Dieta plaż południowych - South Beach, dietetyczne FAQ. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-20, 21:04   #1
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Post

Dieta plaż południowych - South Beach, dietetyczne FAQ.


FAQ czyli zbiór najczęściej zadawanych pytań, tutaj będą one dotyczyć diety SOUTH BEACH (Dieta plaż południowych)

Mam nadzieję, że ten wątek przysłuży innym, a szczególnie rozpoczynającym dietę. Przecież, kto pyta - nie błądzi.


"Czy każdy może przejść na tę dietę?"

Nie zalecana jest dzieciom, ponieważ one dojrzewają i potrzebują wszystkich składników odżywczych. W diecie tej eliminuje się przez pierwsze 2 tygodnie węglowodany, co może osłabić młody organizm. Natomiast jeżeli ktoś z jakichkolwiek błędów, nie może, bądź nie chce sam ograniczyć węglowodany, to może przejść od razu na fazę II, która również przynosi efekty.

"Ile można na niej schudnąć?"

Wiadomo każdy chudnie w swoim tempie. Jeden szybciej, drugi mniej. Przeważnie po I fazie diety jeżeli była ona pilnowana i przestrzegana można schudnąć w graniach 3-6kg. Oczywiście, zdarza się i więcej i mniej, to jest kwestia każdego z nas i naszego organizmu. Natomiast na II fazie diety chudnie się stosunkowo 1-1,5kg na tydzień.

"Jaka jest kaloryczność diety?"

To jest w diecie plaż południowych najlepsze, że tutaj nie liczy się kalorii. Sprawdza się tylko, czy dany produkt nie posiada za wysokiego wskaźnika IG. Kalorii na tej diecie nie liczymy.

"Czytałam, że nie można pić kawy, ale ja niestety bez kawy praktycznie nie funkcjonuje. Co zrobić?"

Teoretycznie zapisane jest, że produkty z kofeiną powinno się odrzucić, jednak obserwując odchudzające się "plażowiczki" widzimy, że pomimo picia kawy, z chudym mlekiem i bez cukru, nie miało to jakiegoś negatywnego wpływu na utratę kilogramów, dlatego jeżeli ktoś musi, to niech nie ma z tego powodu wyrzutów.



"Nie mam pomysłu na dietetyczny obiad, ratunku!"

Bez problemu, nasze kochane wizażanki zadbały o to, żeby przepisów było wystarczająco dużo. Zapraszam do przejrzenia wątku z przepisami:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=south


"Mam ochotę na coś słodkiego, co najlepiej wybrać?"

Praktycznie można nie ulegać pokusom. Dlaczego? To proste! Dieta south beach ma swoje własne przepisy na desery. Są one dietetyczne i nie mają wpływu na sylwetkę. Dieta ta dysponuje przepisami począwszy na serki, ciastka, ciasteczka, lody, aż po gorącą czekoladę. Spis deserów, w wątku podanym wyżej.


"Czy można do potraw dodawać sos sojowy? Albo inne gotowe sosy?"

Zasada jest jedna - kupując produkt sprawdzamy czy na etykiecie w składzie jest cukier, jeżeli jest, udkładamy go na półkę - natomiast jeżeli nie ma, jest on całkowicie dozwolony.


"Co z herbatą? Można herbatę owocową?"

Na I fazie powinno się ograniczać jedynie do herbat typu czerwona, zielona, czy inne ziołowe. Na II fazie można sobie włączyć zwykłą herbatę, ale oczywiście bez cukru. Herbaty owocowe nie są zalecane.


"Czy można pić alkohol?"

Na II fazie dozwolone jest czerwone wino.

"Czy mogę majonez, albo ketchup?

Majonez można na II fazie, jednak nie light, tylko taki zwykły. Majonezy light mają wiecej węglowodanów od tych zwykłych. Natomiast ketchup raczej nie, ponieważ większość, nie wiem nawet czy nie wszystkie w swoim składzie mają cukier.


"Czy jeżeli jestem na tej diecie, na zawsze muszę się pożegnać z makaronem?"

Nie. W sklepach mamy mnóstwo makaronów pełnoziarnistych - takie można jeść na II fazie.


"Jak układać posiłki?"

Praktycznie tak jak podczas każdego zdrowego odżywiania. 3 główne posiłki + 2 przekąski. Na śniadanie większość węglowodanów, syte a im bliżej wieczora wtedy powinno się zmniejszać ilość węglowodanów i odpowiednio zwiększać białko. Kolacja już powinna być czysto białkowa.


"
Mogę żuć gumę?"


Tak, oczywiście, te bez cukru.


"Czy podczas diety można zażywać tabletki przeciwbólowe, lub inne?"


Jak najbardziej.

"Co z przyprawami?"

Można używać praktycnie wszystkich, oprócz tych z dużą ilością składników solnych. W sklepach mamy szeroką gamę przypraw i ziół - warto je używać w posiłkach, by urozmaicać sobie jadłospis.


Jeżeli macie jakieś pytania - bardzo chętnie udzielę odpowiedzi i uzupełnię naszą listę dietetycznego FAQ.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 20:02   #2
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Dieta plaż południowych - South Beach, dietetyczne FAQ.

hej, tak się właśnie zastanawiam nad tą dietą, ale mam kilka wątpliwości. Znalałam w necie jadłospis na 15 dni tej diety, ale nie wiem, czy wszystko jest ok. Dziwi mnie to, że zwykle kolacje są bardziej obfite od śniadań. Czy to nie wpłynie negatywnie na odchodzanie? Jadłospis znalazłam na http://kulturystyka.com.pl/archiwum/an/196 . Co o tym sądzisz?
salomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 19:21   #3
foczkka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
GG do foczkka
Dot.: Dieta plaż południowych - South Beach, dietetyczne FAQ.

Witam !!! Ja również chcę zacząć tą dietkę, tylko potrzebuję w jednym miejscu przepisów. Chciałabym je przejrzeć i rozplanować sobie posiłki na cały tydzień. Jeśli ktoś coś takiego posiada byłabym wdzięczna.

Pozdrawiam!!!
foczkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 16:48   #4
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: Dieta plaż południowych - South Beach, dietetyczne FAQ.

pomyliłam wątek
chise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 17:41   #5
Elfik333
Zadomowienie
 
Avatar Elfik333
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 067
Wyślij wiadomość przez ICQ do Elfik333 GG do Elfik333 Send a message via Skype™ to Elfik333
Dot.: Dieta plaż południowych - South Beach, dietetyczne FAQ.

Fajnie napisane, dobrze, że mieć coś takiego pod ręką.
Wiele pytań na forum dotyczy jadłospisów nie ma wątku w którym wklejano by tylko i wyłącznie jadłospisy do diety z opisami której fazy się tyczą.
Były wątki z przepisami
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196551&page=8
ale chodzi o zbilansowane posiłki na każdy dzień.
Możemy wklejać je tutaj? I oznaczać tak jak w "przepisowym" wątku czerwony I faza, niebieski II faza, zielony III faza. Czy założyć osobny wątek?

Pozdrawiam!
__________________
"The eyes can mislead, the smile can lie, but the shoes always tell the truth".
by House M.D.
Elfik333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 15:29   #6
_silver
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta plaż południowych - South Beach, dietetyczne FAQ.

można pić kawę i używać majonezu w fazie pierwszej. polecam lekturę książki.
_silver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 11:02   #7
001basia
Raczkowanie
 
Avatar 001basia
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dieta south beach

Tak tak wiem, ze jest grupa wsparcia ( i to nie jedna) dotycząca tej diety, ale przekopuję już pół internetu i nie mogę znaleźć tak do końca nurtujących mnie pytań.

Dieta ta jest bez wątpienia bardzo zdrowa, pozwala zrzucić zbędne kilogramy - ale tu nasuwa się pytanie : Schudłyście drogie panie bo też ograniczałyscie kalorie? Trzymałyście się sztywno zasad i jak potem jest z utrzymaniem wagi? Czy przerzuciwszy się na naszą polską kuchnię te zrzucone kilogramy wróciły? I jak długo utrzymujecie tą wagę?


Pozdrawiam
001basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 11:14   #8
Kasiek85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 263
Dot.: Dieta south beach

SB to nie dieta, ale styl zycia, wiec nie ma mowy o "przerzucaniu sie" na polskie jadlo..trzyma sie caly czas 3 faze! ja miedzy pierwsza a druga ciaza ladnie na niej schudlam, ale niestety wrocilam do starych nawykow i to w polaczeniu z druga ciaza spowodowalo, ze znow mam co zrzucac..nadal jednak mam w glowie glowne zasady SB i staram sie do nich stosowac
Kasiek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 13:30   #9
aaanitka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: może z B, może z W, a może z O
Wiadomości: 560
Dot.: Dieta south beach

Cytat:
Napisane przez Kasiek85 Pokaż wiadomość
SB to nie dieta, ale styl zycia, wiec nie ma mowy o "przerzucaniu sie" na polskie jadlo..trzyma sie caly czas 3 faze! ja miedzy pierwsza a druga ciaza ladnie na niej schudlam, ale niestety wrocilam do starych nawykow i to w polaczeniu z druga ciaza spowodowalo, ze znow mam co zrzucac..nadal jednak mam w glowie glowne zasady SB i staram sie do nich stosowac
ja po ciąży męczyłam sie na dukanie. co prawda schudłam 22 kg w 4 msc ale wróciłam do starych nawyków i znowu 10 przybrałam.ta dieta jest lepsza dziś 1 dzień
aaanitka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.