tabletki YAZ - zbiorczy! - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-02, 18:24   #451
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez martuskaa0496 Pokaż wiadomość
ja robilam to bez gumki po 9 tabletce , rowniez mam nadzieje ze jestem bezpieczna, hm? i czy wiecie czy alkohol ma jakis wplyw na tabletki yaz??
Nie ma.

Ale jesli wypijesz za dużo to mogą byc wymioty a to juz ma wpływ na tabletki.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 19:24   #452
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

a mnie dzis oczy wyszły i uszy zwiedły jak w aptece usłyszałam tekst "mamy YAZ w promocyjnej cenie 51.5" TRAGEDIA
__________________
JEZELI W NIEBIE NIE MA PSÓW TO CHCĘ ISC TAM GDZIE PO SMIERCI IDĄ ONE
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 20:33   #453
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez kasiaso Pokaż wiadomość
a mnie dzis oczy wyszły i uszy zwiedły jak w aptece usłyszałam tekst "mamy YAZ w promocyjnej cenie 51.5" TRAGEDIA
o kurde. Mi dzis gin dzięki Bogu zmieniła Regulon na Syndi, ktora jest w cenie... 7 zł Cieszę się bardzo
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 21:16   #454
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez kasiaso Pokaż wiadomość
a mnie dzis oczy wyszły i uszy zwiedły jak w aptece usłyszałam tekst "mamy YAZ w promocyjnej cenie 51.5" TRAGEDIA

to znalazłaś drożej niż ja, najdroższe jakie znalazłam 49,50

Poszukaj apteki bobilewicz, może macie taką w mieście?
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 21:21   #455
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez kasiaso Pokaż wiadomość
a mnie dzis oczy wyszły i uszy zwiedły jak w aptece usłyszałam tekst "mamy YAZ w promocyjnej cenie 51.5" TRAGEDIA
ładna mi promocja
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 21:31   #456
Error
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez kiciunia Pokaż wiadomość
Ja brałam Yasminelle od ponad półtora roku. Ostatnio zaczęły mi się bóle jajnika lewego, więc poszłam do gin. Powiedział mi, że miałam owulację i teraz wyszła cała sprawa z tymi tabletkami które mają mniejszą zawartość hormonów. Powiedział, że przerwa 7 dni jest zbyt długa i lekkie nawet zawachanie wchłonięcia tabletki pod koniec cyklu lub brania tabletek w miesiącu może wywołać owulację i zajście w ciążę.
Jak dla mnie totalna bzdura brałam Mikrogynon od ponad roku a jak wiadomo są to jedne z najstarszej generacji tabletek co równa się z wysoką dawką hormonów i od 4 miesięcy miałam bóle lewego jajnika więc bym była już jakoś w 4 miesiącu ciąży... zmieniłam lekarza zrobiłam badania i zmieniono mi tabletki na te właśnie z niską zawartością hormonów: Yasminelle które zaczne brać od soboty...

Co do Yaz to wydaje mi się że lekarzy zasypano gadżecikami powiedziano że jak zrobią pewien "wywiad" wśród pacjentek na temat tych tabletek to od każdej recepty dostaną tam jakiś rabacik czy odpis, bo dziwi mnie że niektórzy zmieniają z Yasminelle które mają podobno taki sam skład na tabletki które dopiero pojawiły się na rynku... Oczywiście nic nie sugeruję ani nie zarzucam ale jak wiadomo korupcja w polsce panuje więc tak jakoś mi się nasuneła taka myśl do głowy...
Error jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 22:52   #457
limonka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 155
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Czesz dziewczyny jestem tu nowa a do zarejestrowania sie na tym forum zachęcił mnie właśnie wątek o yaz. Mam do was pytanie. Ja jeszcze nigdy nie brałam tabletek anty i yaz są pierwszymi jakie mi gin zapisał. Niewiele wiem na ten temat i chciałabym was zapytac po jakim czasie stosowania sa one skuteczne? Tzn. czy jak wezme pierwszą tabletke to już mogę sie kochac bez zadnych innych zabezpieczeń mając pewnośc, że nie zajdę w ciążę? I jeszcze mam pytanie do dziewczyn z katowic: z tego co przejrzałam ten wątek to najtańsze są na Mickiewicza 9 tak?

Edytowane przez limonka1988
Czas edycji: 2009-03-02 o 22:53
limonka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-02, 23:10   #458
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
dziwne.
moze to jeden z tych lekarzy, ktorzy za przepisywanie leku wchodzacego na rynek dostaje gratisy. ja niestety bym tak pomyslala.
Ja zaczęłam brać Yasminelle niedługo po tym jak weszły na rynek Polski, i swoje pierwsze opakowanie "na sprawdzenie" dostałam od ginekologa gratis przy wizycie, wiec moze cos w tym jest
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 23:11   #459
pushthebutton
Raczkowanie
 
Avatar pushthebutton
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 32
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez cytryna09 Pokaż wiadomość
hej! czy mozna zazywac AMOL biorac YAZ? czy ma on wplyw na dzialanie tabletek?
O ile mi wiadomo, jedynym ziołem osłabiającym działanie tabletek jest dziurawiec, ale nie wiem czy wchodzi w skład amolu..

Limonka- mi powiedziano, że tabletki działają od początku, jeśli weźmiesz pierwszą w pierwszym dniu miesiączki, jeśli w kolejnym, to w pełni zadziała dopiero drugie opakowanie.

Co do składu yazu- moj gin. wysnuł przypuszczenie, że mogły się zmienić jakieś składniki poboczne (typu nadające kolor czy coś- tak to rozumiem), a ja jako super-alergiczka potrzebuję byle bodźca... Ale żeby to mogło wpływać na samopoczucie, to już chyba trochę za mała zmiania

Za to ciekawi mnie jeszcze jedno- czy kolejność tabletek jest obowiązkowa? Z ulotki zrozumiałam że tak, bo mają inaczej rozłożoną ilość hormonów ze względu na dzień cyklu, ale gin. twierdzi, że numeracja w opakowaniu służy tylko temu, by ktoś nie wziął placebo, gdy powinien wziąć zwykłą tabletkę. Nadinterpretuję ulotkę, czy to lekarz jej nie doczytał...?

Edytowane przez pushthebutton
Czas edycji: 2009-03-02 o 23:15
pushthebutton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 01:00   #460
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Przepraszam, ze tak z innej beczki, ale zainteresowal mnie ten watek, i jestem mniej wiecej w polowie. Widze ze dziewczyny podaja ceny Yasminelle i Yaz. Chodzi mi konkretnie o cene Yasminelle. Widziałam wymienianą cene 36-39zł. Czy w Krakowie można gdzieś kupić je w takiej cenie? Ja jak narazie płaciłam kolo 45zł..
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 06:57   #461
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez pushthebutton Pokaż wiadomość
Za to ciekawi mnie jeszcze jedno- czy kolejność tabletek jest obowiązkowa? Z ulotki zrozumiałam że tak, bo mają inaczej rozłożoną ilość hormonów ze względu na dzień cyklu, ale gin. twierdzi, że numeracja w opakowaniu służy tylko temu, by ktoś nie wziął placebo, gdy powinien wziąć zwykłą tabletkę. Nadinterpretuję ulotkę, czy to lekarz jej nie doczytał...?


Dziewczyny dlaczego nie czytacie całego wątku?? Ile można w kółko o tym samym?
Podobno nie ma znaczenia czy bierzesz od początku czy od końca różowych, ale ja też zrozumiałam że są różnice w składzie i należy brać z kolejnością.


Neciak89 Jak już pisałam najtańsze apteki w kakowie to apteka na ul krowoderskich zuchów, taka duża i zaaawsze jest w niej kolejka i apteki Bobilewicz tam Yaz kosztuje 38 zł.
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 08:58   #462
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez anka83krk Pokaż wiadomość
Dziewczyny dlaczego nie czytacie całego wątku?? Ile można w kółko o tym samym?
Podobno nie ma znaczenia czy bierzesz od początku czy od końca różowych, ale ja też zrozumiałam że są różnice w składzie i należy brać z kolejnością.


Neciak89 Jak już pisałam najtańsze apteki w kakowie to apteka na ul krowoderskich zuchów, taka duża i zaaawsze jest w niej kolejka i apteki Bobilewicz tam Yaz kosztuje 38 zł.
troche daleko ale sie poswiece ;p dzieki
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 09:35   #463
masaba333
Raczkowanie
 
Avatar masaba333
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: tam gdzie moje przeznaczenie :)
Wiadomości: 71
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
troche daleko ale sie poswiece ;p dzieki

Józ pominę jak nie czytają pierwszych stron ale co niektóre to nawet nie czytają własnych ulotek jakie maja z tabletkami

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Spotkałam się na jednym z forum z dość ważnym zagadnieniem a mianowicie, laska zaczęła brać tabletki drugiego dnia okresu a nie pierwszego jak w zaleceniu. Nie mogla znaleźć wcześniej Yaz w aptece.
Zaznaczę ze to pierwsze opakowanie w ogóle tabletek, jak myślicie od kiedy jest zabezpieczona? A może któraś z was miała podobne doświadczenia.
__________________
Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć. Oscar Wilde
masaba333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 09:39   #464
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez masaba333 Pokaż wiadomość
Józ pominę jak nie czytają pierwszych stron ale co niektóre to nawet nie czytają własnych ulotek jakie maja z tabletkami

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Spotkałam się na jednym z forum z dość ważnym zagadnieniem a mianowicie, laska zaczęła brać tabletki drugiego dnia okresu a nie pierwszego jak w zaleceniu. Nie mogla znaleźć wcześniej Yaz w aptece.
Zaznaczę ze to pierwsze opakowanie w ogóle tabletek, jak myślicie od kiedy jest zabezpieczona? A może któraś z was miała podobne doświadczenia.
mowisz, ze inni ulotek nie czytaja to sama zajrzyj, co sie dzieje jak sie nie wezmie 1 dnia
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 10:02   #465
masaba333
Raczkowanie
 
Avatar masaba333
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: tam gdzie moje przeznaczenie :)
Wiadomości: 71
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
mowisz, ze inni ulotek nie czytaja to sama zajrzyj, co sie dzieje jak sie nie wezmie 1 dnia
To jej powiedziałam Ale ona mówi ze tam nic nie ma, ona jest w PL A w mojej po włosku faktycznie nic nie ma

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez masaba333 Pokaż wiadomość
To jej powiedziałam Ale ona mówi ze tam nic nie ma, ona jest w PL A w mojej po włosku faktycznie nic nie ma

Oj skłamałam ja w swojej mam, zajrzałam dokładnie i mam
__________________
Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć. Oscar Wilde
masaba333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 10:45   #466
pushthebutton
Raczkowanie
 
Avatar pushthebutton
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 32
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Anka83krk, Przepraszam z całego serca, przeczytałam wątek od początku do końca ale widocznie byłam nieprzytomna i mi to umknęło

Tzn. rozumiem, że lepiej dmuchać na zimne i brać w kolejności
pushthebutton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 10:45   #467
distinct
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Question Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

hej, wlasnie wczoraj dostalam od ginekologa Yaz, wczesniej (8 miesiecy temu- 2 opakowania) stosowalam Mercilon, ale zle sie po nich czulam. Jeszcze Yaz mnie bralam, ale mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok. Moje pytanie dotyczy zakrzepicy naczyn tetniczych... naczytalam sie o tym w ulotce, a zapomnialam powiedziec mojemu gi, ze mam malutka wade zastawkowa :/ zapomnielam, bo moj kardiolog mowil, zebym sie w ogole ta wada nie przejmowala, poniewaz jest mala i w ogole nie grozna. Ale jednak wymieniona jest na ulotce i teraz troche sie obawiam... Bylabym wdzieczna za porade lekarza i z góry dziekuje.
P.S. Zostala mi jedna nowa paczka Mercilonu, nie wiecie co mozna z nia zrobic? Jak sprzedac?
distinct jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 10:47   #468
Gisia_00
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z kompa ;)
Wiadomości: 410
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

mnie mój ginekolog też chciał je przepisać, ale ja nie chcę łykać nawet placebo... bez przesady potrzeba chwili przerwy od łykania
Gisia_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 11:36   #469
Diana02
Przyczajenie
 
Avatar Diana02
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

hej ja przy 23 różowej pigułce zaczęłam odczuwać ból taki jak przed okresem i miałam delikatne plamienia. Przy 25 były juz troszkę większe. Dziś będę brała 27, a okres mam normalny, może troszkę słabszy niż zwykle i troszkę mniej bolesny niż do tej pory. Piersi nadal mnie bolą, ale zdecydowanie mniej niż wcześniej. Muszę jak najprędzej udać sie do gin po receptę;/ bo zostały tylko 2 pigułki. Pewnie bez recepty mi nie sprzedają w aptece?
Diana02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 13:22   #470
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

no ostatnia rozowa za mną , teraz w "oczekiwaniu na....." na szczescie było bez plamien, wysypki, no moze troche ciscnienia ciekawe kiedy sie pojawi....
__________________
JEZELI W NIEBIE NIE MA PSÓW TO CHCĘ ISC TAM GDZIE PO SMIERCI IDĄ ONE
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 13:36   #471
magus87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

witam, biore 2 opakowanie Yazu, okres dostalam tuz przed wzieciem 3 bialej tabletki, troche mam wahania nastrojow, a takto ok
/treść usunięta przez moderatora/

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2009-03-03 o 16:00
magus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 13:38   #472
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez Diana02 Pokaż wiadomość
hej ja przy 23 różowej pigułce zaczęłam odczuwać ból taki jak przed okresem i miałam delikatne plamienia. Przy 25 były juz troszkę większe. Dziś będę brała 27, a okres mam normalny, może troszkę słabszy niż zwykle i troszkę mniej bolesny niż do tej pory. Piersi nadal mnie bolą, ale zdecydowanie mniej niż wcześniej. Muszę jak najprędzej udać sie do gin po receptę;/ bo zostały tylko 2 pigułki. Pewnie bez recepty mi nie sprzedają w aptece?


Leków hormonalnych nie sprzedają bez recepty. Chociaż ja kiedyś zgubiłam torebkę a w niej receptę i poszłam do apteki, powiedziałam że mnie okradli i z tego wszystkiego zapomniałam pójść po receptę i że doniosę na drugi dzień i dostałam regividon. Z tym że musiałam zostawić dowód.


Dziewczyny czy którąś z was bolą nogi?
Mnie coś zaczyna boleć lewa pięta i łydki. Biorę witaminy i leki na ciśnienie.
Przy NOvynette ciśnienie mi szalało i bolała mnie lewa stopa, czasem tak że stanąć nie mogłam. Potem ból przeszedł, ale zostało dziwne odrętwienie nogi. Ogólna stwierdziła że to nie przez tabl anty, że źle stanęłam albo nadwyrężyłam nogę nosząc córkę bo żadnych objawów zapalenia żył czy też zakrzepicy nie ma. noga nie jest spuchnięta ani nic. Po Yazie odrętwienie zaczęło ustępować, ciśnienie się unormowało. Tylko zaczyna mnie pięta boleć, może to po skręceniu kostki kilka lat temu? Człowiek jeszcze młody i głupi był więc zbagatelizowałam skręcenie normalnie chodziłam do szkoły chociaż lekarz zalecił 10 dni gipsu...

Co o tym sądzicie?

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------





To jest karalne jak już któraś dziewczyna zauważyła.

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2009-03-03 o 16:01 Powód: usunięcie cytatu
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 13:39   #473
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Chodzi mi konkretnie o cene Yasminelle. Widziałam wymienianą cene 36-39zł. Czy w Krakowie można gdzieś kupić je w takiej cenie? Ja jak narazie płaciłam kolo 45zł..
yasminelle kosztuja w aptekach bobilewicz 36,61zł. mozna robic odpis od recepty. to siec aptek, jedna jest na karmelickiej, jedna jest tez na grodzkiej przy placu wszystkich swietych wiem bo zawsze tam kupuje
poza tym w watku o yasminelle jedna dziewczyna pisala, ze gdzies na ulicy krakowskiej jest apteka, gdzie sprzedaja za 35zl.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 13:56   #474
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez masaba333 Pokaż wiadomość
Józ pominę jak nie czytają pierwszych stron ale co niektóre to nawet nie czytają własnych ulotek jakie maja z tabletkami
co to ma do mnie? gdybys przeczytala na raz wszystkie 16 stron wątku tez bys sie nie polapala gdzie co jest.

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
yasminelle kosztuja w aptekach bobilewicz 36,61zł. mozna robic odpis od recepty. to siec aptek, jedna jest na karmelickiej, jedna jest tez na grodzkiej przy placu wszystkich swietych wiem bo zawsze tam kupuje
poza tym w watku o yasminelle jedna dziewczyna pisala, ze gdzies na ulicy krakowskiej jest apteka, gdzie sprzedaja za 35zl.
wlasnie dzis bylam na karmelickiej i ulzylo mi jak uslyszalam cene, bo kupowalam za okolo 45-49zl. a ja nawet nie mam pojecia gdzie jest ul krakowska :P
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 14:00   #475
masaba333
Raczkowanie
 
Avatar masaba333
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: tam gdzie moje przeznaczenie :)
Wiadomości: 71
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
co to ma do mnie? gdybys przeczytala na raz wszystkie 16 stron wątku tez bys sie nie polapala gdzie co jest.



wlasnie dzis bylam na karmelickiej i ulzylo mi jak uslyszalam cene, bo kupowalam za okolo 45-49zl. a ja nawet nie mam pojecia gdzie jest ul krakowska :P

Nie do Ciebie, ogólnie
__________________
Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć. Oscar Wilde
masaba333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 14:21   #476
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Ja dziś zaczynam brać YAZ, z rana dostałam okres i czekam do godziny 20, bo tą sobie wybrałam na przyjmowanie tabletek.
Będę informować na bieżąco jak się czuję.
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 20:46   #477
agusia0811
Raczkowanie
 
Avatar agusia0811
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 187
Dot.: Gdzie kupić YAZ w BYdgoszczy?

Cytat:
Napisane przez niezwykla22 Pokaż wiadomość
no fajnie tylko tak co miesiac prosić .... i.... czekać.... :/ moze jest jakas pewna apteka i tania do tego
Jak tania apteka to polecam "albe" jest ich sporo w Bydgoszczy. Ja na tabletkach anty oszczedzam 10 zl na opakowaniu w porownaniu z inna apteka
__________________
zatrzymaj czas, niech biegnie wolniej i spraw, bym przestała się bać tego, co musi przyjść




Styczeń bez słodyczy
4/31

agusia0811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 20:55   #478
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Gdzie kupić YAZ w BYdgoszczy?

Cytat:
Napisane przez niezwykla22 Pokaż wiadomość
no fajnie tylko tak co miesiac prosić .... i.... czekać.... :/ moze jest jakas pewna apteka i tania do tego
Zaatw sobie u lekarza recepte na 3 miesiace, i co 3 miesiace bedziesz chodzic
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 21:25   #479
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez pushthebutton Pokaż wiadomość
Za to ciekawi mnie jeszcze jedno- czy kolejność tabletek jest obowiązkowa? Z ulotki zrozumiałam że tak, bo mają inaczej rozłożoną ilość hormonów ze względu na dzień cyklu, ale gin. twierdzi, że numeracja w opakowaniu służy tylko temu, by ktoś nie wziął placebo, gdy powinien wziąć zwykłą tabletkę. Nadinterpretuję ulotkę, czy to lekarz jej nie doczytał...?
Yaz to tabletki jednofazowe, czyli wszystkie tabletki aktywne mają tą samą ilość hormonów. Numeracja jest po to, żeby kontrolować czy danego dnia wzięłaś pigułkę i trudniej wziąć przez pomyłkę placebo zamiast pigułki z hormonami. Lekarz ma rację Inaczej mają rozłożoną, bo są tabletki aktywne i placebo bez hormonów i ważne żeby nie pomylić tych dwóch typów. W obrębie pigułek aktywnych wszystkie mają tą samą ilość hormonów.
Ja też jak to nazwałam roboczo padłam ofiarą nadgorliwej pracy speców od marketingu w scheringu. Wracam do tabsów, bo mam już dosyć zmagań z cerą. Spodziewałam się raczej regulonu, cilestu czy diane, a dostałam yaz. Niestety darmowrgo opakowania nie dostałam (pewnie lekarz daje je prywatnym pacjentkom). Cena mnie trochę zdziwiła, bo jak pytałam lekarz mówił o kwocie do trzydziestuparu złotych, a nie prawie 50. Na szczęscie znalałam u siebie aptekę, gdzie są po 39,90 i jutro się po nie wybieram.
Cóż, wypróbuję te pigułki, jak nie zauważę widocznej poprawy stanu cery, albo będę się źle czuła, to zmienię czym prędzej na jakieś wypróbowane, a nie intensywnie promowane.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 21:41   #480
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Gdzie kupić YAZ w BYdgoszczy?

Cytat:
Napisane przez agusia0811 Pokaż wiadomość
Jak tania apteka to polecam "albe" jest ich sporo w Bydgoszczy. Ja na tabletkach anty oszczedzam 10 zl na opakowaniu w porownaniu z inna apteka
oooo bardzo dziekuje

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Zaatw sobie u lekarza recepte na 3 miesiace, i co 3 miesiace bedziesz chodzic
tak robiam z wiekszaoscia tabletek TAńSZYCH, ale te kosztuja prawie 50zł za opakowanie więc x3=150zł za jednym zamachem. ODPADA :/
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.