Kolory perfum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-28, 07:50   #1
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20

Kolory perfum


Czy z wami jest też tak, że w perfumerii ciągną was określone kolory flakonów? Czy niektórych w ogóle nie próbujecie przez kolor?

Ja się przyznam, że testuję wszystko co ma kolor czarny, nie wiem, albo szukam magii w zapachu albo czegoś tak dziwacznego, że moja wyobraźnia nie jest w stanie tego ogarnąć
Za to prawie nigdy nie chcę testować niczego w srebrze czy takim koniakowym kolorze - jakoś nie wzbudzają we mnie żadnego zainteresowania
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 08:40   #2
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Kolory perfum

Kiedyś rzeczywiście zdarzało mi się nie powąchac perfum, których kolor mi sie nie spodobał - np. namiętnie omijałam perfumy w kolorze żółtym, koniakowym przeważnie też. Teraz juz trochę zmądrzałam , ale i tak zawsze w pierwszej kolejności sięgam po flakon, który mi się spodoba, w ciemnych, zdecydowanych barwach, np. czerni, fioletu, bordo, a potem testuję pozostałe. Krótko mówiąc - też jestem łatwą ofiarą dla speców od marketingu Nie zdarzyło mi sie natomiast kupić zapachu, który mi się nie spodobał, tyko ze względu na ładny flakon, za to bywało, że do ładnego zapachu w brzydkim flakonie trudno mi się było przekonać [np. czymś takim jest Mira Bai].
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 08:43   #3
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Dot.: Kolory perfum

Ja zwykle chętnie testuję zapachy o kolorze zielonym,żółtym albo różowym.Omijam kolorek brązowy,niebieski i czarny
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 08:50   #4
Toccata
Zadomowienie
 
Avatar Toccata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 322
Dot.: Kolory perfum

Unikam perfum różowych Kojarzą mi się z czymś wyjątkowo banalnym i kwiatuszkowatym.
Poza tym chyba nie mam uprzdzeń co do kolorów
Zdarza mi się natomiast nie sięgnąć po zapach uwięziony we flakonie, który mi się nie podoba - w ten sposób omal nie przgapiłam Organzy Indecence. Uratowała mnie koleżanka, która wąchając to cudo w perfumerii wykrzyknęła: o fuuuuuj! musisz spróbować, na pewno ci się spodoba, ty lubisz takie dziwactwa.
No i miała rację. Do dzisiaj lubię ten zapach, który podobnie jak wiele innych "moich" wycofują Uwzięli się na mnie czy co?
Toccata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 10:35   #5
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Kolory perfum

Ja niestety do dzis zwracam uwage na kolorki Ale czesciej jednak patrze na sam flakon. Z reguly testuje to, co jest fioletowe, niebieskie, czarne. Mam slabosc do eleganckich flakonow, ktorych zawartosc jest zolta - z reguly wydaje mi sie, ze zapach bedzie szykowny, klasyczny. Tak bylo z Moschino Couture - bardzo ladny flakonik skusil mnie do przetestowania - zapach piekny, tylko nietrwaly ale i tak kupilam Zdarzalo mi sie cos kupic, bo flakon mi sie podobal, a zapach juz mniej. Ostatnio, kiedy bywam w perfumerii, wacham to, czego jeszcze nie znam, a z reguly jest tego niewiele. Mialam tak z Costume National - bardzo potem zalowalam, ze psiknelam go na reke. Sa tez takie zapachy, ktorych nigdy nie wachalam, po prostu omijam je z daleka, bo wydaje mi sie, ze mnie niczym nie zachwyca.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 10:59   #6
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Kolory perfum

Czerwone i fioletowe buteleczki szczególnie mnie przyciągają ;-)
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 11:11   #7
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Kolory perfum

Zwracam uwagę na wszystko oprócz flaszek niebieskich. To jest jedyny kolor jakiego nie toleruję (w ogóle, nie tylko jeśli chodzi o perfumy).Wiele nie tracę, bo w niebieskich flaszkach są na ogół morskie świeżuchy, które mnie nie interesują.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-28, 11:11   #8
kajkaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 69
Dot.: Kolory perfum

Ciekawy wątek

Chyba nigdy nie stematyzowałam tej tendencji, ale rzeczywiście, niektóre kolory flakonów natychmiast i bez sprawdzania zapachu spisuję na straty - a są to: wszelkiej maści majtkowe róże, lila-róze, fiolety, jak również kolory jaskrawe, "neonówki".

Najbardziej lubię flakony kryształowe lub z grubego szkła, matowione lub zupełnie przejrzyste, takie, które uwydatniają kolor perfum. I tutaj również zauważam podobną tendencję - bardzo niechętnie testuję perfumy w kolorach cytrynowo-żółtym, trawiasto-zielonym, różowym i fioletowym (no, chyba, że na czyjeś specjalne polecenie ) Najbardziej lubię te całkowicie przezroczyste, a także ciemne - np. brązowe, jak Gucci..... który, nota bene, tuż po jego premierze, z niespotykaną u mnie śmiałością (nie wiem, czy ze względu na kolor czy piękny flakon), psiknęłam sobie wprost na obydwa nadgarskti!!!! A potem oczywiście nie mogłam dojść do domu A mój TZ przez cała drogę ostentacyjnie prychał, udawał, że się dusi, i nie szczędził niepochlebynch komentarzy pod adresem autora takiej kompozycji

Coś więc jednak musi być w tych kolorach ......
kajkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 11:15   #9
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Kolory perfum

Cytat:
Napisane przez koko
Zwracam uwagę na wszystko oprócz flaszek niebieskich. To jest jedyny kolor jakiego nie toleruję (w ogóle, nie tylko jeśli chodzi o perfumy).Wiele nie tracę, bo w niebieskich flaszkach są na ogół morskie świeżuchy, które mnie nie interesują.
A Angel lubisz?
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 11:21   #10
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Kolory perfum

No właśnie przed chwilą zorientowalam się, że w mojej teorii jest jakiś błąd, bo kurcze jaki kolor ma flakon Belle de Minuit?
A Angela lubię, owszem.Ale ten błękitny kolor flaszki to mi nigdy nie pasował tak szczerze mówiąc.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 11:27   #11
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Kolory perfum

Szczególną uwagę zwracam na fioletowe i czerwone flakony . Zawsze wydaje mi się, że perfumy w takich kolorach są wyjątkowo zmysłowe...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-28, 11:37   #12
gosiqa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 593
GG do gosiqa
Dot.: Kolory perfum

Dyskredytuję perfumy pomarańczowe itp, niebieskie i żółte. SZczególnie upodobałam sobie właśnie różowe. Flakony o jak najbardziej prostych kształtach- fikuśnym nie ufam
gosiqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 15:07   #13
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Kolory perfum

Z reguły nie rezygnuję z powąchania perfum ze względu na kolor flakonika,ale najmniej podobają mi się te zielone,żółte,brązowe oraz buteleczki ze złotymi elementami.Lubię natomiast niebieskie,czerwone,czarn e i fioletowe
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 15:39   #14
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Smile Dot.: Kolory perfum

Ja kocham wręcz,że wszystkie odcienie czerwonosci we flakonikach,fiolet i metal...tu genialnie w mój gust trafia Kingdom 2 w 1 ale tak nacięłam się z Azzaro Visit niestety w tym przypadku mnie odrzuciło...
Pamiętam jeszcze stary zapach w ciemno czerwonej,wpadającej w czerń podłuznej,smukłej butelce bodajże YR...kojarze go z latami '90 z pobytem w Niemczech...nie wiem ta nazwa to chyba VENICE...ale głowy uciac nie dam może któraś z Was pamieta?
Och to była moja 1 miłość... flakonikowa rzecz jasna...
Zawsze byłam cięta na kolor niebieski...no i nie ma bata niebieski ewidentnie kojarzył mi sie z Cool Water i masz ci los rażona tym kolorem skrzetnie wszystko omijałam...a teraz...heh... na połce stoi Wish i Pure Wish...
Generalnie czerwony i fiolet dominuje nadal,ale nie omijam juz zadnego zapachu...staram sie tym nie kierowac...chociaz magia przyciągania istnieje... nie powiem...
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 21:12   #15
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Kolory perfum

ja czesto siegam po flakony w kolorach delikatnego różu, fioletu. Ogólem testuje raczej te o delikatnych kolorach to pewnie mowi o tym jakiego zapachu szukam
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 21:51   #16
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Dot.: Kolory perfum

mnie odstraszają róże, mam respekt do błękitów (przez Angela!) - i to chyba tyle.
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 22:26   #17
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Kolory perfum

Pociągają mnie fiolety - choć po L'Instant mam już pewne zastrzeżenia choć fakt, ze zapach mi sie na początku bardzo podobał, teraz mam odruch wymiotny za każdym razem jak matka sie nim spryska), czerwienie (Ruby Lips, wlatach szczenięcych Samsara, no i aktualnie - Kingdom, do ktorego się przyzwyczajałam 2 tygodnie) i paradoksalnie błekit- najbardziej znienawidzony kolor jeśli chodzi o ubranie i makijaż....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 10:16   #18
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Wink Dot.: Kolory perfum

Moją uwagę przyciągają, perfumy bezbarwne, fioletowe, seledynowe (np. Envy). Nie przepadam za kolorem miodowym, bo zawsze boję się, że "psik" będzie zbyt obfity zostaną mi plamy na bluzce lub swetrze. Lubię akcenty srebra na flakonikach (ogromnie podoba mi się buteleczka najnowszych perfum CK).
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 08:15   #19
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Kolor a zapach

Dzisiaj mnie oświeciło, iż bardzo często podobają mi się zapachy w czerwonych, różowych flakonach, kiedyś Amor Amor, dzisiaj Gucci II i Burbery Brit. W większości chyba jest tak, iż kolor flakonu odzwierciedla zapach i tak zielone - wiadomo ogórkowe, trawiaste , żółte, pomarańczowe - to słoneczne, cytrusy, ciemne flakony - orientalne, kadzidlane. Czy ten podział nadal jest aktualny, czy Wy Dziewczyny też chętniej sięgacie po określone typy? Ciekawi mnie to, czy generalnie podział ten sprawdza się. Bardzo wielu zapachów nie znam i zdaję się na wasze nosy i sokole oko
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-11, 08:49   #20
easyo2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 10
Dot.: Kolor a zapach

Ha Ha Mam ten sam objaw co Ty... żywam Hugo Boss Deep Red -> czerwony, Gloria->czerwony, Amor Amor->również. Lubie mocne korzenne zapachy. Ogórki i cytryna to nie dla mnie i faktycznie nie zwracam uwagi na flakony w pastelach. No to tyle. Pozdrawiam
easyo2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 09:31   #21
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Kolor a zapach

Ten temat już był omawiany: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=%BF%F3%B3te
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 09:57   #22
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Kolor a zapach

Dzięki hybris akurat tego wątku nie znalazłam
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 10:39   #23
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Kolory perfum

Ja zwracam uwagę na pastele, przejrzyste ,świetliste flakony. Bardzo działa też na mnie nazwa np. wings, ocean dream, night flight,angel,wish, un jardin sur le nil. Lubie wszystko co przejrzyste, powietrzne,rozmarzone, niebiańskie.
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 21:24   #24
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Dot.: Kolor a zapach

Tak, był już taki wątek . Znaczy ja ogólnie nie patrzę na kolor flakonu, tylko bardziej na kształt, ogólne wrazenie, chociaż i ja wolę mocniejsze zapachy i też często sięgam po czerwienie . Jednak nie zapominajmy o wyjątkach , jak np.: Angel. Jest on w niebieskiej buteleczce, a to zdecydowanie nie świeżuch . Jednak dla mnie ten odcień błękitu ma w sobie coś niepokojącego i tajemniczego, ajk sam Angel . Pozdrawiam !
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 22:49   #25
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Kolory perfum

Mnie najbardziej pociagają kolory czerwone, często pastelowe, ale bardziej flakony - geometryczne jak Allure lub płaskie jak Burberry London, a najbardziej nazwy...
Najbardziej magiczne nazwy dla mnie to Angel, Brit, Lolita, Light Blue, L`air du Temps, Vie Privee, Amarige - te perfumy są zresztą w mojej czołówce
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 23:00   #26
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Kolor a zapach

Cytat:
Napisane przez easyo2
Ha Ha Mam ten sam objaw co Ty... żywam Hugo Boss Deep Red -> czerwony, Gloria->czerwony, Amor Amor->również. Lubie mocne korzenne zapachy. Ogórki i cytryna to nie dla mnie i faktycznie nie zwracam uwagi na flakony w pastelach. No to tyle. Pozdrawiam
Widzę że nie tylko ja mam słabość do czerwieni
Hugo Boss Intense i Deep Red na przykład... byle nie Amor Amor - szybko wymiękłam co do tego zapachu choć Cacharela ogólnie lubię...
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 23:12   #27
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Kolory perfum

kocham ciemne płyny zamkniete w jasnych flakonach - Gucci EDP to mój ideał ascezy i piękna szlachetnego - nic go nie pobije, nie ma szans

nie znoszę zaś bladoróżowych i zielonych, odrzuca mnie na samą myśl o sięgnięcie w kierunku flaszki, bladoniebieskich tez nie lubię - poza Angelem ofc
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 14:44   #28
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Kolory perfum

Przemyślałam temat głęboko... faktycznie, zwracam uwagę na kolor. Najchętniej podchodzę do przezroczystych, bezbarwnych flakonów (tak, jak uzywane przeze mnie ostatnio CK One)> Kojarzą mi się z czystością, wyrafinowanym luksusem, który w pełni odsłania swój wdzięk dopiero po psiknięciu na skórę... Jeśli już kolor- to w pierwszej kolejności jasne pastele, błękit, może róż... i powoli zbliżam się do przeciwległego bieguna- czerni
Jeszcze niedawno nie podeszłabym do "koniakowych" perfum- trauma z czasów liceum, kiedy używałam Obsession (wtedy zupełnie do mnie nie pasujące, no, ale w liceum nie słucha się głosu rozsądku;-)), teraz powoli się do nich przekonuję (ale z gamy Obsession wybieram i tak Obsession Sheer ).
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 18:30   #29
Princessin_H.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kuweit
Wiadomości: 102
Dot.: Kolory perfum

Ja rowniez zastanawiam sie czy kolory maja wplyw na moje decyzje o posiadaniu danego pachnidla.Spogladajac na moja toaletke mysle,ze tak.
Kroluje tam nieustannie "swieta " trojca kolorystyczna czyli-niebieskie flakony i pokrewne odcienie(Boucheron,Lolita Lempicka) pastele w cieplych i zimnych tonacjach(modemoiselle Chanela,Miss Dior Cherie CD,JLO Maimi Glow) oraz czerwienie i nasycone roze(Boss Intense,Givenchy-Very Iresstisteble)

Nie przepadam natomiast za zielonkawymi odcieniami-niewazne czy to zawartosc czy sam flakon.I tu podam przyklad be delicoius Donny karan-ladny zapach,ale flakon zielony.Moze kiedys sie skusze,ale niepredko.

Mam neutralny stosunek do przeroczystych woni-jak CK one czy Kenzo -musi mi sie cos podobac zeby kupic.
Princessin_H. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.