Plamka na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-16, 20:48   #1
yokohama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2

plamka na skórze


MAm pytanie, od jakiegos czasu uwidocznila mi sie na policzku tak jakby taka plamka , cos jak liszaj, jak sie potrze to czerwienieje , czerwieniej tez na zimnie i na sloncu, na poczatku bylo mniejsze, ale z czasem jest coraz wieksze , pojawilo sie tez troszke na drugim policzku, ale w niewielkim stopniu porownujac do drugiego, nie wiem co to jest , dermatolog powiedziala z eto zrogowacenie naskórka, ale ta Pani dermatolog chyba nei doksztalcona jakas byla.., czasami tez mnie to swedzi, ale rzadko, z bliksa wyglada to jak drobne krostki z daleka jak plamka(zaróżowienie), jesli ktos sie spotkal z czyms podobnym i wie jak to leczyc i co to moze byc to z gópry dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam
yokohama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 21:00   #2
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: plamka na skórze

A czy ta plamka opalizuje w swietle? Bo jesli tak to prawdopodobni jest to grzybica. Mozesz podeslac fotke jakas tak dla pewnosci.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 11:10   #3
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: plamka na skórze

hmm z opisu przypomina łupież różowy Giberta, ale nie wiem, czy on może występować na twarzy, chyba raczej tylko na tułowiu?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 11:51   #4
yokohama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: plamka na skórze

Mozna powiedziec, ze opalizuje pod swiatło ta plamka, fotki narazie nie mam jesli zrobie to napewno wrzuce,jeszcze jedno , jak naciagnie sie skóre na twarzy to w miejscu gdzie jest plamka, naskorek tak jakby sie marszczy, nie jest gładki jak reszta skóry, suchy , czasem rowniez wyskakuje na tym krostka i swedzi, najbardziej uwidacznia sie to gdy skora jest sucha
Jesi jest to grzybica , czy to drugie to jak to sie leczy?
Moge jeszzce zaznaczyc, ze jak smarowalem to tlustym kremem(popodowiedz Pani dermatolog), to wlasnie wtedy wyskakiwaly na tej plamce krostki.
yokohama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 20:31   #5
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: plamka na skórze

Mi sie kiedys zrobily takie swedzace plamki w zgieciach pod kolanami. Nie wiedzialam co to jest, pilingowalam, szorowalam i wszystko na nic. Az do czasu gdy wyrywalam osemki i profilaktycznie chirurg zapisal lek przeciwgrzybiczny zeby zapobiec ewentualnym infekcjom i powiklaniom. I w ciagu 5 dni po plamkach nie bylo sladu i nigdy wiecej sie nie pojawily. Stad moj pomysl z grzybica
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 12:34   #6
Kinioolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Question Plamka na twarzy

Jestem alergiczką i od małego używam maści ELOCOM. Jednak ta maść + słońce dała mi pewną plamkę na szyi. Mam ją bardzo długo dopiero teraz postanowiłam ją usunąć. Pojechałam do dermatologa który robił mi zabiegi chyba z 3 kwasy na twarz i z 3 lasery oraz czasem ścieranie naskórka. Nic nie pomogło a wydaje się że plamka jest coraz ciemniejsza, proszę o pomoc bardzo chcę się tego pozbyć ale brakuje mi już pomysłów stosowałam nawet domowe sposoby!
Kinioolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 21:13   #7
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Plamka na twarzy

skoro nic z w.w nie pomoglo, to pokochaj siebie

badz acne derm
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-12, 23:59   #8
niewojt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 19
Dot.: Plamka na twarzy

Zmień dermatologa... Albo przestań myśleć o tej plamce. To tylko mała plamka. Ja mam znamię na nodze. na prawdę duże. Kiedyś, jako dziecko zamartwiałam się nią. Miałam kompleks "piega". Teraz, jako "bardzo dorosła" osoba, zupełnie o tym zapominam. Przypominam sobie dopiero czytając takie wypowiedzi jak Twoja.
Nie myśl o niej, a kiedyś sama zniknie
niewojt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 14:33   #9
lacostapink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 44
Unhappy Plama na skórze

Mam brzydką plamę po trądziku. Denerwuje mnie ona, bo przez nią nie mogę nie nosić make-upu, a mogłabym już, bo trądzik wyleczyłam. Kiedyś w tym miejscu miałam dwa podskórne o kolorze skóry grudki, które przy dotyku bolały. Wycisnęłam je - wyszło wtedy dużo białej wydzieliny, no ale od tamtej pory plama nie chce zniknąć. Robię w tym miejscu peelingi, smaruję różnymi kremami - cepan, skinoren, differin. Nic nie daje widocznych efektów. Skóra w dotyku niczym nie różni się od pozostałej skóry, może tylko w kilku miejscach małe zmiany - czyli blizny nie ma, tylko trochę zmieniona faktura skóry (?) Jest jakiś skuteczny sposób, żeby wybielić tą plamę? Może naturalne sposoby? Poradźcie mi coś, drogie wizażanki.
lacostapink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 16:20   #10
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Plama na skórze

Cytat:
Napisane przez lacostapink Pokaż wiadomość
Mam brzydką plamę po trądziku. Denerwuje mnie ona, bo przez nią nie mogę nie nosić make-upu, a mogłabym już, bo trądzik wyleczyłam. Kiedyś w tym miejscu miałam dwa podskórne o kolorze skóry grudki, które przy dotyku bolały. Wycisnęłam je - wyszło wtedy dużo białej wydzieliny, no ale od tamtej pory plama nie chce zniknąć. Robię w tym miejscu peelingi, smaruję różnymi kremami - cepan, skinoren, differin. Nic nie daje widocznych efektów. Skóra w dotyku niczym nie różni się od pozostałej skóry, może tylko w kilku miejscach małe zmiany - czyli blizny nie ma, tylko trochę zmieniona faktura skóry (?) Jest jakiś skuteczny sposób, żeby wybielić tą plamę? Może naturalne sposoby? Poradźcie mi coś, drogie wizażanki.
Miałam podobny problem do Twojego. Przede wszytkim powinnaś udac się na jakiś porządny peeling, możesz zacząc stosaowac kwasy, które rozjaśnią cerę, osobiście polecam krem NoScar, który jest właśnie na blizny, na rozstępy itp. Ja go stosowałam kiedy miałam przebarwienia po trądziku i naprawdę super je rzojaśniał i wygładzał skórę. Spróbuj może pomoże.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 16:44   #11
lacostapink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 44
Dot.: Plama na skórze

No ale on nie należy do najtańszych, a gwarancji, że pomoże też nie ma... Może spróbować z cytryną, ogórkiem? Przykładać codziennie na jakiś czas? Co o tym sądzicie?
lacostapink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 17:24   #12
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Plama na skórze

Cytat:
Napisane przez lacostapink Pokaż wiadomość
No ale on nie należy do najtańszych, a gwarancji, że pomoże też nie ma... Może spróbować z cytryną, ogórkiem? Przykładać codziennie na jakiś czas? Co o tym sądzicie?
Możesz spróbowac ale moim zdaniem to nic nie da
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 19:40   #13
lacostapink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 44
Dot.: Plama na skórze

No rozumiem. A stosowała któraś z Was, np. Neostratę? Czytałam o tej maści i dużo dobrych opinii przy okazji na temat tego żelu.
lacostapink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 20:51   #14
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Plama na skórze

To przebarwienie potrądzikowe, kup sobie w aptece Acne-derm , rozjaśnia plamki, a przynajmniej sa one mniejsze I oczywiście chroń skórę przed słońcem dobrym filtrem, bo inaczej to nie zniknie a wręcz przeciwnie - utrwali się.
I nie rozumiem, czemu mówisz, ze nie możesz nosic make-upu? Do tego typu problemów zostały stworzone korektory Make up chroni dodatkowo światłem słonecznym.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.