UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-26, 20:38   #481
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

zabawna to Ty jesteś
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 20:55   #482
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
zabawna to Ty jesteś
To super, ogromna zaleta umieć się z siebie śmiać
Tak czy siak, to nie ja mam takie problemy, tylko Ty. I te pytania czy przyjmą w kolejności... śmiech na sali. I co, potem po semestrze wywalą bo nie dasz sobie rady skoro matura Cię przerosła? Super.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 09:32   #483
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Kurczę, ja też wszystko skrzętnie obliczałam, miałam plan B i C, a matura poszła mi o wiele lepiej niż się spodziewałam. Więc nie ma co tak gdybać, bo rok temu było tak, w tym może być inaczej. Przyłóż się do nauki, zdaj najlepiej jak portrafisz i wtedy oceń, czy się rejestrować czy nie.
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 09:42   #484
1Patty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 488
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Dokładnie jak dostanie się wyniki to dopiero można kombinować. Chyba że już ma się wyniki.
__________________
,,Po tragedii życie też ma sens. Ważne że mamy siebie ".

Powrót na forum.
1Patty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 17:23   #485
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Uniwersytet Jagielloński, Stosunki Międzynarodowe I rok - egzaminy

Cytat:
Napisane przez julielane Pokaż wiadomość
Mimo tego że nie udzieliłam odpowiedzi na dwa pytania krótkiej odpowiedzi zaliczyłam go doskonale jak na mnie.
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale raczej to nie profesor sprawdzał te prace, tylko jego doktoranci
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 13:21   #486
julielane
Przyczajenie
 
Avatar julielane
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Dot.: Uniwersytet Jagielloński, Stosunki Międzynarodowe I rok - egzaminy

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale raczej to nie profesor sprawdzał te prace, tylko jego doktoranci
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Co nie znaczy, że jak sprawdza doktorant praca jest oceniana z przymrużeniem oka.

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale raczej to nie profesor sprawdzał te prace, tylko jego doktoranci
A i jeszcze jedno. Nasze prace były sprawdzane przez doktorów prowadzących ćwiczenia z tego przedmiotu.
julielane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 13:41   #487
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Uniwersytet Jagielloński, Stosunki Międzynarodowe I rok - egzaminy

Cytat:
Napisane przez julielane Pokaż wiadomość
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Co nie znaczy, że jak sprawdza doktorant praca jest oceniana z przymrużeniem oka.
Mam nadzieję, że nie potraktowałaś tego jako próbę umniejszenia Twojej wiedzy, po prostu z doświadczenia wiem, jak w tym przypadku jest

Cytat:
Napisane przez julielane Pokaż wiadomość
A i jeszcze jedno. Nasze prace były sprawdzane przez doktorów prowadzących ćwiczenia z tego przedmiotu.
Z ciekawości - kto prowadzi ćwiczenia z HSM na SM?
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-20, 15:33   #488
marxi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Studia UJ opinie

Cześć Zwracam się z wielką prośbą do każdej studentki UJ, jaka trafi na ten wątek o opisanie swoich doświadczeń związanych z tą uczelnią, tego co jej się tam podoba, jak i negatywów. Zastanawiam się nad podjęciem tam studiów na filologii obcej i nie chciałabym kupować przysłowiowego kota w worku, a niestety nie mam tam znajomych, z jakimi utrzymywałabym kontakt. Wiem, że nie sposób jest wiedzieć, jaki poziom panuje na każdym wydziale, ale jeżeli któraś z was studiuje tam jakąkolwiek filologię obcą, albo ma o jakiejś informację to bardzo proszę o komentarz, będę wdzięczna. Jeżeli ktoś studiuje w Krakowie, ale nie na UJ i chciałby się podzielić swoimi przemyśleniami odnośnie miasta, ludzi, atmosfery to też chętnie bym poczytała.

Dodam, że głównie interesuje mnie filologia włoska lub szwedzka

Edytowane przez marxi
Czas edycji: 2015-04-20 o 15:38
marxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 22:08   #489
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Studia UJ opinie

Ja studiowałam fil. hiszpańską. Ogólnie- rozczarowanie. Moje zamiłowanie i zainteresowanie krajami hiszpańskojęzycznymi, chęć nauczenia się czegoś fajnego.. Legło w gruzach :P. Co do filologii włoskiej, słyszałam, że tempo jest o wiele mniejsze niż na hiszpańskiej. Lektoraty mieliśmy wspólne (w 2 semestrze drugi język). Generalnie wszystko co lubiłam zostało mi lekko obrzydzone i zajęło mi 8 miesięcy zanim wzięłam się ponownie za naukę hiszpańskiego i wróciła mi motywacja do nauki tego języka. No i naprawdę duże znaczenie ma to, czy wczesniej uczyłas się któregoś z języków, których filologię chcesz studiować. Co do szwedzkiej, to dziewczyny bardzo sobie zachwalały i naprawdę im się podobają te studia, ale to informacja z drugiej ręki
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 14:52   #490
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Studia UJ opinie

Cytat:
Napisane przez marxi Pokaż wiadomość
Dodam, że głównie interesuje mnie filologia włoska lub szwedzka
Znam dwie dziewczyny z filologii szwedzkiej, zadowolone są, chwalą sobie.
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 06:35   #491
kdsb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
UJ- Dietetyka

Hejka
Mógłby mi ktoś powiedzieć z jakimi wynikami maturalnymi został przyjęty na UJ na dietetykę ? I co zdawał na rozszerzeniu ?
Ja pisałam tylko biologie i angielski rozszerzony i zastanawiam się czy mam jakiekolwiek szanse się tam dostać skoro nie pisałam chemii ;<
kdsb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-08, 11:01   #492
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: UJ- Dietetyka

No to czemu nie zdawałaś chemii, skoro wiedziałaś, że chcesz iść na dietetykę!? Na UJ oba przedmioty (biologia i chemia) to wymóg formalny, bez nich nie wezmą Cię nawet pod uwagę w rekrutacji. A nawet jeśli, to byś się nie dostała, choćbyś zdała na 100% tę biologię, bo to tylko połowa punktów, a to popularny kierunek. Na UJ jednak progi są wysokie. Na UR zwykle łatwiej się dostać, ale akurat dietetyka jest popularna, dwa lata temu była najpopularniejszym kierunkiem, 18 osób na miejsce. Ale tam chociaż możesz próbować, bo liczy się jeden przedmiot do wyboru spośród m.in. biologii i chemii, nie będziesz więc już na starcie na straconej pozycji. Ale i tak na wszelki wypadek złożyłabym też na technologię żywności i żywienie człowieka, bo przy takim obłożeniu nigdy nic nie wiadomo.

A w ogóle, czemu ja za Ciebie spawdzam to w google? Tzn. wiem czemu, bo mi się nudzi. No ale trochę zaradności.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 11:10   #493
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: UJ- Dietetyka

Cytat:
Napisane przez kdsb Pokaż wiadomość
Hejka
Mógłby mi ktoś powiedzieć z jakimi wynikami maturalnymi został przyjęty na UJ na dietetykę ? I co zdawał na rozszerzeniu ?
Ja pisałam tylko biologie i angielski rozszerzony i zastanawiam się czy mam jakiekolwiek szanse się tam dostać skoro nie pisałam chemii ;<
ale jak chcesz się dostać na UJ bez zdawania jednego z koniecznych przedmiotów?
__________________
położna
nasz blog
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 06:40   #494
kdsb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
Dot.: UJ- Dietetyka

Dziękuje za odpowiedz . Przez nową podstawę programową nie da się zdawać przedmiotów których nie masz w profilu klasy. Wszystkie przedmioty typu: historia, wos, fizyka, chemia, geografia, informatyka są tylko w pierwszej klasie a potem już nie.
kdsb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 06:57   #495
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: UJ- Dietetyka

i to powoduje, że nie można ich potem zdawać na maturze? do matury można spokojnie przygotować się samemu.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 09:06   #496
Vampire13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: UJ- Dietetyka

Cytat:
Napisane przez kdsb Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedz . Przez nową podstawę programową nie da się zdawać przedmiotów których nie masz w profilu klasy. Wszystkie przedmioty typu: historia, wos, fizyka, chemia, geografia, informatyka są tylko w pierwszej klasie a potem już nie.

A co Ty opowiadasz? Można zdawać KAŻDY dowolony przedmiot, bez względu na to, czy się go uczyłaś w trzeciej, czy pierwszej klasie, czy w ogóle.
Vampire13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 11:55   #497
ronnie23
Przyczajenie
 
Avatar ronnie23
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Studia UJ opinie

Cytat:
Napisane przez gallina1 Pokaż wiadomość
Ja studiowałam fil. hiszpańską. Ogólnie- rozczarowanie. Moje zamiłowanie i zainteresowanie krajami hiszpańskojęzycznymi, chęć nauczenia się czegoś fajnego.. Legło w gruzach :P. Co do filologii włoskiej, słyszałam, że tempo jest o wiele mniejsze niż na hiszpańskiej. Lektoraty mieliśmy wspólne (w 2 semestrze drugi język). Generalnie wszystko co lubiłam zostało mi lekko obrzydzone i zajęło mi 8 miesięcy zanim wzięłam się ponownie za naukę hiszpańskiego i wróciła mi motywacja do nauki tego języka. No i naprawdę duże znaczenie ma to, czy wczesniej uczyłas się któregoś z języków, których filologię chcesz studiować. Co do szwedzkiej, to dziewczyny bardzo sobie zachwalały i naprawdę im się podobają te studia, ale to informacja z drugiej ręki
Naprawdę jest aż tak źle na filologi hiszpańskiej? Bez znajomości hiszpańskiego lepiej się na nią nie wybierać?
Są tu jeszcze jakieś inne studentki filologi hiszpańskiej? A studiuje ktoś może polonistykę-komparatystykę?
ronnie23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 08:45   #498
xoxo_p
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Małopolskie :)
Wiadomości: 348
Dot.: Studia UJ opinie

Jest tu ktoś z ekonomii lub zarządzania i powie jak jest? No i czy ciężko się dostać bo progów UJ oczywiscie nie podaje, co jest dla mnie dziwne bo niewiadomo czy składać, czy są w ogóle szanse..
__________________

xoxo_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 22:00   #499
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Ciężko nie jest sie dostać, gorzej utrzymać moja kolezanka miala chyba z 40 % z maty i ją przyjeli na ekonomie, chociaz nie wiem jak z pozostalymi przedmiotami ale chyba bez rewelacji. No ale co z tego, jak odpadła po 1 semestrze
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-13, 22:52   #500
Winston_Smith
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 942
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Ciężko nie jest sie dostać, gorzej utrzymać moja kolezanka miala chyba z 40 % z maty i ją przyjeli na ekonomie, chociaz nie wiem jak z pozostalymi przedmiotami ale chyba bez rewelacji. No ale co z tego, jak odpadła po 1 semestrze
ciekawe jak mogła się dostać z 40% z matmy, jeśli na ekonomie na UJ od 3 lat próg oscyluje w granicach 68-72pkt(źródło - progi na ich stronie głównej)?
Winston_Smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 06:48   #501
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Winston_Smith Pokaż wiadomość
ciekawe jak mogła się dostać z 40% z matmy, jeśli na ekonomie na UJ od 3 lat próg oscyluje w granicach 68-72pkt(źródło - progi na ich stronie głównej)?
Spoko, kasia od kilku dni prawi takie bzdury, nie tylko na tym wątku
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 06:58   #502
xoxo_p
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Małopolskie :)
Wiadomości: 348
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

też się zdziwiłam właśnie
__________________

xoxo_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 12:58   #503
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Sory chodziło mi o zarządzanie, pomylilam się
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 13:09   #504
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: UJ - kierunki, rekrutacja, studia - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Sory chodziło mi o zarządzanie, pomylilam się
jasne zaraz się okaże, że też nie miała tam szans. nie chce mi się sprawdzać nawet. Bajki piszesz takie, że i tak Ci nikt nie uwierzy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 13:20   #505
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Studia UJ opinie

Cytat:
Napisane przez ronnie23 Pokaż wiadomość
Naprawdę jest aż tak źle na filologi hiszpańskiej? Bez znajomości hiszpańskiego lepiej się na nią nie wybierać?
Są tu jeszcze jakieś inne studentki filologi hiszpańskiej? A studiuje ktoś może polonistykę-komparatystykę?

Było sporo osób, które uczyły się od zera, to nie jest przeszkoda, po prostu wtedy jest dużo trudniej i musisz dać z siebie 110% . Nie wchodzi w grę odkładanie nauki na później, trzeba robić wszystkie zadania- nawet jak są denne i głupie, bo przynajmniej mechanicznie uczysz się odmieniać czasowniki przez każdą możliwą osobę. U mnie było ciężko- na zajęciach proste przykłady, w celu żrozumienia tematu, na kolokwium.. Złożone pięciokrotnie . Po prostu na moim uniwersytecie filologia była okropna i każdy to potwierdzi i nie chodzi o to, że było ciężko- wykładowcy nadgorliwi, po prostu było nudno, niektórzy źle tłumaczyli a wymagali cudów.

Edytowane przez gallina1
Czas edycji: 2015-05-16 o 13:21
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 13:30   #506
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia UJ opinie

Cytat:
Napisane przez gallina1 Pokaż wiadomość
Było sporo osób, które uczyły się od zera, to nie jest przeszkoda, po prostu wtedy jest dużo trudniej i musisz dać z siebie 110% . Nie wchodzi w grę odkładanie nauki na później, trzeba robić wszystkie zadania- nawet jak są denne i głupie, bo przynajmniej mechanicznie uczysz się odmieniać czasowniki przez każdą możliwą osobę. U mnie było ciężko- na zajęciach proste przykłady, w celu żrozumienia tematu, na kolokwium.. Złożone pięciokrotnie . Po prostu na moim uniwersytecie filologia była okropna i każdy to potwierdzi i nie chodzi o to, że było ciężko- wykładowcy nadgorliwi, po prostu było nudno, niektórzy źle tłumaczyli a wymagali cudów.
Wiesz, w zasadzie wykładowcy to nawet Wam tłumaczyć nie musieli. Ja nie wiem skąd przekonanie, że to jak w szkole średniej mają tłumaczyć wszystko. Chyba sobie żarty robisz. A jak trafisz na wrednego to musisz dosłownie sama wszystko ogarnąć.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 10:57   #507
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Studia UJ opinie

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Wiesz, w zasadzie wykładowcy to nawet Wam tłumaczyć nie musieli. Ja nie wiem skąd przekonanie, że to jak w szkole średniej mają tłumaczyć wszystko. Chyba sobie żarty robisz. A jak trafisz na wrednego to musisz dosłownie sama wszystko ogarnąć.

Jak nie miałaś nigdy do czynienia z filologią i nie masz pojęcia jak takie studia wyglądają, to może po prostu nic nie mów . Mówię jak te studia wyglądają, sporo osób wciąż myśli, że to przyśpieszony kurs i po roku będą mówić jak native. A jedyne co jest po roku to zbitka całej gramatyki z średnim pojęciem jak jej poprawnie użyć, bo nie ka czasu na ćwiczenia. A jak już czas jest to ćwiczenia są na poziomie liceum albo gorzej
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 11:13   #508
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia UJ opinie

Cytat:
Napisane przez gallina1 Pokaż wiadomość
Jak nie miałaś nigdy do czynienia z filologią i nie masz pojęcia jak takie studia wyglądają, to może po prostu nic nie mów . Mówię jak te studia wyglądają, sporo osób wciąż myśli, że to przyśpieszony kurs i po roku będą mówić jak native. A jedyne co jest po roku to zbitka całej gramatyki z średnim pojęciem jak jej poprawnie użyć, bo nie ka czasu na ćwiczenia. A jak już czas jest to ćwiczenia są na poziomie liceum albo gorzej
A gdzie napisałam, że to przyspieszony kurs albo, że od razu po 1 roku masz być geniuszem z języka obcego? Słabo cokolwiek o ćwiczeniach. Naucz się najpierw w języku ojczystym czytać ze zrozumieniem bo bardzo cieniutko Ci to wychodzi a co dopiero w obcym.
Serio, nie wiem skąd wyciągnęłaś z mojego postu takie informacje przeczytałam go jeszcze 3 razy i chyba nawet dziecko w podstawówce by sobie go tak nie wytłumaczyło
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 12:19   #509
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Studia UJ opinie

Cytat:
Napisane przez gallina1 Pokaż wiadomość
Jak nie miałaś nigdy do czynienia z filologią i nie masz pojęcia jak takie studia wyglądają, to może po prostu nic nie mów . Mówię jak te studia wyglądają, sporo osób wciąż myśli, że to przyśpieszony kurs i po roku będą mówić jak native. A jedyne co jest po roku to zbitka całej gramatyki z średnim pojęciem jak jej poprawnie użyć, bo nie ka czasu na ćwiczenia. A jak już czas jest to ćwiczenia są na poziomie liceum albo gorzej
Hm, szczerze mówiąc jestem zdziwiona podejściem do filologii na Twojej uczelni. Przecież w ramach PNJ powinna być gramatyka praktyczna (u mnie tak jest) i to jest czas na poświęcenie 90 minut tylko i wyłącznie nauce poprawności gramatycznej. Zgodzę się z tym, że czasami zadania bywają poniżej poziomu, ale to rzadkość i chyba tylko możliwe na I roku. Tak czy inaczej współczuję takich zajęć, jeżeli na samej gramatyce nie ma czasu na to, aby się jej porządnie uczyć.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 15:04   #510
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Studia UJ opinie

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Hm, szczerze mówiąc jestem zdziwiona podejściem do filologii na Twojej uczelni. Przecież w ramach PNJ powinna być gramatyka praktyczna (u mnie tak jest) i to jest czas na poświęcenie 90 minut tylko i wyłącznie nauce poprawności gramatycznej. Zgodzę się z tym, że czasami zadania bywają poniżej poziomu, ale to rzadkość i chyba tylko możliwe na I roku. Tak czy inaczej współczuję takich zajęć, jeżeli na samej gramatyce nie ma czasu na to, aby się jej porządnie uczyć.
Chodziło mi głównie o to, że przykłady na zajęciach były nieproporcjonalne w stosunku do kolokwiów i egzaminów. Tak wiem, zaraz zaczną się hejty, że to nie gimnazjum- po prostu uważam, że bardziej skupiano się na kwestiach bardziej teoretycznych, a tłumaczono na zbyt prostych przykładach, które nijak miały się często do testów. Mi się po prostu te studia na tej uczelni nie podobały i tu wcale nie chodzi o zajęcia z hiszpańskiego, tylko o całokształt

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
A gdzie napisałam, że to przyspieszony kurs albo, że od razu po 1 roku masz być geniuszem z języka obcego? Słabo cokolwiek o ćwiczeniach. Naucz się najpierw w języku ojczystym czytać ze zrozumieniem bo bardzo cieniutko Ci to wychodzi a co dopiero w obcym.
Serio, nie wiem skąd wyciągnęłaś z mojego postu takie informacje przeczytałam go jeszcze 3 razy i chyba nawet dziecko w podstawówce by sobie go tak nie wytłumaczyło
Rany, mówiłam ogólnie, a nie że hejtujesz, bo na pewno myślisz, że filologia to kurs- są tacy, którzy tak wciąż myślą, a potem są zaskoczeni. Koleżanka pytała, dlaczego studiów nie polecam, to mówię. Zresztą jak nie pójdzie to się nie przekona, każdy odbiera inaczej pewne kwestie.
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-23 11:36:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:54.