Urządzanie salonu w przytulnych barwach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-25, 17:08   #1
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855

Urządzanie salonu w przytulnych barwach


Witajcie. Za niedługo wprowadzamy się do naszego nowego, wynajmowanego mieszkania (kończy się budowa, albo raczej wykańczanie ). Duża kawalerka 53m2, z ogródkiem. 1 duży pokój, kuchnia, łazienka, hol i przedpokój.

Proszę Was o poradę właśnie w sprawie pokoju. Nie wiem niestety dokładnie jaki jest metraż (ale zmierzę ) - na oko niecałe 20m2. Wiem na pewno, że ściany mają być w neutralnym kolorze (krem, beż lub stonowany brąz). Meble jasne (uwielbiam dąb sonoma! ). Mamy też rozkładaną, szarą rogówkę, która będzie pełnić funkcję łóżka.

I mam dylemat. Czy kolor kremowy nie będzie za jasny do tych mebli? Czy nie lepiej zrobić coś pomiędzy beżem a brązem ("Caffe Latte" lub "Beżowy Kaszmir" z Dekorala) i do tego kremowe dodatki (rolety/zasłony, lampy)?

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Okna są od wschodu, więc pokój nie będzie zbyt słoneczny
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 01:30   #2
Olka890
Przyczajenie
 
Avatar Olka890
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 20
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

ja jestem fanka tapet, więc mogę Ci jedynie podrzucić miejsce, z którego ja czerie mnóstwo inspiracji przy zmianach w swoim domu -> http://www.domzpomyslem.pl/pomysly-i...ety,pr336.html podejrzewam, ze jak już jesteś przekonana do farby to Cię nie przekonam, ale może chociaż zestawienia kolorystyczne sobie podpatrzysz
Olka890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 22:28   #3
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Do mebli w tych kolorach, bardziej niż te wszystkie beże i brązy, które wymieniłaś pasowałby szary - odcień wpadający w oliwkowy, albo z delikatnym beżowym pigmentem.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 23:53   #4
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

krem + jedna ściana ciemniejsza:


szaro-beż zwany taupe:
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 14:02   #5
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Dziękuję Wam za odpowiedzi, jednak szczerze mówiąc podesłane zdjęcia pomieszczeń nie wyglądają zbyt przytulnie Już kupiłam farby: caffe latte i jasny brąz 2 ściany w jednym kolorze, 2 w drugim, sufit biały i listewki (nie wiem, jak to się dokładnie nazywa) łączące sufit ze ścianą - to też nadaje pokojowi przytulności!
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 20:17   #6
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Z tego co kojarzę, caffe latte z dekorala ma ciepły pomarańczowy pigment, mega będzie się gryzło z meblami w okleinie dąb sonoma.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 17:26   #7
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Do mebli w tych kolorach, bardziej niż te wszystkie beże i brązy, które wymieniłaś pasowałby szary - odcień wpadający w oliwkowy, albo z delikatnym beżowym pigmentem.
Też poszłabym jakoś mniej więcej w tę stronę. Może kolor Spokojny Agat jest dla Ciebie?
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-02, 09:49   #8
Ania384
Raczkowanie
 
Avatar Ania384
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 141
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Kremowy odcień bardzo ładny, podoba mi się!
Ania384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:38   #9
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za odpowiedzi, jednak szczerze mówiąc podesłane zdjęcia pomieszczeń nie wyglądają zbyt przytulnie Już kupiłam farby: caffe latte i jasny brąz 2 ściany w jednym kolorze, 2 w drugim, sufit biały i listewki (nie wiem, jak to się dokładnie nazywa) łączące sufit ze ścianą - to też nadaje pokojowi przytulności!
Wpisz w google odcień dębu, który cię interesuje, przejrzyj zdjęcia aranżacji i zastanów się dlaczego żadna z firm mających w ofercie taki odcień okleiny w meblach nie zaprezentowała go na tle beżo-brązów?
Odpowiedź jest chyba oczywista - dąb na tle beżyku wypada nijako. Odcienie chłodne pięknie podkreślają jasny odcień drewna, wszelkie ciepłe beże czy żółcie w połączeniu z tą okleiną mebli dają efekt pokoju tonącego w budyniu o smaku toffi lub wanilii

Przytulność w pomieszczeniu dają tkaniny, obrazy, dobre oświetlenie i wszelkie dodatki, a nie beż od podłogi po sufit.

A przy okazji, to jaki masz pomysł na podłogę?

Osobiście nie lubię nadmiaru beżu i tylko nieliczne odcienie toleruję na ścianach. Jedyny beżowy pokój z ulgą przemalowałam na biało, bo po paru latach miałam ochotę zrywać ten kolor ze ścian gołymi rękoma (chociaż to pokój w którym tylko bywałam i nigdy w nim nie mieszkałam).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 18:23   #10
Bercy
Raczkowanie
 
Avatar Bercy
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 49
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Możesz też wprowadzić pewne niebieskie akcenty. Ostatnio bardzo mi się podobają takie "morskie" wnętrza. Doskonale pasuje też do nich wiklina, która zawsze ociepla pomieszczenie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13.jpg (47,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg morskie-wnetrze-w-centum-warszawy.jpg (49,2 KB, 24 załadowań)

Edytowane przez Bercy
Czas edycji: 2015-07-03 o 18:29
Bercy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 12:38   #11
Anielqa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

To prawda, co piszą dziewczyny - do tego rodzaju mebli nie pasuje ciepły odcień w stylu beżu cyz pomarańczy. Lepiej pomalować ściany na chlodniejszy odcień i nieco ocieplić dodatkami ypu obraz (feeby.pl), kwiaty (suszone lub doniczkowe), albo ciekawe wysokie wazony (allegro.pl). Z pewnością świetnie pasować będą dodatki w czerwieni, turkusie czy nawet neonowych kolorach Poprzegląaj sobie różne strony z aranżacją z takimi meblami - wiele z nich opiera się na ciepłych odcieniach mebli + chłodny odcień ściany + ciepłe dodatki
Anielqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-13, 10:09   #12
agaklimek
Raczkowanie
 
Avatar agaklimek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 135
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Dodatki to już kosmetyka, ale chciałam Ci pokazać wnętrze, które jest całe w jasnych kremowych odcieniach i wygląda bardzo elegancko xxx. Jeżeli będziesz miała ochotę na zmiany, wówczas dodasz tylko kolorystyczne akcenty i pokój zmieni się nie do poznania.
__________________
Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie pragną, by wszystko pozostało takie jak dawniej.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-07-14 o 22:30 Powód: link
agaklimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 17:47   #13
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Hmm, to w takim razie jaki kolor mebli pasuje do ścian beżowo-brązowych? Jakiś czas temu kupiłam właśnie caffe latte i pachnący cynamon i coś mi się kojarzy, że czas na zwrot już minął .

No właśnie, odnośnie podłogi: jest jasna, ciut jaśniejsza od mebli i nie wiem, czy to będzie fajnie wyglądało
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 17:59   #14
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Ale te kolory, które wybrałaś wcale nie są beżowo-brązowe, tylko pomarańczowe. Nie googlowałaś ich jak wyglądają po pomalowaniu?
Tu masz na przykład pachnący cynamon http://1.bp.blogspot.com/-a7_0tOGBj3...0/DSCN5630.JPG

To są ciepłe odcienie, myślisz, że będą pasować do okleiny drewnianej o chłodnej barwie?
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 08:27   #15
agaklimek
Raczkowanie
 
Avatar agaklimek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 135
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Ale te kolory, które wybrałaś wcale nie są beżowo-brązowe, tylko pomarańczowe. Nie googlowałaś ich jak wyglądają po pomalowaniu?
Tu masz na przykład pachnący cynamon http://1.bp.blogspot.com/-a7_0tOGBj3...0/DSCN5630.JPG

To są ciepłe odcienie, myślisz, że będą pasować do okleiny drewnianej o chłodnej barwie?
Rzeczywiście, a to już zmienia sytuację. W takiej sytuacji postawiłabym na chłodniejszy odcień mebli.
__________________
Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie pragną, by wszystko pozostało takie jak dawniej.
agaklimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 09:17   #16
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Googlowałam, ale odcienie wychodziły tak różne że można zgłupieć.. W sklepach był brąz. Ale faktycznie, dopiero teraz zwróciłam uwagę na to, że we wszystkich aranżacjach dąb sonona jest zestawiony z chłodnymi ścianami Dziękuję Wam bardzo, że otworzyłyście mi oczy
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 08:29   #17
agaklimek
Raczkowanie
 
Avatar agaklimek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 135
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Googlowałam, ale odcienie wychodziły tak różne że można zgłupieć.. W sklepach był brąz. Ale faktycznie, dopiero teraz zwróciłam uwagę na to, że we wszystkich aranżacjach dąb sonona jest zestawiony z chłodnymi ścianami Dziękuję Wam bardzo, że otworzyłyście mi oczy
To jak "wychodzi" kolor wiele zalezy od światła i otoczenia. Najlepiej łączyć chłodne z ciepłymi, żebyś się nie zapomarańczowiła
__________________
Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie pragną, by wszystko pozostało takie jak dawniej.
agaklimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 14:18   #18
st0kr0tka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Hej, pomyślalam ze podłącze sie do tematu, bo też kręcą mnie przytulne wnętrza. Podobaly mi sie szczegolnie te wstawione przez Bercy. Ale chcialabym postawic na cieple dodatki, np ramki. Robie zdjecia i mam ich troche, dlatego pomyslalam zeby je w koncu wykorzystac. Ale szukam takich bardzo cieplych, nietypowych ramek, bo wszędzie są takie klasyczne, minimalistyczne lub odwrotnie, kosciolkowe nazbyt bogate. Moze mogłybyście podpowiedzieć gdzie szukać takich dodatków? Jesli nie ramki to moze cos innego. Z gory dzieki. Pozdrawiam Karolina.
st0kr0tka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 13:25   #19
st0kr0tka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Udalo mi sie namierzyc cos naprawde mega https://www.pinterest.com/pin/436004807649220408/ czegos takiego wlasnie szukam, tylko raczej trudno bedzie kupic. Co w ogole myslicie o takich ramkach? moze ktos wie gdzie kupie cos w podobnym stylu?
st0kr0tka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-22, 15:55   #20
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Cytat:
Napisane przez st0kr0tka85 Pokaż wiadomość
Udalo mi sie namierzyc cos naprawde mega https://www.pinterest.com/pin/436004807649220408/ czegos takiego wlasnie szukam, tylko raczej trudno bedzie kupic. Co w ogole myslicie o takich ramkach? moze ktos wie gdzie kupie cos w podobnym stylu?
Szczerze mówiąc, mnie niezbyt się podobają Zbyt fikuśne, ale jakieś takie... nijakie. Jeszcze gdyby powiesić 1-2 obrazy w tej ramie w jednym pomieszczeniu to ok, ale tu jest ich po prostu za dużo. Jeśli chodzi o obrazy, to ja jestem fanką antyram - łatwo dostępne, stosunkowo niedrogie a pasują do praktycznie każdego pomieszczenia. Super jest też przejść się do jakiejś drukarni z wybranym obrazem zgranym np. na pendrive i wydrukować to sobie na drewnianym stelażu - tylko wiadomo, wyższe koszta.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 18:27   #21
teczowy_poranek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

A ja mam "coś" tego typu tylko według mnie jakoś lepiej wykończone: xxx
Bo te co znalazła Stokrotka to trochę wyglądają jak ze sklejki. Na dniach jeszcze widziałam jakieś nie głupie ramki na którejś z grup fb, ale nie mogę teraz znaleźć. W każdym razie antyramy też są dobrym rozwiązaniem, bo rzeczywiście są uniwersalne. Jak kto woli. W sumie zależy w jakim stylu chcemy urządzić pokój. Ja jestem z kolei ciekawa tego drewnianego stelażu, chyba nie załapałam o co chodzi.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-28 o 17:25 Powód: Link.
teczowy_poranek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 09:30   #22
st0kr0tka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Urządzanie salonu w przytulnych barwach

Wow są przecudne Dziekuje. Teraz jak patrze na te co wyszukalam to wygladaja jakos...... sztucznie. Moze dlatego że mam teraz jakies porownanie. Tylko szkoda bo wyglada na to ze nie są na razie dostepne. Ale na takie ramki mysle ze gotowa jestem poczekac, no chyba ze znajde jeszcze jakie ciekawe pomysly. Chetnie zobaczyłabym tez te drukowane na stelażu ale nie wiem jak to znalezc bo antyramy to zdecydowanie nie moj klimat. Poprosze o linka i dziekuje za zainteresowanie
st0kr0tka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-23 10:30:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.