Dowód osobisty a prawo jazdy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-06, 01:34   #1
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037

Dowód osobisty a prawo jazdy...


Hej!
Niedawno się przeprowadziłam. Obecnie nie mam meldunku (tzn. mieszkam 'na wynajętym'). Czy by zapisać się lub później zdając teorię muszę mieć ten dowód? [dodam, że niedawno skończyłam 18lat- więc mam obecnie legitymacje oraz paszport, lecz tylko na starym adresie]. Wiem, że dowód muszę wkońcu kiedys wyrobić, ale teraz nie bardzo mam ku temu warunki
Jak wygląda procedura, czy na teoretycznym egzaminie obowiązkowo muszę pokazać dowód?
Oraz druga sprawa : mam wadę wzroku, w papierach wszędzie pisze, że mam nosić okulary, ale prawda taka że ich nie nosze (wiem wiem- niedbalstwo z mojej strony ), nie wiem nawet jaką mam wadę , gdyż ostatni raz badałam się na początku szkoły podstawowej. Okularów jako takich nie mam (rozważam kupno soczewek-ale przypuszczam że są droższe w "utrzymaniu" niż standardowe binokle). Robię laserową korektę za 3 lata. Chciała bym żeby to odbyło się bez wypisywania terminowego prawka. Rozumiem zdanie innych że 'odpowiada się również za innych itd' ale ja mam wadę tylko na jedno oko, a w wieku 21 lat zamierzam isc na operację. Czy da się to wszystko jakos ominąć ??
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 10:02   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
Hej!
Niedawno się przeprowadziłam. Obecnie nie mam meldunku (tzn. mieszkam 'na wynajętym'). Czy by zapisać się lub później zdając teorię muszę mieć ten dowód? [dodam, że niedawno skończyłam 18lat- więc mam obecnie legitymacje oraz paszport, lecz tylko na starym adresie]. Wiem, że dowód muszę wkońcu kiedys wyrobić, ale teraz nie bardzo mam ku temu warunki
Jak wygląda procedura, czy na teoretycznym egzaminie obowiązkowo muszę pokazać dowód?
Oraz druga sprawa : mam wadę wzroku, w papierach wszędzie pisze, że mam nosić okulary, ale prawda taka że ich nie nosze (wiem wiem- niedbalstwo z mojej strony ), nie wiem nawet jaką mam wadę , gdyż ostatni raz badałam się na początku szkoły podstawowej. Okularów jako takich nie mam (rozważam kupno soczewek-ale przypuszczam że są droższe w "utrzymaniu" niż standardowe binokle). Robię laserową korektę za 3 lata. Chciała bym żeby to odbyło się bez wypisywania terminowego prawka. Rozumiem zdanie innych że 'odpowiada się również za innych itd' ale ja mam wadę tylko na jedno oko, a w wieku 21 lat zamierzam isc na operację. Czy da się to wszystko jakos ominąć ??
za dużo kombniujesz...
co do dowodu... zanim zrobisz cały kurs i będziesz się mogła zapisać na egzaminy to minie ładnych parę miesięcy wiec spokojnie zdążysz wyrobić dowód osobisty, nie wiem jak na teorii, ale na praktyce musisz pokazać dowód.
Co do wady wzroku, to że nie nosisz okularów i nie chodzisz do okulisty, to nie jest niedbalstwo tylko głupota bo tylko sobie wadę pogłębiasz i męczysz oko!
a jak bedziesz robić prawko to lekarz będzie Ci badał i sprawdzał wzrok wiec nie wiem jak chcesz to ominąć... a to, że za 3 lata chcesz iść na operację raczej go nie wzruszy...
ja też mam wade wzroku i nie wyobrażam sobie jak można jeździć samochodem bez okularów, czyli nie widząc wszystkiego tak jak powinno być
parkowanie czy chociażby sama jazda wymaga obserwowania wszystkiego dookoła i dużej precyzji, wiec nie wiem jak Ty to chcesz zrobić...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 10:12   #3
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Dowod lub paszport jest potzrebny i nie da sie nic bez niego zrobic. A jesli chodzi o okulary, coz ja tez powinnam nosic, ale nie nosze i tez mam wade na jedno oko. Na badaniu wszytsko sie wyda, lekarz zauwazy ta wade. Ja np robie tak, ze okulary zakladalam tylko na jazdy i na egzamin, a na co dzien bez. Jest tez mozliwosc, ze lekarz da Ci bezterminowe, ale wtedy musisz doplacic, Sa tez tacy, ktorzy sami Ci sie zapytaja czy chcesz wlasnie takie, ale jest to dodatkowy wydatek ok 50zl.
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 14:25   #4
goska87
Zadomowienie
 
Avatar goska87
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Toruń/Skce
Wiadomości: 1 355
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Na teorii też musisz pokazać dowód, prznajmniej ja musiałam.
Jeżeli chodzi o bezteriowe to musisz pogadać z lekarzem. Jak będzie w porządku to Ci wystawi takie jakie będziesz chciała, tak było również u mnie. Ale skoro masz wade to tak czy siak na egzamin będziesz musiała zabrać okulary. Ja miałam soczewki, więc nie było problemu.
__________________
"Hard to find how I feel, especially when your smothering me.
Hard to find how I feel, please someone help me.
Hard to find how I feel, controlling me every step of the way."


13.09.2008r. --> Jestem posiadaczką prawa jazdy
goska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 17:48   #5
nicole18
Raczkowanie
 
Avatar nicole18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 180
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Jak ja zdawałam teorie w Warszawie to nie musiałam mieć dowodu, miałam paszport. Ja też mam wadę wzroku, ale mi lekarz wystawił prawko bezterminowe i nie musiałam nic dopłacać, nawet nie wiedziałam jakie mi wystawi. Na egzaminie praktycznym byłam bez okularów, jakoś fartem mi się udało że egzaminatorów za bardzo to nie interesowała czy mam
nicole18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 11:09   #6
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 295
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Jeśli Ci wbiją w prawko, że masz wadę , to musisz się wcześniej zdecydować, czy soczewki czy okulary, bo potem jest problem jak Cię złapie policja i będziesz mieć wbite szkła a będziesz prowadzić bez.
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 16:27   #7
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

dzieki dziewczyny za wszystkie odp!
byłam wczoraj i się zapisałam do okulisty- niestety muszę czekać do 3 listopada. Więc prawko będzie musiało poczekać. Ale priorytetem teraz są okulary
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-09, 08:13   #8
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny za wszystkie odp!
byłam wczoraj i się zapisałam do okulisty- niestety muszę czekać do 3 listopada. Więc prawko będzie musiało poczekać. Ale priorytetem teraz są okulary
ja nie chcę nic mówić, ale w moim ośrodku badania były czystą fikcją. nikt mi wzroku nie badał
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 15:31   #9
syskaa90
Rozeznanie
 
Avatar syskaa90
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin ;]
Wiadomości: 499
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
ja nie chcę nic mówić, ale w moim ośrodku badania były czystą fikcją. nikt mi wzroku nie badał
U mnie podobnie. Zamknij oczy, dotknij nosa, stań na jednej nodze. Hehe. Obsłuchał. Zadał ciąg pytań dot. mojego zdrowia - pieczątka, podpis, kasa, kopa i następny.
__________________
07.07.2008r. - kurs prawa jazdy kat. B
Zdane za II podejściem

17.01.09r. - studniówka
04.05.09r. - matura...

13.06.2oo9r. - kurs prawa jazdy kat. C
syskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 21:00   #10
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez syskaa90 Pokaż wiadomość
U mnie podobnie. Zamknij oczy, dotknij nosa, stań na jednej nodze. Hehe. Obsłuchał. Zadał ciąg pytań dot. mojego zdrowia - pieczątka, podpis, kasa, kopa i następny.
u mnie tylko pogrubione
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 09:06   #11
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
za dużo kombniujesz...
co do dowodu... zanim zrobisz cały kurs i będziesz się mogła zapisać na egzaminy to minie ładnych parę miesięcy wiec spokojnie zdążysz wyrobić dowód osobisty, nie wiem jak na teorii, ale na praktyce musisz pokazać dowód.
Co do wady wzroku, to że nie nosisz okularów i nie chodzisz do okulisty, to nie jest niedbalstwo tylko głupota bo tylko sobie wadę pogłębiasz i męczysz oko!
a jak bedziesz robić prawko to lekarz będzie Ci badał i sprawdzał wzrok wiec nie wiem jak chcesz to ominąć... a to, że za 3 lata chcesz iść na operację raczej go nie wzruszy...
ja też mam wade wzroku i nie wyobrażam sobie jak można jeździć samochodem bez okularów, czyli nie widząc wszystkiego tak jak powinno być
parkowanie czy chociażby sama jazda wymaga obserwowania wszystkiego dookoła i dużej precyzji, wiec nie wiem jak Ty to chcesz zrobić...
Zgadzam sie w Marwari w 100%, chodziłam do lekarza w dziecinstwie i zawsze śmiał się: mam wadę a nie powinnam nosić okularów :0 Teraz tez sie długo wahał czy okulary czy nie ale w końcu zadecydował, ze okulary bedą- i dzięki Bogu! Dopiero w samochodzie widzę OGROMNĄ różnicę między prowadzeneim W okularach a BEZ.
Dodam, ze tak jak Ty, mam wade na jednym oku (lewym) i bardzo małą (- 0,5 + cylindry) wszystko widze perfekcyjnie, czytam bardzo dobrze nawet z daleka. Ale tu chodzi o ocenianie odległoścvi i wyobraźnię przestrzenną gdzie trzeba widzieć więcej niż małe literki.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-12, 09:27   #12
losux
Zadomowienie
 
Avatar losux
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 233
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

mi napisano ze nie musze miec okularow chociaz mam wade;p na egzaminach jezdze bez bo mi wygodniej, ale jak moze w koncu dostan prawko bede jezdzila z ;p

a juz 3 egzaminy zdawalam na paszporcie, choc mam dowod;p bo w paszporcie nie ma adresu zamieszkania tylko miejsce urodzenia, ai w egzaminatorzy mysla ze jestem z malego miasteczka obok i daja mi troche latwiejsze trasy xd
__________________
razem

zdałam prawko!

kg 51-50-49-48-47-46-45-...

boczki 78-76-74-72-70...

udo 52-51-50-49-48..

łydka 34-33-32-32-30..

ramiona 27-25-23-21...
losux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 06:38   #13
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez losux Pokaż wiadomość
mi napisano ze nie musze miec okularow chociaz mam wade;p na egzaminach jezdze bez bo mi wygodniej, ale jak moze w koncu dostan prawko bede jezdzila z ;p

a juz 3 egzaminy zdawalam na paszporcie, choc mam dowod;p bo w paszporcie nie ma adresu zamieszkania tylko miejsce urodzenia, ai w egzaminatorzy mysla ze jestem z malego miasteczka obok i daja mi troche latwiejsze trasy xd
Masz wadę i nie masz tego w prawie jazdy???? :O Tym gorzej dla Ciebie....
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 17:46   #14
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez IR1988 Pokaż wiadomość
Jest tez mozliwosc, ze lekarz da Ci bezterminowe, ale wtedy musisz doplacic, Sa tez tacy, ktorzy sami Ci sie zapytaja czy chcesz wlasnie takie, ale jest to dodatkowy wydatek ok 50zl.
Co to za akcja z tymi dopłatami? Toż to czyste zdzierstwo, ja bym od takiego lekarza uciekała gdzie pieprz rośnie. Sama płaciłam 40 zł za badanie lekarskie, wpisał mi, że muszę mieć do jazdy okulary, ale dał bezterminowe bez niczego.
Może to kwestia wady, może jak ma się małą, to dają bezterminowe bez problemu. Ja mam mniej-więcej -3
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 17:59   #15
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Co to za akcja z tymi dopłatami? Toż to czyste zdzierstwo, ja bym od takiego lekarza uciekała gdzie pieprz rośnie. Sama płaciłam 40 zł za badanie lekarskie, wpisał mi, że muszę mieć do jazdy okulary, ale dał bezterminowe bez niczego.
Może to kwestia wady, może jak ma się małą, to dają bezterminowe bez problemu. Ja mam mniej-więcej -3

Impersona raczej zależy od lekarza ...
Ja mam mniejszą wadę od Ciebie (-2 i -1,25), a badania mam ważne tylko na 10 lat - potem czekają mnie nowe badania i wymiana prawka.
A o żadnych dopłatach extra żeby dostać bezterminowe nie słyszałam.
Badanie lekarskie kosztowało u mnie 50 zł.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 13:17   #16
borntoboogie
Rozeznanie
 
Avatar borntoboogie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 865
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

ja miałam wczoraj badania lekarskie i wyglądało to tak, że zadał ze trzy pytania, kazał przeczytać z odległości około 3-5 metrów dość małe cyferki z tabliczki i ja - krótkowidz - zrobiłam to, chociaż szczerze powiem, że ledwo się dopatrzyłam, co to były za cyferki. Na egzamin kupię sobie soczewki, a jak już zdam, to nie zamierzam jeździć bez okularów. Dostałam bezwarunkowe, ale tak na prawdę większość z tych cyferek widziałam tylko kontury i domyślałam się, co to za cyfra:P Oczywiście nie przyznałam się do żadnej wady, z resztą mam niewielką. Ale jak już powiedziałam - nie zamierzam w przyszłości jeździć bez okularów
edit: ahh zapomniałam jeszcze dodać, że badanie kosztowało 5 dyszek
__________________
8.01.09 -> egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
maturzystka - w oczekiwaniu na wyniki
AKCJA: będę ekstra laską na lato!
borntoboogie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 13:29   #17
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;9331427]Impersona raczej zależy od lekarza ...
Ja mam mniejszą wadę od Ciebie (-2 i -1,25), a badania mam ważne tylko na 10 lat - potem czekają mnie nowe badania i wymiana prawka.
A o żadnych dopłatach extra żeby dostać bezterminowe nie słyszałam.
Badanie lekarskie kosztowało u mnie 50 zł.[/quote]

Bo teraz nie ma bezterminowego prawa jazdy
Prawko jest ważne 10 lat, a jak ktoś ma dużą wadę wzroku albo inne przyczyny to wtedy jest ważne tylko 5 lat
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 13:55   #18
goska87
Zadomowienie
 
Avatar goska87
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Toruń/Skce
Wiadomości: 1 355
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Bo teraz nie ma bezterminowego prawa jazdy
Prawko jest ważne 10 lat, a jak ktoś ma dużą wadę wzroku albo inne przyczyny to wtedy jest ważne tylko 5 lat
A ja mam bezterminowe i wade wzroku rok temu miałam -4,5 na soczewkacha. Teraz pewnie trochszeczkę więcej
__________________
"Hard to find how I feel, especially when your smothering me.
Hard to find how I feel, please someone help me.
Hard to find how I feel, controlling me every step of the way."


13.09.2008r. --> Jestem posiadaczką prawa jazdy
goska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 13:59   #19
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Bo teraz nie ma bezterminowego prawa jazdy
Prawko jest ważne 10 lat, a jak ktoś ma dużą wadę wzroku albo inne przyczyny to wtedy jest ważne tylko 5 lat

Marwari ja miałam lekarza i okulistę w OSK (równocześnie w sali gdzie odbywały się te badania było po kilka osób , stąd wiem jak wyglądało) - kto nie miał okularów dostawał bezterminową ważność badań, kto miał okulary - ten na 10 lat (badania robiłam we wrześniu ubiegłego roku) .
Dlatego wydaje mi sie jednak że to zależy od lekarza ...
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-18, 14:04   #20
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;9387935]Marwari ja miałam lekarza i okulistę w OSK (równocześnie w sali gdzie odbywały się te badania było po kilka osób , stąd wiem jak wyglądało) - kto nie miał okularów dostawał bezterminową ważność badań, kto miał okulary - ten na 10 lat (badania robiłam we wrześniu ubiegłego roku) .
Dlatego wydaje mi sie jednak że to zależy od lekarza ...[/quote]

no u mnie wszyscy dostali na 10 lat, Ci bez wad wzroku tez
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 16:55   #21
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
no u mnie wszyscy dostali na 10 lat, Ci bez wad wzroku tez
Kiedy?
Myślałam, że ta ustawa wejdzie od stycznia dopiero...
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 17:06   #22
syskaa90
Rozeznanie
 
Avatar syskaa90
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin ;]
Wiadomości: 499
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Bo teraz nie ma bezterminowego prawa jazdy
Prawko jest ważne 10 lat, a jak ktoś ma dużą wadę wzroku albo inne przyczyny to wtedy jest ważne tylko 5 lat
Ale po tych- powiedzmy- 5 latach wystarczy zgłosic się na badanie do okulisty czy rodzinnego?
__________________
07.07.2008r. - kurs prawa jazdy kat. B
Zdane za II podejściem

17.01.09r. - studniówka
04.05.09r. - matura...

13.06.2oo9r. - kurs prawa jazdy kat. C
syskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 17:26   #23
goska87
Zadomowienie
 
Avatar goska87
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Toruń/Skce
Wiadomości: 1 355
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez syskaa90 Pokaż wiadomość
Ale po tych- powiedzmy- 5 latach wystarczy zgłosic się na badanie do okulisty czy rodzinnego?
Z tego co wiem to wystarczy iść do lekarza i poprosić o wydanie świstku/ świastka No i oczywiście trzeba wydać na nowy plasticzek ...
__________________
"Hard to find how I feel, especially when your smothering me.
Hard to find how I feel, please someone help me.
Hard to find how I feel, controlling me every step of the way."


13.09.2008r. --> Jestem posiadaczką prawa jazdy
goska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 18:09   #24
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Witajcie. Nie chce nowego tematu zakladac, wiec prosze o porade tutaj.
18-tke mam 29 stycznia 2009, wiec 29 pazdziernika moge zapisac sie na kurs.
Czy potrzebuje dowod tymczasowy, jakies badania - wzroku, itp.? Prosze o odp.
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 18:21   #25
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Dowod raczej bedzie Ci potrzebny tuz przed egzaminem teoretycznym, bez niego sie nie zapiszesz na egzamin. Potrzebujesz zaswiadczenie od lekarza, ze jestes zdolna do prowadzenia samochodu, nie wszyscy lekarze moga takie cos wsytawiac wiec zorientuj sie jak to jest u Ciebie
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 18:23   #26
syskaa90
Rozeznanie
 
Avatar syskaa90
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin ;]
Wiadomości: 499
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Na razie nic nie potzrebujesz. Jedynie na egzamin, a tu może byc paszport lub karta pobytu jeżeli nie bedziesz jeszcze miała dowodu.
__________________
07.07.2008r. - kurs prawa jazdy kat. B
Zdane za II podejściem

17.01.09r. - studniówka
04.05.09r. - matura...

13.06.2oo9r. - kurs prawa jazdy kat. C
syskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 18:29   #27
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Kiedy?
Myślałam, że ta ustawa wejdzie od stycznia dopiero...
w lipcu to było
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 18:46   #28
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Dziekuje dziewczyny za odpowiedzi!
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 20:34   #29
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Bo teraz nie ma bezterminowego prawa jazdy
Prawko jest ważne 10 lat, a jak ktoś ma dużą wadę wzroku albo inne przyczyny to wtedy jest ważne tylko 5 lat
a mnie się cos obiło o uszy, że po tych 10 latach trzeba znowu zdawać egzamin...
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 21:06   #30
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dowód osobisty a prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
a mnie się cos obiło o uszy, że po tych 10 latach trzeba znowu zdawać egzamin...
a tego to nie słyszałam
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.