Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-30, 16:08   #1
ammaryl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3

Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?


Hej
Jestem architektem, głównie zajmuję się architekturą wnętrz. Od jakiegoś czasu myślę o własnej działalności.
Zanim jednak się na to zdecyduję, próbuję wybadać rynek

Stąd mam do Was pytanie:
Czy korzystałyście lub zamierzacie skorzystać z pomocy architekta wnętrz, czy wolicie całkowicie same zaprojektować i urządzić swoje mieszkanie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
ammaryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 17:13   #2
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Cytat:
Napisane przez ammaryl Pokaż wiadomość
Hej
Jestem architektem, głównie zajmuję się architekturą wnętrz. Od jakiegoś czasu myślę o własnej działalności.
Zanim jednak się na to zdecyduję, próbuję wybadać rynek

Stąd mam do Was pytanie:
Czy korzystałyście lub zamierzacie skorzystać z pomocy architekta wnętrz, czy wolicie całkowicie same zaprojektować i urządzić swoje mieszkanie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Wolałabym to zrobić sama Ale prawdopodobnie sprawiłoby mi to przyjemność i nie byłoby w jakikolwiek sposób uciązliwe. Gdybym nie lubiła takich tematów i nie miałabym czasu, a miałabym trochę więcej kasy, to niewykluczone, że skorzystałabym z pomocy profesjonalisty.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 17:43   #3
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Cytat:
Napisane przez ammaryl Pokaż wiadomość
Hej
Jestem architektem, głównie zajmuję się architekturą wnętrz. Od jakiegoś czasu myślę o własnej działalności.
Zanim jednak się na to zdecyduję, próbuję wybadać rynek

Stąd mam do Was pytanie:
Czy korzystałyście lub zamierzacie skorzystać z pomocy architekta wnętrz, czy wolicie całkowicie same zaprojektować i urządzić swoje mieszkanie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
gdyby moje fundusze pozwalały na to, wolałabym skorzystać z pomocy architekta wnętrz. sama nie mam za bardzo oka, do takich rzeczy, nie jestem też na bieżąco z tematem więc o części gadżetów nie miałabym nawet pojęcia ale to tylko pod warunkiem że taki wydatek nie byłby obciążający dla mojego budżetu
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 18:00   #4
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

trudno powiedziec, bo teraz wiele projektów do inspiracji można znaleźć w necie, są też różne programy o tej tematyce w TV. albo samemu można zrobić wizualizację - moja znajoma sprzedając mieszkanie zrobiła prosty rysunek z propozycją rozmieszczenia mebli - mieszkanie sprzedała w tydzień, a kupująca stwierdziła, że podoba jej się projekt i tak właśnie urządzi mieszkanie
salon niedaleko mnie sprzedający płytki oferuje projekt łazienek za darmo, jeśli się kupi potem płytki - jeśli nie, jakiś czas temu projekt taki kosztował bodajże 200 zł.
ja sama stoję przed dylematem remontu w mieszkaniu, raczej nie skorzystam z pomocy architekta - jeśli już to ewentualnie przy robieniu kuchni, bo jest bardzo wąska i nieustawna.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 19:40   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Samemu jak najbardziej można, ale potrzeba do tego 3 rzeczy: 1. cierpliwości, 2. zdobywania informacji, przeglądania wielu stron, zdjęć, czytania - czyli czasu, 3. liczenia się z tym, że czasami popełnimy błędy (co może być kosztowne). Następne mieszkanie na spokojnie będę w stanie zaprojektować sama od A do Z, oczywiście mając też dobrego fachowca od remontów jako wykonawcę, ale w przypadku obecnego mieszkania żałuję, że nie miałam fachowej pomocy (fachowa nie oznacza dla mnie stoiska w sklepie "zaprojektujemy ci łazienkę w 10 minut).

Dla mnie liczy się kreatywność, nie "projektowanie" pt. wyburzmy ścianę i walnijmy wszystko na biało. Ludziom często przydałoby się doradzić z dosyć niby przyziemnymi sprawami - gdzie zrobić włączniki światła, gniazdka, jak dobrze oświetlić przestrzeń itd.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2017-04-30 o 19:46
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 20:39   #6
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Mieszkanie - tylko sama. Tak żeby mnie było wygodnie, żeby mnie się podobało.
Ale
Mieszkanie na wynajem, lokal usługowy - z pomocą architekta, żeby wnętrze bylo modne, podobało się klientom.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 21:28   #7
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:17
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-01, 13:55   #8
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Ja skorzystałabym z usługi wykończenia pod klucz - wspólnie przygotowany projekt z profesjonalistą, który nadzorowałby także wykończenie mieszkania i brał za to odpowiedzialność.

Zaprojektować to sobie można wszystko
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 16:41   #9
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Gdybym budowala sobie nowy dom, chętnie skorzystałabym z usług architekta wnętrz. Oczekiwalabym jednak gotowego do odbioru domu, a więc współpraca tej osoby z ekipą budowlana i faktyczne urządzenie, i ja po zatwierdzeniu projektu nie martwię się niczym.
W moim domu (nabytym w stanie do remontu generalnego) nie ma takiej potrzeby, jestem ograniczona dość mocno przestrzenią i finansami, plus widzę wszystko na żywo i jak dotąd remonty po moich rysunkach na kartce wychodzą fajnie i funkcjonalnie, a jeszcze pół domu do zrobienia , mam już wizje wszystkiego😉 trudniej z wirtualna przestrzenią.
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 19:23   #10
ammaryl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi!
Na pewno pomogą mi w (mam nadzieję) mojej przyszłej działalności

Dziękuję też za przykłady porad, których spodziewałybyście się dostać od architekta (np. podane tu: projekt szafy, oświetlenie mieszkania).
Jeśli miałybyście jeszcze jakieś pomysły konkretnych problemów do rozwiązania przez architekta, to będę bardzo wdzięczna

I oczywiście czekam także na dalsze opinie na temat tego czy wolicie same zaprojektować mieszkanie, czy z pomocą architekta
ammaryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 19:23   #11
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

W moim otoczeniu dwie osoby korzystały z usług architekta wnętrz. Obydwie wyłącznie w sprawie projektu kuchni.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-01, 20:08   #12
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Gdybym miała możliwość urządzenia od początku własnego mieszkania, to chętnie skorzystałabym z możliwości pomocy architekta i to nie tylko w kuchni. Powód? Mam zbyt dużo pomysłów, zbyt wiele mi się podoba stylów, że chyba nie potrafiłabym tego ogarnąć i uporządkować, dopasować do konkretnego mieszkania. Poza tym, nawet w magazynach widać rozwiązania, na które nie byłabym w stanie wpaść sama. Dodatkowo pasowałaby mi opcja listy mebli, dodatków, które mogłabym kupić takie same lub szukać zamienników, by osiągnąć konkretny efekt
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 21:25   #13
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:17
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 22:50   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Cytat:
Napisane przez ammaryl Pokaż wiadomość
(...)
I oczywiście czekam także na dalsze opinie na temat tego czy wolicie same zaprojektować mieszkanie, czy z pomocą architekta
Jeżeli miałabym skorzystać z usług architekta/projektanta wnętrz, to na pewno na liście moich wymagań znalazło by się:
1. żeby był dobrze obeznany na lokalnym rynku firm robiących meble, sklepów z wyposażeniem wnętrz pod indywidualne zamówienie, na wymiar - chciałabym mieć poczucie, że to nie osoba, która wiedzę czerpie tylko z Internetu, czy 2 miejsc na krzyż;
2. żeby potrafił myśleć nieszablonowo;
3. żeby każdemu pomieszczeniu umiał nadać charakter, przy zachowaniu spójnej całości mieszkania / domu;
4. żeby podążał za moimi pomysłami, ale też był głosem rozsądku - potrafił mi w pewnych przypadkach wyjaśnić dlaczego dane rozwiązanie warto zmodyfikować lub jednak dany pomysł nawet porzucić - czasami rozsądek powinien wygrać nad kreatywnością;
5. żeby nie był taki, jak makijażystki opisywane w innym wątku - że brakuje takiej w palecie ulubionego koloru klientki, to próbuje wcisnąć inny kolor jako "hit sezonu";
6. żeby umiał realnie doradzić gdzie jechać, gdzie czegoś szukać (jeżeli klient woli najpierw coś obejrzeć sam), a nie na zasadzie "na pewno to mają w którymś z marketów" (co wiąże się z punktem 1.).

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja za jakiś rok będę wymieniała w kuchni mój szafko-blat, który ma w sumie ile, z dwa lata? Dopiero teraz dociera do mnie, że nie zaprojektowałam go do końca dobrze. Lepiej wymierzony, zaplanowany i nawet ekspres ciśnieniowy ma szansę znaleźć się w naszej kuchni (TŻ o takim marzy).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 07:16   #15
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Zeby byl kreatywny i bylo widac ze lubi swoja prace. Zeby umial doradzic praktycznie i artystycznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 12:05   #16
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Gdybym budowala sobie nowy dom, chętnie skorzystałabym z usług architekta wnętrz. Oczekiwalabym jednak gotowego do odbioru domu, a więc współpraca tej osoby z ekipą budowlana i faktyczne urządzenie, i ja po zatwierdzeniu projektu nie martwię się niczym.
Dokładnie tak Bardzo dziękuję za projekt, jeżeli potem pan Zdzisiek mi powie, że tak się nie da, bo X, a ja się nie znam, więc co mu odpowiem

Zatrudniając architekta, oczekiwałabym też czegoś ektra. W moim otoczeniu dwie osoby korzystały z takich usług i bardzo mi polecały. Aż mnie zaprosili do siebie, żebym mogła podziwiać efekty - i szczerze mówiąc mnie nie powaliło Wnętrza nie były ani originalne, ani w żaden sposób pomysłowe, były po prostu przemyślane i spójne - a to akurat potrafię sama osiągnąć

Chociaż nie mówię, jak idę do znajomych i widzę komodę w stylu rustykalnym, hipernowoczesny żyrandol i do kompletu perski dywan (i widać, że żadne tam przemyślane łączenie stylów, tylko po prostu komuś podobają się rystykalne meble, nowoczesne żyrandole i perskie dywany)... to cóż, wnętrze "przemyślane i spójne" to już coś
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 18:47   #17
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Dokładnie tak Bardzo dziękuję za projekt, jeżeli potem pan Zdzisiek mi powie, że tak się nie da, bo X, a ja się nie znam, więc co mu odpowiem

Zatrudniając architekta, oczekiwałabym też czegoś ektra. W moim otoczeniu dwie osoby korzystały z takich usług i bardzo mi polecały. Aż mnie zaprosili do siebie, żebym mogła podziwiać efekty - i szczerze mówiąc mnie nie powaliło Wnętrza nie były ani originalne, ani w żaden sposób pomysłowe, były po prostu przemyślane i spójne - a to akurat potrafię sama osiągnąć

Chociaż nie mówię, jak idę do znajomych i widzę komodę w stylu rustykalnym, hipernowoczesny żyrandol i do kompletu perski dywan (i widać, że żadne tam przemyślane łączenie stylów, tylko po prostu komuś podobają się rystykalne meble, nowoczesne żyrandole i perskie dywany)... to cóż, wnętrze "przemyślane i spójne" to już coś
wiesz.. jeśli ktoś ma dryg to zaprojektowanie przemyślanego i spójnego wnętrza nie będzie problemem. ale ja np nie mam. może gdybym posiedziała długo nad tematem to wyszłoby mi coś fajnego z tego myślenia. a tak, jeśli mnie stać, to wolę, żeby ktoś przemyślał to za mnie oczywiście uwzględniając moje uwagi.
tak że mnie akurat nie dziwi że Twoi znajomi chcieli pochwalić się takimi wnętrzami - widocznie sami nie mieli głowy do takich rzeczy i sami by tego tak nie wymyślili
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 18:57   #18
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ludziom często przydałoby się doradzić z dosyć niby przyziemnymi sprawami - gdzie zrobić włączniki światła, gniazdka, jak dobrze oświetlić przestrzeń itd.
Dokładnie. Wynajmowałam już bardzo dużo mieszkań i naprawdę bardzo wiele z nich zupełnie nie było przystosowanych do wygodniejszego użytku - wychodząc z domu nie możesz zgasić światła w przedpokoju przy otwieraniu drzwi, tylko zasuwasz koło łazienki, a potem cofasz się przez ciemny przedpokój, bo tam właśnie jest włącznik, włącznik do światła w łazience ulokowany w połowie przedpokoju, zupełnie bezmyślnie ulokowane kontakty itp. itd. Dlatego gdybym miała budżet to z pewnością skorzystałabym z usług architekta wnętrz, żeby zwyczajnie doradził mi, co, gdzie i jak ulokować, żeby z mieszkania korzystało mi się lepiej i przyjemniej.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 10:10   #19
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Sama urządzałam dom, nie korzystałam z pomocy.
Mówiąc nieskromnie wystarczy poczucie estetyki, dobry gust, zainteresowanie tematem no i też kasa i nie ma problemu.

Uważam jednakże, że osoby pozbawione przede wszystkim poczucia estetyki (a nie każdy ma) w miarę możliwości powinny korzystać z takich usług. Czasami wystrój mieszkania woła o pomstę do nieba.

Druga kwestia to też fakt, że ludziom często jest obojętne jak mają w domu i często nie jest to wcale kwestia finansów.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-04, 22:39   #20
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

ważne żeby słuchał klienta.

Jeżeli klient mówi że chce tanie, trwałe, łatwosprzątalne, ekonomiczne rozwiązanie - bo przewija się w tym miejcu dużo średnioczystych osób to architekt powinien to usłyszeć i wziąć pod uwagę a nie projektować coś nieprzydatnego.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 08:09   #21
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;73515626]ważne żeby słuchał klienta.

Jeżeli klient mówi że chce tanie, trwałe,
(...).[/QUOTE]

Tylko, że to się często wyklucza. Remontuję się właśnie i mój majster (naprawdę fachowiec przez duże F) mówi, że wiele osób chce tanio, tanio, tanio, a jednocześnie wymaga jakości za 3-4 razy więcej i nie potrafi zrozumieć, że sorry, ale np. bateria łazienkowa za 50 zł strzeli po max 2 latach i nie ma zmiłuj się. Albo, że tania farba nie będzie zmywalna jak prawdziwa ceramiczna. Więc słuchać klienta tak, ale również potrafić sprowadzić go na ziemię w pewnych momentach, żeby potem nie było za rok-dwa narzekania, że "byle jak zrobione, zuy architekt i źli podwykonawcy".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 08:29   #22
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Sama urządzałam dom, nie korzystałam z pomocy.
Mówiąc nieskromnie wystarczy poczucie estetyki, dobry gust, zainteresowanie tematem no i też kasa i nie ma problemu.

Uważam jednakże, że osoby pozbawione przede wszystkim poczucia estetyki (a nie każdy ma) w miarę możliwości powinny korzystać z takich usług. Czasami wystrój mieszkania woła o pomstę do nieba.

Druga kwestia to też fakt, że ludziom często jest obojętne jak mają w domu i często nie jest to wcale kwestia finansów.
No nie wiem. Trzeba miec tez umiejetnosc ukladania wszystkiego w przestrzenim Przenoszac nawet najpiekniejszy projekt do naszego domu moze wyjsc masakra bo pomieszczenie jest mniejsze/ wieksze, bo okno w innym miejscu i tego tupu ☠☠☠☠☠☠☠y.

Ja tylko jedno mieszkanie widzialam zrobione w calosci przez architekta i to bylo widac. Wszystko bylo bardzo spojne i praktycznie zrobione.
Chociaz mysle ze najciezej jest zrobic kuchnie i lazienke. Tutaj to chyba bardzo duzo ludzi potrzebuje pomocy ;p patrzac po wnetrzach.


Ja bym z checia skorzystala z uslug. I jako ze z tz nie mamy daru artystycznego za grosz, widzimy tylko co ladne ale jak zrobic to ladne to juz nie bardzo


Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 09:31   #23
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Moja przyjaciółka jest architektka wnętrz i jak mi rozrysowała kuchnię z salonem, to mi oczko zbielało. Projekt obejmował jedynie funkcjonalność pomieszczeń: ustawienie sprzetów, oświetlenia, gniazdek, włączników, wymierzenie potrzebnych odległości, wysokości dostosowanych do mojego wzrostu, oraz wyliczenie dosłownie co do sztuki np. ilości potrzebnych kafli i co do luksa mocy żarówek żeby uzyskać optymalne _dla mnie_ oświetlenie dopasowane do mojego gustu itp.

W zyciu bym tego nie ogarneła tak dobrze, bo nie dokopię sie wiedzy którą ona uzyskała w procesie kształcenia + nastu lat praktyki.

Kolory i duperele to naprawde sprawa nawet nie drugo a 10ciorzędna. Ważne żeby było funkcjonalnie. Wiec prace architekta można spokojnie połaczyć z samodzielnym urządzaniem wnetrza polegającym na wybieraniu stylu, kolorów, dodatków itp.

Ja na pewno skorzystam z usług architekta wnętrz, jak bede miała cos przebudować albo urządzić. Ale właśnie w takim zakresie: rozplanowanie wnętrza i instalacji.

+ pracujacy juz jakiś czas na rynku architekci, mają wynegocjowane często spore rabaty na np. sprzęt AGD, sanitariaty, wykonawstwo. Nawet jak biorą swój % to i tak klient ostateczny ma taniej niz jakby sam negocjował zniżki.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 18:38   #24
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Tylko, że to się często wyklucza. Remontuję się właśnie i mój majster (naprawdę fachowiec przez duże F) mówi, że wiele osób chce tanio, tanio, tanio, a jednocześnie wymaga jakości za 3-4 razy więcej i nie potrafi zrozumieć, że sorry, ale np. bateria łazienkowa za 50 zł strzeli po max 2 latach i nie ma zmiłuj się. Albo, że tania farba nie będzie zmywalna jak prawdziwa ceramiczna. Więc słuchać klienta tak, ale również potrafić sprowadzić go na ziemię w pewnych momentach, żeby potem nie było za rok-dwa narzekania, że "byle jak zrobione, zuy architekt i źli podwykonawcy".
Ważne jest wzajemne zrozumienie.
Nie warto proponować baranka na ścianach do powierzchni użytkowanych przez robotników z budowy - co genialny architekt próbował zrobić i nie dał się odwieść od tego pomysłu .

A co do baterii łazienkowych - moja za kilkaset złotych nie przetrwała 2 lat. Więc cena nie zawsze jest odzwierciedleniem jakości.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-06, 20:03   #25
ammaryl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie wypowiedzi

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka jest architektka wnętrz i jak mi rozrysowała kuchnię z salonem, to mi oczko zbielało. Projekt obejmował jedynie funkcjonalność pomieszczeń: ustawienie sprzetów, oświetlenia, gniazdek, włączników, wymierzenie potrzebnych odległości, wysokości dostosowanych do mojego wzrostu, oraz wyliczenie dosłownie co do sztuki np. ilości potrzebnych kafli i co do luksa mocy żarówek żeby uzyskać optymalne _dla mnie_ oświetlenie dopasowane do mojego gustu itp.

W zyciu bym tego nie ogarneła tak dobrze, bo nie dokopię sie wiedzy którą ona uzyskała w procesie kształcenia + nastu lat praktyki.

Kolory i duperele to naprawde sprawa nawet nie drugo a 10ciorzędna. Ważne żeby było funkcjonalnie. Wiec prace architekta można spokojnie połaczyć z samodzielnym urządzaniem wnetrza polegającym na wybieraniu stylu, kolorów, dodatków itp.

Ja na pewno skorzystam z usług architekta wnętrz, jak bede miała cos przebudować albo urządzić. Ale właśnie w takim zakresie: rozplanowanie wnętrza i instalacji.

+ pracujacy juz jakiś czas na rynku architekci, mają wynegocjowane często spore rabaty na np. sprzęt AGD, sanitariaty, wykonawstwo. Nawet jak biorą swój % to i tak klient ostateczny ma taniej niz jakby sam negocjował zniżki.
To prawda, że chyba najważniejszą rzeczą, jakiej powinno się oczekiwać od architekta, to funkcjonalność i praktyczność projektu. Styl jest niewątpliwie ważny, ale zawsze można go dość łatwo zmienić. Natomiast zaplanowanie np ścian działkowych, kuchni i łazienki, to już grubsza sprawa, z reguły na długie lata

Korzystając z okazji, jeszcze Was zapytam:
gdzie szukacie/szukałybyście architekta?
Raczej z polecenia znajomych czy może po prostu w internecie?
ammaryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 09:21   #26
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Jeśli miałabym nadwyżkę w budżecie, która by mnie mierziła to tak
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 09:49   #27
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Cytat:
Napisane przez ammaryl Pokaż wiadomość
Korzystając z okazji, jeszcze Was zapytam:

gdzie szukacie/szukałybyście architekta?

Raczej z polecenia znajomych czy może po prostu w internecie?
Jedno i drugie.
Jak bardzo znajomi by kogoś nie polecali, w życiu nie zdecydowałabym sie na architekta bez solidnej strony internetowej, z portfolio do zaprezentowania. W przypadku remontów najlepsze byłyby zdjęcia przed-po. Do tego konkretny opis, na czym wartość dodana pracy architekta polega w konkretnych przypadkach.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 12:46   #28
esmeraldea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

ja projektuje sama inspirując się internetem
esmeraldea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 19:02   #29
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Skorzystalabym chetnie przy budowie domu albo zakupie nieruchomosci pod wynajem. Przy mieszkaniu od dewelopera, ktore odbiera sie zrobione pod klucz nie widze za duzego pola do popisu.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-27, 20:35   #30
kreatywnaaranzacja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 5
Dot.: Projektowanie wnętrza-samemu czy z architektem?

Decyzja, czy samodzielnie projektować wnętrze czy też korzystać z usług architekta wnętrz, zależy od wielu czynników, takich jak Twoje umiejętności, doświadczenie, budżet, złożoność projektu i osobiste preferencje.

Ostateczna decyzja zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Jeśli masz pewność swojej wizji i doświadczenie w projektowaniu wnętrz, samodzielne projektowanie może być satysfakcjonujące. Jeśli jednak potrzebujesz profesjonalnej pomocy, aby zrealizować bardziej złożony projekt, współpraca z architektem wnętrz może być rozsądnym wyborem.
kreatywnaaranzacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 21:51:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.