Lekki,nietłusty filtr na twarz?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-05, 15:55   #1
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Cool

Lekki,nietłusty filtr na twarz??


Hej wizażanki! Przeglądalam juz KWC i czytałam artykuly o filtrach,ale jakos nie moge sie zdecydowac.
Otóż nareszcie zrozumialam ze stosowanie filtrów jest konieczne, a jako ze uwielbiam sie opalac a raczej byc opalona wszakze filtry na stale zagoszczą na mojej twarzyczce! I tu jest problem z wyborem , bo mam skore suchą i zalezy mi raczej na lekkim,nawilzajacym i nietlustym kremie. Z tego co czytalam w waszych opiniach to wiekszosc to jaskies tluste mazidla, a co do wyskosci filtra to mysle ze 60 mi wystarzcy bo karnacje mam dosc ciemna(rzadko zdarzaja mi sie poparzenia skory). Zdaje mi sie ze Vichy ma jakas lekka emulsje , ale najlepiej jak mi doradzicie.
Dziekuje za odpowiedzi
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 17:20   #2
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Wg mnie najlepsza bylaby w tym przypadku emulsja Avene +50 ale dobrze byloby gdybys mogla przetestowac na swojej skorze Lekki,nietłusty filtr na twarz-moim zdaniem nie istnieje-przetestowalam mozliwie wszelkie dostepne i...pomimo,ze mam skore niby mieszana ale bardziej sucha to zostalam przy Antheliosie w kremie,po Avene mnie wysypalo
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 17:36   #3
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

ja kupilam wlasnie ta emulsje vichy - zaryzykowalam bo to moj pierwszy filtr - jest dla mnie swietna, wchlania sie dobrze, nie bieli, jest lekka ale bede musiala poszukac jednak czegos innego bo przy tej cenie i pojemnosci ekhm jest bardzo nieekonomiczna
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 18:06   #4
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Hexanno a czy Anthelios LRP nie podraznil okolic oczu?? Bo tego tez sie obawiam, a moze istnieje jakis specjalny filtr pod oczka??
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 19:42   #5
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Cytat:
Napisane przez czekoladka21
Hexanno a czy Anthelios LRP nie podraznil okolic oczu?? Bo tego tez sie obawiam, a moze istnieje jakis specjalny filtr pod oczka??
Istnieje, ma taki Bioderma, ale można stosować, jeśli nie szczypią, te do twarzy. U mnie sprawdza się D-P LRP i Avene.
A lekki jest Hydraphase XL Legere, ale jeśli nałożysz go tyle, ile trzeba, to i tak będzie tłusto i świecąco.
Najlżejsze wg mnie to: Bioderma SPF 100 Fluid, Vichy SPF 60 fluid, LRP D-P. Avene SPF 50 w wersji emulsji też nie jest bardzo cięzka, ale lepi się:-(
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 20:03   #6
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Cytat:
Napisane przez czekoladka21
Hexanno a czy Anthelios LRP nie podraznil okolic oczu?? Bo tego tez sie obawiam, a moze istnieje jakis specjalny filtr pod oczka??

To jest wlasnie kwestia indywidualna,poniewaz pomimo ze mam bardzo wrazliwe oczy to...akurat Anthelios dobrze sie u mnie spisuje,wydaje mi sie ze najlepiej bedzie samej przetestowac i przekonac sie
Emulsja Avene fakt,jest lepiaca ale wszystko zalezy od sposobu nakladania jej i rodzaju cery;zaluje ze nie moge po nia siegnac bo calkiem przyjemnie wspominam z nia kontakt i ten zapach
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 20:08   #7
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Na pewno lekki i nieświecący jest bloker Biodermy max fluid 100, ale nie jestem pewna czy przy suchej cerze zadowoli cię stopień nawilżenia. Doskonałe właściwości nawilżające i pielęgnacyjne ma emulsja 50 Avene, ale jak już pisały dziewczyny lepi się i dosyć trudno się wchłania ( bioderma natychmiast w każdej ilości). Po żadnym z tych dwóch nie miałam problemów z wysypami, czy zapchanymi porami. Obydwa dla mnie są najlepsze. Zimą wolę Avene właśnie dlatego że jest bardziej tłusta, Bioderma idealnie lekka, ale trochę bieli (niedużo).
Rzeczywiście najlepiej wykombinować próbki i dobrać coś dla siebie, łatwo nie będzie z próbkami - wiem.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-05, 21:20   #8
edipig
Raczkowanie
 
Avatar edipig
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 132
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Fajna jest faktycznie Bioderma fluid 100 - tka. Po moich przezyciach z tlusciochami ten jest fajny. Trzeba tylko poczekac az sie wchlonie i nawet fluid na to można nalozyc
edipig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 11:58   #9
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

LRP Athelios XL 60. Jak dla m rewelacyjny Używałam w lato, pozyczyłam od mamy, bo jak zawsze intensywnie się opalałam Nie zauważyłam najmniejszego świecenia no i nie używam żadnych pudrów
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 18:13   #10
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Natknelam sie rowniez na artykuly o filtrach firmy Dermedic, co sadzicie o tej firmie??Beda dobre?bo cenowo zachecaja!
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 18:42   #11
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Cytat:
Napisane przez czekoladka21
Natknelam sie rowniez na artykuly o filtrach firmy Dermedic, co sadzicie o tej firmie??Beda dobre?bo cenowo zachecaja!
Zdaje się, że nie mają stabilnych filtrów i do tego ochrona przed UVA słaba, o ile w ogóle jakakolwiek...
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-08, 18:46   #12
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Ostatnio przeczytalam inny wątek na forum o filtrach i moje pytanie dotyczy mleczka 50+ Avene. Po licznych negatywach emulsji, mam chrapke na to mleczko, ktore nie bieli i nie lepi sie jak emulsja. Ale z tego co wiem do to jest ono do ciala, a czy na twarz tez mozna stosowac???
Bo ekonomicznie i cenowo bardzo sie oplaca a gdyby tak jeszcze na twarz to juz wypas na maxa. Prosze o porade.
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 18:55   #13
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Cytat:
Napisane przez czekoladka21
Ostatnio przeczytalam inny wątek na forum o filtrach i moje pytanie dotyczy mleczka 50+ Avene. Po licznych negatywach emulsji, mam chrapke na to mleczko, ktore nie bieli i nie lepi sie jak emulsja. Ale z tego co wiem do to jest ono do ciala, a czy na twarz tez mozna stosowac???
Bo ekonomicznie i cenowo bardzo sie oplaca a gdyby tak jeszcze na twarz to juz wypas na maxa. Prosze o porade.
Mleczko jest do ciała i do twarzy, taka informacja jest na opakowaniu.
Używam do twarzy i jestem ogromnie zadowolona.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 20:13   #14
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Pozachwycałam się ostatnio na KWC filtrem Vichy fluid ultra 60, toi tu się pozachwycam - jest lekki, nie lepi się, nie bieli, czary-mary! Ale ja mam cerę raczej tłustą, a ten fluid zawiera alkohol, wiec dla suchej skórki może nie być za dobry Z kolei jak nałozyłam coś pod niego (nawilżacz), to mi się filtr zwałkował.
Jak wiele z poprzedniczek lubię bardzo fluid Biodermy. Krem też jest niczego sobie, wcale nie tłusty jak na krem
Aha, no i nawilżacz pod Biodermę "wchodzi" - nic się nie wałkuje I Bioderma jest zdaje się bezalkoholowa.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 20:19   #15
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Ja też niedawno zaczęłam moją przygodę z filtrami i wybrałam, kierując się pozytywnymi opiniami dziewczyn, mleczko Avène 50+. Gdy wycisnęłam je na rękę byłam przerażona konsystencją i przekonana, że to coś nigdy mi się nie wchłonie. Jest wręcz przeciwnie - wchłania się błyskawicznie, nie pozostawia kłaczków, nie bieli i na mnie nie pozostawia tłustego filmu (nie jest to oczywiście mat, ale jest ok). Szczerze polecam i wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 21:12   #16
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Cytat:
Napisane przez tornado
Ja też niedawno zaczęłam moją przygodę z filtrami i wybrałam, kierując się pozytywnymi opiniami dziewczyn, mleczko Avène 50+. Gdy wycisnęłam je na rękę byłam przerażona konsystencją i przekonana, że to coś nigdy mi się nie wchłonie. Jest wręcz przeciwnie - wchłania się błyskawicznie, nie pozostawia kłaczków, nie bieli i na mnie nie pozostawia tłustego filmu (nie jest to oczywiście mat, ale jest ok). Szczerze polecam i wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet
A czy chodzi o to mleczko o pojemności 100 ml? Bo bardzo mnie kusi cenowo

I mam pytanie - czy próbowałyście zdobyć próbki filrtów w aptekach w necie? Może ktoś coś przysyła? Bo obleciałam już wszyskie apteki w okolicy i nigdzie nie mają próbek i patrzą na mnie jak na wariatkę.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 22:34   #17
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Najlżejszym filtrem jest (jak już wczesniej pisały dziewczyny) Bioderma fluid 100, wchłania się w dowolnej ilości. Moim zdaniem na zime jest aż za lekki i może nie wystarczająco nawilżyć skórę. Konsystencje ma wodnistą, przeciekającą przez palce podobną do Antka D-P. Nadaje się idealnie na lato
Emulsje Avene odradzam, niemiłosiernie się lepi, nie wchłania się, ciężko się ją rozsmarowuje, poniewaz mogą tworzyc się zacieki.
Za to mleczko 50 i 40 Avene polecam bardzo. Od razu zaznaczę, że 40 jest bezzapachowe i nie podrażnia oczu.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 03:18   #18
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Cytat:
Napisane przez marcelina73
A czy chodzi o to mleczko o pojemności 100 ml? Bo bardzo mnie kusi cenowo

I mam pytanie - czy próbowałyście zdobyć próbki filrtów w aptekach w necie? Może ktoś coś przysyła? Bo obleciałam już wszyskie apteki w okolicy i nigdzie nie mają próbek i patrzą na mnie jak na wariatkę.
Tak mleczko ma pojemność 100ml. Na e-apteki też nie licz w kwestii próbek, ja robię dużo zakupów przez net i zawsze zaznaczam, że liczę na próbki blokerów ( z myślą o was dziewczyny - ja swój ideał mleczko znalazłam), ale niestety dostaję próbki wszystkich innych preaparatów poza filtrami. Myślę, że oni podobnie jak apteki w realu, dopiero czekają na zastrzyk towaru wsparty próbeczkami od dystrybutorów.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 09:58   #19
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Dostałam w spadku Avene 50+ - krem myslę, że do suchej skóry będzie jak najbardziej OK.
Na mojej mieszanej wchłania się szybko, nie klei się , błyszczy sie jak psu
j..ca - przyzwoity nawilżający krem, na lato jak dla mnie będzie ciężkawy.
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-10, 05:26   #20
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

Ja też polecam Biodermę spf 100. Jest fantastyczna Wcześniej używałam Atheliosa XL i też nie był zły... Dobrze się wchłaniał na mojej normalnej cerze, trochę się świecił, ale nie było to nic strasznego Za to Bioderma bije go na głowę Polecam- to dzięki Wizażankom go odkryłam za co jestem wdzięczna !!!
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 13:31   #21
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Lekki,nietłusty filtr na twarz??

No i jeszcze jedno - za Avène przemawia jeszcze fakt, że używając tych produktów nie musisz zmieniać swoich dotychczasowych kosmetyków (podkłady, pudry) itp. Możesz używać czego chcesz bez obawy, że produkt osłabi filtry.
Pozdrawiam
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.