Co robic gdy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-09, 17:32   #1
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118

Co robic gdy...


No wlasnie, ciekawa jestem co robicie, gdy znalazlyscie piekny zapach i chcialybyscie go uzywac, a ktos bliski z otoczenia strasznie sie krzywi, czujac go na Was? Jest w koncu wiele takich kontrowersyjnych zapachow, np. Black Cashmere, Angel, Eden... czyli tzw. killery. Mnie naszlo ostatnio na By Dolce & Gabbana, a tu slysze takie komentarze: nie podoba mi sie, taki ciotkowaty, nieladny itd. Planuje sobie kupic taki "kontrowersyjny" zapach i zastanawiam sie czy mam sobie odpuscic, zeby nie slyszec niemilych rzeczy i nie meczyc ludzi, czy uzywac tego "smierdziucha", bo mnie sie podoba.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 17:35   #2
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Co robic gdy...

Jedyne wyjście to używanie go w stosownych ilościach i na skórę a nie na ubranie (bo ciuchy zazwyczaj mocniej oddają zapach - przynajmniej w omim przypadku), noi obowiązkowo na nadgarstek, żeby sobie samej niuchać. najlepiej trochę wyżej, żeby nie zmywać zapachu podczas mycia rąk.
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 17:38   #3
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Co robic gdy...

Pewnie tak zrobie... Choc chcialabym zeby ludzie wokol czuli, ze uzywam perfum. Nie lubie byc taka niczym niepachnaca, bezplciowa
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 17:54   #4
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Co robic gdy...

Używaj tych perfum, które podobają się przede wszystkim Tobie. Za niektórymi z moich perfum też nie przepadały bliskie osoby z mojego otoczenia, aż towarzystwo przywykło do nich do tego stopnia, że niektóre z koleżanek "polują" na... moje killery
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 18:12   #5
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Co robic gdy...

Gosiuniu, a mozesz zdradzic czego uzywalas? Strasznie jestem ciekawa, jakie killery wzbudzaja po pewnym czasie zainteresowanie
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 19:01   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Co robic gdy...

Cytat:
Napisane przez ropuszka
No wlasnie, ciekawa jestem co robicie, gdy znalazlyscie piekny zapach i chcialybyscie go uzywac, a ktos bliski z otoczenia strasznie sie krzywi, czujac go na Was? Jest w koncu wiele takich kontrowersyjnych zapachow, np. Black Cashmere, Angel, Eden... czyli tzw. killery. Mnie naszlo ostatnio na By Dolce & Gabbana, a tu slysze takie komentarze: nie podoba mi sie, taki ciotkowaty, nieladny itd. Planuje sobie kupic taki "kontrowersyjny" zapach i zastanawiam sie czy mam sobie odpuscic, zeby nie slyszec niemilych rzeczy i nie meczyc ludzi, czy uzywac tego "smierdziucha", bo mnie sie podoba.

Mam w nosie opinie innych, kieruję się własnym gustem. W końcu to mnie chyba przede wszystkim mają się podobać, prawda? Nie kupuję perfum przecież dla kogoś, z myślą o tym by podobały się innym. Mają przede wszystkim podobać się mnie i koniec. Używam perfum w rozsądnych ilościach i mam mocno alergiczną, bardzo suchą skórę z której ostatnio zapachy bardzo szybko ulatują, niestety...
Ergo, jak Ci się podoba to kupuj, i tak nigdy nie zadowolisz wszystkich. Jeśli zapach jest bardzo mocny to używaj w aptekarskich ilościach.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 19:03   #7
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Co robic gdy...

Dla mnie wyrocznią jest moja córka, gdy się krzywi, ucieka ode mnie i mówi, że mama śmierdzi prychajac przy tym wymownie i kichając na zawołanie, oznacza to że dany zapach nie zagosci w domu na dłużej, bo i tak nie będę go miała jak nosic, żeby jej nie draznić.

Taki los spotkał m.in. BC i Cinnabar. Oba chciałam potwornie mieć, ale zostały zdyskwalifikowane przez męża i córę.

Natomiast poza moją rodzinka, nikt więcej nie ma wpływu na noszone przeze mnie zapachy, na uczelnie nosze to, co lubię, nawet kilery, byle w rozsadnych ilościach, nie chciałabym nikogo siedzącego obok przyprawic o ból głowy czy mdłości
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-09, 19:17   #8
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Co robic gdy...

Ja nigdy nie miałam tego problemu, ponieważ w domu moja mama lubi takie same zapachy jak jak, czyli albo bardzo słodkie, albo bardzo świeże, a moje otoczenie zawsze było tolerancyjne w kwestii zapachów.
Jednak jesli by się zdarzyła sytuacja, że ktoś z mojego bliskiego otoczenia nie tolerował by tego zapachu, nie używałabymk w obecności tej osoby. Jest tyle innych pięknych, że nie chciałabym się "zapachowo źle kojarzyć"
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 21:21   #9
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Co robic gdy...

Już zdradzam sekret Pierwszym zapachem był Słoń, którego nie znosił mój TZ, a obecnie wspominał coś o zakupie miniaturki i moja przyjaciółka, wg. której Słoń jet... afrodyzjakiem i zawsze z błogością w oczach mnie obwąchuje. Drugimi perfumami (ale czy to killer?) są Shalimar, które rozkwitają przepiękną wanilią. Gorąco polecam!
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 23:46   #10
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Smile Dot.: Co robic gdy...

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Mam w nosie opinie innych, kieruję się własnym gustem. W końcu to mnie chyba przede wszystkim mają się podobać, prawda? Nie kupuję perfum przecież dla kogoś, z myślą o tym by podobały się innym. Mają przede wszystkim podobać się mnie i koniec. Używam perfum w rozsądnych ilościach i mam mocno alergiczną, bardzo suchą skórę z której ostatnio zapachy bardzo szybko ulatują, niestety...
Ergo, jak Ci się podoba to kupuj, i tak nigdy nie zadowolisz wszystkich. Jeśli zapach jest bardzo mocny to używaj w aptekarskich ilościach.
Mam identyczne zdanie! NIe przejmowałabym się zbędnymi komentarzami, że komus się nie podoba... to niech się nie pododba i już. Miej to w nosie.

Poza tym ja nie miałam nigdy takiego problemu, ponieważ moje otoczenie, domownicy to ludzie, którzy lubią moje pefumy. Nigdy nie usłyszałam, że: źle, brzydko, nieodpowiednio pachnę.

Kupuj Gabbanę, bo fajna jest.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 08:22   #11
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Co robic gdy...

Też bym się za bardzo nie przejmowała opiniami innych! W wątku o perfumach nadających się do pracy wiele osób wymienia klasyczne kwiatowe kompozycje, które ni grzeją ni ziębią, po prostu są nieinwazyjne. Ale ja sama używam czasem (ostatnio często- bo zima) kontrowersyjnych, cięższych zapachów. Na szczęście nie jestem zamknięta w szczelnym klimatyzowanym pomieszczeniu i nie siedzę za biurkiem. Moja praca trochę mi pozwala na użycie bardziej kontrowersyjnego zapachu... A może, jeżeli tak zależy Ci na opinii innych, przetestuj go na przegubie i zapytaj o zdanie osób, które będą z Tobą przebywały? Sama byłabym ciekawa! Z drugiej strony dyskretnie użyty zapach choćby śmierdziel niemożebny,chyba nie będzie drażnił? Co? A może się mylę?

A, i zapomniałam dodać - jedyną osobą, z której zdaniem się liczę jest mój mąż. Ale w jego wypadku to już nie raz się przekonałam, że warto polegać na jego guście!
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-10, 13:23   #12
Pistacja
Raczkowanie
 
Avatar Pistacja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 213
Dot.: Co robic gdy...

Ja mam podobny problem. Jakiś rok temu zakochalam sie w zapachu Omnia Bulgari. Chorowalam na ten perfum tak długo dopóki nie przeczytałam na jednym z forum kilka nieprzychylnych opini o nim. Ale ostatecznie przekonałam się, że gustów jest tyle co ludzi na ziemi i zawsze znajdzie się ktoś komu nie podoba się to co nam. No więc kupiłam sobie Omnie i mam w nosie to czy ktoś się będzie krzywił na ten zapach. A jaką mam frajde ...
Pozdrawiam
__________________
Pistacja
Pistacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 13:42   #13
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Smile Dot.: Co robic gdy...

Znam "By" i jesli czujesz się z nimi dobrze...współgrają z Tobą...nie zastanawiałabym się ani minuty dłużej ! Generalnie w takich sytuacjach w głębokim poważaniu mam zdanie innych ludzi... ( Y ) ot,co
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 14:36   #14
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Co robic gdy...

w kwestii zapachow jestem 100% egoistka-przychylam nieba wylacznie sobie.Moje otoczenia czasami na tym cierpi- ale coz sa chyba gorsze wady niz nieodpowiednie perfumy?Jedyne czego sie wystrzegam to naduzywania mocnych i ekspansywnych zapachow.
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 16:44   #15
Benita5
Raczkowanie
 
Avatar Benita5
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 360
Dot.: Co robic gdy...

Generalnie nie zwracam zbytnio uwagi na czyjes komentarze byleby nie przegiac z iloscia "psikow"...Jednak gdy wychodzimy gdzies razem z TZ, to nie zafundowalabym bliskiej osobie katuszy spryskana czyms czego nie lubi. Pare zapachow owszem obrzydzono mi okreslajac mianem babciowo-ciotkowych i po prostu sie ich pozbylam...taki los spotkal chocby: Un amour de Patou, Cartierowska Panthere, Boudoir, Hiris, czy Innocence Chloe.
Benita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.