tabletki YAZ - zbiorczy! - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-05, 21:15   #511
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Mam nadzieje ze mi ginekolog nie bedzie chciala przepisac YAZ z Yasminelle :P

Widziałam dziś, że na ☠☠☠☠☠☠☠ można już kupić YAZ za 39,36zł
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-05, 22:11   #512
T42
Raczkowanie
 
Avatar T42
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 256
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez martuskaa0496 Pokaż wiadomość
jestem po 14 tabletce. zaczelam brac od pierwszego dnia okresu. po okresie tzn. o teraz caly czas mam jakby krwawienia , nie takie jak okres tylko slabsze. z tego co wywnioskowalam czytajac ulotke i watki na tym forum to chyba normalne wiec czekam az wszystko sie unormuje
Cytat:
Napisane przez tojamonika Pokaż wiadomość
Dziś mija 12 dzień brania tabletek YAZ i mam przez cały czas skutki uboczne. Zaraz po zakończeniu miesiączki wsystąpiły u mnie brązowe upławy, które mam do dziś. Rozmawiałam telefonicznie z ginekologiem i prawdopodobnie w ten sposób mój organizm reaguje tak na te tabletki. Mam brać jeszcze jedno opakowanie do końca i może wtedy przejdzie (organizm się przyzwyczai). To moje pierwsze w życiu tabletki antykoncepcyjne. Poza twspomnianymi upławami nie zaobserwowałam innych zmian - czuję się dobrze, nie mam zmiennych nastrojów ani wzmożonego apetytu.
Czy któraś z Was też ma tekie skutki uboczne, jeśli tak czy minęły i po jakim czasie
Pisałam w tym wątku Właśnie kończę pierwsze opakowanie, a pierwszą tabletkę brałam pierwszego dnia miesiączki. Od tamtego dnia krwawienie w zasadzie się nie skończyło - codziennie miałam brązowe upławy lub po prostu krwawienie. Lekarz powiedziała, że tak może organizm się przyzywczajać do pigułek, więc zaufałam lekarce. Dzisiaj (3 tabletka biała) chyba już dostałam "te" krwawienie "z odstawienia". Mam nadzieje, że kiedy zacznę już drugie opakowanie problem zniknie. Nie martw się!
T42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 05:51   #513
martuskaa0496
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 16
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

dzieki
martuskaa0496 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 07:01   #514
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

u mnie 3 biała , a okresu dalej nie widac, no ale zaczyna mnie znajomo bolec głowa wiec moze sie jutro pojawi
__________________
JEZELI W NIEBIE NIE MA PSÓW TO CHCĘ ISC TAM GDZIE PO SMIERCI IDĄ ONE
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 18:06   #515
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość


24 tabletki sa aktywne, tak jak napisalam

naprawde nie rozumiesz? te 4 tabletki innego koloru sa zupelnie niepotrzebne, mozna ich nie brac, producent dolaczyl je dla "zapominalskich" kobiet

nie maja zupelnie znaczenia, wiec po co o nich wspominac

w zacytowanym fragmencie producent bardzo jasno napisal po co one sa, no chyba, ze ktos nie zna angielskiego...

placebo/tabletki z cukru/tabletki nieaktywne, nie maja nawet zadnego skladnika przeciwbolowego czy lagodzacego objawy PMS

oczywiście, mi gin powiedział, że rownie dobrze mogę nie brać tych 4 białych tabletek - bo ja zapominalska nie jestem
czuje się po nich ok, chociaż przez ostatnie 10 dni miałąm plamienia ale o niebo lepiej mi po nich niż po femodenie

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Cytat:
Napisane przez pushthebutton Pokaż wiadomość
O ile mi wiadomo, jedynym ziołem osłabiającym działanie tabletek jest dziurawiec, ale nie wiem czy wchodzi w skład amolu..

Limonka- mi powiedziano, że tabletki działają od początku, jeśli weźmiesz pierwszą w pierwszym dniu miesiączki, jeśli w kolejnym, to w pełni zadziała dopiero drugie opakowanie.

Co do składu yazu- moj gin. wysnuł przypuszczenie, że mogły się zmienić jakieś składniki poboczne (typu nadające kolor czy coś- tak to rozumiem), a ja jako super-alergiczka potrzebuję byle bodźca... Ale żeby to mogło wpływać na samopoczucie, to już chyba trochę za mała zmiania

Za to ciekawi mnie jeszcze jedno- czy kolejność tabletek jest obowiązkowa? Z ulotki zrozumiałam że tak, bo mają inaczej rozłożoną ilość hormonów ze względu na dzień cyklu, ale gin. twierdzi, że numeracja w opakowaniu służy tylko temu, by ktoś nie wziął placebo, gdy powinien wziąć zwykłą tabletkę. Nadinterpretuję ulotkę, czy to lekarz jej nie doczytał...?
tak, to nadinterpretacja - sklad rozowych jest TAKI SAM, chodzi li tylko o to by nie wziąć białej zamiast różowej (gdyby ktoras chciala brac np pionowo tabletki )
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 18:48   #516
cytryna09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 17
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez tojamonika Pokaż wiadomość
Dziś mija 12 dzień brania tabletek YAZ i mam przez cały czas skutki uboczne. Zaraz po zakończeniu miesiączki wsystąpiły u mnie brązowe upławy, które mam do dziś. Rozmawiałam telefonicznie z ginekologiem i prawdopodobnie w ten sposób mój organizm reaguje tak na te tabletki. Mam brać jeszcze jedno opakowanie do końca i może wtedy przejdzie (organizm się przyzwyczai). To moje pierwsze w życiu tabletki antykoncepcyjne. Poza twspomnianymi upławami nie zaobserwowałam innych zmian - czuję się dobrze, nie mam zmiennych nastrojów ani wzmożonego apetytu.
Czy któraś z Was też ma tekie skutki uboczne, jeśli tak czy minęły i po jakim czasie
ja mialam plamienia kilka dni przy pierwszym opakowaniu ale przy drugim jest juz ok!
cytryna09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 19:52   #517
distinct
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Hej dziewczyny,
ja nie wiem jeszcze gdzie we Wro mozna kupic najtaniej (ale sie dowiem ), za to wiem gdzie YAZ jest za 49 zl. Apteka HELVETIA ---> tam nie chodzcie Pozdrawiam
distinct jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 07:57   #518
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

4 biała, a okresu nie ma, ;-((( zaczynam sie niepokoic, w ulotce pisze ze powinno wystapic w 2-3 dniu od oststniej rozowej, czy u ktorejs z kolezanek wystapiło krwawienie jak zaczeła kolejne opakowanie????
__________________
JEZELI W NIEBIE NIE MA PSÓW TO CHCĘ ISC TAM GDZIE PO SMIERCI IDĄ ONE
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 09:09   #519
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kasiaso Pokaż wiadomość
4 biała, a okresu nie ma, ;-((( zaczynam sie niepokoic, w ulotce pisze ze powinno wystapic w 2-3 dniu od oststniej rozowej, czy u ktorejs z kolezanek wystapiło krwawienie jak zaczeła kolejne opakowanie????


Dlaczego nie poczytasz wcześniejszych postów? Już o tym pisałam...

Zrób test i jeżeli wyjdzie negatywny to weź pierwszą tabl z nowego opakowania. Ja dostałam okres przy 3 różowej.
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 09:38   #520
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

rano zrobie test, pocieszyłas mnie troche, bo jak sie czyta ze powinien wystapic przy 2-3 białej................
__________________
JEZELI W NIEBIE NIE MA PSÓW TO CHCĘ ISC TAM GDZIE PO SMIERCI IDĄ ONE
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 12:06   #521
xBlackRosex
Raczkowanie
 
Avatar xBlackRosex
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 166
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Biore Yaz jakies 2 tygodnie po miesiaczce wystepuje mi do tej pory brazowe plamienia w sumie wiem ze to normalne bo nie sa to moje pierwsze tabletki...
oprocz tego troche przytylam ale ne obwiniam tym tabletek w koncu to dopiero 2 tyg. jestem strasznie oslabiona, ale jest sezon gryp i przeziebien wiec pewnie lapie mnie jakies wirusisko
xBlackRosex jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 12:51   #522
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kasiaso Pokaż wiadomość
rano zrobie test, pocieszyłas mnie troche, bo jak sie czyta ze powinien wystapic przy 2-3 białej................
nie stresuj sie tak!!! bo stres tez negatywnie wplywa - jesli bralas tabsy "przepisowo" to krwawienie lada dzien wystapi
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 19:44   #523
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anka83krk Pokaż wiadomość
Ja dostałam okres przy 3 różowej.
co nie znaczy, ze dobrze dostalas. taka sytuacja nie powinna nastepowac - krwawienie powinno sie pojawiac w dniach przerwy, a nie juz po rozpoczeciu nowego opakowania [i to dopiero przy 3 tabletce]

Cytat:
Napisane przez kasiaso Pokaż wiadomość
rano zrobie test, pocieszyłas mnie troche, bo jak sie czyta ze powinien wystapic przy 2-3 białej................
moim zdaniem pewnie sie okaze, ze 4 dni przerwy to za krotko dla twojego organizmu i jesli sytuacja sie powtorzy przy nastepnej przerwie, bedziesz musiala pewnie zmienic tabletki na jakies z systemem 21 dni brania i 7 dni przerwy.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 06:14   #524
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
co nie znaczy, ze dobrze dostalas. taka sytuacja nie powinna nastepowac - krwawienie powinno sie pojawiac w dniach przerwy, a nie juz po rozpoczeciu nowego opakowania [i to dopiero przy 3 tabletce]


Zrobiłam tak jak zalecił lekarz, jeżeli po 3 opakowaniu będę pewnie musiała zmienić...
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 08:08   #525
Dorisday81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cześc dziewczyny, ja mam ten sam problem co kilka koleżanek na tym forum. Dzisiaj jest już dzień po 4tej tabletce i nie mam żadnego plamienia ani okresu. Wieczorem o 21wszej powinnam wziąc kolejne ,,niepuste" talbletki YAZ. Biore hormony z powodu wstrętnych migren (w trakcie brania YAZ ani razu bóle nie wystąpiły) oraz z powodu bolących miesiączek. Czyli jak możecie się domyślić nie uprawiałam sexu w trakcie brania 1 opakowania YAZ (narazie jestem po 1 opakowaniu). Fakt, że uprawiałam sex przed rozpoczęciem Yaz-u i boję się, że to odstawienie i brak okresu to może oznaczać ciąże. Czy mam się mocno denerwować, czy wziąć kolejne opakowanie Yaz-u nie mając okresu ani plamienia? Jak Wam powiedział lekarz? W niedzile nie mam możliwości skontaktować się z moim lekarzem. Ps powiem, że po tym sexie o którym piszę wyżej robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny, więc byłam przekonana że w ciąży nie jestem. No i jak dostałam plamienia-no okres, ale skąpy to zaczęłam używać Yaz no i teraz nie mam okresu w 4 dzień po ostatniej różowej tabletce. Proszę uspokójcie mnie i napiszcie czy wziąć dzisiaj kolejne opakowanie?Buzka.

Anka8Krk czy jakoś tak, żeby nie było czytałam inne posty, ale testu nie zrobie bo po pierwsze jest niedziela, a u mnie apteki nie ma otwartej a po drugie tak jak mówiłam nie uprawiałam sexu a wcześniej przed rozpoczęciem brania tabl Yaz robilam test wyszedł neg, a pózniej dostałam okres i zaczęłam brać. Proszę powiedz czy lekarz powiedział, że tak może być że nie dostane w ciazgu 4 dni od zakonczenia tabl rozowych?

Edytowane przez Dorisday81
Czas edycji: 2009-03-08 o 08:12
Dorisday81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 10:47   #526
paulina800
Rozeznanie
 
Avatar paulina800
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 593
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

A gdzie w Lublinie dostane YAZ najtaniej? ginekolog powiedział że kosztują ok. 31 zł a ja poraz pierwszy bede brac tabletki i nie wiedzialam ze tak trudno je dostac. Bylam w 8 aptekach i dopiero w ostatniej w końcu je zamówiłam ale zapłacilam za nie aż 47 zł ,dla mnie to za duzo:/ no cóż będę jeszcze szukać ale już widze ze będzie z tym problem. w tym wątku widziałam że podano adres apteki na ul. Jutrzenki 10 i mialy kosztowac ok 38 zł, byłam tam i wogole takich tabletek nie mają.
paulina800 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 13:36   #527
SkarMisia87
Raczkowanie
 
Avatar SkarMisia87
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 149
GG do SkarMisia87
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witam was dziewuszki!

Przeczytałam cały wątek od początku do końca.
Dzisiaj o 19 wezmę 4 tabletkę YAZ, są to moje pierwsze tabletki anty. Ginekolog powiedział mi że pierwsze opakowanie nie gwarantuje zabezpieczenia przed ciążą, dopiero przy drugim mogę sobie "zaszaleć".
Niarazie nie mam żadnych skutków ubocznych, może troche mi piersi urosły. Brzuch mnie nie boli, krwawienie już powolutku ustępuje.
Oczywiście będę nadal śledzić wątek i dzielić się doświadczeniami z YAZ na bieżąco

Tabletki kupiłam w SZCZECINIE w aptece "ZDROWIE" przy Manhattanie za 41 zł.

Edytowane przez SkarMisia87
Czas edycji: 2009-03-08 o 13:37
SkarMisia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 15:00   #528
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witam serdecznie
Właśnie dołączyłam do wizażu Ja również zażywam Yaz, dopiero zaczęłam( biorę dziś 3. tabletkę). Długo nie mogłam brac tabletek antykoncepcyjnych ze względu na migreny, z którymi się męczę już jakiś czas (kolidowały z innym lekiem). Teraz zazywam nowy lek na migrenę i widzę poprawę Dlatego zdecydowałam się na tabletki. Zobaczymy jak mój organizm zareaguje. Najgorsze migreny mam przed miesiączką i w trakcie i w tym miesiącu znów tak było. Dziś kolejna migrena. Zastanawiam się czy boli mnie ta głowa z powodu miesiączki i paskudnej pogody ( niskie cisnienie) czy już jest to skutek uboczny Yazu. Zobaczymy jak będzie później. Oby minęło
Pozdrawiam
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 15:04   #529
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

1 rozowa z drugiego opakowania, test rano zrobiłam (na szczescie ujemny) , a teraz zaczeły sie plamienia i głowa bardzo boli
__________________
JEZELI W NIEBIE NIE MA PSÓW TO CHCĘ ISC TAM GDZIE PO SMIERCI IDĄ ONE
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-08, 15:15   #530
SkarMisia87
Raczkowanie
 
Avatar SkarMisia87
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 149
GG do SkarMisia87
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MissMiss Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Właśnie dołączyłam do wizażu Ja również zażywam Yaz, dopiero zaczęłam( biorę dziś 3. tabletkę). Długo nie mogłam brac tabletek antykoncepcyjnych ze względu na migreny, z którymi się męczę już jakiś czas (kolidowały z innym lekiem). Teraz zazywam nowy lek na migrenę i widzę poprawę Dlatego zdecydowałam się na tabletki. Zobaczymy jak mój organizm zareaguje. Najgorsze migreny mam przed miesiączką i w trakcie i w tym miesiącu znów tak było. Dziś kolejna migrena. Zastanawiam się czy boli mnie ta głowa z powodu miesiączki i paskudnej pogody ( niskie cisnienie) czy już jest to skutek uboczny Yazu. Zobaczymy jak będzie później. Oby minęło
Pozdrawiam

Mnie tez przed miesiaczka i w trakcie czesto boli glowa i do tego reaguję na wszelkie zmiany pogody. Wg mnie trzecia tabletka to za mało żeby stwierdzić ze bole sa wlasnie przez nia... musisz poczekac dwa trzy miesiace az organizm sie przyzwyczai do nowego rytmu no a przynajmniej wylykac to pierwsze opakowanie.
SkarMisia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 17:27   #531
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dorisday81 Pokaż wiadomość

Anka8Krk czy jakoś tak, żeby nie było czytałam inne posty, ale testu nie zrobie bo po pierwsze jest niedziela, a u mnie apteki nie ma otwartej a po drugie tak jak mówiłam nie uprawiałam sexu a wcześniej przed rozpoczęciem brania tabl Yaz robilam test wyszedł neg, a pózniej dostałam okres i zaczęłam brać. Proszę powiedz czy lekarz powiedział, że tak może być że nie dostane w ciazgu 4 dni od zakonczenia tabl rozowych?


Fajnie że czytasz posty, mogłabyś jeszcze zaglądnąć do ulotki ...
Jest tam wyraźnie napisane, że krwawienie może nie wystąpić.
Jednak ja przed przyjęciem tabl z nowego opakowania zrobiłabym test. Mimo że poprzedni wyszedł negatywny, test powinno się wykonywać w dniu planowanej miesiączki jeśli ona nie wystąpi. Tego też można się było dowiedzieć z ulotki testu ciążowego.

Dziewczyny nie myślcie że jestem złośliwa, ale naprawdę można znaleźć odpowiedź w ulotkach na wiele pytań...
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 18:43   #532
MegNavy
Raczkowanie
 
Avatar MegNavy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 85
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witam!
Tak więc po poszukiwaniach dorwałam tabletki Yaz we Wrocku za 39,90.
Uwaga wszystkie zainteresowane ^^ --->apteka za dworcem PKS na ul.Joanitów.
Jeżeli któraś znajdzie taniej to dajcie znać
MegNavy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 19:15   #533
moniiiis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
GG do moniiiis
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

w poznaniu na gwarnej sa za 39,90
potaniały. miesiac temu kupowałam za 46 ....
moniiiis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 19:43   #534
gibkapantera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

po pierwszym opakowaiu Yaz stwierdzam co następuje:
-przy 3ciej tabletce wzrost cisnienia który samoistnie ustąpił następnego dnia
-przy 15stej tabletce - to już pisałam - bóle brzucha jak przy owulacji i potem do konca brania tabletek różowych lekkie bóle od czasu do czasu
-krwawienie wystapiło po drugiej tabletce białej, ale nie obyło się bez tabletek przeciwbólowych. za to znacznie mniej obfite niż przy normalniej miesiączce.

nadal bolą mnie piersi, ale ogólnie jestem zadowolona

aha i w Gdańsku Yaz za 37,50zł w aptece 'Pod Wieżą' na ul Skłodowskiej (koło Akademii Medycznej). tam w ogóle podobno mają tanią antykoncepcję.
gibkapantera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 10:53   #535
xBlackRosex
Raczkowanie
 
Avatar xBlackRosex
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 166
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Moje brazowe plamienia przy 15stej tabletce przerodzily sie w mocne krwawienie nie przypominam sobie, bym tak miala gdy kiedys zaczynalam brac tabletki....
xBlackRosex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 12:18   #536
kasiaso
Raczkowanie
 
Avatar kasiaso
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 193
GG do kasiaso
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

a u mnie druga rozowa (2 opakowanie) i drugi dzien plamien brazowych, na YASMIN juz byłby potop, zobaczymy co dalej
__________________
JEZELI W NIEBIE NIE MA PSÓW TO CHCĘ ISC TAM GDZIE PO SMIERCI IDĄ ONE
kasiaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 14:34   #537
agulas87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Hej dziewczyny!właśnie dziś kupiłam tabletki Yaz i przeczytałam że zawsze pierwszą tabletkę z nowego opakowania bierze się w 1-szy dzień miesiączki a z drugiej strony było napisano że krwawienie powinno nastąpić w 2 lub 3dniu podczas brania tabletek białych.Wobec tego czy trzeba brać wszystkie 4 tabletki białe nawet podczas miesiączki czy gdy tylko dostane okres(np.w 2 dniu brania białych)powinnam zacząć nowe opakowanie różowych tabletek?nierozumiem..tro chę nie jasno jest to napisane...

Czytam już 3 razy tą ulotkę.Wytłumaczcie Wy mi cały cykl brania tabletek Yaz oraz w którym dniu pojawia się krwawienie.Czy tabletki bierze się bezprzerwy,niezależnie od trwania okresu?
Pozdro

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

jak ktoś zna odpowiedzi na moje pytania to będę wdzięczna
agulas87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 15:01   #538
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Talking Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witam!!!
Ja biorę Yaz od ponad miesiąca...
właśnie jestem na 10 tabl z drugiego opakowania.
poprzednio brałam Yasmin - o Chryste to była trauma. Nigdy więcej !!!
Jeśli chodzi o Yaz to póki co wszystko jest OK. Nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych... plamienie było w trakcie białych tabsów

Ciekawa jestem tylko czy Yaz występuje w opakowaniach zbiorczych? Zawsze było by taniej. Ostatnio w Wawie płaciłam 42zł za opakowanie.
Co prawda nie pytałam swojego gina bo następną wizytę mam dopiero za miesiąc ale może już któraś z Was wie coś na ten temat.
Pozdr
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 15:40   #539
Leilaa
Raczkowanie
 
Avatar Leilaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 103
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Ja dzis wezme 3 tabletke z 2 opakowania. Okres podczas brania bialych tabletek wystapil 2 dnia i jest do dnia dzisiejszego Leci ze mnie jak z kranu a o bolu juz nie wspomne.. Czy to normalne ze nadal mam okres? przez 1 opakowanie mialam uplawy mam nadzieje ze teraz znikna...
Leilaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 16:02   #540
francuzeczka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paulina800 Pokaż wiadomość
A gdzie w Lublinie dostane YAZ najtaniej? ginekolog powiedział że kosztują ok. 31 zł a ja poraz pierwszy bede brac tabletki i nie wiedzialam ze tak trudno je dostac. Bylam w 8 aptekach i dopiero w ostatniej w końcu je zamówiłam ale zapłacilam za nie aż 47 zł ,dla mnie to za duzo:/ no cóż będę jeszcze szukać ale już widze ze będzie z tym problem. w tym wątku widziałam że podano adres apteki na ul. Jutrzenki 10 i mialy kosztowac ok 38 zł, byłam tam i wogole takich tabletek nie mają.
ja kupiłam dzisaj Yaz za 39,90 w lublinie na langiewicza w aptece studenckiej w miasteczku akademickim. bez zamawiania, bez kolejek ale i tak myślałam że będzie tam taniej bo yasminelle kupywałam tam za 36 a 100 metrów dalej byly już za 45, ale nie jest najgorzej
a tak wogóle jak mi lekarka przpisywała te tabletki i jak si o nie pytałam to mi powiedziała ,ze po badaniach stwierdzono, że 7 mio dniowa przerwa nie jest tak bezpieczna jak przypuszczano i po to jest te 24 tabletki aby zmniejszyć tą przerwę do 4 dnii żebysmu mialy mniejsze ryzyko wpadki
francuzeczka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.