Problemy pierwszego świata (+offtopy) - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-15, 18:41   #3781
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No o dziwo, bo jak juz w sandalach podobno te stopy takie brudne, to co dopiero bez
Ale że ładne = czyste? Ładne to dla mnie niezdeformowane, zdrowe, bez grzybicy. A umyć można w minutę.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 18:45   #3782
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Ale że ładne = czyste? Ładne to dla mnie niezdeformowane, zdrowe, bez grzybicy. A umyć można w minutę.
No ładne miał po prostu , nie przyglądałam się, rzuciłam okiem kiedyś i tyle

Serio mam grzybicy jeszcze szukać
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 07:25   #3783
falniemafal
Raczkowanie
 
Avatar falniemafal
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 66
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No jak ktoś pisze,że mu się w sandale stopa slizga, to już widze ten pot , bez skarpety, to co się dzieje jeszcze z ta stopa w skarpecie i pełnym bucie przy wysokich temperaturach, no dla mnie "bloto"

Panowie tak często chodzą latem , grube skarpetki i buty

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------


Tak samo jak po co wyskakiwac,że stopy co chodzą w sandalach obrzydzaja , bo ojoj kurz może na nich osiadł[COLOR="Silver"]

Nikt przecież nie pisał, że osoby chodzące w sandałach są obrzydliwe czy że takie stopy obrzydzają, tylko było to o osobistych preferencjach co do odkrytych/zakrytych butów. Każdy pisał o sobie i o tym co woli, Ty za to wyskoczyłaś z błotem i dziwnymi komentarzami. No ale to Polska właśnie, tu nawet za wybór butów latem można zostać objechanym i skomentowanym. Nie ma demokracji, ma być sandał i już, bo każdemu jest gorąco
falniemafal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 07:28   #3784
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez falniemafal Pokaż wiadomość
Nikt przecież nie pisał, że osoby chodzące w sandałach są obrzydliwe czy że takie stopy obrzydzają, tylko było to o osobistych preferencjach co do odkrytych/zakrytych butów. Każdy pisał o sobie i o tym co woli, Ty za to wyskoczyłaś z błotem i dziwnymi komentarzami. No ale to Polska właśnie, tu nawet za wybór butów latem można zostać objechanym i skomentowanym. Nie ma demokracji, ma być sandał i już, bo każdemu jest gorąco
sandał i krótki portek, bo w długich to gooooooooooooorąąąąąąąąąą ąąąąącooooooooooo i jak tak można, w upał chodzić w długich spodniach (nie daj buk w dżinsach xD) i tenisówkach? no jak?
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 07:36   #3785
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Zawsze można wybrać wersję pośrednią - sandały + skarpety
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 07:53   #3786
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Dlaczego ludzie nie rozumieją, że kiedy mówię, że nie jem słodyczy, ciasta itd to nie jem i nie skuszę się nawet na mały kawałek. Dlaczego każdemu trzeba mówić, że nie mogę zjeść nawet tego kawałka bo potem nie mogę się opanować i cała silna wola i to co do tej pory osiągnęłam pójdzie się walić. Tak samo z alkoholem. Obecnie nie piję w ogóle, bezalkoholowego też nie. Ale do ludzi nie dociera i cały czas tylko "No napij się, tylko trochę. Zjedz, tylko kawałeczek, przekrój sobie, będzie mniejszy" i tak w kółko.
A najgorszy jest chyba mój ojciec - co jestem u rodziców to "A wiesz jakie fajne ciastka są teraz w promocji? Patrz jakie cukierki kupiłem. Chcesz kawałek ciasta? Zobacz jakie dobre"
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 07:55   #3787
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dlaczego ludzie nie rozumieją, że kiedy mówię, że nie jem słodyczy, ciasta itd to nie jem i nie skuszę się nawet na mały kawałek. Dlaczego każdemu trzeba mówić, że nie mogę zjeść nawet tego kawałka bo potem nie mogę się opanować i cała silna wola i to co do tej pory osiągnęłam pójdzie się walić. Tak samo z alkoholem. Obecnie nie piję w ogóle, bezalkoholowego też nie. Ale do ludzi nie dociera i cały czas tylko "No napij się, tylko trochę. Zjedz, tylko kawałeczek, przekrój sobie, będzie mniejszy" i tak w kółko.
A najgorszy jest chyba mój ojciec - co jestem u rodziców to "A wiesz jakie fajne ciastka są teraz w promocji? Patrz jakie cukierki kupiłem. Chcesz kawałek ciasta? Zobacz jakie dobre"
Straszne to jest. Tak samo jak schudniesz i ludzie nie rozumieją, że zrzucić kilogramy to jedno, ale utrzymać wagę to drugie i chyba nawet trudniejsze - wciskają Ci ciastka i pizzę, "bo już możesz, już się nie musisz odchudzać"!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 08:06   #3788
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Straszne to jest. Tak samo jak schudniesz i ludzie nie rozumieją, że zrzucić kilogramy to jedno, ale utrzymać wagę to drugie i chyba nawet trudniejsze - wciskają Ci ciastka i pizzę, "bo już możesz, już się nie musisz odchudzać"!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najgorsze, że u mnie w pracy obchodzi się imieniny. Jest nas w dziale 12 osób i co chwilę jest jakieś ciasto, bo osoby z innych działów też przynoszą. I tak siedzę godzinę "na imprezie" i patrzę się na ciasta, których nie mogę jeść. I za każdym razem odmawianie. A ludzie patrzą jak na dziwaka.
I tłumaczenie, że to nie tak, że nie mam ochoty bo gdyby ktoś mi powiedział, że mogę zjeść to ciasto bez żadnych konsekwencji to pożarłabym na raz pół talerza
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 08:16   #3789
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Zawsze można wybrać wersję pośrednią - sandały + skarpety
"Czemu nosisz skarpety do sandałów?"
"Bo mi stopy marzną"
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 08:25   #3790
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Najgorsze, że u mnie w pracy obchodzi się imieniny. Jest nas w dziale 12 osób i co chwilę jest jakieś ciasto, bo osoby z innych działów też przynoszą. I tak siedzę godzinę "na imprezie" i patrzę się na ciasta, których nie mogę jeść. I za każdym razem odmawianie. A ludzie patrzą jak na dziwaka.
I tłumaczenie, że to nie tak, że nie mam ochoty bo gdyby ktoś mi powiedział, że mogę zjeść to ciasto bez żadnych konsekwencji to pożarłabym na raz pół talerza
Znam to doskonale. U mnie też są ciasta na urodziny, pożegnania, urodzenie się dziecka, ślub i tak dalej i też odmawiam. U mnie jest ten "problem", że ja nienawidzę 99% procent ciast - nie lubię ciast z kremem, odpadają wszelkie napoleonki, bajaderki, tiramisu, kremówki i inne, które najczęściej u mnie ludzie kupują czy pieką. No i można byłoby pomyśleć, że co mi szkodzi zjeść jeden kawałek - no szkodzi mi, bo nie po to chodzę na siłownię, nie po to próbuję się zdrowo odżywiać, żeby zjeść 3 kawałki tygodniowo ciasta, które da mi mnóstwo kalorii, a nawet nie będzie mi smakowało. Łapią mnie fazy na słodkie i wtedy w ograniczonej ilości jem to, co uwielbiam ze słodyczy, więc tym bardziej nie chcę jeść tych ciast. Ale ludzie nie rozumieją, wciskają na siłę i jeszcze wzbudzają wyrzuty sumienia, że nie chcę zjeść "jej pysznego ciasta, sama piekła".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 08:47   #3791
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Znam to doskonale. U mnie też są ciasta na urodziny, pożegnania, urodzenie się dziecka, ślub i tak dalej i też odmawiam. U mnie jest ten "problem", że ja nienawidzę 99% procent ciast - nie lubię ciast z kremem, odpadają wszelkie napoleonki, bajaderki, tiramisu, kremówki i inne, które najczęściej u mnie ludzie kupują czy pieką. No i można byłoby pomyśleć, że co mi szkodzi zjeść jeden kawałek - no szkodzi mi, bo nie po to chodzę na siłownię, nie po to próbuję się zdrowo odżywiać, żeby zjeść 3 kawałki tygodniowo ciasta, które da mi mnóstwo kalorii, a nawet nie będzie mi smakowało. Łapią mnie fazy na słodkie i wtedy w ograniczonej ilości jem to, co uwielbiam ze słodyczy, więc tym bardziej nie chcę jeść tych ciast. Ale ludzie nie rozumieją, wciskają na siłę i jeszcze wzbudzają wyrzuty sumienia, że nie chcę zjeść "jej pysznego ciasta, sama piekła".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też co chwilę ciasta. Niestety ja lubię prawie wszystkie. Ale mam ten plus, że kilka osób co trochę się odchudza, ćwiczy, jest na redukcji, więc jak na jakiś czas całkowicie odstawiłam słodycze, to jakiekolwiek zrozumienie znalazłam.

Ale generalnie fakt - jest ciężko. Szczególnie u rodzicow mojego chłopaka, bo na tle ich rodziny jestem maleńką chudzinką (a nie jestem) - oni niemal wszyscy wysocy i trochę masy mają wrzucone No i jak mówiłam, że nie jem słodyczy, to zaraz teksty "przecież chuda jesteś, co ty, zniknąć chcesz?"
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 08:47   #3792
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Klasyk. Mowie rodzinie otwarcie, ze mi slodycze szkodza. Powoduja fizyczna szkode, boli mnie brzuch, zle sie czuje, mam wyrzuty sumienia. Nic w nich nie ma pozytywnego wplywu na moj ogranizm. A mimo to rodzinka wyskakuje z ciastami, czekoladami, batonikami. I podjudzaja, zebym zjadla. Wychodzi na to, ze mi zle zycza po prostu. Tak jakbym celiakowi machala przed nosem chlebem “zobacz jaki chlebunio pyszny, zjedz sobie”.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 08:48   #3793
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez falniemafal Pokaż wiadomość
Nikt przecież nie pisał, że osoby chodzące w sandałach są obrzydliwe czy że takie stopy obrzydzają, tylko było to o osobistych preferencjach co do odkrytych/zakrytych butów. Każdy pisał o sobie i o tym co woli, Ty za to wyskoczyłaś z błotem i dziwnymi komentarzami. No ale to Polska właśnie, tu nawet za wybór butów latem można zostać objechanym i skomentowanym. Nie ma demokracji, ma być sandał i już, bo każdemu jest gorąco
Nie to ktos napisal, ze go obrzydza jak sie dotyka gołymi stopami w sandałach i tam jaki brud, o obrzydliwosci sorry to nie ja zaczelam.

Was to obrzydza, mnie co innego i co za problem

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;86999013]sandał i krótki portek, bo w długich to gooooooooooooorąąąąąąąąąą ąąąąącooooooooooo i jak tak można, w upał chodzić w długich spodniach (nie daj buk w dżinsach xD) i tenisówkach? no jak? [/QUOTE]
no straszne naprawde , samo "błoto" i pot sie leje spod majtek
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 08:50   #3794
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
no straszne naprawde , samo "błoto" i pot sie leje spod majtek
Chyba bardzo ciężko Ci ogarnąć, że róznie ludzie odczuwają temperaturę i nie każdy jest upocony od stóp do głów przy takiej temperaturze jak Ty?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 09:32   #3795
Miss_Impatient
Przyczajenie
 
Avatar Miss_Impatient
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 22
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Zawsze można wybrać wersję pośrednią - sandały + skarpety
Jak byłam dzieckiem, to szłam z rodzicami na przystanek. Siedzimy na tym przystanku. Oczywiście, mój ojciec miał sandały i skarpety. Nagle jakiś facet otwiera szybę samochodu i krzyczy: "Panie! Niech Pan ściąga te skarpety, bo wiochę Pan robi!" Od tamtego dnia mój ojciec już normalnie nosił sandały
__________________
“Some women choose to follow men, and some women choose to follow their dreams. If you're wondering which way to go, remember that your career will never wake up and tell you that it doesn't love you anymore.”
Miss_Impatient jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 09:36   #3796
laamonique
Przyczajenie
 
Avatar laamonique
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 13
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dlaczego ludzie nie rozumieją, że kiedy mówię, że nie jem słodyczy, ciasta itd to nie jem i nie skuszę się nawet na mały kawałek. Dlaczego każdemu trzeba mówić, że nie mogę zjeść nawet tego kawałka bo potem nie mogę się opanować i cała silna wola i to co do tej pory osiągnęłam pójdzie się walić. Tak samo z alkoholem. Obecnie nie piję w ogóle, bezalkoholowego też nie. Ale do ludzi nie dociera i cały czas tylko "No napij się, tylko trochę. Zjedz, tylko kawałeczek, przekrój sobie, będzie mniejszy" i tak w kółko.
A najgorszy jest chyba mój ojciec - co jestem u rodziców to "A wiesz jakie fajne ciastka są teraz w promocji? Patrz jakie cukierki kupiłem. Chcesz kawałek ciasta? Zobacz jakie dobre"
mam to samo z mięsem xD nie jem bo nie jem, i nikomu to nie wystarcza. I tak wracając do domu mam kawał schaba na talerzu. No nie przetłumaczysz
laamonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 09:48   #3797
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Chyba bardzo ciężko Ci ogarnąć, że róznie ludzie odczuwają temperaturę i nie każdy jest upocony od stóp do głów przy takiej temperaturze jak Ty?
A Tobie ciezko ogarnąc, ze odpowiadam żartem na żart

No ja sie wychowalam na zimach -40 stopni, moze jestem zahartowana i latem nosze odkryte buty, bo do letnich sukienek nie wyobrazam sobie innych
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 09:57   #3798
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Miss_Impatient Pokaż wiadomość
Jak byłam dzieckiem, to szłam z rodzicami na przystanek. Siedzimy na tym przystanku. Oczywiście, mój ojciec miał sandały i skarpety. Nagle jakiś facet otwiera szybę samochodu i krzyczy: "Panie! Niech Pan ściąga te skarpety, bo wiochę Pan robi!" Od tamtego dnia mój ojciec już normalnie nosił sandały
Ja się nabijam zawsze ze starych zdjęć, moj tata też w latach 90. nosił skarpety do sandałów.
Moja mama nie może teraz uwierzyć, że się z nim tak pokazywała
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 09:59   #3799
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
A Tobie ciezko ogarnąc, ze odpowiadam żartem na żart

No ja sie wychowalam na zimach -40 stopni, moze jestem zahartowana i latem nosze odkryte buty, bo do letnich sukienek nie wyobrazam sobie innych
W Polsce te zimy -40 stopni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 10:08   #3800
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)



Pamietam jakos kolo 2000 roku, tata po mnie przyjezdzal do pracy, to patrzylam na termometr i prawie bylo -40 rano, wlosy w dziurkach w nosie od razu zamarzały po wyjsciu

I do przedszkola jak mnie wozili autobusem przed 6 , to ile warstw trzeba bylo nalozyc, gdzie ja oczywiscie mina nie tęga, bo jak rajstopy i spodnie , jak sukienka byla. Mama tlumaczyla, ze spodnie tylko na droge, bo strasznie zimno.

Wiec teraz te kilka na minusie to pikuś
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 10:16   #3801
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość


Pamietam jakos kolo 2000 roku, tata po mnie przyjezdzal do pracy, to patrzylam na termometr i prawie bylo -40 rano, wlosy w dziurkach w nosie od razu zamarzały po wyjsciu

I do przedszkola jak mnie wozili autobusem przed 6 , to ile warstw trzeba bylo nalozyc, gdzie ja oczywiscie mina nie tęga, bo jak rajstopy i spodnie , jak sukienka byla. Mama tlumaczyla, ze spodnie tylko na droge, bo strasznie zimno.

Wiec teraz te kilka na minusie to pikuś
Temperatury -40 stopni są w Polsce rekordowe i liczbę dni z taką odnotowaną temperaturą można policzyć na palcach jednej ręki, więc dziwne, że się w takich temperaturach wychowałaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 10:21   #3802
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Temperatury -40 stopni są w Polsce rekordowe i liczbę dni z taką odnotowaną temperaturą można policzyć na palcach jednej ręki, więc dziwne, że się w takich temperaturach wychowałaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mnie to dziwi, zwłaszcza że ok. 2000 roku to nie siedziałam w brzuchu mamy, tylko chodziłam do szkoły i nie pamiętam, żeby mi sople z nosa wisiały. Normalnie ganiałam po podwórku.
Fakt, zimy były zimniejsze i było więcej śniegu, ale -40 stopni to nie był standard.
Może -20 czy -30 stopni za czasów podstawówki mojej babci urodzonej w latach 30. ubiegłego wieku.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 10:23   #3803
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Też mnie to dziwi, zwłaszcza że ok. 2000 roku to nie siedziałam w brzuchu mamy, tylko chodziłam do szkoły i nie pamiętam, żeby mi sople z nosa wisiały. Normalnie ganiałam po podwórku.
Fakt, zimy były zimniejsze i było więcej śniegu, ale -40 stopni to nie był standard.
Może -20 czy -30 stopni za czasów podstawówki mojej babci urodzonej w latach 30. ubiegłego wieku.
Ja w 2000 r także byłam już świadomą jednostką, moi rodzice są ode mnie dużo starsi i jak raz jeden się zdarzyło, że było -30 to mówili, że nie pamiętają takiej pogody. A tu proszę, w tym samym kraju -40 to był zimowy standard, który pozwolił zahartować się na całe lata Śniegu owszem było więcej, ale ja za dzieciaka absolutnie wszystkie ferie spędzałam na dworze, w gimnazjum i liceum siedziało się normalnie w parku, a kombinezonów narciarskich nigdy nie miałam, więc nawet -20 to nie była codzienność, a co dopiero -40.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 10:28   #3804
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Ok 2001-2002 były masakryczne zimy. Pamiętam, że autobusy zamarzały i nie przyjeżdżały. Straszne były mrozy, nawet kilka warst ubrań nie pomagało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 10:31   #3805
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ok 2001-2002 były masakryczne zimy. Pamiętam, że autobusy zamarzały i nie przyjeżdżały. Straszne były mrozy, nawet kilka warst ubrań nie pomagało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie przeczę, że były bardzo zimne, bo były. Ale nie ma co zakrzywiać rzeczywistości i opowiadać, że kiedyś to były zimy -40 i ktoś się zahartował, no bo to są jednak jak na Polskę temperatury rekordowe występujące w pojedynczych dniach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 10:32   #3806
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Pamiętam taką zimę, że aż mnie zęby bolały. Ale to tylko jakoś -30 było.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 10:39   #3807
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
invisible, ale ja po centrach miast boso nie chodzę (chyba że defekt butów mnie przymusi). Natomiast po dzielnicy w której mieszkam to się mi zdarza - i nie jestem jedyna. Może dlatego, że to Niemcy a nie Polska i ludzie mają generalnie wylane na to że ktoś ma różowe dredy i jest megawytatuowany a inna dziewczyna chodzi w hidżabie; że jedni mają na nogach kalosze czy kozaki, inni japonki a jeszcze inni nic. Na wsi w Bawarii generalnie dużo dzieci chodzi latem na bosaka, zdecydowanie więcej niż w Polsce. kasztanka - słyszałam że w Australii też jest pod tym względem bardziej na luzie (a najbardziej podobno w NZ)?

Duże kawałki szkła na ogół widać z daleka, a pod nogi patrzę. Najgorsze są małe, ale i tak nie pamiętam kiedy ostatnio się skaleczyłam. Nie w tym roku i nie w zeszłym. Za to odpadają problemy pocenia się stóp, otarć, odcisków i zniekształceń stopy. Nie wiem co to, naprawdę.

Kupy tu sprzątają, papierosów (jak się nie żarzą) się nie boję. Mam w domu bieżącą wodę i mydło, więc się brudem nie przejmuję Co do higieny to patrzymy na to jednak z punktu widzenia wychuchanych Europejek. W Indiach widziałam ludzi chodzących boso do takich toalet, do których niektóre z nas pewnie nigdy by w ogóle nie weszły (chyba że w kombinezonie, gumiakach i rękawiczkach) Natomiast pamiętam że kiedyś strasznie zhejtowali którąś celebrytkę za to, że poszła do publicznej toalety bez butów.
Poza rejonami blisko plazy nie widuje ludzi chodzacych boso

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Też mnie to dziwi, zwłaszcza że ok. 2000 roku to nie siedziałam w brzuchu mamy, tylko chodziłam do szkoły i nie pamiętam, żeby mi sople z nosa wisiały. Normalnie ganiałam po podwórku.
Fakt, zimy były zimniejsze i było więcej śniegu, ale -40 stopni to nie był standard.
Może -20 czy -30 stopni za czasów podstawówki mojej babci urodzonej w latach 30. ubiegłego wieku.
-20 i jeszcze troche zimniej (tak do -25) to nawet jeszcze z 2-3 lata temu bylo.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 10:41   #3808
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Pamiętam taką zimę, że aż mnie zęby bolały. Ale to tylko jakoś -30 było.
To takie dni nawet kilka lat temu się zdarzyły, że było ok -27 stopni w centrum Polski - zimniej rzecz jasna na północnym-wschodzie kraju.

Ale ani teraz, ani 20 czy 30 lat temu to nie były temperatury na co dzień, tylko po prostu zdarzały się takie dni. Nawet niech to by były 2 czy 3 tygodnie w skali roku, ale dalej nie oznacza to standardowej temperatury zimą.

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
-20 i jeszcze troche zimniej (tak do -25) to nawet jeszcze z 2-3 lata temu bylo.
To ja wiem
Ale po prostu czasem sie nasłucham opowieści babci, jakie to zimy były za jej dzieciństwa, że zasypywało na całą zimę wioskę i dzień w dzień siarczyste mrozy. Być może to jej zapadło w pamięć, a nie było codziennością, nie wiem, ale prędzej uwierzę, że w latach 40. były takie mrozy przez całą zimę niż 20 lat temu.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 10:43   #3809
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Zawsze można wybrać wersję pośrednią - sandały + skarpety
Nie mam nic przeciwko. Nie brzydzi mnie, nie gorszy, nie uważam za buractwo. W Izraelu dużo facetów w Jerozolimie tak właśnie chodzi, a w Tel Awiwie raczej sandały czy klapki na bose stopy. Kwestia gustu i wygody.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 10:43   #3810
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To takie dni nawet kilka lat temu się zdarzyły, że było ok -27 stopni w centrum Polski - zimniej rzecz jasna na północnym-wschodzie kraju.

Ale ani teraz, ani 20 czy 30 lat temu to nie były temperatury na co dzień, tylko po prostu zdarzały się takie dni. Nawet niech to by były 2 czy 3 tygodnie w skali roku, ale dalej nie oznacza to standardowej temperatury zimą.

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------



To ja wiem
Ale po prostu czasem sie nasłucham opowieści babci, jakie to zimy były za jej dzieciństwa, że zasypywało na całą zimę wioskę i dzień w dzień siarczyste mrozy. Być może to jej zapadło w pamięć, a nie było codziennością, nie wiem, ale prędzej uwierzę, że w latach 40. były takie mrozy przez całą zimę niż 20 lat temu.
No dokładnie. Tak samo bym mogła powiedzieć, że gdzie ja się mam pocić teraz latem w trampkach ze skarpetą, jak ja się wychowałam przy latach +40 i przywykłam do upałów. No nie wychowałam się, bo kilka dni takich odnotowanych temperatur w skali lat to nie jest żaden stan permanentny, który kogokolwiek zahartuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-17 00:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.