Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-19, 12:58   #2251
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzień dobry

Udało się nam wyjść na spacer wreszcie pogoda się trochę poprawiła. Po obiedzie chyba znowu pójdziemy, bo ładnie słoneczko wychodzi.

U nas cisza z ząbkowaniem. Twixy mają jedynki i dwójki i na tą chwilę nie widzę, żeby coś się miało pojawić.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 21:21   #2252
Ajtra
Raczkowanie
 
Avatar Ajtra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cześć

Dziewczyny z rozejściem mięśni brzucha, mam takie pytanie - czy ćwiczyłyście i czy są jakieś efekty? Bo ja odpuściłam, ale chciałabym w końcu się za siebie wziąć (chociaż z czasem dalej kiepsko). I co Wam najbardziej pomogło?

I drugie pytanie amparo27 czy udało Ci się przytyć? Bo to też by mi się przydało jakimś cudem zrobić

A tak ogólnie, to dalej nocki kiepskie, zęby czasem mniej czasem bardziej nam dokuczają. Córa zrobiła się coraz bardziej rozgadana - czasem nawet mówi przez sen
Ajtra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 06:24   #2253
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ajtra pytanie nie do mnie, ale ja przytyłam ostatnio w końcu że 3-4 kg. Ale po prostu żarłam słodycze na potęgę, więc nie wiem czy pomogłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 08:02   #2254
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez Ajtra Pokaż wiadomość
Cześć



Dziewczyny z rozejściem mięśni brzucha, mam takie pytanie - czy ćwiczyłyście i czy są jakieś efekty? Bo ja odpuściłam, ale chciałabym w końcu się za siebie wziąć (chociaż z czasem dalej kiepsko). I co Wam najbardziej pomogło?



I drugie pytanie amparo27 czy udało Ci się przytyć? Bo to też by mi się przydało jakimś cudem zrobić



A tak ogólnie, to dalej nocki kiepskie, zęby czasem mniej czasem bardziej nam dokuczają. Córa zrobiła się coraz bardziej rozgadana - czasem nawet mówi przez sen
Ja ćwiczyłam daaaaaawno temu, nie wyrabiałam i odpuściłam temat. Obiecałam sobie, że znowu pójdę do fizjoterapeuty i wezmę się za to porządnie. Co do wagi, przytyłam około 4 kg, ale jeszcze z 7 by się przydało jem dużo, bo i swoje posiłki i z Twixami, dwa śniadania, dwa obiady, dwie kolacje i czekolaaaaadaaaaa

Ale piękny dzień w planach spacery, plac zabaw i wielkie gotowanie. Zapasy się kończą w zamrażarce, trzeba uzupełnić.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 08:03   #2255
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Mnie się nie udałoprzytyc - mam wagę z czasów grubo przed ciążą :/ ale moje żywienie teraz to porażka. Słodyczy nie wciagam nawet bo nie mam na nie ochoty nic A nic.
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 09:32   #2256
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja mialam rozstep i polecam Sandre na youtuve Dds Dla dobrego samopoczucia rewelacja

Choc i tak musze ciut schudnąć to brzuch lepszy niz przed ciaza

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Ja mialam rozstep i polecam Sandre na youtuve Dds Dla dobrego samopoczucia rewelacja

Choc i tak musze ciut schudnąć to brzuch lepszy niz przed ciaza
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 09:58   #2257
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ajtra Pokaż wiadomość
Cześć

Dziewczyny z rozejściem mięśni brzucha, mam takie pytanie - czy ćwiczyłyście i czy są jakieś efekty? Bo ja odpuściłam, ale chciałabym w końcu się za siebie wziąć (chociaż z czasem dalej kiepsko). I co Wam najbardziej pomogło?

I drugie pytanie amparo27 czy udało Ci się przytyć? Bo to też by mi się przydało jakimś cudem zrobić

A tak ogólnie, to dalej nocki kiepskie, zęby czasem mniej czasem bardziej nam dokuczają. Córa zrobiła się coraz bardziej rozgadana - czasem nawet mówi przez sen
Ja bardzo mało ćwiczyłam, samo mi się zeszło około połowę, resztę na pewno trzeba wyćwiczyć. Ćwiczę jeśli już to to, co polecała Ksiegowa http://dds.fit/instruktaz-plank-i-side-plank/ ale bardzo ciężkie te ćwiczenia. Wyglądają na proste, ale żeby trzymać napięty brzuch to szybko się męczę. Ostatnio nawet się za siebie wzięłam, ćwiczę aż kilka minut dziennie hehe, jak mały śpi.
Co do wagi, wiem że i nie do mnie pytanie, ale mi np nie udało się przytyć raczej, ważę 44 kg aktualnie. Chociaż po tych spacerkach tyłek ładniejszy niż niedługo po ciąży 😊

U nas od wczoraj wieczorem mega histerie, tymczasowo mały śpi, ale dzisiaj to już jest koszmar. Noc też beznadziejna, a ostatnio było już fajnie.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-20, 12:34   #2258
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Wychodzicie na dwór jak dziecko ma katar? Dzisiaj piękna pogoda ciepło i bezwietrznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Zori my mamy z Agata meble, chyba lordos. Duży i wygodny. Kosztował swoje ale było warto. Biomecanis na tega stopę i z wysokim podbiciem. Jeśli twoje dziecię aniamii tak ma to powinny pasować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 12:45   #2259
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Wy tu o przytyciu a ja bym chciała wagę z przed pierwszej ciąży po drugiej wróciłam do swojej wagi, ale kp nic ze mnie nie wyciągnęlo tyle, że trzymam wagę.

Ewka dzięki. Temat narożników musimy osobiście sprawdzić. Ale na pewno wezmę pod uwagę to co napisalyscie.

I tak wychodzę na dwór jak ma katar. Lepiej się wtedy oddycha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

U nas marudzenie za dnia. Ale pcha się górna jedynka i dolna dwójka. Jak ja bym chciała mieć te żeby za sobą. A przed nami długa droga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 20:40   #2260
Ajtra
Raczkowanie
 
Avatar Ajtra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzięki za odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Ajtra pytanie nie do mnie, ale ja przytyłam ostatnio w końcu że 3-4 kg. Ale po prostu żarłam słodycze na potęgę, więc nie wiem czy pomogłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie pomogłaś taką dietę stosuję od dawna i nic mi nie daje

Cytat:
Napisane przez ksiegowa10 Pokaż wiadomość
Ja mialam rozstep i polecam Sandre na youtuve Dds Dla dobrego samopoczucia rewelacja

Choc i tak musze ciut schudnąć to brzuch lepszy niz przed ciaza

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Ja mialam rozstep i polecam Sandre na youtuve Dds Dla dobrego samopoczucia rewelacja

Choc i tak musze ciut schudnąć to brzuch lepszy niz przed ciaza
A robiłaś cały ten plan naprawczy, czy tylko konkretne ćwiczenia? Bo przyznam, że ten plan mnie przeraża

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
Ja bardzo mało ćwiczyłam, samo mi się zeszło około połowę, resztę na pewno trzeba wyćwiczyć. Ćwiczę jeśli już to to, co polecała Ksiegowa http://dds.fit/instruktaz-plank-i-side-plank/ ale bardzo ciężkie te ćwiczenia. Wyglądają na proste, ale żeby trzymać napięty brzuch to szybko się męczę. Ostatnio nawet się za siebie wzięłam, ćwiczę aż kilka minut dziennie hehe, jak mały śpi.
Co do wagi, wiem że i nie do mnie pytanie, ale mi np nie udało się przytyć raczej, ważę 44 kg aktualnie. Chociaż po tych spacerkach tyłek ładniejszy niż niedługo po ciąży 😊

U nas od wczoraj wieczorem mega histerie, tymczasowo mały śpi, ale dzisiaj to już jest koszmar. Noc też beznadziejna, a ostatnio było już fajnie.
No właśnie te ćwiczenia są dość ciężkie i z czasem też mam problem W ogóle wczoraj coś tam zaczęłam ćwiczyć, to dziś dostałam tak bolącomęczący okres, że mam zaliczony cały jeden dzień ćwiczeń i już przerwa - widocznie wysiłek nie dla mnie

amparo27 mnie też by się przydało tak z 10kg spokojnie myślę na przyszłość o jakiejś dietetyczce, tylko nie wiem, czy się opłaca, czy lepiej samej po prostu "więcej żreć" (chociaż kiedyś próbowałam i i tak nie było efektu....). Mąż mi jeszcze o jakiejś siłowni mówi, że niby organizm ma się wtedy lepiej ogarnąć, ale sobie tego czasowo i kondycyjnie nie wyobrażam
Ajtra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 21:37   #2261
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ajtra ja myślę, że dietetyk by Ci pomógł skomponować posiłki i dobrać dietę odpowiednią dla Ciebie. Powie Ci co z czym łączyć, to chyba najważniejsze. Bo jeść bez końca można, ale wiesz, że to nie o to chodzi😉 Ja też dzisiaj nie ćwiczyłam, ale nie dałam rady z małym dziś. Współczuję @, trzymaj się😘

Ewka tak, spacer dobry na katar, laryngolog nam zalecała.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-21, 05:22   #2262
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Agaciaaas, nikopoia przyszła mi ta chinka kawowa ze starego kroju. Ale jest zgrabna! I do tego pul i gumki takie mięciutkie! Super jest
No i oczywiście zamówiłam wełniany otulacz od jednej z mam szyjących cuda. Pewnie będzie dopiero w poniedziałek, to się wtedy pochwalę

Mała już fajnie chodzi, ale tylko jak ma jakąś zabawkę w rękach - wtedy bezproblemowo przejdzie cały dom wzdłuż i wszerz. Jak idzie z pustymi rękami i skupia się na tym, że chodzi to zaraz jest klap na pupę

Ale off topowo to mogę się pochwalic, że odebraliśmy obrączki IMG_20190320_170726-2080x1560.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 10:05   #2263
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jeżeli chodzi o rozstęp to polecam DDs i jej film na temat jak funkcjonować z rozstępem, pokazuje tam jak np sprzątać itp . Czyli cały czas pamiętam o napinaniu mięśni i ćwiczę wybiórczo jej ćwiczenia a najbardziej lubię planki. My dziś wagary od pracy. Zawiozłam Ninę rano do żłobka i ją musiałam zabrać bo dostała 38,5 gorączki podali jej 2 ml ibumu i teraz jest ok . Dzisiaj mamy Vojtę spotkanie z rehabilitanką. Trzymajcie kciuki. Ciekawa jeste mod czego ta gorączka i pójdę pokazać pediatrze, gdyż robiłam Wit d 3 i wyszło 80 oraz niskie żelazo. Nich się wypowie w tym temacie.
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 10:38   #2264
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Agaciaaas, nikopoia przyszła mi ta chinka kawowa ze starego kroju. Ale jest zgrabna! I do tego pul i gumki takie mięciutkie! Super jest
No i oczywiście zamówiłam wełniany otulacz od jednej z mam szyjących cuda. Pewnie będzie dopiero w poniedziałek, to się wtedy pochwalę

Mała już fajnie chodzi, ale tylko jak ma jakąś zabawkę w rękach - wtedy bezproblemowo przejdzie cały dom wzdłuż i wszerz. Jak idzie z pustymi rękami i skupia się na tym, że chodzi to zaraz jest klap na pupę

Ale off topowo to mogę się pochwalic, że odebraliśmy obrączki Załącznik 7669167

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie, ja też bardzo lubię kawówki. I te elastyczne uszy uwielbiam. Jedyne co mnie wkurza, to że dwie napki są na dole, wolałabym na górze. Ja się zapisałam na kawówki u tej dziewczyny z fb co miała zamawiać hurtowo, bo muszę nieco rozszerzyć stosik
Koniecznie się pochwal wełenką. Ja jakoś straciłam serce do wełny jak mi jedna pociekła po całości, a dwie oberwaly kupą. To było już jakiś czas temu i ciągle czekają na pranie i lanolinowanie (kupę zapralam oczywiście, nie czekają całkiem brudne )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:00   #2265
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

O jakich kawówkach piszecie, może bym sama kupiła.
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:03   #2266
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja ostatnio prałam i lanolinowalam nasze jedyne gatki (po 1,5 miesiąca używania na każdą noc ), więc były 2 noce w jedno (w sumie nie wiem czemu po prostu otulacza PUL nie założyłam...). Za każdym razem całe plecy mokre i Dada przesikana zupełnie. A w wełnie zero przecieku, nigdy się nie zdarzył.
Dziś jestem w pracy i tel od TŻ z rana z pretensjami, że im pieluch nie przygotowałam i jak to ma jednorazówkę założyć? :d
Oczywiście przygotowalam, ale zostawiłam w innym pokoju i napisałam mu smsa nawet, ale widać chłop niedoczytał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:04   #2267
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Mnie się nie udałoprzytyc - mam wagę z czasów grubo przed ciążą :/ ale moje żywienie teraz to porażka. Słodyczy nie wciagam nawet bo nie mam na nie ochoty nic A nic.
Ja też kiepsko stoję z waga. Rsczej ważę m iej niż przed ciąża nawet. Czuje się średnio. Wyglądam średnio. Myślę że już nawet 50kg nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:27   #2268
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ksiegowa10 Pokaż wiadomość
O jakich kawówkach piszecie, może bym sama kupiła.

"Kawowe" pieluszki z aliexpress, niestety już niedostępne.


Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio prałam i lanolinowalam nasze jedyne gatki (po 1,5 miesiąca używania na każdą noc ), więc były 2 noce w jedno (w sumie nie wiem czemu po prostu otulacza PUL nie założyłam...). Za każdym razem całe plecy mokre i Dada przesikana zupełnie. A w wełnie zero przecieku, nigdy się nie zdarzył.
Dziś jestem w pracy i tel od TŻ z rana z pretensjami, że im pieluch nie przygotowałam i jak to ma jednorazówkę założyć? :d
Oczywiście przygotowalam, ale zostawiłam w innym pokoju i napisałam mu smsa nawet, ale widać chłop niedoczytał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Chłopy.... mój zawsze pyta, czy są uzbrojone pieluchy w sensie z włożonym wkładem. Ale sam też włoży jak trzeba.
Jak rano je przepłukujesz (widziałam na fb ) to Ci wyschną spokojnie do wieczora? U nas w wełnie były przecieki, gatki do prania a też mamy jedne więc mi się odechciało. Zbieram się dać im drugą szansę, ale jakoś mi nie po drodze i w nocy ciągle pampki. Jak młody trochę przystopuje z jedzeniem w nocy to spróbuję, bo teraz jak je co 2h to i pampersa przesikuje...
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:44   #2269
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Ja też kiepsko stoję z waga. Rsczej ważę m iej niż przed ciąża nawet. Czuje się średnio. Wyglądam średnio. Myślę że już nawet 50kg nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja waże 53 kg, 170 cm
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-21, 11:45   #2270
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Agaciaaas tak, spokojnie wysychają. Tylko ja ich nie namaczam tylko polewam zimną wodą z prysznica 2-3 sekundy i odciskam.
Mi się wydaje, że dużo zależy od tego jaka wełna jest w środku. Miałam Regatki, w środku polecane merino i ciekły. W mniejszych gatkach, otulaczu i tych teraz mam kaszmir. Kłaczy się trochę (w sensie na udach młodej trochę zostaje, ale i tak po nocy myję pupę pod prysznicem to spływa), ale lanolinę wciąga rewelacyjnie i jest naprawdę pancerny. Widzialam, że na grupie inne dziewczyny też tak pisały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 12:27   #2271
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ajtra Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi



Nie pomogłaś taką dietę stosuję od dawna i nic mi nie daje



A robiłaś cały ten plan naprawczy, czy tylko konkretne ćwiczenia? Bo przyznam, że ten plan mnie przeraża



No właśnie te ćwiczenia są dość ciężkie i z czasem też mam problem W ogóle wczoraj coś tam zaczęłam ćwiczyć, to dziś dostałam tak bolącomęczący okres, że mam zaliczony cały jeden dzień ćwiczeń i już przerwa - widocznie wysiłek nie dla mnie

amparo27 mnie też by się przydało tak z 10kg spokojnie myślę na przyszłość o jakiejś dietetyczce, tylko nie wiem, czy się opłaca, czy lepiej samej po prostu "więcej żreć" (chociaż kiedyś próbowałam i i tak nie było efektu....). Mąż mi jeszcze o jakiejś siłowni mówi, że niby organizm ma się wtedy lepiej ogarnąć, ale sobie tego czasowo i kondycyjnie nie wyobrażam
A teraz jesz regularnie co 3 godziny? Bo na diecie to podstawa i zanim pójdzie się do dietetyka to warto wyrobić sobie ten nawyk. Przypomniałaś mi, że mam jadłospis od dietetyka! Nie stosowałam go, bo po wizycie okazało się, że jednak Lewy Twix reaguje na bmk i zapomniałam o nim. Muszę poszukać i użyć
Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Agaciaaas, nikopoia przyszła mi ta chinka kawowa ze starego kroju. Ale jest zgrabna! I do tego pul i gumki takie mięciutkie! Super jest
No i oczywiście zamówiłam wełniany otulacz od jednej z mam szyjących cuda. Pewnie będzie dopiero w poniedziałek, to się wtedy pochwalę

Mała już fajnie chodzi, ale tylko jak ma jakąś zabawkę w rękach - wtedy bezproblemowo przejdzie cały dom wzdłuż i wszerz. Jak idzie z pustymi rękami i skupia się na tym, że chodzi to zaraz jest klap na pupę

Ale off topowo to mogę się pochwalic, że odebraliśmy obrączki Załącznik 7669167

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękne obrączki

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 13:31   #2272
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majka piękne😍 w pierwszej chwili myślałam, ze takie same jak my mamy, z tym że całe mamy na poler. Ale też z takimi żłobieniami😊
Ja mam jakąś zgrabniutką chinkę, taką w liście. Pięknie się układa.
Pochwal się wełną jak będzie, gdzie i za ile i czy wąskie uszy i czy trzyma😃 czaję się na kolejne otulacze pod kątem lata, więc chciałabym coś cienkiego, może tym razem tkanina. Byle miękkie i nie obcierające nóżek.
Co do chodzenia to Gabryś na początku też jak myślał o tym, że idzie, to go zarzucało, a jak się zapominał to biegał super.😊 Ale teraz to już biega na całego, to już 3 miesiące chodzi samodzielnie, od 20 grudnia 😍😍

Agacias czy fioletowy kokosi 12,5 cm nie robi wielkiej buły z przodu gdy składasz na 3? Daje rade chodzić w tym młody? U nas ostatnio wszystkie wkłady przesikuje, te kokosi co mamy nadal beznadzieja, także nie zdecyduję się na te wąskie od Ciebie, sorki.
Zdecydowałam, ze pora próbować nocnika, bo Gabryś jest bardzo kontaktowy i myślę, że powinien szybko załapać.

Dzisiaj ząb w nocy przebił się przez dziąsło, ale były dramaty. O 4 tak płakał, że pobudził sąsiadów. Daliśmy mu syrop, ale ululałam go zanim zaczęło działać.

Ksiegowa to wysoki poziom d3 hmm, daj znać co powie lekarz. Powodzenia na ćwiczeniach i zdrówka dla Ninki😘
Emeczka pamiętam, że miała taką sytuację z Tymkiem, że miał wyższy poziom D3, ale nie wiem co na to lekarz powiedział? Emeczka, zaglądasz tu?
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 13:34   #2273
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majka piękne obrączki

Wczoraj dzieci mnie przeczolgaly. Wstaly o 5:30. Syn miał wolne więc siedział w domu. Ogarnęłam kilka domowych spraw a w tym czasie mój syn gadał jak na jety, cały dzień. Pod wieczór marzyłam o totalnej ciszy ale on ciągle mówił i mówił. Cora towarzyszyła mu, tyle, że z jej strony było marudzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Maja i gratulacje jeszcze dla córeczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 13:47   #2274
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ajtra ja co prawda mam odwrotny problem, bo tyję bardzo szybko. Ale np na mnie słodycze też nie działają. Aktualnie osiągnęłam swoją wymarzoną wagę, słodycze jem i to dość dużo,a waga stoi Ja bardzo szybko tyłam jak jadłam dużo mącznych rzeczy: białe pieczywo, makarony, ciasta. No i tłuste mięsa.

U nas przerwa w ząbkowaniu, nocki wróciły do normy. Mam nadzieję że będzie trwała jak najdłużej. Mam wrażenie że im mała jest starsza tym lepiej znosi ząbkowanie. Przy jedynkach była tragedia, dwójki trochę lepiej. Ta czwórka która niedawno wyszła to tylko kilka dni marudzenia i kilka nieprzespanych nocek.
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 13:50   #2275
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja też ważę mniej niż przed ciążą 66 przy 180.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 14:08   #2276
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Byliśmy wczoraj na szczepieniu. Zastanawiam się nad zmianą przychodni czytając wasze opisy wizyt. Dobrze że waze Marcina w domu co jakiś czas bo jak nie ma bilansu to go nie ważą nie mierzą itd. Maja Marcin tak jak Klusek od dawna stoi z wagą, na szczęście dla mnie bo 14,5 kg do dzwigania mi wystarczy. Pediatra też zbadała go co zgrubsza bo ryczał. I oczywiście cały mój plan na szczepienie jest niewykonalny w tej przychodni, bo na meningokoki to szczepią po bilansie 2latka, a kleszczowe zapalenie mózgu nie wystepuje na naszym terenie i pomiędzy mmr a ospę nie mogę na nic zaszczepić. Teraz mam czekać minimum 6 tygodni na ospę a najlepiej 2 miesiące. Po ospie tak samo. Później będzie 5w1. I dopiero potem moge meningokoki a kzm wyjdzie na drugi sezon, no bo jak pani się upiera to niech będzie ale u tak małych dzieci nie ma potrzeby bo przecież ogląda go pani codziennie po kąpieli... A i mmr dostał w ramię a wydaje mi się że powinno być jeszcze w nogę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Ajtra ja nie ćwiczę a powinnam. Myślę że dam radę jak pójdzie do przedszkola
Ewka wychodzimy, lepiej się oddycha. Jedne Biomecanics już przyszły ale nie pomyślałam i na jeden rzep, także nie pasują ale już jadą drugie na dwa rzepy bo wydaję mi się że powinny być świetne dla Marcina. Dzięki że napisałaś o tej firmie
Majka piękne ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 15:03   #2277
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Pediatra powiedziala ze ma dobry poziom wit d 3 a wy dziewczyny jakie Wasz szkraby mialy wit d 3.Dala mi zelazo na miesiac i twierdzi ze Nina ma za gesta krew bo malo w zlobku jej daja pic. Jak zwykle zlobek to zlo jak nie choroby a u nas nie jest tak zle to jedzenie
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 16:47   #2278
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Księgowa 80 też mi się zdaje bardzo wysoki. U nas było 53 i w sumie też lekarka była zdziwiona że duzo, chociaż mieści się w normie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Nikopoia a próbowałaś moczyć kokosi w płynie do naczyń?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 16:55   #2279
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Aniamii u mnie też jak nie wypada bilans to nie mierzą. Jedynie zbada czy jest wszystko ok.

Księgowa u nas Wit. D wyszła 18 U nas znów za mało tej witaminy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 17:23   #2280
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia no trochę robi bułę, ale tragedii nie ma. Młody nie narzeka i chodzi normalnie
Dlatego Ci od początku mówiłam, że jak Gabryś dużo sika to 10cm mogą być za mało chłonne. Jednak 12,5 to sporo wieksza powierzchnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.