Kuracja antybiotykami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-19, 18:04   #1
xXxKaSkAxXx
Raczkowanie
 
Avatar xXxKaSkAxXx
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: R
Wiadomości: 340

Kuracja antybiotykami


Witam.Byłam u dermatologa we wtorek,od jakiegoś czasu strasznie pogorszył się stan mojej skóry a to co teraz mam na twarzy (a raczej na policzkach) to jest obłed.. dostałam ropnej wysypki na obu policzkach.Wygląda to strasznie.pani dermatolog powiedziała mi ze czeka mnie 12 tygodniowe leczenie.. przepisała mi na trzy tygodnie DEMALIUM antybiotyk doustny(10 dni po dwie tabletki a później już jedna dziennie),i antybiotyk w maści DUAC.Za trzy tygodnie mam się stawić na kontrole.Czy myślicie ze przedłuży mi spozywanie tego antybiotyku do tych 3 miesięcy?Czy któraś spozywala antybiotyk tak długo?Boje się wyjałowienia organizmu.. Co powinnam zażywać i jesć ,żeby do tego nie dopuścić,oczywiście oprócz probiotyków osłaniających jelita bo to już zazywam.
xXxKaSkAxXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 13:53   #2
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Kuracja antybiotykami

Leczenie trądziku jest uciążliwe, a tylko po miesięcznej kuracji zmiany bardzo często powracają, więc te 3miesiące są uzasadnione. Choć z mojego doświadczenia wynika, że i kilkumiesięczne leczenie może nie przynieść rezultatów. Na Twoim miejscu udałabym się do jeszcze jednego dermatologa, bo uważam, że obecnie są nowocześniejsze leki. I zaczęłabym tylko od zewnętrznego leczenia, a gdyby to nie pomagało, to dopiero włączyłabym leki doustne. Oczywiście nie podważam opinii Twojego dermatologa i nie widziałam, jakie jest u Ciebie nasilenie zmian, ale konsultacja z drugim lekarzem nie zaszkodzi.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 21:27   #3
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Kuracja antybiotykami

ja brałam antybiotyk 3 razy po trzy dni w odstepach miesiąca
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 23:11   #4
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Kuracja antybiotykami

Cytat:
Napisane przez xXxKaSkAxXx Pokaż wiadomość
Witam.Byłam u dermatologa we wtorek,od jakiegoś czasu strasznie pogorszył się stan mojej skóry a to co teraz mam na twarzy (a raczej na policzkach) to jest obłed.. dostałam ropnej wysypki na obu policzkach.Wygląda to strasznie.pani dermatolog powiedziała mi ze czeka mnie 12 tygodniowe leczenie.. przepisała mi na trzy tygodnie DEMALIUM antybiotyk doustny(10 dni po dwie tabletki a później już jedna dziennie),i antybiotyk w maści DUAC.Za trzy tygodnie mam się stawić na kontrole.Czy myślicie ze przedłuży mi spozywanie tego antybiotyku do tych 3 miesięcy?Czy któraś spozywala antybiotyk tak długo?Boje się wyjałowienia organizmu.. Co powinnam zażywać i jesć ,żeby do tego nie dopuścić,oczywiście oprócz probiotyków osłaniających jelita bo to już zazywam.
Ja też brałam Demalium na 3 miesiące, później przerwa i znów na 3 i potem był powrót do sytuacji wyjściowej. Ale dla mnie to chyba już ratunku na skórę nie ma

Może faktycznie najpierw spróbuj skonsultować się jeszcze z innym dermatologiem i może coś od zewnątrz (tak jak dziewczyny radzą). Ja jestem zdania że nie warto ładować w siebie antybiotyków przez dłuższy czas.
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 11:02   #5
xXxKaSkAxXx
Raczkowanie
 
Avatar xXxKaSkAxXx
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: R
Wiadomości: 340
Dot.: Kuracja antybiotykami

Z jednej strony dobrze ze mam antybiotyk od środka i od zewnątrz Duac,bo co z tego ze zalecze to z zewnątrz jak w środku to będzie dalej siedzieć. Coś w tym jest. Ale nie wiem zobaczymy.Powiedzcie mi proszę, cor boić z tymi białymi końcówkami (ropnymi pryszczami)? Pani dermatolog powiedziała mi ze nie mam tego wyciskać,czyli tak mam chodzić?I co same się to wchłonie czy zetrze?Nie mam pojęcia, To się az prosi żeby wycisnąć, z drugiej strony nie chce być znowu opuchnięta i czerwona,czyli lepiej to przetrzymać?
xXxKaSkAxXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 19:24   #6
suzeta
Recenzentka Miesiąca - Grudzień 2016
 
Avatar suzeta
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 4 270
Dot.: Kuracja antybiotykami

Używaj punktowych żeli na wypryski a na to antybakteryjny korektor np. Flos lek. No i nie wyciskaj. Chyba że lekko podeschnie i zrobi się twardsze to " żółtko " to delikanie możesz się tego pozbyć.
suzeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 21:00   #7
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Kuracja antybiotykami

Cytat:
Napisane przez xXxKaSkAxXx Pokaż wiadomość
Z jednej strony dobrze ze mam antybiotyk od środka i od zewnątrz Duac,bo co z tego ze zalecze to z zewnątrz jak w środku to będzie dalej siedzieć. Coś w tym jest. Ale nie wiem zobaczymy.Powiedzcie mi proszę, cor boić z tymi białymi końcówkami (ropnymi pryszczami)? Pani dermatolog powiedziała mi ze nie mam tego wyciskać,czyli tak mam chodzić?I co same się to wchłonie czy zetrze?Nie mam pojęcia, To się az prosi żeby wycisnąć, z drugiej strony nie chce być znowu opuchnięta i czerwona,czyli lepiej to przetrzymać?
Absolutnie nie wyciskaj. Jeżeli zrobisz to nieumiejętnie, to może powstać stan zapalny i będzie jeszcze gorzej, a ponadto możesz rozprzestrzenić zmiany. Rozumiem, że Cię denerwują te ropne zmiany, ale myślę, że w przeciągu dwóch tygodni, powinnaś już zauważyć poprawę. Żele punktowe są dobrym pomysłem. Wybierz taki, który zawiera kwas salicylowy lub siarkę, bo dobrze działają z nadtlenkiem benzoilu, który jest w Duacu.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.