znacie jakies sposoby na szybszą naukę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-19, 19:29   #1
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146

znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?



Dziewczyny, może macie jakieś swoje sprawdzone sposoby, bo chociaż uczę się pilnie i systematycznie przez cały semestr, to jednak teraz przed sesją po prostu wysiadam! Najlepiej jakby doba trwała 48 h... zwyczajnie brakuje mi czasu na uporanie się z nawałem zajęć. Wiem, że w aptekach jest sporo preparatów poprawiających pamięć i koncentrację, ale nie bardzo wiem na co się zdecydować. Plis, pomóżcie!
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-19, 19:37   #2
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Bilobil - działa po miesiacu od rozpoczecia kuracji.
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-19, 19:53   #3
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Po miesiącu..? ..Karola chyba nie ma aż tyle czasu..? Przecież sesja tusz-tusz.
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-19, 20:15   #4
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Ja przez cały semestr generalnie się nie uczę (no chyba że jest jakieś kolokwium) Zaczynam się uczyć tuż przed sesją. Do każdego egzaminu przygotowuję się około 2 dni (to znaczy 2 wieczory). To jest dla mnie najlepszy sposób - uczyć się krótko, a intensynwie. Kiedyś próbowałam uczyć się do egzaminu na tydzień przed. Dzień przed egzaminem i tak musiałam przerabiać wszystko od nowa

Oczywiście koniecznością są moje własne, porządne, kolorowo pozakreślane notatki Czasem dochodzą książki. Po prostu siadam i dwa wieczory poświęcam na ich czytanie. Czytam je 2 razy (no czasaaami 3 razy), trudniejsze rzeczy powtarzam nie patrząc w notatkii i w dniu egzaminu już się nie uczę (a już na pewno nie zaglądam do notatek na 10 minut przed)

W ten sposób nie używając żadnych "dopalaczy" zdobywam piąteczki i czwóreczki na państwowej uczelni, co, jak mówili mi znajomi z państwowych, jak ja jeszcze studiowałam w prywatnej, jest "absolutnie niemożliwe"

Oprócz tego mojego "sposobu" mogę Ci doradzić Plussssha Active bo słyszałam, że jest dobry...

Powodzenia!!!
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-19, 20:17   #5
Tygrys
Maskotka Wizaz.pl
 
Avatar Tygrys
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Wielka Brytfanna
Wiadomości: 1 874
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

NLP, Metoda Silvy, Treningi Podświadomości...

troszkę sprawdzałem - na kursy zabrakło mi kasy ...

ti.
__________________
Wredny, nieuprzejmy, złośliwy, dwulicowy, brzydki... po prostu Ja .
/p.s. franca ze mnie, zgryzoty i frustracje wylewam na tym forum/
Tygrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-19, 20:20   #6
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

No właśnie Zresztą bilobil brałam w zeszłym roku i szczerze mówiąc niewiele mi pomógł. Dużo lepszy był preparat Memory Formula, ale opakowanie starcza tylko na tydzień, a poza tym miałam nadzieję, że któraś z was dziewczyny zna coś naprawdę skutecznego. Wiem, że trochę późno się obudziłam, i że takie preparaty to nie jest rozwiązanie, ale po prostu właśnie teraz zaczęłam nie dawać rady, zwyczajnie się wykańczam
Pozdr.!
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-19, 20:23   #7
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Tygrysie, a możesz powiedzieć dokładniej co to takiego??
Dzięki, pozdrawiam!
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-19, 20:31   #8
Tygrys
Maskotka Wizaz.pl
 
Avatar Tygrys
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Wielka Brytfanna
Wiadomości: 1 874
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Na wizażu wśród WSPÓŁPRACOWNIKÓW - macie eXperta od NLP....

NLP = neuro-lingwistyczne programowanie
Metoda Silvy = sztuka samokontroli umysłu i umysłem...
reszta b. podobna...

szkół jest mnóstwo, techniki zbliżone.

Wszystko obraca się wokół koncentracji oraz odpowiedniego stanu umysłu, kiedy to wszystko wchodzi jak w masło małym nakładem czasu i wysiłku - fajna zabawa - daje obraz ile w człowieku miejsca na nowe doświadczenia i jak mało % umysłu wykorzystuje na codzień ....

troszkę to wymaga woli, siły i nie czarujmy się kasy - ale przynosi efekty - patrz ja

ti.
__________________
Wredny, nieuprzejmy, złośliwy, dwulicowy, brzydki... po prostu Ja .
/p.s. franca ze mnie, zgryzoty i frustracje wylewam na tym forum/
Tygrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-19, 21:01   #9
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Oj tak zwłaszcza siły woli. Ja skończyłam intensywny kurs szybkiego czytania (600 zł), ale nie ćwiczyłam jak Pan prosił 1h dziennie i nic mi po tym. Teraz to już mi się nie chce do tego zabierać, bo zawsze sobie znajdę przyjemniejsze zajęcia niż oduczenie się subwokalizacji (czyli cichego powtarzania czytanych wyrazów). A ja tak jak Karola uczę się dwa dni przed egzaminem (ranki). Choć czasem zdarza mi się wstawać o 3 w nocy i uczyć się do 6. Ale nigdy nie uczę sie wieczorem, bo nie potrafię po prostu. Wieczory mam dla swojego chłopaka
pozdrawiam
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-19, 21:16   #10
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

No proszę A ja pisałam pracę dyplomową na temat NLP
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 10:22   #11
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Srodki drogie , skuteczne i dostepne tylko w necie to
Tyrozyna (najtansza, na poprawe umysłu iii nastroju wiec ciekawy specyfik)http://www.bodybuilding.pl/dieta.php?aid=36
Vigil
Modafinil
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-20, 10:47   #12
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Witam.
Ja polecam Lecytynę (Forte)+ Pluszzz Aktiv, w moim wypadku to się sprawdziło.Ja piję również kawę. W ogóle w ciągu dnia piję ją 2 x dziennie, ale jak się uczę to potrafię wypić 3 lub 4.
Na poprawę pamięci dobre są też orzechy (w rozsądnych ilościach, bo niestety tuczą) oraz czekolada.
Pozdrawiam serdecznie
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 11:17   #13
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

1. Pluss Active - faktycznie fajny
2. lecytyny i inne - bralam, nic mi nie daly, niestety
3. mi pomaga: systematyczne powtarzanie, i zaczecie minimum tydzien, w przy wiekszych partiach materialu - dwa tygodnie przed (sorry, ale dwa dni nie wystarczyly by mi na przeczytanie notatek - to dobra rada na niewymagajacych kierunkach), bo wtedy mniej sie stresuje, wiec wchodzi mi wiecej - nauka na ostatnia chwile jest fajna, bo stres podnosi adrenaline, a wiadomo, umysl lepiej pracuje w sytuacjach zagrozenia (zeby sie z nich wydostac ), ale przy zbyt duzym stresie ja sie blokuje, niestety. Zauwzaylam, ze swietnie mi pomaga dotlenianie sie w trakcie nauki - krotkie przerwy, i wyjscia na zewnatrz - zeby dac odpoczac umyslowi, a takze go "przewietrzyc". No, i regularnie (w sesji nawet bardziej) cwicze, bo jakos mnie to rozluznia i czysci glowe, przygotowuje ja na nowy material.

TO MOJA OSTATNIA SESJA UHHHHHH
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 12:54   #14
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Dzięki za dobre rady. Kawę piję codziennie (niestety), bez niej jestem gotowa spać na stojąco, czekoladę pochłaniam z wielką przyjemnością także niemal codziennie i kiedyś nawet zauważałam, że po takiej dawce glukozy mój mózg jakoś lepiej chłonął wiedzę, ale teraz jakby się przyzwyczaił i czekoladowy kop na niewiele się zdaje Z orzeszkami popróbuję, bo bardzo je lubię. A co do wcześniejszego zabrania się do nauki, to ja to robie już od listopada!! Ogrom materiału, nawał zajęć, ciągłe kolokwia i wejściówki... ech, czasem się zastanawiam po co ja się tyle męczę. No ale na trzecim roku już chyba raczej nie warto zaczynać od początku czegoś innego. Tak czy inaczej dzięki za wasze porady, może jakoś dotrzymam do końca sesji.
Pozdrawiam ciepło!
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 15:28   #15
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

joannea napisał(a):
>sorry, ale dwa dni nie wystarczyly by mi na przeczytanie notatek - to dobra rada na niewymagajacych kierunkach

Tak z ciekawości - ile stron mają u Was średnio notatki? Bo u mnie tak z 50 stron w kratkę A4 pisanych linijka pod linijką. Pytam z ciekawości, bo to dla mnie wcale nie jest mało Bo do tego dochodzą podręczniki, które też trzeba przyswoić chociaż "jako tako"...
No, oczywiście bywają przedmioty, na których jest 20 stron i w dodatku wystarczą notatki, żeby dostać 4

A co do nauki na tydzień, albo nawet 2 tygodnie przed egzaminem, to dla mnie najgorsze, co może być (dla mnie). W sesji jest przecież tak, że egzaminy są dosłownie co drugi dzień, więc trzebaby się uczyć wszystkiego na raz... brrrr.... mój sposób to: nauka, zdanie egzaminu, nauka, zdanie egzaminu itd. (chyba że są 2 jednego dnia, jak miałam w poniedziałek )
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 15:59   #16
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Ile mają moje notatki? Np. w zeszłym roku z fizjologii zapisałam 5 96-kartkowych zeszytów (Boże, teraz sama się dziwię jak przez to przebrnęlam!), ale np. z takiej genetyki, było tego może raptem 30 stron. Co przedmiot to inaczej, czasem przez kilka semestrów korzystamy z jednej książki, w efekcie naprawdę dobrze znam materiał, czasem nie mam żadnych notatek, żadnych książek, wiedze przekazują nam na zajęciach praktycznych, wtedy łatwiej wchodzi do głowy. Co szkoła, wykładowca, przedmiot, to inaczej.
Karola, dla mnie 50 stron to też dużo! Zwłaszcza, gdy przedmiot nudny i nieciekawy.
Pozdrawiam!
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 17:25   #17
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Ja także jestem zwolenniczką wcześniejszego zabierania się za naukę; oczywiście zależy też z jakiego przedmiotu. Najlepiej wchodzą mi do głowy małe partie materiału, a częściej. Dwa dni przed egzaminem wolę robić już powtórki, bo inaczej stres by mnie zeżarł Wprost niecierpię np. całego dnia spędzić na nauce dzień przed egzaminem Nie lubię także uczyć się wieczorem i w nocy; najbardziej efektywnie pracuję rano i w południe.
Polecam także orzeszki, trochę czekolady i banany, mniam i oczywiście ćwiczenia.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 17:59   #18
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

A propos egzaminów, ja mam w sobotę Sama szukam sposobów, które pozwoliłyby mi bezboleśnie wkuć materiał z nudnego przedmiotu Ja niestety zawsze uczę się na ostatnią chwilę Aż sama na siebie jestem zła. Zawsze wtedy powtarzam sobie:"Następnym razem się zmobilizuję i zacznę uczyć się MINIMUM tydzień przed egzaminem". Ale na planach takich się kończy.... Ja po prostu nie potrafię zacząć się uczyć na egzamin np. miesiąc wcześniej, bo wtedy nie mam żadnej motywacji!!! Na sobotni egzamin zaczęłam uczyć się w niedzielę, ale to tylko dlatego, że w tygodniu pracuję. Jakbym nie pracowała, to pewnie jeszcze w ogóle bym notatek nawet nie otworzyła Jakoś brak mi motywacji.... No!! Ale teraz już uciekam uczyć się!!! Trzymajcie za mnie kciuki!!!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-20, 18:23   #19
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Po pierwsze zazdroszczę, że nadal się uczycie
Ja zawsze uczyłam się na ostatnią chwilę. Dwa dni przed zazcynałam i do oporu, czasem szłam prosto na egzamin. Najważniejsze jest skupienie. Mi pomagał Redbull + Lecitan oraz w skrajnych przypadkach w pół szklanki wody zaparzyć bardzo mocną herbatę czarną - kopie, kawa na mnie nie działała. Po takiej herbatce, nawet gdy wkułam już wszystko, nie chciało mi się spać.
Pozdrawiam i powodzenia
Sesja jest piękna!
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-21, 08:12   #20
miranda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 9
GG do miranda
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Niewiem jak na Ciebie mój sposób podziała ale na mnie działa i to wysmienicie a więc: PIJĘ PESI TONAMI I HERBATKĘ Z "BIO-ACTIV"-GINKO.
wypróbuj może i to bie pomoże
miranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-21, 08:13   #21
miranda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 9
GG do miranda
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

heheheheeh miało być "pepsi"
miranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-21, 09:37   #22
malaika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 24
Re: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Hej, właśnie przymierzam się do sesji i :
Liczy się technika, chemia (medycyna?) i metodyka, hihi.
- technika- zatyczki do uszu z masy plastycznej (stoperki są w takim srebrnym opakowaniu, 1,20 w aptece)- nie rozprasza mnie żaden dzwięk, co się często zdarza, jak się mieszka w bloku
- chemia- Pluszzzz Activ (szukam go od tygodnia, czyżby wycofali? Spawdzę jeszcze w Rossmanie). Rozpuszczam tabletkę jak poczuję, że zaraz zacznę przysypiać. Nie biorę więcej niż 2 tabletki podczas 6-godzinnego kucia po tym, jak kolega zawiózł koleżankę, która wypiła ich 5 (!!!) na pogotowie, a lekarz wrzasnął: Co pani wzięła!!!!
- metodyka- najlepiej własne notatki lub takie przepisane na komputerze; książki przeważnie kseruję, a nie kupuję, żeby potem móc po nich bezkarnie bazgrać highlighterem, i dwoma kolorami żelopisów; na marginesie robie notatki w formie hasełek lub rysuneczków będących kwintesencją przeczytanego akapitu; w ogóle jestem wzrokowcem, nie lubię uczyć się na pamięć, wolę kojarzyć. Jeśli już muszę coś "wyryć" staram się stworzyć jakieś najbardziej nawet absurdalne skojarzenie- tak uczę się dat, nazwisk i terminologii.
To wszystko bardzo mi pomaga, bo jestem dość leniwą i niesystematyczna osobą :-D
Acha! musisz jeszcze wbić się w swój rytm, zegar biologiczny, nie wiem, jak to nazwać. Ja najskuteczniej uczę się pomiędzy godzina 17-tą a 1 w nocy. Rano też mi conieco mózg chłonie, ale na przykład wczesnym popołudniem, ile bym nie siedziała nad książkami, i tak jest to bezcelowe.
Zmykam jeszcze trochę poczytać, a potem zajmę się czymś innym. Do teleekspresu Potem znowu nauka.
Papa
malaika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 23:35   #23
Rakka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: znacie jakieś sposoby na poprawę koncentracji i wydajniejsze uczenie?

Ja biorę preparaty z Californii Fitness. Zachęcona opinią kogoś kto już wcześniej ich używał kupiłam lecytynę i stress management. Zażywałam już preparaty z lecytyną i samą lecytynę innych firm i efekty były takie sobie. Te z CF kupiłam, żeby nie robić komuś przykrości (w końcu rodzinie się nie odmawia .
Długo jakoś nie miałam okazji sprawdzić działania w tzw. ekstremalnych warunakch. Pamięć mam dość dobrą. W końcu trafiła się okazja. Powróciłam się na studia. Pierwszy semestr (bez lecytynki) to koszmar. Owszem na ósmą się dowlekałam na Uniwerek, a potem to już tylko szukałam miejsca gdzieby tu przysnąć. Chodziłam nieprzytomna, choć kładłam się do łóżka 22 -23. O zapamiętaniu czegokolwiek z wykładów mogłam zapomnieć. Zaczęłam łykać lecytynę i stressa. Efekty odczułam po dość długim braniu (ładnie brzmi ) jakieś 3 miesiące. Warto było. Pewnego dnia już po powrocie do domu z uczelni zdałam sobie sprawę, że mimo pójścia na 8 rano doskonale pamiętam co było na wykładach, nie przysypiałam. Spać poszłam jak zwykle koło półonocy. Sprawdziłam czy to nie jednorazowe. Nie. Chyba działa. Tylko nie wiem czy wydolę finansowo, bo cholerstwo drogie.
Ktoś tu wspomniał o Memory Formula. To ma guaranę. W CF też to mają. Z tym, że guarana sprawdza się u osób z grupą krwi "A". Ja jestem 0 i muszę zadbać o wyciszenie i poprawę koncentracji niż sam dopał. Każdemu według potrzeb.
Pamiętam, że kilka lat temu dobrze zadział jakiś zestaw minerałów i witamin + burelecithina w tabletkach. Tych minerałów już na rynku nie ma a szkoda. też mi dużo dały. i nie były takie drogie.
Rakka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 19:15   #24
patrycjaaP
Rozeznanie
 
Avatar patrycjaaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 729
Arrow Jak przyswoić wiedzę!?

Jest dużo ćwiczeń i metod na przyswajanie materiału.. Ale napiszcie jakie wy macie, bardzo bym chciała wiedzieć jak szybko przyswajać słówka, albo jak wogóle je pochłonąć w dużej ilości?!
patrycjaaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 19:56   #25
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Jak przyswoić wiedzę!?

Podbijam wątek , mnie tez to interesuje zwłaszcza ze próbuje uczyc się i czasami niby przygotowana jestem a potem się okazuje ze nie tak całkiem, miedzy innymi jest mi troche cięzko w LO dla dorosłych.
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 20:07   #26
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Dot.: Jak przyswoić wiedzę!?

to moze ja podam kilka moich sposobow, poza tym tez chcialabym sie pare rzeczy dowiedziec, zwlaszcza, ze chce podchodzic do FCE w marcu
1) jesli chodzi o slowka, to moim ulubionym sposobem sa karteczki samoprzylepne, przyklejam je np. na jakas rzecz, powiedzmy - cukierniczke, i podpisuje "sugarbowl", ale jak wiadomo, nie wszystkie slowka to rzeczowniki, wiec np. jakis czasownik mozna przykleic w czesto odwiedzanym miejscu (lodowka)
2) istnieja serwisy internetowe, ktore bardzo w nauce pomagaja, np www.ang.pl -polecam usluge (darmowa!) przysylania codziennie jednego slowka i phrasala, na poczatku moze sie to wydawac bezuzyteczne, ale potem okazuje sie, ze owe slowka bardzo czasto sie przydaja
3) robienie testow - nawet jesli nie zna sie jakiejs konstrukcji, to po pewnym czasie sama nam sie wbije do glowy albo my sie zdenerwujemy i same to wkujemy
4)ogladanie telewizji w obcym jezyku, najlepiej tylem do telewizora efekty widac dopiero po ok. miesiacu, ale nie dosc ze cwiczymy sluch to nabieramy akcentu

tyle sposobow przypomnialam sobie teraz, jak sobie przypomne cos jeszcze, to napisze
__________________
Zadbaj o swoje zdrowie krok po kroku!
http://badzzdrowa.blogspot.com/


..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..


sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 20:11   #27
(karolinka)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 411
Dot.: Jak przyswoić wiedzę!?

ja moge sie uczyc dobrze jesli sie skupie ale... to nigdy mi nie wychodzi, zawsze mysle o czums innym, o czyms przyjemniejszym do nauki ;D, wiec jak sie skoncentrowac??
__________________
żegnam
(karolinka) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 20:15   #28
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Jak przyswoić wiedzę!?

Cytat:
Napisane przez (karolinka)
ja moge sie uczyc dobrze jesli sie skupie ale... to nigdy mi nie wychodzi, zawsze mysle o czums innym, o czyms przyjemniejszym do nauki ;D, wiec jak sie skoncentrowac??
Czytając rób notatki Wtedy nie ma siły, musisz skoncentrować się na tym co piszesz

Co do nauki słówek to radzę też je pisać na małych karteczkach. Z jednej strony po angielsku, a z drugiej znaczenie po polsku. Potem wszystkie można nadziać na agrafkę i pliczek słówek nosić zawsze w torbie. Czytać w autobusie, w poczekalni, zawsze wtedy kiedy mamy wolny czas, nie marnować go !
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 20:17   #29
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Jak przyswoić wiedzę!?

Cytat:
Napisane przez (karolinka)
ja moge sie uczyc dobrze jesli sie skupie ale... to nigdy mi nie wychodzi, zawsze mysle o czums innym, o czyms przyjemniejszym do nauki ;D, wiec jak sie skoncentrowac??
A jeśli mimo to nie możesz się skoncentrować to czytaj to samo zdanie aż do skutku. A najlepiej czytaj to czego się uczysz na głos, wtedy nie tylko widzisz to co czytasz, ale także słyszysz - lepiej zapamiętasz
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 20:20   #30
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Dot.: Jak przyswoić wiedzę!?

teraz tak w sumie kapnelam sie ze podalam sposoby nauki jeszykow obcych...
ale jesli chodzi o inne przedmioty to tez mozna sie wiele nauczyc robiac testy, ale trzeba pamietac o tym, ze lepiej zrobic mniej pytan codziennie niz np 100 raz na tydzien, bo w tym przypadku nie zapamietamy bledow jakie zrobilismy
wazne sa Tez powtorki najpierw codzienne, potem raz na tydzien, miesiac itd. to jest tzw. utrwalanie wiedzy w pamieci trwalej
robienie sciag i przepisywanie tez pomaga, ale to zostawiam zawsze w ostatecznosci, bo zabiera duzo czasu...
__________________
Zadbaj o swoje zdrowie krok po kroku!
http://badzzdrowa.blogspot.com/


..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..


sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.