odpowiedzi na częste pytania ORIFLAME - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe wyliczanki

Notka

Wizażowe wyliczanki Wizażowe wyliczanki, to miejsce gdzie porozmawiasz o pogodzie, jedzeniu, twoim samopoczuciu lub o tym co ostatnio dostałaś od swojego ukochanego.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-06, 11:38   #1
pomarancza89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 857

odpowiedzi na częste pytania ORIFLAME


Po pierwsze chciałam zaznaczyć, że będzie nas obowiązywał regulamin:
1. Nie zadajemy tu pytań, umieszczamy czytelne porady dla innych
(od pytań i rozmowy jest wątek:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=322717&p age=96 )

2. Prowadzimy ten temat na zasadzie pisania konkretnych rzeczy, by uniknąć zaśmiecania.
3. Piszemy wszystko, co może być dla kogoś pomocne, a tylko przyjdzie nam do głowy.





Jeśli macie jakieś uwagi czy poprawki do tego, co napisałam piszcie na PW wyedytuję.


---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

STREFA KLUBOWA -> START...

Gdzie mogę śledzić przesyłkę?
...->tryb menadżera -> raporty -> historia faktur
(
można śledzić przesyłkę klikając na numery podane pod „przesyłka na adres domowy”)

Gdzie mogę zobaczyć, co jest na fakturze, ile to kosztuje, ile punktów uzyskam?
...->tryb menadżera -> raporty -> historia faktur
(
można zobaczyć, co się zamówiło, za ile, ile punktów klikając numery pod „Zamówienie nr”)

Gdzie mogę sprawdzić przeterminowane zadłużenie?
...->tryb menadżera -> raporty -> zadłużenie

Gdzie mogę sprawdzić jakie produkty są niedostępne?

...->tryb menadżera -> raporty -> produkty niedostępne

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

STREFA KLUBOWA -> START ...

Gdzie mogę zobaczyć nowości i biuletyny?
...-> Z ostatniej chwili -> Wirtualne ->Nowości 2009/Biuletyny2009

Gdzie mogę znaleźć informacje dotyczące programu Witamy, Lojalnościowego, Klasy Biznes ?
... -> Z ostatniej chwili -> Programy -> Obowiązujące programy -> Lojalnościowy/Witamy/Klasa biznes

Gdzie mogę sprawdzić jakie produkty mogę nabyć na biuro?
...-> Z ostatniej chwili -> biura regionalne

Gdzie znajdę formularz zamówienia?

...> z ostatniej chwili -> formularz zamówienia

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

STREFA KLUBOWA -> BIZNES...

Gdzie znajdę faktury zapłacone i niezapłacone?
...-> narzędzia biznesowe -> faktury

Skąd mogę pobrać przydatne dokumenty jak: CENNIKI, INSTRUKCJĘ REJESTRACJI ON-LINE, UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU ZAMÓWIENIA, DRUK REKLAMACJI, POLECENIE ZAPŁATY, DRUK ZAMÓWIENIA?
...-> do pobrania -> przydatne dokumenty-> ...

Gdzie mogę stworzyć stronę www w witrynie ORIFLAME?
...->własna strona www

Gdzie mogę się zarejestrować on-line?
...-> rejestracja on-line

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

przydatne linki:

Bieżący katalog

https://pl.secure.oriflame.com/prod/...rontpage.jhtml


Następny katalog

https://pl.secure.oriflame.com/prod/...rontpage.jhtml


lub z forum https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=223900&page=15


Nadchodzące nowości http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=333914&page=2


Forum do zadawania pytań, rozmów itp. http://www.wizaz.pl/forum/showthread...322717&page=96

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

TABELA BONUSÓW WYNIKOWYCH:
od 200 - 599 - 3%
od 600 - 1199 - 6%
od 1200 - 2399 - 9%
od 2400 - 3999 - 12%
od 4000 - 6599 - 15%
od 6600 - 9999 - 18%
od 10000 - 21%

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Co zrobić jak się nie ma karnetu na hologramy?
-> Można wydrukować karnet ze strony: strefa klubowa -> informacje ->programy -> tam wybieramy nas interesujący program na dole są w linkach kupony do pobrania
-> można napisać maila, że się takiego nie dostało i by zaznaczyli w systemie, że posiada się hologramy i jaką nagrodę wybiera
Co zrobić jak nie przysłano hologramu, a należy się?
-> zaznaczyć na kuponie, że się miało 100 punktów lub napisać maila (jak wyżej)

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Tu pozwolę sobie na zacytowanie jednego z częstych pytań i dobrej na nie odpowiedzi..
Cytat:
Napisane przez wkroplideszczu Pokaż wiadomość
Czy jeśli w poprzednim katalogu zamawiałam Balsam do nóg, ale był w brakach i mam go na fakturze na K9 zapisanego jako "chwilowo niedostępny produkt" i "ilość oczekująca" to czy jeśli klientka dalej go chce to muszę go zamawiać drugi raz tym razem na K10 i zafakturują mi go na fakturze z K10 czy oni mi go po prostu przyślą sami i tak czy siak zafakturują na K10?
Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Nie musisz go zamawiać w 10. Gdy wejdziesz do koszyka, to nad aktualnym zamówieniem, na taki fioletowy kolor pojawiają się produkty, które Oriflame samo dokłada do zamówienia (np. katalogi przy pierwszym zamówieniu) i właśnie produkty, które były w brakach we wcześniejszych zamówieniach. Jeśli chcesz nadal ten balsam, to on sam się doda przy składaniu zamówienia. Cena będzie cały czas promocyjna, nawet gdyby w aktualnych katalogach balsam nie był już w promocji. Będzie zafakturowany w tym katalogu, w którym go kupisz. Jeśli nie chciałabyś tego balsamu (to tak na przyszłość, gdyby Ci się zdarzyła taka sytuacja znowu, a klientka zrezygnowała), przed zatwierdzeniem zamówienia należy wejść w "zobacz oczekujące" i odznaczyć niechciany produkt. Jeśli przez trzy kolejne katalogi go nie kupisz, w końcu zniknie. Do tego czasu będziesz musiała tą operację wykonywać przy każdym zamówieniu (co uważam za bzdurę, mogliby zrobić opcję usuwania raz na zawsze).
A, i jeszcze jedno. Jeśli zamawiasz na filię i wysyłasz ten zaległy produkt sam w paczce, nie płacisz za przesyłkę, nawet jeśli nie masz jeszcze 100 punktów. Na biuro też to obowiązuje, ale i tak musisz kupić produkt na biuro, więc się nie opłaca wysyłać samego zaległego produktu .
Uff...
pomarancza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 20:37   #2
revontulet_
Zadomowienie
 
Avatar revontulet_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 117
GG do revontulet_
Dot.: odpowiedzi na częste pytania ORIFLAME

Wszystkim "świeżym" Konsultantom, ale nie tylko, polecam plik opracowany przez Kingę Ślużyńską, Dyrektora Złotego (bodajże) Oriflame. Wszystko co Konsultant wiedzieć powinien
http://www.oriflameclub.pl/wp-conten...iflameclub.pdf
__________________





revontulet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 15:47   #3
pomarancza89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 857
Dot.: odpowiedzi na częste pytania ORIFLAME

A tutaj wszystko co powinniście wiedzieć, zanim napiszecie :


-Gdzie znajduje się wątek, na który wrzucamy zdjęcia i katalogi Oriflame?
Znajduje sie w dziale "Plotkowym", zwykle gdzieś u góry. link: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=223900
-Jak to robicie, że macie spore zamówienia? Jak pozyskujecie klientów?
Sporo informacji na ten temat jest na tym watku, m.in. od strony http://www.wizaz.pl/forum/showthread...82601&page=1 11
-Gdzie znajdę cennik/druk reklamacji/druk zamowienia?
Po zalogowaniu na stronę Oriflame- wsparcie sprzedaży-Do pobrania-przydatne dokumenty
-Gdzie znajde moje faktury?
Strefa klubowa-zamawianie-raporty
-Gdzie są produkty niedostępne?
Strefa klubowa-zamawianie-raporty-produkty niedostępne
-Jak uniknąć opłaty detalicznej (5 zł)?
Opłata ta jest naliczana jeśli nie uzyskano 100 pp w zamowieniu.Można jej uniknąc dodając do zamówienia produkt, który jest niedostępny, a wartość zamówienia po jego dodaniu rośnie do owych 100 pp. Uwaga: lepiej sprawdzic w ostatnim etapie zamawiania, czy na pewno dany produkt jest niedostępny a w nastepnym zamowieniu należy go wyrzucic z listy oczekujących.
Przyklad: ( cyt. Ilena)

Cytat:
Gdy mamy zamówienie za 80 pp a chcemy uniknąć opłaty detalicznej to wybieramy jakiś dużo punktowany niedostępny produkt np. za 25pp. Wtedy oriflame myśli że chciałaś zrobić zamówienie za 105 pp ale z ich winny nie mogłaś więc zwalniają cię z opłaty i składasz zamówienie za 80pp a jeden produkt masz w oczekujących, pamiętajcie potem żeby przez wypadek przy kolejnym zamówieniu tego nie kupić przez wypadek :P
-Chcę złożyc zamówienie, a dodaje mi się produkt, który był poprzednio w brakach, ale nie chcę go już zamawiać. Jak go usunąć?
W ostatnim etapie zamawiania klikasz na „zobacz oczekujące” ( przycisk pod tabelka). Usuwasz niechciane produkty ( za pomocą znaczka "x") i wracasz klikając ”pokaż koszyk”.
-Jak usunać z zamówienia płatne katalogi?
Jak wyżej
-Wrzucam nowe zamówienie do koszyka, by tam je sobie przechować, aż będę zamawiać, ale pokazują mi się zupełnie inne ceny, a niektóre produkty są w ogóle niedostępne! O co chodzi?
Ceny się zmienią w pierwszym dniu obowiązywania nowego katalogu. Na razie system dopasowywuje je do obecnego cennika.
-Jak składa się zamówienie za pomocą SMSa?
http://oriflame.pl.fm.interia.pl/sms/sms.htm
-Mam 200pp. Co daje mi Biznes Klasa?
W nastepnym zamówieniu możesz zamówić dwa produkty ( które są w cenie regularnej) 40% taniej (jeśli złożysz to zamówienie na 200PP w pierwszym tygodniu obowiązywania katalogu, jeśli po pierwszy tyg. to wtedy masz tylko jeden produkt 40% taniej - który nie jest obecnie w promocji). Ponadto możesz sobie zamówić katalogi w cenie 6 zł/10szt., dostaniesz 3 próbki gratis. Próbki możesz zamówić też w cenie 50 gr.
- Co to jest "cena regularna"?
Cena regularna to cena nie objęta żadną promocją.
-Jaki jest telefon do Oriflame?
(022)458 02 00 - główna infolinia
(022) 572 72 00 - główna infolinia
(022) 458 03 00 - składanie zamówień przez telefon
-Skopiowane ze strony z produktami niedostępnymi:
BO - Produkt objęty backorder (czyli po złożeniu na niego zamówienia, zostanie on dodany do produktów oczekujących i wysłany z najbliższym zamówieniem po uzupełnieniu braków - produkty oczekują w zamówieniu 3 katalogi z rzędu)
O - Brak magazynowy (produkt nie zostanie dodany do produktów oczekujących, ale braki mogą zostać uzupełnione)
NA - Niedostępny (produkt nie zostanie dodany do produktów oczekujących, ponieważ został wyprzedany)
? - termin dostawy do wybranego magazynu jest jeszcze nieznany
-Gdzie można znaleśc adresy i godz. otwarcia oddziałów i filii?
Dział obsługi (górny prawy róg strony)-kontakt-Placówki Oriflame

FAQ Oriflame

1. Program lojalnościowy

Co daje?
Możliwość otrzymania jednego z proponowanych prezentów za 1 zł.

Jak go zrealizować?
W trzech kolejnych katalogach należy zrealizować zamówienie/zamówienia o wartości 100 punktów. Program można zacząć TYLKO w jednym katalogu, określonym przez Oriflame. Do zamówienia dołączany jest karnet oraz hologramy, które nakleja się na karnet.

Co będzie, jeśli zabraknie mi któregoś hologramu (nie miałam 100 punktów w pierwszym katalogu, w drugim lub w trzecim - wariant nie jest tutaj istotny)?
Program Lojalnościowy zostaje przerwany. Aby zacząć nowy, trzeba poczekać aż obowiązujący się skończy.

Co zrobić z karnetem?
Najlepiej zanieść do Biura Regionalnego, filii lub oddziału z zaznaczonym wybranym prezentem. Można również wysłać pocztą - z doświadczenia wynika jednak, że nie jest to pewna droga.

Wysłałam karnet pocztą i nadal nie mam zaznaczonego prezentu. Co robić?
Najlepiej zadzwonić lub napisać (poczta@oriflame.com.pl), wyjaśnić sytuację i poprosić o zaznaczenie prezentu. Wszystko jest zapisane w systemie, więc nagroda nie przepadnie, nawet jeśli karnet zginął.

Zgubiłam karnet, co robić?
Jak wyżej.

Zgubiłam hologram, co robić?
Wszystko jest zapisane w systemie, więc nagroda nie przepadnie, nawet jeśli hologram zginął.

Jak sprawdzić czy prezent został odznaczony?
Wejść do koszyka. Tam powinien się pojawić, jeśli pracownik już zaznaczył go w systemie.

Czy muszę zrobić zamówienie, aby prezent został przysłany?
Nie, można w paczce mieć sam prezent.

Aktualny Program Lojalnościowy jest dostępny w zakładce Strefa Klubowa - Zamawianie - Programy sprzedażowe - Program Lojalnościowy Oriflame.


2. Biznes Klasa

Co to jest?
Do Biznes Klasy wchodzi się, gdy wartość punktowa własnych zamówień wynosi 200 pkt.

Co daje?
- możliwość zakupu dwóch kosmetyków, które są w regularnej cenie 40% taniej (jeżeli 200 pkt. było w pierwszym tygodniu obowiązywania katalogu) lub jednego (w całym katalogu);
- możliwość zakupienia 10 kolejnych katalogów za 6 zł (należy wpisać 620520 w koszyku);
- 3 próbki za 10 gr;
- prawie wszystkie próbki po 50 gr (oprócz kapsułek).

Co to znaczy cena regularna?
Podstawowa cena, za którą można kupić kosmetyk. Nie w promocji.

Czy mogę wybrać te 3 bezpłatne próbki?
Nie. Są losowo wybierane przez Oriflame.

Czy jest jakieś ograniczenie ilości zakupienia próbek po 50 gr?
Nie, można sobie zrobić zapas na cały rok .

Czy można wziąć więcej katalogów za 60 gr?
Nie można.

Czy BK obejmuje również produkty spoza katalogu?
Tak.

Czy punkty również się redukują?
Tak, o 40%.

Po zalogowaniu się wybieramy Strefa Klubowa - Zamawianie - Programy sprzedażowe - Klasa Biznes i czytamy do woli . Mamy tam też cennik BK - obniżone ceny i nowa punktacja. __________________
pomarancza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe wyliczanki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.