Jak nie przejmować się opinią innych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-13, 22:21   #1
velvetica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 15

Jak nie przejmować się opinią innych?


Otóż zacznę od tego, że rozstałam się z facetem - i z tego co mi wiadomo naopowiadał na mój temat niestworzone historie.

Moja grupa na studiach jest troszeczkę podzielona. Generalnie jestem raczej lubianą osobą, a z grupą do której należę naprawdę zdążyłam się zżyć.

Druga grupa to po prostu znajomi, z którymi rzadko się widuje, rzadko gadam, po prostu znajomi.

Do drugiej grupy należy dziewczyna - straszna plotkara do której doszły straszne plotki na mój temat...

A mianowicie, że jestem bardzo zazdrosna, że błagałam chłopaka o wybaczenie, żeby do mnie wrócił i wymyślałam preteksty aby go do siebie przyciągnąć poprzez udawanie ciąży...

A to naprawdę kłamstwa... Zawsze byłam honorowa i nie miałam po co prosić o wybaczenie, bo nic nie zrobiłam. A numer z dzieckiem - totalna desperacja.

Nie wiem czego on się naoglądał, może chciał mi zrobić na złość ale... mam 100% pewności, że każdy będzie o mnie teraz plotkował.

A chciałabym mieć to gdzieś, jednak każdego dnia o tym myślę. To straszne.

Jak osiągnąć mamwszystkowdupizm?

Nie dość, że rozstałam się z chłopakiem (i teraz już wiem, że nie muszę żałować tej decyzji) to jeszcze to. Pomocy
velvetica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 22:28   #2
MalyRycerzyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 190
Dot.: Jak nie przejmować się opinią innych?

Musisz zrozumieć, że nie jesteś nikim szczególnym: jedną z milionów przeciętnych dziewczyn, którymi się nikt nie interesuje bardziej niż innymi.
Masz bliskich, dla których jesteś ważna. Dla reszty świata nie istniejesz. Nawet jeśli plotkują - to zaraz i tak wracają do swoich spraw. W gruncie rzeczy tkwisz w iluzji pt. "oni ciągle o mnie myślą". A to nieprawda.
Lepiej? Jeśli dalej masz wątpliwości to zastanów się ile myśli poświęcasz swoim sprawom, a ile sprawom kogoś, o kim wiesz że zrobił coś głupiego.
MalyRycerzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 22:31   #3
velvetica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 15
Dot.: Jak nie przejmować się opinią innych?

Cytat:
Napisane przez MalyRycerzyk Pokaż wiadomość
Musisz zrozumieć, że nie jesteś nikim szczególnym: jedną z milionów przeciętnych dziewczyn, którymi się nikt nie interesuje bardziej niż innymi.
Masz bliskich, dla których jesteś ważna. Dla reszty świata nie istniejesz. Nawet jeśli plotkują - to zaraz i tak wracają do swoich spraw. W gruncie rzeczy tkwisz w iluzji pt. "oni ciągle o mnie myślą". A to nieprawda.
Lepiej? Jeśli dalej masz wątpliwości to zastanów się ile myśli poświęcasz swoim sprawom, a ile sprawom kogoś, o kim wiesz że zrobił coś głupiego.
Nie uważam, że ciągle o mnie myślą, ale osoby z którymi się zadaje i są mi bliskie, bo tak jak mówiłam zżyliśmy się ze sobą zaczną myśleć o mnie jakoś źle... A kto mi uwierzy, że to nieprawda. Pewnie odwrócą się ode mnie i zostanę sama na tych studiach
velvetica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 22:41   #4
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Jak nie przejmować się opinią innych?

Cytat:
Napisane przez velvetica Pokaż wiadomość
Pewnie odwrócą się ode mnie i zostanę sama na tych studiach
Żal Ci, że odwrócą się? Przecież to tylko świadczy o nich, że nie są warci, by się z Tobą zadawać. Wybacz, ale jak zżyliście się i traktujecie bardzo blisko to oni powinni być przy Tobie na dobre i na złe - nie, że zaczną źle myśleć i zostaniesz sama na studiach. Czasami myślę, że lepiej zostać samemu niż mieć dookoła siebie ludzi, którzy prędzej czy później odwrócą się.
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 22:42   #5
MalyRycerzyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 190
Dot.: Jak nie przejmować się opinią innych?

Powinni uwierzyć, w końcu raczej wierzymy naszym przyjaciołom. A bycie samemu na studiach jest spoko, jeśli masz co robić (polecam zawsze coś czytać itp).
MalyRycerzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 22:45   #6
velvetica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 15
Dot.: Jak nie przejmować się opinią innych?

Problem tkwi w tym, ze raczej nie bede miala okazji zeby to sprostowac bo pewnie wszystko odbedzie sie za moimi plecami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
velvetica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 22:52   #7
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Jak nie przejmować się opinią innych?

Ja chyba bym nawet tego nie próbowała prostować, bo i po co. Ludzie zaraz zapomną co tam było w plotce, jeszcze dodatkowo będzie zabawa jak w głuchym telefonie i na końcu ta plotka i tak będzie przekręcona w jakiś absurdalny sposób. Daj sobie spokój, ludzie bardzo szybko zapominają sprawy, które ich nie dotyczą, a takim plotkarom, które rozsiewają takie rzeczy zależy, żebyś Ty się przejmowała, bo to dla nich jest zabawa.
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-14, 02:09   #8
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Jak nie przejmować się opinią innych?

Cytat:
Napisane przez velvetica Pokaż wiadomość
Otóż zacznę od tego, że rozstałam się z facetem - i z tego co mi wiadomo naopowiadał na mój temat niestworzone historie.

Moja grupa na studiach jest troszeczkę podzielona. Generalnie jestem raczej lubianą osobą, a z grupą do której należę naprawdę zdążyłam się zżyć.

Druga grupa to po prostu znajomi, z którymi rzadko się widuje, rzadko gadam, po prostu znajomi.

Do drugiej grupy należy dziewczyna - straszna plotkara do której doszły straszne plotki na mój temat...

A mianowicie, że jestem bardzo zazdrosna, że błagałam chłopaka o wybaczenie, żeby do mnie wrócił i wymyślałam preteksty aby go do siebie przyciągnąć poprzez udawanie ciąży...

A to naprawdę kłamstwa... Zawsze byłam honorowa i nie miałam po co prosić o wybaczenie, bo nic nie zrobiłam. A numer z dzieckiem - totalna desperacja.

Nie wiem czego on się naoglądał, może chciał mi zrobić na złość ale... mam 100% pewności, że każdy będzie o mnie teraz plotkował.

A chciałabym mieć to gdzieś, jednak każdego dnia o tym myślę. To straszne.

Jak osiągnąć mamwszystkowdupizm?

Nie dość, że rozstałam się z chłopakiem (i teraz już wiem, że nie muszę żałować tej decyzji) to jeszcze to. Pomocy
Cytat:
Napisane przez velvetica Pokaż wiadomość
Problem tkwi w tym, ze raczej nie bede miala okazji zeby to sprostowac bo pewnie wszystko odbedzie sie za moimi plecami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wal to. Szczerze i z calego serca.
Usmiechaj sie szeroko i nawet niech Ci do glowy nie przyjdzie czegokolwiek prostowac, bo wtedy bedziesz sprawiala wrazenie 'winnej ktora sie tlumaczy'.
Ludzie o takich rzeczach zapominaja szybciej niz myslisz, jesli tylko nie sprowokujesz ich do wracania do takich plotek / sytuacji.
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 10:25   #9
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: Jak nie przejmować się opinią innych?

Po prostu olej to. Wiem, że niełatwe. Ale skuteczne. Jak zobaczą, że się nie przejmujesz, to nie będą dokuczać.
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 12:44   #10
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Jak nie przejmować się opinią innych?

Cytat:
Napisane przez velvetica Pokaż wiadomość
A chciałabym mieć to gdzieś, jednak każdego dnia o tym myślę. To straszne.

Jak osiągnąć mamwszystkowdupizm?
Po prostu olej ewentualne głupie gadanie innych ludzi, bo co ono zmienia w Twoim życiu? Tak naprawdę nic. Nie masz powodu, by się tym gadaniem przejmować.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 08:03   #11
16184d9cda3dc635ef8643ffabb5c91037618a00
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 91
Dot.: Jak nie przejmować się opinią innych?

...

Edytowane przez 16184d9cda3dc635ef8643ffabb5c91037618a00
Czas edycji: 2017-05-05 o 17:42
16184d9cda3dc635ef8643ffabb5c91037618a00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-17, 09:26   #12
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jak nie przejmować się opinią innych?

Cytat:
Napisane przez velvetica Pokaż wiadomość
Problem tkwi w tym, ze raczej nie bede miala okazji zeby to sprostowac bo pewnie wszystko odbedzie sie za moimi plecami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale po co masz to prostować, skoro to dalsi znajomi i zwisają Ci i powiewają? O każdym plotkują, nie dogodzisz wszystkim i nawet się nie staraj. Za jakiś czas znajdą kolejny wdzięczny obiekt plotek.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 12:00   #13
sevenx
Raczkowanie
 
Avatar sevenx
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 42
Dot.: Jak nie przejmować się opinią innych?

Najlepiej odwrócić się i nie wracać do tego. Powiedzieć sobie "KONIEC" i żyć bez myśli o tym co się wydarzyło. Byłam w podobnej sytuacji, jedna rada. Nie próbuj nikomu się tłumaczyć, atmosfera się nakręca a oni dolewają oliwy do ognia. Nie warto.
sevenx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-17 13:00:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.