Zostać programistką - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-14, 09:00   #91
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Zostać programistką

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

A i owszem! Prawda, że fascynujące?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-14, 10:17   #92
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zostać programistką

Moja córka zna angielski, podstawy koreańskiego i niemieckiego oraz liznęła szwedzki i znając fiński i pracując z nim, twierdzi ze fiński jest językiem prostym w konstrukcji i do nauczenia.
IMO najbardziej warto przeanalizować 2 kwestie:
- ilu absolwentów rocznie danego języka wypuszczają polskie uczelnie.
- jaka jest ogólnie sytuacja polityczno-gospodarcza dotycząca kontaktów Polski z państwami posługującymi się danym językiem.


To jest IMO bardziej kluczowe niż poziom skomplikowania języka a zwłaszcza jednak europejskiego. Jeśli ktoś ma zdolności językowe, to dla niego to powinno być bardziej kluczowe bo język i tak ogarnie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-14, 20:16   #93
Sheloba86
Raczkowanie
 
Avatar Sheloba86
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 57
Dot.: Zostać programistką

Pytanie bez ironii, proszę o odpowiedzi bez sarkazmu:

Czemu uważacie, że wybór zawodu (programistka lub jakiekolwiek) NIE POWINIEN być motywowany tym, że komuś podoba się taki styl pracy i zarobki?

Patrząc ze swojego doświadczenia kobiety przed czterdziestką, również na etapie szkoły średniej większość moich znajomych nie wybierała zawodu kierując się tym co jest ich PASJĄ tylko np. właśnie "chcę mieć spokojną pracę za biurkiem bo jestem introwertykiem" albo "nudzi mi się za biurkiem, chcę mieć aktywną pracę" - potem uczyli się tego co sobie wybrali i jakoś sobie radzą w zawodach wybranych, jedni lepiej inni gorzej.

Jedyna znajoma pasjonatka poszła na dziennikarstwo i tutaj niespodzianka: na studiach wielu ludzi jest energicznych i kręci ich ekscytujące życie reportera, ale po trzydziestce ta koleżanka poszukała sobie spokojnej pracy biurowej w branży pokrewnej (wydawnictwo).
__________________
Live your life
Sheloba86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-14, 22:21   #94
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Zostać programistką

Cytat:
Napisane przez Sheloba86 Pokaż wiadomość
Czemu uważacie, że wybór zawodu (programistka lub jakiekolwiek) NIE POWINIEN być motywowany tym, że komuś podoba się taki styl pracy i zarobki?
W tym momencie rynek juniorów w IT jest tragiczny. Jak otworzysz rekrutację na juniora to w dwa dni możesz dostać ponad 100 cv.

No i teraz zobacz, autorka nie ma studiów kierunkowych, nic o IT nie wie, a będzie konkurować z rzeszą ludzi, którzy pokończyli studia kierunkowe, również znają angielski, który zna całe mnóstwo osób oraz z rzeszą ludzi takich jak ona, którzy wpadli na pomysł po przeczytaniu artykułu/zobaczeniu reklamy bootcampu, że pójdą do IT. W tym oczywiście znajdzie się też trochę pasjonatów, którzy będą siedzieć sami z siebie i się uczyć.

Po drugie pytanie czy autorka ma do tego predyspozycję, szczerze mówiąc mam co do tego pewne wątpliwości. Praca w IT to często samodzielne szukanie informacji, żeby samodzielnie rozwiązać problem, czyli typowy dzień programisty, a tutaj dziewczyna zadaje pytanie, które przed nią zadało 8543598767830643048 osób na różnych grupach/forach itp. Pytania o to, czy jak pójdę do IT to już będzie dobrze? Oraz czy w IT jest takie eldorado jak obiecują w reklamie kursu są ostatnio bardzo popularne, dzięki fabrykom marzeń znanym jako szkoły programowania. Pytający dostają odpowiedź, często nie od jednej i nie dwóch osób. Gdyby autorka trochę poszukała, to by znalazła te multum odpowiedzi na to pytanie i nie musiała by się pytać.

Edytowane przez Alekto123
Czas edycji: 2023-09-14 o 22:30
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-14, 23:43   #95
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Zostać programistką

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Coś oprócz zarobków motywuje Cię do IT?
Bo autentycznie ciężko mi uwierzyć że osoba, która jest z natury humanistą nagle odkrywa w sobie miłość do jakby nie patrzeć ścisłej branży.
Jeśli motywuje Cię tylko kasa - odpuść sobie, bo się nie przebijesz. Pracę dostają tylko najlepsi, pasjonaci, ludzie umiejący rozwiązywać problemy.
...

Radzę Ci zanim poświęcisz czas i pieniądze na przebranżowienie, idź do doradcy zawodowego, zrób test kompetencji.
Ten komentarz nie jest dobry. Gdybym wierzyła w coś takiego to nigdy bym się nie przebranżowiła, a jestem w IT już sporo czasu.

Najbardziej śmieszy mnie ten fragment, że pracę dostają najlepsi W IT jest mnóstwo słabych osób (jak w każdej innej branży white collar).

Testy kompetencji to strata czasu - nie ma żadnego, który dawałby miarodajne wyniki - pozwolił przewidzieć sukces w branży lub jego brak.

Aktualnie do IT ludzie walą drzwiami i oknami. Czytałam dzisiaj wątek "mam 4 małych dzieci i mieszkamy w 6 osób na 50 m2. W związku z tym chcę się przebranżowić na IT".

Większości z tych ludzi oczywiście się nie uda, ale tym z zaparciem jak najbardziej.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 00:05   #96
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: Zostać programistką

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Większości z tych ludzi oczywiście się nie uda, ale tym z zaparciem jak najbardziej.
Tak samo większość ludzi, która idzie na pierwszą lekcję do szkoły językowej, po 5 latach wcale nie mówi tym językiem.
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 06:01   #97
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Zostać programistką

Ten obecny hype na IT wypisz wymaluj przypomina modę na Marketing i Zarządzanie z początku XXIw. Wtedy też na początku ktoś kto miał te studia i dobrze się załapał mógł zarabiać fajne pieniądze. Parę lat potem marketingowców i zarządzaczy było jak mrówków i rynek był przepełniony.
Z mojej strony mogę polecić zmianę kierunku na automatykę, sterowniki PLC, itp. Tych specjalistów ciągle potrzeba sporo, a pieniądze też bardzo dobre no i jest to po części pokrewne z IT. Potrzeby rynku są takie, że u mnie w firmie już nawet wyższego wykształcenia kierunkowego nie wymagają, co kiedyś było normą. Wystarczy jakiś kurs, który z tego co kojarzę kosztuje kilka tys. zł, więc bez dramatu biorąc pod uwagę potencjalne zarobki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-15, 07:37   #98
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Zostać programistką

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Większości z tych ludzi oczywiście się nie uda, ale tym z zaparciem jak najbardziej.
No i trzeba to dobrze zaplanować i przemyśleć. W tym momencie jest taka fala chętnych, że warto iść na studiach. Jak HR-y dostają kilkaset CV, to w niektórych firmach jest odrzucanie na podstawie braku wykształcenia kierunkowego. Najpierw dzwonią do tych co mają fajnie wyglądające portfolio + wykształcenie kierunkowe.

Do banków to już chyba w ogóle nie biorą bez wykształcenia na role stażowe i juniorskie, a to duże instytucje, które stać na stażystów i juniorów. Kuzynka była parę miesięcy temu na targach pracy, gdzie między innymi byli ludzie z banku chyba Pekao S.A. Wiele osób się pytało, czy biorą osoby bez wykształcenia kierunkowego. Te osoby z banku, udawały że tego pytania nie słyszały.

Obecnie startując bez wykształcenia pewnie jeszcze są chyba szanse coś znaleźć, ale jest to mam wrażenie coraz trudniejsze.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 10:40   #99
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Zostać programistką

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Ten obecny hype na IT wypisz wymaluj przypomina modę na Marketing i Zarządzanie z początku XXIw. Wtedy też na początku ktoś kto miał te studia i dobrze się załapał mógł zarabiać fajne pieniądze. Parę lat potem marketingowców i zarządzaczy było jak mrówków i rynek był przepełniony.
Z mojej strony mogę polecić zmianę kierunku na automatykę, sterowniki PLC, itp. Tych specjalistów ciągle potrzeba sporo, a pieniądze też bardzo dobre no i jest to po części pokrewne z IT. Potrzeby rynku są takie, że u mnie w firmie już nawet wyższego wykształcenia kierunkowego nie wymagają, co kiedyś było normą. Wystarczy jakiś kurs, który z tego co kojarzę kosztuje kilka tys. zł, więc bez dramatu biorąc pod uwagę potencjalne zarobki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja z mojej perspektywy odradzam. Fajne zarobki są tylko, jak się pracuje za granicą albo dużo wyjeżdża i dużo pracuje. Na B2B lepiej, ale na uruchomieniach też się dużo pracuje, po jakimś czasie ma się dość. Dużo ludzi żałuje, że nie poszło w IT.
Kilka stron wcześniej jedna z użytkowniczek pisała, że wśród znajomych jej partnera znalezienie pracy po automatyce było bardzo trudne. Dla ludzi, którzy ja znam, trudne nie było, ale nie znaczy to, że nie chcieli tego potem zmienić na coś spokojniejszego i stabilniejszego.
I tak to jest z tymi opiniami, każdy powie co innego.

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Ten komentarz nie jest dobry. Gdybym wierzyła w coś takiego to nigdy bym się nie przebranżowiła, a jestem w IT już sporo czasu.

Najbardziej śmieszy mnie ten fragment, że pracę dostają najlepsi W IT jest mnóstwo słabych osób (jak w każdej innej branży white collar).

Testy kompetencji to strata czasu - nie ma żadnego, który dawałby miarodajne wyniki - pozwolił przewidzieć sukces w branży lub jego brak.

Aktualnie do IT ludzie walą drzwiami i oknami. Czytałam dzisiaj wątek "mam 4 małych dzieci i mieszkamy w 6 osób na 50 m2. W związku z tym chcę się przebranżowić na IT".

Większości z tych ludzi oczywiście się nie uda, ale tym z zaparciem jak najbardziej.
I stąd się bierze duża konkurencja. pytanie tylko, jak się na tle tej konkurencji wypada.



Opinia jednej osoby z HR to ciągle opinia jednej osoby. Inna może mieć inną.

Edytowane przez 695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Czas edycji: 2023-09-15 o 10:41
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 10:49   #100
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Zostać programistką

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89670384]A ja z mojej perspektywy odradzam. Fajne zarobki są tylko, jak się pracuje za granicą albo dużo wyjeżdża i dużo pracuje. Na B2B lepiej, ale na uruchomieniach też się dużo pracuje, po jakimś czasie ma się dość. Dużo ludzi żałuje, że nie poszło w IT.
Kilka stron wcześniej jedna z użytkowniczek pisała, że wśród znajomych jej partnera znalezienie pracy po automatyce było bardzo trudne.
I tak to jest z tymi opiniami, każdy powie co innego.[/QUOTE]Tzn. to nie jest moja opinia tylko fakt, że u mnie w firmie (branża automotive) jest spore zapotrzebowanie na automatyków, a będzie jeszcze większe. Jak jest w innych branżach nie wiem. Co do wyjazdów na uruchomienia czy tzw. asystancje to fakt, że jest ich sporo no ale przecież nie za darmo. Z delegacji wyciąga się praktycznie drugą pensję. Mam w pracy ludzi, którzy mają rodziny, dzieci, itd. i jakoś to godzą, no ale oczywiście to jest kwestia indywidualna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 14:45   #101
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Zostać programistką

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Tzn. to nie jest moja opinia tylko fakt, że u mnie w firmie (branża automotive) jest spore zapotrzebowanie na automatyków, a będzie jeszcze większe. Jak jest w innych branżach nie wiem. Co do wyjazdów na uruchomienia czy tzw. asystancje to fakt, że jest ich sporo no ale przecież nie za darmo. Z delegacji wyciąga się praktycznie drugą pensję. Mam w pracy ludzi, którzy mają rodziny, dzieci, itd. i jakoś to godzą, no ale oczywiście to jest kwestia indywidualna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego, co wiem, obecnie podczas rekrutacji przychodzi więcej cv niż jeszcze kilka lat temu (co jednak nie znaczy, że jakieś setki ani nawet dziesiątki, więc konkurencja nieporównywalna z tym, co tu czytam o IT) i generalnie zawsze najtrudniej znaleźć kogoś doświadczonego i samodzielnego. I tak, jak w IT, nie każdy się nadaje i nie każdemu będzie taka praca odpowiadać (może nawet tym bardziej). Z obserwacji wydaje mi się, że jest to też branża dość wrażliwa na kryzysy.
Sporo ludzi, których znam, po założeniu rodziny albo negocjowało ograniczenie wyjazdów, albo szukało innej pracy. Nie wszyscy, ale wielu to po jakimś czasie zaczynało przeszkadzać (albo ich partnerkom).
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-15, 16:31   #102
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Zostać programistką

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Ten obecny hype na IT wypisz wymaluj przypomina modę na Marketing i Zarządzanie z początku XXIw. Wtedy też na początku ktoś kto miał te studia i dobrze się załapał mógł zarabiać fajne pieniądze. Parę lat potem marketingowców i zarządzaczy było jak mrówków i rynek był przepełniony.
Z mojej strony mogę polecić zmianę kierunku na automatykę, sterowniki PLC, itp. Tych specjalistów ciągle potrzeba sporo, a pieniądze też bardzo dobre no i jest to po części pokrewne z IT. Potrzeby rynku są takie, że u mnie w firmie już nawet wyższego wykształcenia kierunkowego nie wymagają, co kiedyś było normą. Wystarczy jakiś kurs, który z tego co kojarzę kosztuje kilka tys. zł, więc bez dramatu biorąc pod uwagę potencjalne zarobki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się jednak wydaje, że marketing i zarządzanie to było takie wydawało się, że będzie zapotrzebowanie absolwentów. Podobnie ze stosunkami międzynarodowymi po wejściu do UE. Ale nigdy takiego realnego boomu (jak w przypadku IT) na absolwentów tych kierunków nigdy właściwie nie było.

No i coś co się już niejednokrotnie przewijało: IT to nie tylko programiści. Ogromne zapotrzebowanie jest np. na specjalistów od cyberbezpieczeństwa, a to jest działka nie tak wrażliwa na kryzysy jak programowanie.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 20:52   #103
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Zostać programistką

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Mi się jednak wydaje, że marketing i zarządzanie to było takie wydawało się, że będzie zapotrzebowanie absolwentów. Podobnie ze stosunkami międzynarodowymi po wejściu do UE. Ale nigdy takiego realnego boomu (jak w przypadku IT) na absolwentów tych kierunków nigdy właściwie nie było.

No i coś co się już niejednokrotnie przewijało: IT to nie tylko programiści. Ogromne zapotrzebowanie jest np. na specjalistów od cyberbezpieczeństwa, a to jest działka nie tak wrażliwa na kryzysy jak programowanie.
Tak, marketing, europeistyka itp. To było takie życzeniowe myślenie. Wchodzimy do Europy, to będzie zapotrzebowanie. Nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 11:08   #104
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Zostać programistką

na oferte ktora mnie interesowala zaaplikowalo 160+ osob( tak pokazywal mi linkedin)
na juniora SRE 200+ osob w tym MASA Hindusow szukajacych wiz itd

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość
W tym momencie rynek juniorów w IT jest tragiczny. Jak otworzysz rekrutację na juniora to w dwa dni możesz dostać ponad 100 cv.

No i teraz zobacz, autorka nie ma studiów kierunkowych, nic o IT nie wie, a będzie konkurować z rzeszą ludzi, którzy pokończyli studia kierunkowe, również znają angielski, który zna całe mnóstwo osób oraz z rzeszą ludzi takich jak ona, którzy wpadli na pomysł po przeczytaniu artykułu/zobaczeniu reklamy bootcampu, że pójdą do IT. W tym oczywiście znajdzie się też trochę pasjonatów, którzy będą siedzieć sami z siebie i się uczyć.

Po drugie pytanie czy autorka ma do tego predyspozycję, szczerze mówiąc mam co do tego pewne wątpliwości. Praca w IT to często samodzielne szukanie informacji, żeby samodzielnie rozwiązać problem, czyli typowy dzień programisty, a tutaj dziewczyna zadaje pytanie, które przed nią zadało 8543598767830643048 osób na różnych grupach/forach itp. Pytania o to, czy jak pójdę do IT to już będzie dobrze? Oraz czy w IT jest takie eldorado jak obiecują w reklamie kursu są ostatnio bardzo popularne, dzięki fabrykom marzeń znanym jako szkoły programowania. Pytający dostają odpowiedź, często nie od jednej i nie dwóch osób. Gdyby autorka trochę poszukała, to by znalazła te multum odpowiedzi na to pytanie i nie musiała by się pytać.
Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Ja tylko dodam, że przy obecnej sytuacji na rynku wejście do IT jako tester manualny, UX czy PM jest dopiero trudne. Po pierwsze im mniej techniczna rola, tym większa konkurencja, a tym samym mniejsza szansa się załapać. Po drugie, dużo firm (poza wielkimi korpo, a te znowu często mają fetysz studiów kierunkowych) taki ludzi w ogóle nie zatrudnia, bo to dla nich zbytek kasy. Ja przynajmniej jeszcze w żadnym zespole nie miałam scrum mastera z prawdziwego zdarzenia. Zwykle kwestiami związanymi z agaile zajmował się jakiś QA albo manager. Tak samo za UX i design zwykle odpowiedzialni byli po prostu programiści front-end.
PM mojego malza ma doktorat musiala pokonac okolo 100 osob z doswiadczeniem na stanowisko i przejsc 4etapowa rekrutacje.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-19 12:08:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.