problem z cerą twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-02, 18:26   #1
chlopakzproblemem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2

problem z cerą twarzy


Witam
Otóż mam problem z cerą i to już jakiś czas ;/ mianowicie problem polega na tym, że przetłuszcza mi się skóra na nosie i okolicach czoła, ogólnie mówiąc w strefie T, tak naprawdę nie umiem do końca określić swojego typu cery, ponieważ moja skóra na policzkach i wszędzie indziej jest całkowicie zdrowa i normalna, natomiast w strefie T ciągle się przetłuszcza, świeci i łuszczy, więc jedno jakby zaprzecza drugiemu bo cera tłusta raczej się nie łuszczy, u mnie problem wygląda tak: czoło i nos przetłuszczają się niemal przez cały dzień, do tego skóra w tych okolicach wygląda co tu dużo mówić nie najlepiej, jest ściągnięta, brakuje jej świeżości do tego jest bardzo wrażliwa.. w upalne dni wyjście na słońce czy przebywanie w jakimś ciepłym pomieszczeniu kończy się zaczerwienieniami w tych okolicach, do tego jak wiadomo kiedy skóra jest bardzo tłusta pojawiają się zaczerwienienia i pryszcze, u mnie to wygląda tak że może nie jest ich strasznie dużo, ale gdy się już pojawiają są bardzo czerwone i często podskórne do tego mam sporą ilość zaskórników we wspomnianej strefie T, od razu nadmienię że raczej nie jem słodyczy czekolad i tego typu rzeczy, po prostu coś tutaj jest nie tak moja skóra produkuje zbyt dużą ilość łoju, wcześniej nie stosowałem żadnych kosmetyków, dopiero od niedawna żel antybakteryjny men-u. może cudów nie zdziałał, ale przynajmniej wyprysków jest zdecydowanie mniej, jednak jeśli chodzi o wydzielanie sebum to nic się nie zmieniło.. natomiast krem matujący men-u tak naprawdę nic nie zdziałał, na jakąś godzinę ładne zmatowił skórę, a potem od nowa zaczął się jeszcze gorszy tłusty film..
Dla mnie jest to bardzo irytujące i przeszkadzające w codziennym życiu, od razu wspomnę że nie chcę rad typu idź do dermatologa ponieważ kiedy byłem ostatnio Pani dermatolog zbywając mnie przepisała mi jakieś kremy/maści które tylko powiększyły problem..
otóż może ktoś miał podobny problem.. może znacie jakieś kosmetyki, które należy stosować od razu powiem, że ich cena nie ma dla mnie znaczenia mogą być drogie ważne żeby tylko coś pomogły chodzi o coś co nie podrażni jeszcze bardziej mojej skóry, oczyści ją i sprawi że wydzielanie sebum się zmniejszy, czegoś co rozjaśni jej koloryt i nada świeżość
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie
chlopakzproblemem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-02 19:26:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.