Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-23, 10:44   #1381
zabuch
Przyczajenie
 
Avatar zabuch
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Zgodzę z yogi 53 u mnie jest tak samo ze podczas okresu zaczynam następne opakowanie. Syndi biore od 16 miesięcy(zostały mi jeszcze 2 opakowania). Przy następnej wizycie ginekolog mi zmieni tabletki a wybieram sie w kwietniu jakoś w połowie(zastanawiam się na jakie, nie chce innych syndi jest ok, nie miałam skutków ubocznych).
zabuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 18:20   #1382
champselysees
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, które mają pomóc

Właśnie o Yasminie jest bardzo dużo pozytywnych. Pisałam o tym

A co do bezsensowności wątku, to nie uważam by taki był, ponieważ nie dotyczy "zwykłych" tabletek antykoncepcyjnych, tylko na swój sposób leczniczych. Dla przykładu dowiedziałam się o istnieniu syndi 35 i Cyprest.
champselysees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 18:30   #1383
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, które mają pomóc

my swoje a ty swoje. to, co pisałyśmy o skutkach ubocznych odnosi się także do dobrego wpływu na cerę, regulowania cyklu i generalnie CAŁEGO działania tabletek antykoncepcyjnych, wyłączywszy oczywiście przeciwdziałanie ciąży. i tak, jak to że milion kobiet po diane przytyło nie znaczy, że ty przytyjesz, tak samo to, że milion kobiet po yasmin czuło się świetnie nie znaczy, że ty będziesz się czuła po nich dobrze.

i moim zdaniem ten wątek nie ma większego sensu, bo wszystko, co możesz zrobić przez internet, to poczytać opinie o lekarzach ze swojej okolicy i wybrać tego, którego najwięcej chwalą. to, jakie dostaniesz tabletki nie powinno nijak zależeć od tego, o których jakie opinie wyczytałaś, tylko od tego, co zadecyduje lekarz po badaniach i dokładnym wywiadzie.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 19:32   #1384
tatiancia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 29
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny pomóżcie! Biorę diane od 3 miesięcy i ostatnio pominęłam jedną tabletke na początku opakowania (pierwszy tydzień). Wzięłam ją 18 h za późno, to było w pewien wtorek. W najbliższą niedzielę obudziłam się ze strasznymi mdłościami i zawrotami głowy, które trawją do dziś czyli już prawie 2 tyg. Ogólnie jestem osłabiona i ciągle bym spała Dodam że kocham się z moim facetem do końca. Czy mogę być w ciąży? Czy te zawroty głowy to coś groźnego? Czy miała któraś z Was podobną sytuację? Dziękuję za odp.
__________________
pamiętaj że to, co Cię nie zabije, wzmocni!
tatiancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 20:42   #1385
angdzi88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Dzięki za odpowiedzi, a powiedzcie mi jeszcze czy teraz do końca brania tabletek można pominąć inne środki antykoncepcyjne? Wam chociaż okres występuję w tej 7 dniowej przerwie a my za pierwszym razem nie wystąpił a teraz wystąpił w środku cyklu brania tabletek.
angdzi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 21:29   #1386
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, które mają pomóc

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
nie, nie mylą się, ALE to, że pani x dostała żylaków czy milion pań y utyło to nie znaczy, że ty też dostaniesz żylaków czy utyjesz. to zależy od twojego organizmu i ani nikt na forum ani ginekolog nie powie ci z góry, które tabletki będą dla ciebie najlepsze i bez żadnych niepożądanych skutków.
I tez nie wiadomo czy to na pewno przez tabletki. W koncu nie znamy ich trybu zycia, nie wiemy czy cos sie zmienilo w trakcie przyjmowania tabletek
Cytat:
Napisane przez champselysees Pokaż wiadomość
xxSHINeexx - i nie wróciło po odstawieniu?
A jak wątroba i żyłki?
Owlosienie moze i tak, ale syfki nie
Watroba i zylki ok
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 21:43   #1387
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez angdzi88 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi, a powiedzcie mi jeszcze czy teraz do końca brania tabletek można pominąć inne środki antykoncepcyjne? Wam chociaż okres występuję w tej 7 dniowej przerwie a my za pierwszym razem nie wystąpił a teraz wystąpił w środku cyklu brania tabletek.
Bierzesz tabletki dalej normalnie. Jestes zabezpieczona a takie sytuacje się zdarzają. Przerwe zrób normalnie.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-23, 21:53   #1388
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tatiancia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny pomóżcie! Biorę diane od 3 miesięcy i ostatnio pominęłam jedną tabletke na początku opakowania (pierwszy tydzień). Wzięłam ją 18 h za późno, to było w pewien wtorek. W najbliższą niedzielę obudziłam się ze strasznymi mdłościami i zawrotami głowy, które trawją do dziś czyli już prawie 2 tyg. Ogólnie jestem osłabiona i ciągle bym spała Dodam że kocham się z moim facetem do końca. Czy mogę być w ciąży? Czy te zawroty głowy to coś groźnego? Czy miała któraś z Was podobną sytuację? Dziękuję za odp.
Jeśli mineło 14 dni od stosunku to zrób test.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 07:38   #1389
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, które mają pomóc

ja bralam diane przez 9 miesiecy. dobrze je tolerowalam. przerwalam branie bo stracilam calkowicie libido. bralam je antykoncepcyjnie bo byly 1 z tanich, chociaz w tamtym czasie ciezko bylo uzbierac 10 zl

nie zauwazylam zebym przytyla, tzn ja mialam troche wiecej kg takze jesli znacznie bym przytyla to zauwazylabym napewno

niektorzy lekarze nie robia zadnych badan, a zasugerowac lekarzowi to nie problem. kazdy inaczej reaguje na tabletki. zrob odpowiednie badania i porozmawiaj z lekarzem
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 07:53   #1390
Joasiunia:)
Zakorzenienie
 
Avatar Joasiunia:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15 589
GG do Joasiunia:)
Smile Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, które mają pomóc

To może i ja dołączę...

Ja brałam Diane długi czas. W związku z trądzikiem. Teraz mam Syndi 35 i też jest dobrze. Nic mi nie dolega. Zero skutków ubocznych. I nie przytyłam No może jakbym nie jadła słodkiego to bym miała jeszcze lepszą wagę hihi
Joasiunia:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 13:01   #1391
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tatiancia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny pomóżcie! Biorę diane od 3 miesięcy i ostatnio pominęłam jedną tabletke na początku opakowania (pierwszy tydzień). Wzięłam ją 18 h za późno, to było w pewien wtorek. W najbliższą niedzielę obudziłam się ze strasznymi mdłościami i zawrotami głowy, które trawją do dziś czyli już prawie 2 tyg. Ogólnie jestem osłabiona i ciągle bym spała Dodam że kocham się z moim facetem do końca. Czy mogę być w ciąży? Czy te zawroty głowy to coś groźnego? Czy miała któraś z Was podobną sytuację? Dziękuję za odp.

Mialam identyczna sytuacje, pominieta druga tabletka w pierwszym tyg. W ciaze nie zaszlam. Ale roznie to bywa, zrob test.
patbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-24, 13:59   #1392
champselysees
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, które mają pomóc

dzięki dziewczyny

w pt idę do tego samego (wrr) lekarza. Ma wyniki mojego wymazu i popytam bardzo szczegółowo o tabletki

Trzymajcie kciuki
champselysees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 17:43   #1393
aneczka505
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 22
diane 35 ważne pytanie. proszę o pomoc

W 3. dniu cyklu wzięłam tabletkę antykoncepcją diane 35 (slyszalam ze to jakies paskuctwo i troche się zmartwilam i piszę)(w ulotce pisze, że od 1 dnia się powinno brać, ale można też między 2. a 5. dniem cyklu, tylko przez pierwsze 7 dni trzeba się zabezpieczać.). Okej, wzięłam w środę, czyli do wtorku powinnam się kochać z zabezpieczeniem, lecz przez te 7 (od środy do wtorku) dni nie odbył się żaden stosunek. Na następny dzień już się odbył, czyli środa. stosunek nie zakończył się wytryskiem we mnie. Potem wieczorem zauważyłam, że mam taki dziwny śluz... jak płodny?! I tu pytanie, o co chodzi? dzisiaj jest 18 dzien cyklu i to samo ? tabsy nie działają?!Czy mogło dojść do zapłodnienia ? No i w czwartek też się kochałam z chłopakiem, i wytrysk też był na zewnątrz. Czy powinnam się jakoś zamartwiać? Że tabletki nie zadziałały albo coś?! Błagam, proszę o rzetelną odpowiedź. dodam jeszcze ze troche jajniki mnie kłują

PS To moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne... ma to jakiś wpływ?

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

czy jest ktoś kto moze odpowiedzieć mi na to pytanie?
aneczka505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 18:08   #1394
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: diane 35 ważne pytanie. proszę o pomoc

Jezeli bralas antyki ZGODNIE Z ULOTKA, to jestes zabezpieczona i nie ma mowy o owu, co do sluzu moze tak reaguje twoj organizm a dla swojego spokoju psychicznego i pewnosci zrob test...
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 18:48   #1395
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: diane 35 ważne pytanie. proszę o pomoc

Bierzesz tabletki na czas? Nie zapominasz o nich? Jesli tak, to wszystko musi byc ok
Diane-35 to nie jest paskudztwo. Zwykle tabsy, tylko one przy okazji dzialaja na nadmierne owlosienie i tradzik.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 18:55   #1396
aneczka505
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 22
Dot.: diane 35 ważne pytanie. proszę o pomoc

a to ze to są moje pierwsze w życiu tabsy?(tak bralam regularnie w tym ze w 3 dniu cyklu ale w ulotce pisze ze moze pomiedzy 2 a 5 tylko że przez pierwsze 7 dni brania tabletek trzeba się zabezpieczac ale jak mowilam nie kochalam sie przez te 7 dni tylko po 7 dniach czyli w srode) naczytałam się sporo i panika się już u mnie rozsiała.. z tego wszystkiego zrobiłam test minęło 8-9 dni tak wiem ze za wcześnie (ale musialam, chciac nie uspokoilam sie), ale test był negatywny.. normalnie jestem zdesperowana..

Edytowane przez aneczka505
Czas edycji: 2010-03-25 o 18:56
aneczka505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 19:24   #1397
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: diane 35 ważne pytanie. proszę o pomoc

To nie ma nic do rzeczy. Nie zamartwiaj sie Od tego sa tabletki zeby takich zmartwien nie bylo.
Sluz moze byc rozny na poczatku, Twoj organizm sie dopiero przyzwyczaja do tabletek, czasami to zajmuje nawet 3 cykle.
Nie panikuj
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 19:27   #1398
aneczka505
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 22
Dot.: diane 35 ważne pytanie. proszę o pomoc

czyli generalnie śluzem mam się nie przejmować i wierzyć w to że tabletki zadziałały? przepraszam za ta moje posty ale z tego wszystkiego tak po prostu reaguje. proszę o wybaczenie
aneczka505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:09   #1399
jennuś
Zakorzenienie
 
Avatar jennuś
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomości: 3 398
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

cześć dziewczyny nie besztajcie mnie na wstępie czytałam ulotkę, przeczytałam cały wątek ale muszę zapytac Was o zdanie bo chyba za duzo dzisiaj godzin na uczelni mialam bo nie wiem czy dobrze zrobiłam. No więc: biorę syndi od ponad roku regularnie o godz 21. Nigdy nie zdarzyło sie zebym zapomniala, zwymiotowala i inne takie. Aż do wczoraj: zoreitnowałams ie dopiero dzisiaj przed 19 że nie wziełam wczoraj tabletki, mineło 22 godziny, przeczytalam ulotkę ale kurde dobrze zrobiłam? po prostu chciałabym na chlopski rozum miec to wytlumaczone. Wzielam tabletke przed 19 tą pominietą a teraz o 21 wzielam czwartkową czyli dzisiejsza tak jak powinnam. Jestem w drugim tygodniu stosowania opakowania. Podobno najbezpieczniejszy. I teraz:
- czy dobrze zrobiłam że wzielam tak jak wzielam?
- czy jestem dobrze zabezpieczona? (teraz i czy jak zaczne kolejne opakowanie bede dobrze zabezpieczona?)
- czy mam brac dalej normalnie razem z przerwą? (zostało 10 dni do konca opakowania)
- co mam zrobić?

PRzepraszam Was, ale po prostu chcialabym miec to wyjasnione po ludzkiemu bo tego trzeciego punktu z ulotki jakos nie czaje chyba
__________________
"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa" Ludwig Thomas

Edytowane przez jennuś
Czas edycji: 2010-03-25 o 20:11
jennuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 20:17   #1400
sweet88
Raczkowanie
 
Avatar sweet88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 328
Dot.: diane 35 ważne pytanie. proszę o pomoc

Tak jak piszesz brałaś je zgodnie z zaleceniami no i nie doszło do wytrysku więc nie masz się czym martwić
__________________
  • Prawko zdane!!!!
sweet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:31   #1401
Aga_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 26
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Hej Zastanawiam się nad zmianą tabletek. Jestem na YAZie. Niby nie ma jakiś okropnych skutków ubocznych, ale mam lekką depresję, nie wiem czy przez tabletki wywołaną, poza tym, są DROGIE.

Wiecie może jaka jest różnica między YAZem i Sindi? (w sensie w ilości hormonów...) Czemu YAZ jest taki drogi, skoro zabezpieczają tak samo?
Aga_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:56   #1402
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: diane 35 ważne pytanie. proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez aneczka505 Pokaż wiadomość
czyli generalnie śluzem mam się nie przejmować i wierzyć w to że tabletki zadziałały? przepraszam za ta moje posty ale z tego wszystkiego tak po prostu reaguje. proszę o wybaczenie
Tak. Nie ma powodow do zmartwien
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 07:54   #1403
sylwia2287
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 74
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katlis Pokaż wiadomość
Powiem tak, ALAT i Bilirubina są specyficzne dla wątroby a ASPAT niestety nie, więc zrobiłabym jeszcze bilirubinę, bo ona daje dobry sygnał, jeśli chodzi o leki antykoncepcyjne, jeśli są szkodliwe. Kolejna sprawa, że takie zmiany raczej pojawiają się po wielu miesiącach i pytanie, czy ty nie masz ogólnie wrażliwej wątroby na leki. Brałaś inne leki, antybiotyki? Inne tabletki antykoncepcyjne wcześniej?

Wiesz ja też miałam lekko podwyższony testosteron a efekty spore... Nie masz za wielu innych możliwości, możesz wziąć Yasmin, ale po niej możesz zamiast zatrzymywać wodę, tracić ją i pojawią się z kolei rozstępy Możesz spróbować leków ziołowych typu Poldanen (teoretycznie dla facetów), które też obniżają testosteron...
Katlis wczoraj byłam u mojej giny i zmieniła mi diane na Yasmin Nie na moją prośbę,tylko sama zaproponowała.
Niestety mam pewne wątpliwości.Recepty nie wykupiłam,,wiec nie mam ulotki,ale znalazłam w necie opis i tam nie ma nic o tym,że one leczą trądzik,a wręcz że mogą go spowodować. Jest też napisane,że mogą zatrzymywać wodę w organizmie... Mozesz mi wyjaśnic dlaczego uwazasz,że po nich traci się wodę? Bo ta pani doktor nic mi nie powiedziała,a ja wolę zapytac gdzie indziej,bo ona jest strasznie nieuprzejma. Myślę nawet zeby zadzwonić do Rzecznika Praw Pacjenta(czy coś takiego),bo podczas wizyty nie pozwala zamykac drzwi dzielących jej pokój z pokojem położnej,rezultat jest taki,że pacjentki w poczekalni słyszą jak swym donosnym glosem prowadzi ze mna rozmowe!masakra.Niestety na prywatne wizyty mnie nie stać.
sylwia2287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 10:00   #1404
katlis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 113
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylwia2287 Pokaż wiadomość
Katlis wczoraj byłam u mojej giny i zmieniła mi diane na Yasmin Nie na moją prośbę,tylko sama zaproponowała.
Niestety mam pewne wątpliwości.Recepty nie wykupiłam,,wiec nie mam ulotki,ale znalazłam w necie opis i tam nie ma nic o tym,że one leczą trądzik,a wręcz że mogą go spowodować. Jest też napisane,że mogą zatrzymywać wodę w organizmie... Mozesz mi wyjaśnic dlaczego uwazasz,że po nich traci się wodę? Bo ta pani doktor nic mi nie powiedziała,a ja wolę zapytac gdzie indziej,bo ona jest strasznie nieuprzejma. Myślę nawet zeby zadzwonić do Rzecznika Praw Pacjenta(czy coś takiego),bo podczas wizyty nie pozwala zamykac drzwi dzielących jej pokój z pokojem położnej,rezultat jest taki,że pacjentki w poczekalni słyszą jak swym donosnym glosem prowadzi ze mna rozmowe!masakra.Niestety na prywatne wizyty mnie nie stać.
Drospirenon jest pochodną spironolaktonu, działa antymineralokortykoidowo oraz antyandrogenowo. Na poziomie nerek drospirenon antagonizuje działanie aldosteronu, hamuje aktywność układu renina–angiotensyna–aldos teron (RAA),
a zmniejszając retencję jonów sodu i płynów w organizmie, prowadzi do spadku objętości osocza, obniżenia ciśnienia tętniczego, zmniejszenia masy ciała i redukcji obrzęków [Oelkers W. Drospirenone: a new progestogen with antimineralocorticoid properties in a monophasic oral contraceptive. Gynecology Forum 2002; 7: 6-12.]. Ze względu na to jego działanie należy uważać i kontrolować gospodarkę wodną, pić duzo płynów. Warto też zwrócić uwagę na poziom kortyzolu, hormonu stresu.

Edytowane przez katlis
Czas edycji: 2010-03-26 o 10:02
katlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 13:47   #1405
marcia620
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 47
Dot.: diane 35 ważne pytanie. proszę o pomoc

A ja radze zbadać sobie poziom hormonów w organiźmie. Moja była ginekolog też przepisywała mi te tabletki i niestety omineła badania. Co po odstawieniu spowodowało zatrzymanie się okresu, poszłam do innej ginekolog i swierdziła, że miałam źle dobrane tabletki co rozreguowało mi cykle. Z tego co mi mówiła to Diana może być brana bez obaw tylko w nielicznych przypadkach. Pozdrawiam.
marcia620 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 19:21   #1406
kas18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez jennuś Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny nie besztajcie mnie na wstępie czytałam ulotkę, przeczytałam cały wątek ale muszę zapytac Was o zdanie bo chyba za duzo dzisiaj godzin na uczelni mialam bo nie wiem czy dobrze zrobiłam. No więc: biorę syndi od ponad roku regularnie o godz 21. Nigdy nie zdarzyło sie zebym zapomniala, zwymiotowala i inne takie. Aż do wczoraj: zoreitnowałams ie dopiero dzisiaj przed 19 że nie wziełam wczoraj tabletki, mineło 22 godziny, przeczytalam ulotkę ale kurde dobrze zrobiłam? po prostu chciałabym na chlopski rozum miec to wytlumaczone. Wzielam tabletke przed 19 tą pominietą a teraz o 21 wzielam czwartkową czyli dzisiejsza tak jak powinnam. Jestem w drugim tygodniu stosowania opakowania. Podobno najbezpieczniejszy. I teraz:
- czy dobrze zrobiłam że wzielam tak jak wzielam?
- czy jestem dobrze zabezpieczona? (teraz i czy jak zaczne kolejne opakowanie bede dobrze zabezpieczona?)
- czy mam brac dalej normalnie razem z przerwą? (zostało 10 dni do konca opakowania)
- co mam zrobić?

PRzepraszam Was, ale po prostu chcialabym miec to wyjasnione po ludzkiemu bo tego trzeciego punktu z ulotki jakos nie czaje chyba
Jeżeli czytałas ulotkę to piwinnaś wiedzieć. Czyli dobrze zrobiłas ze wziełaś tą pominietą i następną normalnie tak jak bierzesz o 21. Ale Twoja antykoncepcja moze być zmniejszona więc przez kolejne 7 dni musisz używać dodatkowego zabezpieczenia. A ze zostało Ci jeszcze 10 dni do końca opakowania to dalej już nic się nie zmienia i po tych 10 dniach normalnie robisz 7 dniową przerwę.
kas18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 15:14   #1407
aga503
Przyczajenie
 
Avatar aga503
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

witam wszystkie. przetestowalam wiele tabletek novynette, microgynon po ktorym tylam, qlaire bo ktorej mialam wysyp pryszczy a nastepnie yaz ktory mial pomoc na tradzik. w ostatecznosci gin przepisal mi dzisiaj diane 35. oczywiscie mam obawy przed przytyciem (glownie mi idzie w brzuch i zawsze mam stresa ze moze to ciaza). mam nadzieje ze nie bedzie tak zle. byloby tez milo jakby mi biust urosl ale po tylu tabletkach stracilam nadzieje..
pozdrawiam wszystkie
aga503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 09:15   #1408
sylwia2287
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 74
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katlis Pokaż wiadomość
Drospirenon jest pochodną spironolaktonu, działa antymineralokortykoidowo oraz antyandrogenowo. Na poziomie nerek drospirenon antagonizuje działanie aldosteronu, hamuje aktywność układu renina–angiotensyna–aldos teron (RAA),
a zmniejszając retencję jonów sodu i płynów w organizmie, prowadzi do spadku objętości osocza, obniżenia ciśnienia tętniczego, zmniejszenia masy ciała i redukcji obrzęków [Oelkers W. Drospirenone: a new progestogen with antimineralocorticoid properties in a monophasic oral contraceptive. Gynecology Forum 2002; 7: 6-12.]. Ze względu na to jego działanie należy uważać i kontrolować gospodarkę wodną, pić duzo płynów. Warto też zwrócić uwagę na poziom kortyzolu, hormonu stresu.
Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy Czyli możliwe,że Yasmin mogą zmniejszyć celulit,którego powstał przez Diane? Na szczeście mam nawyk ciągłego picia wody mineralnej,więc z piciem płynów przy Yasmin nie będzie problemu.

Tak na marginesie- Przez to,że Diane spowodowały u mnie celulit musze nabywać kremiki na tę przypadłość. Jeśli ktoś ma ten problem to moim odkryciem jest serum z serii Ziaji Rebuild celulit czy coś takiego(takie ciemne opakowanie). Stosuje je już jakiś 3 tygodnie w połączeniu z masażem i efekty są. Jednak zauważyłam,ze jak zrobie saobie jakies 2 dni przerwy to wyglad ud znowu sie pogarsza.
sylwia2287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 22:50   #1409
katlis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 113
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Powiem wam coś... Wiecie, czemu tak dużo z nas ma cellulit? Jedna sprawa to działanie estrogenu (stanowi esencję naszej kobiecości ale ma swoje wady...) ale druga to zbyt duża ilość węglowodanów w naszej diecie. Węglowodany w nadmiarze przekształcane są niestety w tłuszcz a jest ich dużo w tym, co jecie codziennie... Jogurtach, chlebie, drożdżówkach, ryżu, makaronie itp... Dobrze jest jeść dużo warzyw, mięsko, rybki, mleko, ser żółty. Ograniczyć chleb, jogurty, słodycze. Najlepsze węglowodany to te naturalne w owocach i warzywach...

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

A jeśli chodzi o zmniejszenie cellulitu to raczej wątpię czy Yasmin coś zmieni. W Yasmin też masz estrogeny, które wpływają na jego obecność.

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Jak pozbyć się cellulitu

Cellulit to dolegliwość polegająca na nierównomiernie rozłożonej tkance tłuszczowej, tworzącej na udach, pośladkach, ramionach wypukłe grudki, przypominające wyglądem pomarańczową skórkę. Przyczyną powstawania cellulitu jest hormon kobiecy - estrogen, im go więcej, tym bardziej nasza skóra jest podatna na ten nieestetyczne defekt. Poza tym w powstawaniu cellulitu dużą rolę odgrywają takie czynniki jak:


- nieodpowiednia dieta, w tym: nadmierne spożywanie węglowodanów, tłuszczów zwierzęcych, soli oraz wysoko przetworzonej żywności,
- stosowanie tabletek hormonalnych np. antykoncepcyjnych lub przyjmowanych w ramach hormonalnej terapii zastępczej,
- siedzący tryb życia,
- problemy z nadwagą,
- używki, takie jak: alkohol, papierowy, kawa
- długie, gorące kąpiele.

Aby pozbyć się cellulitu należy, oprócz wykonywania odpowiednich ćwiczeń i masaży, stosować dietę. Przede wszystkim ograniczamy wszelkiego rodzaju tłuszcze zwierzęce i węglowodany. Nadmierne ich ilości nie są przez organizm spalane i wydalane, tylko odkładane - to przyczynia się do powstania cellulitu na naszej skórze.

Menu

Menu powinno być bogate w warzywa, owoce, witaminę C, błonnik, produkty lekkostrawne (np. ryby, chude, białe sery, ryż, białe mięso), produkty bogate w potas (pomidory, ziemniaki, sałata). Wskazane są produkty bogate w węglowodany, takie jak makaron, ryż brązowy, płatki owsiane, kasze. Jajka, kiełki zbóż oraz drożdże są produktami bogatymi w witaminy z grupy B, których również nie może zabraknąć w menu. W walce z cellulitem pomocne są także tłuszcze z rodziny omega-3 (tran, tłuste ryby, olej lniany - 6 g< dziennie), omega-6 (orzechy, pestki dyni, porzeczek, słonecznika - ok. 1-5 g dziennie), omega-9 (ziarno sezamu, awokado, oliwa z oliwek).


Zrezygnujmy z:
- tłustych potraw i mocno przyprawionych, ponieważ sprzyjają odkładaniu się wody w organizmie,
- cukru, białego pieczywa, słodzonych napojów,
- soli (zamiast niej stosujmy mieszanki ziołowe np. kolendrę, estragon, bazylię, majeranek),
- palenia papierosów i picia kawy.


Ograniczmy:

- spożywanie fast-foodów i słodyczy, ponieważ podobnie jak używki, sprzyjają odkładaniu się szkodliwych substancji w komórkach tłuszczowych organizmu,
- spożywanie węglowodanów na 4-5 godzin przez snem.

Dużo wody!!! Pamiętajmy, aby pić przynajmniej 2 litry wody na dobę, ponieważ wypłukuje ona toksyny z komórek ciała.

Edytowane przez katlis
Czas edycji: 2010-04-01 o 22:40
katlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 12:59   #1410
iloooncia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez Madame Nikita Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny , mam pytanie biore syndi pół roku i mam pewien problem ponieważ okres w tym miesiacu wypada mi akurat w dni mojego ślubu ;/ czy któraś z Was próbowała brać syndi bez przerwy aby unikąć miesiączki?
witam! stosowalam taletki Syndi 35 przez rok... Bylam bardzo zadowolona..ginekolog wypisala mi je na problemy z cera.. bo wczensiej bralam inne. I musze przyznac ze bardoz mi sie cera poprawila... mniej przetluszczaly sie wlosy.. jesli chodzi o tycie to nic takiego u siebie niezauwazylam. A co do przsuniecia miesiaczki na czas slubu czy innych okazji to bez problemu.. ja tak raz zrobilam.. nie zrobilam tygodniowej przerwy w stosowaniu tabsow i odrazu zaczelam drugie opakowanie.. tez sie balam skutkow ale zadnych problemow nie bylo tak wiec polecam! Ja teraz wlasnie skonczylam pierwsze opakowanie syndi.. bo po rocznym stosowaniu zrobilam sobie przerwe polroczna.. ale moja cera znowu sie popsula i chcialam jak najszybciej zaczac znowu brac Syndi polecam
iloooncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.