Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-05, 20:30   #2101
Ajtra
Raczkowanie
 
Avatar Ajtra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Witam

Cytat:
Napisane przez Goszka30 Pokaż wiadomość
amparo27 ja kupowałam zwykłe buty z ccc. Pewnie za jakieś 2 miesiące będę zmieniać na większe bo teraz jej bardzo szybko stopa rośnie, więc nie chcę wydawać tyle kasy.

jawjola współczuję. U nas mała miała przez pewien okres piszczenie jak czegoś jej zabroniłam. Chyba najlepiej się sprawdza nie reagowanie na to.

Ajtra jak wyniki są ok to ja bym nic nie podawała. Ja robiłam tylko zwykłą morfologię, hemoglobina wyszła 13 i pediatra powiedziała jest jest ok i nie potrzeba dodatkowych badań

W ogóle od niedawna moje dziecko nauczyło się że mama jest od rozwiązywania wszystkich problemów. Jak nie umie włączyć zabawki grającej, albo otworzyć czegoś to przychodzi do mnie, daje mi to coś do ręki i czeka aż jej pomogę
Dzięki, chyba póki co tak zrobię a sama staram się jeszcze bardziej "użelaźnić" dietę

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie rady odnośnie butów muszę jeszcze poczytać i mam nadzieję, że uda się znaleźć fajne do 150 zł.

Coosik, brawa dla Igi za chodzenie! Swoją drogą, czy tylko moje Twixy jeszcze nie chodzą samodzielnie?

Boję się chwalić, ale u nas z apetytem ostatnio całkiem nieźle. Najbardziej cieszy mnie, że Prawy Twix chętnie je, bo do tej pory skubał jak ptaszek. Jeszcze niedawno pisałam Wam, że nie chcą owoców, a teraz jedzą chętnie. Codziennie dawałam im na talerzyku różne owoce, a oni je rozrzucali po całym domu. W końcu któregoś dnia zaczęli jeść tak jak mówi Zuzia ze szpinakrobible, odpowiedzialnością rodzica jest podanie pełnowartościowego posiłku, a to dziecko decyduje czy zje czy nie. U nas ta zasada się sprawdziła, przez długi czas jedzenie lądowało na podłodze, a nie w brzuchu. Dostawałam białej gorączki, ale przetrzymałam i teraz większość trafia do brzuszka

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Moja córa też jeszcze sama nie chodzi przy meblach śmiga, jak nie wie, że stoi sama, to stoi ładnie, ale jest bardzo ostrożna.

agaciaaas super wyglądają te pieluchy

Próbowaliśmy w weekend ograniczyć karmienia, ale zła pora - idą czwórki i widać, że bardzo ją męczą - dziąsła ma mega czerwone Dałam jej dziś na noc ibuprom, może sobie trochę odpocznie.
Ajtra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 21:26   #2102
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Nikopoia dziwny rozmiar, nie wiedzialabym jak to złożyć żeby było dobrze
Myślę, że kupię jakiś jeden otulacz i potem TŻ będzie szył. Bo uszył jeden, ale w sumie średnio się udał i mamy go na drzemki. Na zewnątrz tkanina, w środku kaszmir, ale bardzo szeroki w kroku. Może jak sobie obejrzy taki 'gotowy' to lepiej mu to pójdzie
Myślę nad jakimś oopsem, ale takie to drogie wszystko :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziwny, dziwny. ale chyba zdałby egzamin zakładany jak prefold. Oopsy z tego co widzę drogo chodzą, chyba że jeden kupisz na bazarku, a inne uszyje mąż ze wzoru ja właśnie oczekuję na pierwszy SB, takiego aio nie mieliśmy, zobaczymy co to potrafi😁
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 21:30   #2103
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Agaciaaas piekny stos u mnie puste otulacze plus sterta tetry i wkładów nie byłyby tak fotogeniczne
Zamówiłam dziś taką kieszonkę jak ta w trzecim rzędzie, druga od góry. Bo było na Aliexpress wrzucone trochę kawowych w starym kroju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo nie wiedziałam, że pojawiły się na ali kawówki.

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Ja stawiam na szybkie i proste dania. Czasem brzmią jakby były wyszukane, a w rzeczywistości są banalne w wykonaniu




Agaaaacias, zapomniałam o alergii Małego tak jest znacznie trudniej, nie wiem co doradzić.

Prawy Twix mnie zadziwia. Ma taki apetyt, że nie wierzę na obiad zrobiłam makaron z pesto ze szpinaku, awokado i płatków migdałowych i zjadł swoją porcję, dokończył porcję Lewego i jeszcze musiałam mu dołożyć. Szok! Może nadrobi te 700g do wagi brata. Teraz wcinają cukinię i paprykę. Ciekawe egzemplarze mi się trafiły, wolą warzywa od owoców

Tak z ciekawości, podawałyście maluchom grillowane warzywa? Zastanawiam się czy można

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
A no właśnie. I jeszcze zupy też przestał jeść.

Super z tym apetytem, oby tak dalej

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Też dzisiaj szczepiłyśmy się na mmr. Mam nadzieję że wszystko będzie okej mała ma 81cm i waży 8,8km :dMajaaaa ja mrożę i potem mam gotowe na dzień lenia Łał, piękny stosik Amparo, nie robiliśmy w ostatnim czasie żadnego grilla, więc nie podawałam, ale myślę, że spokojnie bym to zrobiła.

Dzisiaj miałyśmy wizytę u naszego pediatry I dostałyśmy jednak do suplementowania żelazo. Mam nadzieję, że faktycznie nam pomoże. Znowu siedzę sama bo, TŻ pojechał na konferencję i mam taki średni humor ;/

Małej przebiły się dwie czwórki z góry, ale wciąż rosną i w natarciu są dwie z dołu - ma tak spuchnięte dziąsła, że aż mnie boli na sam widok... I oczywiście historia jest przy tym wielka plus cycusianie całą noc. Już się nie mogę doczekać, aż wyjdą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki, żeby było ok po szczepieniu.

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
https://trzye.iai-shop.com/product-p...niebieski.html
49x36cm z 3 warstw, super mięciutki i mięsisty. jest ekstra tylko za duże w każdą stronę, na noc nie bałabym się pewnie założyć, tylko czy zaśnie z pupą do góry chyba poleży do następnego boba i będę spinać snappi, nie mam lepszego pomysłu (ew. pociąć). Dla mniejszego dziecka myślę, ze będą ekstra + snappi.
Ten otulacz wełniany co Ci się podoba, to jest bardziej fiolet niż granat, ale aparat nie uchwycił
Na jaką wełnę się czaisz?😊

ooo jak pięknie, kolorowo i sprawdzają Ci się kieszonki i otulacze pul? U nas ciekną w pachwinach jak ma obcisłe body na sobie. Tam całkiem z prawej dobrze widzę, ze to wełna? Jaką masz?
Biedna z tą cukrzycą i alergią małego
Otulacz mam jeden, ale nie lubię, zdecydowanie wolę kieszonki. Jak ma przyciasny bodziak to ciekną, musi być luz. W ogóle ostatnio mieliśmy non stop przecieki, ale wymieniłam wkłady i póki co jest ok.
Dobrze widzisz. Na samej górze gatki hand made, niżej dwa puppi, beżowy wełniaste i szary magabi. Jeszcze niżej to już formowanki.

Cytat:
Napisane przez jawjola Pokaż wiadomość
FlexiLyn ale masz mała modelkę 😊 wysoka i szczuplutka 🙂 kciuki żeby było dobrze po szczepieniu.

Agaciaaas piękne te pieluchy 😍nie mam fb wiec nie jestem w temacie ale bardzo współczuję. Została Ci ta cukrzyca po ciąży? Jest szansa że jeszcze się informuje? Kurcze z jadlospisem dla małego rzeczywiście kiepsko skoro takich dość "podstawowych" produktów nie moze 🙁 oby z tego w miarę szybko wyrósł.

U nas też rządzą proste dania bo mała to niejadek i zjada tylko sprawdzone, podstawowe rzeczy. Jak proponuje coś nowego to zwykle laduje na ziemi. Więc szkoda mi czasu, którego i tak przy niej nie mam, na wymyślanie bo i tak kończy się sloikiem.

Amparo super że młody dostał takiego apetytu 🙂 jak się rozkręci to jeszcze przegoni brata 😉

Nikopoia ale Gabryś ci nakręcił produkcję nocną 😉 jak tak mówisz o tym zalewaniu to aż mi się przypomniały czasy noworodzia jak karmiłam jeszcze mała.
Niee, ja z małym w ciąży nie miałam cukrzycy. Jestem w kolejnej i teraz mnie ta "przyjemność" spotkała.
Ano ciężko. Niestety próby wprowadzenia nabiału zakończyły się porażką. Oby jednak za jakiś czas wyrósł z tego.
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 21:35   #2104
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

jawjola dokładnie, mi też od razu przypominają się te noce z zalanym łóżkiem, to była masakra. A teraz tak się zdarzyło, bo juz wieczorem cyc był pełny, a w nocy na tej jednej pobudce pomyliłam się i dałam mu nie tego cyca no i do rana to cycek wyglądał jak cieknący worek kartofli teraz przez dwa dni pewnie będzie bolał
U nas też ostatnio gustuje w słoiczkach, aż mi szkoda się starać z gotowaniem.

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Agacias w ciąży jestes i się nie pochwaliłaś??? Gratulacje😍😍 Który tydzień? Na kiedy masz termin?
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 05:18   #2105
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia w sumie dużo małych firm się otwiera szyjących na FB, napisałam do kilku jakie mają otulacze wełniane. Care Aware mi powysylali i... O matko, chce
Wspominałaś że Twój TŻ ma FB i od niego możesz zaglądać na grupy pieluchowe, to może chciałabyś dołączyć do naszej grupy na FB z jego konta? Dużo się tam dzieje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 08:57   #2106
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzień dobry

Nikopoia, wbijaj na fb

Jeju! Doczekałam się! Mamy piękną pogodę, słonecznie, bezwietrznie zaraz pójdziemy na długaśny spacer.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 09:16   #2107
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Amparo dziękuję za przepisy

Agaciaaaas mam nadzieję, że na spokojnie po troszku uda Ci się ogarnąć ta dietę. Też bym się czuła zagubiona.

Mnie ostatnio też zalalo, jak druga noc była bez kp. Aż się zdzwilam. Po mimo, że karmien mało to muszę nosić jeszcze wkładki.

Zastanawiam się czy kupić Helence teraz trzewiki czy adidasy? Niby trzewiki trzymały by bardziej piete. I sama nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Podrzucam link o jedzeniu. Bardzo lubię ten blog. Daje mi kopa do pewnych przemyśleń
http://www.nebule.pl/moje-dziecko-nie-jest-niejadkiem/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-06, 10:09   #2108
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Zori miałam taki sam dylemat, ale ostatecznie wzięłam trzewiki. Nadal nie wiem czy dobrze, się okaże. Póki co nie chce tuptac w butach, bo jak jej zakładam, to zaraz siada i ogląda je z każdej strony
I w ogóle trochę się wycofała z chodzenia, bo przewróciła się chyba dość boleśnie i co trochę jak chce gdzieś przejść (jeszcze niepewnie) to przebiega oczywiście tuż przy niej pies i jest pac na pupę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 11:03   #2109
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Agaciaaas gratulacje kolejnego bobaska 😍 super! Już wiecie kto dołączy do waszej rodzinki? No i jak ogolnie znosisz ciaze? Bardzo współczuję tej cukrzycy. Mam nadzieję że po porodzie szybko dojdziesz do siebie.

My kupiliśmy trzewiki, podobno na początek bardziej wskazane bo lepiej podtrzymują stopę.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Majka moja miała tak samo z tym wycofanie z chodzenia po upadku. Ja mówiłam "chodź, mama zlapie"a ona na to "bam". Ale już minęło i od weekendu znów zaczyna sama. Tylko niestety wszystko robi biegiem, nie chodzi wolno
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 11:33   #2110
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Hej, powoli widać u nas światełko w tunelu. Myślę że punkt kulminacyjny skoku za nami. Idzie ku lepszemu. Mniej histerii i łez. Więcej uśmiechu apetyt wraca, i nawet udało mi się go uśpić na drzemke w jego łóżeczku wczorsj na noc też zasnął u siebie i obudził się dopiero koło 2 w nocy, wtedy go wzięłam do nas zebu dospal.

Klusek każdy skok przechodzi bardzo intensywnie. Ale. Skoro przeżyłam ten, to przeżyję każde kolejne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 11:52   #2111
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Wbijam do Was na fejsa, Fiolek wysłałam Ci zaproszenie czy jakoś tak😂
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-06, 11:56   #2112
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dziewczyny ile wasze dzieci śpią w nocy? Mój śpi ostatnio zwykle po 9-10 h i wydaje mi się, że to za mało na sen nocny. Późno zasypia, wcześnie wstaje.. potem szybko pada na drzemkę, więc o jednej nie ma mowy. A dwie drzemki to późne pójście spać i tak powstaje błędne koło


Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
jawjola dokładnie, mi też od razu przypominają się te noce z zalanym łóżkiem, to była masakra. A teraz tak się zdarzyło, bo juz wieczorem cyc był pełny, a w nocy na tej jednej pobudce pomyliłam się i dałam mu nie tego cyca no i do rana to cycek wyglądał jak cieknący worek kartofli teraz przez dwa dni pewnie będzie bolał
U nas też ostatnio gustuje w słoiczkach, aż mi szkoda się starać z gotowaniem.

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Agacias w ciąży jestes i się nie pochwaliłaś??? Gratulacje😍😍 Który tydzień? Na kiedy masz termin?
Pisałam na fb zdecydowanie wolę tam się uzewnętrzniać niż tu na publicznym forum. Tu specjalnie nic nie pisałam
Dziękuję, 16 tydzień, termin na sierpień.

Cytat:
Napisane przez jawjola Pokaż wiadomość
Agaciaaas gratulacje kolejnego bobaska 😍 super! Już wiecie kto dołączy do waszej rodzinki? No i jak ogolnie znosisz ciaze? Bardzo współczuję tej cukrzycy. Mam nadzieję że po porodzie szybko dojdziesz do siebie.

My kupiliśmy trzewiki, podobno na początek bardziej wskazane bo lepiej podtrzymują stopę.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Majka moja miała tak samo z tym wycofanie z chodzenia po upadku. Ja mówiłam "chodź, mama zlapie"a ona na to "bam". Ale już minęło i od weekendu znów zaczyna sama. Tylko niestety wszystko robi biegiem, nie chodzi wolno
Dziękuję Będzie drugi chłopak. Kiepsko znoszę, podobnie jak było z małym. Choć ostatnio już nieco lepiej się czuję, tfu tfu.
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 12:17   #2113
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

To trzymam kciuki zeby dolegliwości w miarę szybko minely i życzę duuuzo siły 😊

U nas też kiepsko ze spaniem.nocnym. wychodzi ok 10 godzin. I w dzień jedna drzemka trochę ponad godzinę, rzaaadko się zdarzy więcej niż 1.5 h.

Kurcze też chce do was na fb! ale go totalnie nie ogarniam, weszłam właśnie na jakieś fikcyjne konto tz żeby zobaczyć jak to działa no i nie umiem się odnaleźć 😉🤔
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 12:29   #2114
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Agacias nie wiedziałam, sorki... Dużo zdrówka dla Was😘😘 Gab śpi w nocy tak jak Twój, a w dzień idzie spać ok. południa i różnie jest z tymi drzemkami, od 1h do 3h.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 12:45   #2115
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Agacias moja ostatnio jakoś dziko śpi. Idzie spać koło 21, czasem 22 I śpi do ok 9. Ale czasem się budzi przez 6, zje śniadanie, pobawi się i koło 7 idzie spać do 11.
W sumie obie opcję są ok ale wydaje mi się że dużo śpi

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Ale w ogóle to wczoraj przespala nocka bez pobudek i dziś też odzyskałam wieczory!

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Ale w ogóle to wczoraj przespala nocka bez pobudek i dziś też odzyskałam wieczory!
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 13:11   #2116
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia dziękuję zrobiłam sobie zrzuty.

U nas dzisiaj pierwszy raz, od nie wiem kiedy, dziecko zjadlo zupę zrobiona przeze mnie tak to rządziły sloiczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Majka myślę, że musi się przyzwyczaić do butów i poczuje się pewniej.

Jawjola my mamy już trzewiki, tyle że ocieplane. Dlatego mam teraz dylemat

Agacias sen nocny trwa 10-11h. Myślę, że jest ok. Jeszcze niedawno było 12h.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 13:51   #2117
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas sen nocny 12-13h. Jak go przetrzymuje na tej jednej drzemce to idzie spac o 19 i wstaje 7:30-8 rano.
Dzisiaj moje dziecko przeszlo samego siebie. Dalam mu na noc ibuprofen i jak zasnal o 19:20 tak spal jak kamien do 4:10! Az sie przesikal, wiec przebralam go i wzielam do nas, dospalismy do 8. Zlota nocka.

Za to matka za zagadala sie, padl na drzemke w wozku pod samym domem, a ze byl juz glodny to spal zawrotne 30 min, wiec czeka nas popołudniowa drzemka i późniejsze pójście spac.
Na ogole spi 1,5h w ciagu dnia.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 14:31   #2118
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Amparo ja nie podawałam grilowanych.
Agaciaaas Marcin śpi 8-10 h i ma jedną drzemkę trwająca 1-2 h. Jak jest zmęczony to muszę go uśpić nawet już o 11 i wtedy troszke wcześniej idzie spać na noc. A czasami to wytrzymuje nawet do 17 i wtedy idzie spać bardzo późno. Od urodzenia ma bardzo trudne spanie i w zasadzie jakby nie to to byłoby złote dziecko. A i nie pisałam. Ostatnio znów trzeba go usypiać na noc. Bo w dzień jeszcze nigdy sam nie usnął. I od zeszłego poniedziałku śpi na mnie ewentualnie przyklejony do mnie przez całe noce. Tylko idzie do taty sprawdzić czy jest i wraca do mnie. Także już ledwo żyje. Może dlatego znów dopadło.mnie choróbsko...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 17:11   #2119
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Agaciaaas u nas spanie w nocy ok. 10 godzin od 22 do 8, czasami mniej bo idzie spać później. W dzień jedna drzemka trwająca 1-2 godziny.
Ogólnie mamy problemy ze spaniem. Ciężko ją uśpić, budzi się w nocy. Na szczęście w dzień jest spokojna i grzeczna
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-06, 17:27   #2120
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jakie Wasze dzieci mają długie drzemki. U nas 2 drzemki po 30 minut. Nie mogę jej przestawić na jedną, bo jak wstaje o 6 to po 9 już jest zmęczona.

Umówiłam się z fizjoterapeutka. Robi tylko wizyty domowe. Niby fajnie, ale chalupke trzeba wysprzatac do tego pierwsza wizyta do konsultacja. A ja bym wolala dostać od razu jakieś ćwiczenia w razie czego. Ta do której chodziliśmy wcześniej, niestety ma odległe terminy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 17:50   #2121
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas sen nocny 11h i jedna drzemka ok 2-2,5h. Przy zębach wróciła do dwóch drzemek 1,5 i 2 h, ale dziś znowu była jedna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 18:10   #2122
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Zori fizjo ze wzgledu na stawanie na paluszkach? Czy cos innego cie niepokoi? Jak macie trzewiki to może już iść w stronę tych drugich? W tych ocieplanych jeszcze trochę pochodzi przecież, a później wskoczycie już w adidasy. U nas to inaczej bo to nasze pierwsze takie buty.
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 18:53   #2123
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola tak, ze względu na to chodzenie na palcach. Wcześniej było sporadycznie. A przez ostatnie 2 dni chodziła praktycznie tylko na palcach. A jeszcze jak dziś się jej bacznie przyjrzałam, to zauważyłam, że idąc przoduje lekko jedna strona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Jakby któraś chciała dla dzieciatka buty bobux, to dziś i jutro z kodem promocyjnym można kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 19:29   #2124
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Moje dziecko śpi. W swoim łóżku
Dziewczyny, Klusek miał skok rozwojowy jak cholera. Ale dzisiaj byłoi super. Radosny, uśmiechnięty, jak słoneczko. Żadnych awantur, histerii i wścieklizny. I spał na drzemce i teraz na noc (na razie) u siebie

Matko. Ale szkole przetrwania mi zrobił przez ostatnie dni. A jeszcze w międzyczasie ta choroba 🤦☠♀️

I tak pewnie się obudzi w nocy i będzie dosypial z nami, ale przynajmniej mam trochę czasu wieczorem dla siebie. I mąż nie będzie strzelał fochow, że meczu dzisiaj nie obejrzy 🤦☠♀️



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 20:05   #2125
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

agaciaaas nie wiem, najpierw chcę zobaczyć na żywo. Albo kupię i odeślę najwyżej. W zalando chyba jest to bezpłatne, tylko pieniądze na chwilę będą zamrożone.

To mój drugi cykl, za kilka dni spodziewam się @ i się zastanawiam, czy to normalne, że po cc mam masakrycznie bolesne owulacje? Normalnie aż wyprostować się nieraz nie mogę, gorzej niż w trakcie okresu...
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 20:30   #2126
Ajtra
Raczkowanie
 
Avatar Ajtra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

agaciaaas u nas spanie nocne od około 20:15 do 7-mej, maksymalnie 8-mej. W dzień zazwyczaj jedna drzemka po 11-tej trwająca od 40min (bardzo rzadko, czasem wtedy uda się też dospać ją koło 16-tej na drugie 40 minut) do 2h20min, ale najczęściej śpi około 1h30min. Za to jakość snu nocnego pozostawię bez komentarza

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
agaciaaas nie wiem, najpierw chcę zobaczyć na żywo. Albo kupię i odeślę najwyżej. W zalando chyba jest to bezpłatne, tylko pieniądze na chwilę będą zamrożone.

To mój drugi cykl, za kilka dni spodziewam się @ i się zastanawiam, czy to normalne, że po cc mam masakrycznie bolesne owulacje? Normalnie aż wyprostować się nieraz nie mogę, gorzej niż w trakcie okresu...
Nie wiem czy to normalne, ale ja też mam bardziej bolesne owulacje (jeśli są...) z plamieniami i również jestem po cc.
Ajtra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 20:47   #2127
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas ze snem spoko, sen nocny to 12h, z dwoma przerwami na mleko, w ciągu dnia śpi tak 1-1.5h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 21:03   #2128
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Agaaaaacias, Twixy śpią średnio 11 h w nocy. W dzień mają jedną drzemkę 1-2 h, najczęściej 1,5 h, chociaż zdarzają się takie, które trwają 30 minut albo 3 h.

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Agacias moja ostatnio jakoś dziko śpi. Idzie spać koło 21, czasem 22 I śpi do ok 9. Ale czasem się budzi przez 6, zje śniadanie, pobawi się i koło 7 idzie spać do 11.
W sumie obie opcję są ok ale wydaje mi się że dużo śpi

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Ale w ogóle to wczoraj przespala nocka bez pobudek i dziś też odzyskałam wieczory!

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Ale w ogóle to wczoraj przespala nocka bez pobudek i dziś też odzyskałam wieczory!
Zazdro tych przespanych nocek niech tak Małej już zostanie!

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Moje dziecko śpi. W swoim łóżku
Dziewczyny, Klusek miał skok rozwojowy jak cholera. Ale dzisiaj byłoi super. Radosny, uśmiechnięty, jak słoneczko. Żadnych awantur, histerii i wścieklizny. I spał na drzemce i teraz na noc (na razie) u siebie

Matko. Ale szkole przetrwania mi zrobił przez ostatnie dni. A jeszcze w międzyczasie ta choroba

I tak pewnie się obudzi w nocy i będzie dosypial z nami, ale przynajmniej mam trochę czasu wieczorem dla siebie. I mąż nie będzie strzelał fochow, że meczu dzisiaj nie obejrzy



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieszę się, że jest lepiej

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
agaciaaas nie wiem, najpierw chcę zobaczyć na żywo. Albo kupię i odeślę najwyżej. W zalando chyba jest to bezpłatne, tylko pieniądze na chwilę będą zamrożone.

To mój drugi cykl, za kilka dni spodziewam się @ i się zastanawiam, czy to normalne, że po cc mam masakrycznie bolesne owulacje? Normalnie aż wyprostować się nieraz nie mogę, gorzej niż w trakcie okresu...
Ja też po cc i bóle owulacyjne mam okropne w zeszłym tygodniu już nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić, gorzej jak w okres. Zaczęłam się zastanawiać czy to normalne



Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 21:39   #2129
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Współczuję boli po cc U mnie cięcie nic nie zmieniło, nie odczuwam owu, okres taki jak zawsze.

Amparo no jest to piękne jak można się zrelaksować i wyciszyć. Dodatkowo z lampką wina bo nie karmię już
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 22:16   #2130
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

No zazdroszczę Wam tych długich drzemek. Ale coś za coś

Bonjourbelle o tak, odrobina wina na wieczór... Jedno czekało na mnie od momentu dowiedzenia się o ciąży.

Dziś dziecko zafundowało mi chwilę grozy. Strasznie jestem nastawiona na nie z chodzeniem że szczoteczka po domu, bo od razu mam wizję wepchniecia ja głębiej. Zresztą jak z innymi podobnymi rzeczami. No i co... Dałam jej na chwilkę jak umylismy ząbki, żeby synowi nałożyć pasty. A ta przeszła kawałek i się podtknela. Musiała ta Szczotka gdzieś głębiej wejść. Bo nie mogła na początku polknac śliny. Brało ja do wymiotów. Strasznie płakała, aż się zanosila. Tysiąc myśli w głowie. Przed spaniem się ożywila, także jest dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.