Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-17, 10:56   #1
martka2203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13

Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(


Witam

Jestem w szczęsliwym związku z moim TŻ (zaręczyliśmy się niedawno i planujemy wspolną przyszłość), ale niestety jest pewien problem, a raczej osoba, która nie daje mi cieszyć sie z tego co los przyniósł mi teraz A mianowicie jest nią mój były partner z którym byłam 1,5 roku.

Dzień w dzień pisze mi setki smsów. Przyjeżdża wieczorami i nie daje spokoju moim rodzicom męczy, płacze, zastrasza obecnego TŻ, chciał mnie pobić (myśle, aby sprawe zgłosić na policję, aby były facet miał zakaz zbliżania się do mnie). Mimo, iż nie jesteśmy ze sobą od ponad roku nadal ma nasze wspólne zdjęcia na naszej klasie chociaz niejednokrotnie starałam się, aby je usunął.

Męczy moje przyjaciółki i ciagle wypytuje je o mie. One tez juz mają tego dosyć

Nie wiem co mam robic ponieważ kocham mojego TŻ, a były facet nie daje nam żyć


Prosze o porady. Z góry dziękuje
martka2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 11:06   #2
Kasiek85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 263
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Chciał Cię pobić?! ale sk.....
zgłoś sprawę na policję, a potem możesz do sądu i o zakaz zbliżania się! jeżeli masz smsy to je zachowaj i pokaż na policji! zachowaj wszystko co może być dowodem! takich natrętów ciężko się pozbyć...znam to troszkę, bo miałam pseudoprzyjaciółkę..ale u niej na szczęście wystarczyło postraszenie policją..ty lepiej tego nie mow, bo na serio może skończyć się pobiciem..po prostu działaj i zapytaj o radę na komendzie
Kasiek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 11:13   #3
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Cytat:
Napisane przez martka2203 Pokaż wiadomość
Witam

Jestem w szczęsliwym związku z moim TŻ (zaręczyliśmy się niedawno i planujemy wspolną przyszłość), ale niestety jest pewien problem, a raczej osoba, która nie daje mi cieszyć sie z tego co los przyniósł mi teraz A mianowicie jest nią mój były partner z którym byłam 1,5 roku.

Dzień w dzień pisze mi setki smsów. Przyjeżdża wieczorami i nie daje spokoju moim rodzicom męczy, płacze, zastrasza obecnego TŻ, chciał mnie pobić (myśle, aby sprawe zgłosić na policję, aby były facet miał zakaz zbliżania się do mnie). Mimo, iż nie jesteśmy ze sobą od ponad roku nadal ma nasze wspólne zdjęcia na naszej klasie chociaz niejednokrotnie starałam się, aby je usunął.

Męczy moje przyjaciółki i ciagle wypytuje je o mie. One tez juz mają tego dosyć

Nie wiem co mam robic ponieważ kocham mojego TŻ, a były facet nie daje nam żyć


Prosze o porady. Z góry dziękuje
Zgłoś to na policję i się nie zastanawiaj, bo jeśli rzeczywiście jest tak, jak piszesz, to facet najnormalniej na świecie Cię prześladuje i nęka. A to niezgodne z prawem. I można to podciągnąć pod Stalking, o którym niedawno czytałam w WO
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...ladowanie.html
http://www.kobietaiprawo.pl/stalking--nekanie.html

edit:
Właśnie, dobra uwaga, trzymaj smsy, wszelkie dowody, które mogą później pomóc Ci w udowodnieniu, że ten czlowiek rzeczywiście Cię prześladuje.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 11:19   #4
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Cytat:
Napisane przez martka2203 Pokaż wiadomość
Witam

Jestem w szczęsliwym związku z moim TŻ (zaręczyliśmy się niedawno i planujemy wspolną przyszłość), ale niestety jest pewien problem, a raczej osoba, która nie daje mi cieszyć sie z tego co los przyniósł mi teraz A mianowicie jest nią mój były partner z którym byłam 1,5 roku.

Dzień w dzień pisze mi setki smsów. Przyjeżdża wieczorami i nie daje spokoju moim rodzicom męczy, płacze, zastrasza obecnego TŻ, chciał mnie pobić (myśle, aby sprawe zgłosić na policję, aby były facet miał zakaz zbliżania się do mnie). Mimo, iż nie jesteśmy ze sobą od ponad roku nadal ma nasze wspólne zdjęcia na naszej klasie chociaz niejednokrotnie starałam się, aby je usunął.

Męczy moje przyjaciółki i ciagle wypytuje je o mie. One tez juz mają tego dosyć

Nie wiem co mam robic ponieważ kocham mojego TŻ, a były facet nie daje nam żyć


Prosze o porady. Z góry dziękuje
Czy może być inna rada niż policja? No chyba, że się wyprowadzisz na drugi koniec globu i do końca życia będziesz się bać swojego cienia, ale z jakiej racji Ty masz cierpieć, skoro nie robisz nic złego? Niech on odpowie za swoje czyny!
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 11:22   #5
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Hmm, długo to trwa? Od kiedy on Cie tak prześladuje?Co go tak nagle wzieło? I co to ma znaczyć, że chcial Cie pobic? Co takiego zrobił?
Może warto by było z nim po prostu pogadac/spotkanie w miejscu publicznym, lub np gdzies blisko Twojego domu, żebys w razie czego mogla liczyc na pomoc, gdyby mu odbiło coś/... Powiedziec, zeby przestał sie tak zachowywac,jasno wytłumaczyc, że nie bedziesz juz z nim, żeby nie robił sobie żadnych nadziei. Dodaj, że jesli nie przestanie sie tak zachowywac(nachodzić Twoich znajomych,Ciebie) to zgłosisz wszystko na Policję.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 11:32   #6
kalaaa83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 403
GG do kalaaa83
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

też przez to przechodziłam. Przyjeżdżał pod uczelnie, wieczorami pod blok, nachodził moje koleżanki. Mój tata nawet sobie go wypożyczył i nic. Po 6 tygodniach głuchych telefonów zgłosiłam to na policji, sms z pogróżkami były dowodem, widok policji pod jego drzwiami zrobił swoje. Mój Ex dał mi spokój.
kalaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 11:58   #7
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Policja, I nie tylko Ty zgłaszaj, ale też znajomi których straszy i nachodzi.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 12:02   #8
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Cytat:
Napisane przez martka2203 Pokaż wiadomość
Witam

Jestem w szczęsliwym związku z moim TŻ (zaręczyliśmy się niedawno i planujemy wspolną przyszłość), ale niestety jest pewien problem, a raczej osoba, która nie daje mi cieszyć sie z tego co los przyniósł mi teraz A mianowicie jest nią mój były partner z którym byłam 1,5 roku.

Dzień w dzień pisze mi setki smsów. Przyjeżdża wieczorami i nie daje spokoju moim rodzicom męczy, płacze, zastrasza obecnego TŻ, chciał mnie pobić (myśle, aby sprawe zgłosić na policję, aby były facet miał zakaz zbliżania się do mnie). Mimo, iż nie jesteśmy ze sobą od ponad roku nadal ma nasze wspólne zdjęcia na naszej klasie chociaz niejednokrotnie starałam się, aby je usunął.

Męczy moje przyjaciółki i ciagle wypytuje je o mie. One tez juz mają tego dosyć

Nie wiem co mam robic ponieważ kocham mojego TŻ, a były facet nie daje nam żyć


Prosze o porady. Z góry dziękuje
Hm,wspólczuje.Lecz czemu nie zmienisz numer telefonu??Po co w ogole otwieracie mu drzwi,nie lepiej go calkiem z ignorowac,potraktować jak powietrze.Policja to ostatecznośc,chociaż jak chciał cie pobić......... A co do zdjec nk zgłaszałaś foty do usuniecia administratorom???
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 12:09   #9
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Z ta Policją bym sie wstrzymała.... Tak naprawde nie wiemy co on dokladnie robi,jak sie zachowuje, czy zwykła ignorancja nie pomoże. Nie wiem czy autorka watku odp. mu na te smsy, nie wiemy jak zachowuja sie jej rodzice, gdy on przychodzi do domu i płacze im i szlocha. Nic tak naprawde nie wiemy. Policja to ostatecznosc. Zgłosiłabym to na Policje, gdyby wszystkie inne środki nazwijmy to 'zapobiegawcze' nie pomogły/mam tu na myśli np. ostrą riposte ze strony rodziców, że nie życza sobie jego wizyt w waszym domu, ostry sprzeciw z Twojej strony podczas przypadkwego spotkania sie z nim-nie odpisywanie mu na smsy, zmiana np. numeru telefonu, poinformowanie go, ze pojdziesz na Policje gdy nie przestanie Was nachodzic, rozmowa Twoich rodziców z jego rodzicami-przedstawienie jak wyglada sytuacja,bo jego rodzice prawdopodobnie nic o tym nie wiedza..itd./Nie oszukujmy sie, ale wiadomo jak działa Policja. Musisz liczyc sie z tym, że samo zgłoszenie może sprawy nie załatwic, bo np funkcjonariusze zlekceważa twoj problem i tak czy siak zostaniesz z nim 'sama'.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez sweetish
Czas edycji: 2009-09-17 o 12:11
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 12:11   #10
cherry in bloom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 336
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Cytat:
Napisane przez martka2203 Pokaż wiadomość
Witam

Jestem w szczęsliwym związku z moim TŻ (zaręczyliśmy się niedawno i planujemy wspolną przyszłość), ale niestety jest pewien problem, a raczej osoba, która nie daje mi cieszyć sie z tego co los przyniósł mi teraz A mianowicie jest nią mój były partner z którym byłam 1,5 roku.

Dzień w dzień pisze mi setki smsów. Przyjeżdża wieczorami i nie daje spokoju moim rodzicom męczy, płacze, zastrasza obecnego TŻ, chciał mnie pobić (myśle, aby sprawe zgłosić na policję, aby były facet miał zakaz zbliżania się do mnie). Mimo, iż nie jesteśmy ze sobą od ponad roku nadal ma nasze wspólne zdjęcia na naszej klasie chociaz niejednokrotnie starałam się, aby je usunął.

Męczy moje przyjaciółki i ciagle wypytuje je o mie. One tez juz mają tego dosyć

Nie wiem co mam robic ponieważ kocham mojego TŻ, a były facet nie daje nam żyć


Prosze o porady. Z góry dziękuje

Do dzieła

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Z ta Policją bym sie wstrzymała.... Tak naprawde nie wiemy co on dokladnie robi,jak sie zachowuje, czy zwykła ignorancja nie pomoże. Nie wiem czy autorka watku odp. mu na te smsy, nie wiemy jak zachowuja sie jej rodzice, gdy on przychodzi do domu i płacze im i szlocha. Nic tak naprawde nie wiemy. Policja to ostatecznosc. Zgłosiłabym to na Policje, gdyby wszystkie inne środki nazwijmy to 'zapobiegawcze' nie pomogły/mam tu na myśli np. ostrą riposte ze strony rodziców, że nie życza sobie jego wizyt w waszym domu, ostry sprzeciw z Twojej strony podczas przypadkwego spotkania sie z nim-nie odpisywanie mu na smsy, zmiana np. numeru telefonu, poinformowanie go, ze pojdziesz na Policje gdy nie przestanie Was nachodzic itd./Nie oszukujmy sie, ale wiadomo jak działa Policja. Musisz liczyc sie z tym, że samo zgłoszenie może sprawy nie załatwic, bo np funkcjonariusze zlekceważa twoj problem.
Właśnie, nie pomyślałam
Ty się z nim kontaktujesz w jakiś sposób?
cherry in bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 12:24   #11
kermitowa
Zadomowienie
 
Avatar kermitowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 376
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Nie pozostaje Ci chyba nic innego jak prosby, grozby nie pomogly jak Policja.
__________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj.
Arthur Schopenhauer
kermitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 12:29   #12
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Zmień numer telefonu, nie kontaktuj się z nim/nie odpisuj (jeżeli to robisz), porozmawiaj z rodzicami - niech powiedzą Twojemu eks, że nie życzą sobie, by ich nachodził i nie wpuszczają go do domu. Nie otwieraj mu drzwi, kiedy przyjeżdża. Powiedz o wszystkim przyjaciołom, niech nie rozmawiają z nim na Twój temat. Ucinaj wszelkie rozmowy z nim.
Zdjęciami na NK się nie przejmuj, nie wpłyniesz na to, żeby je usunął. Ostatecznie możesz napisać do administracji NK, że nie życzysz sobie, żeby ta osoba publikowała zdjęcie z Twoim wizerunkiem, może wtedy zdjęcie zostanie usunięte.
Jeśli to nic nie zmieni lub znów będzie Ci groził - zgłoś sprawę na policję.
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 12:44   #13
martka2203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Hmm, długo to trwa? Od kiedy on Cie tak prześladuje?Co go tak nagle wzieło? I co to ma znaczyć, że chcial Cie pobic? Co takiego zrobił?
Może warto by było z nim po prostu pogadac/spotkanie w miejscu publicznym, lub np gdzies blisko Twojego domu, żebys w razie czego mogla liczyc na pomoc, gdyby mu odbiło coś/... Powiedziec, zeby przestał sie tak zachowywac,jasno wytłumaczyc, że nie bedziesz juz z nim, żeby nie robił sobie żadnych nadziei. Dodaj, że jesli nie przestanie sie tak zachowywac(nachodzić Twoich znajomych,Ciebie) to zgłosisz wszystko na Policję.

Prześladuje mnie od samego zerwania Chciał mnie pobić gdy wracałam z pracy wieczorem niedaleko mojego domu. Rzucił sie na mnie i zaczął mną szarpać i podniósł na mnie rękę chciał uderzyć, ale przypadkowy przechodzień go przestraszył i wtedy uciekłam. Boję się z nim spotkać nawet w miejscu publicznym, ale gdy jeszcze nie było to takie nasilone wiele razy Go prosiłam, żeby dał mi spokój bo z tego już nic nie będzie.


Dziekuje za wasze rady. Chyba wybiore się na policję. Bo boję się, że mógłby coś zrobić mojemu TŻ Mój były partner jest bardzo silnym mężczyzną. I do tego niezrównoważonym

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
Zmień numer telefonu, nie kontaktuj się z nim/nie odpisuj (jeżeli to robisz), porozmawiaj z rodzicami - niech powiedzą Twojemu eks, że nie życzą sobie, by ich nachodził i nie wpuszczają go do domu. Nie otwieraj mu drzwi, kiedy przyjeżdża. Powiedz o wszystkim przyjaciołom, niech nie rozmawiają z nim na Twój temat. Ucinaj wszelkie rozmowy z nim.
Zdjęciami na NK się nie przejmuj, nie wpłyniesz na to, żeby je usunął. Ostatecznie możesz napisać do administracji NK, że nie życzysz sobie, żeby ta osoba publikowała zdjęcie z Twoim wizerunkiem, może wtedy zdjęcie zostanie usunięte.
Jeśli to nic nie zmieni lub znów będzie Ci groził - zgłoś sprawę na policję.

Dziękuje tak zrobie wszystkich poinformuje, żeby go ignorowali

A na nk również zgłosze (nie wpadłam na to)

dziękuje wszystkim za rady aż mi sie lepiej zrobiło, stałam się silna dzięki temu, podniosłyście mnie na duchu

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość
Hm,wspólczuje.Lecz czemu nie zmienisz numer telefonu??Po co w ogole otwieracie mu drzwi,nie lepiej go calkiem z ignorowac,potraktować jak powietrze.Policja to ostatecznośc,chociaż jak chciał cie pobić......... A co do zdjec nk zgłaszałaś foty do usuniecia administratorom???

Bo ja mam na abonament telefon z orange i nie wiem czy moge zmienic numer

A drzwi od dłuższego czasu już nie otwieram, ale przychodzi pod okna i się wydziera, a sąsiedzi maja do mnie pretensje
Raz przyjechała policja to stwierdzili, że cisza nocna zaczyna sie o 22.00, było coś po 21.00

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez cherry in bloom Pokaż wiadomość
Do dzieła

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------


Właśnie, nie pomyślałam
Ty się z nim kontaktujesz w jakiś sposób?

Staram się go ignorować, tylko przez gg (ale nr moge zmienić w każdej chwili), jakis czas temu jeszcze przez tel i raz wtedy na żywo co chcial mnie uderzyć teraz dostaje tylko głupie wiadomości i je ignoruje bo moje prośby na odczepienie się nic nie dają
martka2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 12:46   #14
english_blackberry
Rozeznanie
 
Avatar english_blackberry
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 607
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Cytat:
Napisane przez martka2203 Pokaż wiadomość
Witam

Jestem w szczęsliwym związku z moim TŻ (zaręczyliśmy się niedawno i planujemy wspolną przyszłość), ale niestety jest pewien problem, a raczej osoba, która nie daje mi cieszyć sie z tego co los przyniósł mi teraz A mianowicie jest nią mój były partner z którym byłam 1,5 roku.

Dzień w dzień pisze mi setki smsów. Przyjeżdża wieczorami i nie daje spokoju moim rodzicom męczy, płacze, zastrasza obecnego TŻ, chciał mnie pobić (myśle, aby sprawe zgłosić na policję, aby były facet miał zakaz zbliżania się do mnie). Mimo, iż nie jesteśmy ze sobą od ponad roku nadal ma nasze wspólne zdjęcia na naszej klasie chociaz niejednokrotnie starałam się, aby je usunął.

Męczy moje przyjaciółki i ciagle wypytuje je o mie. One tez juz mają tego dosyć

Nie wiem co mam robic ponieważ kocham mojego TŻ, a były facet nie daje nam żyć


Prosze o porady. Z góry dziękuje

o rany! To już maniakalne
Na Twoim miejscu powiedziałabym mu, że jeśli nie da mi spokoju to zgłoszę sprawe na policje (jeśli jeszcze mu tak nie powiedziałaś), jesli nie pomoże to faktycznie tak zrób bo jak jest jakiś narwany to może nawet Cie skrzywdzić !
Po co psuć sobie teraźniejszość przeszłością?
english_blackberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 12:49   #15
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Cytat:
Napisane przez martka2203 Pokaż wiadomość
Prześladuje mnie od samego zerwania Chciał mnie pobić gdy wracałam z pracy wieczorem niedaleko mojego domu. Rzucił sie na mnie i zaczął mną szarpać i podniósł na mnie rękę chciał uderzyć, ale przypadkowy przechodzień go przestraszył i wtedy uciekłam. Boję się z nim spotkać nawet w miejscu publicznym, ale gdy jeszcze nie było to takie nasilone wiele razy Go prosiłam, żeby dał mi spokój bo z tego już nic nie będzie.


Dziekuje za wasze rady. Chyba wybiore się na policję. Bo boję się, że mógłby coś zrobić mojemu TŻ Mój były partner jest bardzo silnym mężczyzną. I do tego niezrównoważonym
Mała zmiana do tego, co napisałam. Już teraz wybierz się na policję, skoro sprawa tak wygląda... Koniecznie.
Zapytaj przyjaciół/sąsiadów, dobrze by było, żeby mogli poświadczyć to wszystko, zachowaj smsy od niego jako dowód.
Trzymam kciuki, nie poddawaj się
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 12:54   #16
martka2203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Cytat:
Napisane przez english_blackberry Pokaż wiadomość
o rany! To już maniakalne
Na Twoim miejscu powiedziałabym mu, że jeśli nie da mi spokoju to zgłoszę sprawe na policje (jeśli jeszcze mu tak nie powiedziałaś), jesli nie pomoże to faktycznie tak zrób bo jak jest jakiś narwany to może nawet Cie skrzywdzić !
Po co psuć sobie teraźniejszość przeszłością?

Nie, nie straszyłam go jeszcze policją bo się zwyczajnie boję, że wpadnie w szał i coś mi lub TŻ zrobi

Ale postanowiłam, że dzisiaj ide na policję i wezme tel bo mam wszystkie jego smsy i archiwum z gg równiez wydrukuje, mam nadzieje, że to wystarczy aby policja zajęła się tą sprawą.

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
Mała zmiana do tego, co napisałam. Już teraz wybierz się na policję, skoro sprawa tak wygląda... Koniecznie.
Zapytaj przyjaciół/sąsiadów, dobrze by było, żeby mogli poświadczyć to wszystko, zachowaj smsy od niego jako dowód.
Trzymam kciuki, nie poddawaj się

Dziekuje tak zrobie juz postanowione. Sąsiedzi powinni bez problemu (chociaż jak policja bedzie wypytywać to obawiam sie, że każdy ze strachu powie, że nic nie wie)

Ale moje przyjaciółki powiedziały (pisałam im smsa), że pójdą ze mną i poświadczą jaka jest prawda
martka2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 13:13   #17
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Cytat:
Napisane przez martka2203 Pokaż wiadomość
Witam

Jestem w szczęsliwym związku z moim TŻ (zaręczyliśmy się niedawno i planujemy wspolną przyszłość), ale niestety jest pewien problem, a raczej osoba, która nie daje mi cieszyć sie z tego co los przyniósł mi teraz A mianowicie jest nią mój były partner z którym byłam 1,5 roku.

Dzień w dzień pisze mi setki smsów. Przyjeżdża wieczorami i nie daje spokoju moim rodzicom męczy, płacze, zastrasza obecnego TŻ, chciał mnie pobić (myśle, aby sprawe zgłosić na policję, aby były facet miał zakaz zbliżania się do mnie). Mimo, iż nie jesteśmy ze sobą od ponad roku nadal ma nasze wspólne zdjęcia na naszej klasie chociaz niejednokrotnie starałam się, aby je usunął.

Męczy moje przyjaciółki i ciagle wypytuje je o mie. One tez juz mają tego dosyć

Nie wiem co mam robic ponieważ kocham mojego TŻ, a były facet nie daje nam żyć


Prosze o porady. Z góry dziękuje
Zgłosić to na POLICJĘ i podjąć inne kroki prawne związane z tą sprawą. Twoi znajomi tez mogli by zeznawać w tej sprawie.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2009-09-17 o 13:14
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 13:25   #18
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Kochana! Chroń siebie i Tż! Pomyśl co by się mogło stać jakby tamten przechodzień wtedy go nie wystraszył! Albo co byś czuła jakby coś Twojemu Tż zrobił. Tu się nie ma co zastanawiać. Mam nadzieję, że policja coś z tym zrobi. Daj znać jak wrócisz od nich Powodzenia
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 14:20   #19
Kasiek85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 263
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

na co tu czekać, skoro on już się do bicia bierze?! O stalkingu nawet w DDTVN mówili, rozmowy z taką osobą nie mają sensu, bo on po prostu ma coś z głową niestety...
Kasiek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 14:35   #20
masmeli
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 178
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

To jest straszne

Dobrze, że postanowiłaś pójść z tym na policję bo innej opcji nie widzę

Autorko wątku, napisz co i jak w tej sprawie

trzymam kciuki
__________________

masmeli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 15:00   #21
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Dziewczyny mają rację, ten stalking nabiera drastycznych rozmiarów, pozostaje tylko interwencja policji, żeby załatwili mu zakaz zbliżania się do Ciebie, rodziny i TŻ. Masz dowody, sms, zeznania świadków. Niby dlaczego sąsiedzi mieliby się bać zeznawać przeciw niemu, to jakiś mafioso Zresztą on nie musi wiedziec, ze oni złożyli obciązające go zeznania, chyba zależy im na spokoju w okolicy. Zresztą nastepnym razem jak będzie się awanturował pod Twoim oknem, od razu wezwij policję, żeby przyjechali i przyłapali go na gorącym uczynku.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 15:19   #22
madziamkk
Raczkowanie
 
Avatar madziamkk
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 268
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Doskonale Cie rozumiem.....
Tez mam bylego chlopaka, ktorego zostawilam 1,5 roku temu.... Zadreczanie mnie, placz, krzyki, lament, straszenie, ze sie powiesi - na porzadku dziennym. Jestem z kims innym i moj byly tez straszy, ze go pobije itp... Poszlabym na policje na milion %, tylko, ze moj byly jest policjantem i z szyderczym usmiechem mowi, ze predzej uwierza jemu jak mi... Jestem w kropce, bo to juz nie jest smieszne....
__________________
madziamkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 15:19   #23
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Cytat:
Napisane przez martka2203 Pokaż wiadomość
Witam

Jestem w szczęsliwym związku z moim TŻ (zaręczyliśmy się niedawno i planujemy wspolną przyszłość), ale niestety jest pewien problem, a raczej osoba, która nie daje mi cieszyć sie z tego co los przyniósł mi teraz A mianowicie jest nią mój były partner z którym byłam 1,5 roku.

Dzień w dzień pisze mi setki smsów. Przyjeżdża wieczorami i nie daje spokoju moim rodzicom męczy, płacze, zastrasza obecnego TŻ, chciał mnie pobić (myśle, aby sprawe zgłosić na policję, aby były facet miał zakaz zbliżania się do mnie). Mimo, iż nie jesteśmy ze sobą od ponad roku nadal ma nasze wspólne zdjęcia na naszej klasie chociaz niejednokrotnie starałam się, aby je usunął.

Męczy moje przyjaciółki i ciagle wypytuje je o mie. One tez juz mają tego dosyć

Nie wiem co mam robic ponieważ kocham mojego TŻ, a były facet nie daje nam żyć


Prosze o porady. Z góry dziękuje
Jeśli masz dowody, to zgłoś to na policję. Ja swego czasy takich dowodów nie miałam, bo mój stalker wysyłał je z internetu z zabezpieczonych bramek a dzwonił z niewyświetlających się numerów.


A swoją drogą, aż nie wierzę, że to kolejny tak żałosny facet, który nie potrafi przyjąć rozstania z godnością.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 15:33   #24
masmeli
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 178
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A swoją drogą, aż nie wierzę, że to kolejny tak żałosny facet, który nie potrafi przyjąć rozstania z godnością.
Ja też nie mogę uwierzyć
Coraz więcej się słyszy o nękaniu kobiet przez byłych partnerów, którzy nie potrafią pogodzić się z rozstaniem.
__________________

masmeli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 15:59   #25
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Cytat:
Napisane przez martka2203 Pokaż wiadomość



Bo ja mam na abonament telefon z orange i nie wiem czy moge zmienic numer


możesz zmienić numer, ale to jest płatne, chyba gdzieś około 70 zł.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 17:15   #26
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

zablokuj go po prostu w teleonie. Ma ograniczoną liczbę numerów z których moze dzwonic
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 22:26   #27
MissHuffy
Zakorzenienie
 
Avatar MissHuffy
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 917
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Dosłownie jakbym czytała o swoim byłym, no prócz próby pobicia.Z połtora roku mnie męczył.. Nie tylko mnie, wydzwaniał do domu, do mamy, do koleżanek, wymyślał, robił z siebie ofiarę, płakał i wyżalał się wszystkim.:/
Sporo z nim przeszłam, ale chyba mu przeszło, chociaż do tego stopnia ,że nie wypisuje codziennie setki smsów, tylko czasem przejeżdrza obok mojego domu, albo dzwoni żeby usłyszeć mój głos i się rozłącza.Ah ci faceci..:-/ Mam już go gdzieś!
Musisz to zignorować, na takich typów nie ma innej rady.Bądź silna i nie zatruwaj sobie nim głowy! Trzymaj się cieplutko!

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

Cytat:
Napisane przez madziamkk Pokaż wiadomość
Doskonale Cie rozumiem.....
Tez mam bylego chlopaka, ktorego zostawilam 1,5 roku temu.... Zadreczanie mnie, placz, krzyki, lament, straszenie, ze sie powiesi - na porzadku dziennym..
oj, to też, bo nie ma już po co życ
Cytat:
Napisane przez madziamkk Pokaż wiadomość
Jestem z kims innym i moj byly tez straszy, ze go pobije itp... Poszlabym na policje na milion %, tylko, ze moj byly jest policjantem i z szyderczym usmiechem mowi, ze predzej uwierza jemu jak mi... Jestem w kropce, bo to juz nie jest smieszne....
Straszne! biednaś ty..
__________________
Nie stój.Drogę wytycza się idąc.

Edytowane przez MissHuffy
Czas edycji: 2009-09-17 o 22:23
MissHuffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 20:09   #28
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Racja, zgłoś to na policje, bo on tak łatwo nie odpuści. Jeszcze dojdzie do tego, ze komuś stanie sie krzywda i bedzie za pozno. Zgłoś i jak najszybciej.
Koleś ma chyba coś z psychika, skoro chce bić dziewczyne, ktora rzekomo "kocha".
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 20:19   #29
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

I jak, Autorko? Zgłosiłaś już sprawę? Coś się zmieniło?
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 11:06   #30
martka2203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Dot.: Osoba z przeszłości nie daje mi żyć :(

Sprawa zgłoszona została przeze mnie na policję, złozyłam zeznania. Na policji powiedzieli mi, że sprawa zostanie skierowana do prokuratury.
Teraz czekam na zawiadomienie z prokurtury bedę musiała zgłosić się na zeznanie przeciwko byłemu facetowi

Jak już otrzymam wezwanie i pójdę to wszystko wam drogir koleżanki napisze, jak sprawa się ma.


Z całego serca dziękuje za Wasze rady, kto wie co bym bez waszych rad zrobiła
Dodałyście mi odwagi i wsparcia, aby raz na zawsze załatwić tą przykrą sprawę

Dziękuje
martka2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.