Badania lekarskie na prawko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-18, 15:07   #1
ImYourDestiny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 408

Badania lekarskie na prawko


Hej dziewczyny, za miesiąc wybieram sie na prawko. problem w tym, że mam daltonizm tak tak wiem.... żadko spotykane. Oczywiście ogólnie nie mam problemu z rozróżnieniem świateł, znaków itd hehe poprostu nie widze pośrednich kolorów i jak dadzą mi te paletki gdzie trzeba odczytać cyferki to ciężka sprawa mozeie mi powiedzieć jak wygląda takie badanie... myślałam o tym, żeby poprostu wysłać za siebie koleżankę... znów większość znajomych mówi mi że nawet nie sprawdzają wady tylko pytają czy jakąś posiadam i wpisują...
help
ImYourDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 18:12   #2
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Badania lekarskie na prawko

Z koleżanką nie przejdzie, bo podczas badań dowód sprawdzają. Ew popytaj wśród znajomych i wybierz się do lekarza, który nie ma zwyczaju sprawdzania cyferek.
Ale nie lepiej po prostu się przyznać?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 18:58   #3
FruityFish
Raczkowanie
 
Avatar FruityFish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 103
Dot.: Badania lekarskie na prawko

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ale nie lepiej po prostu się przyznać?
Ja słyszałam że kiedy lekarz juz raz wpisze wade to potem trzeba na jakies kontrole chodzic co jakis czas. Nie wiem czy to prawda...
Ja zamierzałam po prostu wybrać sie w soczewkach (a jestem krótkowidzem) i gdyby nawet sprawdzał wzrok to sie nie przyznam Dobry pomysł?
__________________

Show me how to do like you
Show me how to do it.
- STEVIE WONDER
FruityFish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 19:05   #4
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Badania lekarskie na prawko

Cytat:
Napisane przez FruityFish Pokaż wiadomość
Ja słyszałam że kiedy lekarz juz raz wpisze wade to potem trzeba na jakies kontrole chodzic co jakis czas. Nie wiem czy to prawda...
Ja zamierzałam po prostu wybrać sie w soczewkach (a jestem krótkowidzem) i gdyby nawet sprawdzał wzrok to sie nie przyznam Dobry pomysł?
I co z tego, że terminowo? Co szkodzi zrobić badania raz na te parę lat?

Uwierz,wybranie się w soczewkach nie przejdzie, będzie najprawdopodobniej komputerowe badanie oczu, a jeśli nawet nie to najpewniej latarką zbada czy nie ściemniasz.

Ja właśnie 2 lata temu, kiedy byłam młoda i głupia, chciałam się wycwanić i nie przyznałam się do wady. Jednak lekarka widać przygotowana była na takie przekręty, bo poświeciła latarką. Zaświadczenia nie dostałam w ogóle i zrezygnowałam z robienia prawka.

We wrześniu po raz kolejny zaczęłam kurs i tym razem postanowiłam nie kręcić, tylko szczerze przyznać co i jak. dostałam orzeczenie na 3 lata, ale już przestałam się tym przejmować. Bo co to za różnica? Za te 3 lata pójdę do tego lekarza i po prostu zrobię badania jeszcze raz. Naprawdę, nie wiem co to za problem.
A za ściemnianie tylko kłopotów można sobie narobić.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 09:23   #5
izulecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 279
Dot.: Badania lekarskie na prawko

Pewnie, że lepiej się jest przyznać. Co prawda ja trafiłam na głupią lekarkę, bo nawet nie spojrzała się na mnie przy badaniu. Taki pic na wodę, a tylko kasę za to wzięła. Ale po co robić sobie kłopotów. Lepiej robić badania na bieżąco. A może się okazać, że wzrok się pogorszy. Z daltonizmem na pewno nie problemów, jeśli chodzi o prawo jazdy. Bo mój znajomy też ma daltonizm i prawo jazdy. Ale jakie badania miał to nie wiem. Przede wszystkim trzeba być fair.
izulecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 09:27   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Badania lekarskie na prawko

Cytat:
Napisane przez FruityFish Pokaż wiadomość
Ja słyszałam że kiedy lekarz juz raz wpisze wade to potem trzeba na jakies kontrole chodzic co jakis czas. Nie wiem czy to prawda...
Ja zamierzałam po prostu wybrać sie w soczewkach (a jestem krótkowidzem) i gdyby nawet sprawdzał wzrok to sie nie przyznam Dobry pomysł?
bardzo głupi pomysł...
jak raz na 5 lat skontrolujesz wzrok to nic Ci nie bedzie, a jak Cie policja zlapie w okularach w samochodzie to mozesz ladny mandacik dostac...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 10:14   #7
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Badania lekarskie na prawko

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
bardzo głupi pomysł...
jak raz na 5 lat skontrolujesz wzrok to nic Ci nie bedzie, a jak Cie policja zlapie w okularach w samochodzie to mozesz ladny mandacik dostac...
A mnie sie wydaje, ze to tak nie dziala. W czasie kursu na prawko bylam u lekarza po zaswiadczenie i powiedzialam, ze mam wade wzroku, ze nosze soczewki na co dzien, okulary rzadko. Lekarz stwierdzil, ze wada nie jest duza i nie postepuje szybko, wypisal zaswiadczenie i dostalam prawko bezterminowe. Nie wiem, dlaczego mialabym za to odpowiadac przed policja, skoro to lekarz orzekl o zdolnosc prowadzenia pojazdu a nie ja. Poza tym policjant musialby byc juz chyba ekstremalnie zdesperowany zeby sprawdzac, czy okularnik ma prawko bezterminowe czy terminowe (prawdopodobne predzej zlapaby kierowce na czyms innym, np. przeterminowanej gasnicy).
Ja kontroluje wzrok, co rok, ale nie chcialoby mi sie latac co kilka lat do mojego cudownego urzedu zmieniac prawo jazdy i placic za wymiane. Jestem odpowiedzialna, mam dobrze dobrane soczewki i okulary, wiec w czym problem?
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 18:11   #8
K@sieńka
Zadomowienie
 
Avatar K@sieńka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa tuż tuż
Wiadomości: 1 623
GG do K@sieńka
Dot.: Badania lekarskie na prawko

Hmm... Tak się zastanawiam, bo mnie trochę nastraszyłyście. Kiedy zdawałam prawko miałam małą wadę na minusie, wg lekarza nadawałam się na bezterminowe

Niestety, zdałam prawko, poszłam na studia- zaczęłam intensywnie się uczyć (chyba nawet bardziej do matury, ale za to w pociągu, w nocy, po ciemku itp) i wada mi się strasznie powiększyła do 1.75 na minusie! Jak się dowiedziałam byłam załamana, bo stało się to przez parę miesięcy, no ale nie o to się rozchodzi.

Mam teraz okulary na stałe (w czasie egzaminu nie miałam o ogóle okularów, nie musiałam jeszcze ich nosić). Jeszcze kilka miesięcy i będę miała własny samochod (do tej pory od zdania prawka nie miałam okazji jeździć przez małe kłopoty finansowe). Mogę przez to dostać mandat? Przecież to by było niesprawiedliwe
__________________

K@sieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 18:17   #9
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Badania lekarskie na prawko

taka wada wzroku o ile nosisz okulary cię nie dyskwalifikuje jako kierowcy. znam osoby co mają po - 8 i mają prawko. gdybyś nie dowidziała po bokach, albo nie miała inna tego typu wadę której nie korygują okulary to wtedy nie powinnaś jeździć (nawet nie chodzi o przepisy tylko o własne i czyjeś życie! )
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 19:44   #10
Katarynka1
Raczkowanie
 
Avatar Katarynka1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 374
Dot.: Badania lekarskie na prawko

Z tymi badaniami to jest różnie, niektórzy lekarze po prostu "odwalają" swoją pracę i wypisują zaświadczenia niemal od ręki. Nie popieram tego, ale tak było też na moim kursie. Pamiętam stanie w ogonku do lekarza w niewielkiej salce w której odbywała się teoretyczna część kursu. Facet powiesił na ścianie tablicę z rzędami liter/cyfr i wystarczyło je odczytać, a jeśli chodzi o sprawdzenie daltonizmu - pytał jakiego koloru ma długopis do każdej osoby to samo pytanie. komputerowa kontrola wzroku przed kursem? - Ja się przyznałam do soczewek (bo po prostu nie chciałam robić z siebie kretynki, wiem że nie ma szans żeby lekarz siedzący metr przede mną ich nie zauważył na brązowych oczach) i niewielkiej wady, z tablicy czytałam w soczewkach. Prawko mam bezterminowe z zaznaczeniem, że noszę soczewki.

Nie znam nikogo z daltonizmem i nie wiem jak to jest przy badaniach... Ale myślę że na kategorię B nie powinieneś mieć problemu, tak jak jest napisane np. w tym FAQ http://www.psychotestykierowcow.pl/prawo-jazdy
Katarynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 16:26   #11
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Badania lekarskie na prawko

Cytat:
Napisane przez ImYourDestiny Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, za miesiąc wybieram sie na prawko. problem w tym, że mam daltonizm tak tak wiem.... żadko spotykane. Oczywiście ogólnie nie mam problemu z rozróżnieniem świateł, znaków itd hehe poprostu nie widze pośrednich kolorów i jak dadzą mi te paletki gdzie trzeba odczytać cyferki to ciężka sprawa mozeie mi powiedzieć jak wygląda takie badanie... myślałam o tym, żeby poprostu wysłać za siebie koleżankę... znów większość znajomych mówi mi że nawet nie sprawdzają wady tylko pytają czy jakąś posiadam i wpisują...
help
Mój lekarz nie sprawdzał tylko zapytał. Powiedziałam, że mam wade wzroku i noszę soczewki.
Na egzamin musiałam przyjsć w okularach (do soczewek potrzebne jest zaświadczenie lekarskie). Badania lekarskie powtarzać muszę co 5 lat.

btw. Dobrze jest się przypatrzyć co lekarz tam wpisuje. Koleżanka dopiero na egaminie dowiedziała się, że powinna miec okulary


EDIT:
Czy mam obowiązek jezdzić w okularach czy mogą być soczewki?
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60

Edytowane przez gaia
Czas edycji: 2009-02-20 o 20:03
gaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 20:52   #12
Katarynka1
Raczkowanie
 
Avatar Katarynka1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 374
Dot.: Badania lekarskie na prawko

Cytat:
Napisane przez gaia Pokaż wiadomość
Na egzamin musiałam przyjsć w okularach (do soczewek potrzebne jest zaświadczenie lekarskie). Badania lekarskie powtarzać muszę co 5 lat.
Jesteś pewna? Przecież nie ma obowiązku posiadania okularów, skoro masz wpisane (bo rozumiem, że masz?) i nosisz soczewki...

Ja słyszałam natomiast historię że ktoś nie mógł przystąpić do egzaminu bo egzaminator chciał zobaczyć opakowanie po soczewkach które według niego ta osoba powinna mieć przy sobie Nie wiem czy to prawda, w każdym razie ja na obu moich egzaminach miałam opakowanie w torebce ale żaden z egzaminatorów nie zapytał czy mam na sobie soczewki.
Katarynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 19:51   #13
carmen20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 093
Dot.: Badania lekarskie na prawko

Kiedy ja poszłam na mój egzamin w okularach, egzaminator kilkakrotnie pytał się mnie czy te okulary napewno mam przepisane przez lekarza i przypominał mi ciągle że wszystko co mówie jest nagrywane :/ po prostu do dokumentów wkradła sie jakaś pomyłka i było nieodnotowane to że powinnam prowadzić w okularach.
carmen20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 08:35   #14
legwantyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16
Dot.: Badania lekarskie na prawko

nie będę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj: czy w trakcie badań lekarskich są przeprowadzane testy tj. stanie na jednej nodze czy chodzenie na piętach? poza tym czy w tym formularzu lekarskim pada pytanie: czy kiedykolwiek miałaś/miałeś jakąś operację?
pytam, bo mam mały problem z achillesem i trochę się stresuję badaniami więc wolałabym być z grubsza przyszykowana na to co może mnie spotkać
legwantyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 08:42   #15
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Badania lekarskie na prawko

Cytat:
Napisane przez legwantyk Pokaż wiadomość
nie będę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj: czy w trakcie badań lekarskich są przeprowadzane testy tj. stanie na jednej nodze czy chodzenie na piętach? poza tym czy w tym formularzu lekarskim pada pytanie: czy kiedykolwiek miałaś/miałeś jakąś operację?
pytam, bo mam mały problem z achillesem i trochę się stresuję badaniami więc wolałabym być z grubsza przyszykowana na to co może mnie spotkać

Ja nie miałam tego typu testów: tylko wywiad (wypełnienie ankiety) + badanie wzroku przez okulistę.
Spokojnie, nic się nie przejmuj .
Wszystko oczywiście zależy od lekarza, ale wydaje mi się, że testy o których piszesz częściej mogą dotyczyć kategorii "wyższych" (C, D) niż tej podstawowej (czyli B).
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 08:49   #16
legwantyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16
Dot.: Badania lekarskie na prawko

dzięki, troszkę mnie uspokoiłaś...na kurs tak czy inaczej pójdę, ale chcę mieć wiedzę dla komfortu psychicznego
a w ankiecie nie było pytania dot. przebytych operacji?
legwantyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 08:57   #17
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Badania lekarskie na prawko

Cytat:
Napisane przez legwantyk Pokaż wiadomość
dzięki, troszkę mnie uspokoiłaś...na kurs tak czy inaczej pójdę, ale chcę mieć wiedzę dla komfortu psychicznego
a w ankiecie nie było pytania dot. przebytych operacji?

Ja już niestety nie pamiętam, bo trochę czasu minęło od mojego badania ...
Może zajrzy tu ktoś, kto tą ankietę wypełniał niedawno .

Ale tak czy inaczej: nie martw się .
Nie sądzę, żeby Twoja operacja mogła wpłynąć na decyzję lekarza co do wydania pozytywnej opinii że możesz być kierowcą .
Tym bardziej, jeśli normnalnie na codzień żyjesz, chodzisz i nic szczególnego się nie dzieje.
Mój lekarz nawet niezbyt szczegółowo czytał co jest w tej ankiecie (takie odniosłam wrażenie).

Na pewno badanie przebiegnie spokojnie, bez żadnych niespodzianek i później będziesz się zastanawiać dlaczego tak się denerwowałaś .

Wszystko będzie dobrze .

Edytowane przez 72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Czas edycji: 2009-06-27 o 08:58
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:31.