Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-23, 19:06   #31
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

U mnie wchodzą co roku duże ilości warzyw (półprofesjonalnie bym powiedziała), młody sad gdzie tej wiosny będę dosadzac więcej drzewek i krzewów owocowych oraz rośliny miododajne. Nie lubię za to trawników z trawy i kwiatków wyłącznie dla ozdoby więc nie wiem na ile się tu wpasowuje

Większość nasion warzyw już mam na ten rok, naprawdę zaszalalam z pomidorami.
Na liście do zrobienia w najbliższym czasie wybranie odmian borowki amerykańskiej, muszę też zaplanować ile krzaczków wejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 19:24   #32
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
U mnie wchodzą co roku duże ilości warzyw (półprofesjonalnie bym powiedziała), młody sad gdzie tej wiosny będę dosadzac więcej drzewek i krzewów owocowych oraz rośliny miododajne. Nie lubię za to trawników z trawy i kwiatków wyłącznie dla ozdoby więc nie wiem na ile się tu wpasowuje

Większość nasion warzyw już mam na ten rok, naprawdę zaszalalam z pomidorami.
Na liście do zrobienia w najbliższym czasie wybranie odmian borowki amerykańskiej, muszę też zaplanować ile krzaczków wejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dla mnie luzik
Mi warzywa nie idą, wiec zaniechalam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 19:56   #33
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Zapisałam się na instagramie do wyzwania "Zrób sobie balkon". CIekawa jestem o z tego wyniknie.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 21:03   #34
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Zapisałam się na instagramie do wyzwania "Zrób sobie balkon". CIekawa jestem o z tego wyniknie.
O, brzmi jak coś dla mnie, poszukam -
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 21:45   #35
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
O, brzmi jak coś dla mnie, poszukam -
Szukaj na profilu Inspekty.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 21:48   #36
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Szukaj na profilu Inspekty.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Znalazlam - dziękuję
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-24, 11:25   #37
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89475485]Ja przy Was to jestem nowicjuszka🥲 trawy lubią słońce, mam je przy tarasie - 2 duże pampasy - ogromne kity im wyrosły, takie na 3-4 metry?? Miskanty mniejsze póki co, myślałam że więcej urosną, ale też zakwitły. Chcę jeszcze dosadzić traw, ale muszę przemyśleć miejsce. Te, o których pisze mam od strony południowo-zachodniej. Mój lubczyk to.jest hit - jak się wprowadziliśmy to miałam zwykły marketowy w domu, marniał bardzo i wsadziłam go pod płotem do gruntu o tak (też południowy zachód) I od tamtej pory odrasta co roku i jest przeogromny, sięga ponad metr nad ogrodzenie nic z nim nie robię (prócz zrywania, bo uwielbiam). To samo z mięta- wsadziłam marketówę i w lecie rozsrata się jak nienormalna, jak największy chwast. Kocankę i rozmaryn trzymam w dużej glinianej donicy na tarasie. Co do nawozów to podsypywałam te moje różne krzewy obornikiem kurzym póki co. Nimfa hortensji mam 3 i posadziłam je na jesieni, dopiero zaczynam przygodę. Też chce właśnie taki pas hortensjowy. Będę na wiosnę coś więcej czytać czym je pobudzić. Co do malin - słabo mi rosły w tym roku, owocków jak na lekarstwo, ale to był ich pierwszy rok - wsadzone w maju bodaj. Planuję je porządnie popodcinać na wiosnę i liczę na bujny przyrost. W kwiatach jestem najsłabsza dlatego głównie celuje w pnącza i krzewy. Surfinie mi zdechly na parapecie, nie wiem czy to możliwie przez zbytnie jego nagrzanie?

Aa i jeszcze rododendrony. Mam 4 sztuki z jednej strony tarasu, planuje jeszcze dokupić. Nic specjalnego z nimi robiłam jeszcze oprócz kupienia ziemi jaka lubią. Jak pisze o moim tarasie to miejcie w głowie, że to poludniowy zachód

Muszę się pożalić, że zabijam każdego wrzosa. Co roku kupuje po 10 lub więcej i każdy umiera. Próbowałam pod tujami - śmierć. Przed domem? Śmierć. W doniczkach? Śmierć. Nie wiem co jest ze mną i z tymi wrzosami, nie lubimy się. Znaczy ja je tak, ale one mnie nie tolerują.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

To dobrze, że te trawy lubią słońce, bo większość ogródka jest latem w słońcu. Ja chciałam posadzić je od strony wschodniej, ale miałyby słońca od południa i zachodu, bo nic im by nie zasłaniało, a odsłoniłabym się trochę od sąsiada, bo jak robię zdjęcia ogrodu to widać jego dom.
Lubczyk mi rósł, tylko że ślimaki zjadały, a na tej stronie co jest teraz jest za dużo słońca dla niego.
O, z miętą mam to samo. Mama wysadziła do warzywnika, a jest w różnych dziwnych miejscach

Moje maliny też słabo szły, dokupowałam, żeby coś przetrwało, a teraz się ładnie rozrastają. Też muszę przyciąć, ale poczytam jeszcze jak i kiedy.
Moje też zdychały, też myślałam, że jednak u mnie od południa za gorąco, chociaż u tej sąsiadki są tak samo w pełnym słońcu i nic. Może to kwestia zakupu samych roślin.

Z wrzosami też miałam ten sam problem. Posadziłam w końcu ze 3 w takiej metalowej wannie co kiedyś były, to jest od północy, ale słońce do jesieni jest i jest rozproszone przez wierzbę za siatką. I ze 2 mam obok w skalniaku i też ładnie rosną Ale tam kwaśna ziemia jest.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Rododendrony mam chyba 4 - wszystkie raczej od zacienionej strony, z nimi jest różnie, 2 mi rosną pięknie, kwitną i w ogóle, dwa to jakieś niepełnosprytne są i w ogóle nie chcą kwitnąć i co chwila coś z nimi jest nie tak.
Perukowce mam od zachodniej strony, ale są w cieniu przez większość dnia - one znowu lubią być podcięte od dołu, wtedy więcej "fryzurek" mają chociaż mam 3 i dwa kwitną jak porąbane a jeden nie chce.
Jaśminowce są super, ale uwielbiają je mszyce i co roku jest walka z mszycami
Hortensje polecam bukietowe, są łatwiejsze w uprawie od ogrodowych, lubią słońce i brak przeciągów, trzeba obficie nawieźć na wiosnę i będą pięknie kwitnąć w sierpniu

Z traw ozdobnych mam miskanty olbrzymie - widać na zdjęciu koło basenu, rosną do 4m wysokości i nic im nie wadzi, ale też nic z nimi w parze nie wytrzyma, bo są bardzo ekspansywne.
Moje 3 są od północy, słońce mają rano i po południu. Jeden kwitnie już, w poprzednim ogródku u rodziców chyba ze 2 lata go ratowałam. W zeszłym roku kupiłam w Dino jeszcze 2. Zobaczymy czy się przyjmą.

Spróbuję 2 odmiany hortensji posadzić, zobaczę jak będą szły.

Piękne te miskanty Waśnie czegoś takiego szukam

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ale mi się przez ten wątek zachciało wiosny i ogrodu :brzyda l:
Ha, ha, dlatego go założyłam, żebym sama nie cierpiała
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-24, 11:28   #38
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Nimfa, z lobelia bede debiutować w tym roku, ale doradzono mi pikowanie przy dwóch listkach (wysiewanie luty-marzec) i potem siup rozsadę na stale w maju. Zobaczymy jak wyjdzie.

Muszę tez pomyśleć jak te truskawki na balkonie najlepiej ogarnąć.
Też spróbuję.

Ja kupiłam w zeszłym reku w Dino kilka sztuk i pięknie rosły w metalowej wannie okrągłej. Później wysadziłam do ogródka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220525_091205.jpg (70,5 KB, 28 załadowań)
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-24, 11:35   #39
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

[1=bceb01c221ea3319abad6ab 25f068feed7228d52_657f8c4 7e3c47;89476146]Super wątek, dołączam

Zaskoczyłyście mnie tymi surfiniami, ja mam na balkonie już któryś rok i uwielbiam je właśnie z to, że są tak bezproblemowe. Nic w sumie z nimi nadzwyczajnego nie robię, czasem nawet przesuszę (wakacje, gdzieś tam się wyjeżdża na weekend), a kwitną pięknie praktycznie do pierwszych przymrozków. Może to kwestia sadzonek? Ja kupuję zawsze w centrach ogrodniczych/szkółkach. W tym roku mam pomysł, żeby wysiać, zobaczymy co wyjdzie.



Miałam dokładnie tak samo, tyle że na balkonie. No cuda robiłam z ziemią, nie wiadomo z czym, po miesiącu zawsze były suche. Tej jesieni (późno, już końcem października) wsadziłam do gruntu i... ciągle żyją!
Może u ciebie to kwestia mało kwaśnej gleby np?[/QUOTE]
A surfinie od jakiej strony trzymasz?

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
U mnie wchodzą co roku duże ilości warzyw (półprofesjonalnie bym powiedziała), młody sad gdzie tej wiosny będę dosadzac więcej drzewek i krzewów owocowych oraz rośliny miododajne. Nie lubię za to trawników z trawy i kwiatków wyłącznie dla ozdoby więc nie wiem na ile się tu wpasowuje

Większość nasion warzyw już mam na ten rok, naprawdę zaszalalam z pomidorami.
Na liście do zrobienia w najbliższym czasie wybranie odmian borowki amerykańskiej, muszę też zaplanować ile krzaczków wejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesteśmy tolerancyjne

A jakie warzywa masz?

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Przyszły mi dzisiaj 3 książki, które wczoraj zamówiłam o 9, a dzisiaj po 7 były w paczkomacie Hortensje, Co gdzie rośnie i Wielka księga ogrodnika i działkowca.

W Leroy kupiłam 2 podstawki duże, jedna pod rozsadnik, a druga pod prymule, bo kupiłam już 9.
Wzięłam też cebulki irysów niebieskich 10 szt za 5 zł. No i te 3 prymule.

A teraz zbieram się do pracy na 14. Miłego popołudnia
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-24, 18:57   #40
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość

Jesteśmy tolerancyjne

A jakie warzywa masz?
Hyhy

Generalnie to super mi wychodzą rzeczy typu pomidory, papryka, ogórki, różne cebule, kukurydza czy cukinia.
Lubię eksperymentować z odmianami pomidorów np, twardy czerwony okrągły pomidor mnie nie kręci a już ciekawe smaki i kolory jak najbardziej! Moja ukochana odmiana np to zielone meeega słodkie pomidory w tym roku z nowości będzie np malinowa sakiewka czy koktajl w paseczki albo taki robiący kiscie jak winogron.
Nie wychodzą mi za nic kapustne i już się poddalam, z arbuzami co roku próbuje i w końcu to ogarnę ze szpinakiem też parę lat próbowałam (mały rządek tylko dla siebie, ale uwielbiam jako zieleninę zamiast sałaty nawet np w burgera) i w końcu się udało na profesjonalnych nasionach.

Chociaż prawdziwa miłość to dla mnie stare odmiany jabłoni. W tym roku zjadłam pierwsze kilka jabłuszek z tych co wcześniej wsadziłam i OMG, ten smak koszteli czy malinowki
Chciałabym w tym roku też spróbować szczepienia, widziałam fotki jabłoni gdzie jest kilka odmian na jednym drzewku i zamarzyło mi się takie kolorowe przed domem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-24, 19:55   #41
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
A surfinie od jakiej strony trzymasz?

Mam balkon południowo-wschodni.



Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Hyhy

Generalnie to super mi wychodzą rzeczy typu pomidory, papryka, ogórki, różne cebule, kukurydza czy cukinia.
Lubię eksperymentować z odmianami pomidorów np, twardy czerwony okrągły pomidor mnie nie kręci a już ciekawe smaki i kolory jak najbardziej! Moja ukochana odmiana np to zielone meeega słodkie pomidory w tym roku z nowości będzie np malinowa sakiewka czy koktajl w paseczki albo taki robiący kiscie jak winogron.
Nie wychodzą mi za nic kapustne i już się poddalam, z arbuzami co roku próbuje i w końcu to ogarnę ze szpinakiem też parę lat próbowałam (mały rządek tylko dla siebie, ale uwielbiam jako zieleninę zamiast sałaty nawet np w burgera) i w końcu się udało na profesjonalnych nasionach.

W tym roku chcę spróbować z cukinią i ogórkami po raz pierwszy. Masz jakieś rady? Jakie odmiany ci się sprawdzają? Lepiej z rozsady czy można ryzykować od razu do gruntu?
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-25, 10:21   #42
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Hyhy

Generalnie to super mi wychodzą rzeczy typu pomidory, papryka, ogórki, różne cebule, kukurydza czy cukinia.
Lubię eksperymentować z odmianami pomidorów np, twardy czerwony okrągły pomidor mnie nie kręci a już ciekawe smaki i kolory jak najbardziej! Moja ukochana odmiana np to zielone meeega słodkie pomidory w tym roku z nowości będzie np malinowa sakiewka czy koktajl w paseczki albo taki robiący kiscie jak winogron.
Nie wychodzą mi za nic kapustne i już się poddalam, z arbuzami co roku próbuje i w końcu to ogarnę ze szpinakiem też parę lat próbowałam (mały rządek tylko dla siebie, ale uwielbiam jako zieleninę zamiast sałaty nawet np w burgera) i w końcu się udało na profesjonalnych nasionach.

Chociaż prawdziwa miłość to dla mnie stare odmiany jabłoni. W tym roku zjadłam pierwsze kilka jabłuszek z tych co wcześniej wsadziłam i OMG, ten smak koszteli czy malinowki
Chciałabym w tym roku też spróbować szczepienia, widziałam fotki jabłoni gdzie jest kilka odmian na jednym drzewku i zamarzyło mi się takie kolorowe przed domem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pomidorów to mam mnóstwo, ale koktajlowych. Lubię sobie tak chodząc po ogródku podgryzać
Cukinia też mi idzie. Dodaję do leczo i uwielbiam z grilla
Pietruszka w zeszłym roku była bardzo obfita, na zimę mrozimy z mamą.

Arbuzy to już można siać, czytałam, że mają długi okres wegetacji.

Miałam 2 jabłonki, ale jedną przycięłam, bo miała małe, kwaśne i zepsute jabłka. Druga ma większe i słodkie.
Ja uwielbiam czereśnie

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

[1=bceb01c221ea3319abad6ab 25f068feed7228d52_657f8c4 7e3c47;89477531]Mam balkon południowo-wschodni.

W tym roku chcę spróbować z cukinią i ogórkami po raz pierwszy. Masz jakieś rady? Jakie odmiany ci się sprawdzają? Lepiej z rozsady czy można ryzykować od razu do gruntu?[/QUOTE]

Ja spróbuję na wschodnich parapetach.

Z mamą wszystko siejemy mniej więcej na początku maja, zanim plony wzejdą jest po przymrozkach (zimnej Zośki) i nie trzeba nic okrywać.

W pierwszym sezonie posiałyśmy w kwietniu i biegałyśmy przykrywać, a rano odkrywać, bo ciepło
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-25, 11:55   #43
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Ja może cukinię sobie wsadzę w takim razie, pomidory mi nie szły.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-25, 17:45   #44
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

[1=bceb01c221ea3319abad6ab 25f068feed7228d52_657f8c4 7e3c47;89477531]Mam balkon południowo-wschodni.






W tym roku chcę spróbować z cukinią i ogórkami po raz pierwszy. Masz jakieś rady? Jakie odmiany ci się sprawdzają? Lepiej z rozsady czy można ryzykować od razu do gruntu?[/QUOTE]Cukinia rosła mi zawsze super bez większych problemów niezależnie od ziemi, to taki chwast sporo wody potrzebuje jedynie, latem jak jest ciepło i porządnie podlewana będziesz mieć wysyp, naprawdę nie trzeba duzo krzakow
Ogórki - łatwo je stracić jak się nie dopilnuje ochrony przed chorobami i szkodnikami. Warto sprawdzić jak wygląda mączniak, kanciasta plamistość, przedziorek żeby móc zareagować jak coś się pojawi. Ja profilaktycznie daje miedzian po okresach gorących i mokrych bo to moment I po roślinie. Jeśli chodzi o środki ochrony to są też eko opcje więc tu już sobie wybierzesz co chcesz stosować, ale coś przeciwko grzybom przy takiej pogodzie to mus, czy to śor czy odpowiednia herbatka do oprysku działającego powierzchniowo warto dać kropelkę płynu do naczyń żeby się bardziej łapał rośliny.
Można siać do gruntu tak od 10 maja, ja zwykle robię rozsade na pierwszy ogórek a później letni zależnie od czasu tak i tak. Cukinie jakoś zawsze robię rozsadę, ale też można z ziarenek ogórek octopus, cukinia nefryt są fajne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-26, 10:24   #45
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Trafiłam wczoraj w Dino na prymule, ale jakaś inna odmiana, bo mają takie pofalowane płatki

1 zdj. to te zwykłe, a 3 kolejne to te wczorajsze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg p (1).jpg (61,0 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p (2).jpg (46,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p (3).jpg (45,1 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p (4).jpg (56,5 KB, 30 załadowań)
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 17:50   #46
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Ma któraś z Was szklarnię albo taką mini-szklarnię?
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-01, 13:24   #47
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Ja mam miniszklarnię, na wiosnę wrzucamy do niej zioła. Ze szklarnią doświadczenia nie mam.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-01, 13:58   #48
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Hyhy

Generalnie to super mi wychodzą rzeczy typu pomidory, papryka, ogórki, różne cebule, kukurydza czy cukinia.
Lubię eksperymentować z odmianami pomidorów np, twardy czerwony okrągły pomidor mnie nie kręci a już ciekawe smaki i kolory jak najbardziej! Moja ukochana odmiana np to zielone meeega słodkie pomidory w tym roku z nowości będzie np malinowa sakiewka czy koktajl w paseczki albo taki robiący kiscie jak winogron.
Nie wychodzą mi za nic kapustne i już się poddalam, z arbuzami co roku próbuje i w końcu to ogarnę ze szpinakiem też parę lat próbowałam (mały rządek tylko dla siebie, ale uwielbiam jako zieleninę zamiast sałaty nawet np w burgera) i w końcu się udało na profesjonalnych nasionach.

Chociaż prawdziwa miłość to dla mnie stare odmiany jabłoni. W tym roku zjadłam pierwsze kilka jabłuszek z tych co wcześniej wsadziłam i OMG, ten smak koszteli czy malinowki
Chciałabym w tym roku też spróbować szczepienia, widziałam fotki jabłoni gdzie jest kilka odmian na jednym drzewku i zamarzyło mi się takie kolorowe przed domem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo, wiec jest juz nas dwie
Wszystkie warzywa sadze w zasadzie, nawet dla eksperymentu. I nie mam tak, ze tylko konkretne warzywa mi wychodza - bardziej od roku zaley. np w zeslym roku jakos dziwnie cukinia niemrawo rosla, za to kapustne super...
Czy ten zielony pomidor to Malachitowa Szkatulka? To jest zdecydowanie moj ulubiony Wlasnie zaczynam ukladanie listy pomidorow na ten sezon.
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-01, 16:11   #49
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Ja tez mam miniszklarnie, w środku kwiatki i zioła. naprawdę mini.
Teraz mysle co w tym roku w niej wyląduje, bazylia i oregano poki co się przeprowadziły na parapet. Jakieś maleństwa wysieje może.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-02, 10:25   #50
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Macie pomysł na jakieś warzywka albo kwiaty na balkon od strony południowej?
W zeszłym roku próbowałam z pomidorami w doniczkach, ale coś nie wyszło.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 11:13   #51
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Zdecydowanie pelargonie. Najlepiej te "tłuste" stojące, a nie wiszące. Są bardzo odporne na słońce i nie gniewają się jak się o nich na chwilę zapomni. I długo ładnie się prezentują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Tylko trzeba pamiętać, żeby usuwac kwiaty, które już przekwitły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 13:14   #52
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Cukinia rosła mi zawsze super bez większych problemów niezależnie od ziemi, to taki chwast sporo wody potrzebuje jedynie, latem jak jest ciepło i porządnie podlewana będziesz mieć wysyp, naprawdę nie trzeba duzo krzakow
Ogórki - łatwo je stracić jak się nie dopilnuje ochrony przed chorobami i szkodnikami. Warto sprawdzić jak wygląda mączniak, kanciasta plamistość, przedziorek żeby móc zareagować jak coś się pojawi. Ja profilaktycznie daje miedzian po okresach gorących i mokrych bo to moment I po roślinie. Jeśli chodzi o środki ochrony to są też eko opcje więc tu już sobie wybierzesz co chcesz stosować, ale coś przeciwko grzybom przy takiej pogodzie to mus, czy to śor czy odpowiednia herbatka do oprysku działającego powierzchniowo warto dać kropelkę płynu do naczyń żeby się bardziej łapał rośliny.
Można siać do gruntu tak od 10 maja, ja zwykle robię rozsade na pierwszy ogórek a później letni zależnie od czasu tak i tak. Cukinie jakoś zawsze robię rozsadę, ale też można z ziarenek ogórek octopus, cukinia nefryt są fajne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W takim razie obsadzę się cukinią, bardzo lubię, więc jak się uda, to będę jeść całe lato
Pewnie zrobię rozsadę, bo czekać to maja to strasznie długo.

Ja mam ten problem, że działkę taką uprawną mam spory kawałek od domu i nie ma opcji, żeby tak zajrzeć do grządek w ciągu dnia, tylko to już jest cała wyprawa. I dlatego nigdy mi się tam nie chciało bawić z warzywami, ale w tym roku mam jakieś ciągoty ogrodnicze większe
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 17:08   #53
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cieszy mnie to, że 2 sklepach pojawiają się już ogrodnicze rzeczy

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 17:17   #54
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89487559]Cieszy mnie to, że 2 sklepach pojawiają się już ogrodnicze rzeczy

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Oj chyba w więcej



Ja to mam jakiegoś fioła. Chodzę po sklepach ogrodniczych jak małe dziecko w krainie zabawek. A tu doniczki oglądam, a tu nasionka



W tym roku po raz pierwszy planuje hodowlę surfinii z nasion ( zbierałam rok temu). Zobaczymy co z tego wyjdzie.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 17:41   #55
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89487575]

W tym roku po raz pierwszy planuje hodowlę surfinii z nasion ( zbierałam rok temu). Zobaczymy co z tego wyjdzie.[/QUOTE]


Ja też chcę w tym roku spróbować, bo lubię mieć tych surfinii duużo na balkonie i bym trochę mogła oszczędzić nie kupując sadzonek w ogrodniczym. Tyle że nasiona mam sklepowe. Kiedy będziesz siać?
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 17:43   #56
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Ja bym chciała w końcu wysiać maciejkę żeby móc się delektować jej zapachem w letnie wieczory. Od kilku lat się zbieram, nazbierałam z 10 paczek albo więcej nasionek i jeszcze mi się nie udało

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 17:56   #57
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

[1=bceb01c221ea3319abad6ab 25f068feed7228d52_657f8c4 7e3c47;89487609]Ja też chcę w tym roku spróbować, bo lubię mieć tych surfinii duużo na balkonie i bym trochę mogła oszczędzić nie kupując sadzonek w ogrodniczym. Tyle że nasiona mam sklepowe. Kiedy będziesz siać?[/QUOTE]


Koniec lutego/ marzec. Myślę, że to wyjdzie w praktyce zależnie od pogody. Mam trochę problem z miejscem w domu więc wolę później żeby nie zostać na lodzie ;D
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 18:09   #58
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89487640]Koniec lutego/ marzec. Myślę, że to wyjdzie w praktyce zależnie od pogody. Mam trochę problem z miejscem w domu więc wolę później żeby nie zostać na lodzie ;D[/QUOTE]

Ja też mam niestety tylko dwa parapety do dyspozycji, z czego jeden w dużej mierze zastawiony ziołami.

Rozkminy rasowego mieszczucha: zastanawia mnie, jak kiedyś dawniej ludzie na wsiach uprawiali warzywa, które nie tolerują mrozów. Chyba nie hodowali rozsady pomidorów na parapetach? Szklarnie też raczej nie wszyscy mieli... A pamiętam z dzieciństwa, że u mojej babci zawsze w ogródku pomidory były.
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 21:37   #59
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Macie pomysł na jakieś warzywka albo kwiaty na balkon od strony południowej?
W zeszłym roku próbowałam z pomidorami w doniczkach, ale coś nie wyszło.

U mnie najlepiej mają się pelargonie i zioła. Raz wyszła mi w skrzynce maciejka. Aksamitki dały radę ale bardzo krótko i raczej w cieniu barierki. O i jeszcze gazania-ona rozkłada kwiat tylko na słońcu. Fiołki mi padły. Lobelia która stała na parapecie i dzięki temu doniczka była w cieniu, a kwiaty na słońcu - żyła, a druga w pełnym słońcu padła. Groszek pachnący nie dał rady, ale możliwe,że przyczyną nie było słońce.

[1=bceb01c221ea3319abad6ab 25f068feed7228d52_657f8c4 7e3c47;89487656]Ja też mam niestety tylko dwa parapety do dyspozycji, z czego jeden w dużej mierze zastawiony ziołami.

Rozkminy rasowego mieszczucha: zastanawia mnie, jak kiedyś dawniej ludzie na wsiach uprawiali warzywa, które nie tolerują mrozów. Chyba nie hodowali rozsady pomidorów na parapetach? Szklarnie też raczej nie wszyscy mieli... A pamiętam z dzieciństwa, że u mojej babci zawsze w ogródku pomidory były.[/QUOTE]


Moi rodzice mieli tzw. ogródek działkowy. Na parapetach trzymali siewki, czy jak to się tam nazywa, a potem pomidory wsadzali do "szklarni" zrobionych z drewnianego stelaża i folii.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-05, 17:46   #60
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89487559]Cieszy mnie to, że 2 sklepach pojawiają się już ogrodnicze rzeczy

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

W jakich? Byłam w Leroy, tam już rośliny, leżaki itd Wczoraj oglądałam archiwalne gazetki Dino itd, żeby sprawdzić od kiedy mogę się spodziewać wysypu tego wszystkiego

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89487575]Oj chyba w więcej



Ja to mam jakiegoś fioła. Chodzę po sklepach ogrodniczych jak małe dziecko w krainie zabawek. A tu doniczki oglądam, a tu nasionka



W tym roku po raz pierwszy planuje hodowlę surfinii z nasion ( zbierałam rok temu). Zobaczymy co z tego wyjdzie.[/QUOTE]
Ja mam tak samo Mogę to wszystko godzinami oglądać

Wysiałam dzisiaj pierwszy raz petunie. Też jestem ciekawa czy coś wzejdzie.
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-21 18:55:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.