testy u dermatologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-19, 12:38   #1
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125

testy u dermatologa


Kochane Wizazanki!
Wybieram sie niedlugo do dermatologa i mam zamiar zrobic sobie testy na pokarmy, ktore maja wykryc na jakie skladniki w pozywieniu jestem uczulona (nie wiem jak profesjonalnie nazywaja sie te testy).

Chcialabym sie dowiedziec, czy ktoras z Was przechodzila przez cos takiego? Jak te testy wygladaja, jak sie je wykonuje, czy sa wiarygodne? I podstawowe pytanie: czy jesli wykryja, ze jestem uczulona na jakis skladnik, to czy mozliwe jest, ze wlasnie od tego danego skladnika mam pryszcze?

Bede bardzooo wdzieczna za odpowiedzi.
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 15:25   #2
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: testy u dermatologa

Cześć! Ja miałam robione testy na alergie . Robia małe nakłucia na rekach z alergenami , po 30 min sprawdza sie wynik ( chyba im wieksze zaczerwienienie i opuchniecie tym gorzej). Badanie jest niebolesne ale troche trwa . Mnie sprawdzali tez kurz , drzewa itp.
Aha i wyniki tych badan sa wiarygodne.
Pozdrawiam
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 16:45   #3
Kimberley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 126
Dot.: testy u dermatologa

Ja rownież miałam robione takowe testy, badanie wyglądała dokładnie tak jak to opisała architekt80 Co do ich wiarygodności to tutaj mam wciąż WIEEEELKIE wątpliwości...Zauwazyłam, że zawsze jak zjem ser zółty cera mi sie pogarsza, po prostu pojawiają mi się pryszcze, a na testach wyszło, ze uczulona nie jestem.
W maju ZAWSZE (od 5lat) tracę (zupelnie) głos i dostaje mega kataru, a okazuje się, że uczulona na żadne pyłki nie jestem....Zresztą sama pani alergolog powiedziała, że te testy nigdy na 100% nie są wiarygone, i bądz tu mądrym, trafiłam na złego lekarza czy być może tak jest naprawdę??? nie wiem....
__________________
Nowe spodnie & Nowa tunika - zapraszam do wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...04#post9964304
Kimberley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.