IPL - depilacja - co myślicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-18, 19:27   #1
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158

IPL-czy już korzystałyście?


Interesuje mnie zabieg zamykania naczynek za pomocą żódła światła IPL i chciałabym poznać wasze opinie na ten temat, jeśli już miałyście z tym doczynienia?
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-21, 12:15   #2
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158
Re: IPL-czy już korzystałyście?

Czy nikt nie korzystał z tego zabiegu? Informacje można znaleźć między innymi na stronie www.studiolaser.com.pl
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 12:31   #3
złotowłosa
Raczkowanie
 
Avatar złotowłosa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 170
Zamykanie naczynek - Kraków

Prośba do Krakowianek Gdzie dobrze, profesjonalnie, metodą tradycyjną (nie laserem) zamykają naczynka w Krakowie? Wybieram się już od roku ale nie wiem gdzie
złotowłosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 12:33   #4
halaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Zamykanie naczynek - Kraków

Podpinam się do prośby.
halaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 17:26   #5
złotowłosa
Raczkowanie
 
Avatar złotowłosa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 170
Dot.: Zamykanie naczynek - Kraków

Czyżby krakowianki chodziły z niepozamykanymi naczynkami?
złotowłosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 17:30   #6
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: Zamykanie naczynek - Kraków

Ja również czekam na jakąś opowiedź
Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 07:28   #7
złotowłosa
Raczkowanie
 
Avatar złotowłosa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 170
Dot.: Zamykanie naczynek - Kraków

up
złotowłosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-11, 13:10   #8
Gosiaaaaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 40
Question IPL-czy w ogóle warto?

Witam!!

Bardzo zależy mi na Waszych opiniach dotyczących IPL...czy któraś z Was poddała się zabiegowi usuwania owłosienia właśnie IPLem? Ja jestem po pierwszym zabiegu (3 tygodnie temu).Efekty są...średnie-a właściwie to mierne...nie wiem,czy jest sens wydawać pieniądze na kolejne zabiegi, bo to koszt 450 zl za jeden zabiegProszę-napiszcie coś, jeśli macie jakieś doświadczenia z IPLem...Z góry dziękuję.
__________________
Gosiaaaczek
Gosiaaaaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 12:13   #9
kamisol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to kamisol
Dot.: IPL-czy w ogóle warto?

NIE WARTO!!! dlaczego zdecydowalas sie na IPL? napisalysmy tu tyle postow ze Laser Diodowy Lightsheer jest najlepszy. IPl nie podgrzeje wlosa tak dobrze jak laser. Moja kolezanka pracuje w klinice robiac depilacje IPLem i zadnych efektow, w porownaniu do moich, gdzie pracuje z laserami.. pozdrawiam
kamisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 13:56   #10
Gosiaaaaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 40
Dot.: IPL-czy w ogóle warto?

ale rzeczywiscie nie ma zadnyh efektow? czy tylko gorsze-np.potrzeba wiecej zabiegow,aby zlikwidowac te wloski...nie podgrzeje-tzn., ze w ogole nie zaczna wypadac, czy wypadna,ale i tak odrosna? pytam dlatego,ze czesc wloskow rzeczywiscie mi wypadla, czes rozjasnila...no i nie wiem,czy mam dalej ryzykowac i pojsc na IPL,czy rzeczywiscie dac sobie z nim spokoj i szukac dalej, poza miescem zamieszkania...kamisol:na pisz-prosze,na czym dokladnie polega ta nieskutecznosc IPL? slabiej wypadaja, w ogole nie wypadaja,czy po prostu odrastaja...z gory bardzo Ci dziekuje...
__________________
Gosiaaaczek
Gosiaaaaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 13:50   #11
Gosiaaaaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 40
IPL a ciąża !!!

Witam!

Mam do Was pytanie, a w szczególności do Pana Doktora. Prawdopodobnie jestem w 3 (koniec) tygodniu ciąży. Jakiś czas temu rozpoczęłam zabiegi laserowego (a właściwie to nie laser tylko IPL) usuwania owłosienia (łydki). Moje pytanie brzmi: czy ciąża jest przeciwskazaniem do dalszych zabiegów?? Laser tak, czy IPL tak samo?Bardzo proszę o możliwie szybką odpowiedź.Z góry dziękuję.
__________________
Gosiaaaczek
Gosiaaaaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-12, 13:35   #12
kamisol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to kamisol
Dot.: IPL a ciąża !!!

niestety tak.
ciaza, z niewiadomych powodow jest przeciwskazaniem.
musisz odstawic to na pozniej, po porodzie mozesz kontynuowac, dla dobra swego i malenstwa. Pozdrawiam!
kamisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 13:40   #13
Monika_L
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 20
IPL a kwas migdałowy

Witam, chciałam zasięgnąć porady. Chodzę regularnie na kwasy (migdałowy lub TCA - w zależności od stanu brody oczywiście mam na myśli trądzik i przbarwienia po nim) Efektu są super, mniej bolących krostek, przebarwień. Jednocześnie na policzkach mam rumień i zaczęłam korzystać z zabiegów IPL. Na razie miałam 2 zabiegi w odstępach co 4 tygdonie. Czy można w ogóle te zabiegi łączyć? Z jednej strony kwasy a z drugiej światło. Proszę o pomoc. Czy jeśli któraś Wizażanka korzystala z zabiegow IPL to jakiej firmy bylo urzadzenie? Ceny zabiegow w Kielcach sa od tego uzaleznione a nie wiem czy jest roznica w dzialaniu bo to oczyiwscie sa 2 rozne gabinety kosmetyczne.
Dzieki za wszelakie info
Monika_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 06:47   #14
Monika_L
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 20
IPL a kwas migdałowy

Witam, chciałam się Was doradzić Wizazanki o polaczenie zabiegow IPL z kwasami. Regularnie chodze na kwasy (co 4 tygodnie), gdyz walcze z tradzikiem i przbariweniami na brodzie. Rowniez co 4 tygodnie (ale nie ten sam tydzien) chodze na IPL. Mam rumien na policzkach a kremy z nim sobie nie radza. zabiegow mialam 2. Czy rozsadne jest robienie tych dwoch zabiegow jednoczenie. Z jednej strony kwasy (buzke trzeba chronic przed sloncem) a z drugiej IPL czyli swiatło. Co myslicie? Czy ktoras z Was miala IPL, jesli tak to jakim urzadzeniem bo w mojej miejscowosci kwota za zabieg zalezy od marki urzadzenia a roznica jest straszna. Dzieki za podpowiedzi.
Monika_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 12:14   #15
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Unhappy IPL plus kwas pirogronowy na szyję

Mam na bokach szyi od kilku lat przebarwienia posłoneczne, które po podrózy do Afryki jeszcze się rozszerzyły. Nie opalam się, ale dużo podróżowałam w tropiki i zbyt słabo się chroniłam. Dermatolog zaproponowała mi wykonanie zabiegu kwasem pirogronowym i IPL (jeden zabieg 1000zł , wymagana ilość ok.5, do tego kosmetyki). Gwarancji na rezultat nie otrzymam. Czy warto spróbowac czegoś innego? Czy używanie preparatów (50+lub wyższych) zagwarantuje mi, że problemy nie powrócą? Jestem "w sile wieku" i z podróży, mojej pasji, nie zamierzam zrezygnować. Możecie coś podpowiedzieć (zabiegi to jedna wyprawa mniej)?
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 18:13   #16
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Dot.: IPL plus kwas pirogronowy na szyję

O rany!!!! Teraz przeczytałam już wszystko na forum na temat przebarwień i jestem załamana. Nie dość, że mogę się nacierpieć, to jeszcze bez ewidentnych razultatów ( W postach jest mowa tylko o twarzy, a ja chciałabym spróbowac czegoś (cosmelan???) na szyję, która jest jednak bardziej delikatna. Może jednak ktoś coś mi podpowie?
W wylazie autoryzowanych gabinetów (cosmelan) nie ma żadnego z mojego miasta, a trochę się boję zdecydowac na własna rękę
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 11:31   #17
mozaika88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 247
IPL a Diroseal Avene

czesc dziewczyny, czy po Dirosealu musze odczekac te dwa tyg aby poddac sie zabiegowi IPL ?
__________________

Długość włosów: 80 cm
Wzrost:170 cm
Waga: 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50


Nie prostuję włosów od 20.06.2008
9 dni 30 dni 60 dni
mozaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 11:14   #18
dzenifer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Wink IPL - depilacja - co myślicie?

Witam Was serdecznie
Chciałabym poruszyć temat dotyczący depilacji urządzeniami IPL.
Czy ktoś z Was korzytał już z tych zabiegów, czy są jakieś efekty?
Czytałam o tym na róznych stronach ale może Wy powiecie mi coś wiećej o takiej metodzie depilacji.

Pozdrawiam
dzenifer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 09:43   #19
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Od znajomej lekarz medycyny estetycznej słyszałam, że nie warto wykonywać zabiegów depilacji laserowej w salonach kosmetycznych. Mają zły sprzęt, a potem klientki takich salonów przychodzą do niej usuwać blizny po poparzeniach od lasera. Ja bym się nie skusiła.

Można iść na zabieg, ale tylko do instytutu medycznego, lasery mają inne i przynajmniej przeprowadza to lekarz, a nie kosmetyczka. Ale wtedy cena też już inna...
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 13:02   #20
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Od znajomej lekarz medycyny estetycznej słyszałam, że nie warto wykonywać zabiegów depilacji laserowej w salonach kosmetycznych. Mają zły sprzęt, a potem klientki takich salonów przychodzą do niej usuwać blizny po poparzeniach od lasera. Ja bym się nie skusiła.

Można iść na zabieg, ale tylko do instytutu medycznego, lasery mają inne i przynajmniej przeprowadza to lekarz, a nie kosmetyczka. Ale wtedy cena też już inna...
IPL to nie laser :P Laser ma skupioną wiązkę światła, w IPLu jest rozproszona i to jest podstawowa różnica
Dodatkowo Ipl w porównaniu do lasera jest mniej bolesny. Włosy jasne i siwe dość ciężko jest usunąć. Efekt utrzymuje się około 2 lat po serii zabiegów- jednak w późniejszych latach nieliczne włosy mogą zacząć odras tać (będą słabsze i rzadsze).
Trzeba wykonać od 7-14 zabiegów, w zależności od efektów, w dość niewielkich odstępach czasu.


To z moich notatek z zajęć
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 17:43   #21
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

[1=bfca8d39b0c33d1e642320d 525f11dd69d86e6d3_6578f56 ebc91f;24870341]IPL to nie laser :P Laser ma skupioną wiązkę światła, w IPLu jest rozproszona i to jest podstawowa różnica
Dodatkowo Ipl w porównaniu do lasera jest mniej bolesny. Włosy jasne i siwe dość ciężko jest usunąć. Efekt utrzymuje się około 2 lat po serii zabiegów- jednak w późniejszych latach nieliczne włosy mogą zacząć odras tać (będą słabsze i rzadsze).
Trzeba wykonać od 7-14 zabiegów, w zależności od efektów, w dość niewielkich odstępach czasu.


To z moich notatek z zajęć [/QUOTE]

O kurcze, az tak duzo?
Ja widzialam ostatnio dobra promocje na zabieg usuwania owlosienia IPL i chcialam sie zdecydowac, liczac na to, ze 4-5 zabiegow starczy. Wtedy koszt bylby jeszcze do zniesienia. A skoro mowisz, ze to 7-14 i na dodatek metoda na 2 lata... Mnostwo kasy na to pojdzie a efekt niestety nie jest wieloletni. Dzieki na informacje Zostaje wiec przy depilatorze
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 16:59   #22
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

A ja slyszałam że nie powinno się wykonywać 14 zabiegów laserem. Wyaje mi się to niemożliwe... I takim czymś chyba usuwa się też naczynka?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 17:24   #23
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

[1=bfca8d39b0c33d1e642320d 525f11dd69d86e6d3_6578f56 ebc91f;24870341]IPL to nie laser :P Laser ma skupioną wiązkę światła, w IPLu jest rozproszona i to jest podstawowa różnica [/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
A ja slyszałam że nie powinno się wykonywać 14 zabiegów laserem. Wyaje mi się to niemożliwe... I takim czymś chyba usuwa się też naczynka?
Odpowiedz wyzej!
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 09:24   #24
dzenifer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Dziękuję za wasze odpowiedzi. Zdecyduję się chyba na to usówanie owłosienia IPL i tak wydaje mnóstwo pieniędzy na depilację woskiem co 3 tygodnie. Mysle że jesli efekt jest na 2 lata to już mi sie opłaca. I może zniknie problem wrastających włosów. Może ktoś poleci mi ciekawy salon depilacji w Warszawie lub okolicach.
dzenifer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 17:03   #25
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
IPL - usuwanie przebarwień

Znalazłam dziś na grouponie kupon na zabieg IPL.
Możecie wypowiedzieć się o skuteczności takiego zabiegu? czy możn a wykonywać go latem?
3x IPL ->100zł

Chodzi konkretnie o usuwanie przebarwień potrądzikowych.

Proszę o opinie, oferta kończy się za 6 h
masaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 00:14   #26
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Podbijam wątek.
Ktoś próbował, może opisać własne odczucia dot. tej metody depilacji? Podobno jeden zabieg usuwa około 30% owłosienia, to prawda?
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 14:16   #27
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Ja miałam depilowane łydki.
Było 7 zabiegów fotoepilacji IPL (co 3 tygodnie), wszystkie włosy odrosły mi po trzech miesiącach. Mam bladą cerę i ciemne włosy (więc podobno najlepsze do depilacji). Nie polecam! Pieniądze wywalone w błoto.
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 15:57   #28
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Mam domowy laser IPL i nigdy nie poszlabym na zabiegi tym laserem do kosmetyczki ze wzgledu na tymczasowy efekt. Wloski znikaja bardzo ladnie i nogi, pachy i bikini wygladaja wprost przepieknie, jak u dziecka )) skora robi sie delikatna i wreszcie ladnego zdrowego koloru, dodam ze ja mam bardzo duze problemy z owlosieniem na lydkach i ani wosk ani depilator elektryczny nie dawaly sobie z nim rady.

Odkad mam swoj domowy laser, stalam sie bardziej pewna siebie i poprostu pokochalam swoje nogi - brzmi jak z reklamy ale uwolnilam sie od swoich kompleksow

Niestety efekt jest krotkotrwaly bo tylko 2 miesiace po serii zabiegow, a w instrukcji obslugi pisza zeby powtarzac przynajmniej raz w miesiacu zeby efekty sie utrzymaly, wydaje mi sie ze raz na dwa tygodnie to minimum, ale przynajmniej jest pewnosc ze nic nie odrosnie

Takze do kosmetyczki nie polecam chodzic bo efekt tymczasowy i szkoda pieniedzy, ale domowy laser (oczywiscie nie kazdy sie nadaje bo sa takie ktore podobno sa zbyt slabe) jak najbardziej!!!

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Podbijam wątek.
Ktoś próbował, może opisać własne odczucia dot. tej metody depilacji? Podobno jeden zabieg usuwa około 30% owłosienia, to prawda?

To falsz!!!

U mnie dopiero po 4 zabiegu pojawily sie kawalki bez owlosienia!!!!

A po 9 nie mialam wlosow w ogole!!!!
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 17:04   #29
nataliaa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 41
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

a gdzie zakupilas taki laser domowy i w jakiej cenie?
nataliaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 08:22   #30
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Jakiej firmy jest Twój laser?
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-04 18:21:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:21.