Podział obowiązków - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-27, 16:26   #241
AshaN_
Rozeznanie
 
Avatar AshaN_
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 899
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
Z bratem jest tak, że ma 2 swoich kolegów i z nimi się kumpluje. Teraz akurat są na wakacjach. Sąsiadów z dziećmi wokół brak.



Co do odkładania córki, to odkładam na max 10 min bo zaczyna płakać.



A meza już jei chce tłumaczyć. Na tamtą chwilę kiedy prosiłam żeby wykąpał mała to uważam że dużo nie wymagałam.

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------



Mogłabym odłożyć, ale skoro płacze to mam tak ja trzymać zapłakana w łóżeczku???
Bo ją już tak przyzwyczaiłaś. Poza tym są nosidła i chusty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AshaN_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-27, 20:20   #242
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez AshaN_ Pokaż wiadomość
Bo ją już tak przyzwyczaiłaś. Poza tym są nosidła i chusty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Przyzwyczaiła? No tak, do tego, że mama reaguje na jego potrzeby.

Rozumiem, że Ty z tego frontu "wypłakiwania" niemowląt, "wymuszania" przez nie itd?

Dodatkowo, wyobraź sobie, że nie każde dziecko akceptuje chustę, a nosidło dla takich maluchów nie jest zalecane.


Piszę to jako matka prawie półrocznej córki. Mój dzień dzisiaj wyglądał tak - pobudka o 6 rano, zabawa ze stękającym dzieckiem, potem noszenie stękającego dziecka, potem drzemka przy cycku (tu możliwość odespania chociaż tych 40 minut), potem znowu to samo, potem drzemka 3-godzinna dziecka przy cycku - tak, bez cycka nie da rady. Cyc wypada, dziecko się budzi zdenerwowane i tyle roboty. Co mi się udało zrobić w czasie pracy męża? Hmm, zjeść i wypić. I wysikać się.

Nie, nie narzekam, po prostu niektóre dzieci są bardziej wymagające i nie wynika to z "przyzwyczajenia" ich do tego. Czasem to skok, czasem to ząbkowanie, ale dziwi mnie, jak można zarzucać niemowlętom wymuszanie czegokolwiek albo złe przyzwyczajenia.



Na szczęście mój mąż rozumie, że bałagan jest wspólny, a teraz dziecko to mój etat.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 01:05   #243
AshaN_
Rozeznanie
 
Avatar AshaN_
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 899
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość

Przyzwyczaiła? No tak, do tego, że mama reaguje na jego potrzeby.

Rozumiem, że Ty z tego frontu "wypłakiwania" niemowląt, "wymuszania" przez nie itd?

Dodatkowo, wyobraź sobie, że nie każde dziecko akceptuje chustę, a nosidło dla takich maluchów nie jest zalecane.


Piszę to jako matka prawie półrocznej córki. Mój dzień dzisiaj wyglądał tak - pobudka o 6 rano, zabawa ze stękającym dzieckiem, potem noszenie stękającego dziecka, potem drzemka przy cycku (tu możliwość odespania chociaż tych 40 minut), potem znowu to samo, potem drzemka 3-godzinna dziecka przy cycku - tak, bez cycka nie da rady. Cyc wypada, dziecko się budzi zdenerwowane i tyle roboty. Co mi się udało zrobić w czasie pracy męża? Hmm, zjeść i wypić. I wysikać się.

Nie, nie narzekam, po prostu niektóre dzieci są bardziej wymagające i nie wynika to z "przyzwyczajenia" ich do tego. Czasem to skok, czasem to ząbkowanie, ale dziwi mnie, jak można zarzucać niemowlętom wymuszanie czegokolwiek albo złe przyzwyczajenia.



Na szczęście mój mąż rozumie, że bałagan jest wspólny, a teraz dziecko to mój etat.
To rozróżniasz tylko dwie opcje? Albo ciągle nosić, lelkać zabawiać albo zostawić do wypłakania? Przykre są dzieci, które wyprzytulane, nakarmione i przewinięte potrafią poleżeć bez płaczu. To częściowo kwestia przyzwyczajenia no ale jeśli mama boi się odkładania, chcę być nadambitna i ciągle być bliziutko obudzonego 4miesięczniaka to pretensje z powodu zmęczenia i braku czasu powinna mieć- do siebie. To jej wybór wtedy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez AshaN_
Czas edycji: 2020-07-28 o 01:06
AshaN_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 09:09   #244
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Podział obowiązków

Niemowlę powinno dostać tyle uwagi, ile potrzebuje. W tym układzie rodzinnym jest to wykonalne, by nie zostawiać dziecka samotnie płaczącego: dziecko zdrowe i tylko jedno, ojciec pracuje w miejscu zamieszkania, pełnosprawna matka na macierzyńskim, komplet dziadków mieszkających blisko, brak obciążających dodatkowych obowiązków (typu opieka nad schorowanym członkiem rodziny, edukacja, własna firma, budowa domu/remont, zwierzęta, ogród, itp). Wszystko kwestia organizacji.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 10:09   #245
Aabelia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4 129
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez AshaN_ Pokaż wiadomość
To rozróżniasz tylko dwie opcje? Albo ciągle nosić, lelkać zabawiać albo zostawić do wypłakania? Przykre są dzieci, które wyprzytulane, nakarmione i przewinięte potrafią poleżeć bez płaczu. To częściowo kwestia przyzwyczajenia no ale jeśli mama boi się odkładania, chcę być nadambitna i ciągle być bliziutko obudzonego 4miesięczniaka to pretensje z powodu zmęczenia i braku czasu powinna mieć- do siebie. To jej wybór wtedy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdyby moje dziecko w wieku 4 miesięcy leżało spokojnie w samotności martwiłabym się, czy wszystko OK.
Aabelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 10:49   #246
AshaN_
Rozeznanie
 
Avatar AshaN_
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 899
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez Aabelia Pokaż wiadomość
Gdyby moje dziecko w wieku 4 miesięcy leżało spokojnie w samotności martwiłabym się, czy wszystko OK.
Serio? Twoje dziecko na macie nie interesowalo sie zabawkami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AshaN_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 11:05   #247
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez AshaN_ Pokaż wiadomość
Serio? Twoje dziecko na macie nie interesowalo sie zabawkami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



dzieci sa po prostu bardzo różne.
Ja miałam spokojne i umiejące się sobą zajmować. Druga córka to już w ogóle był anioł nie dziecko.

A moja przyjaciółka która ma dzieci z tych samych roczników co ja + 1 sporo młodsze, miała jakies takie nerwowe i wiecznie stękające, popłakujące, wijące sie + jej dzieci mialy okropne, długotrwałe kolki na dodatek.
Cos przerażającego było dla mnie, jak pojechałam do niej w odwiedziny i zobaczyłam jak to wygląda, jak dziecko pare godzin bez przerwy cierpi, płacze (drze się!), ile trzeba sie go nanosić, nalulać, jak wszyscy są tym wykończeni fizycznie i psychicznie.


ja tego nie zaznałam i łaska boska. idzie paść ze zmęczenia i oszaleć.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-28, 11:09   #248
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Podział obowiązków

Jesli mozesz odlozyc na 10min to juz cos. Moj syn (5m) lubi uczestniczyc w sprzataniu: patrzy co robie siedzac w bujaku albo lezac na macie. Pranie i ladowanie zmywarki to swietna okazja do opisywania kolorow czy przedmiotow, scierajac blaty mozna spiewac piosenki, czy recytowac wierszyki, wiekszosc dzieci (nie wszystkie oczywiscie) lubi dzwiek odkurzacza.
Pewnie, sa dzieci, na ktore to nie zadziala, czasami jest to tez kwestia humoru w danym momencie czy dniu, ale ogolnie jest do zrobienia. Nikt nie mowi o zostawianiu malucha w osobnym, zamknietym pokoju.

Przy czym doskonale rozumiem, ze przebywanie caly dzien z maluchem, nawet spokojnym, jest meczace. Ja nie umiem sie na 100% rozluznic, nawet na spacerze czy podczas drzemek. No ale moj partner jest zaangazowanym rodzicem, wiec mam czas tylko dla siebie, nie musze odsypiac zajmujac sie synem.

Zrobcie grafik. Uwzglednijcie w nim czas dla siebie, z ktorego sie nie musicie tlumaczyc i niech kazde robi wtedy, co chce (silka, rowery, sen). Tak, zeby kazde mialo ten czas codziennie (!). Okreslcie konkretne godziny, nie ‘wieczorem, gdy wrocisz’ tylko ‘18:30’. Ustalcie punkty rutyny dnia, ktore musza byc zachowane (np spacer codziennie o 14, kapiel i spanie miedzy 20 a 21) i czyja kolej wypada ten sie tego trzyma. Ustalcie tez elementy sprzatania czy organizacji na konkretne dni tygodnia (duze zakupy, mycie podlog, dokladne sprzatanie lazienki itp) i ustalajcie na poczatku kazdego kto co zrobi. I trzymajcie sie tych ustalen, czyli Ty nie wyreczasz meza ani nie zostajesz/idziesz do rodzicow z dzieckiem, jesli jest jego zmiana przy wieczornej rutynie. Jesli mial zrobic zakupy, ale poszedl na silke i chce wychodzic w czasie, gdy mial sie zajac dzieckiem, niech idzie z dzieckiem. Ewentualnie zrob male, niezbedne zakupy dla siebie i dziecka i niech sobie sam radzi bez kolacji.
Oczywiscie wiadomo, ze pewnych rzeczy nie da sie przewidziec (karmienia, drzemek czy gorszego humoru dziecka), ale ram czasowych mozna sie trzymac (czyli we wtorek o 18 on ma byc gotowy do przejecia malucha na 2h. Jesli dziecko akurat je i fizycznie tatus zaczyna ta opieke o 18:30 to liczymy 2h od tej godziny).

Moze taka rutyna i jasnosc kto, co, gdzie i kiedy poprawi sytuacje i byc moze pomoze sie wam lepiej komunikowac.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 11:16   #249
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Podział obowiązków

Ja to się zastanawiam jak autorka sobie wyobraża opiekę za ~2 miesiące, jak dziecko zacznie pełzać. Wtedy to już w ogóle nie będzie miała czasu na nic. Nie wspominając o tym jak zacznie raczkować i chodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 11:27   #250
MegPatrizia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 92
Dot.: Podział obowiązków

Ja Sie cały czas zastanawiam ile jest tam tego sprzątania ze codziennie autorka nie wyrabia. Codziennie gruntowne porządki robi? Serio nie rozumiem...

Tak jestem bezdzietna wiec co ja wiem o życiu...

Ale mi wystarczy ścieranie połóg i odkurzanie raz w tygodniu, plus przelecieć 2 łazienki szmatka z detergentem . A mieszkanie mam raczej większe od autorki. Kurze raz w miesiącu. Pranie wstawiam 1-2 razy w tygodniu. Przy niemowlaku powiedzmy ze 3 razy. Ile to może zająć? Nie rozumiem kompletnie
MegPatrizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 11:48   #251
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez MegPatrizia Pokaż wiadomość
Ja Sie cały czas zastanawiam ile jest tam tego sprzątania ze codziennie autorka nie wyrabia. Codziennie gruntowne porządki robi? Serio nie rozumiem...

Tak jestem bezdzietna wiec co ja wiem o życiu...

Ale mi wystarczy ścieranie połóg i odkurzanie raz w tygodniu, plus przelecieć 2 łazienki szmatka z detergentem . A mieszkanie mam raczej większe od autorki. Kurze raz w miesiącu. Pranie wstawiam 1-2 razy w tygodniu. Przy niemowlaku powiedzmy ze 3 razy. Ile to może zająć? Nie rozumiem kompletnie



Niektórzy to po prostu nie mają wyobraźni i dzietność nie ma na to żadnego wpływu.


Przecież pisała: mają małe mieszkanie, jest ich już 3je, a mąż z tych co wszystko wywala na wierzch i nie schowa po sobie. Wyjmuje wanienkę, wywali przy okazji pół szafy, nie włoży nic z powrotem, nie zamknie, pójdzie po tym bałaganie tylko z wanienką.
Zrobi bajzel na łóżku, zamiast ogarnąć, przenosi sie tam gdzie poukładane a bałagan zostaje. A on rujnuje kolejne miejsce bałaganem.



Jakby mieli 500 metrów willę z pierdyliardem małych pomieszczeń, to moze by na tydzień mu starczyło, zrobić przy byle okazji bajzel i przenieść się do kolejnego pomieszczenia i tak az pani gosposia przybędzie i posprząta i można od nowa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-28, 12:11   #252
AshaN_
Rozeznanie
 
Avatar AshaN_
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 899
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Niektórzy to po prostu nie mają wyobraźni i dzietność nie ma na to żadnego wpływu.


Przecież pisała: mają małe mieszkanie, jest ich już 3je, a mąż z tych co wszystko wywala na wierzch i nie schowa po sobie. Wyjmuje wanienkę, wywali przy okazji pół szafy, nie włoży nic z powrotem, nie zamknie, pójdzie po tym bałaganie tylko z wanienką.
Zrobi bajzel na łóżku, zamiast ogarnąć, przenosi sie tam gdzie poukładane a bałagan zostaje. A on rujnuje kolejne miejsce bałaganem.



Jakby mieli 500 metrów willę z pierdyliardem małych pomieszczeń, to moze by na tydzień mu starczyło, zrobić przy byle okazji bajzel i przenieść się do kolejnego pomieszczenia i tak az pani gosposia przybędzie i posprząta i można od nowa.
Jak już jedna napisała-to czemu wanienka, która pewnie używa codziennie jest chowana w taki sposób by za każdym razem musieć z nią wyjmować inne rzeczy? Sami sobie robią dodatkową pracę. A ci do rzeczy męża to niech zgarnie bez układania i mu wrzuci do szafy tak parę razy to może zrozumie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AshaN_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 14:20   #253
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez AshaN_ Pokaż wiadomość
Jak już jedna napisała-to czemu wanienka, która pewnie używa codziennie jest chowana w taki sposób by za każdym razem musieć z nią wyjmować inne rzeczy? Sami sobie robią dodatkową pracę. A ci do rzeczy męża to niech zgarnie bez układania i mu wrzuci do szafy tak parę razy to może zrozumie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak robię jak mój mąż nie schował kilka razy upranych i poskładanych ubran. Tak teraz jego ubrania co najwyżej ściągnę z suszarki i wrzucę mu do szafki. Bez sensu się denerwowałam, a jemu to po prostu lata 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 14:22   #254
AshaN_
Rozeznanie
 
Avatar AshaN_
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 899
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez goslawka Pokaż wiadomość
Ja tak robię jak mój mąż nie schował kilka razy upranych i poskładanych ubran. Tak teraz jego ubrania co najwyżej ściągnę z suszarki i wrzucę mu do szafki. Bez sensu się denerwowałam, a jemu to po prostu lata 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
i spokojniejsza jesteś prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AshaN_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 19:11   #255
Kola656
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 58
Dot.: Podział obowiązków

No, ale np sytuacja z dziś. Mówię żeby ogarnął mała i kąpanie. A on do mnie, że nie będzie jej smarować oliwka bo nie lubi mieć rąk tłustych 🤦☠♀️ teraz pojechał do kolegi jakaś sprawę załatwić, mimo że był już w jego okolicy 4h temu. Nie załatwił przy okazji. A ja dziś znowu cały dzień z małą, mimo, że miał wolne. Tyle spraw miał do załatwiania.
Kola656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 19:28   #256
AshaN_
Rozeznanie
 
Avatar AshaN_
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 899
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
No, ale np sytuacja z dziś. Mówię żeby ogarnął mała i kąpanie. A on do mnie, że nie będzie jej smarować oliwka bo nie lubi mieć rąk tłustych 🤦♀️ teraz pojechał do kolegi jakaś sprawę załatwić, mimo że był już w jego okolicy 4h temu. Nie załatwił przy okazji. A ja dziś znowu cały dzień z małą, mimo, że miał wolne. Tyle spraw miał do załatwiania.
Ale faktycznie miał tyle załatwiania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AshaN_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 19:54   #257
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
No, ale np sytuacja z dziś. Mówię żeby ogarnął mała i kąpanie. A on do mnie, że nie będzie jej smarować oliwka bo nie lubi mieć rąk tłustych 🤦☠
No i dlaczego w tym momencie nie powiedziałaś że gówno cię to obchodzi i wymienić całą litanię czego ty nie lubisz robić a robisz bo dziecko tego potrzebuje a on w tym czasie nie ruszy dupska i sobie rączek nie pobrudzi?
Dlaczego to ty masz przez miesiące niedosypiać, nie mieć załatwionych spraw, nie pójść na spacer jak ci się zachce? Nie załatwił czegoś - trudno będzie nie załatwione a następnym razem ma uwzględnić że ma obowiązki wobec własnego dziecka albo znowu nie załatwi czegoś, będzie niewyspany w pracy, nie będzie przez parę miesięcy miał takiego życia towarzyskiego jak wcześniej.

Dlaczego to kobieta ma się zaharowywać i rezygnować ze wszystkiego bo pewne rzeczy muszą być zrobione przy dziecku, a panicz wpadnie na gotowe i już odchowane niemal zerowym kosztem z jego strony.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 20:02   #258
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
No, ale np sytuacja z dziś. Mówię żeby ogarnął mała i kąpanie. A on do mnie, że nie będzie jej smarować oliwka bo nie lubi mieć rąk tłustych 🤦♀️ teraz pojechał do kolegi jakaś sprawę załatwić, mimo że był już w jego okolicy 4h temu. Nie załatwił przy okazji. A ja dziś znowu cały dzień z małą, mimo, że miał wolne. Tyle spraw miał do załatwiania.
No, ale wykąpał ją? Co Ci szkodzi jak nie posmaruje jej oliwką? Moja siostra w ogóle nie używa oliwki dla małej. Stwierdziła, że to wymysł obecnych czasów i nie smaruje a młoda żyje i ma się dobrze. Kąpie ją w wodzie z jakimś różowym czymś (jakaś chemiczna nazwa, chyba nadmanganian potasu, ja się nie znam) bez płynów, oliwek, zasypek itd. Tyłek też jej wyciera wacikiem nasączonym wodą a nie chusteczkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 20:02   #259
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Podział obowiązków

Szkoda,że niektórym w głowach się nie mieści,że dzieci (i dorośli) to nie roboty i są różne.

Za jakiś czas autorce może być wprost przeciwnie - lżej - bo dziecko zacznie się przemieszczać i czymś się interesować i może przestać "wisiec" na rodzicach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-28, 20:44   #260
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Podział obowiązków

Smarowanie oliwka to akurat stara szkoła, teraz się raczej tego nie robi, bo po co. Zwłaszcza w upały jeszcze biednego dzieciaka oliwka klejąca nasmarować...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 20:50   #261
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Smarowanie oliwka to akurat stara szkoła, teraz się raczej tego nie robi, bo po co. Zwłaszcza w upały jeszcze biednego dzieciaka oliwka klejąca nasmarować...
No ja sobie nie wyobrażam siebie posmarować oliwką w taki upał a co dopiero skazywać na to dziecko. Mi to się kojarzy z odparzeniami, bo przecież to się nie wchłania od tak. Tak jakby frytki smażyć w gorącym oleju. Po co to komu to nie mam pojęcia. Takie 4 miesięczne dziecko to ma wszędzie fałdki, na rękach, na nogach, na szyi. I tam ta oliwka i do tego w takiej temperaturze jak mamy obecnie po 30 stopni a w nocy ze 23. Fujka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 20:54   #262
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez AshaN_ Pokaż wiadomość
i spokojniejsza jesteś prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wkurzam się, że nie schował i mam więcej czasu i chora satysfakcję, że będzie mial pogniecione 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Ja też nie smarowałam oliwka 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 20:55   #263
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez Kola656 Pokaż wiadomość
No, ale np sytuacja z dziś. Mówię żeby ogarnął mała i kąpanie. A on do mnie, że nie będzie jej smarować oliwka bo nie lubi mieć rąk tłustych 🤦☠♀️ teraz pojechał do kolegi jakaś sprawę załatwić, mimo że był już w jego okolicy 4h temu. Nie załatwił przy okazji. A ja dziś znowu cały dzień z małą, mimo, że miał wolne. Tyle spraw miał do załatwiania.
A dlaczego nie pozwalasz mu kąpać po swojemu? Ma chłop rację, że nie chce smarować oliwką (są w ogóle oliwki z dobrym składem?). Pielęgnację dziecka to chyba z mamusią uzgadniałas a nie z mężem. Ja się przestaje dziwić, że on z domu ucieka, skoro ma tylko instrukcje wykonywać. Chodziliscie do szkoły rodzenia? Mój mąż właśnie tam usłyszał o oleju ze słodkich migdałów, on go kupuje i używa do pielęgnacji dziecka czy do masażu Shantala.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 21:18   #264
MegPatrizia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 92
Dot.: Podział obowiązków

A to przepraszam ale rzecztwiscie nie mieści mi się w głowie ze dorosły człowiek dosłownie sra pod siebie i nie sprząta xD a żona chodzi za nim jak gosposia
MegPatrizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 21:42   #265
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Podział obowiązków

wanienkę można trzymać na wierzchu ale wszystko to raczej słabo.



tylko że on nie powiedział że nie będzie używał oliwki bo to stara szkoła tylko sobie rączek nie pobrudzi. nie interesowało go dobro dziecka ale jego własne.
autorce nie zazdroszczę ma po prostu wrednego leniwego wycwanionego męża który zwalił wszystko na nią, wg mnie masz 3 wyjścia, ale z mordą, albo rozwód albo robić samej (4 najlepsze, nie kłócić się wymagać i przestać w koncu odwalać jego działkę i jednoczesnie pozwalać mu działać w granicach ale również po swojemu); bo widac nie dociera. prosisz się typa by się wziął a on sobie robi sprawy na mieście.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-07-28 o 21:45
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 06:35   #266
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez AshaN_ Pokaż wiadomość
Jak już jedna napisała-to czemu wanienka, która pewnie używa codziennie jest chowana w taki sposób by za każdym razem musieć z nią wyjmować inne rzeczy? Sami sobie robią dodatkową pracę. A ci do rzeczy męża to niech zgarnie bez układania i mu wrzuci do szafy tak parę razy to może zrozumie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo może na tych 37 metrach nie ma miejsca na stojąca luzem wanienkę, która jest dość dużym przedmiotem.
Ja miałam 42 m2 jak się dziecko urodziło i wanienka (+ jakaś miska) stała w brodziku, jak się ktoś chciał wykapać, musiał to wyjąc i potem ja tam włożyć, żeby się zmieścić w łazience po wyjsciu z brodzika.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 10:10   #267
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
dzieci sa po prostu bardzo różne.
Ja miałam spokojne i umiejące się sobą zajmować. Druga córka to już w ogóle był anioł nie dziecko.

A moja przyjaciółka która ma dzieci z tych samych roczników co ja + 1 sporo młodsze, miała jakies takie nerwowe i wiecznie stękające, popłakujące, wijące sie + jej dzieci mialy okropne, długotrwałe kolki na dodatek.
Cos przerażającego było dla mnie, jak pojechałam do niej w odwiedziny i zobaczyłam jak to wygląda, jak dziecko pare godzin bez przerwy cierpi, płacze (drze się!), ile trzeba sie go nanosić, nalulać, jak wszyscy są tym wykończeni fizycznie i psychicznie.


ja tego nie zaznałam i łaska boska. idzie paść ze zmęczenia i oszaleć.

Zgadzam się. Sama nie mam dzieci, ale moje koleżanki mają, większość ma takie jakie Ty miałaś. Potrafią się czymś zająć, nie ma problemu żeby same się czymś bawiły, czy leżały, bez problemu pójdą ze mną na spacer. Jedna natomiast ma takie dziecko, które non stop ryczy i marudzi. Chyba nie było sytuacji żebyśmy gadały przez tel i żeby młody się nie darł, a gadamy dość często. Nie ma opcji żeby ktoś obcy z nim został nawet chwilę. Spotkanie z nią jest możliwe tylko jak on śpi, bo inaczej cały czas jest ryk. Takie coś może wykończyć. No ale pomimo wszystko wydaje mi się, że to, że dziecko nawet 10 minut samo nie poleży może być spowodowane tym, że jest przyzwyczajone do obecności matki.



[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88029386]Ja to się zastanawiam jak autorka sobie wyobraża opiekę za ~2 miesiące, jak dziecko zacznie pełzać. Wtedy to już w ogóle nie będzie miała czasu na nic. Nie wspominając o tym jak zacznie raczkować i chodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Plus jak zacznie mu rozszerzać dietę i będzie musiała znaleźć czas na gotowanie.


Cytat:
Napisane przez MegPatrizia Pokaż wiadomość
Ja Sie cały czas zastanawiam ile jest tam tego sprzątania ze codziennie autorka nie wyrabia. Codziennie gruntowne porządki robi? Serio nie rozumiem...

Tak jestem bezdzietna wiec co ja wiem o życiu...

Ale mi wystarczy ścieranie połóg i odkurzanie raz w tygodniu, plus przelecieć 2 łazienki szmatka z detergentem . A mieszkanie mam raczej większe od autorki. Kurze raz w miesiącu. Pranie wstawiam 1-2 razy w tygodniu. Przy niemowlaku powiedzmy ze 3 razy. Ile to może zająć? Nie rozumiem kompletnie

Jak bym ścierała kurze raz w miesiącu to bym zarosła brudem.


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Niektórzy to po prostu nie mają wyobraźni i dzietność nie ma na to żadnego wpływu.


Przecież pisała: mają małe mieszkanie, jest ich już 3je, a mąż z tych co wszystko wywala na wierzch i nie schowa po sobie. Wyjmuje wanienkę, wywali przy okazji pół szafy, nie włoży nic z powrotem, nie zamknie, pójdzie po tym bałaganie tylko z wanienką.
Zrobi bajzel na łóżku, zamiast ogarnąć, przenosi sie tam gdzie poukładane a bałagan zostaje. A on rujnuje kolejne miejsce bałaganem.



Jakby mieli 500 metrów willę z pierdyliardem małych pomieszczeń, to moze by na tydzień mu starczyło, zrobić przy byle okazji bajzel i przenieść się do kolejnego pomieszczenia i tak az pani gosposia przybędzie i posprząta i można od nowa.

Niestety, ale to prawda. W małym mieszkaniu bardzo łatwo zrobić bałagan, dlatego dla mnie sprzątnie na bieżąco jest kluczowe. To zajmuje chwile i nie trzeba raz w tygodniu robić generalnych porządków.



Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
A dlaczego nie pozwalasz mu kąpać po swojemu? Ma chłop rację, że nie chce smarować oliwką (są w ogóle oliwki z dobrym składem?). Pielęgnację dziecka to chyba z mamusią uzgadniałas a nie z mężem. Ja się przestaje dziwić, że on z domu ucieka, skoro ma tylko instrukcje wykonywać. Chodziliscie do szkoły rodzenia? Mój mąż właśnie tam usłyszał o oleju ze słodkich migdałów, on go kupuje i używa do pielęgnacji dziecka czy do masażu Shantala.

Są oliwki z dobrym składem. Z resztą to nie chodzi o słuszność lub jej brak w smarowaniu oliwką, tylko o fakt, że on tego nie zrobi, bo wybrudzi sobie rączki. Serio? No jakby mi tak chłop powiedział, to bym go śmiechem zabiła.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 10:13   #268
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Są oliwki z dobrym składem. Z resztą to nie chodzi o słuszność lub jej brak w smarowaniu oliwką, tylko o fakt, że on tego nie zrobi, bo wybrudzi sobie rączki. Serio? No jakby mi tak chłop powiedział, to bym go śmiechem zabiła.
przypomniałaby mu że przeciez może umyć ręce płynem do naczyń. Który ładnie doczyści tłuste łapki. Może przy okazji naczynia z obiadu umyć.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 10:19   #269
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Podział obowiązków

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;88031449]przypomniałaby mu że przeciez może umyć ręce płynem do naczyń. Który ładnie doczyści tłuste łapki. Może przy okazji naczynia z obiadu umyć.[/QUOTE]


Dokładnie. Jak nakładam olejki na włosy, to potem myje płynem A z naczyniami dobry pomysł
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 10:23   #270
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dokładnie. Jak nakładam olejki na włosy, to potem myje płynem A z naczyniami dobry pomysł
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-30 16:53:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.