Mamusie lipcowe 2020 - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-16, 10:47   #4561
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Polecam wybierać marki, które mają szeroką rozmiarów, obwody od 60 i miseczki na cały alfabet;-) Te sieciówkowe typu H&M to takie właśnie szmatki...
Z miseczkami nie problem, raczej nie sądzę, żebym przekroczyła c. Do tej pory oysho wychodzi najlepiej jakościowo i cenowo. Zresztą jak patrzyłam na inne, to z niektórych marek jeszcze coś w miarę wybiorę z przecen, czy coś. Ostatnio jak zmieniałam to potrzebowałam dwóch staników (muszę mieć coś na zmianę) i nie było za bardzo promocji, ale dałam jakieś 120zł. Za tyle w Triumphie nie kupię jednego, żeby na mnie pasował

Do karmienia pewnie wezmę te H&M albo coś innego z tańszych. Czy dobrze trzyma to się dowiem od razu, najwyżej wezmę jakiś bardziej wzmocniony jak sportowe. A na pół roku to po co coś ambitniejszego. Zresztą w sklepach z bielizną modele do karmienia są masakrycznie drogie, a mierząc przed porodem to nawet nie będę miała gwarancji że to będzie ostateczny rozmiar. Chociaż jak obwód trochę spadnie, to nie powinno być różnicy, a mam nadzieję, że część z tego to konsekwencje rosnącego brzucha.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 11:50   #4562
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Ja właśnie z intymnej dziś szukałam będę myśleć i pewnie się na coś zdecyduję, bo 60-80zl za stanik to nie jest dużo. Szkoda, że to co teraz będzie pasować niekoniecznie będzie pasować za miesiąc czy po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Na razie kupiłam taki https://allegro.pl/oferta/bellissimo...ource=facebook

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 11:51   #4563
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ja właśnie z intymnej dziś szukałam będę myśleć i pewnie się na coś zdecyduję, bo 60-80zl za stanik to nie jest dużo. Szkoda, że to co teraz będzie pasować niekoniecznie będzie pasować za miesiąc czy po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie normalnie 120zl za stanik to dobra cena bo tańszych sensownych nie jestem w stanie kupić dobrze, że mam w planach długie karmienie bo tyle kasy na 3 miesiące to byłoby żal, a tak po starszaku mam zużyte doszczętnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 11:54   #4564
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Biustonoszy do karmienia dopiero szukam i pewnie kupię coś w maju, na razie wystarczą mi zwykłe, byle były w odpowiednim rozmiarze. Zazdroszczę normalnych rozmiarów typu miseczka C bo w przypadku tych naprawdę dużych (mały obwód, duża miseczka) jest tak mały wybór i w dodatku tak duże ryzyko nietrafienia w odpowiedni, rzeczywiście trzeba mierzyć bo rozmiar rozmiarem ale kształt piersi też bywa różny, więc nie wszystko pasuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
U mnie normalnie 120zl za stanik to dobra cena bo tańszych sensownych nie jestem w stanie kupić dobrze, że mam w planach długie karmienie bo tyle kasy na 3 miesiące to byłoby żal, a tak po starszaku mam zużyte doszczętnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie stanik stacjonarnie kosztuje 200 lub więcej, jak coś upoluje online to jestem przeszczęśliwa 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 13:08   #4565
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Michru no ja od lat chodzę do jednej brafiterki i czasem rzuci jakąś zniżką ale to i tak nie jest tanio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 13:31   #4566
Klaudi0494
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Exclamation Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Hej przyszłe Mamy, jestem pełna obaw ze sytuacja nie poprawi się do lipca. jak myślicie?

Znalazłam dzisiaj super wywiad z mama która kilka dni temu rodziła i opowiada jak to jest teraz na porodówce i w szpitalu.. Bardzo mnie to przeraża chociaż po przeczytaniu tego czuję się trochę spokojniej. Podrzucam Wam tutaj również https://www.joissy.com/blog/blog/por...sa-oczami-mamy abyście mogły poczytać i poczuć sie choć trochę spokojniej.
Klaudi0494 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 16:07   #4567
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Biustonoszy do karmienia dopiero szukam i pewnie kupię coś w maju, na razie wystarczą mi zwykłe, byle były w odpowiednim rozmiarze. Zazdroszczę normalnych rozmiarów typu miseczka C bo w przypadku tych naprawdę dużych (mały obwód, duża miseczka) jest tak mały wybór i w dodatku tak duże ryzyko nietrafienia w odpowiedni, rzeczywiście trzeba mierzyć bo rozmiar rozmiarem ale kształt piersi też bywa różny, więc nie wszystko pasuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

U mnie stanik stacjonarnie kosztuje 200 lub więcej, jak coś upoluje online to jestem przeszczęśliwa 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie dlatego kupuję online;-) Przed ciąża nosiłam 65F lub 70E, a teraz 75D. I to chyba niby ten sam rozmiar, ale w tamte miseczki się nie mieszczę...
Od razu kupiłam do karmienia i już teraz je noszę, bo przecież mi to nie przeszkadza, że się odpinają, a nie będę miała co później zrobić z tyloma za wielkimi stanikami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-17, 02:14   #4568
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Mamusie lipcowe 2020

Ja jestem przekonana, że się nie uspokoi, pogodziłam się już z wizja samotnego porodu, bardziej boje się o infekcje w szpitalach (u nas np teraz trzy oddziały w kwarantannie)....

A co do staników, to ja mam właśnie dużą miskę E lub F, a obwód 70 i kupowanie stanika w ciemno też jest trudne, ale coś zaryzykuje. Zobaczę te na intymnej bo od wczoraj popylam w sportowym, a tam dwa naleśniki




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.



Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 07:54   #4569
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Paratrophy Pokaż wiadomość
Ja jestem przekonana, że się nie uspokoi, pogodziłam się już z wizja samotnego porodu, bardziej boje się o infekcje w szpitalach (u nas np teraz trzy oddziały w kwarantannie)....

A co do staników, to ja mam właśnie dużą miskę E lub F, a obwód 70 i kupowanie stanika w ciemno też jest trudne, ale coś zaryzykuje. Zobaczę te na intymnej bo od wczoraj popylam w sportowym, a tam dwa naleśniki




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja tez już się pogodziłam z tym, że będę rodzić sama. To mój pierwszy poród wiec nie wiem czego się spodziewać i to może lepiej te 8 tygodni mnie zszokowało... 2 miesiące bez dziadków, cioć i wujków? To mi wcześniej do głowy nie przyszło jakoś... ale teraz jak o tym pomyśle, to nie spotykam się z nikim, moja mama wychodzi do pracy. Tata w Niemczech i miał nadzieje przyjechać na poród ale jak będzie na kwarantannie to się z nami nie zobaczy... z siostrą mam nadzieje zobaczyć się w szpitalu o ile uda mi się rodzic u nas, w później zostaną nam tylko zdjęcia i filmy? Szok... niby wiem, ze to zależy ode mnie i to tylko zalecenia, ale znając siebie pewnie się do nich zastosuje... może nie przez 8 tygodni, ale choćby 4...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[COLOR="Silver"]

Edytowane przez Sasetka2609
Czas edycji: 2020-04-17 o 07:56
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 08:24   #4570
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Sasetka2609 Pokaż wiadomość
Ja tez już się pogodziłam z tym, że będę rodzić sama. To mój pierwszy poród wiec nie wiem czego się spodziewać i to może lepiej te 8 tygodni mnie zszokowało... 2 miesiące bez dziadków, cioć i wujków? To mi wcześniej do głowy nie przyszło jakoś... ale teraz jak o tym pomyśle, to nie spotykam się z nikim, moja mama wychodzi do pracy. Tata w Niemczech i miał nadzieje przyjechać na poród ale jak będzie na kwarantannie to się z nami nie zobaczy... z siostrą mam nadzieje zobaczyć się w szpitalu o ile uda mi się rodzic u nas, w później zostaną nam tylko zdjęcia i filmy? Szok... niby wiem, ze to zależy ode mnie i to tylko zalecenia, ale znając siebie pewnie się do nich zastosuje... może nie przez 8 tygodni, ale choćby 4...
W sumie ja przywykłam do myśli, że 2 tygodnie po to nikogo do domu nie wpuszczamy. 8 pewnie ma sens, tylko do tego czasu moi rodzice zwariują jak im zabronię przychodzić. Już teraz sporadycznie rozmawiamy przez telefon i skype i tylko słyszę narzekanie. Na te 2 tygodnie ich nastawiam od początku i przekupuję tym, że nas przywiozą - w sumie i tak nie mam lepszego transportu, to pewnie trzeba będzie. Im bardziej ufam, że będą zdrowi niż losowemu taksówkarzowi. W ostateczności zawsze mogę poprosić tatę, żeby mi auto przywiózł i sama pojadę, ale wolałabym tego nie robić, bo spodziewam się, że mózg mi będzie średnio działać.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 08:38   #4571
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Ja się nie pogodziłam. Ale dlatego, że pierwszy poród miałam ciężki, przez 2 dni miałam zakaz wstawania z łóżka i nie wierzę, że nagle będę miała kogokolwiek kto będzie miał czas koło mnie skakać, bo do tej pory w takim tempie, w jakim w szpitalach przybywa zakażeń, personel może być zdziesiątkowany. Jak o tym myślę o chce mi się płakać, więc staram się o tym nie myśleć. Niestety jak już wiesz, jak już przeżyjesz taki praktycznie samotny poród, gdzie było więcej niedociągnięć niż pozytywów to potem pozytywne nastawienie szlag trafia i nie wystarczy powtarzanie sobie "a na pewno będzie ok". Mogę mieć nadzieję, że będzie ok.

Nie znam zaleceń na potem, ale jeśli ktoś myśli, że przez 2 miesiące z nikim się nie zobaczę i będę sama siedzieć w domu 2 dzieci, po samotnym porodzie, który niewiadomo jak przebiegnie i kiedy mnie tym razem wypuszczą ze szpitala, a pozwolę niekoniecznie zdrowemu personelowi (bo się okazuje, że rząd odrzucił w nocy pomysł by cyklicznie badać służbę zdrowia pod kątem zakażenia koronawirusem) zaszczepić mi niewiadomo czy zdrowego, czy nie zakażonego noworodka to ten ktoś jest w błędzie dziś obudziłam się z nieciekawym nastawieniem i to totalna bzdura. Wystarczająco głupia byłam za pierwszym razem.

A tak to luz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-17, 08:42   #4572
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
W sumie ja przywykłam do myśli, że 2 tygodnie po to nikogo do domu nie wpuszczamy. 8 pewnie ma sens, tylko do tego czasu moi rodzice zwariują jak im zabronię przychodzić. Już teraz sporadycznie rozmawiamy przez telefon i skype i tylko słyszę narzekanie. Na te 2 tygodnie ich nastawiam od początku i przekupuję tym, że nas przywiozą - w sumie i tak nie mam lepszego transportu, to pewnie trzeba będzie. Im bardziej ufam, że będą zdrowi niż losowemu taksówkarzowi. W ostateczności zawsze mogę poprosić tatę, żeby mi auto przywiózł i sama pojadę, ale wolałabym tego nie robić, bo spodziewam się, że mózg mi będzie średnio działać.

Tez muszę zacząć moich nastawiać... straszne... tyle czekali na tą wnuczkę a tak wiele ich ominie a najgorsze to ze nie wierze ze teściowa się dostosuje i wtedy będzie mi przykro... a nie wiem czy da się jej przegadać bo ona zawsze wie lepiej (i chce dobrze, ale wiecie jak to jest z nadgorliwością) ona ciagle mówi ze nigdzie nie chodzi, ale znam ją do kościoła jak tylko będzie można to pójdzie (święconkę tez miała nie mam pojęcia skąd) szwagierka która z nią mieszka tez mocno się ograniczyła ale nadal jeździ to tu to tam... trzeba ich już teraz przygotowywać żeby nie doznali szoku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Michru dlatego ciesze się ze to mój pierwszy poród... gdybym miała złe doświadczenia to byłabym przerażona...

Edytowane przez Sasetka2609
Czas edycji: 2020-04-17 o 08:47
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 09:06   #4573
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Jeżeli się nie uspokoi to ja na pewno zdecyduje się na drugą cesarke, gdzieś teraz zastanawiam się ciągle czy nie spróbować vbac. Jednak wolę coś co już znam w tym trudnym okresie choć ciężko mi sobie wyobrazić ten pierwszy dzień po cięciu gdzieś przy pierwszym dziecku mąż spędził ze mną pół dnia... przykre to czasy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 13:18   #4574
Asia2789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 61
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cześć dziewczyny jestem wlasnie po wizycie, obecnie 26+0 tc wg OM. Mlody wazy rowny 1 kg wg usg to 27+3 tc termin przesunal się z 24 na 14 lipca mam juz rozpisane wizyty do porodu... Jak ten czas szybko leci kolejna wizyta 23.05 - mozna dopisac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asia2789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 13:27   #4575
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Asia2789 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny jestem wlasnie po wizycie, obecnie 26+0 tc wg OM. Mlody wazy rowny 1 kg wg usg to 27+3 tc termin przesunal się z 24 na 14 lipca mam juz rozpisane wizyty do porodu... Jak ten czas szybko leci kolejna wizyta 23.05 - mozna dopisac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Super! Duży chłopczyk fajnie ze wizyty masz rozpisane i wiesz na czym stoisz no i ze wszystko z Maluchem dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 14:12   #4576
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Asia2789 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny jestem wlasnie po wizycie, obecnie 26+0 tc wg OM. Mlody wazy rowny 1 kg wg usg to 27+3 tc termin przesunal się z 24 na 14 lipca mam juz rozpisane wizyty do porodu... Jak ten czas szybko leci kolejna wizyta 23.05 - mozna dopisac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć! Dawno Cię u nas nie było . Fajnie że z synusiem wszystko ok

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 15:38   #4577
Asia2789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 61
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Sasetka2609 Pokaż wiadomość
Super! Duży chłopczyk fajnie ze wizyty masz rozpisane i wiesz na czym stoisz no i ze wszystko z Maluchem dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiadomo tak orientacyjnie poki co, ale wiem w ktorym tyg beda wizyty, kiedy ktg itp. Lekarz mowi, zebym sie nastawila, ze porod bedzie wczesniej. Także zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asia2789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 15:43   #4578
Asia2789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 61
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Anuszka9 Pokaż wiadomość
Cześć! Dawno Cię u nas nie było . Fajnie że z synusiem wszystko ok

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Wchodzilam i kukałam, ale jakos nic szczegolnego nie mialam do powiedzenia/napisania chyba troszke to siedzenie w domu mnie przybiło... Inaczej to sobie wyobrazalam, szczegolnie ze staralismy sie ponad 2 lata i juz nadziei było brak. Wiec jak sie udalo to tyle w planach było.. A tu guzik no ale wiadomo, ze najwazniejsze, ze Leoś zdrowy i ja tez. Mimo to jakos tak zlarwiłam sie chyba. Nie mam pomyslu co by tu robić sama calymi dniami 🤨 ale ogolnie to jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asia2789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 15:49   #4579
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Asia2789 Pokaż wiadomość
Wchodzilam i kukałam, ale jakos nic szczegolnego nie mialam do powiedzenia/napisania chyba troszke to siedzenie w domu mnie przybiło... Inaczej to sobie wyobrazalam, szczegolnie ze staralismy sie ponad 2 lata i juz nadziei było brak. Wiec jak sie udalo to tyle w planach było.. A tu guzik no ale wiadomo, ze najwazniejsze, ze Leoś zdrowy i ja tez. Mimo to jakos tak zlarwiłam sie chyba. Nie mam pomyslu co by tu robić sama calymi dniami ale ogolnie to jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie najważniejsze że dzidziuś zdrowy to moja druga ciąża i też sobie wyobrażałam inaczej ten czas no ale co zrobić.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-17, 20:14   #4580
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Asia2789 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny jestem wlasnie po wizycie, obecnie 26+0 tc wg OM. Mlody wazy rowny 1 kg wg usg to 27+3 tc termin przesunal się z 24 na 14 lipca mam juz rozpisane wizyty do porodu... Jak ten czas szybko leci kolejna wizyta 23.05 - mozna dopisac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kawał chłopaka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 20:46   #4581
Asia2789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 61
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Kawał chłopaka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po tatusiu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asia2789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-17, 22:13   #4582
Paratrophy
TrustMe, I'mApsychologist
 
Avatar Paratrophy
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Ciałem morze, sercem góry
Wiadomości: 3 943
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Sasetka2609 Pokaż wiadomość
Ja tez już się pogodziłam z tym, że będę rodzić sama. To mój pierwszy poród wiec nie wiem czego się spodziewać i to może lepiej te 8 tygodni mnie zszokowało... 2 miesiące bez dziadków, cioć i wujków? To mi wcześniej do głowy nie przyszło jakoś... ale teraz jak o tym pomyśle, to nie spotykam się z nikim, moja mama wychodzi do pracy. Tata w Niemczech i miał nadzieje przyjechać na poród ale jak będzie na kwarantannie to się z nami nie zobaczy... z siostrą mam nadzieje zobaczyć się w szpitalu o ile uda mi się rodzic u nas, w później zostaną nam tylko zdjęcia i filmy? Szok... niby wiem, ze to zależy ode mnie i to tylko zalecenia, ale znając siebie pewnie się do nich zastosuje... może nie przez 8 tygodni, ale choćby 4...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[COLOR="Silver"]

Mam podobną sytuacje, I poród, moja mama mieszka w Niemczech, nie widziałam się z nią od stycznia i pewnie nie zobaczę do porodu...
Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ja się nie pogodziłam. Ale dlatego, że pierwszy poród miałam ciężki, przez 2 dni miałam zakaz wstawania z łóżka i nie wierzę, że nagle będę miała kogokolwiek kto będzie miał czas koło mnie skakać, bo do tej pory w takim tempie, w jakim w szpitalach przybywa zakażeń, personel może być zdziesiątkowany. Jak o tym myślę o chce mi się płakać, więc staram się o tym nie myśleć. Niestety jak już wiesz, jak już przeżyjesz taki praktycznie samotny poród, gdzie było więcej niedociągnięć niż pozytywów to potem pozytywne nastawienie szlag trafia i nie wystarczy powtarzanie sobie "a na pewno będzie ok". Mogę mieć nadzieję, że będzie ok.

Nie znam zaleceń na potem, ale jeśli ktoś myśli, że przez 2 miesiące z nikim się nie zobaczę i będę sama siedzieć w domu 2 dzieci, po samotnym porodzie, który niewiadomo jak przebiegnie i kiedy mnie tym razem wypuszczą ze szpitala, a pozwolę niekoniecznie zdrowemu personelowi (bo się okazuje, że rząd odrzucił w nocy pomysł by cyklicznie badać służbę zdrowia pod kątem zakażenia koronawirusem) zaszczepić mi niewiadomo czy zdrowego, czy nie zakażonego noworodka to ten ktoś jest w błędzie dziś obudziłam się z nieciekawym nastawieniem i to totalna bzdura. Wystarczająco głupia byłam za pierwszym razem.

A tak to luz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A to ja mam dziś podobne myśli...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

Jeśli oszukasz mnie raz, to twoja wina. Jeśli oszukasz mnie dwa razy, to moja wina. Jeśli oszukasz mnie trzy razy, to wina nas obu.



Paratrophy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 09:37   #4583
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Asia2789 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny jestem wlasnie po wizycie, obecnie 26+0 tc wg OM. Mlody wazy rowny 1 kg wg usg to 27+3 tc termin przesunal się z 24 na 14 lipca mam juz rozpisane wizyty do porodu... Jak ten czas szybko leci kolejna wizyta 23.05 - mozna dopisac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Duży chłopak super że wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Ja się dziś psychicznie lepiej czuję niż wczoraj, ale fizycznie.... No cóż, miałam iść zrobić badania, bo tylko dziś TŻ mógł zostać ze starszakiem, ale się nie udało, więc będę musiała iść na te badania w poniedziałek ze starszakiem, bo muszę zrobić i krew, i mocz. Miałam iść do Pepco, ale nie wiem czy mi się uda, czy TŻ będzie mógł mnie zawieźć, czy nie będzie kolejki, więc tak naprawdę nie wiem czy będzie mi się chciało, a na pewno chcę zobaczyć tą kolekcję z myszką miki dla Leosia i dla Szymka też, jeśli będzie coś w jego rozmiarze (choć wydaje mi się, że na 128 nic takiego nie będzie). Jakoś inaczej sobie ten dzień zaplanowałam, ale czuję się tak zmęczona....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 17:33   #4584
NinaMandolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 59
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Hej dziewczyny trochę mnie tu nie bylo.Czytałam że macie problem że względu na obecna sytuację z doborem stanikow.Polecam opcję allegro smart w opcji na rok i tam jest opcja darmowego zwrotu.Ja właśnie tak kupiłam stanik że dogadalam się że zamówię 2 i jeden odesle,który nie będzie pasował.
NinaMandolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 17:37   #4585
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez NinaMandolina Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny trochę mnie tu nie bylo.Czytałam że macie problem że względu na obecna sytuację z doborem stanikow.Polecam opcję allegro smart w opcji na rok i tam jest opcja darmowego zwrotu.Ja właśnie tak kupiłam stanik że dogadalam się że zamówię 2 i jeden odesle,który nie będzie pasował.

Hej, a jak wyglada taki zwrot? Allegro smart mam, ale nigdy nie korzystałam z możliwości zwrotu. Kurier odbiera paczkę, czy jak to działa? Zazwyczaj kupuje za min 100 żeby była darmowa dostawa kurierem, to dla mnie dużo wygodniejsze niż paczkomat...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 20:39   #4586
Asia2789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 61
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Kupujecie staniki do karmienia? Ja tak sie zastanawiam caly czas czy jest sens... Aktualnie czasami po domu chodze w takim topie, cos jak sportowy stanik, bawelniany, bez zadnych usztywaniaczy i myslalam, ze takie bede uzywac. Teraz to juz nie wiem..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asia2789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 20:50   #4587
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Asia2789 Pokaż wiadomość
Kupujecie staniki do karmienia? Ja tak sie zastanawiam caly czas czy jest sens... Aktualnie czasami po domu chodze w takim topie, cos jak sportowy stanik, bawelniany, bez zadnych usztywaniaczy i myslalam, ze takie bede uzywac. Teraz to juz nie wiem..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To pewnie zależy od wielu czynników, ja sobie nie wyobrażam chodzić w topie bo za słabo podtrzymuje biust i wszystko by mnie bolało... i raczej nie dałabym rady wyjmować piersi z takiego topu żeby karmić... w sportowym staniku zbyt długo nie wytrzymam, piersi są ściśnięte razem i na samą myśl że latem miałabym tak chodzić to raczej podziękuje...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 21:43   #4588
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Asia2789 Pokaż wiadomość
Kupujecie staniki do karmienia? Ja tak sie zastanawiam caly czas czy jest sens... Aktualnie czasami po domu chodze w takim topie, cos jak sportowy stanik, bawelniany, bez zadnych usztywaniaczy i myslalam, ze takie bede uzywac. Teraz to juz nie wiem..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, już w nich chodzę sportowy top nie trzyma w ogóle piersi, a te które trzymają są strasznie grube i ciężko je rozpiąć do karmienia..
Cytat:
Napisane przez Sasetka2609 Pokaż wiadomość
Hej, a jak wyglada taki zwrot? Allegro smart mam, ale nigdy nie korzystałam z możliwości zwrotu. Kurier odbiera paczkę, czy jak to działa? Zazwyczaj kupuje za min 100 żeby była darmowa dostawa kurierem, to dla mnie dużo wygodniejsze niż paczkomat...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja najczęściej otrzymuje darmowy kod i zwracam do paczkomatu
Cytat:
Napisane przez NinaMandolina Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny trochę mnie tu nie bylo.Czytałam że macie problem że względu na obecna sytuację z doborem stanikow.Polecam opcję allegro smart w opcji na rok i tam jest opcja darmowego zwrotu.Ja właśnie tak kupiłam stanik że dogadalam się że zamówię 2 i jeden odesle,który nie będzie pasował.
Nie tylko w opcji na rok jest darmowy zwrot. Ja kupuję Smart co miesiąc i też mam czasami darmowy zwrot, to zależy od kupującego jak to ustawi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 21:56   #4589
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Asia2789 Pokaż wiadomość
Kupujecie staniki do karmienia? Ja tak sie zastanawiam caly czas czy jest sens... Aktualnie czasami po domu chodze w takim topie, cos jak sportowy stanik, bawelniany, bez zadnych usztywaniaczy i myslalam, ze takie bede uzywac. Teraz to juz nie wiem..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak, ale to w lipcu dopiero, zwykłe z poprzedniej zmiany rozmiaru starczyły na 2 miesiące. Z tymi nie wiem, czy dociągnę do końca z przedłużaczem, czy jeszcze będzie trzeba kupić. Ale odkąd się zaczęły zmieniać, to muszę mieć dobrze dobrany stanik, bo nawet jak ramiączka mam za luźne to mnie plecy bolą. A mówimy o zmianie z 75B na 80C na razie. Wezmę pewnie jakieś tańsze 2-3, bo pewnie trzeba będzie też na noc, a nie wiem czy i ile będę karmić
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 05:27   #4590
Asia2789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 61
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Ja tak, ale to w lipcu dopiero, zwykłe z poprzedniej zmiany rozmiaru starczyły na 2 miesiące. Z tymi nie wiem, czy dociągnę do końca z przedłużaczem, czy jeszcze będzie trzeba kupić. Ale odkąd się zaczęły zmieniać, to muszę mieć dobrze dobrany stanik, bo nawet jak ramiączka mam za luźne to mnie plecy bolą. A mówimy o zmianie z 75B na 80C na razie. Wezmę pewnie jakieś tańsze 2-3, bo pewnie trzeba będzie też na noc, a nie wiem czy i ile będę karmić
To ja juz kupilam sobie dwa nowe ze wzgledu na powiekszenie, z C na E ale sa to zwykle biustonosze. No nic, chyba tez w takim razie kupię, ale to jak sklepy otworza, on line to raczej ciezko mi bedzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asia2789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-19 10:29:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.