Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :) - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-04, 10:09   #721
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Owszem takie obrazki jak piszesz ten 16 mogą być szokujące ale ja akurat tego tam nie widziałam.Ale i tak miło wspominam Tunezje widoki są po prostu przepiękne.Gdyby nie Ci mężczyźni nachalni było by w ogóle super.
Domyślam się,że wychowuje się tam mężczyzn zupełnie inaczej od samego początku.To facet może iść sobie z koleżanką do baru np. a kobieta z facetem już nie? Czy mają akurat takie same prawa on tylko z kolegą ona tylko z koleżanką?
Ale i tak mają dużo rzeczy zabronionych,tam chyba jeszcze jest tak,że rodzina wybiera żonę dla faceta,tylko nie jestem w stu procentach pewna.Wiem że w buddyzmie tak jest.Bo w Holandii miałam kolegę co pochodził że Sri Lanki i jego kobieta była dla niego wybrana przez rodzinę.W krajach Arabskich chyba jest całkiem podobnie.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 10:14   #722
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ale ta to wyjątkowo szokująca jest,nie wszyscy wysadzają się w powietrze Kto nas zmusił bo nie bardzo pojmuje?

W Koranie jest napisane,jak byk bykiem że kobieta musi być posłuszna mężczyzna,że mąż może wymusić siłą na niej posłuszeństwo?To nie jest normalne jak na moje?I wiele innych szokujących rzeczy,wiem bo trochę na ten temat czytałam.Żadna inna religia nie wzbudza tyle emocji jak ta.
Historia na poziomie 4klasy podstawówki się kłania
Tak w skrócie sytuacja wyglądała tak: albo przyjmiecie chrzest,albo będzie wojna i nic z Was nie zostanie. Więc wybrano chrzest....

W biblii też są takie teksty, że głowa mała. Np.
Pwt 21:18-21
18. Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny,
19. ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta,
20. i powiedzą starszym miasta: Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu.
21. Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze. Usuniesz zło spośród siebie, a cały Izrael, słysząc o tym, ulęknie się.
(BT)

Pwt 22:13-14
13. Jeśli ktoś poślubi żonę, zbliży się do niej, a potem ją znienawidzi,
14. zarzucając jej złe czyny, i zniesławi ją mówiąc: Poślubiłem tę kobietę, a zbliżywszy się do niej, nie znalazłem u niej oznak dziewictwa,
(BT)
Pwt 22:20-21
20. (...) jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety,
21. wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienowaćją będą mężowie tego miasta, aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu, uprawiając rozpustę w domu ojca. Usuniesz zło spośród siebie.
(BT)

Kpł 24:11
11. Syn Izraelitki zbluźnił przeciwko Imieniu i przeklął je. Przyprowadzono go do Mojżesza. Matka jego nazywała się Szelomit, córka Dibriego z pokolenia Dana.
(BT)
Kpł 24:13-14
13. Wtedy Pan powiedział do Mojżesza:
14. Każ wyprowadzić bluźniercę poza obóz. Wszyscy, którzy go słyszeli, położą ręce na jego głowie. Cała społeczność ukamienuje go.
(BT)

Kpł 20:9-10
9. Ktokolwiek złorzeczy ojcu albo matce, będzie ukarany śmiercią: złorzeczył ojcu lub matce, ściągnął śmierć na siebie.
10. Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica.
(BT)

Wj 21:15
15. Kto by uderzył swego ojca albo matkę, winien być ukarany śmiercią.
(BT)

Wj 35:2-3
2. Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dzień siódmy będzie dla was świętym szabatem odpoczynku dla Pana; ktokolwiek zaś pracowałby w tym dniu, ma być ukarany śmiercią.
3. Nie będziecie rozpalać ognia w dniu szabatu w waszych mieszkaniach.
(BT)

Rdz 38:24
24. Po około trzech miesiącach doniesiono Judzie: Twoja synowa Tamar stała się nierządnicą i nawet stała się brzemienną z powodu czynów nierządnych. Juda rzekł: wyprowadźcie ją i spalcie!
(BT)

Generalnie ja mało wierząca jestem, ale nie krytykuję niczyjej wiary, niech każdy wierzy w co chce. Nie mnie oceniać. Wierzący może być zły, a ateista dobry, wiara nie ma tutaj znaczenia. "Świętych ksiąg" przeciętny człowiek nie bierze dosłownie. Problem w tym, że zawsze znajdą się fanatycy i na ich podstawie tworzy się obraz całej religii.

Z mojej strony to koniec tematów okołoreligijnych
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 10:24   #723
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Owszem takie obrazki jak piszesz ten 16 mogą być szokujące ale ja akurat tego tam nie widziałam.Ale i tak miło wspominam Tunezje widoki są po prostu przepiękne.Gdyby nie Ci mężczyźni nachalni było by w ogóle super.
Domyślam się,że wychowuje się tam mężczyzn zupełnie inaczej od samego początku.To facet może iść sobie z koleżanką do baru np. a kobieta z facetem już nie? Czy mają akurat takie same prawa on tylko z kolegą ona tylko z koleżanką?
Ale i tak mają dużo rzeczy zabronionych,tam chyba jeszcze jest tak,że rodzina wybiera żonę dla faceta,tylko nie jestem w stu procentach pewna.Wiem że w buddyzmie tak jest.Bo w Holandii miałam kolegę co pochodził że Sri Lanki i jego kobieta była dla niego wybrana przez rodzinę.W krajach Arabskich chyba jest całkiem podobnie.
Nie mowie tam, tylko w Polsce
Tam nie zobaczysz raczej 16 latki w ciazy pijanej z papierosem 😆

Facet nie może sobie iść z koleżanką do baru, bo nie ma czegoś takiego jak koleżanka, jest narzeczona i żona
Tak samo kobieta nie ma kolegów
Zdarza się jeszcze, że rodzice wybierają żonę czy męża ( czego akurat nie popieram) i znam takie przypadki
Siostra mojego habisia natomiast sama sobie wybrała męża, poznała go na studiach
On przyszedł do niego poprosić o zgodę ( bo jego tata nie żyje)
I on jej powiedział jeśli tak wybrała i będzie szczęśliwa to prosze bardzo

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Kathinna Pokaż wiadomość

Problem w tym, że zawsze znajdą się fanatycy i na ich podstawie tworzy się obraz całej religii.

[/SIZE]
I to jest bardzo dobre podsumowanie
Pokazuja tylko tych fanatykow, ktorzy sie wysadzaja ( a ze Isis to nie sa prawdziwi muzulmanie to juz inna sprawa)
A przecietni ludzie chca sobie po prostu normalnie zyc i wcale tego nie popieraja wrecz przeciwnie
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 10:30   #724
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Katrinna
Niezłe tu cytaty przytoczyłaś,widać jaką mała wiedzę mam :P
Ale ja nie krytykuje tylko mnie to szokuje.
Nie którzy praktykują to co tam napisane inni mała uwagę do tego przykładają tak samo pewnie jak w Islamie.
ArabicPrincess
No tak w Polsce takie przypadki jak pijana 16 latka w ciąży zdarzają się dość często.
Czyli jest podobnie jak w Indiach gdzie wybiera się partnera.Więc nie ma reguły mogła siostra Twojego TŻ sama sobie mogła wybrać męża to bardzo dobrze że jest szczęśliwa i nikt nie wybierał za nią.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 10:56   #725
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez flowerme Pokaż wiadomość

Usunęłaś go?
Mam nadzieję, że nie wystąpi żaden rumień ani nic takiego
Tak, wyjęłam całego i wygląda ok chociaż nosiłam go w końcu ze dwa dni :/
Jak jestem w lesie po parę godzin to potem się kąpię i dokładnie sprawdzam ale to był tylko krótki spacer, i naprawdę nie pomyślałam. A to dziadostwo czyha zawsze
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 10:59   #726
flowerme
Zakorzenienie
 
Avatar flowerme
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4 363
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Tak, wyjęłam całego i wygląda ok chociaż nosiłam go w końcu ze dwa dni :/
Jak jestem w lesie po parę godzin to potem się kąpię i dokładnie sprawdzam ale to był tylko krótki spacer, i naprawdę nie pomyślałam. A to dziadostwo czyha zawsze
Yhym trzeba dokładnie się oglądać po przyjściu z lasu, chociaż ja kiedyś chodziłam nawet nie w lesie tylko na polanie, w trawie i tż mi znalazł kleszcza tuż obok brwi
__________________
______________________

measure twice, cut once

31 - 23 - 52 - 41 - 47
flowerme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 11:02   #727
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez ArabicPrincess Pokaż wiadomość
Nie wiem za bardzo co takiego szokujacego jest napisane w Koranie? Ze nie mozna jesc wieprzowiny, pic alkoholu? Ze 5 razy dziennie jest modlitwa? Czy ze jest Ramadan?
Jak dla mnie to to co moze wzbudzac kontrowersje to mozliwosc posiadania 4 zon, z ktorego juz nikt praktycznie nie korzysta i zapis o przyzwoleniu uderzenia kobiety jesli jest nieposluszna
Bylas w Tunezji (ja tez zreszta) a tunezja jest bardzo liberalnym krajem. Nke wiem co w Arabii Saudyjskiej bys powiedziala 😆
Kazdy kraj na swoje prawo zwyczajowe oprocz Koranu
W Biblii tak naprawdę można też znaleźć ładne kwiatki. Przede wszystkim trzeba do każdego człowieka podchodzić indywidualnie, a nie patrzeć przez pryzmat religii, kultury itp.
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-04, 12:10   #728
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Paula54
No to świetnie tak sobie patrzę i porównuje na internecie to rzeczywiście miałam coś podobnego.To całe szczęście,że Twoja mama się wyłączyła.Ja pewnie mam bolerioze od 12 lat świetnie.
Zgubiłam się... sorry, nie wiem do czego to było

Cytat:
Napisane przez flowerme Pokaż wiadomość
Yhym trzeba dokładnie się oglądać po przyjściu z lasu, chociaż ja kiedyś chodziłam nawet nie w lesie tylko na polanie, w trawie i tż mi znalazł kleszcza tuż obok brwi
Ja poszłam na spacer w mieście, gdzie było góra parę drzew wkoło i może odrobina trawnika, bo reszta zadeptana przez ludzi i też złapałam gada.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 13:21   #729
flowerme
Zakorzenienie
 
Avatar flowerme
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4 363
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Zgubiłam się... sorry, nie wiem do czego to było
Nie przejmuj się, to chyba było do mnie
__________________
______________________

measure twice, cut once

31 - 23 - 52 - 41 - 47
flowerme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 14:55   #730
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
Nava - heeeeeej dzień dobry Witaj i rozgość się
O mnie w telegraficznym skrócie - 28 lat, w związku z tym samym facetem od 11 lat ( ), 3,5 po ślubie obecnie
Zakochana w podróżach i zbieram je ostatnio jak znaczki :P i książkach. Lubię też dobry film.
talkative
woowwww.... gratukuje stazu zwiazkowego
bawcie sie dobrze na urlopie
jaki film polecasz? jako ze siedze chora w domu to obejrzalabym cos dobrego

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
@nava, witaj
Ja też lubię przyrodę, niedzielę spędziłam w dużej mierze spacerując po lesie :P
Wczoraj pozwiedzałam a dziś nie robiłam nic specjalnego, pogoda się popsuła, popadywało i wiało. Nadrobiłam grę :P
Matilde
ja tez lubie niedzielne spacery, lasow tu malo, ale zawsze jakis urokliwy zakatek mozna znalesc no i na plaze blisko
doczytalam o kleszczach

Cytat:
Napisane przez flowerme Pokaż wiadomość
A ja byłam biegać Wprawdzie nie długo bo na pierwszy raz nie ma co szaleć, ale mam nadzieję, że jutro nie będę jednym wielkim zakwasem
mam nadzieje wrocic do biegania w nastepnym tygodniu

co do religii i wiary- ja jestem zwolenniczka panstwa swieckiego, nie znosze jak KK wtraca sie w polityke i oswiate w Polsce
uwazam ze wybor religii (lub jej brak) powinien byc wolny i swiadomy.
Ja zostalam ochrzczona, poszlam do kumunii, bylam bierzmowana.... tyko sie pytam po co? Do koscila nie chodze wieeele lat, nie uznaje 10 przykazan, nie obchodze zadnych swiat, itd....
Nie znosze dzielenia ludzi wedlug religii, bo to czesto nie nasz wybor.
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 16:44   #731
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Nava
Witaj jakie kraje już zwiedziłaś?
Flowerme
Tak miało to być do Ciebie :P
Siedzę na tel. to się troszkę zakreciłam :P
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-04, 18:15   #732
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Nava
Witaj jakie kraje już zwiedziłaś?
Flowerme
Tak miało to być do CiebieSiedzę na tel. to się troszkę zakreciłam :P
Europejskie- wszystkie które posiadają dostęp do morza oraz te gdzie mona śmigać na nartach 😃😃😃 byłam tez kilka razy w Turcji i na Ukrainie.
Marzy mi się Svalbald i Grenlandia, to pierwsze może uda mi się w tym roku, remont łaźienki będzie musiał poczekać....

Sent from my GT-I9515 using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 18:39   #733
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Ale beznadziejna pogoda dzisiaj :/
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 18:53   #734
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

U mnie sloneczko.... a ja chora 😤😤😤

Sent from my GT-I9515 using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 19:03   #735
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

U mnie leje a wczesniej byla burza
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 19:21   #736
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

nava
Zazdroszczę
Ja tylko mieszkałam w Holandii i byłam w Tunezji prócz tego prawie każdy zakątek Polki no i na trochę w Czechach a marzy mi się Dubaj lub Tokio

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Szybkiego powrotu do zdrowia

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

ArabicPrincess
Z jakiej części Polki jesteś?Ja Bydgoszcz ale u mnie od południa zaczęło robić się pięknie i puki co nie pada.Wczoraj za to grad burza i mocno padał popołudniu.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 19:39   #737
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
[/COLOR]ArabicPrincess
Z jakiej części Polki jesteś?Ja Bydgoszcz ale u mnie od południa zaczęło robić się pięknie i puki co nie pada.Wczoraj za to grad burza i mocno padał popołudniu.
Łódź

I tez marzy mi sie dubaj 😍
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 20:00   #738
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

U nas też dziś raczej pięknie. Chwilami nachodziły ciemne chmury, ale poszło gdzieś bokiem. Ponoć na Śląsku było ciężko... Ale prognozy mówią, że weekend ma być ładny. Zobaczymy, bo chcielibyśmy z M gdzieś śmignąć na moto jak tylko pogoda pozwoli choć na chwilę
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 20:20   #739
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez ArabicPrincess Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą
Uważam, że strój powinno się dobierać do okazji i figury
Niestety duzo osob tego nie potrafi
Generalnie razi mnie przesadna nagość
Nie jest to dla mnie ani smaczne ani seksowne
Ale to moje zdanie
Wiele razy widziałam młode dziewczyny w Egipcie, ktore były ślicznie ubrane w ,,europejskie,, ciuchy tyle, ze nie krotkie i mialy chuste na glowie
I wygladalo super i z gustem
Co do bicia oczywiscie, ze znajdzie sie ktos kto uderzy
Wszyscy swieci tam nie sa
Ale wlasnie czy Polacy to nie bija kobiet?
Polacy moga a muzulmanie sa źli
Tego czego nie lubie to uogolniania i wrzucania wszystkich muzulmanow do jednego worka :/
Zadzam się ! Ja uważam, że u nas to idzie trochę w drugą stronę czasami. Zresztą,jak ktoś chce nosić abaję, sari, czy cokolwiek tam sobie chce to nic nikomu do tego. Nikomu tym krzywdy nie robi. Mnie oczy wypala, jak widzę niektóre niunie na mieście i nikt się o stan mojej spojówki nie martwi...

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Haha! Wiedziałam, że nie wytrzymasz za długo na d.pce
Fajnie i wiesz... czekam na foto


Witaj!
Ja 28 lat, od 2011 żona, mojego M(ęża) znam od 11 lat. Kończę doktorat, w wolnym czasie bawię się rękodziełem (scrapbooking, szycie i inne tego typu) i dłubię w ziemi (mam fazę na warzywa z własnego "ogródka" - balkonu).





Oj tak. Skubańce już gonią i to na potęgę. Kot moich rodziców przynosił po 2-3 dziennie ostatnio...

My majówka po części odpoczynkowo (na wsi w podbieszczadzkich lasach), po części pracowo (wczoraj byłam w pracy na 5h). Generalnie za szybko minęła. Łudzę się, że następna (w sensie ta pod koniec maja) będzie dłuższa.
No nie wysiedzałam...
No i dodaj jeszcze, że jesteś bardzo dobra w tych rękodziełach

Cytat:
Napisane przez Kathinna Pokaż wiadomość
Praktycznie każda religia ma swoje za uszami
A już najbardziej mnie dziwi to polskie bycie dumnym z bycia katolikami, a zostaliśmy do tego zmuszeni przecież...
TAAAAAK! O matko ile ja tu mam bratnich dusz na tym forum! ZAmieszkam tu forever!

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ale ta to wyjątkowo szokująca jest,nie wszyscy wysadzają się w powietrze Kto nas zmusił bo nie bardzo pojmuje?

W Koranie jest napisane,jak byk bykiem że kobieta musi być posłuszna mężczyzna,że mąż może wymusić siłą na niej posłuszeństwo?To nie jest normalne jak na moje?I wiele innych szokujących rzeczy,wiem bo trochę na ten temat czytałam.Żadna inna religia nie wzbudza tyle emocji jak ta.
No to chyba tego nie powiedziałaś? Nie powiedziałaś, że muzułmanie się wysadzają, co nie? Wiesz, że to ISIS i zupełnie inna bajka?
Co do zmuszania, to oprócz tego, o czym wspomniała Kathinna, to jeszcze każde dziecko jest w pewnym sensie zmuszane do wejścia w struktury kościoła przez chcrzest, którego nawet nie jest świadome.
Kobieta musi być posłuszna mężczyźnie według Koranu? Ok, a wiesz jak Pismo Święte uprzedmiatawia kobietę?

Cytat:
Napisane przez Kathinna Pokaż wiadomość
Generalnie ja mało wierząca jestem, ale nie krytykuję niczyjej wiary, niech każdy wierzy w co chce. Nie mnie oceniać. Wierzący może być zły, a ateista dobry, wiara nie ma tutaj znaczenia. "Świętych ksiąg" przeciętny człowiek nie bierze dosłownie. Problem w tym, że zawsze znajdą się fanatycy i na ich podstawie tworzy się obraz całej religii.

Z mojej strony to koniec tematów okołoreligijnych
[/SIZE]

JA mam podobnie. Z kościołą zrezygnowałam już lata temu. I też nie chcę się zagłębiać specjalnie w dyskusję, bo mogłabym mówić i mówić i wymieniać się argumentami, ale nie ma sensu, bo to zawsze prowadzi do nieprzyjmności. Każdy wierzy, w co chce. Niestety boli mnie trochę to, że większość mianujących się KAtolikami ludzi nawet nie wie w co wierzy i nigdy nie przeczytała Biblii.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;59882236] talkative
woowwww.... gratukuje stazu zwiazkowego
bawcie sie dobrze na urlopie
jaki film polecasz? jako ze siedze chora w domu to obejrzalabym cos dobrego

co do religii i wiary- ja jestem zwolenniczka panstwa swieckiego, nie znosze jak KK wtraca sie w polityke i oswiate w Polsce
uwazam ze wybor religii (lub jej brak) powinien byc wolny i swiadomy.
Ja zostalam ochrzczona, poszlam do kumunii, bylam bierzmowana.... tyko sie pytam po co? Do koscila nie chodze wieeele lat, nie uznaje 10 przykazan, nie obchodze zadnych swiat, itd....
Nie znosze dzielenia ludzi wedlug religii, bo to czesto nie nasz wybor.[/QUOTE]

DZięki A jakiego typu filmy lubisz?
I po raz kolejny się zgodzę. Tylko i wyłącznie państwo świeckie według mnie. Wiara we własnym, prywatnym zakresie. Ja Święta obchodzę wyłącznie w wymiarze tradycyjnym i traktuje jako czas spotkania z rodziną i odpoczynku. I jedzenia haha Chociaż ostatnio miałam wolny tylko pierwszy dzień świąt a drugiego już pracowałąm i właściwie nie obchodziłam w ogóle...

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Cytat:
Napisane przez ArabicPrincess Pokaż wiadomość
Łódź

I tez marzy mi sie dubaj 😍
Pooolecam jest super !
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-04, 20:23   #740
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Zazdroszcze Dubaju 😆 oj zazdroszcze
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 20:49   #741
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

talkative2
Trochę sie zagalopowałam z tym moim pisaniem :P
Rola kobiety to że ma rodzić dzieci?
Byłaś w Dubaju? To prawda,że jest tam tak,że nie trzeba płacić podatków?przestępczość jest bardzo niska a policja jeździ drogimi autami?
Hotel w kształcie żagla jest w większości w środku że złota?
Tak mi opowiadał kolega który tam był.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 20:49   #742
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
TAAAAAK! O matko ile ja tu mam bratnich dusz na tym forum! ZAmieszkam tu forever!

JA mam podobnie. Z kościołą zrezygnowałam już lata temu. I też nie chcę się zagłębiać specjalnie w dyskusję, bo mogłabym mówić i mówić i wymieniać się argumentami, ale nie ma sensu, bo to zawsze prowadzi do nieprzyjmności. Każdy wierzy, w co chce. Niestety boli mnie trochę to, że większość mianujących się KAtolikami ludzi nawet nie wie w co wierzy i nigdy nie przeczytała Biblii.



DZięki A jakiego typu filmy lubisz?
I po raz kolejny się zgodzę. Tylko i wyłącznie państwo świeckie według mnie. Wiara we własnym, prywatnym zakresie. Ja Święta obchodzę wyłącznie w wymiarze tradycyjnym i traktuje jako czas spotkania z rodziną i odpoczynku. I jedzenia haha Chociaż ostatnio miałam wolny tylko pierwszy dzień świąt a drugiego już pracowałąm i właściwie nie obchodziłam w ogóle...
Polecam się
Też mi się tutaj podoba

Ja do kościoła nie chodziłam nigdy w zasadzie, chociaż mam bierzmowanie. Jestem 4 z kolei dzieckiem, dopóki rodzicie mieli dwójkę to jeszcze jeździli, bo "co ludzie powiedzą", z trójką było już coraz ciężej, a z 4 sobie odpuścili i takim sposobem np. nie byłam nigdy na pasterce czy wielu innych takich "uroczystościach".
Ale święta są fajne, uwielbiam Gwiazdkę, choinkę itp. Tak, pielęgnuję w sobie dziecko zwłaszcza, że ja do rodziców jeżdżę głównie na święta właśnie, bo dzieli nas 400km. Tylko, że nasze święta nigdy nie miały zkościołem wiele wspólnego, nie było śpiewania kolęd, pasterki, czytania biblii, czy jakiś takich rzeczy, nawet opłatkiem się czasem nie dzieliliśmy, bo nie było komu go kupić

Z mieszania się kościoła w politykę nigdy nie wyszło i nie wyjdzie nic dobrego. Tak jak z lekarzami i ich klauzulą sumienia...
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 10:55   #743
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

paula pochwal się swoimi rękodziełami! Masz jakąś stronę na fb,bloga, czy sklep? Ja z lubością wszelkie takie rzeczy oglądam
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 12:58   #744
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

ja też do religii mam bardzo "elastyczne" podejście. Nie trawię całej tej szopki okołokościelnej (rydzykomanii i pchania się wiary w każdą dziedzinę życia). Święta, podobnie jak dla dziewczyn, są dla mnie okazją do spotkań w gronie rodzinnym. I wolę spędzić godzinę więcej z rodzicami, czy u teściów, niż stojąc w tłoku na mszy, z której i tak wiele nie wyniosę. Wiem, że dziecko ochrzczę, ale dam mu możliwość decydowania samodzielnie, czy chce chodzić na msze co niedzielę, czy nie. I nie będę go do tego zmuszać.

Kathinna - nie mam żadnego miejsca do "uzewnętrzniana się" w internecie. Większość rzeczy robię dla siebie, do domu czy na jakieś rozdawnictwo (typu kartka na urodziny czy ślubna). Robię sobie czasem zdjęcie, jak nie zapomnę, ale bardziej "na pamiątkę" niż na bloga. Myślałam kiedyś o tym co prawda, ale wolę ten czas poświęcić na dziubdzianie niż na blogowanie Ostatnio lubuję się w quillingu i papierowej wiklinie. Czekam tylko na wakację i chwilę luzu, żeby na spokojnie móc sobie "pokręcić"
W załącznikach wrzuciłam parę zdjęć. Niektóre niestety kiepskiej jakości, bo sobie przypominałam o nich w ostatniej chwili.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_4079.jpg (93,1 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_4083.jpg (119,2 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1492.jpg (94,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_3912.jpg (119,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0286.jpg (96,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0991.jpg (117,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1478.jpg (84,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0188.jpg (102,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_3834.jpg (107,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_5139.jpg (185,4 KB, 7 załadowań)

Edytowane przez paula54
Czas edycji: 2016-05-05 o 13:02
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 13:05   #745
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
ja też do religii mam bardzo "elastyczne" podejście. Nie trawię całej tej szopki okołokościelnej (rydzykomanii i pchania się wiary w każdą dziedzinę życia). Święta, podobnie jak dla dziewczyn, są dla mnie okazją do spotkań w gronie rodzinnym. I wolę spędzić godzinę więcej z rodzicami, czy u teściów, niż stojąc w tłoku na mszy, z której i tak wiele nie wyniosę. Wiem, że dziecko ochrzczę, ale dam mu możliwość decydowania samodzielnie, czy chce chodzić na msze co niedzielę, czy nie. I nie będę go do tego zmuszać.

Kathinna - nie mam żadnego miejsca do "uzewnętrzniana się" w internecie. Większość rzeczy robię dla siebie, do domu czy na jakieś rozdawnictwo (typu kartka na urodziny czy ślubna). Robię sobie czasem zdjęcie, jak nie zapomnę, ale bardziej "na pamiątkę" niż na bloga. Myślałam kiedyś o tym co prawda, ale wolę ten czas poświęcić na dziubdzianie niż na blogowanie Ostatnio lubuję się w quillingu i papierowej wiklinie. Czekam tylko na wakację i chwilę luzu, żeby na spokojnie móc sobie "pokręcić"
W załącznikach wrzuciłam parę zdjęć. Niektóre niestety kiepskiej jakości, bo sobie przypominałam o nich w ostatniej chwili.
Quillingowe super, a exploginng box śliczny!
Karczochowe bombki też piękne!

Ja też robię dla siebie, ale łasa jestem na komplementy, więc sobie prowadzę stronki
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 15:53   #746
_Landrynka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 47
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Witajcie!
Jestem tutaj nowa, chciałam zapytać czy wątek też jest dla bezdzietnych z wyboru, które nigdy nie będą chciały mieć dzieci ? i czy są tu tez takie osoby?
pozdrawiam wszystkich
_Landrynka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 18:20   #747
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez _Landrynka_ Pokaż wiadomość
Witajcie!
Jestem tutaj nowa, chciałam zapytać czy wątek też jest dla bezdzietnych z wyboru, które nigdy nie będą chciały mieć dzieci ? i czy są tu tez takie osoby?
pozdrawiam wszystkich
Jest na wizażu wątek bezdzietne z wyboru nie chcę mieć dzieci
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 19:13   #748
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Wczoraj bylo okropnie a dzisiaj taka ladna pogoda 😍

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Male zakupy w rossmanie poczynione
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 19:22   #749
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Cytat:
Napisane przez ArabicPrincess Pokaż wiadomość
Wczoraj bylo okropnie a dzisiaj taka ladna pogoda 😍

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Male zakupy w rossmanie poczynione
Ja dorwałam top coat gel oraz pomadkę z Wibo,do tego dwa błyszczyki Eveline
Uwielbiam te promocje z Rossmana zapasy są już na jakiś czas
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 19:25   #750
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Bezdzietne około-trzydziestolatki - zapraszam do plotek! :)

Ja wzielam lakiery do frenchu, dwie pomadki ochronne z AA i dwa blyszczyki wibo z takim ladnym delikatnym kolorem
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-19 08:49:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.