Mieszkanie u sióstr zakonnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-21, 15:45   #1
kolorkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 95
Exclamation

Mieszkanie u sióstr zakonnych


Wiem, że był taki wątek o warunkach i zasadach mieszkania u zakonnic. Jednak ja mam inne pytania. Jak jest z jedzeniem? Jada się w stołówce czy trzeba sobie samemu gotować? Czy w każdym większym mieście znajduje się taki internat/wynajem? Ile to średnio kosztuje?
Jakie macie doświadczenia w mieszkaniu u zakonnic?
kolorkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 16:22   #2
Devojce
Raczkowanie
 
Avatar Devojce
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 272
Dot.: Mieszkanie u sióstr zakonnych

Ja mogę powiedzieć na przykładzie koleżanki, która mieszka w akademiku prowadzonym przez zakonnice i powiem, że nigdy bym na coś takiego nie poszła. Wystarczy mi to co słyszałam, a także sama widziałam.
Kuchnia tam jest wspólna, każdy ma swoje jedzenie, może je zostawić w kuchni ( czasem zdarza się, że ktoś inny zje).
Szczerze to co kto lubi. Ja bym nie chciała być kontrolowana i sprawdzana przez zakonnice ( w ogóle przez kogokolwiek). U koleżanki zakonnica dodatkowo wyznaczyła jedną ( może i więcej:P ) dziewczynę, która ma donosić jej. A kiedy ostatnio byłam u koleżanki, to ktoś chodził pod drzwiami i nas podsłuchiwał ... Żenada.
Devojce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 17:02   #3
Valpurga
Raczkowanie
 
Avatar Valpurga
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 50
Dot.: Mieszkanie u sióstr zakonnych

Dziewczyno uciekaj!
Odradzam ze szczerego serca!

Mieszkałam rok u zakonnic w 1liceum. Wparowywanie do naszego pokoju o dowolnej porze (a znajomym i rodzicom zabrabiały to to miała być nasza przestrzeń). Ciagłe nagabywania odnośnie wstąpienia do zakonu jako nowicjuszka. Jakieś książeczki. wtracanie się w nasze relacje ze znajomymi. Do dziewczyny chłopak nie mógł przyjść nawet na hol bo to miało deprawować nowicjuszki w zakonie.
Jedzenie było wspólne, obiady nam gotowały ale pożal się Boże. Miałyśmy na tyle nie miło, że nad nami była kaplica więc codziennie o 6.30 budziły mnie śpiewy zakonnic.
W moim przypadku była umowa, że co tydz w weekend któraś z dziewczyn z internatu miała zostawać odrabiać dyżury polegające na odbieraniu telów, obsługiwaniu petentów czy pomaganiu bezdomnym.
Pilnowanie na każdym kroku, po pewnym czasie czepianie się ubioru. Ja rozumiem, że nie wypadają miniówki czy nie wiadomo jakie dekolty ale kolor czy fason?
Do tego trafiły mi się nieciekawe dziewczyny w pokoju. Brrr źle wspominam tamten rok.
I szczerze odradzam!
__________________
Szkarłatny płatek i Biały.
Valpurga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 17:10   #4
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Mieszkanie u sióstr zakonnych

Cytat:
Napisane przez kolorkowa Pokaż wiadomość
Wiem, że był taki wątek o warunkach i zasadach mieszkania u zakonnic. Jednak ja mam inne pytania. Jak jest z jedzeniem? Jada się w stołówce czy trzeba sobie samemu gotować? Czy w każdym większym mieście znajduje się taki internat/wynajem? Ile to średnio kosztuje?
Jakie macie doświadczenia w mieszkaniu u zakonnic?
Różnie jest, ze słyszenia znam jedną taką bursę, w której wyżywienie też jest zapewniane. Ale w większości chyba się samemu gotuje.
Co do cen/warunków musisz dopytać w konkretnym, wkażdy miejscu będzie pewnie inaczej.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 18:08   #5
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Mieszkanie u sióstr zakonnych

Chyba Bóg musiałby mnie opuścić, zebym zamieszkała u zakonnic
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 18:11   #6
Majka90x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 93
Dot.: Mieszkanie u sióstr zakonnych

Ja mieszkam w akademiku prowadzonym przez zakonnice i złego słowa powiedzieć nie mogę Wychdzimy/wracamy o każdej porze dnia i nocy, wyjście na imprezkę i powrót koło 4 w stanie wskazującym nawet jest na porządku dziennym, w nocy dyzur mają panowie portierzy i nie robia żadnych problemów nie ma żadnych obchodów/kontroli, siostry nigdy nie wchodzą do pokojów, jedynie na koniec podczas kontroli czystości i porządku jak juz sie wyprowadzamy... A same siostry naprawdę równe babeczki Jedna jest taką jajcarą że aż byłam w szoku I żeby nie było że jestem jakaś zdewociała, wrecz przeciwnie, do kościoła nie chodze i jestem raczej z tych "niegrzecznych" ale o dziwo mieszkanie u sióstr mi się podoba w tym roku będzie 4 rok kiedy mieszkam w tym akademiku i nie zamieniłaybym go na inny, jest tanio, krok od uczelni, dostep do internetu non stop czego chcieć więcej
Majka90x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 19:17   #7
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Mieszkanie u sióstr zakonnych

Cytat:
Napisane przez Majka90x Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w akademiku prowadzonym przez zakonnice i złego słowa powiedzieć nie mogę Wychdzimy/wracamy o każdej porze dnia i nocy, wyjście na imprezkę i powrót koło 4 w stanie wskazującym nawet jest na porządku dziennym, w nocy dyzur mają panowie portierzy i nie robia żadnych problemów nie ma żadnych obchodów/kontroli, siostry nigdy nie wchodzą do pokojów, jedynie na koniec podczas kontroli czystości i porządku jak juz sie wyprowadzamy... A same siostry naprawdę równe babeczki Jedna jest taką jajcarą że aż byłam w szoku I żeby nie było że jestem jakaś zdewociała, wrecz przeciwnie, do kościoła nie chodze i jestem raczej z tych "niegrzecznych" ale o dziwo mieszkanie u sióstr mi się podoba w tym roku będzie 4 rok kiedy mieszkam w tym akademiku i nie zamieniłaybym go na inny, jest tanio, krok od uczelni, dostep do internetu non stop czego chcieć więcej
Moja koleżanka mieszkała podczas studiów przez rok u zakonnic. Potem się wyniosła, bo one mieszkały dość daleko za miastem, autobus jeździł tam co godzinę.

Ale nie narzekała, podobnie jak u Wizażanki wyżej siostry były sopko, też żartowały często. Tylko jak się wracało po 22, to trzeba było bić cicho, by nie budzić, ale ton wiadomo
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 12:27   #8
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Mieszkanie u sióstr zakonnych

Mieszkałam jakiś czas. Tragicznie nie było, ale dobrze też nie. Powroty najpóźniej o 22 to standard, ale na to byłam przygotowana. W pokoju gorąco jak jasna cholera, ale nawet nie to było problemem, tylko atmosfera. Plotki i obgadywanie na każdym kroku, jedna z dziewczyn regularnie donosząca siostrom, co kto robi i o jakiej porze, w innych segmentach ponoć dziewczyny donosiły na siebie nawzajem. Nie było możliwości przyprowadzania gości dalej niż do holu, a już chłopaków to broń Boże.

Jedzenie we własnym zakresie.

Plusy to z kolei cisza i spokój, na pewno można w takim miejscu bez problemu się uczyć; jednak mając do wyboru zdecydowanie wolałabym inne miejsce.

Koleżanka też mieszka w akademiku prowadzonym przez zakonnice, ale jest zupełnie inaczej - przychodzić może kto chce i kiedy chce, wracać też może o dowolnej porze. Tyle że są dyżury do sprzątania, i ma być bardzo cicho.

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2012-08-22 o 12:34
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 14:14   #9
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mieszkanie u sióstr zakonnych

KUL w Lublinie ma chyba taki akademik. Ludzie sobie chwala.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 15:10   #10
kolorkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 95
Dot.: Mieszkanie u sióstr zakonnych

Czyli nie wszędzie jest tak źle, jak mówią inni. A wiecie może czy takie mieszkania znajdują się w miastach Toruń - Bydgoszcz?
kolorkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 08:49   #11
justyna00007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 18
Dot.: Mieszkanie u sióstr zakonnych

Witajcie,
czy mogłąbym prosić o jakieś namiary na mieszkanie usióstr zakonnych w Warszawie na weekend?
BArdzo proszę o informacje.
Z góry dzięki!
Pozdrawiam
justyna00007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-03, 17:09   #12
sofia1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 1
Dot.: Mieszkanie u sióstr zakonnych

Ja mam 31 lat, dawno po studiach. Czy są takie mieszkania dla absolwentów u sióstr? Po prostu poszukuję. Oczywiście w Warszawie. Powiedziałabyś coś więcej? Chodzi mi o spokojne otoczenie mieszkań. Dzięki!
sofia1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-03, 17:13   #13
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Mieszkanie u sióstr zakonnych

Cytat:
Napisane przez sofia1992 Pokaż wiadomość
Ja mam 31 lat, dawno po studiach. Czy są takie mieszkania dla absolwentów u sióstr? Po prostu poszukuję. Oczywiście w Warszawie. Powiedziałabyś coś więcej? Chodzi mi o spokojne otoczenie mieszkań. Dzięki!
Może jednak Google i szukanie informacji? To "wiekowy" wątek, niektóre z tych osób pewnie nawet już nie udzielają się na forum.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-03 18:13:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.