e powinnam ³apaæ go od razu na ci±¿e tak ¿eby mi tylko nie uciek³ bo pó¼niej ju¿ nie bêdzie zainteresowany? Zachwycam siê, bo to jest osi±gniêcie, dostaæ siê mo¿e ka¿dy, ale wiêkszo¶æ osób rezygnuje.

---------- Dopisano o 06:48 ---------- Poprzedni post napisano o 06:45 ----------

Oczekiwa³am po tym portalu, jak widzê niezwykle naiwnie, ¿e znajdzie siê kto¶, kto prze¿ywa³ podobne rzeczy, kto¶, kto mi opowie jak z tej sytuacji wyszed³..
Ale widzê, ¿e ta strona to hejt na wszystko i wszystkich
Zapewne jak kto¶ zapyta, jak wkrêciæ ¶róbkê, dostanie odpowied¼, ¿e po co bêdzie j± wgl wkrêcaæ, ¿e jest g³upi ¿e siê za to bierze, ¿e mo¿e lepiej by³oby wbiæ gwo¼d¼.
cyanek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 06:50   #22
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 10 807
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez cyanek Poka¿ wiadomo¶æ
I co jakie¶ stereotypy teraz? Co mo¿e powinnam ³apaæ go od razu na ci±¿e tak ¿eby mi tylko nie uciek³ bo pó¼niej ju¿ nie bêdzie zainteresowany? Zachwycam siê, bo to jest osi±gniêcie, dostaæ siê mo¿e ka¿dy, ale wiêkszo¶æ osób rezygnuje.
Zachwycaj siê, masz do tego prawo. Osobi¶cie znam kilku doktorantów, którzy zasilaj± grono bezrobotnych wiêc wra¿enia na mnie to nie robi.
Czy ja napisa³am, ¿e masz ³apaæ go na ci±¿ê? Jasno napisa³am z prostymi wyliczeniami, by przedstawiæ ci jak za kilka lat mog± siê ró¿niæ wasze priorytety. Ty bêdziesz na pocz±tku ¶cie¿ki kariery a facet pod czterdziestkê bêdzie ju¿ my¶la³ w nieco innych kategoriach. ¯yczê Ci, by¶cie byli dalej spójni w swoich oczekiwaniach i Twoja kariera nie skoñczy siê na rocznym do¶wiadczeniu w pracy i rych³ej porodówce.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 07:03   #23
cyanek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5151753 4]Zachwycaj siê, masz do tego prawo. Osobi¶cie znam kilku doktorantów, którzy zasilaj± grono bezrobotnych wiêc wra¿enia na mnie to nie robi.
Czy ja napisa³am, ¿e masz ³apaæ go na ci±¿ê? Jasno napisa³am z prostymi wyliczeniami, by przedstawiæ ci jak za kilka lat mog± siê ró¿niæ wasze priorytety. Ty bêdziesz na pocz±tku ¶cie¿ki kariery a facet pod czterdziestkê bêdzie ju¿ my¶la³ w nieco innych kategoriach. ¯yczê Ci, by¶cie byli dalej spójni w swoich oczekiwaniach i Twoja kariera nie skoñczy siê na rocznym do¶wiadczeniu w pracy i rych³ej porodówce.[/QUOTE]

I w³a¶nie to jest ten problem. My¶lenie schematami ¿e ju¿ stary bêdzie itp.
Znam ch³opaków, którzy w wieku 19-21 lat my¶l± o rodzinie, chc± j± jak najszybciej za³o¿yæ. Ale mój ch³opak nie jest jedn± z tych osób. Gdyby by³, nie byliby¶my razem. Jest mi to na rêkê, bo nie namawia mnie do jak najszybszego za³o¿enia rodziny.
Ciesze siê, ¿e od razu po obronieniu siê poszed³ na doktorat, bo w innym przypadku pewnie dalej szuka³by pracy. Zak³adam, ¿e wtedy wygl±da³oby to jeszcze gorzej, ni¿ w obecnym przypadku.
Nie zale¿y mi te¿ na zrobieniu wra¿enia na komentuj±cej.
G³ówny problem jest w tym, ¿e mój ojciec jest uprzedzony, nie s³ucha nikogo tylko sam zawsze wymy¶la sobie swoj± w³asn± prawdê i siê jej trzyma(nie nie chodzi tutaj o prawdê o nim ale o wszystkim innym wko³o).
cyanek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 07:04   #24
201605161428
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 5 219
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Czyli przyszlas i oczekiwalas przyklasku, ze zlapalas pana Boga za nogi, a ojciec taki niewdzieczny Wybacz, ale jak ktos ma wiecej niz te 20lat to mysli nieco bardziej perspektywicznie.
201605161428 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 07:04   #25
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego ¶l±ska:)
Wiadomo¶ci: 1 182
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Autorko, mo¿e pogadaj z ch³opakiem po prostu, jak On widzi Wasza sytuacje za kilka lat, czy nie martwi go brak do¶wiadczenia. Je¶li faktycznie zostanie na uczelni to ok, ale w mojej rodzinie np jest dziewczyna, która ma prawie 30 lat i ci±gle siê uczy, w³a¶nie po to, aby nie i¶æ do pracy, nie braæ odpowiedzialno¶ci za doros³e ¿ycie. Dla mnie, osoby która pracuje na ca³y etat od 18 roku ¿ycia - to jest niewyobra¿alne.
__________________
Bêdê walczyæ tak d³ugo, a¿ pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chcia³am, dzisiaj ju¿ nale¿y do mnie !
letik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 07:15   #26
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 10 807
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez cyanek Poka¿ wiadomo¶æ
I w³a¶nie to jest ten problem. My¶lenie schematami ¿e ju¿ stary bêdzie itp.
Znam ch³opaków, którzy w wieku 19-21 lat my¶l± o rodzinie, chc± j± jak najszybciej za³o¿yæ. Ale mój ch³opak nie jest jedn± z tych osób. Gdyby by³, nie byliby¶my razem. Jest mi to na rêkê, bo nie namawia mnie do jak najszybszego za³o¿enia rodziny.
Ciesze siê, ¿e od razu po obronieniu siê poszed³ na doktorat, bo w innym przypadku pewnie dalej szuka³by pracy. Zak³adam, ¿e wtedy wygl±da³oby to jeszcze gorzej, ni¿ w obecnym przypadku.
Nie zale¿y mi te¿ na zrobieniu wra¿enia na komentuj±cej.
G³ówny problem jest w tym, ¿e mój ojciec jest uprzedzony, nie s³ucha nikogo tylko sam zawsze wymy¶la sobie swoj± w³asn± prawdê i siê jej trzyma(nie nie chodzi tutaj o prawdê o nim ale o wszystkim innym wko³o).
Dla mnie ju¿ to "gorzej". Z Twojego postu wynika, ¿e poszed³ na doktorat bo nie móg³ znale¼æ pracy.

Czepiasz siê ojca a nie widzisz wielu spraw. Kto utrzymuje Twojego faceta? Dorywcza praca nie stanowi ¼ród³a utrzymania na d³ugi czas. Mieszka z rodzicami?
Z jakiej dziedziny robi doktorat? Je¶li jako magister nie mo¿e znale¼æ pracy to doktorat cudownie to odmieni? (wcale nie jest powiedziane, ¿e za tych kilka lat znajdzie pracê na uczelni).
Jak on widzi Wasze ¿ycie za 4/5 lat gdy skoñczysz studia?
Jakie s± jego zapatrywania na dzieci, rodzinê?
Szumnie piszesz o tym, jaki z niego z³oty ch³opak bo nie oczekuje od Ciebie zak³adania rodziny. Dziwne by by³o, gdyby oczekiwa³ je¶li nie pracujecie oboje na sta³ych posadach i nie macie mieszkania Dla mnie temat ten nawet do g³owy by nie przyszed³ a Ty siê cieszysz.


Jeste¶ m³odziutka i nie patrzysz perspektywicznie. Zastanów siê porz±dnie nie o tym jaki on jest fajny i "taki m±dry bo doktorat robi" tylko pomy¶l, czego by¶ chcia³a za 5-10 lat.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 07:15   #27
kalincia
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 13 025
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez cyanek Poka¿ wiadomo¶æ
I co jakie¶ stereotypy teraz? Co mo¿e powinnam ³apaæ go od razu na ci±¿e tak ¿eby mi tylko nie uciek³ bo pó¼niej ju¿ nie bêdzie zainteresowany? Zachwycam siê, bo to jest osi±gniêcie, dostaæ siê mo¿e ka¿dy, ale wiêkszo¶æ osób rezygnuje.

---------- Dopisano o 06:48 ---------- Poprzedni post napisano o 06:45 ----------

Oczekiwa³am po tym portalu, jak widzê niezwykle naiwnie, ¿e znajdzie siê kto¶, kto prze¿ywa³ podobne rzeczy, kto¶, kto mi opowie jak z tej sytuacji wyszed³..
Ale widzê, ¿e ta strona to hejt na wszystko i wszystkich
Zapewne jak kto¶ zapyta, jak wkrêciæ ¶róbkê, dostanie odpowied¼, ¿e po co bêdzie j± wgl wkrêcaæ, ¿e jest g³upi ¿e siê za to bierze, ¿e mo¿e lepiej by³oby wbiæ gwo¼d¼.
I jeszcze dostanie odpowied¼, ¿e "¶rubkê" pisze siê inaczej...
kalincia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 08:20   #28
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 8 980
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Jak dla mnie to facet trochê lekkoduch, nie dziwiê siê ojcu. W dzisiejszych czasach ju¿ magister w imiê 'nie zasilania grona bezrobotnych' to przeci±ganie dzieciñstwa. A doktorat, nie pracuj±c nigdy zawodowo? no to ja gratulujê szukania pracy, bêd±c 30letnim cz³owiekiem bez jakiegokolwiek do¶wiadczenia. Dziwi mnie to, ¿e ¿adnego z Was to nie zaniepokoi³o. No poza ojcem, widaæ, ¿e ma staromodne pogl±dy, ale przez to widzi sporo wiêcej ni¿ Ty.

Aha i jeszcze moja osobista opinia na temat zak³adania rodziny - te¿ s±dzê, ¿e próby ustatkowania siê po 10 latach zwi±zku, kóry polega³ na oddzielnym mieszkaniu i spotykaniu siê skoñcz± siê pora¿k±.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Poka¿ wiadomo¶æ
CSI Wiza¿, proszê przyjechaæ na w±tek!
_ema_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 13:11   #29
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Mi³o¶ci
Wiadomo¶ci: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
Napisane przez cyanek Poka¿ wiadomo¶æ
Ciesze siê, ¿e od razu po obronieniu siê poszed³ na doktorat, bo w innym przypadku pewnie dalej szuka³by pracy. Zak³adam, ¿e wtedy wygl±da³oby to jeszcze gorzej, ni¿ w obecnym przypadku.
To teraz sobie wyobra¼, co bêdzie po doktoracie. Prawdopodobnie jeszcze gorzej. Kolejne cztery czy piêæ lat bez do¶wiadczenia zawodowego?

Mój ma³¿on skoñczy³ trudny kierunek, by³ jednym z najlepszych studentów na roku, a kiedy stara³ siê o pracê w zawodzie pani z kadr zasugerowa³a mu usuniêcie z CV informacji o magisterce, bo ¿aden kierownik nie bêdzie chcia³ mieæ pod sob± go¶cia z wykszta³ceniem lepszym ni¿ jego Nie usun±³ - nawet nie zosta³ zaproszony na rozmowê. Kolega usun±³ - od razu zadzwonili

Znam ludzi z tytu³em doktora. Wiêkszo¶æ podchodzi³a do tego na luzie, coby sobie m³odo¶æ przed³u¿yæ, wiêc nie spinaj± siê, ¿e pracuj± na produkcji albo na magazynach. Za to ich rodzice od lat dramatyzuj±, ¿e nie po to im 9 lat studiów fundowali, ¿eby teraz zadowalali siê prac± tak bardzo poni¿ej oczekiwañ. Paru ambitniejszych liczy³o na pracê na uczelniach - tjaaa, co chwilê redukuj± etaty, a oni z dwiema literami przed nazwiskiem albo nie pracuj±, bo nic ich nie zadowala, albo emigruj±, bo im wstyd zasi±¶æ na kasie w markecie.

Tak wygl±da rzeczywisto¶æ po doktoracie. To naprawdê ¿aden wyczyn pój¶æ na kolejne studia, czêsto jedynie dowód na to, ¿e cz³owiek dalej nie wie co ma ze sob± zrobiæ i ma gdzie¶ to, ¿e wypada³by wreszcie dorosn±æ
Futbolowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 13:31   #30
201604181004
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 47 595
Dot.: Tata nie akceptuje mojego ch³opaka

Cytat:
dodam, ¿e pracowa³ w kilku dorywczych pracach w ¿yciu
27 latek.
mamy klaskac xD? bo tez bym sie zalamala na miejscu ojca.
201604181004 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-08-06 14:09:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.