tabletki YAZ - zbiorczy! - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-23, 14:18   #331
entheos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez SmuteK Pokaż wiadomość
Znalazłam YAZ w Łodzi za 35 zł czyli można jednak znaleźć rozsądną cenę
Smutku, w której aptece znalazłaś YAZ w takiej niskiej cenie? Dzisiaj dostałam od ginekologa receptę na te tabletki, za kilka dni będę musiała je kupić.
entheos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 16:04   #332
Leilaa
Raczkowanie
 
Avatar Leilaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 103
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Witam wszystkie wizazanki jestem tu nowa Mam pewnien problem i nie wiem co robic. Dzis wezme 16 tabletke Yaz sa to moej 1 pigulki anty , i od pierwszej tabletki plamie krwia. Codziennie raz mocniej raz slabiej. Czy to normlanie? Przejdzie mi to ? Czy ktoras z Was tez takie cos ma? Dzieki za odp
Leilaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 16:06   #333
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez Leilaa Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizazanki jestem tu nowa Mam pewnien problem i nie wiem co robic. Dzis wezme 16 tabletke Yaz sa to moej 1 pigulki anty , i od pierwszej tabletki plamie krwia. Codziennie raz mocniej raz slabiej. Czy to normlanie? Przejdzie mi to ? Czy ktoras z Was tez takie cos ma? Dzieki za odp
Czy przeczytałas chociaz raz ulotkę?


Tak, to jest normalne.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 16:10   #334
Leilaa
Raczkowanie
 
Avatar Leilaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 103
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Czytalam tylko ze ja zgubilam i chcialam dzis sobie jeszcze raz przeczytac i nie moglaam poszukac wiec dlatego tutaj sie zalogowalam a przez ile to moze trwac? az sie organizm przyzwyczai czy jak?
Leilaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 16:52   #335
mobilna666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez mobilna666 Pokaż wiadomość
Ja mam 1 opakowania YAZ nienaruszone, bo niestety nie mogę tego brać, szkoda mi wyrzucać
Jeśli ktoś reflektuje niech napisze vanessa-666@wp.pl - odstąpię bezpłatnie

właśnie się pozbyłam - jest nieaktualne! pozdrawiam!!!
mobilna666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 16:56   #336
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez MeredithMer Pokaż wiadomość
Na ulotce YAZ wyraźnie "Jeśli nasili się któryś z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce,nalezy powiadomić lekarza lub farmaceutę"
->myślę,że to jest cenna rada

I okazuje się że dużo dziewczyn trafia trochę za późno do lekarza bo np. nie jest w stanie ocenić czy np. "to drętwienie kończyn jest groźne czy to już zakrzepica".
Bo na zakrzepicę magnez nie pomaga.A owe drętwienie wymienione w ultoce dotyczy własnie ryzyka powstania zakrzepu.
dla mnie skontaktowac sie z lekarzem lub farmaceuta nie oznacza natychmiastowego odstawienia tabletek.

a teraz tak z ciekawosci [bo mojej kolezance przy braniu tabletek antykoncepcyjnych bardzo czesto dretwieja rece i nogi] - jak mozna rozpoznac, ze istnieje ryzyko zakrzepicy? ze to juz nie sa zwykle dretwienia?

pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez Leilaa Pokaż wiadomość
Czytalam tylko ze ja zgubilam i chcialam dzis sobie jeszcze raz przeczytac i nie moglaam poszukac wiec dlatego tutaj sie zalogowalam a przez ile to moze trwac? az sie organizm przyzwyczai czy jak?
to normalne, moze trwac nawet do 3 opakowan, chociaz zazwyczaj mija po pierwszym opakowaniu jesli bedzie trwalo dluzej niz 3 opakowania, prawdopodobnie trzeba bedzie zmienic tabletki na silniejsze.
ale poki co to normalne, wiec cierpliwosci i nie gub ulotki!
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:00   #337
czerwonaaa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Zaczęłam krwawić 27-go dnia. Okres bezbolesny, praktycznie go nie ma
czerwonaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 17:12   #338
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

a jakie okresy miałas wczesniej???? bo ja normalnie na YASMIN miałam przez tydzien i bardzo obfite
__________________
JEZELI W NIEBIE NIE MA PSÓW TO CHCĘ ISC TAM GDZIE PO SMIERCI IDĄ ONE
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:23   #339
martuskaa0496
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 16
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

ja dopiero wzielam czwarta tabletke yaz i krwawienie miesiaczkowe bardzo male praktycznie to tylko lekkie plamienia. ale dzis cos czuje jakby mi noga dretwiala.. czytalam cos o ttych dretwieniach w ulotce ale nie wiem.. moze ktoras z was miala cos podobnego?? przeszlo czy konieczna jest wizyta u lekarza?
martuskaa0496 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:29   #340
czerwonaaa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez kasiaso Pokaż wiadomość
a jakie okresy miałas wczesniej???? bo ja normalnie na YASMIN miałam przez tydzien i bardzo obfite

Yaz to moje pierwsze tabletki, więc mogę porównać tylko czas kiedy krwawienie miałam "normalne" w moim przypadku bolesne i dłuugie.
czerwonaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:46   #341
Aguska1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Witam!
Jestem nowa na forum. Pierwszy raz będę brała tabletki antykoncepcyjne i lekarz przepisał ,i właśnie Yaz. Kilka razy przeczytałam ulotkę żeby wszystko dokładnie wiedzieć ale mimo wszystko trochę obawiam się jak mój organizm zareaguje tyle się naczytałam w tych postach o kołataniu serca i drętwieniu kończyn... Chciałabym tylko zapytać czy podczas stosowania tabletek nie jest konieczne inne zabezpieczenie? Do tej pory stosowaliśmy jedenie stosunek przerywany bo gumki to obrzydlistwo
wiem że to dla niektórych mopże okazać się głupie pytanie ale czy tabletki dają aż taką pewniość aby można było z tego zrezygnować?

Od siebie mogę dodać tylko tyle że w Radomiu te tabletki kosztują39zł i z tego co wiem są dostepne tylko w aptece przy ul. Krasickiego.

Pozdrawiam serdecznie
Aguska1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 17:50   #342
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez Aguska1988 Pokaż wiadomość
Witam!
Jestem nowa na forum. Pierwszy raz będę brała tabletki antykoncepcyjne i lekarz przepisał ,i właśnie Yaz. Kilka razy przeczytałam ulotkę żeby wszystko dokładnie wiedzieć ale mimo wszystko trochę obawiam się jak mój organizm zareaguje tyle się naczytałam w tych postach o kołataniu serca i drętwieniu kończyn... Chciałabym tylko zapytać czy podczas stosowania tabletek nie jest konieczne inne zabezpieczenie? Do tej pory stosowaliśmy jedenie stosunek przerywany bo gumki to obrzydlistwo
wiem że to dla niektórych mopże okazać się głupie pytanie ale czy tabletki dają aż taką pewniość aby można było z tego zrezygnować?

Od siebie mogę dodać tylko tyle że w Radomiu te tabletki kosztują39zł i z tego co wiem są dostepne tylko w aptece przy ul. Krasickiego.

Pozdrawiam serdecznie

Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Taletki regularnie stosowane dają 99,8 % skutecznosci ( o ile się nie mylę)
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 18:20   #343
MeredithMer
Raczkowanie
 
Avatar MeredithMer
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: teqilaland
Wiadomości: 226
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
a teraz tak z ciekawosci [bo mojej kolezance przy braniu tabletek antykoncepcyjnych bardzo czesto dretwieja rece i nogi] - jak mozna rozpoznac, ze istnieje ryzyko zakrzepicy? ze to juz nie sa zwykle dretwienia?

pozdrawiam



Upraszczając to maksymalnie to jesli przy przyjmowaniu tabletek zaczynają się drętwienia(wcześniej ich nie było) to jest to objaw niepokojący.Jednak pytanie jakie jest to drętwienie ?Ile trwa? Czy zahacza o ból?
Czy zauważa u siebie obrzęki w pewnych miejscach ciała?Czy żyły są jakby bardziej "wypukłe".
Zakrzepica jest ciężka do zdiagnozowania ponieważ często przebiega bezobjawowo albo wystepuje jeden czy dwa objawy.
Do ogólnych objawów choroby należą:

*obrzęki
*tzw. bóle spoczynkowe
*może wystąpić gorączka
*przyśpieszenie akcji serca

***
Powiem tak:
Gdyby u mnie dochodziło to częstego drętwienia kończyn,gdybym miała tendencję do opuchlizny,gdyby w mojej rodzinie były przypadki żylaków,bądź samej zakrzepicy,gdybym do tego paliła papierosy(wiem,ze przy stosowaniu antykoncepcji nie wolno...ale niektórzy i tak palą) .Obserwowałabym sówj organizm.I gdyby jednak nie doszło do ostrych akcji jak np. ostry ból kończyny plus napuchnięcie, a pomimo to od dłuższego czasu cieprpiałabym na drętwienia itp.To poszłabym do ginekologa,żeby wykluczył ryzyko wytworzenia sie u mnie choroby.Jeśli lekarz stwierdzi,ż eistenieje może zalecić badanie dopplerowskie(żył).
__________________
“Maybe we like the pain. Maybe we're wired that way. Because without it, I don't know; maybe we just wouldn't feel real. What's that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop."
MeredithMer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 19:13   #344
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez MeredithMer Pokaż wiadomość
Upraszczając to maksymalnie to jesli przy przyjmowaniu tabletek zaczynają się drętwienia(wcześniej ich nie było) to jest to objaw niepokojący.Jednak pytanie jakie jest to drętwienie ?Ile trwa? Czy zahacza o ból?
Czy zauważa u siebie obrzęki w pewnych miejscach ciała?Czy żyły są jakby bardziej "wypukłe".
Zakrzepica jest ciężka do zdiagnozowania ponieważ często przebiega bezobjawowo albo wystepuje jeden czy dwa objawy.
Do ogólnych objawów choroby należą:

*obrzęki
*tzw. bóle spoczynkowe
*może wystąpić gorączka
*przyśpieszenie akcji serca

***
Powiem tak:
Gdyby u mnie dochodziło to częstego drętwienia kończyn,gdybym miała tendencję do opuchlizny,gdyby w mojej rodzinie były przypadki żylaków,bądź samej zakrzepicy,gdybym do tego paliła papierosy(wiem,ze przy stosowaniu antykoncepcji nie wolno...ale niektórzy i tak palą) .Obserwowałabym sówj organizm.I gdyby jednak nie doszło do ostrych akcji jak np. ostry ból kończyny plus napuchnięcie, a pomimo to od dłuższego czasu cieprpiałabym na drętwienia itp.To poszłabym do ginekologa,żeby wykluczył ryzyko wytworzenia sie u mnie choroby.Jeśli lekarz stwierdzi,ż eistenieje może zalecić badanie dopplerowskie(żył).
sa dretwienia przy tabletkach, a wczesniej ich nie bylo. jesli chodzi o to ile trwa - zazwyczaj wystarczy, ze rozrusza konczyne i dretwienie mija.
nie ma bolu, nie ma obrzekow, zyly nie sa wypukle ale bardziej widoczne na klatce piersiowej [i tylko tam].
nie bylo w rodzinie przypadkow zylakow i zakrzepicy, nie pali papierosow.
aczkolwiek jej magnez z wit. B6 nie pomaga.

ile kosztuje takie badanie?

i dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 20:37   #345
AlaO77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez ala2102 Pokaż wiadomość
Witajcie drogie Forumowiczki

Jestem tutaj nowa ... mam do Was pytanie
A mianowicie czy któraś z Was zażywa tabletki YAZ?? Jest to nowość na rynku. Mój G. przepisał mi je zamiast Yasminelle, które brałam do tej pory. Powiedział, że są identyczne tylko w opakowaniu jest 28 tabletek, no i zażywa się je cały czas nie robiąc tygodnia przerwy. W opak. jest 28 tabletek - 24 z hormonami i 4 tzw. placebo, w czasie brania ostatnich 4 ma wystąpić krwawienie ...
Przeszukałam internet, ale nic o tych tabletkach nie znalazlam, poza tym, ze od 2006r. są ona w USA, a u nas dopiero od teraz. W żadnej aptece internetowej nie ma tych tabletek, jutro wyruszam na poszukiwania w aptekach u mnie ...
A czy którejś z Was może Wasz G. przepisał tę "nowinkę"??

Pozdrawiam i czekam na jakieś odpowiedzi
witam! też biorę od tyg yaz, dostałam opak od mojego gin na próbę, nie wiem czy to po nich ale tydzień po dostałam grzybicę, lekarz dał mi gynazol - też pierwszy raz i mam wysypkę, szukałam w necie czy to po gynazolu, ale spotkałam się z opinią jednej z dziewczyn, które brały yaz i dostała wysypkę i teraz to już sama nie wiem

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez mobilna666 Pokaż wiadomość
... a ja biorę YAZ już tydzień i fatalnie się czuję, mam zmienne nastroje coś okropnego!! okres mam już tydzień i się nie chce skończyć, obsypałam się swędzącą wysypką już nie wiem co mam zrobić??? przepisała mi je moja gin. bo stwierdziła, że takie delikatne, nowe, nic mi po nich nie będzie... czy ma ktoś też skutki uboczne???? nie wiem.... może to się unormuje????
Witam!
mam chyba ten sam problem, yaz biorę od poprzedniego piątku, tydzień po braniu yaz dostałam grzybicę pochwy, a od dwóch dni mam swędzącą biegunkę - myślałam, że to po lekach na grzybicę ale wygląda na to że po yaz
AlaO77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 20:38   #346
entheos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Zadzwoniłam dzisiaj do apteki Kwiaty Polskie w Łodzi - YAZ kosztuje tam niecałe 36 PLN
entheos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 21:20   #347
gibkapantera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

jestem przy 15stej tabletce - bóle w podbrzuszu, trochę jak przy owulacji, ale bralam regularnie więc nie bede sie martwić na zapas . poza tym jakichkolwiek innych działań niepożądanych brak. lekko powiększyły mi się cycki i moze troszke więcej wody zatrzymało mi się w okolicach bioder.. ale zamierzam intensywnie korzystać z tabletkowych dobrodziejstw więc chyba nie bedzie gorzej.

Edytowane przez gibkapantera
Czas edycji: 2009-02-23 o 21:27
gibkapantera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 22:37   #348
ddddd84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

.

Edytowane przez ddddd84
Czas edycji: 2009-05-21 o 10:28
ddddd84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 06:46   #349
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

praktycznie kazda apteka je juz sprowadza, ja najtaniej dostałam na Wojewodzkiej 7 apteka Europejska , 39.9 (chodzi oczywiscie o Katowice)
__________________
JEZELI W NIEBIE NIE MA PSÓW TO CHCĘ ISC TAM GDZIE PO SMIERCI IDĄ ONE
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 07:58   #350
ddddd84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

kasiaso, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź
ddddd84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 12:18   #351
MeredithMer
Raczkowanie
 
Avatar MeredithMer
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: teqilaland
Wiadomości: 226
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
sa dretwienia przy tabletkach, a wczesniej ich nie bylo. jesli chodzi o to ile trwa - zazwyczaj wystarczy, ze rozrusza konczyne i dretwienie mija.
nie ma bolu, nie ma obrzekow, zyly nie sa wypukle ale bardziej widoczne na klatce piersiowej [i tylko tam].
nie bylo w rodzinie przypadkow zylakow i zakrzepicy, nie pali papierosow.
aczkolwiek jej magnez z wit. B6 nie pomaga.

ile kosztuje takie badanie?

i dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz

Cieszę się że mogłam pomóc.

Myślę,że Twoja koleżanka nie ma początków zakrzepicy(co prawda nie jestem specjalistką z tej dziedziny->jednak myślę,że jej drętwienia nie są niczym poważnym).
Jeśli jednak zauważy u siebie np. ból łydki ,który przypomina skurcz mięśnie jednak nie ustępuje a nasila się przy prostowaniu nogi czy naciskaniu podeszwy (może towarzyszyć temu obrzęk) to niech leci do lekarza bo to częsty objaw choroby.

Jak pisałam ta choroba może przebiegać bezobjawowo.Dlatego dla świętego spokoju niech Twoja koleżanka wybierze się do rodzinnego lekarza->może poprostu okazać się,że ma jakieś niedobory witamin itp.
Odnośnie badania doplerowskiego ->to mozna dostać na nie skierowanie jesli lekarz stwierdzi ,że istenie ryzyko zatoru żylnego itp.Wtedy jest bezpłatne->ale pewnie niestety trzeba będzie czekać:/

Jesli chodzi o cenę "prywatnego "badania.To nie mam pojęcia.
__________________
“Maybe we like the pain. Maybe we're wired that way. Because without it, I don't know; maybe we just wouldn't feel real. What's that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop."
MeredithMer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 13:04   #352
czupisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Witam wszystkie Wizażanki

Dostałam wczoraj receptę na Yaz. Czy w Szczecinie można je dostać w granicach 35-40 zl??? Dziękuje za odpowiedź
czupisek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 13:36   #353
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Mi niedawno lekarz przepisał właśnie YAZ, są to moje pierwsze pigułki i jestem ciekawa co i jak.
Chciałam też zadać pytanie, może trochę głupie, ale ja wcześniej nie kupowałam nic na receptę tak dla siebie i nie wiem, jak tych recept pilnować.
Lekarz wypisał mi dwie recepty, obydwie mają tą samą datę wystawienia ( logiczne. ) i chciałam się Was zapytać, jak wygląda sprawa z ważnością recept? Ile mam czasu na ich zrealizowanie?
Teraz mam dwie, ale następnym razem będę miała ich więcej, bo tak mi powiedział lekarz ( żebym nie musiała do niego płatnie aż tak często przychodzić po same recepty ), więc będą one ważne przez kilka miesięcy?
Bo teraz mam jeszcze jedną receptę na YAZ i nie wiem, czy nie powinnam od razu kupić dwóch opakowań, ale to chyba nie powinno mieć nic do rzeczy, bo jeśli dostanę np.4 recepty, to bym musiała niesamowite pieniądze przeznaczać na raz na kupno tabletek.:O
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:37   #354
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

ja jak mam kilka opakowan na jednej recepcie to wykupuję 1 opakowanie i mowię , ze "reszta do odpisu" a pani farmaceutka zabiera recepte i daje wydruk z kasy ;-)) i tak za kazdym razem , pozdrawiaM
__________________
JEZELI W NIEBIE NIE MA PSÓW TO CHCĘ ISC TAM GDZIE PO SMIERCI IDĄ ONE
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:53   #355
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez MeredithMer Pokaż wiadomość

(...)
nie bede cytowala, zeby duzo miejsca w watku nie zajac ale bardzo ci dziekuje, przekaze jej, moze sie troche uspokoi albo pojdzie do lekarza dowiedziec sie co i jak

Cytat:
Napisane przez kasiaso Pokaż wiadomość
ja jak mam kilka opakowan na jednej recepcie to wykupuję 1 opakowanie i mowię , ze "reszta do odpisu" a pani farmaceutka zabiera recepte i daje wydruk z kasy ;-)) i tak za kazdym razem , pozdrawiaM
ja tez tak robie wiec nie orientuje sie niestety jak dlugo wazne sa recepty.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 14:58   #356
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Ok, już wszystko znalazłam.
" Termin realizacji recepty nie może przekroczyć 30 dni od daty jej wystawienia z zastrzeżeniem poniższych punktów: ( ... ) ". Znalazłam na jakiejś stronie wi Internecie.
Te " poniższe punkty " to antybiotyki, leki na zamówienie itp.

Edytowane przez cu.Kinia
Czas edycji: 2009-02-24 o 15:07 Powód: znalezienie informacji
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 16:37   #357
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

recepty z lekami refundowanymi - 30 dni
recepty na leki nierefundowane - 6 mies

te pierwsze też zrealizujecie potem, tyle że będą pełnopłatne.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 16:49   #358
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez cu.Kinia Pokaż wiadomość
Ok, już wszystko znalazłam.
" Termin realizacji recepty nie może przekroczyć 30 dni od daty jej wystawienia z zastrzeżeniem poniższych punktów: ( ... ) ". Znalazłam na jakiejś stronie wi Internecie.
Te " poniższe punkty " to antybiotyki, leki na zamówienie itp.
e, to chyba nie jest prawda, sama czesto realizowalam recepty na tabletki antykoncepcyjne ponad miesiac po wystawieniu, zazwyczaj je realizuje 1,5-2 miesiace od wystawienia i nie ma problemow.

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
recepty z lekami refundowanymi - 30 dni
recepty na leki nierefundowane - 6 mies

te pierwsze też zrealizujecie potem, tyle że będą pełnopłatne.
tak mi cos switalo, ze chyba 6 miesiecy dziekuje za upewnienie
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 16:52   #359
anetka0416
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

hej wszystkim dżiś trafilam na to forum i bardzo się z tego ciesze bo rozwiało ono wiele moich wątpliwości jeszcze nie biore yaz-u ale mam taki zamiar. to bedzie pierwszy lek anty jaki zacznę brac. tak szczerze to lekarz przepisał mi go dlatego bo mam bardzo mocne bóle przy miesiączce i chciałam aby przepisał mi jakieś tabletki hormonalne bo słyszalam że pomagaja na tradzik a ja mam z nim problem. a lekarz uznał ze lepiej brac 2w1 czyli anty i hormonalne i przepisal mi yaz.(do tej pory zabezpieczałam sie prezerwatywami) i mam pytanie całkiem z innej beczki do wszystkich urzytkowniczek: jaki ma wpływ branie tego leku na trądzik?? z góry bardzo dziekuje za odp pozdrowionka
anetka0416 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 17:02   #360
martuskaa0496
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 16
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

hm właśnie. ja mam iś do ginekologa za tydzień bo jestem w trakcie brania tabtelek yaz i chce zobaczyc czy nie bede sie po nich zle czula, czy nie bede miala skutkow ubocznych itp. ale mam pytanie, czy bede musiala do niego czesto chodzic czy przepisze mi np 6 opakowan na raz? i czy konieczne są te badania wątroby po jakimś czasie (bo cos wspominal na pierwszej wizycie gdy przepisywal mi te tabletki) ?? z gory dzieki za odp.
martuskaa0496 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.