Uczucia to tak naprawdę zachowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-06, 00:16   #1
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301

Uczucia to tak naprawdę zachowania


Chodzi mi po głowie taka myśl (podparta rozmaitymi lekturami), że właściwie tylko nam się wydaje, że nasze uczucia, emocje, postawy itd. są naszymi prywatnymi, wewnętrznymi przeżyciami, do których otoczenie nie ma dostępu. Że przykładowo samy najlepiej wiemy, czy kogoś kochamy.

Moim zdaniem o tym, czy ktoś czuje miłość, albo czy wierzy w Boga, albo czy np. lubi góry, łatwiej się przekonać z zewnątrz niż od wewnątrz. Ktoś może być sentymentalistą, kiedy widzi swoje dzieci to może czuć ciepło w środku, rozpływać się nad nimi, być przekonanym, że je kocha, ale tak naprawdę w ogóle się nimi nie interesować. Otoczenie wtedy doskonale wie, że ten konkretny ojciec wcale nie kocha swoich dzieci, mimo że on sam o tym nie wie.

Przykład z mojego własnego otoczenia: moja znajoma z pewnych powodów, że tak to nazwę, światopoglądowych, nie mogła sobie pozwolić na zakochanie. A jednak zakochała się w jednym facecie. Jestem pewna, że nigdy nie była w nikim tak zakochana, przez wiele miesięcy ciągle mówiła o tym facecie, szpiegowała go w Internecie na rozmaite sposoby, wysyłała mu prezenty, jak ją po pijaku zablokował na jedną dobę, to dosłownie odchodziła od zmysłów, ubierała się tak, jak on lubi (i wprost to mówiła), no miała dosłownie wszystkie oznaki zakochania. Ale sama ciągle powtarzała, że nic do niego nie czuje, że to tylko kolega - i, co więcej, jestem absolutnie pewna, że ona była w tym szczera. Znam ją i wiem, że ona po prostu wierzy, że nie jest zakochana. Mimo, że w oczywisty sposób jest w błędzie.

Przykładów można by mnożyć. Co o tym wszystkim sądzicie? Czy faktycznie przekonanie o "uprzywilejowanym dostępie" do własnych stanów emocjonalnych jest mitem?
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 10:05   #2
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Cć. Otoczenie wtedy doskonale wie, że ten konkretny ojciec wcale nie kocha swoich dzieci, mimo że on sam o tym nie wie.

Przykład z mojego własnego otoczenia: moja znajoma z pewnych powodów, że tak to nazwę, światopoglądowych, nie mogła sobie pozwolić na zakochanie. A jednak zakochała się w jednym facecie. Jestem pewna, że nigdy nie była w nikim tak zakochana, przez wiele miesięcy ciągle mówiła o tym facecie, szpiegowała go w Internecie na rozmaite sposoby, wysyłała mu prezenty, jak ją po pijaku zablokował na jedną dobę, to dosłownie odchodziła od zmysłów, ubierała się tak, jak on lubi (i wprost to mówiła), no miała dosłownie wszystkie oznaki zakochania. Ale sama ciągle powtarzała, że nic do niego nie czuje, że to tylko kolega - i, co więcej, jestem absolutnie pewna, że ona była w tym szczera. Znam ją i wiem, że ona po prostu wierzy, że nie jest zakochana. Mimo, że w oczywisty sposób jest w błędzie.

Przykładów można by mnożyć. Co o tym wszystkim sądzicie? Czy faktycznie przekonanie o "uprzywilejowanym dostępie" do własnych stanów emocjonalnych jest mitem?
Bzdura.

A koleżanka była niezrównoważona.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 10:31   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

To jest azjatyckie pojmowanie tego, czym jest i gdzie się rozgrywa "uczucie".




Azjaci pojmują/określają mianem uczuć to co dzieje się pomiędzy ludźmi, często są to po prostu czyny, a nie rozgrywa w środku człowieka.




Rozumienie pojęcia uczucie, jest tak różne kulturowo, że opracowań na ich temat nawet się na ogół nawet nie tłumaczy , bo jest to bez sensu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 11:28   #4
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

Brzmi jak kombinacja wyparcia i niskiej samoświadomości.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyparcie
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 11:34   #5
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89684221]Bzdura.

A koleżanka była niezrównoważona.[/QUOTE]Najprędzej była niezrównoważona. Mi wiele razy w życiu jakiś chłop wmawial, że go chyba kocham, podczas gdy nawet nie starałam się o utrzymanie relacji czy bycie miłą, ogólnie dla facetów nie mam w zwyczaju się starać, po prostu daję często sprzeczne sygnały ludziom, albo zachowuję się dziwnie. Nie kochałam nikogo poza rodzeństwem (i psami), tego jestem pewna (no i Bogiem, bo On zawsze jest na pierwszym miejscu).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2023-10-06 o 11:35
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 11:37   #6
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Najprędzej była niezrównoważona. Mi wiele razy w życiu jakiś chłop wmawial, że go chyba kocham, podczas gdy nawet nie starałam się o utrzymanie relacji czy bycie miłą, ogólnie dla facetów nie mam w zwyczaju się starać, po prostu daję często sprzeczne sygnały ludziom, albo zachowuję się dziwnie. Nie kochałam nikogo poza rodzeństwem (i psami), tego jestem pewna (no i Bogiem, bo On zawsze jest na pierwszym miejscu).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szpiegowanie, wysyłanie prezentów...:ro lleyes:
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-07, 01:10   #7
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

Nie, ta twoja znajoma nie jest zakochana. To jakaś stalkerka. Zakochani tak się nie zachowują. Dziwne, że dorosła kobieta tego nie wie.
Cała ta twoja rozkmina jest na poziomie nastolatki. Ludzie są różni. Nie wszyscy zakochani czy wkurzeni zachowują się tak samo i wpłynąć może na to wiele czynników.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-07, 10:53   #8
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Nie, ta twoja znajoma nie jest zakochana. To jakaś stalkerka. Zakochani tak się nie zachowują. Dziwne, że dorosła kobieta tego nie wie.
Cała ta twoja rozkmina jest na poziomie nastolatki. Ludzie są różni. Nie wszyscy zakochani czy wkurzeni zachowują się tak samo i wpłynąć może na to wiele czynników.
Bycie stalkerką to po prostu dla niej sposób wyrażania swojego zakochania. Stalkerzy często są motywowani właśnie zakochaniem.
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-07, 12:46   #9
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Nie, ta twoja znajoma nie jest zakochana. To jakaś stalkerka. Zakochani tak się nie zachowują. Dziwne, że dorosła kobieta tego nie wie.
Cała ta twoja rozkmina jest na poziomie nastolatki. Ludzie są różni. Nie wszyscy zakochani czy wkurzeni zachowują się tak samo i wpłynąć może na to wiele czynników.

Odnoszę wrażenie że mamy powrót Pusheen
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-07, 23:40   #10
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 340
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-12-08 o 08:17
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-07, 23:47   #11
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Stalkerzy mają naprawdę głęboki problem ze sobą i osaczanie drugiego człowieka to tylko objaw ich własnych, nieuświadomionych zaburzeń. To nie ma nic wspólnego z miłością, tylko jest przestępstwem i nadaje się do leczenia.
Ale człowiek zaburzony też może się zakochać. Mylisz pojęcia.
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-08, 03:14   #12
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 340
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-12-08 o 08:17
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-08, 08:46   #13
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 229
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

Nie bardzo rozumiem o czym ten temat.

Nie uczucia to uczucia, możesz nazywać obrzydzenie ekstazą bo tak ci się podoba ale to nic nie zmienia.

Cytat:
Ale sama ciągle powtarzała, że nic do niego nie czuje, że to tylko kolega - i, co więcej, jestem absolutnie pewna, że ona była w tym szczera. Znam ją i wiem, że ona po prostu wierzy, że nie jest zakochana. Mimo, że w oczywisty sposób jest w błędzie.
Nie. Ona po prostu
1. zakochała się
2. z tego powodu robiła różne czynności nierzadkie temu stanowi (stalking jako wyższy level pominę)
3. opowiadała klasyczne dyrdymały z rodzaju ''wcale mi nie zależy''. Jak świat stary nikt takich deklaracji serio nie traktuje. A jak to ona sobie wyjaśnia przed sobą zamiast mieć do siebie większy szacunek i nie robić z siebie samej idiotki próbującej przekłamac wewnętrzne stany emocjonalne (o ile faktycznie tak jest, to że ona mówi jedno wbrew twoim o niej wierzeniom nie znaczy, że ona dobrze nie wiedziała co jest grane) to już jej pokój i jej bałagan.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-08, 10:56   #14
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Stalkerzy mają naprawdę głęboki problem ze sobą i osaczanie drugiego człowieka to tylko objaw ich własnych, nieuświadomionych zaburzeń. To nie ma nic wspólnego z miłością, tylko jest przestępstwem i nadaje się do leczenia.
Obsesja na czyimś punkcie to nie miłość.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-08, 18:49   #15
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Bycie stalkerką to po prostu dla niej sposób wyrażania swojego zakochania. Stalkerzy często są motywowani właśnie zakochaniem.
Nie ma to jak dziwaczne, niebezpieczne zachowania tłumaczyć zakochaniem.

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość

Odnoszę wrażenie że mamy powrót Pusheen
Rzeczywiście ta użytkowniczka ma podobną zdolność do rozkminiania jakiś absurdalnych bzdur i teorii.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-10, 12:38   #16
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

Trochę nie rozumiem sensu tematu. Uczucia to są nasze wewnętrzne przezycia. Możemy ich nie rozumiec, moze mieć na nie wpływ otoczenie, możemy sami je wyrażac zewnętrznie, ale koniec końców siedzą w naszym wnętrzu i to my z nimi żyjemy oraz je tworzymy.
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 15:36   #17
Sok_z_buki
Rozeznanie
 
Avatar Sok_z_buki
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 507
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

Każdy okazuje uczucia w inny sposób. Jeżeli ktoś jest nam bliski to nauczy się czytać nasze zachowania i zrozumie uczucia które nami kierują.
Sok_z_buki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 21:30   #18
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

Cytat:
Napisane przez Sok_z_buki Pokaż wiadomość
Każdy okazuje uczucia w inny sposób. Jeżeli ktoś jest nam bliski to nauczy się czytać nasze zachowania i zrozumie uczucia które nami kierują.
Czy każdy okazuje uczucia w inny sposób? Mam wrażenie, że np. miłość to min. chęć spędzania razem czasu. Jak ktoś nie chce spędzać czasu ze swoimi dziećmi to ich nie kocha - nawet jeśli wierzy (a najczęściej wierzy), że jest inaczej.
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 23:10   #19
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 340
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-15 o 17:51
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-13, 23:17   #20
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 340
Dot.: Uczucia to tak naprawdę zachowania

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-15 o 17:49
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 00:17:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:06.