Problemy pierwszego świata (+offtopy) - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-28, 22:03   #961
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
A skoro o nazwiskach, to mój.. no nie problem, ale coś co mnie irytuje w tutejszej kulturze - zaproszenia na których figurujemy jako "pan i pani Jan Kowalski". Nie "pan i pani Kowalscy". Że co? Opowieść podręcznej się kłania. Ja wiem, że to tak starej daty, tradycyjnie, ale denerwuje mnie to ostro.

Mnie też. Jak w filmie widzę jakiś ślub, to mi od razu ciśnienie skacze. To odprowadzanie panny młodej do "ołtarza", i ten tekst "Mr. and Mrs. John Smith".


Ugh.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 22:22   #962
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Kojarzę to z literatury i z jakichś filmów i seriali. Zawsze się zastanawiałam czy rzeczywiście Amerrykanie tak mówią. Brzmi paskudnie.
Na niektórych ślubach mówią. Poza tym w mowie potocznej nie uświadczyłam tego nigdy, ale na formalnych zaproszeniach czy kartkach świątecznych od niektórych członków rodziny męża - tak

Ingrid80, dobre pytanie

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Mnie też. Jak w filmie widzę jakiś ślub, to mi od razu ciśnienie skacze. To odprowadzanie panny młodej do "ołtarza", i ten tekst "Mr. and Mrs. John Smith".


Ugh.
John Smith III z inwentarzem
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 22:25   #963
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Moim problemem jest fakt, że nie umiem ogarnąć swojego zycia bez bata nad głową. Bez pracy bym zgniła w lozku. Jak mam dzień, że chodzę na siłownię to jest super, wychodzę o 8, po 19 jestem w domu, ogarniam trochę dom, coś obejrzę i czas spania. Czuje, że taki dzień jest wykorzystany. Gdy nie idę na siłownię, to wracam z pracy po 17 i właściwie nie wiem co robię do 24?
Weekendy są najlepsze, gdy mnie nie ma w domu od rana do wieczora.
Chociaż moze właściwie moim problemem pierwszego świata jest to, że marnie mi idzie znajdowanie zajęć w domu. Już mam dosyć seriali, filmow, czytania, puzzli, pieczenia, nauki angielskiego itd. Szkoda, ze sprzątać nie lubię. Byłoby przyjemne z pożytecznym.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 23:51   #964
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
bez profesjonalnego oczyszczania wyglądam po jakimś czasie jak takie stary obraz, który muchy i pająki obsrały.

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;86647054]z wiekiem zaczyna mi coraz bardziej zależeć, zapewne ku uldze wszystkich, którzy na podstawie dzieciństwa myśleli, że jak dorosnę zakończę życie przygnieciona stosem rzeczów. [/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jak jeszcze myślałam o dzieciach to mówię do męża, że podoba mi się imię Jagoda. A on że absolutnie nie, bo jak spiknie się z chłopakiem który będzie miał na nazwisko np Śliwka i jak to będzie wyglądać
Córka Pauliny Sykut to Róża Jeżyna
Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Kiedyś miałam chłopaka znad morza, spacerowaliśmy po porcie i snuliśmy wizje wspólnej przyszłości. Stał statek o nazwie "Imor" i stwierdziliśmy, że tak będzie miał na imię nasz syn WTF

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Patrzcie, w Stanach imiona takie jak Hope, June czy April są normalne a weź u nas nazwij córkę Nadzieja. Udusiłabym moich rodziców za coś takiego
Ale już Nadieżda jest super
Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Jak widać wszystko co Montserrat to ładne, góra, czcionka też
Pani Caballe zgadza się z Tobą!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To odprowadzanie panny młodej do "ołtarza", i ten tekst "Mr. and Mrs. John Smith".


Ugh.
Nie wywołuj bridezilli z lasu!
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 00:04   #965
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Mam powazny problem pierszego swiata - podrozowanie kobiet solo.

Jestem babka rozgarnieta, dobrze zarabiajaca i lubiaca swoje wlasne towarzystwo. Teoretycznie nie musze szukac towarzystwa do spedzenia wakacji, mam ochote na weekend w Paryzu? Nie ma problemu, booking. com i jazda. Solo wejscie na mur chinski? Spoko, pakuje walizki i jade. Plaze dookola swiata? Trzeba tylko pilnowac rzeczy jak sie wchodzi do wody i jest dobrze. Ale sa nadal miejsca, gdzie solo dziewczyna to proszenie sie o klopoty. W Maroku bylam zapraszana na seks 350 razy, bo oczywiscie kobieta jedzaca w spokoju sniadanie w restauracji to jakis szok. Denerwuje mnie to strasznie, ze musze sobie szukac meskiego travel buddy jak chce zwiedzic mniej turystyczne rejony. A w ogole post podyktowany jest w. rwem najwiekszym, ze firma posyla pracownika na tym samym stanowisku do Abu Dabi zamiast mnie, bo solo kobieta w tym emiracie moglaby powodowac nieprzyjemnosci. Noz kurde bele.
Ava_ jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 05:09   #966
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Mam powazny problem pierszego swiata - podrozowanie kobiet solo.

Jestem babka rozgarnieta, dobrze zarabiajaca i lubiaca swoje wlasne towarzystwo. Teoretycznie nie musze szukac towarzystwa do spedzenia wakacji, mam ochote na weekend w Paryzu? Nie ma problemu, booking. com i jazda. Solo wejscie na mur chinski? Spoko, pakuje walizki i jade. Plaze dookola swiata? Trzeba tylko pilnowac rzeczy jak sie wchodzi do wody i jest dobrze. Ale sa nadal miejsca, gdzie solo dziewczyna to proszenie sie o klopoty. W Maroku bylam zapraszana na seks 350 razy, bo oczywiscie kobieta jedzaca w spokoju sniadanie w restauracji to jakis szok. Denerwuje mnie to strasznie, ze musze sobie szukac meskiego travel buddy jak chce zwiedzic mniej turystyczne rejony.
Tez mnie to smuci. W ogóle bałabym się podróżować sama w każde miejsce bardziej egzotyczne niż Europa, i to ta bardziej zachodnia.
Jeszcze boję się (no, może nie boję, ale odczuwam niepokój) spacerować sama o późnych godzinach nocnych albo w miejscach, gdzie jest jakoś mało ludzi. Wkurza mnie, że faceci właściwie mogą mieć na to niemal zupełnie wywalone. A kobieta zawsze musi na siebie uważać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 05:53   #967
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86649505]Tez mnie to smuci. W ogóle bałabym się podróżować sama w każde miejsce bardziej egzotyczne niż Europa, i to ta bardziej zachodnia.
Jeszcze boję się (no, może nie boję, ale odczuwam niepokój) spacerować sama o późnych godzinach nocnych albo w miejscach, gdzie jest jakoś mało ludzi. Wkurza mnie, że faceci właściwie mogą mieć na to niemal zupełnie wywalone. A kobieta zawsze musi na siebie uważać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Szczerze mówiąc bardziej balabym się podrozowac sama do Paryża niż np do Bukaresztu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-29, 05:55   #968
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc bardziej balabym się podrozowac sama do Paryża niż np do Bukaresztu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mieszkam w Paryżu, pozdro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 06:58   #969
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86649572]Mieszkam w Paryżu, pozdro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Właśnie zdałam sobie sprawę, że mój problem pierwszego świata to to, że nie mieszkam w Paryżu
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 07:11   #970
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86649329]Moim problemem jest fakt, że nie umiem ogarnąć swojego zycia bez bata nad głową. Bez pracy bym zgniła w lozku. Jak mam dzień, że chodzę na siłownię to jest super, wychodzę o 8, po 19 jestem w domu, ogarniam trochę dom, coś obejrzę i czas spania. Czuje, że taki dzień jest wykorzystany. Gdy nie idę na siłownię, to wracam z pracy po 17 i właściwie nie wiem co robię do 24?
Weekendy są najlepsze, gdy mnie nie ma w domu od rana do wieczora.
Chociaż moze właściwie moim problemem pierwszego świata jest to, że marnie mi idzie znajdowanie zajęć w domu. Już mam dosyć seriali, filmow, czytania, puzzli, pieczenia, nauki angielskiego itd. Szkoda, ze sprzątać nie lubię. Byłoby przyjemne z pożytecznym.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Moim problemem jest znowu to, że weeekend spędzony w całości na wyjściach czy wycieczkach sprawia, że wcale nie jestem wypoczęta. Muszę przynajmniej jeden weekendowy wieczór albo popołudnie zwyczajnie popierdzieć i porelaksować się serialem czy czymś. Weekend bez leniuchowania się nie liczy. Zapewne w dużej mierze wynika to stąd, że na tygodniu późno wracam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 07:43   #971
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86649572]Mieszkam w Paryżu, pozdro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


pozdrów ode mnie moje kochane miasto

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Właśnie zdałam sobie sprawę, że mój problem pierwszego świata to to, że nie mieszkam w Paryżu


__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-29, 08:05   #972
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc bardziej balabym się podrozowac sama do Paryża niż np do Bukaresztu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedys czytalam mnostwo artykulow na temat solo podrozy dla kobiet i wiele lokalizacji zaprzecza stereotypom jesli chodzi o bezpieczenstwo. Ponoc Dubaj jest jednym z najbardziej rekomendowanych miast dla kobiet podrozujacych samemu.
Ava_ jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 08:06   #973
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Moim problemem jest znowu to, że weeekend spędzony w całości na wyjściach czy wycieczkach sprawia, że wcale nie jestem wypoczęta. Muszę przynajmniej jeden weekendowy wieczór albo popołudnie zwyczajnie popierdzieć i porelaksować się serialem czy czymś. Weekend bez leniuchowania się nie liczy. Zapewne w dużej mierze wynika to stąd, że na tygodniu późno wracam.

O, no
W ogóle wkurza mnie kultu spędzania czasu na świeżym powietrzu i koniecznego korzystania z ładnej pogody. Serio, jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu jest gnicie na kanapie przy fajnej książce, serialu czy robiąc jakieś fajne rzeczy w domu, a nie, że jak człowiek nie wyściubił nosa z domu choćby na spacer po parku w słoneczny dzień to ma wyrzuty sumienia... przynajmniej ja tak mam
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 08:07   #974
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość


A takie ladne imię!

Może dobrze że nie planujemy potomstwa bo nam się podobają „ciekawe” imiona dla dziewczynek - June, Piper, Willow, Imogen. Biedactwo

Przynajmniej chłopczyk miałby normalne imię, bo po mężu, rodzinna tradycja (i numerki po imieniu )
Imogen mi sie nie podoba, poza tym reszta ladna, jeszcze Summer mi sie podoba.
Ale w zyciu nie bedzie pasowalo do typowo chinskiego nazwiska mojego meza.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Jan Kowalski III, wymawiane "the third"

A wymawiane na głos jest rzadko, przeważnie przeze mnie, przeważnie... szyderczo...

Swoją drogą w rodzinach w których to występuje jest zabawnie, bo masz pod dachem np. w święta 3 pokolenia facetów o tym samym imieniu. I np. ojciec Robert, syn Rob, wnuk Robby, Bobby albo jakiś R.J. A jak senior ma na imię Richard, to wiadomo że na któreś pokolenie spadnie imię DICK.

A skoro o nazwiskach, to mój.. no nie problem, ale coś co mnie irytuje w tutejszej kulturze - zaproszenia na których figurujemy jako "pan i pani Jan Kowalski". Nie "pan i pani Kowalscy". Że co? Opowieść podręcznej się kłania. Ja wiem, że to tak starej daty, tradycyjnie, ale denerwuje mnie to ostro.
U mnie szyderczo jest "my first husband"
Duuuzo razy slyszalam od obcych ludzi, ze jestem wredna z tego powodu
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 09:43   #975
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
O, no
W ogóle wkurza mnie kultu spędzania czasu na świeżym powietrzu i koniecznego korzystania z ładnej pogody. Serio, jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu jest gnicie na kanapie przy fajnej książce, serialu czy robiąc jakieś fajne rzeczy w domu, a nie, że jak człowiek nie wyściubił nosa z domu choćby na spacer po parku w słoneczny dzień to ma wyrzuty sumienia... przynajmniej ja tak mam

Piona. Jestem 100% domatorem i to o czym piszesz Ty i invisible_01 to moje życiowe problemy. W ogóle jak się ma wolne, jest się domatorem i introwertykiem, do tego nie ma się setek wspaniałych ubrań wyjściowych i waży się trochę więcej niż by się chciało a trzeba zrobić coś na przymus, co często wymaga jeszcze jakiejś chorej "klasy" (np wizyta u rodziny/spotkania rodzinne) to już w ogóle jęczę na to cały dzień i mam zepsuty dzień..
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 09:52   #976
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Ja tez domatorka, dlatego wybralismy w koncu dom, by siedziec niby w domu , a na dworze jak ładna pogoda, no i ze wzgledu na zwierzaki

Kocham juz jak sie zbliza teraźniejsza pora roku i moge rano otworzyc drzwi i tak do wieczora nie zamykamy
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 10:10   #977
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Ja tez domatorka, dlatego wybralismy w koncu dom, by siedziec niby w domu , a na dworze jak ładna pogoda, no i ze wzgledu na zwierzaki

Kocham juz jak sie zbliza teraźniejsza pora roku i moge rano otworzyc drzwi i tak do wieczora nie zamykamy
O, taki domek to mi się marzy, z jakimś patio czy czymś takim na powietrzu. Jestem w domu, ale na zewnątrz i kij wam w oko pogodowi terroryści
Tylko ile jest zachodu z domem...
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 10:54   #978
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Mam powazny problem pierszego swiata - podrozowanie kobiet solo.

Jestem babka rozgarnieta, dobrze zarabiajaca i lubiaca swoje wlasne towarzystwo. Teoretycznie nie musze szukac towarzystwa do spedzenia wakacji, mam ochote na weekend w Paryzu? Nie ma problemu, booking. com i jazda. Solo wejscie na mur chinski? Spoko, pakuje walizki i jade. Plaze dookola swiata? Trzeba tylko pilnowac rzeczy jak sie wchodzi do wody i jest dobrze. Ale sa nadal miejsca, gdzie solo dziewczyna to proszenie sie o klopoty. W Maroku bylam zapraszana na seks 350 razy, bo oczywiscie kobieta jedzaca w spokoju sniadanie w restauracji to jakis szok. Denerwuje mnie to strasznie, ze musze sobie szukac meskiego travel buddy jak chce zwiedzic mniej turystyczne rejony. A w ogole post podyktowany jest w. rwem najwiekszym, ze firma posyla pracownika na tym samym stanowisku do Abu Dabi zamiast mnie, bo solo kobieta w tym emiracie moglaby powodowac nieprzyjemnosci. Noz kurde bele.
Powiem tak: z jednej strony chcielibyśmy, że ludzie przyjeżdżający do nas, na wakacje czy jako imigranci, się przystosowywali i szanowali nasze normy kulturowe. Z drugiej strony jesteśmy oburzeni, kiedy gdzieś jedziemy i wymaga się od nas choćby powierzchownego przystosowania do panujących tam norm kulturowych. Nie do końca podobają mi się te podwójne standardy.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 11:11   #979
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Powiem tak: z jednej strony chcielibyśmy, że ludzie przyjeżdżający do nas, na wakacje czy jako imigranci, się przystosowywali i szanowali nasze normy kulturowe. Z drugiej strony jesteśmy oburzeni, kiedy gdzieś jedziemy i wymaga się od nas choćby powierzchownego przystosowania do panujących tam norm kulturowych. Nie do końca podobają mi się te podwójne standardy.
Chyba nie do konca zrozumialam Twoja wypowiedz w kontekscie mojego wczesniejszego postu. Wydawalo mi sie normalnym, ze jadac gdziekolwiek nie chce byc narazona na agresje czy to slowna czy fizyczna. W imie poszanowania kultury mam przyjac strzala w twarz czy kamien w glowe?
Ava_ jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-29, 11:16   #980
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86649572]Mieszkam w Paryżu, pozdro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Pozdro Ja mam w Paryżu rodzinę.

Ja w Paryżu, mimo że oczywiście mi się podobało, czułam się jednak często niekomfortowo. Tylu bezdomnych w życiu nie widzialam. Nie mówię że podejrzewam każdego bezdomnego o to że chce mnie skrzywdzić, oczywiście że nie. Ale chodzi mi o to że w Paryżu bardzo widać wiele ludzkich nieszczęść, biedę itp. Sama bym noca wolała nie spacerować.

Ja z drugiej strony często słyszę że ludzie się boją jeździć do krajów ex-yu bo tam niedawno była wojna. Wojna była na początku lat 90 A serio ludzie się boją że co, nadepna na plaży na minę? Albo że zastrzelił ich ktoś z kalacha? Ja się tu czuje bezpiecznie, powiedzialabym że bezpieczniej niż w Polsce. Poza kradzieżą w hostelu (w hostelu pelnym turystow) w Sarajewie nigdy mnie w żadnym kraju ex-yu nie spotkało nic niepokojącego. Żadnego zaczepienia, pijakow, cpunow, bezdomnych, awantur itp.

Mówię oczywiście o swoich wrażeniach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 11:40   #981
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość


pozdrów ode mnie moje kochane miasto

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------




Pozdrowione

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Pozdro Ja mam w Paryżu rodzinę.

Ja w Paryżu, mimo że oczywiście mi się podobało, czułam się jednak często niekomfortowo. Tylu bezdomnych w życiu nie widzialam. Nie mówię że podejrzewam każdego bezdomnego o to że chce mnie skrzywdzić, oczywiście że nie. Ale chodzi mi o to że w Paryżu bardzo widać wiele ludzkich nieszczęść, biedę itp. Sama bym noca wolała nie spacerować.
To prawda, bardzo to widać.
Ja chyba najbardziej nie lubię brać metra w bardzo wczesnych godzinach porannych (a niestety pracuje wcześnie wiec musze). Metro to ulubione miejsce do żebrania, szczególnie w lecie, kiedy robi się ciepło wyjątkowo dużo bezdomnych chodzi po wagonach i ok, większość jest kulturalna, ale zdarzają się tacy, którzy naprawdę dziwnie się zachowują, zdarzyło mi się dwa razy zmienić wagon z tego powodu. W ogóle w metrze zdarza mi się spotkać naprawdę dziwnych ludzi :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 11:47   #982
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86650782]Pozdrowione



[/QUOTE]
Ciekawe jak to wyglądało , ale dziekuję

Ach powrócily wspomnienia, mam nadzieje, ze kiedys z męzem tam się wybiorę, moze z okazji emerytury sie wybierzemy
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 12:09   #983
Didia
Przyczajenie
 
Avatar Didia
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 24
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Matko, nareszcie mamy piekna wiosne a ja jeszcze 3h pracy :<
Didia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 12:15   #984
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Chyba nie do konca zrozumialam Twoja wypowiedz w kontekscie mojego wczesniejszego postu. Wydawalo mi sie normalnym, ze jadac gdziekolwiek nie chce byc narazona na agresje czy to slowna czy fizyczna. W imie poszanowania kultury mam przyjac strzala w twarz czy kamien w glowe?
Jak rozumiem do żadnej agresji nie doszło, a przeszkadzały Ci jedynie propozycje i głupie uwagi z podtekstem (czyli że wzięto Cię za kobietę lekkich obyczajów). Oraz to, że nie wysłano Cię z pracy do Abu Dabi. Ale pozycja kobiety jest częścią tamtejszej kultury. Ludzie nie są przyzwyczajeni do samotnie podróżujących kobiet, do kobiet lekko ubranych i do kobiet wydających im polecenia w pracy. Ty chciałabyś, żeby to się zmieniło, bo Ci przeszkadza, ale kurczę to ich kraj, a nie Twój. Oni sobie tam ustalają, co wg nich jest normalne, a co nie, tak jak my sobie ustalamy co jest normalne, a co nie u nas. Wiem, że Europejczyk się często wydaje, że ich sposób życia jest najlepszy i wszyscy powinni go praktykować, ale w zasadzie niby czemu?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 13:00   #985
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Chyba nie do konca zrozumialam Twoja wypowiedz w kontekscie mojego wczesniejszego postu. Wydawalo mi sie normalnym, ze jadac gdziekolwiek nie chce byc narazona na agresje czy to slowna czy fizyczna. W imie poszanowania kultury mam przyjac strzala w twarz czy kamien w glowe?
W ogóle nie rozumiem po co jeździsz do krajów, gdzie podróżująca samotnie kobieta to coś rzadko spotykanego i się dziwisz, że jest jak opisujesz.
Serio, tego się mogłaś spodziewać. Naprawdę odkrycie roku, że w niektórych krajach kobiety są traktowane sto razy gorzej od facetów.
Ja mam zasadę że to krajów muzułmańskich nie jeżdżę i nie mam tego typu sytuacji. Proste.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 13:59   #986
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc bardziej balabym się podrozowac sama do Paryża niż np do Bukaresztu
[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86649572]Mieszkam w Paryżu, pozdro
[/QUOTE]



W Bukareszcie podobno najgorsze są watahy bezpańskich, błąkających się psów (ale marzą mi się Bałkany i Gruzja z Armenią ).

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Właśnie zdałam sobie sprawę, że mój problem pierwszego świata to to, że nie mieszkam w Paryżu

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
...
jak człowiek nie wyściubił nosa z domu choćby na spacer po parku w słoneczny dzień to ma wyrzuty sumienia... przynajmniej ja tak mam
Ja też, bo mi się zazwyczaj nawet do ogrodu zejść nie chce
Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Jestem w domu, ale na zewnątrz i kij wam w oko pogodowi terroryści
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 14:12   #987
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86651107]W ogóle nie rozumiem po co jeździsz do krajów, gdzie podróżująca samotnie kobieta to coś rzadko spotykanego i się dziwisz, że jest jak opisujesz.
Serio, tego się mogłaś spodziewać. Naprawdę odkrycie roku, że w niektórych krajach kobiety są traktowane sto razy gorzej od facetów.
Ja mam zasadę że to krajów muzułmańskich nie jeżdżę i nie mam tego typu sytuacji. Proste.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

No i wlasnie dlatego opisuje to jako problem pierwszego swiata! Jest mnostwo pieknych miejsc na swiecie, ktore chcialabym zobaczyc, a przez to ze jestem kobieta musze sie zastanawiac, czasami rezygnowac albo szukac kogos, kto tez chcialby tam jechac, zeby bylo razniej. Faceci nie maja takiego problemu. Moj kumpel sobie zapakowal plecak i sam przejechal Indie wzdluz i wszerz.
Wiem, ze rozwiazaniem tego problemu byloby siedzenie w domu, ale no nie uwazacie, ze to rozwiazanie jest slabe?

Megamag, nie doszlo do agresji fizycznej, slownej juz tak, ale nie wiem czy jakbym sie udala w inne miejsca to tez by mi sie nic nie stalo. Musze filtrowac swoje wakacyjne destynacje, duzo czytac na temat bezpieczestwa itd Co do pracy bez zaglebiania sie w detale, ale w tamtejszym oddziale zatrudnione sa takze kobiety na roznych stanowiskach, wiec nie bylby az taki szok, ze baba przyjedzie i mowi im co maja robic.
Ava_ jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 15:05   #988
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Chyba nie do konca zrozumialam Twoja wypowiedz w kontekscie mojego wczesniejszego postu. Wydawalo mi sie normalnym, ze jadac gdziekolwiek nie chce byc narazona na agresje czy to slowna czy fizyczna. W imie poszanowania kultury mam przyjac strzala w twarz czy kamien w glowe?
Dla mnie sprawa jest prosta.

Jadę gdzieś, dostosowujeę się.

Jeśli się od kobiety wymaga noszenia hijabu, to będę nosić albo nie pojadę.

I tego samego oczekuję od tych ludzi, którzy przyjeżdżają do nas.

Jeżeli w Singapurze nie wolno żuć gumy, to zwyczajnie nie żuję gumy, choć prawo głupie. Ale jeśli tak mi zależy na żuciu albo boję się o swoje bezpieczeństwo (tak jak w przykladzie oryginalnym), to nie jadę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Jak rozumiem do żadnej agresji nie doszło, a przeszkadzały Ci jedynie propozycje i głupie uwagi z podtekstem (czyli że wzięto Cię za kobietę lekkich obyczajów). Oraz to, że nie wysłano Cię z pracy do Abu Dabi. Ale pozycja kobiety jest częścią tamtejszej kultury. Ludzie nie są przyzwyczajeni do samotnie podróżujących kobiet, do kobiet lekko ubranych i do kobiet wydających im polecenia w pracy. Ty chciałabyś, żeby to się zmieniło, bo Ci przeszkadza, ale kurczę to ich kraj, a nie Twój. Oni sobie tam ustalają, co wg nich jest normalne, a co nie, tak jak my sobie ustalamy co jest normalne, a co nie u nas. Wiem, że Europejczyk się często wydaje, że ich sposób życia jest najlepszy i wszyscy powinni go praktykować, ale w zasadzie niby czemu?
Wszystko w temacie.

Personalnie się z nimi nie zgadzam, ale jak jestem u nich, to się dostosowuję.

Kim ja jestem, żeby jechać do kogoś w gości i ustawiać mu zasady na chacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 15:29   #989
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Ale... jak by nie było, wątek jest o problemach pierwszego świata, czyli takich trochę... z dupy. Takich które w sumie nie jest ciężko rozwiązać ani nie są jakoś wybitnie upierdliwe, a tu padają teksty typu:

"Wkurzona jestem że nie mogę sama pojechać do Abu Dhabi"
"No ale tam taka kultura, nie narzucaj im co mają robić"

Limonka, wkurza cię brak zakończenia jakichś fajnych fanfików? To nie czytaj, autor ma prawo nie kończyć twórczości. Ich twórczość, nie twoja, nic ci nie są winni, więc ćććććć. No super porady Myślałam że w tym wątku można ponarzekać na drobne wk@rwy, a tu taki pojazd po Avie. Bez sensu trochę.

A nikt nie wmówi mi, że nie byłoby fajniej gdyby każdy - niezależnie od koloru skóry, płci, orientacji, czegokolwiek - mógł spokojnie i bezpiecznie podróżować samotnie po świecie
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 15:45   #990
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Ale... jak by nie było, wątek jest o problemach pierwszego świata, czyli takich trochę... z dupy. Takich które w sumie nie jest ciężko rozwiązać ani nie są jakoś wybitnie upierdliwe, a tu padają teksty typu:

"Wkurzona jestem że nie mogę sama pojechać do Abu Dhabi"
"No ale tam taka kultura, nie narzucaj im co mają robić"

Limonka, wkurza cię brak zakończenia jakichś fajnych fanfików? To nie czytaj, autor ma prawo nie kończyć twórczości. Ich twórczość, nie twoja, nic ci nie są winni, więc ćććććć. No super porady Myślałam że w tym wątku można ponarzekać na drobne wk@rwy, a tu taki pojazd po Avie. Bez sensu trochę.

A nikt nie wmówi mi, że nie byłoby fajniej gdyby każdy - niezależnie od koloru skóry, płci, orientacji, czegokolwiek - mógł spokojnie i bezpiecznie podróżować samotnie po świecie
Lol, pomyliłam wątki ze zdziwieniowym.

Kajam się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-17 00:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.