Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2 - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-17, 08:24   #4171
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Czyli jednak nigdy mi się nie spinal
Jeszcze mam ponad 10 tygodni

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
A idź Ty! Nie wkurzaj nas!



Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 08:29   #4172
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

witam sie... brrr jakos mi dzis zimno....

co do imion u nas za piarwsza ciaza miala byc Emilka - straszne misie podoba nadalale maz stwierdzil ze kilka ich zna i nie :P
pozniej byla milenka, julia, ale tez bardzo ich duzo wiec jednoglosnie zostala Majka

co do dolegliwosci ciazowych przypomnialam sobie dzis w nocy ze procz czestego wrecz notorycznego pelnego pecherza doskwiera mi jeszcze to ze ciagle mi sie w nocy chce pic... i kolko sie kreci ;/
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 08:41   #4173
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Kopnijcie mnie w tyłek żebym się wzięła za wyprawkę jakiś opór mam.
Gaiete ja marzę o fotelu do karmienia ale póki co kombinuje jak do tego mieszkania wstawić łóżko dla młodej. Ale czytałam rady dziewczyn warto zwrócić uwagę na to żeby oprócz wygody, podparcia mial taka pozycje żeby łatwo było z niego wstać. Co byś nie musiała w nim spędzić pół dnia w razie gdyby męża w domu nie bylo
Gaiete jak się czujesz? I jak mąż?
Calineczka wszystkie trzy rzeczy o których piszesz które wg Twojego lekarza kwalifikują cię do cc spokojnie mogą się zmienić. Pozycje dzieci nasze dopiero będą przybierać. Łożysko jeszcze się może podnieść a jeśli nie jest przodujace a jedynie nisko to wcale nie muszą cię ciąć, ciśnienie samo tez nie jest wskazaniem. Zazwyczaj zbijają i rodzisz pod kontrolą. Troszkę wcześnie ten twój lekarz orzeka.W emolientach lepiej nie kąpać jeśli dziecko ewidentnie nie ma problemów skórnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, kochana jesteś. Ja trochę lepiej, wreszcie kaszel zmienia mi się w mokry, więc łatwiejszy do przeżycia. Mąż ok - bierze regularnie wszystkie leki i czuje się dobrze. Mam nadzieję, że to był chwilowy kryzys i teraz będzie już tylko lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Ja mam coś takiego https://www.abra-meble.pl/fotel-lena-51376/
Jeszcze on fajne buja więc czasem małego trzymałam na rękach , czytałam książkę i tylko lekko nogą się bujalam i delikatnie nas kołysało.
Dzięki! Z wyglądu w ogóle nie brałabym go pod uwagę, bo nie wygląda na wygodny, ale skoro Tobie się tak fajnie sprawdził, to musi coś być na rzeczy będę jeździć po sklepach i siadać po kolei na różnych, może coś znajdę. na fejsie zapytałam w innej grupie i tam wszyscy polecali uszaki. Fajnie, ale dla mnie to za duży klocek, nie mam tyle miejsca w pokoju a nie chcę go zagracać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 09:21   #4174
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Powiem Wam, że mam we wtorek usg i juz się nie mogę doczekać (poprzednie było 10tygodni temu)
Ale najbardziej niecierpliwi mnie informacja czy moja dziewczynka dalej jest dziewczynka

Także EwelinciaLipiec podziwiam za spokój



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 10:09   #4175
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Dzień dobry.
Jak nie przeprowadzka, to chore dziecko. I nie nadążam za wami.
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Foteliki zamowione w koncu.

Jeszcze wanienka i materac i moge czekac na porod

A w czym bedziecie kapac dzieci? Udalo Wam sie znalezc jakis plyn bezzapachowy?
Wy tak z tą wyprawką do przodu idziecie, a ja czekam, trochę nie wiadomo na co zrobiłam koszyk z zamówieniem na Gemini, teraz jeszcze muszę kliknąć zamów. Ale chyba poczekam jeszcze do sierpnia.

Co do kąpieli, przez pierwsze tygodnie pierworodną do kąpieli nic nie dodawałam, sama woda. Z tego co czytałam i mówiła położona, dobrze jest by dać skórze dojść do siebie po narodzinach.
A później pewnie płyn z Hippa, starsza córeczka i ja się nim myjemy, jest ok, nie szczypie w oczy ani w pupę
Jeśli pojawi się ciemieniucha, to u nas pomagało mycie szamponem Linomag
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Ja też tą gorzej przechodzę. Wszystko mi dolega, na dodatek brzuch rozsadziło, serio już czuje się jak w ostatnich dniach mojej pierwszej ciąży. W ogóle dzidzia kopie tak mocno że w nocy potrafi mnie wybudzić, Alicja nigdy tak mocno nie dawała. Ja nie wiem czy ja w październiku rodzę czy na dniach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odpukać nie czuję się gorzej niż w pierwszej ciąży. Wtedy pamiętam bardzo bolały mnie biodra, kręgosłup. Teraz pobolewa, ale jest znośne.
Ale teraz ruchy Maludy czuję dużo wyraźniej, kilka razy tak się wypiła, że nawet zabolało. Pierworodna w brzuszku, to raczej tańczyła, pływała. A ta, to szalona imprezowiczka, z podskokami jak na trampolinie.

I mam nadzieję, że młoda pujdzie w ślad starszej i wyjdzie po terminie, bo jakoś wcześniej mi nie pasuje
Wrzesień przedszkole, do tego impreza urodzinowa starszej.
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Najważniejsze że wiesz to wszystko wcześniej i możesz się przygotowywać Ja niestety nie mam miejsca, ale wiem w którym centrum handlowym mają najlepszy fotel do karmienia i tylko tam będę jeździć na zakupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Oj też to znam. Dobrze że chociaż dał odespaćNo zdecydowanie za szybko ten czas mija. Masz niemowlaka chwilę później on idzie do przedszkola

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z jednej strony faktycznie czas za szybko mija ten czas z małym bobasem tak szybko mija, że trzeba łapać każdą chwilę i te małe stópki zaraz zaczynają mieć swoje zdanie. Ale z drugiej strony przedszkolak, to już taka fajna istota, noc prześpi, samo się ubierze. No i gdy jest przedszkolu mama może choć trochę odpocząć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Moja siostra poleciła mi kąpać malucha do 6. miesiąca w Oilatum, sprawdził się dla jej dwójki

Sprawnie Ci poszło z tą wyprawką
Z tego co mówią, to nie powinno się kąpać noworodka w emolientach.
I emolienty powinny być stosowane gdy pojawią się problemy ze skórą.
W dodatku Oliatum ma kiepski skład
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dopisać komuś coś na pierwszą stronę?
Może już któraś zdecydowała się na jakieś imię??Nic dziwnego że masz obawy. Mi się nie skraca a też czasem o tym myślę czy aby tym razem nie przesadziłam. Ale jest też tak że szyjka bez tych napięć się skraca więc nie ma zasady. Kiedy masz wizytę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie wizyta na 18.07



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Co do imienia, to chyba mamy wybrane, ale są dni gdy pojawiają się wątpliwości. Więc może lepiej poczekać aż się człowiek urodzi.

Ale z jednym jestem już do przodu, już wiem gdzie chcę rodzić tzn nie chcę rodzić, ale wiadomo, że będę musiała urodzić.
Wczoraj dzwoniłam do położnej, która miała prowadzić nas w szkole rodzenia, ale z tej szkoły została zwolniona w mało jasnych okolicznościach. Wczoraj koleżanka podesłała mi do naszej położonej nr telefonu.
Niestety nie ma kontraktu na NFZ więc z nią można spotkać się tylko prywatnie, ale to kobieta anioł i za jej opiekę jestem gotowa zapłacić. Ale okazało się, że pracuje też w szpitalu, który brałam pod uwagę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 10:21   #4176
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Ja tez mysle, ze to Oliatum to nie jest dobry pomysl

U mnie na razie wygrywa skladem to sylveco, mydlo oliwne make me bio i w dalszej kolejnosci hipp ale on ma zapach (parfum). A jak wiadomo w skladach inci tak naprawde nie trzeba wskazywac jaka substancja jest zapach i to moze byc wszystko.

Tez musze wybrac polozna srodowiskowa bo mi przysla jakas co wybralam droga losowania jak mialam 18 lat i sie przepisywalam od pediatry do lekarza dla doroslych
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 10:24   #4177
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że mam we wtorek usg i juz się nie mogę doczekać (poprzednie było 10tygodni temu)
Ale najbardziej niecierpliwi mnie informacja czy moja dziewczynka dalej jest dziewczynka

Także EwelinciaLipiec podziwiam za spokój



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Heheh tyle czasu zylam w przekonaniu że to chłopiec że już się nie denerwuje.
Młode od dwóch dni mocno wierzga, chyba fiknęło głową w dół biło najmocniej czuje Góra brzucha 🥰
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-17, 10:31   #4178
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Margosia 10 tyg to strasznie duzo

Ja jednak tak do polowy ciazy wyczekiwalam wizyt, teraz juz mi sie nie chce jezdzic ani umawiac nawet.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 10:48   #4179
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Tak czytam o tym spinaniu brzucha i chyba tego też nie mam, albo jak pisała Margosia nie umiem tego wyczuć, nazwać? Mój brzuch czasami pobolewa i robi się trochę twardy, ale z reguły kładę rękę i czuję jak mała po prostu całym ciałem mi sie pod nią przesuwa i wypycha najlepsze, że jak coś oglądam i się zamyśle, a mała da mi nagle kopniaka to się wystrasze i wydam okrzyk zdumienia, jakbym nie wiedziała o co chodzi 😂 Co do imienia do ja od dawna chciałam mieć małą Lilie, zanim byłam w ciazy :P a dla chłopca z mężem w ogole nie mogliśmy się dogadać i ostatecznie, jakbysmy się nie porozumieli inaczej to miał być mały Staś a nie wspomniałam wam, że ostatnio u ginekologa widziałam wyraźnie intymna cześć ciała mojej małej i to na tyle wyraźnie, że nie mam wątpliwości, że mam w brzuchu wymarzoną córkę
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 10:53   #4180
slasherka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 227
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Hej dziewczyny co za dzień. Zaprowadziłam córkę do przedszkola i po powrocie położyłam się na chwilę i co? I wstałam o 11 masakra a tyle mam dzisiaj do zrobienia i zakwasow ogrodowych ciąg dalszy.
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Stan na dzień dzisiejszy, podium: Kinga, Agata, Paulina.
Gdzieś tam dalej Emilia.
Co przyniesie jutro, nie wie nikt
Gdybym to tylko ja decydowała o imieniu to byłaby Matylda jednak zostałam przeglosowana i stanęło na Lence. A z tych co dałaś to mi się Emilka podoba. Znam kilka Emilek i bardzo dobrze kojarzy mi się to imię
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że mam we wtorek usg i juz się nie mogę doczekać (poprzednie było 10tygodni temu)
Ale najbardziej niecierpliwi mnie informacja czy moja dziewczynka dalej jest dziewczynka

Także EwelinciaLipiec podziwiam za spokój



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Bosze 10 tyg to bardzo długo. Ja mam wizyty co 4 tyg i na każdej usg i to wydaje się wieczność.

A właśnie, jak to jest? chyba teraz po 30 tyg lekarz umawia częściej wizyty przynajmniej ja ta miałam z córką ale to już 5lat minęło

Ultra jeśli możesz to dopisz mi wizytę na 19 lipca

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
slasherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 11:11   #4181
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja tez mysle, ze to Oliatum to nie jest dobry pomysl



U mnie na razie wygrywa skladem to sylveco, mydlo oliwne make me bio i w dalszej kolejnosci hipp ale on ma zapach (parfum). A jak wiadomo w skladach inci tak naprawde nie trzeba wskazywac jaka substancja jest zapach i to moze byc wszystko.



Tez musze wybrac polozna srodowiskowa bo mi przysla jakas co wybralam droga losowania jak mialam 18 lat i sie przepisywalam od pediatry do lekarza dla doroslych
O to podpytam - to ze względu na skład tego oilatum czy że jest emolientem? Jestem zielona w tym temacie - to że coś jest emolientem nie powoduje jakoś lepszego nawilżenia i natłuszczenia skóry? Przy "normalnych" płynach/mydle trzeba jeszcze czymś dziecko smarować?
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-17, 11:31   #4182
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Margosia 10 tyg to strasznie duzo

Ja jednak tak do polowy ciazy wyczekiwalam wizyt, teraz juz mi sie nie chce jezdzic ani umawiac nawet.
Heheh mam to samo. Kiedyś te 2 tyg przeczekać to była masakra, teraz minęło bardzo szybko i jakoś nie specjalnie właśnie chcę mi się isc 🤪

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Tak czytam o tym spinaniu brzucha i chyba tego też nie mam, albo jak pisała Margosia nie umiem tego wyczuć, nazwać? Mój brzuch czasami pobolewa i robi się trochę twardy, ale z reguły kładę rękę i czuję jak mała po prostu całym ciałem mi sie pod nią przesuwa i wypycha najlepsze, że jak coś oglądam i się zamyśle, a mała da mi nagle kopniaka to się wystrasze i wydam okrzyk zdumienia, jakbym nie wiedziała o co chodzi 😂 Co do imienia do ja od dawna chciałam mieć małą Lilie, zanim byłam w ciazy :P a dla chłopca z mężem w ogole nie mogliśmy się dogadać i ostatecznie, jakbysmy się nie porozumieli inaczej to miał być mały Staś a nie wspomniałam wam, że ostatnio u ginekologa widziałam wyraźnie intymna cześć ciała mojej małej i to na tyle wyraźnie, że nie mam wątpliwości, że mam w brzuchu wymarzoną córkę
No to super, gratuluję córci 🥰🥰💞
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 11:43   #4183
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Margosia 10 tyg to strasznie duzo

Ja jednak tak do polowy ciazy wyczekiwalam wizyt, teraz juz mi sie nie chce jezdzic ani umawiac nawet.


Mi się nie chce wizyt, bo ciężko już ogarnąć Bożenę

Siedze u gina pod gabinetem, przyjechałam sobie wcześniej (przyjmuje od 13.00) żeby wejść szybciej a przede mną 12 osób. Dobrze że prowiant wzięłam
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 11:51   #4184
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Mi się nie chce wizyt, bo ciężko już ogarnąć Bożenę

Siedze u gina pod gabinetem, przyjechałam sobie wcześniej (przyjmuje od 13.00) żeby wejść szybciej a przede mną 12 osób. Dobrze że prowiant wzięłam
Oooo kurcze..
Ja też miałam na 13 ale odwołałan dzisiaj 🤪
Dawaj znać po wizycie. I w międzyczasie też że jeszcze żyjesz 😘
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 11:58   #4185
slasherka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 227
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Mi się nie chce wizyt, bo ciężko już ogarnąć Bożenę



Siedze u gina pod gabinetem, przyjechałam sobie wcześniej (przyjmuje od 13.00) żeby wejść szybciej a przede mną 12 osób. Dobrze że prowiant wzięłam
U mnie tak samo, jadę na konkretną godzinę ale nigdy nie wiadomo kiedy wrócę kciuki za wizyte

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
slasherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 12:07   #4186
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
O to podpytam - to ze względu na skład tego oilatum czy że jest emolientem? Jestem zielona w tym temacie - to że coś jest emolientem nie powoduje jakoś lepszego nawilżenia i natłuszczenia skóry? Przy "normalnych" płynach/mydle trzeba jeszcze czymś dziecko smarować?
Sklad ma bardzo slaby. A po co natluszczac skore noworodka i to jeszcze mieszanka szkodliwych skladnikow?
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Mi się nie chce wizyt, bo ciężko już ogarnąć Bożenę

Siedze u gina pod gabinetem, przyjechałam sobie wcześniej (przyjmuje od 13.00) żeby wejść szybciej a przede mną 12 osób. Dobrze że prowiant wzięłam
Przeciez nie musisz ogarniac, to nie randka
Btw bada za kazdym razem na fotelu?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 12:09   #4187
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Ja usg miałam 11 tygodni temu i nie mam jeszcze terminu na kolejne. Gdzieś w III trym ma być. Pewnie za miesiąc mi ustali. Ale ja chyba wcześniej gdzieś się wybiorę może na kwalifikacje do szpitala w którym chce rodzić. Nie wiem.
Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
Przez prowadzącego miałam pierwszy wogole ustawiony na 27.10, z Om nie dało się ustalić. Po usg pierwszego trymestru i później po polowkowych wyszło odpowiednio 13 i 15.
17.10 był ustalony umownie z moim lekarzem a po Genetycznych wpisalismy 15 i dziecko odpowiada wymiarom z 15.
Mi to tam obojętne która data, urodzi się jak będzie chciało 🤣🤣
Tak niby wszystko jedno ale jak trafisz na lekarza który nie pozwoli czekać te 2 tyg tylko w dniu tp wyśle do szpitala na wywoływanie, to dobrze żeby ten termin był możliwie jak najpóźniej ustalony. Za wczesne wywoływanie nie jest dobre. W ten sposób na to patrzę.
Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Małych Agatek kilka spotkałam, nawet sami rozważaliśmy to imię gdyby była dziewczynka A Małych Paulin rzeczywiście za bardzo nie ma, za to ja mam tak na imię i nigdy nie byłam jedyną Pauliną w klasie

---------- Dopisano o 06:45 ---------- Poprzedni post napisano o 06:43 ----------


Mi na połówkowych wyszedł termin 02.10, ale ginekolog tego nawet nie skomentował. To w końcu tylko 4 dni różnicy A dziecko i tak wyjdzie kiedy zechce
Tak jak wyżej napisałam dobrze mieć TP ustalony na później niż za wcześnie. Bo dziecko moze byc niegotowe do wyjścia a tobie termin już się kończył i szpital. Nie często trafi się lekarz że pozwala chodzić dłużej niż tydzień. Ja się cieszę bo mój lekarz w karcie, nie wiem czy przez pomyłkę czy wziął pod uwagę to że 1 córka wyszła w 43tc wpisał mi termin późniejszy niż wychodzi mi z om i USG i to o 5 dni! Dla mnie super po przy vbac raczej punktualnie w terminie każą stawić się w szpitalu.
Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
O to podpytam - to ze względu na skład tego oilatum czy że jest emolientem? Jestem zielona w tym temacie - to że coś jest emolientem nie powoduje jakoś lepszego nawilżenia i natłuszczenia skóry? Przy "normalnych" płynach/mydle trzeba jeszcze czymś dziecko smarować?
Skóra ma naturalną barierę ochronną i smarowanie oliwkami kremami czy emolienty ją zaburzają. Nie powinno się tego robić. Co innego jeśli skóra twgo wymaga jest przesuszona (czasem po kilku dniach od porodu się to dzieje) wtedy warto miejscowo ja nawilżyć. Albo w przypadku AZS (to rzadziej się zdarza) wtedy trzeba o taką skórę odpowiednio dbać. Ale znam dziewczyny co właśnie kąpią w emolientach a tak na w razie "W" czy zawsze po kąpieli oliwkują smarują całe dziecko choć nie ma ku temu powodów. Nie powinno sientego robic. Płyny do kąpieli przeznaczone dla niemowląt są wystarczające byle miały dobry skład- tu polecam stronę "sroka o".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez UltraMarryna
Czas edycji: 2019-07-17 o 12:14
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 12:14   #4188
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Dzięki, kochana jesteś. Ja trochę lepiej, wreszcie kaszel zmienia mi się w mokry, więc łatwiejszy do przeżycia. Mąż ok - bierze regularnie wszystkie leki i czuje się dobrze. Mam nadzieję, że to był chwilowy kryzys i teraz będzie już tylko lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Dzięki! Z wyglądu w ogóle nie brałabym go pod uwagę, bo nie wygląda na wygodny, ale skoro Tobie się tak fajnie sprawdził, to musi coś być na rzeczy będę jeździć po sklepach i siadać po kolei na różnych, może coś znajdę. na fejsie zapytałam w innej grupie i tam wszyscy polecali uszaki. Fajnie, ale dla mnie to za duży klocek, nie mam tyle miejsca w pokoju a nie chcę go zagracać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mi uszak w ogóle nie odpowiadał najlepiej właśnie usiąść i przymierzyć się

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Tak czytam o tym spinaniu brzucha i chyba tego też nie mam, albo jak pisała Margosia nie umiem tego wyczuć, nazwać? Mój brzuch czasami pobolewa i robi się trochę twardy, ale z reguły kładę rękę i czuję jak mała po prostu całym ciałem mi sie pod nią przesuwa i wypycha najlepsze, że jak coś oglądam i się zamyśle, a mała da mi nagle kopniaka to się wystrasze i wydam okrzyk zdumienia, jakbym nie wiedziała o co chodzi 😂 Co do imienia do ja od dawna chciałam mieć małą Lilie, zanim byłam w ciazy :P a dla chłopca z mężem w ogole nie mogliśmy się dogadać i ostatecznie, jakbysmy się nie porozumieli inaczej to miał być mały Staś a nie wspomniałam wam, że ostatnio u ginekologa widziałam wyraźnie intymna cześć ciała mojej małej i to na tyle wyraźnie, że nie mam wątpliwości, że mam w brzuchu wymarzoną córkę
Moja tez bezwstydnica, świeci wagina na każdej wizycie

Cytat:
Napisane przez slasherka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny co za dzień. Zaprowadziłam córkę do przedszkola i po powrocie położyłam się na chwilę i co? I wstałam o 11 masakra a tyle mam dzisiaj do zrobienia i zakwasow ogrodowych ciąg dalszy.Gdybym to tylko ja decydowała o imieniu to byłaby Matylda jednak zostałam przeglosowana i stanęło na Lence. A z tych co dałaś to mi się Emilka podoba. Znam kilka Emilek i bardzo dobrze kojarzy mi się to imięBosze 10 tyg to bardzo długo. Ja mam wizyty co 4 tyg i na każdej usg i to wydaje się wieczność.

A właśnie, jak to jest? chyba teraz po 30 tyg lekarz umawia częściej wizyty przynajmniej ja ta miałam z córką ale to już 5lat minęło

Ultra jeśli możesz to dopisz mi wizytę na 19 lipca

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Ja mialam wizyty po 30tc do 4tygodnie. Ale jak coś mnie niepokoilo to kazał po prostu przyjeżdżać.

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Sklad ma bardzo slaby. A po co natluszczac skore noworodka i to jeszcze mieszanka szkodliwych skladnikow?

Przeciez nie musisz ogarniac, to nie randka
Btw bada za kazdym razem na fotelu?


Mam jakas motywacje, inaczej wyglądałabym jak jaskiniowiec.
Tak, za każdym razem sprawdza szyjkę palpitacyjnie.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 12:25   #4189
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Ja się bardziej zastanawiam jak do porodu to ogarnąć, bo chcą, żeby skóra nie była ogolona tylko przystrzyżona. No ciekawe jak
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-17, 12:26   #4190
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja się bardziej zastanawiam jak do porodu to ogarnąć, bo chcą, żeby skóra nie była ogolona tylko przystrzyżona. No ciekawe jak
Maszynka do strzyżenia
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 12:33   #4191
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Maszynka do strzyżenia
Bez opcji, jeszcze bym sobie coś odcięła :P
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 12:42   #4192
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Bez opcji, jeszcze bym sobie coś odcięła :P
ja ostatnio maszynka ogarnialam a prawie palca malegose odcielam
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 14:27   #4193
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez slasherka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny co za dzień. Zaprowadziłam córkę do przedszkola i po powrocie położyłam się na chwilę i co? I wstałam o 11 masakra a tyle mam dzisiaj do zrobienia i zakwasow ogrodowych ciąg dalszy.Gdybym to tylko ja decydowała o imieniu to byłaby Matylda jednak zostałam przeglosowana i stanęło na Lence. A z tych co dałaś to mi się Emilka podoba. Znam kilka Emilek i bardzo dobrze kojarzy mi się to imięBosze 10 tyg to bardzo długo. Ja mam wizyty co 4 tyg i na każdej usg i to wydaje się wieczność.

A właśnie, jak to jest? chyba teraz po 30 tyg lekarz umawia częściej wizyty przynajmniej ja ta miałam z córką ale to już 5lat minęło

Ultra jeśli możesz to dopisz mi wizytę na 19 lipca

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Zależy od lekarza. Mój nie widzi potrzeby jeśli nic się nie dzieje i ja ze względu na to, że oboje z doktorkiem wyjezdzamy w sierpniu będę mieć 5 tygodni różnicy.


Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Ja usg miałam 11 tygodni temu i nie mam jeszcze terminu na kolejne. Gdzieś w III trym ma być. Pewnie za miesiąc mi ustali. Ale ja chyba wcześniej gdzieś się wybiorę może na kwalifikacje do szpitala w którym chce rodzić. Nie wiem.Tak niby wszystko jedno ale jak trafisz na lekarza który nie pozwoli czekać te 2 tyg tylko w dniu tp wyśle do szpitala na wywoływanie, to dobrze żeby ten termin był możliwie jak najpóźniej ustalony. Za wczesne wywoływanie nie jest dobre. W ten sposób na to patrzę.Tak jak wyżej napisałam dobrze mieć TP ustalony na później niż za wcześnie. Bo dziecko moze byc niegotowe do wyjścia a tobie termin już się kończył i szpital. Nie często trafi się lekarz że pozwala chodzić dłużej niż tydzień. Ja się cieszę bo mój lekarz w karcie, nie wiem czy przez pomyłkę czy wziął pod uwagę to że 1 córka wyszła w 43tc wpisał mi termin późniejszy niż wychodzi mi z om i USG i to o 5 dni! Dla mnie super po przy vbac raczej punktualnie w terminie każą stawić się w szpitalu.Skóra ma naturalną barierę ochronną i smarowanie oliwkami kremami czy emolienty ją zaburzają. Nie powinno się tego robić. Co innego jeśli skóra twgo wymaga jest przesuszona (czasem po kilku dniach od porodu się to dzieje) wtedy warto miejscowo ja nawilżyć. Albo w przypadku AZS (to rzadziej się zdarza) wtedy trzeba o taką skórę odpowiednio dbać. Ale znam dziewczyny co właśnie kąpią w emolientach a tak na w razie "W" czy zawsze po kąpieli oliwkują smarują całe dziecko choć nie ma ku temu powodów. Nie powinno sientego robic. Płyny do kąpieli przeznaczone dla niemowląt są wystarczające byle miały dobry skład- tu polecam stronę "sroka o".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym miała dopiero w sierpniu to usg ale dlatego, że lekarz ma urlop to zrobi wcześniej



Z ogarnianiem bozenki nie mam jeszcze problemu bo na spokojnie ja widzę i dosięga bez fikolkow

Ciekawe kiedy pozaluje tego przechwalania się?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 14:39   #4194
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Ja usg miałam 11 tygodni temu i nie mam jeszcze terminu na kolejne. Gdzieś w III trym ma być. Pewnie za miesiąc mi ustali. Ale ja chyba wcześniej gdzieś się wybiorę może na kwalifikacje do szpitala w którym chce rodzić. Nie wiem.Tak niby wszystko jedno ale jak trafisz na lekarza który nie pozwoli czekać te 2 tyg tylko w dniu tp wyśle do szpitala na wywoływanie, to dobrze żeby ten termin był możliwie jak najpóźniej ustalony. Za wczesne wywoływanie nie jest dobre. W ten sposób na to patrzę.Tak jak wyżej napisałam dobrze mieć TP ustalony na później niż za wcześnie. Bo dziecko moze byc niegotowe do wyjścia a tobie termin już się kończył i szpital. Nie często trafi się lekarz że pozwala chodzić dłużej niż tydzień. Ja się cieszę bo mój lekarz w karcie, nie wiem czy przez pomyłkę czy wziął pod uwagę to że 1 córka wyszła w 43tc wpisał mi termin późniejszy niż wychodzi mi z om i USG i to o 5 dni! Dla mnie super po przy vbac raczej punktualnie w terminie każą stawić się w szpitalu.Skóra ma naturalną barierę ochronną i smarowanie oliwkami kremami czy emolienty ją zaburzają. Nie powinno się tego robić. Co innego jeśli skóra twgo wymaga jest przesuszona (czasem po kilku dniach od porodu się to dzieje) wtedy warto miejscowo ja nawilżyć. Albo w przypadku AZS (to rzadziej się zdarza) wtedy trzeba o taką skórę odpowiednio dbać. Ale znam dziewczyny co właśnie kąpią w emolientach a tak na w razie "W" czy zawsze po kąpieli oliwkują smarują całe dziecko choć nie ma ku temu powodów. Nie powinno sientego robic. Płyny do kąpieli przeznaczone dla niemowląt są wystarczające byle miały dobry skład- tu polecam stronę "sroka o".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za stronkę - przy okazji poczytałam o niektórych substancjach które sroka zaznaczyła na czerwono przy różnych płynach i jestem przerażona co producenci ładują do kosmetyków dla dzieci..
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 14:59   #4195
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Wy tez macie taki dup.wy dzień? Nie wiem czy to przez tą pełnię z zaćmieniem czy o co chodzi.🤨
Na dodatek wstałam rano żeby zrobić krzywą cukrową, zatrzymałam specjalnie na tą okazję męża w domu żeby został z małą. Z labu wychodzę z kwitkiem bo odziwo potrzebują skierowanie od lekarza. Kiedyś u nich robiłam bez skierowania i było ok, teraz już nie mogę?🤬 Na nic moje prośby. Jadę do drugiego labu. Tam jestem pierwszy raz. Nie wiem jakie zasady tutaj panują, nie bardzo jest się kogo zapytać - jest tylko multum emerytów kłócących się o kolejkę, nie ma ani recepcji, ani okienka, jest jedynie nieopisany pokój do którego jak harpie stoją w kolejce ludzie w wieku naszych rodziców. Nie udało mi się oczywiście tam wejść. A nie będę stać w kolejce tylko po to żeby się zapytać czy potrzebne skierowanie. Myślę sobie: ZADZWONIE!️Tak! Dzwoniłam do labu będąc w nim Nikt nie odbierał. Wkurzyłam się - to chyba z głodu. Postanowiłam zadzwonić do laboratorium szpitalnego. Tam nie potrzebują skierowania. Jest!!! Jadę czym prędzej. Już godzinę tułam się po mieście. Na miejscu nie ma gdzie zaparkować, ale to kompletnie! Poluje na jakieś miejsce bezskutecznie. Tracę cierpliwość i wracam do domu. O zgrozo. Jutro nowy dzień, nowe siły Tyle że ja nie wiem jak ja to zrobię z córką 🤪
Jeszcze na dobitkę w supermarkecie były ogromne kolejki i do emerytki przede mną podchodzi druga z innej kolejki, rozmawiają, po chwili ta wyciąga swoje zakupy na taśmę. Nosz kurka! A że ciulowo się czuje postanawiam zareagować. Pukam palcem w jej plecy: przepraszam, czy Pani była tu w kolejce? Ta do mnie z oburzeniem: Niech mnie Pani nie szturcha, bo mnie wszystko boli! Druga dodaje wyniośle: Ja ją tu wpusciłam! Zabrałam dziecko, zakupy i podeszłam do kasy prosząc o obsłużenie bez kolejki. I teraz tak sobie myślę jakim ja złym człowiekiem jestem że tak tych emerytów nie znoszę!!!! No ale nijak, nie mogę się przemóc żeby tą złość na nich na żal przekształcić.

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja się bardziej zastanawiam jak do porodu to ogarnąć, bo chcą, żeby skóra nie była ogolona tylko przystrzyżona. No ciekawe jak
O, a ja pierwsze słyszę, czemu tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 14:59   #4196
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

A przy temacie kosmetyków - co stosujecie na odparzenia? Te popularne - Sudocrem, Linomag mają jakieś niezbyt dobre składy, z tej stronki "sroka o" dobrze wypadły z hipp i rossmanowe babydream - sprawdzają się?
Czy każde dziecko ma odparzenia i warto to kupić razem z rzeczami wyprawkowymi, czy nie ma co się spieszyć i poczekać czy odparzenia się pojawią?
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 15:02   #4197
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Zależy od lekarza. Mój nie widzi potrzeby jeśli nic się nie dzieje i ja ze względu na to, że oboje z doktorkiem wyjezdzamy w sierpniu będę mieć 5 tygodni różnicy.




Ja bym miała dopiero w sierpniu to usg ale dlatego, że lekarz ma urlop to zrobi wcześniej



Z ogarnianiem bozenki nie mam jeszcze problemu bo na spokojnie ja widzę i dosięga bez fikolkow

Ciekawe kiedy pozaluje tego przechwalania się?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Zobaczysz przez te twoje przechwalania na końcówce będziesz miała największy brzuch z nas wszystkich 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 15:13   #4198
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Zobaczysz przez te twoje przechwalania na końcówce będziesz miała największy brzuch z nas wszystkich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karma już ją goni

Milutki poranek. U mnie też kijowy dzień. Obsłużyli cię w końcu w innej kasie?

Ja mam kolejną wizytę i usg po 5 tyg., a wcześniej jeszcze położną No ale mam nadzieję, że to przedostatnia, jeśli nie ostatnia A niby u mnie tylko dwa usg robią
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 15:45   #4199
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

UltraMarryna jejku rzeczywiście przechlapany dzień dzisiaj Ci się trafił ale z doświadczenia wiem, że raz na jakiś czas się zdarza-nic nie możesz załatwić, jakby Ci świat rzucał kłody pod nogi, ale kolejny jest zawsze lepszy za to Co do przepuszczania w kolejce, nikt nigdy mnie nie wpuścił. Nigdy 😑 jak poszłam na badania krwi ostatnio to dwie starsze panie siedziały przede mną i jeszcze narzekały, że im za długo... Nie lubię się wpychac, nie potrzebuje tego, z reguły czuję się ok i mogę poczekać. Dzisiaj było mi ciężko na zakupach akurat i nie ukrywam, że chętnie bym skorzystała z pierwszeństwa.
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 15:54   #4200
Calineczka81
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Ja ostatnio w Kauflandzie miałam taką sytuację. Stoję z wózkiem wypakowanym i słyszę dyskusje dwóch kasjerek... O tu pani jest w ciąży, powinna być obsluzona bez kolejki, ale ma tyle zakupów... I nic, cisza, ja stoję, one obsługują dalej.
Nie miałam siły się kłócić, bo się źle czułam. Normalnie, to bym chyba kierownika poprosiła.
W aptece też... Stoję w kolejce.. Pani za mną mówi, ale pani to chyba powinna bez kolejki. Na co ja, ale chyba nikt mnie nie przepuści...emeryci przede mną udali, że tego nie słyszeli. 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calineczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-01 11:22:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.