Łojotok? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-24, 13:35   #1
Hasol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1

Łojotok?


Witam, mam 22 lata i powazny problem

Ogolnie choruje na AZS ale w ostatnio to nawet moje mniejsze zmartwienie od niewyobrazalnej ilosci loju (sebum?) pojawiajacego sie na mojej twarzy, ciele. Juz od zdrapywania paznokciami tej grubej warstwy mam chyba blizny czy podluzne dziury na twarzy. O odrazajacej cerze nie bede wspominal. Jak z tym walczyc? Przeciez to siedzi tak gleboko i rowno wokol skory a mozna dostac szalu probujac zbierac to paznokciami po za tym nie chce na starosc wygladac jak ser szwajcarski. I jeszcze jedno pytanie, czy znacie cos dobrego co usuwa troche blizny?

Kiedys bylem u dermatolog i zapisala mi Aknenormin czy jakos tak ale nie zaczalem tego brac bo przy AZS balem sie skutkow dodatkowego wysuszenia skory. Moze jednak powininem to ponownie rozwazyc?

Pomozcie plis plis plis
Hasol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 14:22   #2
suzeta
Recenzentka Miesiąca - Grudzień 2016
 
Avatar suzeta
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 4 270
Dot.: Łojotok?

Ja mysle , że warto jednak słuchać lekarza no bo chyba o Twoim atopowym zapaleniu skory też wie. Więc przepisując coś wie też o ewentualnym przeciwwskazaniu danego leku przy Twojej chorobie.

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

No i powiedz lekarzowi o swoich obawach. Może przepisze Ci dodatkowo też coś nawilżającego skórę. To jest działka dermatologów i myśle, że pomogą Ci dojść do ładu ze swoją skórą .

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Acha - a na blizny polecam Noscar - drogi ale skuteczny.
suzeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.