Nieprofesjonalna szkoła jazdy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-03, 11:13   #1
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829

Nieprofesjonalna szkoła jazdy


Słuchajcie baby, mam taki problem. Otóż pod koniec czerwca zaczęłam kurs prawa jazdy. Wykłady były ok, problem pojawił się, kiedy zaczęły się jazdy. Otóż zaczęłam jeździć pod koniec lipca, jest październik, a ja mam wyjeżdżone 10 godzin! We wrześniu jeździłam dwie godziny tylko! Mimo, że cały czas próbuję się dodzwonić, to jestem zbywana "no, pomyślę o tym" "zobaczymy". Nawet moja mama dzwoniła do niego, i potem z wielką łaską umówił mi jazdy. Nie ma go w biurze, jest tam tylko kiedy ma wykłady, ale z każdą grupą umawia się indywidualnie i nie wiadomo kiedy do niego iść. Od 1 do 9 sierpnia mnie nie było - powiedziałam mu to. Potem miałam jedną godzinę w tygodniu, mimo, że ciągle mówiłam, że powinno być więcej, bo od października zaczynam studia dzienne i nie będzie mnie prawie w tygodniu, jedynie w weekendy. On mi na to, że damy radę. No we wrześniu jeździłam dwa razy, za każdym razem prosząc się o więcej jazd, a on mi że nie, bo nie ma czasu, ma innych kursantów. Potem mój instruktor miał urlop, i miałam się umawiać z właścicielem (też instruktor)żeby z nim jeździć. Dzwoniłam w środę, będzie układał w sobotę to da znać. Dzwonię w poniedziałek - instruktor inny złamał nogę i musi sam ze wszystkimi jeździć, będziedzwonił wprzyszłym tygodniu, Czekałam cały tydzień, ode mnie nie odbiera, więc mama zadzwoniła - JEST CHORY I NIE BĘDZIE JEŹDZIĆ. i tak oto przez 3 tygodnie nie jeździłam w ogóle.

Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji? Dzwonię do niego codziennie, próbuję coś wyegzekwować, prośbą i groźbą, a on nic. w tym miesiącu powinnam już zdawać egzaminy!

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2013-10-03 o 11:14
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 11:36   #2
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Słuchajcie baby, mam taki problem. Otóż pod koniec czerwca zaczęłam kurs prawa jazdy. Wykłady były ok, problem pojawił się, kiedy zaczęły się jazdy. Otóż zaczęłam jeździć pod koniec lipca, jest październik, a ja mam wyjeżdżone 10 godzin! We wrześniu jeździłam dwie godziny tylko! Mimo, że cały czas próbuję się dodzwonić, to jestem zbywana "no, pomyślę o tym" "zobaczymy". Nawet moja mama dzwoniła do niego, i potem z wielką łaską umówił mi jazdy. Nie ma go w biurze, jest tam tylko kiedy ma wykłady, ale z każdą grupą umawia się indywidualnie i nie wiadomo kiedy do niego iść. Od 1 do 9 sierpnia mnie nie było - powiedziałam mu to. Potem miałam jedną godzinę w tygodniu, mimo, że ciągle mówiłam, że powinno być więcej, bo od października zaczynam studia dzienne i nie będzie mnie prawie w tygodniu, jedynie w weekendy. On mi na to, że damy radę. No we wrześniu jeździłam dwa razy, za każdym razem prosząc się o więcej jazd, a on mi że nie, bo nie ma czasu, ma innych kursantów. Potem mój instruktor miał urlop, i miałam się umawiać z właścicielem (też instruktor)żeby z nim jeździć. Dzwoniłam w środę, będzie układał w sobotę to da znać. Dzwonię w poniedziałek - instruktor inny złamał nogę i musi sam ze wszystkimi jeździć, będziedzwonił wprzyszłym tygodniu, Czekałam cały tydzień, ode mnie nie odbiera, więc mama zadzwoniła - JEST CHORY I NIE BĘDZIE JEŹDZIĆ. i tak oto przez 3 tygodnie nie jeździłam w ogóle.

Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji? Dzwonię do niego codziennie, próbuję coś wyegzekwować, prośbą i groźbą, a on nic. w tym miesiącu powinnam już zdawać egzaminy!
A zapłaciłaś juz za caly kurs? Możesz wybrać papiery i przenieść do innej dowolnej szkoły jazdy.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 12:00   #3
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Nawet jeśli zapłaciłaś za całość masz prawo zrezygnować z reszty jazd, a oni mają obowiązek oddać Ci pieniądze za niewyjeżdżone godziny. Po tym co o nich piszesz zapewne będą próbowali Cie przekonać, że to niemożliwe i takie tam, ale nie daj sobie kitu wcisnąć. Takie duże przerwy w jazdach są zabójcze dla nauki, bo do kolejnej jazdy zapomnisz wszystkie odruchy, jakie sobie wyrobiłaś na poprzedniej.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 12:49   #4
OneMoreDress
Zakorzenienie
 
Avatar OneMoreDress
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3 388
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Na Twoim miejscu próbowałabym zmienić szkołę jazdy-takie długie przerwy podczas nauki zdecydowanie nie służą..Przynajmniej ja widziałam to po sobie, że jak raz wpadła mi przerwa 2 tygodniowa to nie pamiętałam prawie nic.

Powiedz instruktorowi że albo zmieniasz szkołę albo od razu rozpisujecie grafik na resztę jazd. Ja miałam jazdy 2-3 razy w tygodniu i było to optymalne
__________________
Kiedy kobieta nie może się zdecydować czy kupić pierwszą czy drugą sukienkę to bierze wszystkie trzy
OneMoreDress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 12:54   #5
hanureku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 540
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

A po co zmieniać szkołę, moim zdaniem ten instruktor to jakiś cymbał. Idź do biura i żądaj zmiany instruktora. Przekaże Twoje papiery komuś innemu i załatwione.
Ja też trafiłam na starego, złośliwego dziada i na każdą myśl o jazdach z nim bolał mnie żołądek więc zmieniłam instruktora. Dostałam super kobietkę dzięki której zdałam za pierwszym razem.

Edit: No chyba, że to mała szkoła jazdy i ten instruktor to właściciel/biuro/instruktor/wykładowca w jednym.

Edytowane przez hanureku
Czas edycji: 2013-10-03 o 12:55
hanureku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 14:42   #6
senwinowajcy
Raczkowanie
 
Avatar senwinowajcy
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 289
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Słuchajcie baby, mam taki problem. Otóż pod koniec czerwca zaczęłam kurs prawa jazdy. Wykłady były ok, problem pojawił się, kiedy zaczęły się jazdy. Otóż zaczęłam jeździć pod koniec lipca, jest październik, a ja mam wyjeżdżone 10 godzin! We wrześniu jeździłam dwie godziny tylko! Mimo, że cały czas próbuję się dodzwonić, to jestem zbywana "no, pomyślę o tym" "zobaczymy". Nawet moja mama dzwoniła do niego, i potem z wielką łaską umówił mi jazdy. Nie ma go w biurze, jest tam tylko kiedy ma wykłady, ale z każdą grupą umawia się indywidualnie i nie wiadomo kiedy do niego iść. Od 1 do 9 sierpnia mnie nie było - powiedziałam mu to. Potem miałam jedną godzinę w tygodniu, mimo, że ciągle mówiłam, że powinno być więcej, bo od października zaczynam studia dzienne i nie będzie mnie prawie w tygodniu, jedynie w weekendy. On mi na to, że damy radę. No we wrześniu jeździłam dwa razy, za każdym razem prosząc się o więcej jazd, a on mi że nie, bo nie ma czasu, ma innych kursantów. Potem mój instruktor miał urlop, i miałam się umawiać z właścicielem (też instruktor)żeby z nim jeździć. Dzwoniłam w środę, będzie układał w sobotę to da znać. Dzwonię w poniedziałek - instruktor inny złamał nogę i musi sam ze wszystkimi jeździć, będziedzwonił wprzyszłym tygodniu, Czekałam cały tydzień, ode mnie nie odbiera, więc mama zadzwoniła - JEST CHORY I NIE BĘDZIE JEŹDZIĆ. i tak oto przez 3 tygodnie nie jeździłam w ogóle.

Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji? Dzwonię do niego codziennie, próbuję coś wyegzekwować, prośbą i groźbą, a on nic. w tym miesiącu powinnam już zdawać egzaminy!

masakra jakaś... zapłaciłaś za cały kurs już?

ja jak sie uczyłam to jeździłam od poniedziałku do piątku po godzince dziennie...
senwinowajcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 16:57   #7
kasiex_
Raczkowanie
 
Avatar kasiex_
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 92
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Ja jeździłam od grudnia do marca a też zdałam za pierwszym. Wkurzałam się mega jak kolejną jazdę ustawiał mi na za tydzień albo dwa, ale w ostatnim tygodniu jeździłam codziennie.
Niech Ci oddadzą pieniądze za jazdy skoro każdy instruktor w tej szkole jest problemowy. Swoją drogą to nie słyszałaś nic złego o tej szkole wcześniej od znajomych? Raczej nie jesteś pierwszym przypadkiem. Ludzie często decydują się na tańszy kurs w mniej renomowanej szkole a później żałują, bo to trwa 2x dłużej. Nie mówię, że tak musiało być w Twoim przypadku.
kasiex_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-03, 18:07   #8
hellkamilson
Raczkowanie
 
Avatar hellkamilson
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 458
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Cytat:
Napisane przez kasiex_ Pokaż wiadomość
Ja jeździłam od grudnia do marca a też zdałam za pierwszym. Wkurzałam się mega jak kolejną jazdę ustawiał mi na za tydzień albo dwa, ale w ostatnim tygodniu jeździłam codziennie.
Niech Ci oddadzą pieniądze za jazdy skoro każdy instruktor w tej szkole jest problemowy. Swoją drogą to nie słyszałaś nic złego o tej szkole wcześniej od znajomych? Raczej nie jesteś pierwszym przypadkiem. Ludzie często decydują się na tańszy kurs w mniej renomowanej szkole a później żałują, bo to trwa 2x dłużej. Nie mówię, że tak musiało być w Twoim przypadku.
Ja zapłaciłam dużo taniej za kurs, ale nie mogłam narzekać. Szkoła dopiero startowała, było dwóch instruktorów - jeden, który uczył podstaw i jeździł po naszym mieście oraz kobitka, która brała jazdy po mieście, gdzie zdawało się egzamin. We wrześniu zaczęłam kurs, pod koniec stycznia miałam egzamin teoretyczne, a w marcu zdałam.

Moim zdaniem powinnaś zabrać jak najszybciej papiery i uciekać z tamtej szkoły. Nie ma sensu tracić czasu i pieniądze, bo w takim trybie to za rok nie będziesz mieć nadal prawka.
__________________

Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny
***** **** - pis.wtf - Memy o naszym (nie)rządzie
Sprawdź, czy śledzili Cię Pegasusem
hellkamilson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 18:54   #9
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Złóż na niego skargę, a jeśli nie zapłaciłaś za kurs to po prostu idź gdzieś indziej.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 05:42   #10
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Ale komu mam złożyć skargę na właściciela? Teraz nie odbiera ani ode mnie, ani od mamy. Zapłaciłam za wszystko niestety już ;/
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 08:40   #11
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Idz do innej szkoły i powiedz, ze chciałabys sie przepisac- do nich, bo masz taki i taki problem i zapytaj jak to zrobic. Na pewno Ci powiedzą. Wg mnie po prostu wybierasz papiery i prosisz o zwrot kasy za godziny, których nie wykorzystałas, argumentując tym, ze to tyle trwa, Tobie sie spieszy, a kontaktu brak. Ale lepiej zapytaj, tam na pewno maja wiecej takich przypadków. Tylko szkołe lepiej wybierz, moze ktos znajomy poleci. I nie trac czasu, to nie zabawa z kotka i myszkę.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-04, 09:21   #12
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Bardzo nieprzyjazna jest ta szkoła, paskudnie się zachowują, ja swoje jazdy wyjeździłam w 2 miesiące, zawsze miałam kontakt z właścicielem i instruktorem, zawsze odbierali telefon, a u ciebie się to strasznie ciągnie, w takim ślimaczym tempie to zapomnisz jak się sprzęgło trzyma.

Pani wyżej doskonale wytłumaczyła co zrobić, idź do porządnej szkoły i tam ci pomogą, powiedzą co robić, a może mają wnioski kończące poprzedni kurs, bo coś tam musisz napewno wypełnić by odzyskać pieniądze za niewykorzystane godziny.

Idź do innej szkoły, i to jak najszybciej, nie ma co dłużej zwlekać, bo z treści wynika że jeździć lubisz, to i prawko szybko będziesz mieć.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 09:58   #13
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ale komu mam złożyć skargę na właściciela? Teraz nie odbiera ani ode mnie, ani od mamy. Zapłaciłam za wszystko niestety już ;/
Skąd u Ciebie ten pech do ludzi?

Jeśli szkoła ni wywiązuje się z umowy - masz prawo ją rozwiązać i żądać zwrotu kosztów. Zadzwoń do rzecznika praw konsumenta, napisz pismo, doręcz im osobiście i tyle.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 11:48   #14
hellkamilson
Raczkowanie
 
Avatar hellkamilson
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 458
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Skąd u Ciebie ten pech do ludzi?

Jeśli szkoła ni wywiązuje się z umowy - masz prawo ją rozwiązać i żądać zwrotu kosztów. Zadzwoń do rzecznika praw konsumenta, napisz pismo, doręcz im osobiście i tyle.
Ja bym najpierw poszła do biura i tam porozmawiała. Najlepiej powiedz, że chcesz przerwać kurs, bo za długo się to ciągnie i nie ma kontaktu. Jeżeli uznają, że to się zmieni (w co wątpię) to dobrze. A jeśli nie, a do tego będą kręcić z kasą, to wtedy dopiero pogróź im rzecznikiem praw konsumenta.
Tak z moich obliczeń to oni powinni oddać ci ok. 1000 zł, może trochę mniej, nie wiem, ile teraz godzina jazdy kosztuje i ile dokładnie masz wyjeżdżonych. Tylko pilnuj, żeby z tym też nie kręcili i nie powiedzieli Ci, że masz już dużo więcej godzin wyjeżdżonych niż jest to w rzeczywistości.
__________________

Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny
***** **** - pis.wtf - Memy o naszym (nie)rządzie
Sprawdź, czy śledzili Cię Pegasusem
hellkamilson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 12:18   #15
johambina
Zakorzenienie
 
Avatar johambina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 601
GG do johambina
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ale komu mam złożyć skargę na właściciela? Teraz nie odbiera ani ode mnie, ani od mamy. Zapłaciłam za wszystko niestety już ;/
złóż skargę do urzędu miasta/starostwa powiatowego do wydziału komunikacji
skoro masz wyjeżdżone 10godzin a zapłaciłaś za całość zażądaj od szkoły jazdy zwrotu 2/3 kosztów kursu....
odbierz od nich dokumenty -jeśli zaczęłaś robić prawko po styczniu tego roku (a zaczęłaś w czerwcu) to muszą zwrócić Twój nr PKK do Starostwa zebyś mogła kontynuować kurs gdzieś indziej...
__________________


"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "
johambina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 12:22   #16
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Cytat:
Napisane przez hellkamilson Pokaż wiadomość
Ja bym najpierw poszła do biura i tam porozmawiała. [...]
Optymistycznie założyłam, że Autorka wykonała już wszelkie takie kroki. Ale znając życie tak nie było
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 12:26   #17
johambina
Zakorzenienie
 
Avatar johambina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 601
GG do johambina
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Cytat:
Napisane przez hellkamilson Pokaż wiadomość
Tylko pilnuj, żeby z tym też nie kręcili i nie powiedzieli Ci, że masz już dużo więcej godzin wyjeżdżonych niż jest to w rzeczywistości.
a właśnie.... w związku z tym mam jeszcze takie pytanie: czy podpisywałaś kartę jazd? za każdym razem jak jeździłaś to dawali ci taką do podpisu? i czy na koniec teorii też ci dali do podpisu karte jazd?
__________________


"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "
johambina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 05:38   #18
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Nie, nic nie podpisywałam nigdy!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 09:07   #19
johambina
Zakorzenienie
 
Avatar johambina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 601
GG do johambina
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Nie, nic nie podpisywałam nigdy!
w takim razie wygląda to w ten sposób, że wcale nie zaczęłaś jeździć i nie chodziłas na teorie... czyli ośrodek powinien ci zwrócić CAŁOŚĆ kasy jaką im wpłaciłaś
taka karta jazd to potwierdzenie dla Ciebie i dla ośrodka, że zaczęłaś jeździć czy chodzilaś na teorię
jak juz wywalczysz, żeby ci zwrócili PKK do Starostwa to poproś o swoją kartę jazd (nawet jak ci będą wpierac ze nieuzupełniona) bo to jest twój dokumen... ty ja powinnas dostać do ręki w momencie kiedy zaczynałaś kurs
wiele ośrodków tych kart nie daje bo kursanci różnie je traktują, nieraz są poskladane, pomięte i pozalewane...a to jest dokument, który po zakończeniu kursu zostaje w ośrodku jako potwierdzenie, że na ten kurs dany kursant chodził...

a tak w ogole masz jakies potwierdzenie, że im wpłaciłaś całość za kurs?

w razie czego to pisz, postaram się pomoc
__________________


"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "

Edytowane przez johambina
Czas edycji: 2013-10-05 o 09:08
johambina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-16, 17:24   #20
Smiley9708
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Dot.: Nieprofesjonalna szkoła jazdy

Według mnie zmień jak najszybciej szkolę jazdy
Smiley9708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-16 18:24:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.