UWM - kandydaci i studenci, zapraszam! - ZBIORCZY - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-07, 22:12   #541
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

mieszkam na Osiedlu Generałów, w sumie bliziutko na mój wydział
no i jednak pod względem usługowym i handlowym o niebo lepiej niż Słoneczny Stok
(szukałam tam kiedyś mieszkania)
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 22:32   #542
bosko
Raczkowanie
 
Avatar bosko
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 236
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

kiniulka32 czyli wszystkie progi z różnych uczelni pochodzą z I tury? nie są to pkt. ostatniej osoby przyjętej podczas tej ostatniej, chyba III tury ? ohh to dobrze
bosko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 22:44   #543
xmarciax
Raczkowanie
 
Avatar xmarciax
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 41
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

W sumie teraz to ja juz sama ie wiem, jedni mowia tak, a drudzy inaczej ale hm.. czy bylaby mozliwosc dostania sie za pierwszym razem np na mechanika i budowa maszyn gdzie prog jest tylko 59? chyba juz bardziej jest to prog z ostatniej rekrutacji
__________________
Miłego dnia
xmarciax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 23:20   #544
bosko
Raczkowanie
 
Avatar bosko
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 236
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

też tak myślę, trzeba czekać
bosko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 06:07   #545
kiniulka32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 71
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

Cytat:
Napisane przez bosko Pokaż wiadomość
kiniulka32 czyli wszystkie progi z różnych uczelni pochodzą z I tury? nie są to pkt. ostatniej osoby przyjętej podczas tej ostatniej, chyba III tury ? ohh to dobrze
Cytat:
Napisane przez xmarciax Pokaż wiadomość
W sumie teraz to ja juz sama ie wiem, jedni mowia tak, a drudzy inaczej ale hm.. czy bylaby mozliwosc dostania sie za pierwszym razem np na mechanika i budowa maszyn gdzie prog jest tylko 59? chyba juz bardziej jest to prog z ostatniej rekrutacji
Progi na UWMie w zeszłym roku bardzo poleciały. Pamiętam jak sama czekałam na wszystkie progi dotyczace mojej rekrutacji, a dostałam się w pierwszej turze Składałam też na UKSW ale tam sie nie dostalam za pierwszym i to olałam, tam tez progi udostępnili po pierwszej rekrutacji. potem sie okazało, że gdybym złożyła to by mnie przyjęli, bo brakowało im jeszcze osób i we wrzesniu prowadzili dodatkowa, uzupełniająca rekrutację :P
kiniulka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 10:30   #546
xmarciax
Raczkowanie
 
Avatar xmarciax
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 41
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

Mam nadzieje ze dostane sie za pierwszym razem bo chcialabym wszystko pozalatwiac i miec juz z glowy, a nie jeszcze czekac czy sie dostane no i kiedy to bedzie
__________________
Miłego dnia
xmarciax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 22:32   #547
kiniulka32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 71
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

Cytat:
Napisane przez xmarciax Pokaż wiadomość
Mam nadzieje ze dostane sie za pierwszym razem bo chcialabym wszystko pozalatwiac i miec juz z glowy, a nie jeszcze czekac czy sie dostane no i kiedy to bedzie
Z taką ilością pktów, jaką Ty masz to na 100% się dostaniesz z pierwszej rekrutacji tym bardziej, że matury w tym roku duzo osób nie zdało.
kiniulka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-08, 23:02   #548
xmarciax
Raczkowanie
 
Avatar xmarciax
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 41
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

Jejciu mam taka nadzieje, bo chce miec juz to wszystko z glowy ;/ juz jutro o 13 bede wiedziala
__________________
Miłego dnia
xmarciax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 05:59   #549
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

W takim razie czekamy do 13 na wyniki
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 11:22   #550
bosko
Raczkowanie
 
Avatar bosko
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 236
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

dłuży mi się czas do tej 13, stresuje się tymi wynikami
bosko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 11:25   #551
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

Dziewczyny spokojnie. Obejrzyjcie film i dostaniecie sie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-09, 12:02   #552
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

I jak? Ja się dostałam na prawo
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 12:42   #553
KindOfBlack
Raczkowanie
 
Avatar KindOfBlack
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

Ja na informację naukową i bibliotekoznawstwo
KindOfBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 12:54   #554
bosko
Raczkowanie
 
Avatar bosko
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 236
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

ja na geodezję i kartografię - geodezja i szacowanie nieruchomości
dziewczyny świętujemy !!
bosko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 13:27   #555
xmarciax
Raczkowanie
 
Avatar xmarciax
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 41
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

Ja tez! na prace socjalna, pedagogike specjalna i administracje ale jutro jade skladac na administracje
__________________
Miłego dnia
xmarciax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 13:50   #556
bosko
Raczkowanie
 
Avatar bosko
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 236
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

gratuluję wszystkim
bosko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 17:50   #557
kiniulka32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 71
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

Również Wam wszystkim gratuluję
Cytat:
Napisane przez KindOfBlack Pokaż wiadomość
Ja na informację naukową i bibliotekoznawstwo
O, to w tym roku uruchomili jednak ten kierunek? W zeszłym roku składałam i nawet 30 osób chętnych na niego nie było :P
kiniulka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 08:37   #558
taylorchristie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 129
GG do taylorchristie
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

Cytat:
Napisane przez kiniulka32 Pokaż wiadomość
Również Wam wszystkim gratuluję
O, to w tym roku uruchomili jednak ten kierunek? W zeszłym roku składałam i nawet 30 osób chętnych na niego nie było :P
Było 10 chętnych bodajże. Ale o trochę dziwne bo podobno rybactwo (czy coś tam w tym stylu) uruchomili z 3 osobami.
taylorchristie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 23:11   #559
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

Ma ktoś może listę przyjętych z wety z tego roku?

Wysłane z przenośnego centrum dowodzenia.
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-02, 23:15   #560
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

wątpię żeby była, sami przyjęci jej nie mają, zresztą mało kto się tym interesuje
chyba że coś na wydziale wisi
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2014-08-02 o 23:32
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 09:03   #561
level_out
Raczkowanie
 
Avatar level_out
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 86
Exclamation UWM, dwa kierunki, weterynaria, konie, zootechnika

Witajcie

startowałam w tym roku na dwa kierunki: weterynaria i zootechnika. Dostałam się tylko na zootechnikę. Uczelnia:UWM

A teraz mały przeskok do przeszłości.
Nie byłam pewna, który kierunek wziąć na pierwszy ogień. Myślałam by skończyć oba. Studia się w pewien sposób uzupełniają, zwłaszcza, że chciałabym pracować przy koniach.

Nie chciałam zaczynać obu jednocześnie bo byłoby to wręcz samobójstwo. Problem ten sam się rozwiązał przy rekrutacji.

Przeskok do przyszłości.
Wiem, że jeżeli bym miała wysoką średnią na zootechnice, mogłabym "rekrutować wewnętrznie" na weterynarię na 1szy rok. W Olsztynie jest to możliwe, sprawdzona informacja.

Zdaję sobie sprawę, że weterynaria to bardzo ciężki kierunek. Ale też wiem, że przy dobrej organizacji da się pogodzić weterynarię z pracą, a nawet z wyjazdami na miesięczne praktyki w trakcie semestru. Dodam, że bardzo mi zależy na skończeniu obu kierunków, zdobyciu wiedzy zarówno z medycyny jak i o hodowli koni. Nawet jeśli zawodowo wykorzystywałabym tylko wiedzę z weterynarii, to wiedza z zootechniki przyda mi się prywatnie.

I teraz proszę Was o pomoc. Czy na UWM jest coś takiego jak indywidualny tok nauczania, jeżeli tak to na czym on dokładnie polega (nie mogłam się doszukać dokładnych inf.)? Kiedy radzilibyście połączyć weterynarię z zootechniką? Może powinnam się wstrzymać i poczekać, aż będę na 2 a nawet 3 roku zootechniki (studiowałabym w tym 10 lat ! )
__________________
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."

Edytowane przez level_out
Czas edycji: 2014-09-24 o 09:24
level_out jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 10:00   #562
MillaCzarnulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 17
Dot.: UWM, dwa kierunki, weterynaria, konie, zootechnika

Hej Studiowałam na UWM, skończyłam wprawdzie inny kierunek, ale mogę powiedzieć, że jest coś takiego jak indywidualna organizacja toku studiów, mogą się o nią starać np. osoby z problemami zdrowotnymi, wychowujące dzieci, studiujące kilka kierunków. O ile się nie mylę podanie składa się do prodziekana ds. studentów. Trzeba chodzić na wszystkie zajęcia, ale można dopasować sobie plan - tzn. chodzić do grupy do której Ci pasuje, można też zaliczać niektóre zajęcia na konsultacjach - tu wszystko zależy od prowadzącego. Informacji dokładnej zasięgnij w dziekanacie Osobiście uważam, że na pierwszym roku każdych studiów są najgorsze plany, najwięcej zajęć i studiów typu weta raczej nie uda się połączyć z innymi - nauki tam jest bardzo dużo, ludzie tylko z tym jednym kierunkiem mają problemy, powtarzają niektóre zaliczenia. Na pewno przy ocenianiu przygotowania studenta nikt nie patrzy ile kierunków on studiuje, bo to nie przedszkole i każdy ma umieć tyle samo, a inny kierunek to jego prywatna sprawa. Dlatego chcąc łączyć taki kierunek z innym lepiej poczekać do 3 roku, gdzie zajęć jest już niewiele, ale trzeba pisać pracę Łatwo nie będzie Zobaczysz o czym mówię jak będziesz po pierwszym roku Pozdrawiam i życzę powodzenia Jestem pewna jednego - pokochasz kortowo
MillaCzarnulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 10:13   #563
level_out
Raczkowanie
 
Avatar level_out
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 86
Dot.: UWM, dwa kierunki, weterynaria, konie, zootechnika

a jest może też taka możliwość by po roku zacząć weterynarię, a dzienną zootechnikę przenieść na niestacjonarna?
__________________
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."
level_out jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 11:17   #564
xxGala
Przyczajenie
 
Avatar xxGala
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 25
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

Wlasnie zaczynam II rok BW , i tu mam pytania do kolezanki z III roku do kogo warto chodzic? szczegolnie na wyklady? kto sprawdza obecność?

Edytowane przez xxGala
Czas edycji: 2014-09-25 o 12:43
xxGala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 11:59   #565
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: UWM - studenci od października 2013 r. zapraszam ! ;) tych studiujących już też

Cytat:
Napisane przez xxGala Pokaż wiadomość
Wlasnie zaczynam II rok BW , i tu mam pytania do kolezanki z III roku do kogo warto chodzic? szczegolnie na wyklady? kto sprawdza obecność?bo dojezdzam, a plan mam taki ze nie dam rady czekac kilku godzin na wyklad
Wyślij mi nazwiska na PW z zaznaczeniem czy to wykl czy cw to Ci powiem
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 12:31   #566
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: UWM, dwa kierunki, weterynaria, konie, zootechnika

Cytat:
Napisane przez level_out Pokaż wiadomość
Wiem, że jeżeli bym miała wysoką średnią na zootechnice, mogłabym "rekrutować wewnętrznie" na weterynarię na 1szy rok. W Olsztynie jest to możliwe, sprawdzona informacja.
Radzę się na takie przenoszenie nie nastawiać, tylko od razu zacząć uczyć się do poprawy matury. Rocznie przenoszą ok. 2-3 osoby z najwyższą średnią, przy czym ubiegać mogą się o to wszyscy studenci zootechniki, którzy zaliczyli przynajmniej 1 rok. Także konkurencja jest ogromna.

Najpierw dostań sie na weterynarię, a potem będziesz mogła sobie planować co zrobić z zootechniką.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 13:12   #567
level_out
Raczkowanie
 
Avatar level_out
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 86
Dot.: UWM, dwa kierunki, weterynaria, konie, zootechnika

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Radzę się na takie przenoszenie nie nastawiać, tylko od razu zacząć uczyć się do poprawy matury. Rocznie przenoszą ok. 2-3 osoby z najwyższą średnią, przy czym ubiegać mogą się o to wszyscy studenci zootechniki, którzy zaliczyli przynajmniej 1 rok. Także konkurencja jest ogromna.

Najpierw dostań sie na weterynarię, a potem będziesz mogła sobie planować co zrobić z zootechniką.
Ale w zależności od tego czy będą ją kontynuować, składa się różne papiery.
__________________
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."
level_out jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 14:17   #568
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: UWM, dwa kierunki, weterynaria, konie, zootechnika

Cytat:
Napisane przez level_out Pokaż wiadomość
Ale w zależności od tego czy będą ją kontynuować, składa się różne papiery.
Różne papiery, które rozpatrywane są tak samo i w ramach tej samej puli miejsc. Pozwolenie dostają osoby, które mają najwyższą średnią.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 10:16   #569
level_out
Raczkowanie
 
Avatar level_out
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 86
Dot.: UWM, dwa kierunki, weterynaria, konie, zootechnika

dzięki, najpierw muszę zobaczyć jak mi 1 sem pójdzie.
__________________
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."
level_out jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 11:34   #570
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: UWM, dwa kierunki, weterynaria, konie, zootechnika

Pamiętaj : żeby się przenieść trzeba osiągnąć średnią minimum 4,0, dodatkowo nie można mieć oceny z anatomii niższej niż 4, nawet przy wysokiej średniej a ocenie z anatomii 3,5 w przypadku mojej znajomej dziekan nie zgodził się na przeniesienie
cytat z forum "MOŻNA jak najbardziej z zootechniki, biotechnologii i biologii
Trzeba mieć tylko wystarczająco wysoką średnią, minimum 4,0. Dodatkowym warunkiem jest ocena z anatomii(chyba też zoologii). Wiem od znajomej(która przeniosła się z zoo w roku akademickim 2013/14), że nie przyjęli dziewczyny, ponieważ pomimo wysokiej średniej(ponad 4,3), miała tylko 3,5 z anaty(czy zoologii) i nasz dziekan się nie zgodził na przeniesienie."

Przenoszą około 6 osób, zazwyczaj są specjalne miejsca dla takich osób, chociaż nie wiem jak w tym roku - przyjęli nadmiar prawie 80 osób (zamiast 10 grup jest 14) sztucznie uczelnia zniżyła próg, był aż śmiesznie niski. I tak jest moim zdaniem dużo łatwiej poprawić maturę, jak mówiłam próg był w tym roku bardzo niski, a nie ukrywajmy zootechnika na UWMie jest najlepszą w kraju więc siłą rzeczy łatwo nie jest.

Zresztą znam osoby nawet z mojej grupy którym udało się przenieść z zootechniki (pomijam fakt że dla mnie zaskoczeniem było iż parę takich osób nie dało rady na wecie zdać sesji) żadna nie kontynuowała zootechniki, jest to po prostu nieopłacalne.
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2014-09-27 o 11:40
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-23 21:08:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.