Dziwny problem związany z miesiączką... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-15, 23:50   #1
forgetthetime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 22

Dziwny problem związany z miesiączką...


Uprzedzam posty jakie mogą się pojawić, jestem już zapisana do ginekologa, niestety najbliższy termin dopiero za 2 tygodnie, więc muszę poczekać... Otoz od roku mam pewien problem, wszystko zaczęło się gdy spotkała mnie bardzo stresująca sytuacja, przez co okres bardzo mi się rozregulował. Przez parę miesięcy moja miesiączka wyglądala tak, że albo nie miałam przez około 50 dni, albo miałam po 2-3 dni dwa razy w miesiącu... Długo zwlekałam z wizytą u ginekologa bo nigdy nie byłam, wybrałam się w czerwcu, dostałam tabletki i podobno miało się ustabilizować. Rzeczywiście od września było mniej więcej regularnie po odstawieniu tabletek, natomiast dostałam okresu 2 tygodnie temu w środę, trwał normalnie 5 dni i koniec. Ostatnio znowu źle się czułam, a okresu znowu dostałam wczoraj... Szczerze mowiac nie pamiętam kiedy miałam aż tak bardzo obfity Może ktoś miał kiedyś podobny problem? To zaczyna robić się męczące, że nigdy nie wiem kiedy nagle dostanę :/ Wcześniej miałam plamienia, ale trwały one dzień i koniec.
forgetthetime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 07:37   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Dziwny problem związany z miesiączką...

Koleżanka miała podobnie i wiem, że miała robione badania hormonalne i potem brała dłuższy czas hormony, żeby to wyregulować. Wiem, że obfite okresy wiążą się też z niedoczynnością tarczycy (więc znowu hormony). Pewnie dostaniesz odpowiednie skierowanie na wyniki.
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 19:13   #3
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Dziwny problem związany z miesiączką...

Przede wszystkim: ile masz lat? Piszesz, że to będzie pierwsza wizyta, dlatego zwlekałaś, więc podejrzewam, że jesteś młoda, czyli możesz mieć bardzo nieregularny cykl. Uwierz, organizm jest tak pokręcony, że płata różne figle; ja miałam okres jak w zegarku, co 28 dni, zawsze po przebudzeniu, więc nawet godziny jako tako się zgadzały i nagle bam, mam 15 lat i przez pół roku zero okresu, poszłam z mamą do gina, który zlecił badania z krwi na wszelki wypadek, ale okazało się, że po prostu taka uroda mojego dojrzewania. I podobno takie wahania okresu mogą trwać do pierwszego porodu (ja zaczęłam szybko brać tabletki, więc mi się unormowało). Jeśli źle wywnioskowałam i jesteś już po okresie dojrzewania, to faktycznie, może to hormony, tarczyca, albo po prostu uroda. Teraz nie masz co gdybać, zostaje gin, nie jesteśmy wróżkami, żeby Ci dokładnie powiedzieć
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.