A lasy giną.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-14, 21:09   #1
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune

A lasy giną....


.... tak mnie naszło po kolejnym robieniu porządku w torebce. Tone blotterów wyłażą z każdej przegródki, kieszeni...
Sypią sie gdy wyciągam klucze, jednym słowem jednym słoma, innym blottery wyłażą.
No ale trudno się powstrzymać od wizyty w perfumerii jak jest sie akurat obok - a to zawsze coś nowego jest, coś starego do przypomnienia....
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 21:30   #2
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: A lasy giną....

Zgadza się... Wielbicielom pięknych (i nie tylko ) woni trudno się powstrzymać. Ja wczoraj wyszłam z Quality z 8 blotterkami, dostałam nawet na nie książeczkę (znów papier ), żeby mi się wszystko dokumentnie nie wymieszało , dzisiaj natomiast z 5: Carthusia Uomo, Ligea La Sirena, Fiori di Capri, Amouage Gold, Mandragore.

Ale nie potrafię się oprzeć. Zbyt ciekawska jestem .

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 22:19   #3
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: A lasy giną....

czy zaznaczacie te bloterki? Nie wiem, jakoś specjalnie zaginając Czy jeden w lewej kieszeni, drugi w torebce, trzeci w portfelu..
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 23:22   #4
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: A lasy giną....

Cytat:
Napisane przez ishtar4
czy zaznaczacie te bloterki? Nie wiem, jakoś specjalnie zaginając Czy jeden w lewej kieszeni, drugi w torebce, trzeci w portfelu..
Ja zawsze proszę panią w perfumerii o długopis i po prostu podpisuję.
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 04:24   #5
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Smile Dot.: A lasy giną....

Zawsze mam przy sobie długopis...i jesli tylko jestem w poblizu jakiejś perfumerii,niestety nie może obejsc sie bez wejscia..
Jak nie mam zajętych rąk,sama sobie podpisuję blotterki,jesli mam wówczas proszę panią o pomoc gdy już sa podpisane wkładam je miedzy strony kalendarza do tej pory mam na biurku 7 blotterków z ostatniej wizyty w Marionnaudzie
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 07:45   #6
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: A lasy giną....

Cytat:
Napisane przez ishtar4
czy zaznaczacie te bloterki? Nie wiem, jakoś specjalnie zaginając Czy jeden w lewej kieszeni, drugi w torebce, trzeci w portfelu..
Ja też opisuję je długopisem , choć chyba lepiej ołówkiem, bo się nie rozmazuje .
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 11:23   #7
Vila
Raczkowanie
 
Avatar Vila
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 68
Dot.: A lasy giną....

Zawsze podczas wizyty w perfumerii żałuję, że nie jestem ośmiornicą albo jakimś hinduskim wielorękim bóstwem Wtedy mogłabym przetestować więcej zapachów na sobie... Bo z blotterami nigdy nic nie wiadomo, czasami nie "wychodzi" z nich najbardziej interesująca, najpiękniejsza nuta A na nadgarstku zapachy rozwijają się niekiedy zupełnie inaczej
Vila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-15, 11:48   #8
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: A lasy giną....

Ja tez ostatnio duzo testuje na blotterach. Kiedys wyszlam z perfumerii z ok. 10 paseczkami Na miejscu wiedzialam co jest co, raczej nie podpisuje papierkow, ale wtedy akurat wrzucilam wszystko do torebki i sie calkowicie pomieszalo. Inna rzecz, ze wyszla z tego dosc ciekawa won, ale mialam duzy problem i wszystkie trafily do kosza, bo kazdy blotter pachnial tak samo Pare dni temu odwiedzialm pare perfumerii, m.in. Sephore - popsikalam dwie lapy i jeden blotter. Potem weszlam do L'occitane i przetestowalam na papierku jeden zapach. Dzis leza u mnie 2 blottery - jeden to 7 Fleurs, a drugi to Carolina Herrera 212. Ten ostatnio zapach jest jednak zbyt duszacy, a L'occitane bardzo kobiecy i uroczy Niestety po jakims czasie zapach wyparowuje z blottera, nie mam ich gdzie trzymac, z reguly mieszaja sie i laduja w koszu.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 12:17   #9
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: A lasy giną....

Ja ostatnio przechowuję bloterki w tym katologu perfum, który dołączony był do ostatniego Avanti. Nie jest to może najszcześliwszy pomysł, bo sama książeczka ma taki bardzo chemiczny zapach , którym bloterki też przesiąkają. Niemniej jednak wąchanie ich mimo wszystko zawsze budzi jakieś skojarzenia i przywołuje wspomnienie danego zapachu tym bardziej, kiedy widzę flakonik i opis nut zapachowych .
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 12:34   #10
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: A lasy giną....

Nie wiedziałam, że mam tak pro-ekologiczne zachowania .
Testuję głównie na sobie (chcę wiedzieć jak pachnie w połączeniu "ze mną"), rzadziej na bloterach i to najwyżej trzy zapachy jednocześnie. Powyżej trzech i tak wszystkie zaczynają pachnieć tak samo, bo ludzki nos niestety ma ograniczone możliwości percepcji.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2005-12-15 o 12:55
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 12:47   #11
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: A lasy giną....

ja niestety nie testuje niczego na niczym innym niz na sobie wiec moje mozliwosci ograniczaja sie do max 3-4 zapachow podczas jednej wizyty.Ale zazwyczaj wacham poprostu korek- i prosze o probke.
Niektore zapachy z "papierka" pachna zuuupelnie inaczej niz na skorze..
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-15, 12:48   #12
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: A lasy giną....

Ja przed kupnem zawsze testuję na skórze, często też proszę o próbki lub dostaję je od życzliwych wizażanek . O testowaniu perfum była już kiedyś mowa na forum: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...jak+testujecie

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 17:00   #13
Pistacja
Raczkowanie
 
Avatar Pistacja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 213
Dot.: A lasy giną....

[quote=Meriamon]
Jak nie mam zajętych rąk,sama sobie podpisuję blotterki,jesli mam wówczas proszę panią o pomoc gdy już sa podpisane wkładam je miedzy strony kalendarza...

Robie dokładnie to samo, panie w perfumierii zawsze się koło mnie podejrzliwie kręcą.
__________________
Pistacja
Pistacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 17:47   #14
Ivesman
Raczkowanie
 
Avatar Ivesman
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
GG do Ivesman
Dot.: A lasy giną....

Kiedyś w douglasie szukałem zapachów męskich z akordem drzewnym.Podeszła do mnie pracownica i spytała czy może pomóc.Kiedy odpowiedziałem ,że tak zaczęła psikać perfumy na blottery,po czym podała mi kilkanaście papierków pod rząd.To się nazywa profesjonalizm
__________________
Pokaż mi swoje perfumy a powiem Ci kim jesteś!
Ivesman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 22:56   #15
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: A lasy giną....

Miałam podobną sytuację w Sephorze- poprosiłam o pokazanie świeżych zapachów, a pani zamiast pokazać paluchem konkretne flakony i pozwolić mi po swojemu zapoznac się z każdym zapachem, zaczęła psikać na papierki z prędkością światła i wciskać mi je do dłoni. To się nazywa "niedżwiedzia przysługa" , od tej pory rzadko zahaczam o Sephorę...
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 07:52   #16
Jeanette
Raczkowanie
 
Avatar Jeanette
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 344
Dot.: A lasy giną....

Ja też oszczędzam lasy I na blottery raczej nie psikam, robię to wyjątkowo rzadko, np. kiedy już jestem cała "opiskana" a tu rzuca mi się w oczy coś co koniecznie muszę natychmiast przetestować. A przy takiej przygodzie jak Ivesmana i Eiri to chyba bym padła na miejscu...
Jeanette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 15:00   #17
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: A lasy giną....

A skoro mowa o lasach ginących, to właśnie wczoraj pani w małej perfumerii na moją prośbę o próbkę dwóch zapachów, wzięła jeden blotter, przetargała go na pół, po czym spryskała dwa kawałki różnymi zapachami! Ha! Widzicie? Są tacy, co troszczą się o nasze lasy.. co by nie zginęły
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.