Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-15, 08:43   #91
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez evanaeve Pokaż wiadomość
Pytanie do okularników. Czy macie jakieś metody aby podczas noszenia maseczki okulary nie parowały? Przecieram je ale wystarczy jeden wydech przez nos czy przez usta i znowu mam zaparowane. To jest dla mnie koszmar, szczególnie jak muszę przejść przez ulicę i wstrzymywać oddech żeby cokolwiek zobaczyć.
Zagnij jak bardzo dobrze w okolicy nosa i policzkow a zostaw trochę miejsca pod brodą, nie wiem czy wiesz o co mi chodzi ale mi to pomaga jak dobrze przylega na policzkach i nosie, dognij dobrze te druty i poprawiaj za każdym założeniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 08:44   #92
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88207014]Niskociśnieniowcy, jak sobie pomagacie? W ostatnim czasie u mnie dużo gorzej, źle wpływa na mnie pogoda, stres. Wczoraj wypiłam kawę, która od dłuższego czasu mi pomagała, a w efekcie nie mogłam usnąć do 2 i czułam głowę jak kamień. Od 2-3 dni szumi mi w uszach i kręci mi się w głowie, spadł mi mocno apetyt. Znowu boję się chodzić po schodach.
2 lata temu brałam ashwaghandę, ale nie dość, że nie miałam więcej energii, to czułam się jeszcze gorzej. Chodzę już w butach z puszkiem w środku, bo mi tak zimno, na chacie siedzę w kołdrze i w grubym polarze. Jestem w środku cyklu.

Z ciekawostek, kiedyś zawsze czułam się rano jak królowa życia, teraz rano masakra, ledwie wstaję, a wieczorem nie mogę usnąć.[/QUOTE]A jakie masz ciśnienie? Bo ja mam zazwyczaj 90/70 i nie mam aż takich problemów. Jak mi słabo to piję jedną kawę. Dodatkowo trzeba pić dużo wody. No i podobno koniak dobrze działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Naciągam maseczkę mocno na nos, praktycznie pod same oczy i dopiero zakładam maseczkę. Czasem pomaga zauważyłam, że jak mam te jednorazowe to mniej paruje niż przez bawełniane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 08:46   #93
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Szukam sklepu z fajnymi sukienkami/spódnicami, ale żeby długość była co najmniej za połowę uda/przed kolano. Nie za miliony monet, w przyzwoitych cenach
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 08:47   #94
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Mam na sprzedaż perfumy bez kartonika i bez jednego psika. Vinted mi je odrzuca w kategorii perfumy, bo nie są nowe z metka. Da się to jakoś przeskoczyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 08:51   #95
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Byłam na 3 rozmowach, na wszystkich pytano mnie o stan cywilny i sprawy osobiste z zastrzeżeniem "wiem że nie powinienem, ale sama pani rozumie". Odpowiadałam że nie rozumiem i z pracą nie ma to nic wspólnego więc nie odpowiem. Po takiej odpowiedzi rozmowy się od razu kończyły, ale to i dobrze bo nie przyjęłabym pracy u takich szefów. Jeden buc wprost mi powiedział że jak planuję zajść w ciążę to lepiej żebym od razu powiedziała bo on nie będzie mnie szkolił po to żebym zaraz poszła na zwolnienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie kiedyś na jednej rozmowie poinformowano że u nich gdy pracownica zachodzi w ciążę to dostaje dyscyplinarke bo firma zawsze znajdzie jakiś "błąd"

O stan cywilny czy dzieci już długo mnie nie pytano wprost, raz ostatnio zadano pytanie czy mam stabilną sytuację rodzinną ale bez szczegółów.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 09:06   #96
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Mam na sprzedaż perfumy bez kartonika i bez jednego psika. Vinted mi je odrzuca w kategorii perfumy, bo nie są nowe z metka. Da się to jakoś przeskoczyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wątpię, bo wszystkie perfumy są wystawiane jako "nowe z metką". Nawet odpakowane, bez kartoników, nawet jak w opisie mają zaznaczone, że były używane, czy tam tylko przetestowane.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 09:19   #97
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

[1=835313362e9486e3c9442f0 8647b1f88dd16e422_65652de 798c50;88206659]Kupiłam niecałe dwa miesiące temu telefon xioami w x-komie, a dzisiaj ekran mu zaczął totalnie wariować i obecnie nie da się na nim nic już zrobić, nawet zgrać danych Widzę, że na stronie są opcje reklamacji u producenta i w x-komie. Która z tych opcji jest dla mnie korzystniejsza? Nie ukrywam, że totalnie się na takich rzeczach nie znam [/QUOTE]Korzystniej dla Ciebie będzie skorzystać z rękojmi w sklepie (musisz przy oddawaniu na reklamację o powiedzieć, nie może to być korzystanie z gwarancji producenta).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-15, 09:23   #98
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88207014]Niskociśnieniowcy, jak sobie pomagacie? W ostatnim czasie u mnie dużo gorzej, źle wpływa na mnie pogoda, stres. Wczoraj wypiłam kawę, która od dłuższego czasu mi pomagała, a w efekcie nie mogłam usnąć do 2 i czułam głowę jak kamień. Od 2-3 dni szumi mi w uszach i kręci mi się w głowie, spadł mi mocno apetyt. Znowu boję się chodzić po schodach.
2 lata temu brałam ashwaghandę, ale nie dość, że nie miałam więcej energii, to czułam się jeszcze gorzej. Chodzę już w butach z puszkiem w środku, bo mi tak zimno, na chacie siedzę w kołdrze i w grubym polarze. Jestem w środku cyklu.

Z ciekawostek, kiedyś zawsze czułam się rano jak królowa życia, teraz rano masakra, ledwie wstaję, a wieczorem nie mogę usnąć.[/QUOTE]Mi przy niskim ciśnieniu (stałe ok 80/60) pomaga ruch, ćwiczenia w domu, kawa (nie zawsze), kieliszek czerwonego wina. Rano nigdy nie zrywam się z łóżka, bo orzeł byłby murowany. Mam 3 drzemki 10min. Przy ostatniej jak mi oczy do snu nadal nie lecą to robię rozruch w łóżku. Najpierw przeciągam się na leżąco, potem na siedząc na łóżku, dopiero po chwili spuszczam nogi z łóżka. Staram się robić takie drobne ćwiczenia z jogi na szyję, kark, ramiona, twarz.
Dodatkowo pobudzam krążenie sucha szczotka z wypustkami. Jak już mi jest mocno zimno w uda, tyłek to smaruje się czymś rozgrzewającym na cellulit.
No i radzę skontrolować hemoglobinę i tarczycę, suplementowac Wit D3.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 09:23   #99
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez evanaeve Pokaż wiadomość
Pytanie do okularników. Czy macie jakieś metody aby podczas noszenia maseczki okulary nie parowały? Przecieram je ale wystarczy jeden wydech przez nos czy przez usta i znowu mam zaparowane. To jest dla mnie koszmar, szczególnie jak muszę przejść przez ulicę i wstrzymywać oddech żeby cokolwiek zobaczyć.
Jak wyżej już się pojawiło - maseczka wysoko, prawie pod same oczy, okulary na maseczce. Pomaga też wydychanie powietrza ustami, tak żeby skierować strumień powietrza w dół - mąż praktykuje na rowerze, ale dla mnie to rozwiązanie co najwyżej na chwilę. Przy przechodzeniu przez ulicę mogłoby Ci się sprawdzić

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Soczewki z antyrefleksem wtedy parowanie znika samo, ale z wydechem znowu powstanie. Tylko szybciej niż soczewki bez antyrefleksu odparują.
I ta metoda z maseczka pod samymi oczami prawie się też sprawdza, choć mi czasem jedno paruje.
Sam antyrefleks nic nie da, to kwestia powłoki hydrofobowej (którą nie każda soczewka z antyrefleksem ma). Można dodatkowo spróbować spreju do czyszczenia nadającego takie właściwości.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 09:25   #100
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Mam na sprzedaż perfumy bez kartonika i bez jednego psika. Vinted mi je odrzuca w kategorii perfumy, bo nie są nowe z metka. Da się to jakoś przeskoczyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się zastanawiałam czy nie wystawić wtedy jakiegoś Tshirta z perfumami a w opisie dać, że to same perfumy do sprzedazy. Ale jeszcze tak nie robiłam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 09:27   #101
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
Wątpię, bo wszystkie perfumy są wystawiane jako "nowe z metką". Nawet odpakowane, bez kartoników, nawet jak w opisie mają zaznaczone, że były używane, czy tam tylko przetestowane.
No to jakim cudem te ogłoszenia wiszą a moje nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-15, 09:47   #102
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
No to jakim cudem te ogłoszenia wiszą a moje nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale wstawiasz ogłoszenie jako "nowe z metką" i ci je odrzuca?
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 09:56   #103
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
A jakie masz ciśnienie? Bo ja mam zazwyczaj 90/70 i nie mam aż takich problemów. Jak mi słabo to piję jedną kawę. Dodatkowo trzeba pić dużo wody. No i podobno koniak dobrze działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

To samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jeszcze 2-4 lata temu miałam ok 100-110/70, a teraz co mierzę to 90/60, a rano albo jak leżę to już w ogóle. Ostatnio może za mało piję, tak mi się wydaje Najgorszy jest dla mnie ten szum. Wcześniej może poza takim opóźnieniem też nie mialam takich problemów, ba, kawa na mnie nie działala, ale też schudłam i ustabilizowałam tryb życia.



Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Mi przy niskim ciśnieniu (stałe ok 80/60) pomaga ruch, ćwiczenia w domu, kawa (nie zawsze), kieliszek czerwonego wina. Rano nigdy nie zrywam się z łóżka, bo orzeł byłby murowany. Mam 3 drzemki 10min. Przy ostatniej jak mi oczy do snu nadal nie lecą to robię rozruch w łóżku. Najpierw przeciągam się na leżąco, potem na siedząc na łóżku, dopiero po chwili spuszczam nogi z łóżka. Staram się robić takie drobne ćwiczenia z jogi na szyję, kark, ramiona, twarz.
Dodatkowo pobudzam krążenie sucha szczotka z wypustkami. Jak już mi jest mocno zimno w uda, tyłek to smaruje się czymś rozgrzewającym na cellulit.
No i radzę skontrolować hemoglobinę i tarczycę, suplementowac Wit D3.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziękuję. A widzisz jakąś zmianę w dłuższym czasie, czy z wiekiem jest naprawdę gorzej?

Chyba powinnam wrócić do spacerów porannych, one mi dużo dawały. Ja aktualnie jak wstaję to odpalam kompa i pracuję w łózku, ale i tak po dodatkowej drzemce. Tak w ogóle to ja krótko śpię.

Wszystkie w/w zdrowotne oczywiście mam, ale są pod kontrolą.
Aktualnie czuję się jak jakiś melepeta, a zawsze okres jesienno-wiosenny, bez upałów, był dla mnie dużo lepszy od okresu letniego
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 09:56   #104
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
No to jakim cudem te ogłoszenia wiszą a moje nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No zobacz, np tu: https://www.vinted.pl/kobiety/perfum...gere-edp-75-ml

W opisie dziewczyna zaznaczyła, że użyte, ale wstawiła jako nowe z metką.

Z tym, że to niedozwolone: Przedmioty niespełniające standardów higieny lub zagrażające zdrowiu:

Wszystkie kosmetyki (w tym perfumy, produkty do makijażu, kremy, balsamy i produkty do włosów) i akcesoria kosmetyczne (np. palety, gąbki do makijażu, pędzle i aplikatory), które zostały użyte lub wyjęte ze swojego oryginalnego zamkniętego opakowania. (...)

Uwaga 1: Sprzedawanie kosmetyków, które zostały użyte lub wypróbowane nawet raz jest ściśle zakazane.


No ale faktem jest, że niektórzy to jednak właśnie obchodzą, no i jak widać skutecznie.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 10:02   #105
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
Ale wstawiasz ogłoszenie jako "nowe z metką" i ci je odrzuca?
Tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 10:12   #106
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to pewnie jak z allegro. Jedni wstawiają podróby, odlewki, testery (nie stawiam odlewek i testerów w jednej linii z podróbami, no qle regulamin to robi), a innym takie aukcje odrzucają. Taka wybiórcza kontrola.

Nieproszona rada z przymróżeniem oka : idź z tym lepiej na dział perfumowy, albo jakie forum tematyczne. Sprzedaż perfum poza tymi miejscami bywa w kij problematyczna i przyciąga często oszołomów. Oszczędzisz nerwów.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 10:20   #107
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez cukierek_z_cykuty Pokaż wiadomość
A to pewnie jak z allegro. Jedni wstawiają podróby, odlewki, testery (nie stawiam odlewek i testerów w jednej linii z podróbami, no qle regulamin to robi), a innym takie aukcje odrzucają. Taka wybiórcza kontrola.

Nieproszona rada z przymróżeniem oka : idź z tym lepiej na dział perfumowy, albo jakie forum tematyczne. Sprzedaż perfum poza tymi miejscami bywa w kij problematyczna i przyciąga często oszołomów. Oszczędzisz nerwów.
Dzięki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 10:26   #108
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Plus wpisywanie w umowy zakazu przeprowadzek...

Ale firma też by musiała zastrzec, że nigdy nie zmieni siedziby


Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Byłam na 3 rozmowach, na wszystkich pytano mnie o stan cywilny i sprawy osobiste z zastrzeżeniem "wiem że nie powinienem, ale sama pani rozumie". Odpowiadałam że nie rozumiem i z pracą nie ma to nic wspólnego więc nie odpowiem. Po takiej odpowiedzi rozmowy się od razu kończyły, ale to i dobrze bo nie przyjęłabym pracy u takich szefów. Jeden buc wprost mi powiedział że jak planuję zajść w ciążę to lepiej żebym od razu powiedziała bo on nie będzie mnie szkolił po to żebym zaraz poszła na zwolnienie. Jak dla mnie to nie jest gorączka. Organizm podnosi temperaturę żeby walczyć z infekcją i raczej do tej walki potrzebuje konkretnej temperatury (czyli ponad te 37 stopni). Ja też zazwyczaj mam podobną temperaturę do Twojej, ale jak już raz na sto lat trafi mi się infekcja to temperatura rośnie mi do około 38 stopni. Czuję się wtedy jakbym się gotowała od środka Przez covid jest średni czas na szukanie termometrów, z tego co widziałam mnóstwo modeli jest dużo droższych niż na początku roku (nawet dwukrotnie). Z bezdotykowych bardzo fajne są termometry Tech Med. Polska marka, mają różne certyfikaty które potwierdzają jakość ich produktów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Mnie przy ostatnich poszukiwaniach pracy nie pytano o takie rzeczy, ale czasami się chyba nie dziwę pracodawcom, że takie pytania zadają. W moim poprzednim korpo to był standard, że laski po okresie próbnym dostawały umowę i cyk ciąża i zwolnienie lekarskie. Były też dwie laski, których dzieci notorycznie chorowały i praktycznie nie było miesiąca żeby nie brały l4. Czasami nawet 2 razy w miesiącu. Oczywiście to siła wyższa i nie ich wina, ale wyobraź sobie, że masz taką księgową, jest to samodzielne stanowisko, a jej ciągle nie ma.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 10:53   #109
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88207199]Jeszcze 2-4 lata temu miałam ok 100-110/70, a teraz co mierzę to 90/60, a rano albo jak leżę to już w ogóle. Ostatnio może za mało piję, tak mi się wydaje Najgorszy jest dla mnie ten szum. Wcześniej może poza takim opóźnieniem też nie mialam takich problemów, ba, kawa na mnie nie działala, ale też schudłam i ustabilizowałam tryb życia.






Dziękuję. A widzisz jakąś zmianę w dłuższym czasie, czy z wiekiem jest naprawdę gorzej?

Chyba powinnam wrócić do spacerów porannych, one mi dużo dawały. Ja aktualnie jak wstaję to odpalam kompa i pracuję w łózku, ale i tak po dodatkowej drzemce. Tak w ogóle to ja krótko śpię.

Wszystkie w/w zdrowotne oczywiście mam, ale są pod kontrolą.
Aktualnie czuję się jak jakiś melepeta, a zawsze okres jesienno-wiosenny, bez upałów, był dla mnie dużo lepszy od okresu letniego [/QUOTE]Jeśli siedzisz/pracujesz w domu to zmuś się właśnie do lekkiego porannego rozruchu np joga o poranku, pobudzająca itp. Jest sporo takich 10-20min filmików.
Pamiętaj, żeby odchodzić od kompa, nie siedzieć długo w jednej pozycji, no to sprzyja zastojom w krążeniu.
Napewno jedzenie pikantnych rzeczy też pobudza krążenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-15, 11:10   #110
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ale firma też by musiała zastrzec, że nigdy nie zmieni siedziby






Mnie przy ostatnich poszukiwaniach pracy nie pytano o takie rzeczy, ale czasami się chyba nie dziwę pracodawcom, że takie pytania zadają. W moim poprzednim korpo to był standard, że laski po okresie próbnym dostawały umowę i cyk ciąża i zwolnienie lekarskie. Były też dwie laski, których dzieci notorycznie chorowały i praktycznie nie było miesiąca żeby nie brały l4. Czasami nawet 2 razy w miesiącu. Oczywiście to siła wyższa i nie ich wina, ale wyobraź sobie, że masz taką księgową, jest to samodzielne stanowisko, a jej ciągle nie ma.
Ale co to za głupie, tendencyjne pytania?
Jak kobiecie będzie zależeć to powie, że dzieci nie chce mieć.

A jak dostanie umowę to zajdzie w ciążę.
Jak którejś będzie zależało na UOP to będzie trzymała gębę na kłódkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 11:15   #111
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ale co to za głupie, tendencyjne pytania?
Jak kobiecie będzie zależeć to powie, że dzieci nie chce mieć.

A jak dostanie umowę to zajdzie w ciążę.
Jak którejś będzie zależało na UOP to będzie trzymała gębę na kłódkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No oczywiście, że jak ktoś będzie chciał skłamać to skłamie. Ogólnie piszę, że nie każdy ma złe intencje zadając takie pytanie i niekoniecznie chce zaglądać w macicę tylko zwyczajnie może mieć złe doświadczenia.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 11:19   #112
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88207199]Jeszcze 2-4 lata temu miałam ok 100-110/70, a teraz co mierzę to 90/60, a rano albo jak leżę to już w ogóle. Ostatnio może za mało piję, tak mi się wydaje Najgorszy jest dla mnie ten szum. Wcześniej może poza takim opóźnieniem też nie mialam takich problemów, ba, kawa na mnie nie działala, ale też schudłam i ustabilizowałam tryb życia.






Dziękuję. A widzisz jakąś zmianę w dłuższym czasie, czy z wiekiem jest naprawdę gorzej?

Chyba powinnam wrócić do spacerów porannych, one mi dużo dawały. Ja aktualnie jak wstaję to odpalam kompa i pracuję w łózku, ale i tak po dodatkowej drzemce. Tak w ogóle to ja krótko śpię.

Wszystkie w/w zdrowotne oczywiście mam, ale są pod kontrolą.
Aktualnie czuję się jak jakiś melepeta, a zawsze okres jesienno-wiosenny, bez upałów, był dla mnie dużo lepszy od okresu letniego [/QUOTE]Koniecznie pij więcej wody. To pomaga na niskie ciśnienie No i ruch.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 11:22   #113
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No oczywiście, że jak ktoś będzie chciał skłamać to skłamie. Ogólnie piszę, że nie każdy ma złe intencje zadając takie pytanie i niekoniecznie chce zaglądać w macicę tylko zwyczajnie może mieć złe doświadczenia.
To jaki jest sens takich pytań?
Tylko taki.


Takie uzasadnienie, które tu podałaś to brzmi mniej więcej jakby kogoś zapytać czy lubi kawę z góry wiedząc, że zaserwujesz mu herbatę. Nie ma sensu, prawda? Takie pytanie dla samego pytania? Kto tak robi? Intencją takich pytań jest zawsze jasna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 11:26   #114
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Jak ktoś łamie przepisy prawa już na etapie rekrutacji, to świetnie - daje czytelny sygnał, że rekrutuje do "kołchozu", w którym noga kogokolwiek, kto nie jest zdesperowany, nie postanie.

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------

Półprzyłbica. Cienka i bardzo przewiewna maseczka "antyprzepis", dobra na chodzenie gdzieś dalej od ludzi. Jednorazowa maseczka chirurgiczna - najpierw maseczka, dokładne jej dopasowanie na nosie, "rozszczelnienie" przy uszach, a dopiero na to okulary.
Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Mnie kiedyś na jednej rozmowie poinformowano że u nich gdy pracownica zachodzi w ciążę to dostaje dyscyplinarke bo firma zawsze znajdzie jakiś "błąd"

O stan cywilny czy dzieci już długo mnie nie pytano wprost, raz ostatnio zadano pytanie czy mam stabilną sytuację rodzinną ale bez szczegółów.
Najlepsze jest to, że ja w tym ostatnim miejscu najpierw się zgodziłam przyjąć pracę (bo to było skierowanie z UP), potem jednak uznaliśmy z TŻ że lepiej żebym tam nie pracowała. Jak poszłam powiedzieć że jednak nie zacznę pracy to dowiedziałam się od innych pracowników jakiego kołchozu uniknęłam i że gość teaktuje ludzi jak śmieci.
Cytat:
Napisane przez Kama 93 Pokaż wiadomość
Czy jest tu ktoś kto prowadzi sklep stacjonarny i online z ciuchami albo z czymkolwiek ? Bo martwi mnie to że jest jakaś szansa jedna na milion że w tym samym czasie ktoś kupi daną rzecz online którą w tym samym momencie mierzy inna osoba w sklepie stacjonarnym.
Dużo zależy od tego jakie masz produkty, tzn. czy masz coś unikatowego i tylko jedną sztukę czy możesz dość szybko domówić w hurtowni w razie potrzeby.
U mnie w pracy jest tak, że każdy produkt ma deklarowaną wysyłkę najkrócej w ciągu 2 dni. Ten czas pozwala zamówić w hurtowni ewentualne braki i nadal zrealizować zamówienie w terminie.
Jeśli mamy coś co jest ostatnią sztuką i wiadomo że więcej nie będzie a klient dzwoni że podjedzie osobiście odebrać to po prostu w ramach rezerwacji usuwamy ofertę ze sklepu i Allegro. W razie czego zawsze można ją wznowić jak klient się pojawi.
Z ubraniami rzeczywiście jest trudniej, nie wiem też ilu masz dziennie klientów. Szanse na to że jedna ta sama rzecz sprzeda się w dwóch miejscach nie są wielkie, ale trzeba to wziąć pod uwagę. Jak sprzedajesz większość w sklepie stacjonarnym to może warto rozważyć wyłączenie oferty internetowej jak zostaje Ci jedna sztuka i sprzedaż tylko stacjonarnie (albo odwrotnie, jak większość sprzedajesz w internecie).
Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ale firma też by musiała zastrzec, że nigdy nie zmieni siedziby






Mnie przy ostatnich poszukiwaniach pracy nie pytano o takie rzeczy, ale czasami się chyba nie dziwę pracodawcom, że takie pytania zadają. W moim poprzednim korpo to był standard, że laski po okresie próbnym dostawały umowę i cyk ciąża i zwolnienie lekarskie. Były też dwie laski, których dzieci notorycznie chorowały i praktycznie nie było miesiąca żeby nie brały l4. Czasami nawet 2 razy w miesiącu. Oczywiście to siła wyższa i nie ich wina, ale wyobraź sobie, że masz taką księgową, jest to samodzielne stanowisko, a jej ciągle nie ma.
Niby można trochę zrozumieć pracodawcę, ale te pytania są po prostu bez sensu. Po pierwsze dlatego że każdy może skłamać, a po drugie dlatego że różne rzeczy się zdarzają.
Ja w tamtym czasie już 2 lata bezskutecznie starałam się zajść w ciążę, gdyby mi się udało to na pewno bym się cieszyła a nie przejmowała że robię komuś problem. Oczywiście gdybym nie musiała iść na zwolnienie to pracowałabym tak długo jak tylko by się dało. Nie widzę wielkiej różnicy między zwolnieniem z powodu ciąży a np. z powodu choroby nowotworowej - tu też zwolnienie jest długie i pracodawca nigdy nie wie czy nowo przyjęty pracownik nie zachoruje. A nawet czy nie będzie mieć wypadku i nie wyląduje na kilka miesięcy w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 11:28   #115
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
To jaki jest sens takich pytań?
Tylko taki.


Takie uzasadnienie, które tu podałaś to brzmi mniej więcej jakby kogoś zapytać czy lubi kawę z góry wiedząc, że zaserwujesz mu herbatę. Nie ma sensu, prawda? Takie pytanie dla samego pytania? Kto tak robi? Intencją takich pytań jest zawsze jasna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No intencja jest taka, że ktoś nie chce zatrudnić pracownika, którego wyszkoli, a ten ucieknie na l4, albo takiego który będzie gościem w pracy, bo mu dziecko co chwilę pracuje i ja to rozumiem. Rozumiem też potencjalnego pracownika, który na takie pytania nie ma ochoty odpowiadać, bo to jego prywatna sprawa i nie ma takiego obowiązku. Po prostu tu nie ma złotego środka.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 11:36   #116
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No intencja jest taka, że ktoś nie chce zatrudnić pracownika, którego wyszkoli, a ten ucieknie na l4, albo takiego który będzie gościem w pracy, bo mu dziecko co chwilę pracuje i ja to rozumiem. Rozumiem też potencjalnego pracownika, który na takie pytania nie ma ochoty odpowiadać, bo to jego prywatna sprawa i nie ma takiego obowiązku. Po prostu tu nie ma złotego środka.
tylko że zakładanie, że każda kobieta poleci na zwolnienie bo zobaczyła 2 kreski na teście, albo będzie w pracy gościem, bo ma dzieci jest zwyczajnie krzywdzące, niezależnie od tego jakie ktoś ma doświadczenia.
nie bez powodu takie pytania są zakazane. nie można karać potencjalnego pracownika, za ta co kiedyś tam zrobili inni pracownicy tej samej płci.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 11:41   #117
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Niby można trochę zrozumieć pracodawcę, ale te pytania są po prostu bez sensu. Po pierwsze dlatego że każdy może skłamać, a po drugie dlatego że różne rzeczy się zdarzają.

Znam osobę, która po kilku latach bezskutecznych starań o ciążę była przekonana, że dzieci mieć nie będzie. Dwie kreski na teście zobaczyła wieczorem w dniu, w którym podpisała umowę w nowej pracy.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 12:45   #118
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

decyzja na piśmie o kwarantannie osób niespokrewnionych zamieszkałych pod wspólnym adresem jest wysyłana jako jedna wspólna czy każdy otrzymuje swoją oddzielnie?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 13:05   #119
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
decyzja na piśmie o kwarantannie osób niespokrewnionych zamieszkałych pod wspólnym adresem jest wysyłana jako jedna wspólna czy każdy otrzymuje swoją oddzielnie?
To zależy.

Ja byłam na kwarantannie w dwóch sanspidach i jeden wysyłal na nazwisko zarażonego- w piśmie wpisani domownicy, a w drugim sanepidzie każda osoba dostała imiennie decyzję na siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 13:10   #120
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

jest tutaj ktoś kto w tym tygodniu robił test na koronawirusa (najlepiej w Krakowie)? byłam na teście we wtorek rano, nadal nie mam wyniku. tyle się teraz czeka i to normalne czy raczej dzwonić do laboratorium?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-12 23:01:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.