Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-05, 20:18   #751
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cześć Dziewczyny💐 dziękujemy za życzenia, niech się spełnią 😘💐 ale tu cicho ostatnio...
Agacias mam nadzieję, że te nocki Wam się polepszą w końcu, bardzo Ci współczuję.
Majka oby ząbki szybko wyszły😊 u Gaba 4 i 3 idą od 4 miesięcy, i nie chcą się przebić. A wygląda, że męczą go coraz bardziej.
Toja ale super, zazdro 1000!
Bonjourbelle tak, Gabryś ma jedną drzemkę koło południa i leci na niej do późna. Dzisiaj np. wstał 8.30, drzemka 1h o 13.30 i poszedł spać o 20.30. To i tak szybko poszedł spać, bo nie raz urzęduje do 22. A tego na literę T... nie mam, ale chyba chciałabym mieć😁 jechałam kiedyś pociągiem z ich przedstawicielem handlowym i jak mi naopowiadał, to byłam zachwycona, ale 5 tys. zwaliło mnie z nóg za jeden garnek
Ksiegowa lepiej dać antybiotyk w porę, niż czekać, aż rozwinie się coś gorszego. Zdrówka dla Niny.
Bielinka zdrówka dla malutkiej. Jeśli nie ma gorączki, to możecie wyjść z domu, jak Gab miał zapalenie ucha i byliśmy u laryngolog to kazała chodzić na spacery.
Ewka śmiesznie z tą godziną w nocy hehehe😁
Maju biedulko trzymaj się dzielnie😘
Zori i jak się dzisiaj udało, babcia dała radę sama z wnusią? Ty dałaś radę?😃

Wczoraj Gabryś w swoje urodziny rozchodził się na całego, dzisiaj też ciągle sam śmiga😊 i zdrowieje wreszcie, pierwszy raz chyba od tygodnia wyszliśmy na spacer. Po śniegu nie ma u nas śladu.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 20:29   #752
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Hej, chciałam tylko powiedzieć że wyszła nam czwórka na górze i czwórka na dole. Obie po prawej stronie. Po lewej nadal się nie przebiły. Niestety przez zęby Klusek ma spuchnięta buzie i podpuchniete oczy
Od 3 dni na noc daje małemu Ibuprom, bo inaczej nie ma opcji na sen, chociaż na chwilę. On nawet przez sen grzebie palcami w buzi, już mu nawet smoczek nie pomaga. W dzień dzisiaj znowu drzemka niecałe 15min. Chyba dłużej go usypialam.

Wczoraj była piękna pogoda i poszliśmy wszyscy na spacer. Dzisiaj już dupa, bo cały śnieg się stopil i zrobiła się totalna sryta i na dodatek padał deszcz. Może jutro będzie lepiej żeby wyjść.

Ja właśnie zjadłam całe pudło Raffaello, na pocieszenie po ciężkim marudnym dniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 20:45   #753
BielinkaO
Zakorzenienie
 
Avatar BielinkaO
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 406
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia o widzisz a nam lekarz zakazal spacerow, chociaz mala nie goraczkuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BielinkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 20:53   #754
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

A ja się strasznie martwię Nie wiem co to za cholerna wysypka ale się powiększa coraz bardziej. Mamy wizytę na 9 umówioną ale chyba nie będę tyle czekać i w poniedziałek będę próbować. W ciągu dnia nic się Mała nie drapie ani nic, gorączki nie ma... Drapie się trochę przed kąpielą jak jest całkiem rozebrana. Cholera zawsze coś Ja już mam wizję odry i innych świństw, na które nie zdążyliśmy się zaszczepić
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 21:04   #755
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Toja oby to nie było nic powaznego..

My byliśmy dziś w sklepie i moja mała bardzo chciała isc że mną za rękę. No to szłyśmy sobie i przechodziła pani z obsługi, przywitała się z nami, coś tam skomentowała a bobas zaczął piszczeć i ciągnąć mnie bliżej kobiety. Myślę i mówię - ooo lubi pani buty a córa łap panią druga ręką za dłoń i ciągnie nas obie przez sklep
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 21:47   #756
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majaaa współczuję takich dni. Mialam podobne z synem. Teraz jest inaczej, tłumacz,e sobie, to tym, ze dzieci przeżywają swoje nowe umiejetnosci A ze nie umieją ich wyrażać w inny sposób, to właśnie jest ten który przyprawia nas o ból głowy. I gratuluje ząbków.

Bielinka zdrówka dla córeczki.

Nikopoia brawa dla synka Tak babcia dala radę jest nadzieja na dłuższe wyjścia. Ja w sumie nie miałam czasu myśleć. Także nie było źle.

Księgowa czasami nie ma co zwlekać z antybiotykiem.

Toja myślałam o Waszej wysypce. Młoda ma takie krosteczki jak kiedyś miał syn. I za chiny nie wiem co to. Ani się drapie, normalnie się zachowuje. Liczę że znikną, a jak nie to przejdę się do lekarza.

Bonjourbelle uroczo musiało to wyglądać. Moja nie lubi chodzić za rękę.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 22:51   #757
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Maja ja właśnie odpakowalam na pocieszenie trufle, które dostałam na mikołaja i są okropne. Zazdroszczę Raffaello

Toja trzymam kciuki żeby to nie było nic poważnego!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-06, 09:20   #758
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Kiedy te straszne nocki wreszcie się skończą??? Młody budził się chyba z 10 razy. Na dodatek mój tato złamał rękę (na łyżwach) leży w szpitalu bo liść pękła na ukos i trzeba ją złożyć operacyjnie. Zachciało się dziadkowi łyżew... Eh... Podejrzewam że mamy skok bo młody tak się rozgadal że szok, mówi nawet kurki, skarpeta i w ogóle taki się kumaty zrobił przez te ostatnie dni. Tylko żeby jeszcze chciał spać w nocy bez ciągłych pobudek , zazrosz rafaello ja dalej na diecie bezmlecznej więc niestety nie mogę chociaż uwielbiam. Ale ostatnio odkryłam że ciepłe lody w gorzkiej czekoladzie nie mają mleka i ciastka regionalne więc wczoraj zjadłam 10 lodów i paczkę ciastek...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Co to termo.....a to ja nie mam zamiaru go mieć. Moim zdaniem to mega przesada za 5 tys kupować robota kuchennego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 11:11   #759
Kimitri
Zakorzenienie
 
Avatar Kimitri
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 785
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
FlexiLyn sto lat dla córki

Zori ja jeszcze nie skończyłam kp, ale u mnie piersi mniejsze niż przed ciążą w sumie co się dziwić, ważę 6 kg mniej. Mam nadzieję, że jak skończę kp to przybiore i kilogramów i piersi będą trochę większe znowu.
Z jednej strony chciałabym karmić min 2 lata, a z drugiej mamy w sierpniu ślub i marzę o weekendzie po ślubie tylko z TŻ gdzieś w trasie na motocyklu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale na tym etapie to już młoda nie będzie potrzebować twojego mleka na codzień. A tobie laktacje po dwóch dniach nie zniknie (zawsze możesz wziąć laktator w razie nawalu)


A ja czekam na tatoze. U nas niby tata tata tata cały czas ale dla mnie to sylabizowanie a nie wołanie taty akurat. 2 tygodnie mąż w domu ale i tak iagke coś więc nie był całe dnie z nami zatem wątpię aby po powrocie do normy był płacz za tata.

Ja się raczej zahlastam bo małemu będzie za mało przestrzeni w mieszkaniu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jesteśmy razem 08-05-2009 r.
Jesteśmy małżeństwem 19-09-2015 r.

Kimitri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 11:13   #760
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Nikopoia wszystkiego dobrego dla Gaba! I zdrówka

Agaciaaas u nas też kiepska noc. Druga z rzędu, a rzadko się to zdarza. Ale dziąsła wypuchniete i już w zasadzie szare od zarysu ząbków
Mowilam, że nie lubię kieszonek, ale ktoś wczoraj wystawił taką w instrumenty A miałam nie wydawać już pieniędzy na pieluchy... :Brzydal:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skąd ja to znam nie wiem ile $$$ temu mówiłam, że pieluch już mam dość


Toja oby to nie było nic poważnego. Może po prostu jakas 3dniowka?

Ewka u nas dziś jakieś 8-10 pobudek i uznaję to za niezłą nockę po ostatnich...

Młody przestał goraczkować, kaszle też już mniej po inhalacjach i w końcu odzyskał humor. Patrzeć na niego nie mogłam taki był biedny...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 14:18   #761
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cześć dziewczyny. Długo mnie nie było bo ten okres świąteczny mocno zabiegany 😉 niby już tydzień jesteśmy w domu ale jakoś tak szybko zlecialo. Moje dziecko nie zostawia mi chwili wolnego, a miałam trochę spraw do ogarnięcia. Ida nam dwójki na górze i mała jeczy już od jakiegoś czasu, a dziąsła bardzo brzydkie 🙁 wczoraj nie spała w nocy od 23 do prawie 3😭

Trochę nadrobilam ale tak na szybko, więc niewiele pamiętam.

Przede wszystkim życzę naszym kolejnym roczniakom samych radosci, wspanialych przygod, zdrówka i uśmiechu na twarzy! Oby zawsze były taka pociecha dla rodziców.

Zori bardzo współczuję sytuacji rodzinnej.

Widze że większość choruje🙁 i u nas był jakiś dziwny stan podgoraczkowy od sylwestra przez kilka dni ale na szczęście nic się nie rozwinęło. Podawałam nurofen i przeszło. To samo u bratanka, przez 2 dni temperatura i zle samopoczucie, po czym przeszło.

Emeczka alez rozgadany twoj Tymek 😍

Gratulacje dla kolejnych tuptusiow 😊

U nas jeszcze się nie zanosi, na razie czasem sama się puszcza podczas stania, ale do chodzenia daleko.

Majka alez się cieszę że i u was piratki w menu, od razu mi lepiej 😉 choć moja mała je ładnie od świąt. I znów wszyscy na mnie patrzyli jak na wariatke, bo przecież ja narzekam a dziecko tak ładnie zjada... taaa. Do picia u nas wyłącznie woda, przez cały dzień z bidona. Czasem.pije też źródlana z butelki plastikowej z dziubkiem i bardzo się z tego cieszy. Doidy tylko czasem, bo bardzo się ciapie.

Nikopoia nie wiem czy to były hemoroidy. Nigdy nie mialam z tym problemu. To był taki ból przy wyproznianiu jak przy swiezym nacieciu (choć ono już sie wtedy wygoilo). Nie wiem co to było bo jak.mialam iść do lekarza to przeszło.

Trzymam kciuki żeby szczepienia przebiegły dla wszystkich łagodnie. My mamy dopiero na sam koniec stycznia, teoretycznie powinnam teraz mieć 2 dawkę bexsero, ale się boję po tych październikowych przejściach. I chyba wezmę teraz mmr, tym bardziej że Odry też się bardzo boję. A meningokoki weźmiemy na kolejnej wizycie. Wiecie moze jaki może byc max odstęp pomiędzy 1 a 2 dawka bexsero żeby to miało sens?

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Odnosnie termo... ostanio szwagier zakupil. Niby fajne rzeczy robi, ale kurczę za tyle kasy to musi... jak kogoś stać to fajna sprawa, duzo ulatwia, ale moim zdaniem bardziej na zasadzie gadzetu.

I zapomniałam się pochwalić że przygotowania do naszej imprezy roczkowej już też ogarnięte. Jutro lub we wtorek przyjdą wszyskie ozdoby, zamówiłam też ta butle z helem, tylko ta mniejsza. Mieszkanie nie jest duże więc nie będę przesadzać, ale chce do krzesełka malej przywiazac bukiet balonów a pod sufit takie foliowe ozdobne chmurka, gwiazdkę, serduszko. Znalazłam nawet tania stronę, mam nadzieje ze bedzie wszystko w porządku.

Pytanie z innej beczki - jaki wymiar łóżeczek mają wasze maluchy?

Ja wczoraj kupilam 140/70 z funkcja zmiany na tapczanik. Bo w dotychczasowym 120/60 już malej ciasno i odbija się od szczebli ciągle. U rodziców mamy to większe i tam jej zdecydowanie wygodniej, niby tylko 10 cm a robi różnicę. Materac ma przyjść we wtorek i pewnie jak damy radę ogarnąć impreze roczkowa w miarę sprawnie to też złożymy je w następny weekend. Znow długo myślałam nad materacem ale wzielam ostatecznie ten hevea baby max. Ktoś ma? Jak oceniacie?
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-06, 14:23   #762
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja mam havea ale aegsis i jestem zadowolona. Co prawda młody większość czasu śpi i tak na naszym dużym materacu ale czasem na drzemki jest spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 14:27   #763
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ten aegsis to jest z tego co się orientuję rodzaj pokrowca. Są trzy do wyboru, jeszcze Medica i aloe. Chyba że coś pomyliłam. A zastanawiam się czy to dobry wybór bo niby jest w kategorii 0-2 lata. Ale poniżej jest informacja że do 40 kg bez ograniczeń wiekowych. Więc wzięłam. Tylko z tym większym lózeczkiem będziemy mieli ciaaasno w sypialni😏
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 14:31   #764
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Masz rację, to pokrowiec. W każdym bądź razie materac jest w porządku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Młody się na nim nie zapada, wydaje się być odpowiedni dla takiego malucha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 14:37   #765
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My mamy właśnie 140/70 z możliwością później traktowania jak tapczan.
U nas piratki wpisują się w menu chyba na stałe, bo nie bardzo chce jeść mięso w jakiejkolwiek innej formie. Ale rzadko się zdarza więcej niż pół żeby zjadła

Zaczynam się zastanawiać czy nie mamy zbyt mało urozmaiconego menu, ale z drugiej strony trudno zimą o jakieś nie wiadomo co, a staramy się nie kupować sprowadzanych warzyw i owocow, które nie mają smaku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 15:08   #766
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ewka788, jawjola współczuję kiepskich nocek. U nas ostatnio trochę się poprawiły, ale do ideału jeszcze daleko. Marzę o tym żeby kiedyś położyć się spać o 23 i wstać o 7 bez pobudki..

Co do termo... to ostatnio gadała z ciotką która go ma. Mówi że do gotowania obiadu jakoś specjalnie jej się nie przydaje, ale jest super do wyrabiania ciasta, robienia makaronu, chleba. No i do gotowania na parze. Szczerze mówiąc to mnie zniechęciła do kupna bo za mało korzyści a cena za wysoka.

Mam pytanie: czy dajecie dzieciom szynkę? Mąż ostatnio stwierdził że mała powinna jeść "normalne" jedzenie i regularnie daje jej kanapki z szynką i serem. Nie wiem czy nie za wcześnie.
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 15:14   #767
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja daje kupna wedline indyk gotowany.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Szynki i sera nie ale tego indyczka jada regularnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 16:14   #768
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Goszka ja raz zrobiłam swoją wędlinę z kurczaka, ale nie jadła. Taką ze sklepu to tylko jakbym znała skład i byłby ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 16:24   #769
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Najleszego dla wszystkich roczniakow!
Gratuluje postawionych pierwszych kroków!

_toja i jak ta wysypka? Moze to uczulenie na cos nowego? Proszek, plyn?


Swojemu dziecku z takich gotowców to daje ser zolty i mozzarellę. Nie je szynki, za duzo tam soli. Jeszcze ma czas. Mieso wcina ladnie, pulpeciki w sosie pomidorowym z alaantkowe sa u nas hitem.

Majka na instagramie bardzo lubie ogladac/czytac zuzaskrzynska. Dziewczyna ma w podobnym wieku dziecko jak my, bardzo zagłębiła sie w rozszerzanie diety i wiele wskazowek biore od niej. Prowadzi tez bloga, gdzie wrzuca rozne przepisy czy wlasnie przemyślenia do rozszerzania diety czy diety dziecka w anemii.
Bardzo ja polecam, bo laska tak jakby jest w trakcie wdrażania i testowania wszystkiego u siebie i o tym opowiada

My mamy lozeczko 120/60 z możliwością tapczanika, ale widze, ze bedzie male. Mialo byc 140, niestety na moja koncepcje ustawienia mebli nie wchodziło z komoda.
Mamy materac Hevea z pokrowce aloe i nie widze niczego co by mi przeszkadzało.

Kolezanki maja urządzenie na T, trzy z nich sa zachwycone i tylko dziela sie przepisami i podsyłają sobie dania, ktorymi byly oczarowane.
Ja chyba tego nie widze, pewnie super pomaga w przyrządzeniu obiadu, wyrobieniu ciasta itp, ale jak pomysle sobie o myciu wszystkich czesci i tak krojenia, szykowaniu wszystkiego to chyba nie jest to dla mnie warte tylu pieniedzy.


Boje sie napisac, ale u nas nocki bez zmian, 2-3 pobudki, jedna na smoka, jedna na cyca i ostatnia nad ranem gdzie bierzemy go do siebie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-06, 19:31   #770
Ajtra
Raczkowanie
 
Avatar Ajtra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cześć dziewczyny nadrobiłam, ale do niczego się nie odniosę konkretnie chyba.

Najlepsze życzenia dla nowych roczniaczków niech rosną duże i zdrowe na pociechę rodziców

Gratuluję też chodzącym

U nas przypałętała się trzydniówka - dopiero dzisiaj się okazało co to, jak zniknęła gorączka i wyszła wysypka. Od czwartku biegaliśmy po lekarzach - byliśmy w sumie u pięciu i po analitykach - pobieranie moczu jest upierdliwe, a pani od krwi nie miała w ogóle podejścia do dzieci ale najważniejsze, że się wszystko wyjaśniło. Wykończona jestem przez to zalatanie. Córa niestety dostała kilka nietrafionych leków - na zapalenie pęcherza, potem na infekcję bakteryjną, dodatkowo ibuprofen na gorączkę. Ale cwaniara chyba wiedziała, że to wszystko niepotrzebne, bo ani prośbą ani groźbą nie chciała brać
Ajtra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 19:53   #771
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ajtra Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny nadrobiłam, ale do niczego się nie odniosę konkretnie chyba.

Najlepsze życzenia dla nowych roczniaczków niech rosną duże i zdrowe na pociechę rodziców

Gratuluję też chodzącym

U nas przypałętała się trzydniówka - dopiero dzisiaj się okazało co to, jak zniknęła gorączka i wyszła wysypka. Od czwartku biegaliśmy po lekarzach - byliśmy w sumie u pięciu i po analitykach - pobieranie moczu jest upierdliwe, a pani od krwi nie miała w ogóle podejścia do dzieci ale najważniejsze, że się wszystko wyjaśniło. Wykończona jestem przez to zalatanie. Córa niestety dostała kilka nietrafionych leków - na zapalenie pęcherza, potem na infekcję bakteryjną, dodatkowo ibuprofen na gorączkę. Ale cwaniara chyba wiedziała, że to wszystko niepotrzebne, bo ani prośbą ani groźbą nie chciała brać
Oh to w sumie zazdroszczę. U nas dalej nie wiadomo co to. Trzydniówka wykluczona- to jedno wiem. Gorączki nie było i nie ma. Zaczęło się od pojedynczych dużych krost, potem bylo ich więcej a teraz doszło dużo małych... Jutro idziemy znów do lekarza
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 20:13   #772
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Współczuję chorób. Najgorsze co może być to choroba dziecka. My starzy jakos się z tym uporamy a taki maluch nie powie co go boli i ciężko czasem od razu trafić z pomocą. Mój tato miał dziś operacje bo złamał rękę w nadgarstku. Kości nie dało się nastawić i musieli mu ją składać operacyjne, ma założona tytanowa płytkę i sruby a co do noceek to spodziewam się kolejnej z serii fatalnych, usypia ie zajęło nam godzinę ostatecznie zasnął przy cycu... Eh

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 20:24   #773
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Toja współczuję 🙁 najgorsze co może być to właśnie jak nie wiadomo co dziecku dolega.

Goszka dzięki. Moje marzenie to aktualnie przespać więcej niż 4 godziny bez pobudki, 6 to już w ogóle byłoby cudownie😍

My z racji olbrzymich problemów z jedzeniem od około miesiąca dajemy szynkę i piratki, bo to jest pewnik. To zawsze skubnie. Zawsze jest chętna na parę kesow bułeczki z wędlina, a piratki zje nawet dwie, ostatnio mi zjadła 3😳 ogólnie lubi mięso. I to w miarę chętnie je. Nawet sie martwie ze go je od swiat za duzo, bo wtedy wrocil apetyt. Lubi też brokuła, makaron i jajecznice. I jeden ulubiony obiadek.hipp- risotto z brokulem i krolikiem. A największą miłością darzy ogórka. I to by było.na tyle🙂 Majka nie przejmuj się, przy takich niejadkach jak nasze to nie da się urozmaicić diety za bardzo. I tak większość laduje na podłodze 😞 często nawet bez spróbowania. Choć od świąt nie narzekam, bo w porównaniu do tego co było jest idealnie 🙂

Dziewczyny mam problem, te krostki na brodzie wciąż się pojawiały i było ich coraz więcej, az przeszly na cala buzie. odstawiłam jajko i zeszły. Spróbowałam ponownie i znów wróciły. Więc jeden z niewielu składników też mi odpada 😢 tylko że przez pierwsze dwa miesiące nic jej się nie działo po jajku, nie wiem co o tym myslec 🙁 czy któraś z Was tak.miala? Poza tym ostatnio nie jadla jaja a znow sie pojawilo pare nowych😕 tylko nie wiem co to.moze byc bo nie dostaje nic nowego🙁Jak będziemy na szczepieniu muszę popytać pediatre co z tym robić i jak długo to się może utrzymywać
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 22:02   #774
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas łóżeczko 120/60 I pewnie do 2 lat będzie w nim spać. Materac również mamy hevea po starszym bracie. Zostal odświeżony i nic się z nim nie dzieje. Żadnych wgniecen nie ma.

Dziś, Liczyliśmy sanki, dzieciaki szczęśliwe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

I zdrówka dla chorowitków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 06:04   #775
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Fiołek dzięki za info

Jawjola 3 piratki, wow ale ja patrzę przez pryzmat mojej drobiny, to wiadomo że i mniej zje. U nas na ogół pol-3/4 piratki i obowiązkowo do tego przynajmniej pół pomidora, a czasem i ogórka zje do tego.

A mogę Wam opisać co i jak jemy i prosić o ocenę? / oznacza wymiennie

Śniadanie: kaszka na wodzie (gryczana+jaglana ostatnio)/ placki z tej kaszki + jogurt naturalny/bieluch + awokado/suszona śliwka/kilka rodzynków + odrobina masła

II śniadanie: różne owoce, ostatnio w kółko mix jabłko/banan/mandarynka

Obiad: różne zupy z mięskiem/jajkiem/ ziemniaki z warzywami i pulpety/ makarony z sosem i warzywami/placuszki z ryba/ sloiczki - tu dość różnorodnie + oliwa

Podwieczorek: piratki/serek żółty/mozzarella + pomidor + Ogórek ale rzadko bo nie smakują w ogóle teraz, czasem kiszony + czasem trochę bułki ale ostatnio nie bardzo chętna na pieczywo

Kolacja: kaszka na wodzie (orkiszowa lub owsiana) z olejem lnianym

+ Pierś na drzemki (po śniadaniu, po obiedzie i po kolacji) i w nocy

To jest oczywiście to co ja proponuję, a ile z tego zjada to inna historia
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.



Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2019-01-07 o 06:09
Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 06:04   #776
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ewka zdrówka dla taty.

A odnośnie jedzenia. Macie stale godziny posiłków? U nas są, ale też zastanawiam się czy nie dawać wtedy kiedy mala jest głodna. Chociaz i tu byłby problem bo ona to chyba by mogła jeść bez przerwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 08:18   #777
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Fiołek dzięki za info

Jawjola 3 piratki, wow ale ja patrzę przez pryzmat mojej drobiny, to wiadomo że i mniej zje. U nas na ogół pol-3/4 piratki i obowiązkowo do tego przynajmniej pół pomidora, a czasem i ogórka zje do tego.

A mogę Wam opisać co i jak jemy i prosić o ocenę? / oznacza wymiennie

Śniadanie: kaszka na wodzie (gryczana+jaglana ostatnio)/ placki z tej kaszki + jogurt naturalny/bieluch + awokado/suszona śliwka/kilka rodzynków + odrobina masła

II śniadanie: różne owoce, ostatnio w kółko mix jabłko/banan/mandarynka

Obiad: różne zupy z mięskiem/jajkiem/ ziemniaki z warzywami i pulpety/ makarony z sosem i warzywami/placuszki z ryba/ sloiczki - tu dość różnorodnie + oliwa

Podwieczorek: piratki/serek żółty/mozzarella + pomidor + Ogórek ale rzadko bo nie smakują w ogóle teraz, czasem kiszony + czasem trochę bułki ale ostatnio nie bardzo chętna na pieczywo

Kolacja: kaszka na wodzie (orkiszowa lub owsiana) z olejem lnianym

+ Pierś na drzemki (po śniadaniu, po obiedzie i po kolacji) i w nocy

To jest oczywiście to co ja proponuję, a ile z tego zjada to inna historia
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak na moje ekstra
Nie dawałam Klusce parowek jeszcze, musze sprawdzić skład tych piratek.

U nas w planach dzisiaj:
Śniadanie: owsianka z rodzynkami, 2sniadanie: mleko + owoce, obiad: kalafiorowa, przedkolacja: tost z serkiem bieluch i pomidor, kolacja mleko z kaszka.

W międzyczasie ze 2 chrupki kukurydziane.

U nas deser, czyli coś na słodko, to raczej na 2 śniadanie: owoce, jakieś placki itp. Staram się po 15 nie dawać małemu owoców już, bo on zasypia koło 18/19, a owoce to jednak naturalny cukier.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez zori86 Pokaż wiadomość
Ewka zdrówka dla taty.

A odnośnie jedzenia. Macie stale godziny posiłków? U nas są, ale też zastanawiam się czy nie dawać wtedy kiedy mala jest głodna. Chociaz i tu byłby problem bo ona to chyba by mogła jeść bez przerwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raczej nie, tzn robię mu przerwy między posiłkami 3h, ale to wszystko zależy o której wstanie, o której ma swoja drzemke i jak długo trwa. Czasami mamy 5 posiłków dziennie, czasami 4. Kiedyś bardziej pilnowałan godzin żeby zawsze miał o tych samych, ale pozmieniała nam się trochę rutyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 08:30   #778
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Maja widzę, że jadłospisy mamy podobne. Jestem spokojniejsza
Tu o piratkach:https://czytamyetykiety.pl/parowki-dla-dzieci/ https://czytamyetykiety.pl/products/...atki-z-szynki/
Są w wersji wieprzowej i z indyka I mają dość krótką datę ważności (w sumie to dobrze świadczy), więc ja robię tak że od razu po kupieniu zamrażam i wyciągam po jednej jak chcemy jej dać do zjedzenia.



My mamy mniej więcej stałe godziny, ułożone pod drzemki. Mniej więcej co 3 godziny, jak jest głodna wcześniej to daje znać, jak nie jest to zje mniej
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.



Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2019-01-07 o 08:31
Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 08:37   #779
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Maja widzę, że jadłospisy mamy podobne. Jestem spokojniejsza
Tu o piratkach:https://czytamyetykiety.pl/parowki-dla-dzieci/ https://czytamyetykiety.pl/products/...atki-z-szynki/
Są w wersji wieprzowej i z indyka I mają dość krótką datę ważności (w sumie to dobrze świadczy), więc ja robię tak że od razu po kupieniu zamrażam i wyciągam po jednej jak chcemy jej dać do zjedzenia.



My mamy mniej więcej stałe godziny, ułożone pod drzemki. Mniej więcej co 3 godziny, jak jest głodna wcześniej to daje znać, jak nie jest to zje mniej
O, zaraz sprawdzę, dziękuję generalnie zawsze uważałam że parówki (te drobiowe szczególnie) to syf i nie będę dawała małemu, ale może te są lepsze. W ogóle historia z życia: kuzynka dawała synkowi codziennie parówki z kurczaka i w końcu małemu zaczęły rosnąć piersi kurczaki tak nafaszerowane hormonami, że dzieciak z biustem teraz.
Do dzisiaj omija kurczaki szerokim łukiem w diecie Kluski. Raczej króluje u nas indyk i cielęcina.


To też jest fajna strona https://czytajsklad.com
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska

Edytowane przez Majaaaaa
Czas edycji: 2019-01-07 o 09:01
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 09:07   #780
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ehhh po lekarzu jesteśmy. Nietypowa ospa z nietypową wysypką bo po 1 dawce szczepienia...
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.