rogowacenie skóry na ramionach/ zapchane pory/rumień/rozstępy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-14, 18:08   #1
TheAgraffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 37
Wink

rogowacenie skóry na ramionach/ zapchane pory/rumień/rozstępy


witam wszystkich
aby nie zaśmiecać forum dodaję jeden post a w nim opiszę wszelkie pytania/problemy.

1. na ramionach mam właściwie od zawsze tak jakby wysypkę. ustało to na czas lata, prawdopodobnie z powodu słońca, a we wrześniu/październiku problem powrócił. czasem jest to bardziej widoczne, niekiedy mniej. teraz problem zmalał - próbowałam to nawilżać i smarować balsamem kokosowym. jednak wyczytałam, że pomocny może balsam/krem z mocznikiem. macie jakieś sprawdzone niedrogie, które możecie polecić?

2. kolejny problem to niestety wągry na nosie, które kiedyś były tylko na nosie, teraz na całym nosie włączając płatki, w okolicach nosa, czasem na czole, brodzie. mam wrażenie. kiedyś to bagatelizowałam. wyciskałam od czasu do czasu i tyle, ale jest tego coraz więcej. wystarczy, że nie wyciskam 3 dni i są już czarne kropki. jeśli nadal tego nie wyciskam to zaczynają wystawać wygląda to okropnie.. czytałam, że dobre są na to kwasy - salicylowy, hialuronowy, pirogronowy. od paru tygodni stosuję tonik la roche posay i krem effaclar k. ale nie widzę większej poprawy. nadal pory blokują się i wytwarzają dużo sebum, bo kiedy wracam o 16 do domu strasznie się świecę..

3. problem dotyczy plamy którą mam na twarzy. dokładnie na policzku mam lekko czerwoną plamę, już od lat. nie wiem, czy to jest rumień. nie znam się. chciałabym używać jakiegoś kremu bb, żeby trochę to zakryći wyrównać koloryt. raz miałam próbkę kremu clarins bb i był świetny, jednak jego cena.. macie może jakiś sprawdzony w niższej cenie? zwykle problemem dla mnie jest podkreślanie suchych skórek. zależy mi na naturalnych efekcie. nie używam podkładów.

4. to rozstępy macie jakieś sposoby na zniwelowanie już powstałych?

5. i ostatnie. poszukuję kremu nawilżającego co cery tłustej, bo la roche kompletnie mi ją wysuszył.. na wiór.
TheAgraffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 19:56   #2
emmmwuuu
Raczkowanie
 
Avatar emmmwuuu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 201
Dot.: rogowacenie skóry na ramionach/ zapchane pory/rumień/rozstępy

Miałam problem z rogowaceniem skóry na łydkach i pupie, pomógł mi Pilarix (tubka 50g około 10-15 zł) oraz wcieranie mieszanki maseł do ciała z oliwkami dla dzieci (używałam najczęściej masła kakaowego Isana i oliwki Babydream zamiennie z olejkiem Alterra Migdał i Papaja, ale Babydream działa na moją skórę lepiej). Po jakimś miesiącu stan skóry się poprawił na tyle, że teraz takie zabiegi stosuję raz w tygodniu, a efekt się utrzymuje.

Co do rozstępów - mam na piersiach, wewnętrznej stronie ud i pod pośladkami - wszędzie już białe, niestety, z nimi się raczej nic nie da zrobić. W każdym razie jeśli skóra jest dobrze nawilżona i natłuszczona są jakby mniej widoczne, szczególnie te na piersiach, resztę ciężko mi obserwować
Jeżeli masz czerwone to są na nie specjalne maści, mój brat używał kiedyś jakiegoś takiego mazidła, ale nie znam nazwy niestety, mogę zapytać.
emmmwuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 19:58   #3
TheAgraffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 37
Dot.: rogowacenie skóry na ramionach/ zapchane pory/rumień/rozstępy

tak, większość z moich rozstępów są jeszcze czerwone, dlatego jeśli w ogóle jest jeszcze jakaś szansa to chciałabym je zniwelować..
TheAgraffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 20:11   #4
emmmwuuu
Raczkowanie
 
Avatar emmmwuuu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 201
Dot.: rogowacenie skóry na ramionach/ zapchane pory/rumień/rozstępy

nie wiem szczerze mówiąc jak wygląda teraz brzuch Pawła, ale był zadowolony z tej maści, zapytam go, jeżeli pamięta co to było - dam znać
emmmwuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 22:40   #5
TheAgraffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 37
Dot.: rogowacenie skóry na ramionach/ zapchane pory/rumień/rozstępy

up
TheAgraffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 19:01   #6
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: rogowacenie skóry na ramionach/ zapchane pory/rumień/rozstępy

Witam serdecznie TheAgraffka

odp.1. co do Twojego problemu dotyczącego ramion, to z Twojego opisu wynika, że masz rogowacenie okołomieszkowe. Zapytaj się, czy ktoś w rodzinie nie ma podobnego problemu. Jest to niegroźne schorzenie skóry, które polega na nadmiernym rogowaceniu ujść mieszków włosowych. Z reguły jest dziedziczne. Niestety, trudno będzie Ci całkowicie usunąć objawy kaszki lub tarki na ramionach, ale możesz znacznie poprawić ich wygląd. Sama z tym walczę od wielu lat i obecnie jest nieźle. Najlepiej, abyś regularnie 1-2 w tygodniu wykonywała peeling solny (najlepsza jest sól morska, ale jak nie masz, to możesz użyć zwykłej kuchennej). Sól możesz połączyć ze zwykłą oliwką dla dzieci lub użyć samodzielnie. Skóra po peelingu będzie lekko piekła (za sprawą soli), ale się nie obawiaj. Po peelingu i każdym prysznicu zawsze używaj mocno natłuszczający balsam z olejem za słodkich migdałów,arganowym, jojoba lub masło karite(shea) czy kakaowe. kremy z mocznikiem (najlepiej 1o%owym)również są pomocne.

odp.2 Jeśli chodzi o zaskórniki, które powstają na nosie, to może mało Cię to pocieszy, ale prawie każda kobieta ma taki sam problem. Przede wszystkim, moim zdaniem, przez to, iż tak często wyciskasz zaskórniki, jeszcze bardziej pobudzasz prace gruczołów łojowych i w rezultacie Twoja skóra szybciej się zanieczyszcza. Napisz, jakim preparatem oczyszczasz cerę?Pytam, bo często problem skóry tkwi w sposobie jej codziennego oczyszczania.Z Twojego opisu wynika, że masz skórę mieszaną z dużą tendencją do przetłuszczania. Co oprócz kremu efaclar K używasz? Stosujesz jakieś peelingi, maseczki?

odp.3 Jeśli chodzi o plamę na policzku, to zauważyłaś, kiedy się pojawiła? Czy zdarza się, że skóra w tym miejscu swędzi lub piecze? Czy plamka jest wyraźnie odgraniczona? Czy pod wpływem słońca staję się bardziej czerwona? Jesli możesz zamieść jakieś zdjęcie, bo trudno mi cokolwiek powiedzieć na ten temat, jeśli nie widzę jak ta plamka wygląda.

odp.4 Co do rozstępów, jeśli pojawiły się niedawno i są jeszcze różowe, to możesz je delikatnie zniwelować. Niestety nie zlikwidujesz ich całkowicie. Poszukaj preparatów, które zawierają arnikę, kofeinę (usprawniają krążenie i wspomagają działanie innych substancji aktywnych), wyciągi z alg, olej kokosowy lub arganowy, ekstrakt z rozmarynu lu nagietka, krzem, wit. A lub E.

odp. Krem efaclar zawiera kwas salicylowy, stąd pojawiło się przesuszenie. Sam krem nawilżający może nie załatwić sprawy. Napisz więcej o swojej pielęgnacji, a będę mogła Ci pomóc.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 23:38   #7
TheAgraffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 37
Dot.: rogowacenie skóry na ramionach/ zapchane pory/rumień/rozstępy

1. moja mama ma podobny problem, więc bardzo możliwe, że mam to po niej. ostatnio zauważyłam, że to się uspokoiło, po tym jak nawilżałam skórę, ale z doświadczenia wiem, że ten problem niedługo znowu powróci. staram się używać peelingów i specjalnej gąbki.

2. na co dzień stosuję żel do mycia twarzy z borjois rano i wieczorem. wieczorem również płatki oczyszczające clearasil. dzień krem garnier hydra adapt do cery suchej, a na noc effaclar k i tonik. od czasu do czasu peeling z sorai. i to właściwie tyle. boję się czegokolwiek używać, bo albo mam zbyt przetłuszczoną cerę w dzień, a jak umyję to jest strasznie sucha i schodzi płatami w szczególności z nosa.. ale to pewnie od nagminnego wyciskania..

3. plama pojawiła się kiedy byłam jeszcze małym dzieckiem, nie jest wyraźnie ograniczona, jest to jakby znamię, prawie wtapia się w kolor cery, raczej wygląda jakbym się zadrapała, nie jest wypukła, właściwie prawie jej nie zauważam. to po prostu taka zaczerwieniona plamka.

i dziękuję za dotychczasową pomoc
TheAgraffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-18, 17:37   #8
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: rogowacenie skóry na ramionach/ zapchane pory/rumień/rozstępy

Cytat:
Napisane przez TheAgraffka Pokaż wiadomość
witam wszystkich
aby nie zaśmiecać forum dodaję jeden post a w nim opiszę wszelkie pytania/problemy.

1. na ramionach mam właściwie od zawsze tak jakby wysypkę. ustało to na czas lata, prawdopodobnie z powodu słońca, a we wrześniu/październiku problem powrócił. czasem jest to bardziej widoczne, niekiedy mniej. teraz problem zmalał - próbowałam to nawilżać i smarować balsamem kokosowym. jednak wyczytałam, że pomocny może balsam/krem z mocznikiem. macie jakieś sprawdzone niedrogie, które możecie polecić?

2. kolejny problem to niestety wągry na nosie, które kiedyś były tylko na nosie, teraz na całym nosie włączając płatki, w okolicach nosa, czasem na czole, brodzie. mam wrażenie. kiedyś to bagatelizowałam. wyciskałam od czasu do czasu i tyle, ale jest tego coraz więcej. wystarczy, że nie wyciskam 3 dni i są już czarne kropki. jeśli nadal tego nie wyciskam to zaczynają wystawać wygląda to okropnie.. czytałam, że dobre są na to kwasy - salicylowy, hialuronowy, pirogronowy. od paru tygodni stosuję tonik la roche posay i krem effaclar k. ale nie widzę większej poprawy. nadal pory blokują się i wytwarzają dużo sebum, bo kiedy wracam o 16 do domu strasznie się świecę..

3. problem dotyczy plamy którą mam na twarzy. dokładnie na policzku mam lekko czerwoną plamę, już od lat. nie wiem, czy to jest rumień. nie znam się. chciałabym używać jakiegoś kremu bb, żeby trochę to zakryći wyrównać koloryt. raz miałam próbkę kremu clarins bb i był świetny, jednak jego cena.. macie może jakiś sprawdzony w niższej cenie? zwykle problemem dla mnie jest podkreślanie suchych skórek. zależy mi na naturalnych efekcie. nie używam podkładów.

4. to rozstępy macie jakieś sposoby na zniwelowanie już powstałych?

5. i ostatnie. poszukuję kremu nawilżającego co cery tłustej, bo la roche kompletnie mi ją wysuszył.. na wiór.
Aby nie zaśmiecać forum są właśnie po to stworzone specjalne wątki, każdy o innej tematyce. Jeśli jakiegoś nie ma, wyraźnie jest napisane, aby pisać do moderatora, problem się od razu wyjaśni.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 12:30   #9
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: rogowacenie skóry na ramionach/ zapchane pory/rumień/rozstępy

Spróbuj odstawić płatki clearasil, bo zawierają kwas salicylowy i alkohol. Jeśli stosujesz codziennie efaclar i płatki to trochę za dużo i stąd Twoja skóra może być przesuszona. Ponadto alkohol początkowo rzeczywiście daje wrażenie oczyszczonej skóry, ale później wręcz odwrotnie. Gruczoły łojowe broniąc się, wytwarzają jeszcze więcej łoju i tworzy się błędne koło. Nie polecam jakichkolwiek preparatów z alkoholem do pielęgnacji twarzy. Spróbuj płatki zastąpić tonikiem również wieczorem, a powinno być lepiej
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:31.