Zaczerwieniona skóra wokół oczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-11, 20:33   #1
LadyMadonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15

Zaczerwieniona skóra wokół oczu


Witam ,

od sierpnia tego roku mam spory problem ze skórą wokół moich oczu.
w połowie sierpnia spuchły mi powiekia, a skóra dookoła zaczęła się łuszczyć i zrobiła się bardzo czerwona.
Z czasem opuchlizna zeszła, ale skóra robi się coraz gorsza, wyglądam jakbym miała podbite oczy. Łykałam tabletki antyalergiczne, smarowałam to różnymi kremami, m. in. alantanem, po którym skór przestała mi się łuszczyć ale nadal jest bardzo czerwona, tormantiol, który nic nie pomógł..

Z czym może być związany ten problem? I gdzie powinnam się z nim zgłosić, do dermatologa, alergologa, czy może jeszcze gdzieś indziej?
LadyMadonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 21:23   #2
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Zaczerwieniona skóra wokół oczu

Może zgłoś się do lekarza rodzinnego i on ci poradzi do jakiego specjalisty powinnaś się udać. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=732923
przed chwilką czytałam w tym wątku w ostatnim poście dziewczyna opisała jak radzić sobie z problemami oczu doraźnie, używając np mieszanek ziół itp
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 21:29   #3
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Zaczerwieniona skóra wokół oczu

Cytat:
Napisane przez LadyMadonna Pokaż wiadomość
Witam ,

od sierpnia tego roku mam spory problem ze skórą wokół moich oczu.
w połowie sierpnia spuchły mi powiekia, a skóra dookoła zaczęła się łuszczyć i zrobiła się bardzo czerwona.
Z czasem opuchlizna zeszła, ale skóra robi się coraz gorsza, wyglądam jakbym miała podbite oczy. Łykałam tabletki antyalergiczne, smarowałam to różnymi kremami, m. in. alantanem, po którym skór przestała mi się łuszczyć ale nadal jest bardzo czerwona, tormantiol, który nic nie pomógł..

Z czym może być związany ten problem? I gdzie powinnam się z nim zgłosić, do dermatologa, alergologa, czy może jeszcze gdzieś indziej?
Podobne objawy miała moja kuzynka plus pieczenie i uczucie piasku pod powiekami, zdiagnozowano u niej nużeńca. Ja zaczęłabym od wizyty u dermatologa.
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 22:10   #4
LadyMadonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15
Dot.: Zaczerwieniona skóra wokół oczu

Cytat:
Napisane przez pasodoble Pokaż wiadomość
zdiagnozowano u niej nużeńca
:O

Pierwszy raz o tym słyszę.. możesz powiedzieć jak to dokładnie przebiegało u niej i jak się ostatecznie skończyło?
LadyMadonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 07:34   #5
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Zaczerwieniona skóra wokół oczu

Cytat:
Napisane przez LadyMadonna Pokaż wiadomość
:O

Pierwszy raz o tym słyszę.. możesz powiedzieć jak to dokładnie przebiegało u niej i jak się ostatecznie skończyło?
U niej zaczęło się właśnie od łuszczenia skóry wokół oczu (tak na na brzegach powiek i troszkę dalej) i podpuchnięcia. Potem zaczęły piec ją oczy, więc myślała, że to jakaś alergia, że samo przejdzie. Na wizytę u lekarza zdecydowała się po tym, jak zauważyła, że jakby bardziej wypadają jej rzęsy. Miała pobrane kilka rzęs do badania i okazało się, że to nużeniec.
Wiem, że ma na pewno jakieś maści i tabletki, żeby wykurzyć drania i jest już trochę lepiej, bo to jest świeża sprawa, wie to może od 2-3 tygodni.
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 11:23   #6
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Zaczerwieniona skóra wokół oczu

Ja też miałam takie objawy. U mnie to trwało kilka miesięcy zanim to wyleczyłam. Okazało się, że mam alergię na substancje zapachowe i nikiel. A takie były własnie objawy. Na pewno musisz poradzić się lekarza...sama nic nie wymyslisz..a mozesz sobie tez zaszkodzić. Niebęde pisać, jakie specyfiki mi pomogły, bo nie wiem czy mogę. Napisałam nazwę w jednym wątku i dostałam pkt karne za kryptoreklamę....
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 11:51   #7
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Zaczerwieniona skóra wokół oczu

Przyłączam się do wątku - mam identyczne objawy i chętnie bym uzyskała namiar na dermatologa w Warszawie (może być prywatnie) który będzie umiał zdiagnozować problem. Na lekarza rodzinnego bym nie liczyła, chyba, ze ktoś zna cudotwórcę, który pacjenta traktuje jak pacjenta nie jak ścierwo, które przeszkadza mu w pracy.

Problem mam również mniej więcej od sierpnia, nie pomagają ani preparaty łagodzące, ani antyalergiczne, ani antybiotyki (Neomycyna). Zmiany pozwalają sie przykryc podkładem, ale przez te parę miesiecy dorobiłam się skóry pod oczami jak u zaniedbanej 60-latki

Wersja bez makijażu wygląda jak ponizej:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg eyes.jpg (6,5 KB, 57 załadowań)
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name

Edytowane przez Margot45
Czas edycji: 2013-12-12 o 11:54 Powód: fotka
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-12, 16:10   #8
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Zaczerwieniona skóra wokół oczu

Margot45, miałam to samo i było to skutkiem alergii. U mnie pomogły zastrzyki ze sterydami i z lekami histaminowymi. Na zaminy pod oczami dostałam Cortineff. Normalnie jest na receptę ale jak mnie pani farmaceutka zobaczyła bez makijażu to dała mi tę maść. Użyłam jej 3x ale ostawiłam bo przestraszyłam się możliwości popękania naczynek pod oczami . Postanowiłam sama sobie pomóc i smarowałam się zwykłym kremem Nivea. Jeden dzień bardzo intensywnego kremowania się, zastrzyki, leki, dużo witaminy C i problem znikł.

Edytowane przez Jacqueline27
Czas edycji: 2013-12-12 o 16:30
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 18:33   #9
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Zaczerwieniona skóra wokół oczu

Cortineff u mnie nie działa,generalnie żadne sterydy zewnętrzne,a że jestem atopikiem,trochę tego przetestowałam. Może to faktycznie na tle alergicznym i sterydy do wewnątrz by pomogły
Nie pamiętasz,co to dokładnie było?
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 11:17   #10
LadyMadonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15
Dot.: Zaczerwieniona skóra wokół oczu

Byłam z tym u lekarza Dermatologa, dostałam tabletki antyalergiczne i listę produktów których mam nie jeść i do tygodnia powinno mi przejść jeśli to jest alergia, jeśli nie to będziemy szukać dalej.
Acha.. .no i maść sterydową też dostałam.

Pani dermatolog powiedziała że mam iść na badanie na obecność pasożytów bo one lubią się zagnieżdżać w okolicach oczu i powodują takie właśnie objawy. Badanie kosztuje 10 zł.. i wyniki są w tym samym dniu. Pasożytów nie wyleczy się lekami na alergię, ani domowymi sposobami a powodują one straszne szkody więc warto się przebadać.
LadyMadonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 11:25   #11
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Zaczerwieniona skóra wokół oczu

A możesz napisać coś konkretnego?
- jakie tabletki, jakie preparaty do uzycia zewnetrznego, jak dokładnie brzmi nazwa badania, które Ci zleciła i gdzie się coś takiego wykonuje (w jakim laboratorium)?
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-13, 11:32   #12
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Zaczerwieniona skóra wokół oczu

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Cortineff u mnie nie działa,generalnie żadne sterydy zewnętrzne,a że jestem atopikiem,trochę tego przetestowałam. Może to faktycznie na tle alergicznym i sterydy do wewnątrz by pomogły
Nie pamiętasz,co to dokładnie było?
Ja dostałam alergii na krem hipoalergiczny więc diagnozę wystawiłam sobie sama
Nie pamiętam jakie sterydy dostałam w zastrzykach, ale trochę tego było. Mnie jak obejrzał lekarz pierwszego kontaktu to od razu zaproponował sterydy w zastrzykach, a Wam nie?
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 11:42   #13
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Zaczerwieniona skóra wokół oczu

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Ja dostałam alergii na krem hipoalergiczny więc diagnozę wystawiłam sobie sama
Nie pamiętam jakie sterydy dostałam w zastrzykach, ale trochę tego było. Mnie jak obejrzał lekarz pierwszego kontaktu to od razu zaproponował sterydy w zastrzykach, a Wam nie?
Ja mam stwierdzone AZS od ok. 5 lat, w zwiazku z czym jeśli chodzi o kosmetyki i wszystko, co stosuję zewnętrznie jestem wiecej niz ostrożna i stosuję tylko to, o czym na 100% wiem, ze krzywdy mi nie uczyni.

Przez jakiś czas miałam spokój z dolegliwosciami skórnymi, odnowiły sie w tym roku po części w zwiazku z innymi schorzeniami, tym niemniej ani zaden dermatolog, ani lekarz pierwszego kontaktu ani lekarz szpitalny (byłam w dwóch) nie zalecił mi stosowania żadnych sterydów do wewnatrz, tym bardziej w zastrzykach.

Dlatego poprosiłam o konkretne odpowiedzi, nie ogólnikowe typu "lekarz mi przepisał tabletki na alergię".
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 13:36   #14
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Zaczerwieniona skóra wokół oczu

Z tabletek na alergie brałam Clemastinium 1mg a wcześniej Amertil. Obydwa sprawdziły się bardzo dobrze. Do tego wapno i jak wspomniałam wcześniej witaminę C.
Tego co mi podawali w zastrzykach nie pamiętam, wiem tylko że to były sterydy.
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 13:40   #15
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Zaczerwieniona skóra wokół oczu

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Z tabletek na alergie brałam Clemastinium 1mg a wcześniej Amertil. Obydwa sprawdziły się bardzo dobrze. Do tego wapno i jak wspomniałam wcześniej witaminę C.
Tego co mi podawali w zastrzykach nie pamiętam, wiem tylko że to były sterydy.
Dzięki, akurat te leki, które wymieniłaś nie są mi znane, ale zaraz sobie poczytam co tam jest substancją czynną bo być moze brałam to pod inną nazwą handlowa. No nic, przez jakiś czas pewnie jeszcze postraszę ludzi swoim widokiem
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.