Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-18, 13:03   #31
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela

Cytat:
Napisane przez upbeat Pokaż wiadomość
Umówiłam się z S. na środę, bo zdecydowałam się powiedzieć prawdę. Teraz jednak znowu nachodzą mnie wątpliwości. Na szczęście jest jeszcze cały jutrzejszy dzień, żeby to przemyśleć.
Nie mow, bo moze to sie zle skonczyc nie tylko dla Ciebie. To moze ciagnac sie za Twoim Tztem latami, a chyba tego nie chcesz.
Ludzie lubia plotkowac, ktos przez przypadek komus innemu powie i tak pojdzie dalej a takie wiadomosci szybko sie rozchodza.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:12   #32
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela

Też bym nie powiedziała, przynajmniej do czasu zakończenia studiów.
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:36   #33
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela

Popieram przedmówczynie. Mogłabyś ew. nakłamać, że jesteś z nim od niedawna i nie zbiegło się to z jego zajęciami, ale skoro od początku mówiłaś, że masz faceta łatwo byłoby to zweryfikować.
Czy S. miał jakieś poważniejsze problemy z tym wykładowcą? Albo ma o nim fatalne zdanie?
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 17:11   #34
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela

Narazisz własnego faceta, a może i siebie na nieprzyjemności, po to, żeby przyjaciel był zadowolony? I naprawdę dasz głowę, że on z nikim się taką bombową wiadomością nie podzieli? Tym bardziej, że ściemniałaś wszystkim przez dłuższy czas?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 17:18   #35
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela

Popieram szczerość, ale są sprawy, w których nikomu szczerość nie pomoże, a może zaszkodzić. Sama taką sprawę mam i po prostu trzymam język za zębami, bo moje gadanie nikomu nie pomoże, a może kogoś skłócić, więc po co?
Poczekaj do końca studiów. Nie zawsze warto być w 100% szczerym, wiem co mówię.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 17:41   #36
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela

jest też opcja, że przyjaciel przestanie być takim super przyjacielem jak się dowie, że go tyle czasu okłamywałaś, i wcale nie będzie chciał trzymać tej informacji w tajemnicy
nie wiem czy padła odpowiedź na pytanie o tż-ta autorki - czy on wie o jej planach wygadania ich związku. jeśli tak, to jakby ktoś był tak miły i mi ją przytoczył, jeśli nie, to niech autorka napisze co jej facet myśli o tym pomyśle
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 18:10   #37
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela

Grin, dla Ciebie
Cytat:
Napisane przez upbeat Pokaż wiadomość
. TŻ uważa, że nie powinnam nic mówić S., bo nic dobrego z tego nie wyniknie. Poza tym twierdzi, że nie wiadomo jak zareaguje S., gdy dowie się prawdy i mogą wyniknąć z tego kolejne problemy (plotki, które nie tak dawno się skończyły). Zupełnie nie wiem, co teraz zrobić .
Ja bym nie mówiła. Nie takie przyjaźnie się kończyły. Zrób licencjat, przenieś się na inną uczelnie. Jeśli nadal będziesz uważać tych ludzi za swoich przyjaciół, to im powiesz. Może okazać się nie będziesz utrzymywać z nimi bliższych relacji, więc mówienie o swoim związku teraz nie jest dobrym pomysłem. Ty sobie pójdziesz na inną uczelnie, a za facetem będzie się ciągnęła historyjka o zaliczaniu przez łóżko.
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 19:46   #38
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela

Namieszałaś.

Powiedz mu prawdę, tylko jeśli nie zaszkodzi to Tobie, ani Tż oraz jeśli jesteś pewna, że S. tego nie przekaże dalej -obojętne, czy ze złości i "zemsty", czy jako sensację, czy mu się przypadkiem chlapnie.

1,5 roku to dla mnie jeszcze nie "przyjaciel". Ale nie oceniam waszej relacji. Możesz mu kiedyś powiedzieć, że to musiało zostać tajemnicą, że nie znałaś go (S.) przecież na początku, a potem nie chciałaś niczego komplikować -jemu (S.) też jest łatwiej, gdy nie musi "pilnować" tajemnicy.
A może S. się domyśla? Skoro były o was plotki i do dziś nie zna Twojego faceta... może się domyśla i zareaguje "tak myślałem ". Ale tego nie wiesz.. .
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 20:08   #39
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela

ja bym nie mówiła. a co jak wywalają i TŻ i Ciebie z uczelni? bo przyjaciel wkurzy się, że go okłamywałaś i poleci naskarżyć. ludzi tak naprawdę nigdy nie poznasz. ja bym nie ryzykowała przyszłości TŻ
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 21:22   #40
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Grin, dla Ciebie
dziękuję
no to w takim razie jak tż jest wyraźnie przeciwny, to autorka nie powinna nic mówić, w końcu ta sprawa dotyczy ich obojga.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 22:23   #41
mmonique
Raczkowanie
 
Avatar mmonique
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 31
Dot.: Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela

Moim zdaniem nie powinnaś nic mówić, dla swojego dobra i Tż, z powodów już wymienianych właśnie wyżej przez wizażanki.
mmonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 22:31   #42
upbeat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7
Dot.: Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela

Przemyślałam tę sprawę i wiem już, że macie rację. Nie powiem nic S.
Nie sądzę, że mógłby przekazać komuś informacje na temat mojego związku, ale jednak wolę nie ryzykować. Milczałam do tej pory, pomilczę jeszcze przez 1,5 roku. Jeśli nadal będziemy mieć tak dobre relacje jak teraz, o wszystkim mu powiem, gdy zakończymy studia. Nie zrobię tego teraz, bo nie chcę narażać TŻ-a na problemy w pracy. To, że na dzień dzisiejszy mam świetny kontakt z S. nie oznacza, że będzie tak zawsze. Do końca studiów zostało jeszcze sporo czasu, więc muszę brać pod uwagę każdą ewentualność. Nie wiem jak będą wyglądały nasze relacje za miesiąc czy rok.
Wolę porozmawiać z nim na ten temat kiedyś w przyszłości i być może tym samym zakończyć naszą znajomość niż powiedzieć mu o wszystkim teraz i liczyć się z tym, że jeśli przekaże tę informację dalej, mój TŻ będzie miał problemy w pracy, a ja wylecę z uczelni lub zostanie mi przyklejona "odpowiednia" łatka.
upbeat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 22:42   #43
bananowyew
Raczkowanie
 
Avatar bananowyew
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: HollyŁódź
Wiadomości: 212
Dot.: Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela

Gorzej jak przypadkiem Ty i Twój TŻ spotkacie przyjaciela... Ja znam historię podobną do Twojej ale z taką zmianą, że wykładowca (tak jak ktoś wcześniej zauważył) zmienił się, tzn. dziewczyna go po prostu wzięła na imprezę i reszta znajomych go poznała od drugiej strony. Fakt faktem opinię wykładowca ma super bo jest bardzo przyjemnym człowiekiem. Oby do końca studiów nie było tylko żadnej wpadki (jak np. przypadkowe spotkanie was i przyjaciela czy innych znajomych), bo dopiero wtedy może być kłopot ale z drugiej strony nie będziecie się przecież w ukryciu spotykać...
__________________
Mój "próżny" blog - Mrs Vain
A od niedawna również na youtubie
bananowyew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 14:46   #44
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Jeśli powiem prawdę, stracę przyjaciela

Przyjaciel to osoba, której mogę zaufać kiedy potrzebuje się wyglądać, a nie musze opowiadać wszystkich szczegółów z mojego życia. To nie portal plotkarski

Wysłane z mojego GT-I9300
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-22 15:46:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.