Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;) - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-17, 07:48   #2161
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Ja też wyrzucam, najbardziej jogurty i owoce. Ale czasem to np. teściowie przyjadą i przywiozą, nie zjedzą, a my np. jogurtów owocowych nie jemy. I niby nie do końca nasza wina, no ale i tak są wyrzuty sumienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:01   #2162
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Oj, tak jak Smerfetka dużo bym dała za to, żeby była u nas dostawa online! Chociaż z drugiej strony aktualnie te dwie godziny kiedy w soboty zostawiamy małego rodzicom i idziemy do Lidla to atrakcja

Ja chciałabym tak na serio serio planować każdy posiłek na tydzień, ale nigdy mi to nie wychodzi :/:/:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:23   #2163
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Ja też bym się chciała ogarnąć z zakupami ale to ciężki temat. Np w tym tygodniu TŻ cały dzień w pracy, w sobotę też. W niedziele pozamykane. No sama większych zakupów z dzieckiem nie zrobię więc tak kupujemy na raty codziennie coś To już pomijając fakt że kompletnie nie umiem planować posiłków do przodu.
Szkoda że nie ma u nas dostawy online, poklikalabym na spokojnie a nie ciągle szybkie zakupy bo dziecko/ciepło/nie ma czasu itd. Potem zawsze czegoś nie ma

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
U nas już też nie ma... Tzn zostało Tesco jeszcze chwilę ale dostawa 18zl... A było od 7.99...
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Oj, tak jak Smerfetka dużo bym dała za to, żeby była u nas dostawa online! Chociaż z drugiej strony aktualnie te dwie godziny kiedy w soboty zostawiamy małego rodzicom i idziemy do Lidla to atrakcja

Ja chciałabym tak na serio serio planować każdy posiłek na tydzień, ale nigdy mi to nie wychodzi :/:/:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale co konkretnie Ci się nie udaje?

Ja jestem czasem dobra w czyszczeniu lodówki ale jak widzę wzrok męża jak mówię "dodaj tego brokuła (już ugotowany) do spagetti" to mam wrażenie że jestem na granicy żeby mnie z chaty nie wywalił

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Dla mnie dobrym sposobem na czyszczenie jest pizza wszystkie warzywa tam idą. Ostatnio spod z kalafiora zrobiłam nawet bo był i umierał..

Druga sprawa jak się przedstawiamy na fazę że jemu żeby się najeść a nie dla ogromnej przyjemności to też odzie nam lepiej z niewyrzucaniem



Ps ten pomidor to raczej się nie nada na kanapki, ja używam do pomidorowej, jarzynowej, sosu do makaronu czy risotto

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:30   #2164
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Sq, co mi konkretnie nie wychodzi - zrobię sobie teoretycznie jakiś plan i staram się go trzymać, trzymam się go dzień a potem a to zjemy u rodziców, a to coś jednak zamówimy bo mamy na coś ochotę i plan się psuje. W sumie chętnie bym spróbowała w tym tygodniu zaplanować znowu na próbę, ale dzień babci i dziadka i będziemy trochę jeździć... To tu poczęstują czymś, to tam :/ no nic, zaplanuję na następny tydzień

Pizza to fajny sposób na czyszczenie, faktycznie. Makaron też nie najgorszy, albo sałatka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:39   #2165
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Sq, co mi konkretnie nie wychodzi - zrobię sobie teoretycznie jakiś plan i staram się go trzymać, trzymam się go dzień a potem a to zjemy u rodziców, a to coś jednak zamówimy bo mamy na coś ochotę i plan się psuje. W sumie chętnie bym spróbowała w tym tygodniu zaplanować znowu na próbę, ale dzień babci i dziadka i będziemy trochę jeździć... To tu poczęstują czymś, to tam :/ no nic, zaplanuję na następny tydzień

Pizza to fajny sposób na czyszczenie, faktycznie. Makaron też nie najgorszy, albo sałatka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to jak mój mąż. Planujemy. Ja cisne obiad na 2dni, ja w domu on do prscy a ten mi mówi po 4dniach że to nadal w lodówce bo on miał spotjknia, wyjazdy, nie było lodówki i inne gówna... Mnie to drażni bo helol no wiesz o tym wiesz ze jedziesz na spotka ia od 10.do 13.30 i na 13.30 do 16 to po uja planować obiad na wynos?
Dzien babci po prostu nie planuj obiady. Najwyżej weźmiesz na wynos wtedy.
Ja muszę zaplanować 5 obiadów na 7 dni i po prostu to będzie ruchome. Nie pon jedno we wtorek coś innego tylko jak trafię. Więcej dni niż 2 nam nie ucieka

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 09:03   #2166
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Sq, co mi konkretnie nie wychodzi - zrobię sobie teoretycznie jakiś plan i staram się go trzymać, trzymam się go dzień a potem a to zjemy u rodziców, a to coś jednak zamówimy bo mamy na coś ochotę i plan się psuje. W sumie chętnie bym spróbowała w tym tygodniu zaplanować znowu na próbę, ale dzień babci i dziadka i będziemy trochę jeździć... To tu poczęstują czymś, to tam :/ no nic, zaplanuję na następny tydzień

Pizza to fajny sposób na czyszczenie, faktycznie. Makaron też nie najgorszy, albo sałatka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz też zrobić czegoś więcej i np. zamrozić a przedtem podzielić na porcje, +/- tyle ile zjecie
Ja dziś robię rosół dla chłopaków, a sama mam rybę i warzywa plus kuskus ( nie lubię kuskusa! Ale tu nic innego nie ma, no, qinoa czy jak to tam).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 09:04   #2167
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Robicie obiady na 2 dni? Ja kiedys robilam a teraz codziennie cos nowego i to mnie troche denerwuje, bo bym miala wiecej czasu, dlatego chce tez wrocic i sprobowac planowania posilkow. Czasem to mam wrazenie ze robie 3 obiady bo dla nas, synowi cos innego bo "nie lubi" no i dla mlodego jakis obiadek akurat jemu udaje sie na 2 dni zrobic zawsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-17, 09:33   #2168
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Nienawidzę gotować. A raczej planować obiadów. Nie mam takiego zmysłu " co zrobić z czegoś w lodówce". Więc w moim przypadku to zakupy raczej pod konkretne dania.

Laski, jestem załamana. Wrócił mi kaszel i katar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 09:39   #2169
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Oesuuuu wczoraj Maja dała popalić wieczór. Miala drzemkę do 18 i padła do spania dopiero przed 23 Ale po takich krzykach i płaczach. Zaglądam do buzi A tak przebiła sie druga jedynka więc może ja boli tez jak ząbek juz wyrasta w górę? Bo strasznie byla marudna wczoraj..
Liczyłam.ze jak zasnela tak późno to obudzi się po 4 godz A tu zonk pobudki co 2 godziny także ja dalej zombie..
Jutro mam wyjście zaplanowane na uro koleżanki do knajpy. Ciekawe czy sie uda..
Co do zakupów to my takie większe ta Z w tygodniu i robi je tz ale ja tez przy okazji spaceru czasem zagladne i cos dokupuje. Co do planowania to nie umiem z resztą ja umiem ugotować jakieś 4 dnia na krzyż haha
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez N4TI
Czas edycji: 2020-01-17 o 09:42
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 09:52   #2170
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
O to jak mój mąż. Planujemy. Ja cisne obiad na 2dni, ja w domu on do prscy a ten mi mówi po 4dniach że to nadal w lodówce bo on miał spotjknia, wyjazdy, nie było lodówki i inne gówna... Mnie to drażni bo helol no wiesz o tym wiesz ze jedziesz na spotka ia od 10.do 13.30 i na 13.30 do 16 to po uja planować obiad na wynos?
Dzien babci po prostu nie planuj obiady. Najwyżej weźmiesz na wynos wtedy.
Ja muszę zaplanować 5 obiadów na 7 dni i po prostu to będzie ruchome. Nie pon jedno we wtorek coś innego tylko jak trafię. Więcej dni niż 2 nam nie ucieka

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
U nas jest umowa że nie ma jedzenia na mieście bez wcześniejszego dania znać. Jak chce coś zjeść to mu pisze a ja gotuję wtedy dla siebie i/lub małego. Jak mam ugotowany obiad bo np zrobiłam na 2 dni, a tz mówi że zjadłby x, to dostaje obiad w pudełko na następny dzień. Jest ugotowane to będzie jedzone. Pisałaś że masz mięso wyjęte i co wtedy zrobić. Po prostu obrob termicznie mięso, wtedy może polezec ten jeden dodatkowy dzień l i b ugotuj po prostu obiad na następny dzień. Ja tak robię jak mam rozmrozone mięso i nie mogę go zamrozić. Jeżeli nie było mrożone to zamrazam.
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Sq, co mi konkretnie nie wychodzi - zrobię sobie teoretycznie jakiś plan i staram się go trzymać, trzymam się go dzień a potem a to zjemy u rodziców, a to coś jednak zamówimy bo mamy na coś ochotę i plan się psuje. W sumie chętnie bym spróbowała w tym tygodniu zaplanować znowu na próbę, ale dzień babci i dziadka i będziemy trochę jeździć... To tu poczęstują czymś, to tam :/ no nic, zaplanuję na następny tydzień

Pizza to fajny sposób na czyszczenie, faktycznie. Makaron też nie najgorszy, albo sałatka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja próbowałam menu na tydzień i się nie sprawdziło. Teraz przeglądam książkę, wybieram kilka przepisów i patrzę co potrzebuje: aha pomidory, makaron, papryka, cebula, ziemniaki i wtedy gotuję co mi pasuje. Jeżeli zmienia mi się koncepcja to gotuję z tego co mam, my zaoszczedzilismy 100e miesięcznie tylko dzięki temu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 09:58   #2171
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
U nas jest umowa że nie ma jedzenia na mieście bez wcześniejszego dania znać. Jak chce coś zjeść to mu pisze a ja gotuję wtedy dla siebie i/lub małego. Jak mam ugotowany obiad bo np zrobiłam na 2 dni, a tz mówi że zjadłby x, to dostaje obiad w pudełko na następny dzień. Jest ugotowane to będzie jedzone. Pisałaś że masz mięso wyjęte i co wtedy zrobić. Po prostu obrob termicznie mięso, wtedy może polezec ten jeden dodatkowy dzień l i b ugotuj po prostu obiad na następny dzień. Ja tak robię jak mam rozmrozone mięso i nie mogę go zamrozić. Jeżeli nie było mrożone to zamrazam. Ja próbowałam menu na tydzień i się nie sprawdziło. Teraz przeglądam książkę, wybieram kilka przepisów i patrzę co potrzebuje: aha pomidory, makaron, papryka, cebula, ziemniaki i wtedy gotuję co mi pasuje. Jeżeli zmienia mi się koncepcja to gotuję z tego co mam, my zaoszczedzilismy 100e miesięcznie tylko dzięki temu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko u nas to jest na zasadzie dostał w pudełku a zjadł kupione. No ale on ma taką pracę niestety i powiedzmy rozumiem. Drażni mnie ze nie pomyślał wcześniej że nie bierze bo nie zje. Bo ja bym na lunch zjadła o nie musiała gotować od rana
A kwestia mięsa kolejny dzień to nie mój prolbme mięso. Tylko że mam kupione na tydzień. Wpada sobota a ja mam nadal pół lodówki na 2 obiady no ale jadę na zakupy. Kupuje mniej, czasem za mało. Dokupuje. No wiesz. O kant dupy rozbić takie planowanie bo ja się staram a ciężko bo co tydzień muszę się dostosowywać. Nie mogę tego z automatu robić

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-17, 10:00   #2172
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

U mnie mrożenie odpada, nie umiem się do tego przekonać i się nie przekonam już chyba



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 10:12   #2173
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Tylko u nas to jest na zasadzie dostał w pudełku a zjadł kupione. No ale on ma taką pracę niestety i powiedzmy rozumiem. Drażni mnie ze nie pomyślał wcześniej że nie bierze bo nie zje. Bo ja bym na lunch zjadła o nie musiała gotować od rana
A kwestia mięsa kolejny dzień to nie mój prolbme mięso. Tylko że mam kupione na tydzień. Wpada sobota a ja mam nadal pół lodówki na 2 obiady no ale jadę na zakupy. Kupuje mniej, czasem za mało. Dokupuje. No wiesz. O kant dupy rozbić takie planowanie bo ja się staram a ciężko bo co tydzień muszę się dostosowywać. Nie mogę tego z automatu robić

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
To po prostu poszukaj dań do których możesz wrzucić kilka rodzajów mięsa. Np leczo,zostało Ci mięso robisz gar leczo i zamrazasz. Albo gulasz, albo gotuj rosół. Ja nie czaje brania jedzenia do pracy a zamawianie czegoś innego, z głodu nikt jeszcze się nie ze.sral i można zjeść godzinę czy 2 później jak się np wróci do biura

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
U mnie mrożenie odpada, nie umiem się do tego przekonać i się nie przekonam już chyba



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szkoda bo to jest najlepszy sposób przechowywania, najzdrowszy tez

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 10:17   #2174
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Problem z marnowaniem jedzenia nie jest mi obcy, niestety Najwięcej u nas marnuje się pieczywa. Zdarza nam się z TŻ nie dogadać, ja kupię bułki idąc z małą na spacer, on wraxając z pracy i już mamy za dużo. Pytam starego, czy mam to mrozić czy zje. On twierdzi, że zje, po czym zapomni i po 3 dniach lądują w koszu. Staram się też robić większe zakupy raz w tygodniu i planować obiady, tylko realizacja kiepsko mi wychodzi. Często się z kimś umawiam na mieście i spontanicznie idziemy na coś do jedzenia, mimo że w plabie była tylko kawa, alvo po spacerze z dziećmi zaprosi mnie koleżanka i poczęstuje obiadem, albo mąż idzie na lunch do knajpy którą lubię i coś mi weźmie itd. A moje obiady leżą w lodówce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Tylko u nas to jest na zasadzie dostał w pudełku a zjadł kupione. No ale on ma taką pracę niestety i powiedzmy rozumiem. Drażni mnie ze nie pomyślał wcześniej że nie bierze bo nie zje. Bo ja bym na lunch zjadła o nie musiała gotować od rana

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Mój też tak robi! Jeju, jak mnie to wpienia Chociaż vy to schował do lodówki w pracy, a on nosi w plecaku cały dzień, więc wieczotem już się do niczego nie nadaje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 10:19   #2175
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
U mnie mrożenie odpada, nie umiem się do tego przekonać i się nie przekonam już chyba



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co Ci nie odpowiada?
Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
To po prostu poszukaj dań do których możesz wrzucić kilka rodzajów mięsa. Np leczo,zostało Ci mięso robisz gar leczo i zamrazasz. Albo gulasz, albo gotuj rosół. Ja nie czaje brania jedzenia do pracy a zamawianie czegoś innego, z głodu nikt jeszcze się nie ze.sral i można zjeść godzinę czy 2 później jak się np wróci do biura

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Szkoda bo to jest najlepszy sposób przechowywania, najzdrowszy tez

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie zesra ale jak klient zaprasza na lunch a on jest managerem projektu to wybacz ale nie widziałam żeby ktoś powiedział dzięki ale nie. Taka branża. Networking jest bardzo ważny. Plus jak np nie ma u klienta ogólnodostępnej kuchni a jest stołówka z obiadem za 10zl to też bym poszła na taki obiad a nie jadła zimna karowke z ryżem z pudełka w salce konferencyjnej gdzie pracuje 5oosb jeszcze później do 17... To wynika że specyfikacji pracy jaką mamy. Po prostu są dni że się nie da zjeść obiadu z domu. Kropka.

A co do leczo itp to też wiesz ja sobie planuje tydzień np że w środę jemy coś co się robi dłużej a w czw zjem na szybko makaron bo mam chusty młody jest krócej z lobku. A stoję i kroje warzywa i marnuje 1-2h na leczo czy inne potrawki. Ja wiem ze się da. Ale mam plan dnia inny i mi to po prostu nie na rękę albo wręcz nie mam czasu i jak myślę o 22 że jeszcze muszę obrobić to mięso to mi się nóż w kieszeni otwiera

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 10:22   #2176
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Tylko ze dzięki takiemu podejściu no trudno już nasze dzieci będą odczuwaly tego skutki. Niedostatek wody pitnej np. To są realia. Ile wody pitnej zużywa się do produkcji mięsa a później każdy z nas wywala setki kilogramow
A najlepszym rozwiązaniem byłoby ograniczenie mięsa do np 2 posiłków w tygodniu. Wtedy nie ma problemów ze nakupowane i trzeba zjesc
Ale żeby nie było ja nie pisze tego personalnie do Sq ale ogólnie, że każdy z nam robi tak jak mu wygodnie ale to ma niestety poważne konsekwencje. U nas teraz mięso je tylko młody i ja sobie chwalę takie rozwiazanie
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”

Edytowane przez Misha_
Czas edycji: 2020-01-17 o 10:34
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 11:15   #2177
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Nienawidzę gotować. A raczej planować obiadów. Nie mam takiego zmysłu " co zrobić z czegoś w lodówce". Więc w moim przypadku to zakupy raczej pod konkretne dania.

Laski, jestem załamana. Wrócił mi kaszel i katar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to samo..
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
U mnie mrożenie odpada, nie umiem się do tego przekonać i się nie przekonam już chyba



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam miejsca... Nie dość że malutka zamrażarka to jeszcze mi się jedna szuflada rozwala i będę pokonana
Marzy mi się wielka zamrażarka w spiżarce w nowym domu i tam różne warzywa, zupy czy zapas np bigosu
Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Tylko ze dzięki takiemu podejściu no trudno już nasze dzieci będą odczuwaly tego skutki. Niedostatek wody pitnej np. To są realia. Ile wody pitnej zużywa się do produkcji mięsa a później każdy z nas wywala setki kilogramow
A najlepszym rozwiązaniem byłoby ograniczenie mięsa do np 2 posiłków w tygodniu. Wtedy nie ma problemów ze nakupowane i trzeba zjesc
Ale żeby nie było ja nie pisze tego personalnie do Sq ale ogólnie, że każdy z nam robi tak jak mu wygodnie ale to ma niestety poważne konsekwencje. U nas teraz mięso je tylko młody i ja sobie chwalę takie rozwiazanie
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fakt
U nas akurat dość mało mięsa schodzi, ja potrzebuję bardzo mało i większość mi nie smakuje, TŻ też głównie drób, a bez mięsa obiad też spokojnie zje

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 11:20   #2178
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Co do mrożenia to mam mało miejsca i może to stoi na przeszkodzie

Co do jedzenia na mieście to ja rozumiem męża Sq, mój mąż też dużo je na mieście w pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 11:54   #2179
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Tylko ze dzięki takiemu podejściu no trudno już nasze dzieci będą odczuwaly tego skutki. Niedostatek wody pitnej np. To są realia. Ile wody pitnej zużywa się do produkcji mięsa a później każdy z nas wywala setki kilogramow
A najlepszym rozwiązaniem byłoby ograniczenie mięsa do np 2 posiłków w tygodniu. Wtedy nie ma problemów ze nakupowane i trzeba zjesc
Ale żeby nie było ja nie pisze tego personalnie do Sq ale ogólnie, że każdy z nam robi tak jak mu wygodnie ale to ma niestety poważne konsekwencje. U nas teraz mięso je tylko młody i ja sobie chwalę takie rozwiazanie
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy ja napisałam że mam podejście no trudno? Nie. Ale że mnie to absolutnie wia. Mięsa nie wyrzuciłam chyba nigdy... Zrezzta to był tylko przykład. Równie dobrze mogłabym powiedzieć że mam wloszczyzne na zupę a zupy gotowac nie będę albo pieczarki czy cokolwiek innego. Kwestia że mam kupione a nie ma komu użyć bo nie bierze mój mąż pod uwagę swojej pracy jak planujemy posiłki.

Co do wody to ja ostatnio zaczęłam zbierać to co leje zanim poleci ciepła. Matko ile litrów!

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka

Edytowane przez sQuaara
Czas edycji: 2020-01-17 o 12:00
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-17, 12:10   #2180
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Mój mąż w sumie nigdy nie bierze obiadów do pracy bo zawsze je na mieście podczas pracy i to dla mnie też była swego czasu mała motywacja do gotowania, bo się marnowało jak za dużo zrobiłam. No nie będzie jadł dwóch obiadów.

A co do obiadów resztkowych to została mi mała cukinia i zapiekłam ją sobie z mozzarellą i pomidorami, mniam. Nic więcej już dziś nie robię,bo po tż pracy wychodzę z koleżanką do zajeeeeee knajpy, więc będę grzeszyć. Ale od jutra już znowu będę grzeczna

Szkoda tylko, że moje dziecko nie posidzi grzecznie w krzeselku do karmienia na widoku ani nie pospi samo w łóżeczku i nie mam nawet jak włosów umyć na wyjście żeby ten mały koala na mnie nie wisiał ciągle to bym się ogarnęła a pójdę jakkolwiek bo będę mieć mało czasu tzn mąż wróci a ja od razu na autobus biegnę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.

Edytowane przez Lilly Greace
Czas edycji: 2020-01-17 o 12:12
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 12:25   #2181
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Czy ja napisałam że mam podejście no trudno? Nie. Ale że mnie to absolutnie wia. Mięsa nie wyrzuciłam chyba nigdy... Zrezzta to był tylko przykład. Równie dobrze mogłabym powiedzieć że mam wloszczyzne na zupę a zupy gotowac nie będę albo pieczarki czy cokolwiek innego. Kwestia że mam kupione a nie ma komu użyć bo nie bierze mój mąż pod uwagę swojej pracy jak planujemy posiłki.

Co do wody to ja ostatnio zaczęłam zbierać to co leje zanim poleci ciepła. Matko ile litrów!

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ale na to nie ma innej rady jak kupić mniej. Skoro masz za dużo i zostaje no to nic innego się nie wymysli
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Mój mąż w sumie nigdy nie bierze obiadów do pracy bo zawsze je na mieście podczas pracy i to dla mnie też była swego czasu mała motywacja do gotowania, bo się marnowało jak za dużo zrobiłam. No nie będzie jadł dwóch obiadów.

A co do obiadów resztkowych to została mi mała cukinia i zapiekłam ją sobie z mozzarellą i pomidorami, mniam. Nic więcej już dziś nie robię,bo po tż pracy wychodzę z koleżanką do zajeeeeee knajpy, więc będę grzeszyć. Ale od jutra już znowu będę grzeczna

Szkoda tylko, że moje dziecko nie posidzi grzecznie w krzeselku do karmienia na widoku ani nie pospi samo w łóżeczku i nie mam nawet jak włosów umyć na wyjście żeby ten mały koala na mnie nie wisiał ciągle to bym się ogarnęła a pójdę jakkolwiek bo będę mieć mało czasu tzn mąż wróci a ja od razu na autobus biegnę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też dla siebie takie rzeczy robię, tz za to nie cierpi jakiś zapiekanych baklazanow, cukinii, papryk. Ostatnio na leczo kręci nosem że znooowu cukinia. A jak my z młodym kochamy to cóż poradzić. Może sobie sam gotowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 12:31   #2182
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Ale na to nie ma innej rady jak kupić mniej. Skoro masz za dużo i zostaje no to nic innego się nie wymysliJa też dla siebie takie rzeczy robię, tz za to nie cierpi jakiś zapiekanych baklazanow, cukinii, papryk. Ostatnio na leczo kręci nosem że znooowu cukinia. A jak my z młodym kochamy to cóż poradzić. Może sobie sam gotowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież to wiem. I dla mnie jest inna rada. Mój mąż musi się ogarnąć i mi mówić w które dni nie bierze obiafu. Wtedy kupię mniej. No wrózka nie jestem przecież skąd mam to wiedzieć

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 12:38   #2183
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Problem z marnowaniem jedzenia nie jest mi obcy, niestety Najwięcej u nas marnuje się pieczywa. Zdarza nam się z TŻ nie dogadać, ja kupię bułki idąc z małą na spacer, on wraxając z pracy i już mamy za dużo. Pytam starego, czy mam to mrozić czy zje. On twierdzi, że zje, po czym zapomni i po 3 dniach lądują w koszu. Staram się też robić większe zakupy raz w tygodniu i planować obiady, tylko realizacja kiepsko mi wychodzi. Często się z kimś umawiam na mieście i spontanicznie idziemy na coś do jedzenia, mimo że w plabie była tylko kawa, alvo po spacerze z dziećmi zaprosi mnie koleżanka i poczęstuje obiadem, albo mąż idzie na lunch do knajpy którą lubię i coś mi weźmie itd. A moje obiady leżą w lodówce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------



Mój też tak robi! Jeju, jak mnie to wpienia Chociaż vy to schował do lodówki w pracy, a on nosi w plecaku cały dzień, więc wieczotem już się do niczego nie nadaje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie pieczywo tyle nie leży, ale po tych 3 dniach chyba nie jest spleśniałe? Jak starsze, to ja wkładam do opiekacza, można też usmażyć w jajku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 13:49   #2184
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Mój syn jest bezsprzecznym rekordzistą naszego wątku jeśli chodzi o spanie! Wczoraj jedna drzemka skończona o godzinie 15 i do 3 w nocy zero snu!
No wykończy mnie gówniarstwo małe
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 13:55   #2185
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Mój syn jest bezsprzecznym rekordzistą naszego wątku jeśli chodzi o spanie! Wczoraj jedna drzemka skończona o godzinie 15 i do 3 w nocy zero snu!

No wykończy mnie gówniarstwo małe
A dziś jak?

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 14:09   #2186
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
A dziś jak?

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
Ej no od dziś to dopiero niedawno wstał jakoś około 13 oczywiście z milionami pobudek
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 14:27   #2187
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Mój syn jest bezsprzecznym rekordzistą naszego wątku jeśli chodzi o spanie! Wczoraj jedna drzemka skończona o godzinie 15 i do 3 w nocy zero snu!
No wykończy mnie gówniarstwo małe
Liliana, bardzo Ci współczuję. Bardzo. Ola tylko dziś nie miała drzemki między 7 a 8 i tyle nerwów mnie to kosztowało.
Jeżeli twój synek tak samo reaguje na brak drzemek to masakrę musisz mieć.
On też się chyba kwalifikuje pod high need baby.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 15:04   #2188
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Liliana, bardzo Ci współczuję. Bardzo. Ola tylko dziś nie miała drzemki między 7 a 8 i tyle nerwów mnie to kosztowało.
Jeżeli twój synek tak samo reaguje na brak drzemek to masakrę musisz mieć.
On też się chyba kwalifikuje pod high need baby.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
On się kwalifikuje pod haajnida, ja pod oddział zamknięty
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 15:08   #2189
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
On się kwalifikuje pod haajnida, ja pod oddział zamknięty
Pewnie większość rodziców hajnidów. Ale Ty masz przewalone, bo sama jesteś...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 15:45   #2190
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Ej no od dziś to dopiero niedawno wstał jakoś około 13 oczywiście z milionami pobudek
Od 3 do 13? To niczym moja od 19 do 5... Tyle samo śpią...
Tylko współczuję godzin... Coś poszło nie tak

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-21 11:11:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.