Kwas salicylowy BHA w kosmetykach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-10, 16:19   #1
Z@skórnik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 3
GG do Z@skórnik

Kwas salicylowy BHA w kosmetykach


Witam!! Mam pytanie czy stosując kwasy beta-hydroksylowe moge wystawiać twarz na słońce bo jeśli chodzi o kwasy AHA to można je stosować w okresie wiosny i jesieni kiedy skóra nie jest narażona na silne promienie słoneczne. Z góry dziękuje za odpowiedź
Z@skórnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 21:07   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Kwasy BHA

BHA, tak jak AHA zwiekszaja ryzyko przebarwien- stosuj dobry filtr.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 11:45   #3
monalea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 115
Co zamiast kwasu salicyl.?

Zauważyłam że po kosmetykach zawierających kwas salicylowy typu Effaklar K czy Neutrogena Pore Clear moja cera wyraźnie się pogarsza-właściwie robi się potwornie czerwona obolała, a każdy por skóry wyłazi na wierzch.Po prostu koszmar.Z Neutrogeną wytrwałam w tym stanie miesiąc, a z każdym dniem było gorzej. Teraz po pięciokrotnym użyciu Effaklaru sytuacja zaczyna się powtarzać. Wydaje mi się że jestem uczulona na kwas salicylowy, bo zdaje się obydwa te specyfiki mają go w składzie. Czy w związku z tym jest jakas alternatywa w doborze kremów, aby delikatnie złuszczyć naskórek. Dodam że mam tłustą skórę,ale też niezmiernie wrażliwą. Czy mogę stosować kremy np z kwasem glikolowym /AHA ? Czy możecie mi podać konkretne nazwy? Zastanawiałam się nad Diacnealem lub czymś Neostraty..Może całkiem sobie odpuścic kwasy latem, ale wtedy wiem że skóra zanieczyści się w zawrotnym tempie..Jak sobie radzicie Wizażanki posiadaczki tłustych skórek
monalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 16:24   #4
Kajeczka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4
Re: Co zamiast kwasu salicyl.?

Ja używam Glyco-A, musze powiedziec ze dla mnie jest swietny! Po jednym zastosowaniu skora wygladala o wiele lepiej, przebarwienia ktore mam po pryszczach rozjasnily sie.Dla mnie rewelacja, ale jest dosc ostry, i niestety buzia jest przez pewien czas czerwona i luszczy sie Zawiera 12% kwasu glikolowego, i mozesz kupic go w aptece, kosztuje okolo 45-48 zlotych o ile sie nie myle.

Pozdrowienia!
Kajeczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 14:38   #5
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
niedrogi krem z kwasem BHA..

Moje kochane czy mogłybyście mi polecić jakiś niedrogi kremik z kwasem BHA? Jeśli takie istnieją to w przedziale cenowym do 30/35 zł.
Dotychczas używałam kremów z AHA jestem zadowolona z efektów bo buzia mi się wygładziła i ma jednolity kolor.Jednak AHA nie ma takiej zdoloności oczyszczania cery (porów) co BHA, a poza tym czytałam na forum niedawno (Smoczyca chyba pisała), że nie można ciągle używać kremów z kwasem AHA (trzeba robić przerwy) w przeciwieństwie do kremów z kwasem BHA.
Bardzo prosze o pomoc
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 16:41   #6
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: niedrogi krem z kwasem BHA..

Spróbuj effaclaru k LRP .Cena w granicach 40 zł, a skutecznośc duża.Dziewczyny go bardzo chwalą.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 16:43   #7
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: niedrogi krem z kwasem BHA..

Aha -jeszcze powninien być w aptekach w zestawach promocyjnych- z małym płynem micelarnym, żelem do mycia twarzy i punktowym reduktorem wyprysków.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-21, 19:29   #8
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: niedrogi krem z kwasem BHA..

Ja polecam Clear Pore Neutrogeny http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2914
Niby go wycofano, ale w Krakowie widziałam go w dwóch drogeriach sieci A propos. Kosztuje jakieś 20zł
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 20:46   #9
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: niedrogi krem z kwasem BHA..

Dziękuję za odpowiedzi. Koko mam pytanie czy effeclar nie jest przypadkiem z AHA, nie wiem bo tak jakoś mi się wydawało..Ale chyba się mylę.
Do Magji nie wiem czy dostanę ten kremik skoro go wycofano, co prawda w Krakowie jest ale ja jestem z Poznania
Pozdrawiam cieplutko
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 20:55   #10
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: niedrogi krem z kwasem BHA..

Nie, effaclar jest z BHA. http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_5.php
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 21:38   #11
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: niedrogi krem z kwasem BHA..

koko napisał(a):
> Nie, effaclar jest z BHA.
Dzięki za odpwiedź
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-22, 16:57   #12
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Question kwasy BHA


Zamierzam kupić sobie krem, który w składzie zawiera właśnie kwasy BHA. (CONTROL THERAPY EXFOLIANT GEL BHA 2% - żel z kwasem salicylowym, Viviean).
Czy stosując te kwasy również trzeba uważać na promienie słoneczne jak w przypadku AHA?
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 17:49   #13
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: kwasy BHA

Trzeba. Kwasy BHA złuszczają tak samo jak AHA, więc ochrona słoneczna (nie tylko latem) jest niezbędna.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 17:58   #14
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: kwasy BHA

Jeszcze jedno - czuję się w obowiązku przestrzec Cię, że krem ten zawiera kontrowersyjny składnik, który miał być zabroniony do stosowania w kosmetyce - Diethyl Phtalate i to na wysokim miejscu w składzie. W Polsce niestety nie mamy zbyt dużego wyboru produktów z kwasem BHA, ale ponoć wraca do sklepów Clear Pore Treatment Neutrogeny. Może najpierw rozejrzyj się dokładnie, zanim zdecydujesz się na kupno tego kremu. Może Effaclar K?
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 20:17   #15
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: kwasy BHA

Szczerze mówiąc to już się sama pogubiłam. Im więcej czytam tym mniej wiem. Już sama nie wiem czym potraktować masę zaskórników i grudek, które zawsze pojawiaja się na mojej twarzy po powrocie z wakacji. Czy kwasy czy, ponoć skuczeczny, differin. Lysanet active stoi w szafce od ubiegłego roku, bo niezbyt dobrze go wspominam i szybko zakończyłam przygodę z nim.
Dzięki Nana za poradę. Nie mam pojęcia co to za kontrowersyjny składnik ale dzięki, że mnie uświadomiłaś. Już napewno nie kupię tego kremu.
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 20:23   #16
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: kwasy BHA

Acha, mówisz Nan, że Clear Pore Treatment Neutrogeny też zawiera jakieś kwasy?
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 21:10   #17
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: kwasy BHA

Clear Pore Treatment zawiera kwasy BHA w stężeniu 2%, pH 4,5. Trochę za wysokie to pH, ale preparat zalicza się do działających, tyle że łagodniej. Na grudki i zaskórniki poza BHA skutkują także retinoidy, ale wszystkie są na receptę - musiałabyś się wybrać do dermatologa. Grudki i zaskórniki po powrocie z wakacji mogą być skutkiem opalania się. Jeżeli masz cerę tłustą lub mieszaną to trzeba Ci wiedzieć, że opalanie powoduje wysuszenie skóry i jednocześnie szybsze jej rogowacenie, co jest jedną z przyczyn takich kłopotów. Skóra broniąc się przed wysuszeniem wydziela więcej sebum, którego usuwanie jest utrudnione z powodu rogowacenia ujść gruczołów łojowych. Między innymi dlatego nie poleca się już tak jak kiedyś opalania się jako leku na trądzik.

Przypomniało mi się jeszcze, że podobne w działaniu do kwasów BHA są kwasy PHA, patent firmy Neostrata. Występują m.in. w kremie Renewal+. Jest kilka jego recenzji na KWC.

Zarówno przy retinoidach jak i wszelkich kwasach niezbędna jest całoroczna wysoka ochrona przeciwsłoneczna.

Poczytaj sobie też o kwasie azaleinowym (Acne-Derm, Skinoren). To są już leki, ale też złuszczają i wiele dziewczyn było zadowolonych z efektów. Wpisz sobie te nazwy w wyszukiwarce, sporo się o tym mówiło na forum.
Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 22:24   #18
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: kwasy BHA

No to teraz mi dałaś. Teraz to już w ogóle się pogubiłam.BHA, AHA, retinoidy, PHA czy kwas azelainowy....
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 08:22   #19
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: kwasy BHA

Nie wiem, czy czytałaś ten artykuł: tutaj zasady działania kwasów są bardzo dobrze wyjaśnione:

http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php

O kwasie azaleinowym sporo mówiło się na forum, podobnie jak o retinoidach. Proponuję najpierw uważną lekturę, a później gdy będziesz miała wątpliwości pytaj śmiało, chętnie odpowiemy.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-23, 08:30   #20
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: kwasy BHA

Yhh, to czym się różnią te kwasy BHA od AHA?
Co pomoże mi na przebarwienia potrądzikowe, zaskórniki, wągry i takie "podskórne" krostki?
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 09:56   #21
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: kwasy BHA

Cytat:
Napisane przez okretka
Yhh, to czym się różnią te kwasy BHA od AHA?
Co pomoże mi na przebarwienia potrądzikowe, zaskórniki, wągry i takie "podskórne" krostki?
Przeczytaj sobie artykuł, któy załączyłam. Tam wszystko jest wyjaśnione.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 16:58   #22
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: kwasy BHA

A więc tak. Wczoraj wieczorem dłuuuuugo czytałam wszystkie opinie o AHA, BHA itp , itd i stwierdziłam , że spróbuję Acne derm ( czyli kwas azaleinowy). Zobaczymy.
Jednak mam parę pytań. Bo tyle się tego naczytałam (wpisałam w google i szooook), a każdy radzi inaczej. Czy wystarczy smarować raz dziennie, na noc? Czy mogę po posmarowaniu Acne derm naniesc jeszcze jakiś krem na noc?
Hmm...mialam więcej pytań ale mi wyleciały z głowy.
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 18:55   #23
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: kwasy BHA

A czytałaś też posty dziewczyn na forum Wizażu? Tu też można się mnóstwo dowiedzieć (to miałam na myśli pisząc o wyszukiwarce).

Na kwas azaleinowy możesz nałożyć krem na noc, jeżeli czujesz taką potrzebę. Jednak najlepiej, by był to kosmetyk o jak najprostszym składzie. Po nałożeniu Acne-Dermu należy odczekać minimum godzinę przed nałożeniem innego kremu. Z Acne-Dermem ogólnie uważaj - silnie wybiela skórę (stosowany jest też do wybielania przebarwień). Wystarczy smarować raz dziennie na noc. Na dzień nie powinno się stosować żadnych kremów z kwasami ze względu na uwrażliwianie przez nie skóry na promieniowanie UV. Na dzień obowiązkowe wysokie, stabilne filtry - firm Avene (seria pomarańczowa), La Roche Posay, Bioderma, SVR, Vichy, faktory SPF 50 i powyżej. Dlaczego takie wysokie? Gdyż trzeba ich nałożyć ok 2 ml na samą twarz jednorazowo, żeby uzyskać taki faktor ochrony jak napisano na opakowaniu. Ponieważ nie zawsze jest to możliwe, należy wybierać możliwie najwyższe faktory.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 19:55   #24
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: kwasy BHA

Czytałam wszystko, zarówno na wizażu jak i na innych forach. Zdecydowałam się na acne derm właśnie m.in z tego powodu, że ma właściwości wybielające przebarwienia. To się również przyda mojej twarzy.
Widzę, że jesteś obeznana conieco, dlatego powiedz co sądzisz o olejku do twarzy dr. Haushka?
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 20:38   #25
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: kwasy BHA

Akurat Hauschki nie używałam, ale sądząc ze składu podanego w KWC, ale to sama natura.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8906

Zawiera:

Wyciąg/olej z przelotu pospolitego typowego (nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam te nazwy ), niestety nie wiem jakie ma działanie, nie spotkałam się nigdy z tym olejem.
Prunus armeniaca czyli olej morelowy - ma działanie naprawcze i utrzymuje wilgoć w skórze.
Prunus dulcis to olejek migdałowy, dobry do skóry wrażliwej i suchej, podejrzewany o zatykanie porów.
Olej arachidowy działa na skórę zmiękczająco, polecany przy bardzo suchej skórze. Olej z marchwi - działanie napinające, uspokajające, ponoć zapobiega pogłębianiu się zmarszczek (uwaga - fototoksyczny).
Dziurawiec - napina, ożywia i uspokaja skórę, hamuje zapalenia skóry (uwaga - również fototoksyczny).
Olej z kiełków pszenicy - uelastycznia skórę, polecany do cery bardzo suchej.
Nagietek - działa leczniczo i hamuje zapalenia skóry.
Olej z miodli indyjskiej - działanie uspokajające, lecznicze i antybakeryjne, łagodzi swędzenie.
Olej z jojoby - dobry na wszystko, świetnie tolerowany przez skórę, przydatny zarówno przy trądziku jak i skórze suchej.

Uff! Jak na wstępie - sama natura. Niektóre z tych olejków mogą (ale nie muszą) mieć działanie komedogenne. Wg. producenta olejek ma mieć działanie regulujące. Cóż - trzeba się przekonać na sobie
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 10:46   #26
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: kwasy BHA

Wiecie co? Sama nie wierzę. Wczoraj kupiłam ten acne derm i pierwszy raz posmarowałam na noc , a dzisiaj rano wszystkie grudki jakby o połowę mniejsze i o połowe mniej widoczne. Aż niemożliwe, rano stałam z nosem przy lustrze z 10 minut i nie mogłam uwierzyć. Pierwszy raz coś takiego widzę. Wielka siostra jest pod wrażeniem .
Wczoraj również zamówiłam sobie w internetowej aptece olejek dr. Hauschka. Ciekawe też co to będzie za cudo.
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 09:24   #27
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: kwasy BHA

czy acne derm posiada w składzie kwasy BHA? bo ja też się trochę pogubiłam
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 12:07   #28
zabcia111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 378
Dot.: kwasy BHA

ja tez sie pogubilam. Z artykułów wywnioskowalam, ze lepszy dla mnie bylby BHA, bo mam skore tlusta z problemami. wczesniej stosowalam Effaclar K i na poczatku bylo super, potem efekty przestaly byc widoczne. Teraz kupilam Acne Derm i wiem ze to kwas azaleinowy, ale jak to sie ma do AHA i BHA? to zaden z nich?
zabcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 12:45   #29
neysa
Raczkowanie
 
Avatar neysa
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 443
GG do neysa
Dot.: kwasy BHA

Alfa- i beta-hydroksykwasy to zupełnie inne kwasy niż azelainowy.
__________________
Kiedy jestem z Tobą
Wiatr użycza mi swych westchnień
Gdy jestem przy Tobie- to czuję, że jestem

When I'm in your arms, nothing seems to matter!
neysa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 19:58   #30
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: kwasy BHA

Cytat:
Napisane przez neysa
Alfa- i beta-hydroksykwasy to zupełnie inne kwasy niż azelainowy.
właśnie znalazłam, kwas azelainowy to 9cio węglowy łańcuch nasycony z dwoma grupami karboksylowymi (-COOH), ale nie zawiera ani jesdenj grupy hydroksylowej (-OH)
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-23 09:38:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.