Dieta kapuściana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-26, 11:37   #1
mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 114

dieta "kapuściana"...


Drogie Wizażanki
Czy któraś z Was stosowała może tzw. dietę "kapuścianą"? Wiem tylko tyle, że podstawą tej diety jest zupa z kapusty i stopniowe dodawanie owoców, warzyw i drobiu do jadłospisu...Może ktoś udzieli mi kilka informacji na temat jej skuteczności?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie..
Pozdrawiam serdecznie
mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 12:07   #2
Ewita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: torun
Wiadomości: 39
Re: dieta "kapuściana"...

Cześć! Niedawno sama stosowałam taka diete. Dieta taka trwa 7 dni. Nie mozna jesc chleba, wędlin, mięsa. Owszem skutek był schudłam 4 kg. Ale niestety pozniej znów przybrałam na wadze. Moim zdaniem trudno wytrzymac na tej diecie. Ja ciągle chodziłam głodna.
Pozdrawiam
Ewita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 14:43   #3
mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 114
Re: dieta "kapuściana"...

hej
A jak smakuje ta "cud" zupka od której tak się chudnie? Zjadliwa? .. Podobno można ją jeść bez ograniczeń w ciągu dnia (plus owoce i warzywa) i nadal czuje sie ssanie w żołądku? Niepocieszające ... Również i to, że nie można na zawsze cieszyć się efektem zgubionych 4 kg..
Pozdrawiam
mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-27, 22:32   #4
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: dieta "kapuściana"...

Mouse !!! Ja właśnie skończyłam tę cud dietkę
Małe sprostowanie Jest to dieta oczyszczająca (przeważnie stosowana u osób przed jakimiś zabiegami), zupka jest bardzo pyszna Jesz jej ile chcesz, mam nawet napisane, że im więcej tym lepiej I to prawda- ona naprawdę oczyszcza.
Moja mama po 7 dniach schudła 6 kg. Ja dziś ją skończyłam (ale w 5. dniu, bo dłużej nie potrzebuję) i schudłam 3kg
Widzisz... dzięki tej dietce NAPRAWDĘ schudniesz, oczyścisz organizm z syfków, ale potem musisz przestrzegać prewnychz asad o których pisze Smoczek To jest bardzo ważne I ja właśnie tak jem (no, przez zimę trochę się mi zapomniało, dlatego potrzebowałam szybkiego oczyszczenia) i jest ekstra !!
Teraz na wiosnę i lato będę się bardzo dobrze czuła !!!
Bardzo Ci polecam
Jak chcesz znać jakieś szczegóły po prostu pisz
Pozdrówka
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-28, 04:20   #5
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Re: dieta "kapuściana"...

Chyba w Claudii wlasnie ja opisuja. Ale co potem? Schudnie sie te 5kg a
potem moze przybedzie 6 albo i wiecej? Aggie, jak Twoja mama? Kiedy
ja skonczyla i czy efekt sie utrzymuje?
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-28, 09:10   #6
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: dieta "kapuściana"...

Dziewczyny ja mam tę dietkę na kompie Dokładnie opisaną- mogę Wam przesłać jeśli chcecie
Nineczka To jest tak jak z każdą dietką. Gdy przez 7 dni naprawdę się postarasz to schudniesz faktycznie- ale gdy po dietce wrócisz do dawnego stylu odżywania się to jasne jest, iż przytyjesz. Jedząc dużo niezdrowych i kalorycznych rzeczy (słodycze, fast foody, nadmiar jedzonka itepe) prędzej czy później się tyje.
Moja mama jadła tę zupkę jakiś miesiąc temu. Nie przytyła nic od tamtego czasu Schudła ok 6kg i teraz odżywia się tak jak Smoczek pisze. Kieruje się po prostu pewnymi zaasadami i już. Jak coś słodkiego (choć ona to nie przepada za słodkim.. jejq ja też bym tak chciała) to do obiadku, kolacja nie później niż 18. Je wszystko, umiarkowanie, dużo warzywek, owocków, prawie w ogóle nie gotuje na tłuszczu, w domq nie łączymy w ogóle węglowodanów z białkami. Czuje się bardzo dobrze
Wiesz, ta zupka poprawia bardzo metabolizm. I nie powoduje żadnego efektu jojo. Da się to zauważyć zwłaszcza po jej zakończneiu. Naprawdę cżłowiek się lepeij czuje Została ułożona przez dietetyków, jest przeznaczona dla ludzi z chorobami układu krążenia przed jakimiś zabiegami celem oczyszczenia organizmu
Co więcej, ta dietka stała się bardzo popularna w mojej rodzinie Ponad miesiąc temu stosowała ją moja kuzynka i wujek Są strasznie zadoowleni, nie tyją, odżywaiają się bardzo dobrze, są naładowani pozytywną energią na wiosnę (ja i moja mama też ) i oni też bardzo polecają tę zupkę. Bo ona po prostu zwyczajnie w świecie oczyszcza organizm. A potem trzeba przestawić swój styl w jedzeniu
I tyle
Nawet Ci po sobie mogę śmiało powiedzieć, że czuję się bardzo dobrze !! Nawiasem mówiąc jestem strasznie dumna z siebie, że wytrzymałam 5 dni przy tej zupce Ale warto było !!!
Jak macie dziewczyny jakieś jeszcze pytania pytajcie
Pozdrawiam cieplutko
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-28, 09:15   #7
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: dieta "kapuściana"...

aggie, czy mogę prosić o link?
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-28, 09:21   #8
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: dieta "kapuściana"...

Link to dietki kapuścianej czy Smoczka ?
Link do dietki Smoczka znajaduje się tu:

http://www.wizaz.pl/smoczek_dieta.php

A co do dietki kapuścianej nie mam linka, ale mam ją napisaną w wordzie, także ją zaraz tu wkleję

PODSTAWOWA ZUPA SPALAJĄCA


6 dużych zielonych cebul /ze szczypiorkiem/
1 lub 2 puszki pomidorów /może być świeżych/ 6 sztuk
1 średnia główka kapusty białej
2 zielone papryki świeże
1 pęczek zielonego selera naciowego
1 torebka przyprawy do zup lub kilka kostek bulionowych. Można doprawić: sól, pieprz, seler, pietruszka lub jakaś ostra przyprawa

pokroić jarzyny na małe lub średnie kawałki i zalać wodą. Gotować na dużym ogniu przez dziesięć minut. Zmniejszyć gaz i gotować powoli aż jarzyny będą miękkie. /Tę zupę można jeść kiedykolwiek będziesz głodna. Ta zupa nie dodaje kalorii./

I DZIEŃ:
Wszystkie owoce z wyjątkiem bananów. Melony i arbuzy mają najmniej kalorii z wszystkich owoców. Jedz tylko zupę i owoce. Do picia niesłodzona herbata, sok żurawinowy lub woda niegazowana.

II DZIEŃ:
Tylko jarzyny. Możesz jeść do woli świeże lub gotowane jarzyny. Postaraj się jeść jak najwięcej jarzyn zielonych, liściastych. Jedz jarzyny i zupę przez cały dzień. Na kolację możesz sobie w tym dniu zrobić /w nagrodę/ pieczonego ziemniaka z masłem. NIE WOLNO JESC TEGO DNIA ZADNYCH OWOCOW.

III DZIEŃ:
Dzisiaj jesz zupę oraz wszystkie jarzyny i owoce jakie zechcesz. Nie możesz jeść pieczonego ziemniaka.

Jeśli jadłaś trzy dni jak powyżej i nie oszukiwałaś powinnaś schudnąć od 1,5 do 3,2 kg.

IV DZIEŃ:
Banany i odtłuszczone mleko. W tym dniu możesz zjeść do 3 bananów i wypić tyle szklanek mleka ile chcesz. Oczywiście jesz też zupę. Banany są wysokokaloryczne i bogate w węglowodany, tak jak i mleko. Jednakże w tym dniu Twoje ciało będzie potrzebowało potasu, węglowodanów, protein i wapna, żeby zmniejszyć pragnienie słodyczy.

V DZIEŃ:
Wołowina i pomidory. Wołowinę zastąp filetem z indyka lub kurczaka lub cielęciną. Możesz zjeść od 30 do 50 dkg mięsa i puszkę pomidorów lub do 6 świeżych pomidorów w tym dniu. Postaraj się wypić przynajmniej 6-8 szklanek wody żeby wypłukać wszystkie zanieczyszczenia z organizmu. Zjedz zupę przynajmniej raz w tym dniu.

VI DZIEŃ:
Mięso /jak wyżej/ i jarzyny. Jedz tyle mięsa i jarzyn ile potrzebuje Twój organizm aby zaspokoić głód. Możesz zjeść nawet trzy steki jeśli chcesz, staraj się jeść zielone, liściaste jarzyny, ale nie możesz jeść pieczonego ziemniaka. Pamiętaj, żeby zjeść
Zupę przynajmniej raz w tym dniu.

VII DZIEŃ:
Brązowy ryż, niesłodzone soki i jarzyny. Musisz zjeść zupę przynajmniej raz w tym dniu.

Po siódmym dniu, jeśli nie oszukiwałaś i stosowałaś się do powyższej diety, stracisz od 4,5 do 7,7 kg.

Jeśli zgubisz więcej niż 7 kg, zrezygnuj z diety na 2 dni, zanim zaczniesz ją na nowo od dnia pierwszego.
Dieta ta oczyści Twój organizm z wszystkich zanieczyszczeń, poczujesz się tak dobrze, jak nigdy dotychczas. Poczujesz przypływ energii. Możesz kontynuować ten plan jak długo zechcesz.
Ta dieta pozwala bardzo szybko spalić tłuszcz, a jej sekret polega na tym, że spalasz więcej kalorii niż ich przyjmujesz. Dieta ta nie dopuszcza picia żadnych napojów alkoholowych. Musisz zrezygnować z diety przynajmniej 24 godziny przed planowanym piciem alkoholu.
Ponieważ każdy system trawienny jest inny, dieta ta działa inaczej na każdą osobę. Po trzecim dniu będziesz mieć więcej energii niż przed rozpoczęciem diety,oczywiście jeśli nie będziesz oszukiwać. Po kilku dniach trawienia diety zauważysz wyrażnie zmiany a wypróżnieniach. Możesz pić czarną kawę w czasie diety, jednak po kilku dniach jej trwania możesz zauważyć, że nie potrzebujesz już tyle kofeiny co przedtem.

ABSOLUTNE ZAKAZY: chleb, alkohol, gazowane napoje.
Musisz trzymać się wody, niesłodzonej herbaty, czarnej kawy, niesłodzonych soków owocowych, soku żurawinowego i odtłuszczonego mleka.

Podstawowo zupa spalająca tłuszcz może być jedzona kiedykolwiek czujesz się głodna. Jedz tak dużo jak zechcesz. Pamiętaj, im więcej jesz, tym więcej chudniesz. Nie można jeść chleba i smażonych potraw. Możesz zjeść gotowaną lub pieczoną kurę zamiast mięsa wołowego, ale absolutnie bez skóry. Jeśli zechcesz możesz zastąpić mięso wołowe rybą, ale tylko w jednym dniu mięsnym.
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-28, 09:29   #9
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: dieta "kapuściana"...

Ha, sama znalazłam:
http://www.republika.pl/dietki/diety4.html
Powodzenia! kto zaczyna jutro? Ja chyba zacznę...
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-28, 13:51   #10
mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 114
Re: dieta "kapuściana"...

Dzięki kobietki za wszystkie wiadomości ... Już postanowiłam, od jutra zaczynam Na bank .. Kupiłam już wszystkie składniki na zupkę, no oprócz selera naciowego, bo nigdzie nie mogę go zdobyć...
A co z przechowywaniem tej zupki??
Pozdrawiam cieplutko
mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-28, 14:55   #11
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: dieta "kapuściana"...

Nie polecam tej diety: w nieco innej wersji (tzn. zupa ta sama, dodatkowe posiłki nieco zmodyfikowane) stoswałam ją jeszcze w liceum, jak tylko sie pojawiła. Była to jedyna zorganizowana dieta w moim życiu, i skutecznie mnie od takowych odstraszyła. Efektem była ŻADNA zmiana wagi oraz długoletni kapustowstręt - a stosowałam się do jej zaleceń bardzo restrykcyjnie. Byłam głodna (wolałam to, niż kapuśniak piąty dzień z rzędu), żle się czułam.

I proszę, nie piszcie, że to dieta oczyszczająca, coś, co dpuszcza kawę i herbate nie może byc dietą detoksykującą.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-28, 15:49   #12
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: dieta "kapuściana"...

Napisz koniecznie 05.04 jakie efekty. Powodzenia
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-28, 16:16   #13
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: dieta "kapuściana"...

A ja kiedyś próbowałam ugotować tą zupę i to była totalna porażka Gotowałam i gotowałam i gotowałam... Chyba z parę godzin A efekt wylądował w sedesie. Tego się po prostu nie dało jeść. Nie mogłam przełknąć jednej łyżki, a co dopiero tydzień. Ale próbujcie, trzeba ćwiczyć silną wolę
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-28, 20:12   #14
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: dieta "kapuściana"...

a mi ta zupka poprostu rozwalała żołądek, od razu wrzody sie odezwały i do tego ten paskudny smaczek....już drugiego dnia stwierdziłam, że dalej się nie da tego ciągnąć.
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-29, 13:11   #15
Isabel30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1
Re: dieta "kapuściana"...

Witam wszystkich zainteresowanych dietą kapuścianą. Chcę was poinformować, że mrożoną zupkę możecie kupić. Nazywa się "Zupa prezydencka"(dlatego, że dietę tą stosował nasz prezydent) firmy Hortex jej skład to: kapusta biała, pomidory, selery, papryka, cebula, pory. W 100g jest 22 kcal., opakowanie ma 500g. Smacznego
Isabel30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 12:48   #16
martta19
Raczkowanie
 
Avatar martta19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dieta kapuściana

Drogie Wizażanki!Czy ktoras z Was stosowala diete oparta na tej zupie?Ja dzis zaczelam i jak dla mnie jest ona ochydna..Robi mi sie niedobrze,jak tylko zblize sie do talerzaJesli ktoras z Was ma ja za soba to bede wdzieczna za wszystkie info-jak oceniacie jej skutecznosc,czy mialyscie po niej jo-jo itd..Pozdrawiam

Adnotacja moderatora:
Proponowana w tym wątku dieta jest bardzo niskokaloryczna i jednostronna jak żadna inna. Jeśli jesteś zainteresowana zdrowym odchudzaniem bez efektu jojo, zajrzyj do działu ogólnego Dietetyka lub na Wspólne odchudzanie.
__________________
"Chcę być częścią tego, co nadejdzie"- Coco Chanel

Edytowane przez Ludowa
Czas edycji: 2008-01-21 o 06:07
martta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 13:02   #17
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: zupa kapuściana

ja stosowalam Polega ona na tym, ze po 3 dniach jedzenia tej zupki patrząc na nią, odechciewa ci się przyjmowania pokarmu :P Nie wytrzymalam nigdy dluzej niz 3 dni
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 14:54   #18
mała mimi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3
Dot.: zupa kapuściana

HEj Iwciunia to i tak dlugo wytrzymalas
Ja wymieklam po jednym talerzu. Fujjj. Wstretna.a zapach.... na mysl o tej zupie robi mi sie nie dobrze. Naprawde podziwiam ludzi, ktorzy wytrzymali do konca tej diety.
Martta19 lepiej zastosuj jakas mniej drastyczna diete.Wyjdzie Ci to na zdrowie, a odchudzanie nie bedzie katorga.
Pare tygodni temu jak zaczynalam odchudzanie, wlasnie postanowilam odchudzac sie jedzac te zupe, ale jak napisalam powyzej nie wytrzymalam , ani jednego dnia. Tego wlasnie dnia postanowilam, ze juz nigdy sie nie bede wyglupiala i nie bede stosowala takich udziwnionych diet.Jak na razie poskutkowalo. COdzienie staram sie nie przekraczac 1500kcal i schudlam juz 3 kg Dlatego tez, naprwede nie warto porywac na zupe kapusciana czy inna diete cud.
pozdrawaim i zycze wytrwalosci
mała mimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 15:48   #19
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: zupa kapuściana

a jaki jest przepis na ta zupe?
naprawde taka ohydna, a jak ktos lubi kapuste
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-16, 17:12   #20
Agnieshka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 57
GG do Agnieshka
Dot.: zupa kapuściana

hmm, a ja wytzrymalam na dietce 7 dni i ze smakiem jadlam owa zupe, slow harcerza Moze mialyscie przepis na bazie kiszonej kapusty??Ja swieza siekalam, do tego wiazanka warzyw: papryka, pomidory, pora.... Planuje wrocic d tej diety na serio, bo ostatnio odstepstwa byly Ale efekty tez: 2kg w dol i jak narazie nic nie wraca
__________________
Nawet gdy wszyscy w Ciebie zwątpili-pokaż, że się mylili
Agnieshka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 17:27   #21
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: zupa kapuściana

Dieta super..kiedys ja stosowałam..fakt odchudza jakies 4 kg w 2 tgodnie..ale ta zupa jest obrzydliwa! 2 dni mozna jesc..3 tez..ale potem trzeba sie powstrzymywac od wymiotow..
Ja zawsze zajadalam od razu rzeczami dozwolonymi danego dnia np bananami..
Polecam dla zdesperowanych np przed wyjazdem na wakacje
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 20:02   #22
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: zupa kapuściana

JA stosowałam razem z mamą. Zupa pycha! Efekt: - 5 kilo w siedem dni i zero efektu jojo przy racjonalnym odżywianiu.
Podaje swój przepis:

Dieta dla pacjentów z problemami kardiologicznymi oczyszcza, odchudza, zbija cholesterol w celu szybkiego schudnięcia

Składniki zupy:

1 lub 2 puszki pomidorów lub świeże pomidory 0,5 kg lub 2 koncentraty w małym słoiczku
3 szklanki wody
2 papryki (zielona i czerwona)- może być jedna czerwona 
3 duże cebule
1 główka kapusty
1 seler naciowy
1 por, sól, pieprz (do smaku można dodać curry, bazylię, sproszkowana paprykę, pietruszkę, ostry sos np. sojowy)

Warzywa poszatkować na małe kawałki zalać wodą i gotować 10 minut na ostrym ogniu. Następnie dodać pomidory lub koncentrat i gotować na małym ogniu do chwili, gdy warzywa będą miękkie. Zupę tę można jeść ile się chce i kiedy się chce. Zupa ta nie daje energii. Im więcej się jej je tym więcej spala energii (kalorii). Trzymanie diety trwa 7 dni. Można schudnąć Od 4 do 8 kg pod warunkiem, że się nie oszukiwało. Pamiętać należy, że w czasie diety nie wolno pić alkoholu, wody gazowanej. Można pić wodę niegazowaną chude mleko, herbatę, kawę, soki owocowe (niesłodzone). Nie wolno jeść chleba. Można zażywać wszelkie lekarstwa. Im więcej się jej zje tym więcej schudnie.

Dzień l
Można jeść wszystkie owoce oprócz bananów. Poleca się melony i arbuzy gdyż są najmniej kaloryczne. Je się tylko owoce i zupę. Pić można niesłodzone soki owocowe i wodę niegazowaną.

Dzień II
Nie wolno jeść żadnych owoców. Je się tylko jarzyny zielone unikać grochu zielonego i suchego oraz kukurydzy. Je się tylko jarzyny i zupę. Na kolację można zjeść 4 gotowane lub pieczone ziemniaki z masłem.

Dzień III
Nie wolno jeść ziemniaków l bananów. Je się ile chce ale tylko jarzyny,
owoce i zupę. Jeśli nie oszukiwałaś to stracisz na wadze 2-3 kg.

Dzień IV
Jedz banany. Możesz jeść aż 4 - 6 sztuk. Pij odtłuszczone mleko, dużo wody mineralnej niegazowanej i zupę. W tym dniu twój organizm potrzebuje potasu,
węglowodanów, protein i wapnia. Tracisz ochotę na słodycze.


Dzień V
Możesz zjeść befsztyk 250 - 500 gram wołowiny lub tyle samo drobiu bez skóry i 6 świeżych pomidorów. Wypij 6 szklanek wody aby wypłukać z twojego organizmu kwasowy. Zjedz zupę nie mniej niż 1 raz.

Dzień VI
Nie wolno jeść ziemniaków. Możesz jeść befsztyk, wołowinę lub drób ale bez skóry i zielone jarzyny aż do uczucia sytości. Zjedz zupę nie mniej niż 1 raz.

Dzień VII
Jedz ile chcesz ciemny ryż i jarzyny. Pij niesłodzony sok owocowy. Zjedz zupę.
Powyższy cykl można powtarzać wiele razy. Jeżeli dietę prowadzisz zgodnie ze wskazaniem to będziesz mieć doskonałe samopoczucie. Nie będzie problemów z wypróżnianiem. Po tych 7 dniach poczujesz się lepiej, przybędzie ci energii, zauważysz korzystne zmiany.
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 16:15   #23
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: zupa kapuściana

wielkie dzięki dziewczyny chyba bede probować od przyszłego tygodnia, jak mąż wyjedzie, bo teraz to bez szans
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 16:53   #24
Agosek
Zadomowienie
 
Avatar Agosek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żagań/Kraków
Wiadomości: 1 729
GG do Agosek Wyślij wiadomość przez MSN do Agosek
Dot.: zupa kapuściana

popieram dziewczyny, że zupa owszem jest skuteczna, ale:
1. dzień-jadłam ją, mozna powiedzieć, że ze smakiem
2. dzień-nie było problemów
3. dzień-jak zobaczyłam ją rano na talerzu, to miałam ochotę rozbić go o ścianę, bo aż mdliło mnie od zapachu

Krótki, trzystopniowy program sfrustrowania kobiety
__________________
http://www.whynotmodels.com/ mężczyźni?... I dlaczego nie tam gdzie ja?!
Agosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 09:43   #25
martta19
Raczkowanie
 
Avatar martta19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: zupa kapuściana

Marilyn- ja wlasnie chce schudnac przed wakacjami bo za niecale 4 tyg.jade do EgiptuAgosek-czuje sie dokladnie tak jak Ty!!Tzn ja dzis mam niby 3 dzien tej dietki,ale cos mi sie wydaje ze ja rzuce;( Po pierwsze-na zupe juz patrzec nie moge,i wole nie jesc caly dzien,niz zjesc chociaz jeden talerz..A do drugie-przez te 2 dni bylam masakrycznie oslabiona..Nie mialam na nic sily,a dzis ledwo wstalam z lozka..Nigdy podczas odchudzania sie tak nie czulam..Wiem,ze moze powinnam jesc jej wiecej (jem 2x dziennie) ale po prostu nie umiem sie do niej zmusic...I mam jeszcze 1 pytanko do dziewczyn,ktore ja stosowaly-czy tez mialyscie tak bardzo wydęty brzuch podczas niej??I czy to mijalo (jesli tak,to po jakim czasie)?
__________________
"Chcę być częścią tego, co nadejdzie"- Coco Chanel
martta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 11:28   #26
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: zupa kapuściana

hej dziewczyny. musze wam powiedziec, ze ja stosowalam diete kapusciana. moze nie do konca jak zalecaja, ale stosowalam.2 lata temu w wakacje. i moja waga sie utrzymuje. zawzielam sie wtedy i dalam rade. tylko, ze jest kilka przepisow na ta zupe. mi smakuje taka, kjtora gotuje mi moja mama. przepis jest z gazety jakies. nie pamietam dokladnie skladnikow, ale wiesz, ze dodaje sie tam pieczarki ryz... moze brzmi to obrzydliwie ale smakuje dobrze 1 dnia jadlam ze smakiem + dodatkowo owoce(tak zalecane). 2 dnia nadal jadlam + warzywa. 3 dnia juz mi sie obrzydla. ale jadlam. + jakis jogurt czy owoce. 4 dnia juz mialam dosc ale mama mnie mobilizowala, ze szkoda teraz przerwac, mam jesc i koniec jadlam. no a potem to juz chyba tylko raz dziennie i sie skonczyla ona smamuje na poczatku, potem kapusta kwasnieje ( jest cieplo wiec normalka). ale efekty byly. ja dodatkowo zerezygnowalam ze slodyczy. z 3 miesiace nie jadlam. ale potem zaczelam i to byl moj blad... bo do dzis jem!! zaleta tej zupy bylo to, ze chudalam powoli, nie bylo efektu jojo. ale schudalm chybva z 5 kg!! wiec polecam
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 11:47   #27
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Dot.: zupa kapuściana

Muszko66 a tą dietę stosowałaś 7 dni? (chyba dłużej sie nie da co?) Schudłaś 5 kg w 7 dni??? Ja nigdy nie probowalam, ale zacznę jutro- zobaczymy. Potrzebuje zgubić przeklęte 3 może 4 kg ,które nabrałam w tamtym roku na wakacjach w USA Myślicie, ze mi pomoże ta zupka? Mam sie trzymac scisle tego co napisała Szczęsliwa? Bo ty Muszko66 piszesz ze jadłas jeszcze jugurt.
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 14:51   #28
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: zupa kapuściana

stosowalam 7 dni, ale nie do konca tak jak zalecaja. czyli jadlam 3 razy dziennie zupe + owoce, jogusty itp. takie lekkie. potem zrezygnowalam ze slodyczy i to pomoglo mi shcudnac 5 kg. w ciagu tego tygodnia to juz nie pamietam jak bylo. ale pewno zeszla tylko woda z organizmu.tylko wiesz. po zupce trzeba sie troche ograniczac, bo szybko sie nadrobi to, co sie stracilo
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 16:55   #29
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Dot.: zupa kapuściana

Tak się zastanawiam czy w ogóle jakaś dieta mi pomoże bo jakieś 5 lat temu sie odchudziłam (ok 8kg) - zrezygnowałam ze słodyczy, chleba. Do dziś nie jem chleba Od czasu do czasu jakieś bułeczki grahamki albo sojowe, generalnie ciemne ale tak jak mówie to tak "od święta" Na śniadanie jem zazwyczaj płatki śniadaniowe z jogurtem lub pieczywo Wasa. Prawie wcale nie jem ziemniaków, też tak od czasu do czasu zjem. Słodycze ograniczam baaaaardzo. Mam wrażenie ze kolacji nie jem od zawsze - dla mnie nie istnieje taki posiłek. Mój organizm chyba się juz przyzwyczaił i waga nie che spaść Co mam w ogóle przestać jeść żeby zgubić 4 kg??? Co mam robić? Potrzebuje je zgubić zeby poczuć się po prostu lepiej, bo gruba nie jestem
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 21:24   #30
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: zupa kapuściana

Cytat:
Napisane przez Agosek
popieram dziewczyny, że zupa owszem jest skuteczna, ale:
1. dzień-jadłam ją, mozna powiedzieć, że ze smakiem
2. dzień-nie było problemów
3. dzień-jak zobaczyłam ją rano na talerzu, to miałam ochotę rozbić go o ścianę, bo aż mdliło mnie od zapachu

Krótki, trzystopniowy program sfrustrowania kobiety
dokładnie Ja zamieniłam 'zupeczkę' na diete 1000 kcal i schudłam w ciągu 3 miesięcy ok. 14 kg Było to 2 lata temu... teraz męcze się z 5 kg, które wróciły Wróciłabym do 1000 kcal ale nie mam pomysłów na potrawy, a lubie urozmaicenie Jakbyście znały jakieś fajne przepisy to ja chętnie rzucę na nie okiem
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-25 13:59:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.