O co pytac na kursie stylizacji paznokci. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Pokaż wyniki sondy: Czy gdybys mogla cofnac czas to poszlabys na inny kurs?
tak 3 25,00%
nie 3 25,00%
nie wiem 2 16,67%
poszłabym na ten sam, ale bardziej upominałabym sie o swoje i o więcej bym pytała 4 33,33%
Głosujący: 12. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-02, 01:01   #1
Płazik
Raczkowanie
 
Avatar Płazik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440

O co pytac na kursie stylizacji paznokci.


Przeszukałam forum i znalazłam trochę takich kwiatków. Wypiszę je dla przyszłych osób, które idą na kurs. Sama również proszę o podsuwanie mi pytań, bo w tym tygodniu zapisuję się na kurs stylizacji paznokci akrylem.

Warto spytać czy będziemy ćwiczyli na własnych dłoniach czy możemy na czyiś. (Jak wasze wrażenia po nauce na własnych dłoniach? ) Jak liczna to będzie grupa. Czy otrzymany certyfikat zawiera MEN III (podobniez dzieki temu mozemy byc potem zatrudnione do pracy w zawodzie,ale jesli ktos to lepiej rozumie to proszę o wyjaśnienie..)

No i mam pytanie.. Czy zdarzyło się, którejś z Was, że zapłaciła za kurs, wszystko szło jej ładnie, ale no nie wiem, zestresowala sie czy coś i nie zaliczyła egzaminu i nie dostała certyfikatu? trzeba wtedy dodatkowo płacić czy można po jakimś czasie ponownie przystąpić do egzaminu?

Z góry dziękuję za pomoc przy tworzeniu tego wątku.
__________________
Postanowienie:
-dużo ćwiczyć z pazurkami i wizażem.


Moja skromna galeria :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 14:46   #2
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

O grupowych, to nawet bym zapomniała Lepsze indywidualne.

Certyfika MEN, to jakiś mit, jeszcze nigdy, w żadnym salonie nikt mnie o mój MENowski certyfikat nie zapytał. MEN nie ma nic do paznokci, a żeby wydwac MENowskie zaświadczenia po propstu trzeba miec wykształcenie pedagogiczne, które ze stylizacja paznokci nie ma nic wspólnego

Zapytałabym się o staż instruktorów w pracy instruktorskiej i jako stylistek paznokci. Kiedyś by zostac instruktorem trzeba było mieć udokumentowane minimum 2 lata pracy w zawodzie (a udokumentowane, nie znaczy- robie sobie i mamie, albo dojezdzam raz na kilka dni do klientek do domów). Teraz tak nie jest.
Moim zdaniem instruktorzy powinni miec długi staz w zawodzie aby móc odpowiedzieć z własnej praktyki na nawet najbardziej zaskakujące pytania kursantów i doradzić jak postepować w najrózniejszych sytuacjach.
Natomiast staż pracy jako instruktora daje nam pewnośc, że osoba, ta wyksztalciła już wiele kursantek i ma juz doświadczenie w nauczaniu, czego może zabrakąć osobom początkującym "uczącym sie uczyć"

Zainteresowałabm sie także na jakich prduktach będę sie szkolić, gdyż lepiej od razu szkolić sie na cztyms wysokiej jakości, niż na kiepskim.

Czy bedę zobligowana do zakupów przed, po, lub w trakcie szkolenia. Niektóre firmy nie zapewniaja prduków i kursant musi nabyć je w trakcie szkolenia, co jest dodatkowym kosztem.

Czy po szkoleniu jest egzamin, czy dyplomy sa wydawane za same obecności? Egzamim motywuje do nauki, a dyplom otrzymany za sama obecnośc na rynku pracy ma mniejszą wartość.

Czy będzie praca frezarką? Frezarki są bardzo popularne, wręcz coraz bardziej, a ten aspekt na wielu szkoleniach jest pomijany....

Czy otrzymany certyfikat bedzie po polsku, czy po angielsku? nigdy nie wiadomo, co się w życiu zadzieje i warto aby móc wykonywac swój zawód także i za granicą.


To tak na szybko, jak cos jeszcze wymysle- dopisze
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 09:59   #3
Płazik
Raczkowanie
 
Avatar Płazik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

hehe, Albertynko, bardzo Ci dziekuję, tym bardziej, że ja do Was na kurs chce się zapisać Zaraz do Was dzwonie
__________________
Postanowienie:
-dużo ćwiczyć z pazurkami i wizażem.


Moja skromna galeria :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 22:47   #4
a_gusiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: HeavenlyNails, Warszawa
Wiadomości: 64
GG do a_gusiaczek
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

szkolenie podstawowe - czy tips i szablon czy tylko jedna z metod?
szkolenie frenchowe - rodzaje przedłużenia frenchowego (z coverem i bez)
szkolenie ze zdobień - czy są poziomy zaawansowania i czego uczymy się na każdym z nich?

są szkoleniowcy związani z daną firmą i wówczas powinnaś mieć możliwość wypróbowania każdego z produktów oferowanych przez daną firmę lecz są też szkoleniowcy przekazujący swoją wiedzę i doświadczenie nie związani z żadną firmą i wówczas możesz mieć możliwość porównania sobie różnych produktów będących do dyspozycji kursanta (nie każda firma ma w swojej ofercie kilka odcieni coverów, kilka bieli, kilka żeli wykończeniowych itp.)

zanim wybrałabym się do danej instruktorki to przeszukałabym opinie o Niej a najlepiej przejechała się do salonu (jeśli jest taka możliwość), poprosiła o galerię jej prac
Czasami naprawdę świetni szkoleniowcy po prostu nie mają tak dużo czasu, żeby udzielać się na forach więc warto zamienić z wybraną przez siebie osobą kilka słów aby samemu móc ocenić jak się czujemy w jej obecności co też jest bardzo ważne podczas szkolenia
a_gusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 23:02   #5
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

Cytat:
szkolenie podstawowe - czy tips i szablon czy tylko jedna z metod?
szkolenie frenchowe - rodzaje przedłużenia frenchowego (z coverem i bez)
Mądre uwagi!
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 13:47   #6
Płazik
Raczkowanie
 
Avatar Płazik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

Jestem już po kursie czeka mnie jeszce tylko egzamin w piątek. (trzymajcie kciuki! !)
Co do samego szkolenia moje wątpliwości zostały rozwiane :
Jestem bardzo (!) zadowolona. Zostało mi przekazane w rzetelny sposób wszystko co było w programie, a nawet sporo więcej. Kurs indywidualny we wspaniałej atmosferze. W ogóle sam sposób ułożenia kursu jest naprawdę świetny. Wszystko jest tak dobrane, że samo ładnie układa się w głowie. Podczas szkolenia miałam możliwośc zobaczenia jak pracuje druga stylistka i jakie ma wyposażenie. (nawet tak błacho wygladające kwestie jak ułożenie sobie prouktów i sprzętów, aby praca sprawniej szła). Przed kursem bardzo się bałam, ale już pierwszego dnia jak tylko zobaczyłam instruktorkę ( Albertynka ) miałam taki cudowny humor i zapał do pracy , że o matko! Życze wszystkim osobom robiącym kursy, żeby znalazły instruktori, któr będą potrafiły wszysko wytłumaczyć i nawet jak czasami trzeba to tak podstaw, że wręcz łopatologicznie Naprawdę warto zainwestować. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości zachęcam do pytań. A mi życzcie wytrwałości w ćwiczniach i zdobieniach

Co warto jeszcze dodać? Poza tym, że miałam pracę z frezarką, która jest naprawdę drogim sprzętem.. dowiedziałąm się na co warto zwaracac uwage kiedy takową chce się kupić. Znajac mnie weszłabym na allegro i wybrała tą, która ma po prostu największą ilośc obrotów ( w myśl zasady: lepiej jak jest więcj :PP ) i ładnie wygląda. Nie zwróciłabym uwagi czy działa w obie strony, czy rączka jest plastikowa, gdzie ma silniczek i na wiele innych kwstii. Ta cenna uwaga od Alberyny pozwoli mi się uchronić przed wywaleniem grubych pieniążków w błoto , za co bardzo dziękuję


__________________
Postanowienie:
-dużo ćwiczyć z pazurkami i wizażem.


Moja skromna galeria :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 18:23   #7
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

Cytat:
Napisane przez Płazik Pokaż wiadomość
Jestem już po kursie czeka mnie jeszce tylko egzamin w piątek. (trzymajcie kciuki! !)
Co do samego szkolenia moje wątpliwości zostały rozwiane :
Jestem bardzo (!) zadowolona. Zostało mi przekazane w rzetelny sposób wszystko co było w programie, a nawet sporo więcej. Kurs indywidualny we wspaniałej atmosferze. W ogóle sam sposób ułożenia kursu jest naprawdę świetny. Wszystko jest tak dobrane, że samo ładnie układa się w głowie. Podczas szkolenia miałam możliwośc zobaczenia jak pracuje druga stylistka i jakie ma wyposażenie. (nawet tak błacho wygladające kwestie jak ułożenie sobie prouktów i sprzętów, aby praca sprawniej szła). Przed kursem bardzo się bałam, ale już pierwszego dnia jak tylko zobaczyłam instruktorkę ( Albertynka ) miałam taki cudowny humor i zapał do pracy , że o matko! Życze wszystkim osobom robiącym kursy, żeby znalazły instruktori, któr będą potrafiły wszysko wytłumaczyć i nawet jak czasami trzeba to tak podstaw, że wręcz łopatologicznie Naprawdę warto zainwestować. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości zachęcam do pytań. A mi życzcie wytrwałości w ćwiczniach i zdobieniach

Co warto jeszcze dodać? Poza tym, że miałam pracę z frezarką, która jest naprawdę drogim sprzętem.. dowiedziałąm się na co warto zwaracac uwage kiedy takową chce się kupić. Znajac mnie weszłabym na allegro i wybrała tą, która ma po prostu największą ilośc obrotów ( w myśl zasady: lepiej jak jest więcj :PP ) i ładnie wygląda. Nie zwróciłabym uwagi czy działa w obie strony, czy rączka jest plastikowa, gdzie ma silniczek i na wiele innych kwstii. Ta cenna uwaga od Alberyny pozwoli mi się uchronić przed wywaleniem grubych pieniążków w błoto , za co bardzo dziękuję

Dziekuję koffanie!
Jesteś bardzo zdolną bestyjka i wiem, ze egzamin zdasz śpiewająco, a potem, gdy tylko nabierzesz wprawy- będziesz rozchwytywana stylistka
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-28, 13:48   #8
efka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 26
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

@Albertyna: dzięki za obszerne odpowiedzi (co prawda nie na moje pytania, ale mi się bardzo przydały )
__________________
Zwykła szkoła ma się tak do szkoły kosmetycznej, jak krzesło do krzesła elektrycznego.
efka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 19:06   #9
Płazik
Raczkowanie
 
Avatar Płazik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

Dawno mnie tu nie było, ale oczywiście zdałam egzamin
Kiedys z pewnoscia zapisze sie do Was i na żelki
__________________
Postanowienie:
-dużo ćwiczyć z pazurkami i wizażem.


Moja skromna galeria :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 08:34   #10
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Smile Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

To, że zdasz spiewająco, to dla mnie było pewne.
Teraz ważne abys cwiczyła, bo wiedza praktyczna nie utrwalana ucieka z głowy....
Niedługo (po 1.11) jest u nas duża PROMOCJA na produkty, zapraszamy do zakupów!

__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 11:43   #11
efka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 26
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

No to gratulujemy sukcesu

@Albertyna: a co polecasz z tej promocji?
__________________
Zwykła szkoła ma się tak do szkoły kosmetycznej, jak krzesło do krzesła elektrycznego.
efka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-30, 15:25   #12
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

Koffanie, w promocji sa prawie wszystkie produkty, cięzko tak wybrac co najfajniejsze
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 15:14   #13
85lena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 58
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

postanowiłam zapisać się na kurs, dziękuję za te kilka przykładowych pytań, przydadzą się
__________________
Gdyby każdy człowiek wiedział, co mówią o nim inni, nie byłoby na świecie ani jednej pary przyjaciół.
Blaise Pascal
85lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 14:02   #14
EwaElena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

Przede wszystkim kurs powinień mieć dokładnie rozpisany
program zajeć .
Każdy punkt programu powinień być w określonym czasie, zrealizowany.
Dobrze jest, gdy obejmuje egzamin końcowy (zabieg na modelce).

I zawsze należy dopytać - KTO będzie prowadził zajęcia.
EwaElena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 09:40   #15
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

Ja jestem w trakcie takiego kursu z Unii, mój kurs jest darmowy i na dodatek dostaliśmy cały sprzet do robienia paznokci, razem z lampą UV, wszystko dla nas do domu
mój kurs zawiera: przedłużanie rzęs, stylizacja paznokci i wizaż...
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 13:16   #16
Magik Madzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 80
GG do Magik Madzia Send a message via Skype™ to Magik Madzia
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

Albertyna jestes niezastąpiona
pieknie wszystko ujelas !

proponuje jeszcze dowiedziec sie, czy
- jest obsluga frezarki na szkoleniu
- popatrzec jak wyglada salon, czy same instruktorki pracuja np na jednorazowych pilnikach, jak sterylizuja narzedzie, czy maja umowe ze szpitalem o sterylizacje czy maja moze swoj autoklaw
- czy kurs podstawowy obejmuje tylko zalozenie i prace na formie i tipsie, czy tez jest odnowa paznokci (potem duzo kursantek ma z tym problem, nie wiedza ile produktu zdjac, i jak nakadac zele czy tak samo jak przy zalozeniu czy jest cos innego)
- czy dyplom jest w jez angielskim czy polskim
zdarza sie, ze jak kursantka ma finansowane z EFS szkolenia maja do urzedu pracy przedlozyc dyplom w jez polskim i jest problem z tlumaczeniami, wowczas jak firma wystawiea tylko dyplom w jez ang powinna tez wystawic zaswiadczenie dla PUP o programie kursu kursanki, zeby oszczedzici jej problemów z tlumaczeniami i kosztów

jak wyglada egzamin - czy jest teoria i praktyka

i najwazniejsze - czy instruktorki maja swoje klientki do stylizacji poza prowadeniem kursów - bo jaki instruktor takie klientki jesli ich nie ma wniosek nasuwa sie sam, odn pracy instrukotra, produktow na jakich pracuje etc

mnostwo firm zajmuje sie tylko szkoleniami i szczerze kompletnie nie potrafia robic paznokci, maja zero doświadczenia, - w moim miejsce jest kilka takich firm,
jak nie maja szkolen to siedza i nic nie robia, opalaja sie przed salonem
tylko zbłąkane owce jak pojda do nich na kurs to one super, siedza z nimi dluzej niz powinny i tym sie chwala
ale jakosc tej uslugi - wola o pomstę do nieba
__________________
AKADEMIA ZDROWIA I URODY "MAGIK"
Magdalena Perec
pozdrawiam wszystkie forumki
Magik Madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 13:01   #17
EwkaPP
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 7
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

Warto zorientować się kto jest instruktorem, jakie ma doświadczenie.
Ważne jest czy pracuje się na modelce czy na sztucznych paznokciach.
Jeżeli na modelce- to czy musimy ją sami znaleźć czy szkoła ją zapewnia. No i spytać o program zajęć
EwkaPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 15:51   #18
roxi26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: O co pytac na kursie stylizacji paznokci.

Witam!

Teraz tu uderzam wiec wlasnie szukam dobrej stylistki paznokci i makijazu ale moga to byc oczywiscie dwie rozne osoby. Najlepiej z okolic Bielska lub Katowic najdalej . Co do stylistki paznokci to moze to byc kurs w malej grupie lub indywidualny . Czekam na odpowiedz
roxi26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-11 16:51:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.